Keresés

Részletes keresés

curvoisier Creative Commons License 2002.04.17 0 0 128
Egy magyar apa mester,
szabad-e megkérdezni, mi a helyzet a derítésel?
Előzmény: Törölt nick (105)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 127
Gondolom nem is az alkoholmolekulákkal lehet gond, hanem a répacukorból belekerülő egyéb anyagok esetleges származékaiból ami a gyümölcscukorból nem keletkezik. Persze Tőled mint hozzáértőtől kérdezem, hogy most mekkora marhaságot mondtam. :)
Előzmény: frimi (126)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 126
Hi!
Akkor nekem pechem volt a birsalma pálinkával...

Egy dolog a nyilatkozat, más dolog a tény...Szeretném látni azt a pálinkafőzdét, amely elkezdi elemzegetni, hogy melyik molekula etilalkohol ketkezett gyümölcscukorból és melyik répacukorból... Bár lehet, hogy túlságosan naiv vagyok és pl. Magyarországon mindenhol és mindig számlát adnak...
Frimi

Előzmény: Labor (125)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 125
Ezt csak alátámasztani tudom. (Mint ahogy éngemet a zasztal, Uraim) Egyszer ittam birspáleszt, és nem volt semmi baja. Olyan volt, mint egy hp-nek lennie kell.
Előzmény: maplesyrup (124)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.17 0 0 124
"Birsalmából készített pedig ihatalan (kipróbáltam!).

Cáfolat: NAGYON FINOM birsalma pálinkát kaptunk, majd megkérdezem, hogyan csinálták. Sötét sárga-arany a színe, kellemes zamata van.
Ha lenne pálinka tali, vinnék egy kis kóstolót. :))

Mostanában pedig nyilatkozni kell, hogy az előírt minimális mennyiségnél nem tartalmaz több cukrot a kifőzendő cefre.

Előzmény: frimi (123)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 123
Hi!
Ha igaz kincsre bukkan az ember... Ekkor már szinte az sem baj, hogy nem iható, hogy csak beszélni lehet róla..:-))
Magam is vegyész(mérnök) vagyok és csináltam többször is cefrét ill. főzettem pálinkát.

A vegyészek szerint széklábából is lehet pálinkát főzni - ha van benne cukor! :-)), mert az alkohol abból keletkezik az erjedés során. A cefre kb. 15 % alkohol tartalomig tud kierjedni, mert a magasabb alkohol tartalom már megöli az élesztőgombákat!
Mint ahogy az egyszerű szőlész is felvilágosította halálos ágyán a fiát, hogy szőlőből is lehet bort csinálni, ugy ez igaz a pálinkára is: nem kell bele feltétlen cukrot tenni! Viszont nem árt, mert ez az aromát nem gyengíti (ha olyan az alapanyag), viszont a terméket szaporítja! Jellegtelen gyümölcsből nem nagyon érdemes csinálni, mert akkor inkább csak alkohol íze lesz a dolognak! S kevés cukorot tartalmazó gyümölcsből sem nagyon...Birsalmából készített pedig ihatalan (kipróbáltam!). A csonthéjasokat minidig magozni kell, mert a magból ártalmas anyagok kerülnek át a párlatba és az ízt is rontják!
Ha otthon főzöl - ami tilos és egészségtelen is a szennyeződési lehetőségek miatt -, akkor az un. rézelejét mindig el kell önteni: ez ugyanis mindenféle káros és rosszízű anyagot tartalmaz (pl. metilalkoholt, a túlerjedés miatt keletkezett ecetsav rézsóit, un. kozmaolajokat meg egyebeket.) A desztilláció, azaz a főzés során a párlat egyre higul, egyre kevesebb alkohol (és ízanyag) és egyre több víz jön le folyamatosan. Pálinkafőzdékben ezért csak bizonyos koncentrációig (azt hiszem, hogy 65 fok körül) főzik le (mert többe kerül a tüzelő, mint amennyit törvényesen felszámíthatnak a főzés költségeként), majd vízzel állítják be az 52 fokos végterméket. Egyébként pálinkafőzdékben kétszer főzik ki, azaz az első párlatot mégegyszer desztillálják, hogy a szennyező anyagokat eltávolítsák!
Sose főzz otthon, mert tilos és egyébként sem tudsz megfelelő minőséget előállítani! Viszont egy főzdében legalább 4-500 liter cefre szükséges egy üsthöz. Ha nincs ennyi, akkor összeöntik másokéval azt a cefrét, amit te nagy gonndal készítettél el és akkor meg bekerülhet akár János bácsi bennfelejtett cipőjének a leve is aromaként...:-)))
Proszit!
Frimi

Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 122
A városban tanuló diák hazamegy. Édesanyja ezzel várja:
- Kisfiam, de jó, hogy itt vagy, levágtam egy tyúkot a kedvedért, mit főzzek belőle?
- Pálinkát, édesanyám!
Előzmény: maplesyrup (121)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.17 0 0 121
Bármiből lehet pálinka, amennyiben megfelelő mennyiségű cukrot keverünk hozzá! :))
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.17 0 0 120
Nagyonis. Két felvonás között a legjobb amit megtehet az ember az egy kóserfeles, lehet szuszogni a szomszéd székekre/színészkollégákra.
Eh, mikor lesz már vége a munkaidőnek, ungarograppára vágyódom. :-)
Előzmény: Labor (118)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 119
végül is, ha fenyőpálinka van, akkor miért ne lehetne tök is?
Előzmény: Shai Hulud (117)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 118
Lehet, hogy csak kifakult a címke. Egyébként az egész galéria korrekt. :)
Előzmény: Shai Hulud (117)
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.17 0 0 117
Hát nemtom, nagyon töknek láccik az a dinnye.
Tökpálinka, enivan? :-))
Előzmény: Labor (116)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 116
Valaki kérdezte a dinnyét. Itt van.
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.16 0 0 115
Feléledt hát a töménytopik, éljen.

Cukornádpáleszest kérdeznék most:
Nem-e tudja-e valaki véletlenbőle, hol lehet Havana Club Gold-ot beszerezni?
Ezeddig csak a kasztróban ihatom, nem is sokkal drágább a sima fehér havannaklubnál, de sokkal mélyebb, markánsabb íze van, hordós érlelésű rendesen.
Sajna még sehol se nem láttam legszebb fővárosunkban sem, segítség.
Hulud

"La mia Fiordiligi
Tradirmi non sa:
Uguale in lei credo
Costanza e beltŕ."
/Mozart - Cosě fan tutte/

PETYUS Creative Commons License 2002.04.16 0 0 114
off
csak a pontosság kedvéért: A Stroh rum 40, 60 és 80%-os változatokban készül.
/off
Előzmény: BadMoon (110)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.16 0 0 113
Rumba maradok a Captain Morgan-nél. de ez itt off.
Ezt találtam kevésa fesztivállal kapcsolatban.
Előzmény: BadMoon (112)
BadMoon Creative Commons License 2002.04.16 0 0 112
Pedig jó az, csak nem a feleses poharat kell alapegységnek használni. :)
Előzmény: maplesyrup (111)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.16 0 0 111
Na, ezért nem tudom meginni. :o)) Kösz, nagyon rosszul emlékeztem.
Nagyon finom még a szatmári szilva.
Előzmény: BadMoon (110)
BadMoon Creative Commons License 2002.04.16 0 0 110
Bocs az offért, de Stroh: 80.
Előzmény: maplesyrup (108)
Labor Creative Commons License 2002.04.16 0 0 109
birsalma p. nagyon bejön. sajnos csak egyszer volt hozzá eddig szerencsém.
Előzmény: maplesyrup (108)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.16 0 0 108
Volt valaki a gyulai Pálinka fesztiválon?
(lehet, hogy van a neten valami róla?)
Nekünk is őrségi pálinkánk van, saját, körte, lehet - elvileg - 67 fokos, de az tényleg nagyon ütős.
Én a Stroh rumot sem bírom meginni, az 60-62, ha jól emlékszem.
Mostan meg kaptunk egy üveg birsalma páleszt.
Nagyon finomka.
Előzmény: Labor (106)
PETYUS Creative Commons License 2002.04.15 0 0 107
Csángó pálinkát ittatok már?
Nem tudom, hogy készül, de kicsit mézes, kicsit ánizsos, nagyon finom.
Labor Creative Commons License 2002.04.15 0 0 106
A legdurvább egy gazda szerint 67 százalékos Vackor Pálinka volt. Őrségben. Ihaj. Nem tudom, hazudott-e az öreg, de talajt fogtam tőle. Nehezen bár, de még lehetett érezni, hogy mennyei íze van.
curvoisier Creative Commons License 2002.04.07 0 0 102
Szia pint,
úgy érted, hogy az aktívszénre szoruló bornak már úgyis annyi? Ha igen, van igazságod. Azt a bort a talán legjobb lepárolni:)
kedves apa,
én azt hittem, elég fél órát állni hagyni, de ebben egyáltalán nem vagyok biztos. Kiváncsi vagyok, mire jutsz a szűréssel.
Előzmény: pint (101)
pint Creative Commons License 2002.04.07 0 0 101
szerintem elég ciki, hogy borászati boltban aktív szenet árulnak, nem?
Előzmény: Törölt nick (100)
pint Creative Commons License 2002.03.29 0 0 99
Az ilyesmit dörzsmozsárban szokjuk, nem ütögetve, hanem szép lassú mozdulatokkal dörzsölve.

De úgy is lehet, hogy papírba csomagolod, és aztán nekiesel a kalapáccsal. A kibontásnál óvatosan, ne szóródjon szét.

De ha kapsz port, akkor valóban kár izmozni.

Előzmény: Törölt nick (96)
curvoisier Creative Commons License 2002.03.29 0 0 97
Az biztos, hogy össze kell törni és a lébe beszórva tökfekete lesz minden. De erre van a szűrőpapír. Ha elég finom, akkor azon a szénpor sem megy át.
A borbolti szén is finom ám, szerintem ahhoz is jó papír kell!
Előzmény: Törölt nick (96)
curvoisier Creative Commons License 2002.03.29 0 0 95
Aztán számolj be, mire jutottál!
Előzmény: Törölt nick (94)
curvoisier Creative Commons License 2002.03.29 0 0 93
Egy magyar apa,
gyors, általános leírás: kell 1 literhez késhegynyi aktív szén bele a páliba. Jól elkeverni, esetleg fél órát állni hagyni. Utána kell szűrőpapír+tölcsér, de félő, hogy ezzel elég lassan fog menni a dolog. Azért ki lehet kisebb menyiséggel próbálni. Ideális esetben kellene egy kis vákuum, szívólombik, Büchner tölcsér hozzá...
Előzmény: Törölt nick (92)
schlumberger Creative Commons License 2002.03.12 0 0 91
És lehet kérni belőle?

Kedves eMM, reméljük, nem Arnold Mihály a neved :))))

Előzmény: eMM (89)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!