Keresés

Részletes keresés

U-boat Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16368
Béla Bácsi

"A baloldali forradalmak lejáratódtak, most a jobboldali szélsőség a divat.Lesz ez még máshogy is. "

Mondanál a jobboldali szélsőségre példát?
Mondjuk a társadalom mindenapjaiban meglévőt.

"Lesz ez még máshogy is. "

Mire gondolsz? Behívják újra a Szovjet tankokat?

U-boot

Előzmény: BELABACSI (16314)
U-boat Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16367
utetoro

Nehéz összehasonlítani egy játékost aki kifelé tart a pályafutásából és olyat aki ép a legjobb eredményre képes.
Ez a sajnálatos, hogy olyan összahsonlítást provokálnak amiben egy idáig öregnek, bénának, titulált Brazilt kell összahasonlítani Magyarország legjobb formájában lévő, ere teljében lévő, fiatal játékossal. Ez itt a probléma meg az, hogy hajszál különbségeket magyaráz a két oldal. Tulió elért néhány dolgot az életében Gera még csak megpróbálja azt. Biztos én is követni fogom a páylafutását ha egy Milanban vagy Dortmundban vagy egy Arsenalban fog játszani...netán kontinens kupa döntőjében gólt szerez. Valjuk be erre kevés az esély bár már tudjuk 4 millió Euró az ára. Egy football nagyhatolomból ide került válogatottat láthatunk a pályán, sajnos gera meg a 68. helyezett válogatott csere embere jelen pillanatban.
Tehetségesnek tartom és látványosan játszik ami nekem tetszik de valjuk be ez a foci kis része...nagyon kis része.

Lehet 1/4 órával a kezdés elött a végszóra érkeztél mivel a Kispestiek kb fél órával kezdés elött vonultak be...és nem az Aidát énekelték.
A roma szurkoló nem örül beszéltünk is róla. Viszont tudja miért is van ez a kiabálás mi miatt itélik meg őt. Tudja a bűnözési és munkaválalási adatokat. Tudja ez negatív az ő számára. Tudja, hoyg egyesek felhasználják őt is a társadalom megbontására. Meghallgatja a kiabálásokat és mást tapasztal a melette állótól és mást a többiektől is. Nem érzi magát kirekesztve ezért jön meccsre.
Nekem is van Magyar származású zsidó vallású ismerősöm. Nem ugyan az a kettő. Érdekes dolog amit felelmlegetsz de nem hiszem, hogy az Újpest tábor "vonatozott". Ki kell jönni az ominózus meccsre mert nem elég elolvasni a HVG-ben Hell Andrást mert nem biztos, hogy igazat ír.
Az MTK pályán volt vonatozás nem a mi részünkről és ez lett megkérdezve kultúrált formában: "Hova indul a vonat?". Nem a zsidóságnak szólt hanem a Fradistáknak. Ezt mindenki értette csak pont a zsidóság volt az aki kiforgatta és újjabb hazugságot kerített köré. Szivesen elbeszélgetnék erről a barátoddal, hátha nem ismeri a másik oldal véleményét és a tényeket. Mert honnan is ismerné mikor nem ez a hivatalos...nem az igazság a fontos hanem az érdek. Ha neked érdeked az újpest tábort antiszemitának beállítani be tudod...de attól nem lesz az igaz.
Csúsztatsz! Nem beszéltem polgári kormányról a gyerekek számának emelkedése kapcsán. Csak rendezett viszonyokról. De ha te a kettőt összekapcsolod én annak csak örülök!

U-boot

Előzmény: utetoro (16340)
Prentin Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16366
Lattam a mai meccset.Nem o volt a legrosszabb.De jo sem.Sajnos,ez a mai valogatott.Tudom,hogy lehetetlen,de csak a jatek kedveert:Ha Tulio is jatszik ebben a csapatban,jobb eredmenyt ertunk volna el?Kepzeld bele Tuliot ebbe a csapatba.
Egyebkent Gera nem volt a kijozanitoban,mert szipuzott.El is ismeri.Nem ma volt.Miert nem lehet elhinni,hogy valaki az evek folytan megvaltozik?Te nem csinaltal olyat fiatalabb korodban,amit ma semmi esetre sem tennel meg?En igen.Peldaul ma nem csuzliznak le egy verebet sem,pedig 20 eve.....Azonkivul 18 eves koromban azt hittem,nem tudok konyak nelkul elni.Ma,megiszok mondjuk 100 sort,egy evben.(Vedoital gyanant)Sajnos,ismerek olyan pesti not,aki sajat gyereket szules utan megfojtotta.Ult 3 evet!!!Ma,egy elelmiszerboltban dolgozik,senki nem szol neki semmit.En meg a bolt kornyekere sem megyek.Ha szolt is valaki neki,akkor azt mondta,a 3 evvel leszolgalta bunet.Szerintem nem.De miert kell Gerat mindig szipus-nak nevezni?Fogadjunk,ha Nalatok jatszana,meg sem emlitenetek.(A Fradistak szipuznanak akkor,tudom)Valamelyik ujpesti itt leirta nagyon jol,mi is a helyzet Geraval.Marmint a jatektudasaval.Elnezest a sok off-ert.
Előzmény: Dugó (16365)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16365
Gerának múltja sincs! Illetve van, a kijózanítóban.

Mi a jelen ?
Láttad a mai meccset ??? Ezt várhatod a Gerától nemzetközi szinten. Ez a jelen. A "ma"-ra én pont nem lennék büszke...
Műsések szimulálások. Ez van benne.

Előzmény: Prentin (16364)
Prentin Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16364
Ugy Dugo,hogy a jelenrol beszelunk.Az,hogy 15x-os brazil valogatott volt,Nektek csak annyit jelent,hogy sokat kellett fizetni erte.Multjabol semmi hasznotok nincs.Ma.
Előzmény: Dugó (16362)
AD 1982 Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16363
Hát menni mindenféleképp mennék, mert sajnos kiderült, máshogy nem tudok lejutni. Meg tudnád mondani, hogy ki lesz a hátsó két ember.
Már most elkezdek sűrűn bocsánatot kérni a hátul ülő emberektől :)))
Előzmény: Dugó (16358)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16362
Túliotól idén a 8 meccse alatt 3 gólt vettek el.
Ebből kettő full szabályos volt.
A maradék egy vitatható...
Előzmény: Prentin (16360)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16361
Ne viccelj...
Hogy merünk összehasonlítani egy többszörös gólkirályt, 15×-ös brazil válogatottat egy kétszeres magyar válogatott szinészkirállyal ? Dombinál is nagyobb szinész!
Tavasszal kijön neki a lépés..egyenlőre.
Előzmény: Prentin (16357)
Prentin Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16360
Tulio gyori goljat meg kellett volna adni...
"Van olyan csapat,amelyikkel megtortenik,van amelyikkel nem"..Lattad a Fradi-Ujpest 2:1-es meccset?Mit szolsz Zombori megnemadott goljahoz?Oszinten.En a meccsen is kint voltam,a Gol-ban is tobbx lattam,fel is vettem.
Előzmény: zombieball (16335)
Strong Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16359
Toki, Low Zsolti nem fernek be , de Juhar , es Kuttor igen ...

Kabat befer...Tokoli nem ...

KI ERTI EZT ?

GELLEI EGY FASZ !!!

Előzmény: Dugó (16356)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16358
Most akarsz jönni vagy nem ?
Úgy hallottam, hogy ha öten megyünk akkor nem.

Öné a választás!
Jön vagy marad!
:)

Előzmény: AD 1982 (16355)
Prentin Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16357
Nincs kerdes.Csak teny.Tavasszal Gera hatot rugott,Tulio negyet.Ha jobban akarunk latni,akkor figyelembe kellene venni Tulio utolso harminc,vagy hany meccset is.Mindegy,hol jatszott.Osszel Gera nagyon sok meccsrol hianyzott,serules miatt.Talan ezert is lett ketto golja,osszesen.De most tavasszal rugott olyan golokat,amirol Ti is beszeltek.Ha a soproni golja kapushiba volt,akkor mi volt Drazse golja Egerszegen?
Előzmény: lg18 (16332)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16356
"Miért, miért ? Maradok én szombat este nélküled, a meccsre úgysem mehetek én el veled, miéééért? Na miért ??? Mert az ÚJPEST nekem nálad többet ér!"
:)))))

Majd ha esetleg odakerülhetnek a kevésbé csókos játékosok akkor elmondhatjuk, valami megindult.

HAJRÁ LILÁK!!!!
HAJRÁ ÚJPEST!!!!

Előzmény: llila (16354)
AD 1982 Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16355
Nem az a nagy baj, hogy öten lesztek. A nagyobb baj az, hogy nélkülem :(((((( Vagy nem????
Előzmény: Dugó (16293)
llila Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16354
Miért van az, hogy több, mint egy évtizede nem a legjobb magyar játékosok alkotják a válogatottat. Miért van az, hogy jön az új kapitány és a játékosok nagy része ugyanaz marad? Miért szerepelhet valaki sokadszor is nagyon gyengén a válogatottban? Miért? Miért? Miért?
Előzmény: poora (16352)
Strong Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16353
Juhar,Kuttor,Matyus vedosor... ha a Mracsko lett volna a jobbhatved, akkor gelleinek sikerult volna megtalalnia a LEHETO LEGROSSZABB LEGOLDAST ...

Feher , Sebok , Korsos, Matyus ( nincs jobb a balhatvedek kozott ) ...

Vagy : Sebok - Koros,URBAN

EZ A MAI MECCS EGESZ MAGYARORSZAG SZEGYENE !!!

Előzmény: poora (16352)
poora Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16352
Szegeny lg18 es a tobbiek , akik lent voltak!
Ilyen megalazo vereseget :'o(((

A Feherorosz kapitany nyilatkozata:

Eduard Malofejev: – Az első félidőben csak két gólunk esett labdarúgásra emlékeztető szituáció után, inkább nagy szerencsénk volt, ennek köszönhetjük a győzelmet. Meglátásom szerint a magyar játékosoknak labdavezetési gondjai voltak.

Atyaeg!!!!!

Előzmény: Strong (16351)
Strong Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16351
Szegeny KORO ... egy nulla csapatba allitottak be . :(((

lefujtak a meccset... 2-5 :((((((((((((((

GELLEI TAKARODJ !

Előzmény: Strong (16350)
Strong Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16350
Koro beszallt...

Magyarorszag-Feheroroszorszag 1-5 ... :(((

SZEGYEN !!!

Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16346
Essék szó az U21-es mai meccsről:
Magyarország-Fehérorszország 1-1 (1-0)

Két újpesti játszott:
A kapuban: Szántai (Erdélyi 46.)
a védelemben: Szélesi (Szabó S. 80.),

az nb1.hu-ról pár helyzetkép:
"20. p.: Sokal végzett el 18 méterről szabadrúgást, Szántai biztosan fogta a jobb alsó sarok felé tartó labdát.
23. p.: Sokal a vendégtérfél jobb oldaláról ívelt Pankavetshez, aki a tizenhatos előtt mellel átvette a labdát, a lövés előtt azonban Szélesi becsúszva szerelte.
31. p.: Kazak játszott Kalachovhoz, aki beadott, középen Szántai dermedten figyelte, amint egy méterre a gólvonaltól Tsyhalka lemaradt a labdáról.
34. p.: Kazak 25 méterről végzett el szabadrúgást, a léc alá tartó labdát Szántai kiöklözte.
40. p.: Rahavik bal oldali beadása után Szántai Kalachov elé öklözte a labdát, aki 10 méterről elhibázta a helyzetét."

Szántairól: nem kapott gólt. Ennél több nem kell aazt hiszem.
Szélesi: Volt egy bravúros szerelése. Bizonyára jól játszott, hiszen ha nem így lett volna nem a 80. percben cserélik le.
Persze ezek csak így láthatatlanban, tűnnek így.

Remélem ma Koro is lehetőséget kap.

Strong Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16345
AKI AKAR EGY NAGYOT NEVETNI , AZ LATOGASSA MEG A ZOLDTOPICOT ! LEHET , HOGY NEHANY CERKOF ROMLOTT BANANT EVETT , MERT MAR ARROL ALMODOZNAK , HOGY DONTOBE JUTNAK AZ UEFA KUPABAN !!! ITTHON SEM TUDTAK ... :)))

JudasLajos, es a Szipus mar vilagklasszis a zoldtopicban ... :))))))))))))))))))))))))

Jobb , mint egy KABARE !!!

HAJRA LILAK !!!

Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16344
Rendben elfogadom, hogy 3 millát keres egy évben.
DE:
Ez maximum az alapfizetése!
-Erre jön(jöhet) még lakás és autóhasználati pénz és különféle kölcséégtérítések.
- és ami a legfonotsabb, a meccsenként győzelmi prémium, ami kizárt dolog, hogy 200 ezer forint alatt van.
Hidd csak el nyugodtan, hogy a Gera havi MINIMUM 5-600 ezer forintba van a Fradinak. Attól függ mennyire megy a szekere a Fradinak.
Nem tudom a pontos adatokat, de egy-két Geránál gyengébb focista fizujáról már hallottam.

Abban pedig biztos lehetsz, hogy a szerződéshosszabítás után a Gera ennek a dupláját fogja keresni.

Előzmény: Prentin (16319)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16343
A plusz egy kupagólt ide címeztem :)
Előzmény: lg18 (16332)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16342
Pl a debreceni Böőr Zoli-t is nagyon jó labdarúgónak tartom. Bármelyik magyar csapatba beférne.
Gera pedig amióta hozzátok került folyamatosan főszerepben van. Amíg Pécsett focizott majdnem, hogy senki nem tudott róla.

Amúgy még jó, hogy egy Túlio szintű játékost sztárolt az újság. Szép is lett volna ha nem.
Viszont rengetegen fikázták, öreg, sérült stb...
Akárcsak Sloncikot akit 3× választottak a legjobb cseh labdarúgónak.

Ha a Sloncik nálatok játszana, minden nap tele lenne vele az összes újság. Vagy a Túlio.

Előzmény: JOcika (16331)
Dugó Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16341
+ a sopron elleni kupameccsen is lőtt egy óriási gólt.
utetoro Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16340
Szeretnék én is véleményt mondani a Gera-Túlió-Tokody vitában. Először is el kell ismerni azt, ha a legnagyobb rivális mezében egy igen tehetséges játékos játszik. Korábban is élvezet volt nézni Nyilasit, Ebedlit, Lipcseit, Lisztest annak ellenére, hogy libafoszöldben játszottak.. Nekem a Lipcseivel az volt a bajom, amikor még tényleg kiemelkedett a magyar mezőnyből (Porto előtt), hogy a 40 válogatott meccséből egyszer sem játszott jól, magyarán szar volt. Lisztes dettó. Nyilasi viszont letett valamit a válogatott asztalára. Ez azért mondom el, mert Gera ténylegesen az utóbbi évek legnagyobb ígérete. A másik viszont egyértelmű, hogy a mi Tokody Tibink. Csakhogy Tibi akkor kapott akkora publicitást a sajtóban, mint a Gera, amikor öngólt fejelt. Az, hogy legutóbb 3 zseni gólpasszot adott, nem emelte ki semelyik újság sem. A Sport az első gólpasszt a Túliónak adta, és a legjobb UTE játékosnak a Vágner Robit ítélte. Szerintem a szombati meccs legjobbja egyértelműen a Tibi volt. Kíváncsi lennék, hogyha a Gera adott volna 3 gólpasszt, akkor 9-es alatt megúszta-e volna. Nem hiszem.
Szerintem tehetség dolgában a Gera Toky párviadal egálban van, színészkedésben egyértelműen a Gera jobb, de ez kétes dicsőség, menedzselésben, vagy kivételezettségben szintén a Gera vezet, viszont fejlődőképesség terén a mi Tibink mutat nagyobb perspektívát.
Én úgy gondolom, hogy e két játékos helyzete nagyon hasonlít egy kb harminc évvel ezelőtti esethez. Akkor is volt a Fradiban egy valóban zseniális focista az Albert és nálunk egy Bene, aki kevésbé volt ugyan tehetséges, mint a Flóri, de akarattal, szorgalommal pótolni tudta hátrányát. Benéről mondták, hogy ha a Fradiban játszott volna, akkor nagyobb sztár lett volna, mint az Albert. A Magyar-Brazilon is az Albertet tartották a csapat legjobbjának, annak ellenére, hogy Ferinek volt a csodagólja és a Farkas góljánál is ő adott be.
A Gera –Túlió összehasonlításánál viszont nem hiszem, hogy a Túlió kerülne ki győztesen.

Ultra !!!

Én ¼ órával a meccs előtt ültem le a helyemre és onnantól kezdve csak az újpesti tábor mocskolódott. De ha a kispestiek kezdték volna is, akkor is minek nekünk mocskolódni?
Azt meg ne mondjad, hogy örül egy roma Újpest szurkoló annak, hogy cigányozik a tábor. Ne kábítsuk egymást. Van olyan Utes barátom, aki zsidó származású és nagyon el volt keseredve a lilák zsidózása és vonatozása miatt. Ezt nem lehet megideologizálni, akárhogy is szeretnéd. Az pedig, hogy most több gyerek van kinn a meccsen, ahhoz semmi köze annak, hogy most úgymond polgári kormány van hatalmon. Ez is vakvágány.

Hajrá Újpest !!!

GroundZero Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16339
Sztetek télleg érdemes azon vitatkozni, hogy egy fél idény alatt 0,4 meg 0,6 gólos átlag-e a jobb? Számszakilag naná, hogy 0a 0,6, de ez mond valamit? Egy norvég haverom írta egysazer, hogy a helyi csapat (norvég NBII) csatárásza egy idényben majdnem 2-es gólátlagot ért el, és nem is pár meccsen, hanem a meccsek zömén játszott, aztán a köv idényben is 1,5 fölött volt a gólátlaga, és akarta vinni rögtön a fél élvonal, including Rosenborg. Hatalmas áldozatok árán ott tartották, a köv két idényben összesen nem lőtt annyi gólt, mint az elsőben... Egyszer kijön a lépés, máskor nem. Túlió 100* igazoltan jó gólvágó, Gera pedig nagyon nagy ígéret. Legyen mindkettő jó, és kész.
Csak Gera lehetőleg ne ellenünk :)

JOcika, te meg csábítsd át ide vitatkozni hasonlóan intelligens hozzáállású társaidat ide, olyan jó látnim, hogy normál hangvételű, SZAKMAI vita folyik!!!

Gr0

Kaputykin Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16338
szórakozol ?
ezt a vállald magad duma nagyon rossz, még egy hollywoodi film végén is, nemhogy a neten
és én hogy szólíthatlak
megyeriS?? Polgári Egyesülés Társasága???

buzdító leveled pedig nagy hatással volt rám

"Vége a könnyed időknek, a helyzet súlyos!!!! Ismétlem: a helyzet súlyos!

Ha pedig végképp nincs már lehetőség régi honfitársakat meggyőznünk, ha a jelenlegi választópolgárokból már egy új ember sem áll hozzánk, csak egy lehetőség marad - magunk közt szaporodunk.
Ez lánynak dicsőség, asszonynak kötelesség! Ha férfi vagy, az meg nem mentség. Tessék szülni! Területi pártközpontjainkban már hozzáférhetőek azok a nemzeti serkentőszerek, melyeket minden étkezés után belőve ma éjjel fogant gyerekeitek már a második fordulóra 18 évesek lesznek!!! Ők lesznek a jövő."

szórakozhatunk :)

Előzmény: megyeriS (16322)
JOcika Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16337
Én az 1860 München-re emléxem.
Neki hatalmas játékszenvedélye van. Csak sajna nem a pályán.:(
Pedig nagyon jó játékosnak tartottam mindig is, és tartom ma is. Csak egyre inkább érzem, hogy Ő mindig csak egy igéret marad. Mint Madar.

Hajrá Fradi!

Előzmény: zombieball (16336)
zombieball Creative Commons License 2002.04.17 0 0 16336
Sose vártam Tőle világmegváltást.

elhiszem. De a fradisták zöme igen! Úgy fel volt kapva (sajtóban is) mint most a Gera.

Ez egyébként kluboktól független jelenség. Vannak fiatalok akik elkallódnak sajna. Lásd Szili, hova süllyedt szegény!! :)
Pár évvel fiatalabb nálam, egy szakközépbe jártunk, már akkor lehetett tudni hogy viszik el a németek! Talán a Dortmund ifi, nem emlékszem.. Szval tehetséges volt, aztán odakint kiderült hogy valami mégsincs meg ami egy profi futballistának kell.

Előzmény: JOcika (16330)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!