Keresés

Részletes keresés

l.a.c.i Creative Commons License 2015.03.11 0 0 1869

én (sajnos csak ritkán), de a Gyermekek házában van kosárfonó csoport :-)

sőt, március 20-21-22-én kosárfonó hétvége lesz az Apor koleszban...

Előzmény: Annamária36 (1867)
Törölt nick Creative Commons License 2015.03.10 0 0 1868

Sziasztok,

 

Ha esetleg érdekel valakit, rendeltem magamnak a kertbe nemesített amerika fűzdugványokat. Sajnos csak nagyobb tételt lehetett rendelni és nekem nem kell ilyen sok (100-150 db marad), így ha kell, kisebb tételeket is postázok. Mondjuk 20 db 1000 Ft+postaköltség. A posta kb 1500 Ft.

A dugványok innen származnak: http://barna-istvan.hu/

Márciusban, és még esetleg áprilisban ültethetők szerintem (2015-ben :-)).

A dugványok kb 23 cm hosszúak, és ceruza vastagságúak.

wakloo_kukac_vipmail_hu

Annamária36 Creative Commons License 2015.03.07 0 0 1867

Sziasztok!

 

Van itt olyan valaki, aki Győrben fon kosarat?

Marya10 Creative Commons License 2015.03.01 0 0 1866

Sziasztok! Hobby szinten kezdtem el a kosráfonást, tudnátok segíteni nekem Budapesten hol tudom beszerezni a legolcsóbban a peddignádat és vesszőt ami a fonáshoz szükséges.

tajper Creative Commons License 2015.02.27 0 0 1865

Sziasztok

 

Főzött, hántolt, szárított amerikai fűzvessző érdekelne 600 kg.

Sürgős lenne.

Előre is köszi.

 

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2015.02.20 0 0 1864

2 dolog: a pályázati pénzt el lehet költeni az ülőke faanyagára is, a többi tákolás kérdése.

 

1500-ért az a gyönyörű torzó! Ez mindennek a legalja...

Előzmény: Newdaron (1863)
Newdaron Creative Commons License 2015.02.19 0 0 1863

Nem is tudom, mit mondjak ... szomorú világot élünk. 
Még a feneketlen kosár is eladó (jó pénzért) a Vaterán: 
http://antik.vatera.hu/haztartasi_etkezesi_kellekek/kaspo_viragtarto/kas_kosar_2038610609.html

Newdaron Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1862

Írtam neki, hogy sok esélyt nem látok, hogy sikerül vennie ... 

Előzmény: nadudvarikosarfono (1860)
Newdaron Creative Commons License 2015.02.18 0 0 1861

Kosárfonó tanfolyam indul Oszkón:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10202521413357034&set=a.1260099843057.31352.1846507565&type=1

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2015.02.16 0 0 1860

DIY - sk - csinálni/csináltatni.

Előzmény: Newdaron (1859)
Newdaron Creative Commons License 2015.02.16 0 0 1859

Sziasztok!

E-mailben keresett meg egy illető, hogy kosaras szerszámokat venne, valamilyen pályázat miatt. 
Amik kellenének neki: 
ülőke, fonópad, verővas.

Ha esetleg van valakinek eladó, szóljon!

kézm Creative Commons License 2015.01.21 0 0 1858

Zöld és főzött fűzvesszőt vásárolnék, nagy térelben is.

Ajánlatokat kérem a kosarfonas2@freemail.hu címre.

ikoca71 Creative Commons License 2015.01.05 0 0 1857

Sziasztok, Kedves Kosárfonó Mesterek!

 

Bejentett állást ajánlok kosárfonó munkakörbe.

Csongrád megye, Mindszent, de a távmunka is megoldható.

 

Akit érekel jelentkezzen!

+36 30 688 1591

-sanya bácsi- Creative Commons License 2015.01.04 0 0 1856

sziasztok! nekem is van a családomban 2 csontkovács, sőt még aroló tifár is-)

Előzmény: csontrakó-csontkovács (1826)
Newdaron Creative Commons License 2015.01.04 0 0 1855

Boldog új évet! :-)

Skover, hamarosan elő fognak kerülni a többiek is. Gondolom, a családdal töltötték az ünnepeket, nem a neten ... 

Nekem most ez sikerült: 

Maradék vesszőből készült. 

Ha ez nem lesz erős, akkor egy kosaram se.
Maradék, nagyon erős anyagból fontam.

Ami fenékkaró szokott lenni, ebben a kosárban oldalkaró lett. Ami oldalkaró szokott lenni, azzal csináltam a berakást. 
Szegény ember vízzel főz.
(Illetve azt fonja el, ami van.)

Skover Creative Commons License 2014.12.27 0 0 1854

Borsod megyében lakom.

Newdaron Creative Commons License 2014.12.27 0 0 1853

Üdvözöllek nálunk, Skover !

Érdemes lenne megírnod, melyik megyében laksz. Így talán lesz a közeledben olyan, itt járó ember, akihez elmehetsz tanulni. 
Szerintem mindenképpen könnyebb lenne, mint könyv alapján küzdeni vele.

Skover Creative Commons License 2014.12.26 0 0 1852

Sziasztok.

Szeretnék beletanulni a kosárfonás mesterségébe de, az ismerőseim között nincs olyan aki beavasson. Ezért szeretném ha  segítenétek nekem abban hogy hogyan kezdjem. Először is milyen alapanyaggal dolgozzak? Melyek a legegyszerűbb kosarak vagy formák amelyeket először el tudnék készíteni? Ha esetleg tudnátok képeket vagy videót küldeni a fonás folyamatáról az sokat segítene.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Newdaron Creative Commons License 2014.12.24 0 0 1851

Kellemes karácsonyt! :-)

kaposznyak Creative Commons License 2014.12.08 0 0 1850

Köszönöm a megtisztelő kolléga titulust, de még csak műkedvelő amatőr sem vagyok.

 

Apósom szokott hobbiból kosarakat fonni és nemrégiben szóba kerültek a régi ház körüli fonott eszközök, köztük a burító is. Sajnálta, hogy régen nem leste el elkészítésének mikéntjét.

 

Gondoltam karácsonyi ajándék gyanánt szerzek neki valami könyvet, leírást, ami alapján megfonhatná. Előre is kösz a leírást!

Előzmény: Newdaron (1847)
Newdaron Creative Commons License 2014.12.07 0 0 1849

Karcsi, le a kalappal előtted! 
Nagyon tetszik a megfogalmazásod! :-)
" a kastélyban az inasok engem sem üldöztek a kaviárral a zongora körül."
-Pedig megérdemled! :-)

 

Megtaláltam az ezer évvel ezelőtt borítóm (Burittó) :-) fotóját, íme:

 

Akinek ez a fajta megtetszik, hajrá, fonja meg nyugodtan! (Max egy fotót majd mutasson róla, az ő keze által hogy is néz ki.) Ha csak alig hasonlít, vagy egyáltalán nem, az se baj!

Hiszen a kosárfonás kreatív szakma. Jól mondom? :-)

Karcsinak amúgy teljesen igaza van: dönthet a célszerűség is. Tehát fölhasználtjuk azt is a cél (szentesíthet minden eszközt, mint tudjuk) érdekében azt, ami amúgy is kéznél van, csak nem telibe erre való.
Pl képzeljétek az igazoltató rendőr arcát, mikor meglátta az általam, méretre fonott kosárban egymás mellett az izzókészletet, háromszöget, stb ... :-) A kocsim csomagtartójának beugrásába van elhelyezve, és simán belefér minden, nem csörög-zörög benne semmi, és nem is idomul szerte szét minden a csomagtartóban. Ilyen kis kosár készítését, és használatát egyébként nyugodt szívvel javaslom mindegyikőtöknek. Meg lehet vele előzni azt, amit az előző kocsimnál átéltem: betettem egy zsugorfólia ásványvizet a csomagtartóba, ami reccsenő hangot eredményezett. Az azonnali helyszíni vizsgálat eredménye: izzókészlet kuka, enter ... 

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.12.06 0 0 1848

A tyúkborítót nem kell agyonszakmaizálni. Először is tisztázzuk a célt: a kotlóstyúkra rábízzuk a tojások kiköltését, miközben stresszmentes környezetet biztosítunk számára.

 

Némi társadalmi háttér: meglehetős paraszti és szegény környezetben nőttem fel, ill. idős rokonaimnál tapasztalatokat szereztem a konyhai állattartásról is,  ti. a kotlóstyúk a sparhelt lábához volt kikötve, a csirkék papírcsíkokkal készült kerítésen belül szaladgáltak, mindezt körüllengte az átható guanószag. Szóval a kastélyban az inasok engem sem üldöztek a kaviárral a zongora körül.

 

Folytatva a szaporítási folyamatot: a tojásokat széna/szalma fészekbe helyezzük, ráültetjük a kotlóst, majd leborítjuk egy bármilyen rissz-rossz szakadék kosárral, hogy nyugton maradjon, majd az egész objektumot betoljuk az ágy alá, amely korábbi időkben elég magas volt ahhoz, hogy az egész aláférjen. Nem túlzás, tél végén, kora tavasszal ezt nem lehetett a melléképületben, ólban végezni, hiszen az inkubációról is gondoskodni kellett. Na jó, ha nem is a hálóteremben, de legalábbis a házon belül. A tyúkborító deluxe kivitel olyan kosár, amelynek a feneke is lyukas, hogy levétel nélkül etethessük, itathassuk a kotlót (Hajdú-Bihar, a terminológia így autentikus). Igazi xxl deluxe az áttört mintás, krejcolt (kreutz=kereszt, íme germán műveltségem) oldalkarókkal, fenék nélkül. Mivel Szabi (Newdaron) már Nyugathoz tartozik, szakmailag megalapozott az xxl deluxe megközelítés fölbe szúrt karókkal, miegyéb trükkökkel. Leírásán felbuzdulva az imént kirohantam a lakásból, és a melléképületből kirángattam egy lámpaernyőt, a lyuk jelképezi a felső nyitott részt, valamint egy áttört mintás kaspót. A tyúk jelenlétét mi sem bizonyítja jobban, a macska is mögötte sündörög, várja friss husit. Erről itt van két bepárásodott objektívvel készült, silány minőségű kép:

 

   

 

Ezekből már össze lehet rakni a technikát. Talán érdemes lenne rajta elgondolkodni, hogy egy alsó kosár, és ehhez precízen illeszkedő nyitott felső kosár kombójával fel lehetne eleveníteni a régi emlékeket. Egy biztos: nem árasztanak el tyúkborító megrendelésekkel.

Newdaron Creative Commons License 2014.12.05 0 0 1847

kaposznyak kolléga!

Valahol, valakinek már leírtam egyszer a tyúkborító készítését, ha megtalálom, bemásolom!
Amúgy nagyon egyszerű.
Fantáziaindítónak egy kis előzetes:
Én kb 20 éve fontam egyet úgy, hogy a földre rajzoltam egy kört. Egymástól egyenlő távolságra jó mélyre leszúrtam az oldalkarókat. Fölfontam az oldalát (gyűrű, keresztezés, stb ... ). Ahol fölhajtottam, oda rögzítettem egy előre meghajlított karikát. Jó alaposan bedöntöttem a fonást, majdnem vízszintesig. (Jó sűrű itt már a fonás.) Egy kb 30 cm átmérőjű karikát rögzítettem a tetején a szegéssel. 
Kihúztam a földből, leszegtem az alját, és kész. :-)

Newdaron Creative Commons License 2014.12.05 0 1 1846

Gyógytornász kolléganőim kérésére fontam ezeket: 

kaposznyak Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1845

Biztos én vagyok ügyetlen, de nem találtam megfelelő forrást a tyúkborító készítéshez. Neked nincs a készítéséről leírásod, képed, "szabásmintád", amit megosztanál?

Előzmény: nadudvarikosarfono (1843)
kézm Creative Commons License 2014.12.02 0 0 1844

Üdvözlet Mindenkinek.

Érdeklődöm, hogy tud valaki eladó fűzvesszőt?

Zöld,és  főzött is érdekel.

Várom válaszotok.

Üdvözlettel

nadudvarikosarfono Creative Commons License 2014.11.28 0 0 1843

A bucsér valószínűleg a felén kupulykának, Dunántúlon kópicnak nevezett kosárféleség. A burító simán tyúkborító, olyat már csináltam. Innen már könnyabb a kresgélés.

Előzmény: kaposznyak (1842)
kaposznyak Creative Commons License 2014.11.24 0 0 1842

Sziasztok.

 

Bucsér és burító nevű, tyúkneveléshez köthető fonott kosárféleségek készítéséhez keresek rajzot vagy leírást.

Valaki esetleg ismer jó forrást ebben a témakörben?

 

Illetve kosárfonásról szóló, alapos, szemléletes illusztrációkat tartalmazó könyvet, egyéb kiadványt tudnátok ajánlani?

 

Előre is kösz.

Newdaron Creative Commons License 2014.11.12 0 0 1841

Sziasztok!

Hazatalált az első idei vesszőköteg. (Lehulltak a levelei.)

Nálatok hogy áll az anyag?

vicuska58 Creative Commons License 2014.10.17 0 0 1840

Sziasztok!

 

Jöttem dicsekedni élem első, önállóan fonott demizsonjával. Látom én minden hibáját, de valahol el kell kezdeni:-)

 

Valamint üdvözlet az újonnan csatlakozottaknak.

Sajnos mindnyájan, akik nem hivatásszerűen foglalkozunk kosárfonással, ugyanúgy küzdünk az alapanyag problémával.

A tengeri fű fonáshoz sem igazán tudunk tanácsot adni, sajnálom.

De azért mutassátok az alkotásokat, nagyon jók ezek a kis tálcák :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!