Keresés

Részletes keresés

longue Creative Commons License 2006.11.02 0 0 89
200 fölött egész biztosan. :D
Előzmény: ötfelezős (88)
ötfelezős Creative Commons License 2006.11.02 0 0 88

Hát, a sorozatszám szerint az enyém is a hibásak közé tartozik, viszem is vissza nemsokára, mert eddig elég sűrűn használtam. A 300-as végét azért én inkább csak úgy könyvelem el, február óta elég sok képet lővén vele, hogy szükséghelyzeti objektív. Kérdés, hogy ez a szervízben járás után mennyire változik. Inkább tégy próbát, akár több példányt is megnézve.

Az IS az finom dolog. Bár nemrégen olvastam, hogy az IS nem az alapfelépítést jelenti, hanem plusz lencsetagokat, amik emiatt rontják a képet. Ha így nézzük, érdekes lenne ez az objektív IS nélkül. :) Lehet, hogy bizonyos helyzetekben még a 70-200/4L-t is ütné?

Előzmény: BBéci (85)
BBéci Creative Commons License 2006.10.31 0 0 87
 Amerikában raktárról szállítják. Az erre szánt pénzt másra költöttem, mos újra kell kezdenem a gyűjtögetést. Télen úgyis szobában szoktam fényképezni.
Előzmény: Törölt nick (86)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.31 0 0 86
A 70-300 gyári konstrukciós hibával jött ki amit elismert a Canon(némely széria).Gondolom most "átgondolják"
Előzmény: BBéci (85)
BBéci Creative Commons License 2006.10.31 0 0 85

 Számomra is komoly kérdés volt a topic címe, mára már erősen az IS felé hajlok. Tavaly ilyenkor a 4L volt hiánycikk, most (3-4 hónapja) a másikat nem kapni sem Ausztriában, sem Németországban.

Próbáltam néhány teleobjektívet és egyértelművé vált, a stabilizátor mindenképpen szükséges, ráadásul a 200 sem elég. A 100-300L tetszene, de drága és túl nagy az induló fókusztávja, 2 obinál többet nem akarok használni.

Előzmény: ötfelezős (84)
ötfelezős Creative Commons License 2006.10.29 0 0 84
Végül is nem. :) A topic címe eléggé nem értelmezhető, mert az alma és a körte... Mindenesetre ha lenne olyan, aki mindkettőt többet használta, mint 2 tesztkép, annak a véleménye tán érdekes lett volna.
Előzmény: Törölt nick (83)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.28 0 0 83
Miért,volt itt komoly kérdés?:)
Előzmény: ötfelezős (82)
ötfelezős Creative Commons License 2006.10.28 0 0 82

Mielőtt elérte volna a célját a topic, eléggé megült...

Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 81

Köszi! Közben én is megtaláltam és rájöttem hogy nem a magyarral kell!

 

Előzmény: pitman (80)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 80
De miért a magyar honlappal próbálkozol?
http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=PgComSmModDisplayAct&keycode=2112&fcategoryid=216&modelid=11922
Előzmény: Paksihapsi (79)
Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 79
Megnéztem A Canon Hungáriáét és ott semmi ilyesmit nem találtam a sajtóközlemények között, de azét köszi.
Előzmény: pitman (78)
pitman Creative Commons License 2006.07.28 0 0 78
A Canon hivatalos állásfoglalásában a honlapjukon.
Előzmény: Paksihapsi (77)
Paksihapsi Creative Commons License 2006.07.28 0 0 77

Sziasztok!

A hibás 70-300 IS sorozatszámokat hol lehet megtalálni?

Köszi

DIE_ROBOTER Creative Commons License 2006.07.28 0 0 76
Ha valamire nagy az érdeklődés, annak miért kell korlátozni a darabszámát? :D

(az a "tekintettel" nem igazán illik oda)
Előzmény: Bumbee (75)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.28 0 0 75
Azt hiszem így korrekt (Canon Hungária Kft-től kapott levélből):

"Az objektív forgalomban van. Valóban volt egy hibás széria de annak nagy részét még a kereskedelmi forgalomba hozatal előtt visszahívta agyár. Amelyek kikerültek és a hiba jelentkezik náluk azt díjmentesen megjavítja a Canon.
Az objektív a nagy érdeklődésre való tekintettel korlátozott számban érkezik, így egy kicsit várni kell a kézhezvételére."

Ja még mindig az EF 70-300 IS USM-ról van szó :)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 74
Nekem is az IS fog hiányozni, de lehet aztán eszembe se fog jutni. Nem tudom így előre. Minden esetre én hiszek ebben az objektívben, mégiscsak egy L... Sőt ezután is L-es jön, szeretnék majd még egy 17-40-est és egy 300 f4-et... :)
Előzmény: pitman (73)
pitman Creative Commons License 2006.07.17 0 0 73
Nem alakul át elviekben, csak kijavítják a hibát (már ha tényleg volt tervezési hiba, ha meg csak a gyártáskor csesztek el valamit, akkor folytatják a gyártást).
Én is a kettő között dilemmáztam, mint láthattad ezen topicban is, és úgy döntöttem mint te (rengeteg tesztkép, teszt, leírás átnézése után). Egyedül a stabilizátor az, amiért egy kicsit sajnálom.
Előzmény: Bumbee (72)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 72
Igen, közben egy haverom egy másik fórumról is kapott ilyen információkat. Akkor tehát ez a modell nem tűnik el, csak átalakul :) Közben én még átrágtam ezt a topicot is, meg külföldieket, mérlegeltem és most 70-200 f4L lesz :) Remélem nem fogom bánni, hogy nem a másikat válaszottam...
Előzmény: pitman (71)
pitman Creative Commons License 2006.07.17 0 0 71
A megszűnéséről én nem láttam hírt, az viszont igaz, hogy a gyártás során volt két sorozat, ami hibás volt, a hibát a Canon a múlt hónap végén elismerte és megadott két sorozatszám tartományt, mely modelleket a jelenség érinti. A hibás darabok valószínűleg garanciában cserélve vagy javítva leszenek (ha megtalálják a módját)

Szerintem most próbálják visszagyűjteni még eladás előtt, ehhez viszont valószínűleg az egész kiszállított mennyiség átnézése szükséges... így szünetel a szállítás.
Előzmény: Bumbee (70)
Bumbee Creative Commons License 2006.07.17 0 0 70
Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy tud-e vki vmit a 70-300 IS-ről, mert múlt héten megrendeltem egy online bolttól, péntekre ígérték, akkor felhívtam őket és azt mondták, hogy egyenlőre ők sem tudnak semmit, mert lehet a Canon megszünteti ezt a modellt. Írtam a Canon Hungária Kft-nek is, de onnan még nem jött válasz. Az érdekelne, hogy igaz-e a hír, illetve, hogy vmi konstrukciós hiba miatt teszik ezt vagy egyszerűen csak nem úgy fogyott...? Sokat törtem én is a fejem, hogy milyen telét vegyek, nekem is a 70-200 f4 volt még versenyben, de itt van IS, van 300mm és az ára... Szóval ha vki hallott vmit erről a megszüntetésről vagy vásárolt mostanában ilyen obit, írjon!

Köszi!
kohalmik Creative Commons License 2006.04.29 0 0 69

Canonos srácok nemrég felénk jártak, kipróbáltam a 70-300 is usm-et (is:) :

fényerőben nem valami jó, de a képstabi nagyon hasznos dolog főleg tele állásban. ha jó fényviszonyok között fogsz fotózni sztem nem rossz választás a 70-300, szépen gyorsan mozog, nem téveszt és könnyen kezelhető, meg hát ugye ha azt nézzük hogy kb. 2 fé-t "csalhatsz" az IS miatt, az sem rossz.

 

ha persze fix minőséget szertnél 70-200 f/4L

 

 

Előzmény: lelcache (68)
lelcache Creative Commons License 2006.04.29 0 0 68
Én 70-300 IS USM-mel vagyok így. Sehol ninsc, akiket hívtam eddig. Pedig elötte még szeretném kézbe is fogni, mondjuk egy 70-200 L f/4-es társaságában. Erre esélyem sincs sehol.
Előzmény: kohalmik (66)
nord Creative Commons License 2006.04.27 0 0 67

Canon.Eos

optiform

artwork photo

erva

Előzmény: kohalmik (66)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.27 0 0 66

És egyszerűen megdöbbentő, hogy 70-200 f/4L nem tudsz venni a Canon Hungáriánál mert várni kell...várni, várni, várni...

 

Milyen üzleti stratégia ez?

 

Mindenhol van, csak ott nincs ahol lennie kellene...blama...

 

És persze ha nem akarsz szürke-fekete (importról van szó, csak mondom, mert korábban valaki a színre értette... :))) obit venni, hát csak vársz és vársz...

 

Ha valakinek van jó ötlete...

kohalmik Creative Commons License 2006.04.25 0 0 65

Néztem a 2,8L-t és bevallom őszintén - de hát pont ezért nyitottam a topicot - fogalmam sem volt a súlyáról. Biztosan kell neki, hogy a minőség összeálljon, de aki az cipeli napokon át...na az nem semmi. 30d + 70-200 f/4L súly is határeset egy több napos túra, vagy kirándulás esetén, de hosszabb időre meg ott van a jól bevált fotóstáska és a fotós-hátizsák.

 

Az egyetlen bajom csak az hogy Canon Hungáriánál várni kell rá mert, nincs...

ExtremeDigitálnál meg nem nagyon szeretném megvenni...

Mediker?Vagy esetleg más ahol megbízhatóak?

Előzmény: o0-0o (64)
o0-0o Creative Commons License 2006.04.23 0 0 64
hogy jobban behatárolható legyen milyen szinten állnak: http://www.slo-foto.net/reviews-56.html . Ha a 70-300IS jobb a 75-300IS-nél (az utóbbi a teszt szerint jobb a Sigma 70-200-nál), akkor közelebb áll a 70-200L-ekhez, mint a Sigma 70-200/2,8 EX, úgy valahol a kettő közt van. Amúgy gratula a választáshoz (lehet, hogy ugyanezt mondtam volna a másik esetben is ;))
kohalmik Creative Commons License 2006.04.23 0 0 63

Szia!

 

Igen, már meg is rendeltem a 70-200 f/4L Canont :)

 

Mindenkinek köszönöm a tanácsokat, de remélem nem ér véget ez a topic és még sokaknak nyújt segítséget a későbbiekben!

 

Üdv.: Kálmán

Előzmény: pitman (62)
pitman Creative Commons License 2006.04.21 0 0 62
Megkérdezhetem, hogy milyen eredményre jutottál? Én egyre inkább a 70-300 felé hajlok, szigorúan a saját elvárásaimat figyelembe véve.
Előzmény: kohalmik (60)
pitman Creative Commons License 2006.04.21 0 0 61
"Gondolom azért néha nagyon jól jön a 300-as gyújtótáv. Ha 1,4X-ezőt veszek a f4L-hez, gondolom a fényérzékenység ott is le fog menni (mennyire?), ráadásul plusz egy százas, és kicsit macerásabb is a használata."

Egy belndét fog veszteni, tehát olyan szintre esik vissza, mint a 70-300, és nincs stabilizátor...


Előzmény: lelcache (58)
kohalmik Creative Commons License 2006.04.20 0 0 60

Sziasztok!

 

...azért örülök hogy alakulgat ez a topic is, remélem másoknak is segítség lesz ha beleolvasnak!

 

Szerintem folytassuk :)

Üdv.:Kálmán

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!