Keresés

Részletes keresés

SAMU11 Creative Commons License 2007.01.12 0 0 209
Szia Varba!
Én semmiképpen sem javasolnám, hogy csak két oldalra tegyetek díszcsíkot, mert akkor a fugák a díszcsíkon felül nem fognak egy síkban futni. Ahol lesz díszcsík, ott a következő sor csempe arra kerül. Vagyis lesz jó 5 cm eltérés, ami a fugákban és a felső élen is erősen látszódni fog. Mi még gondolkodunk a díszcsíkon. Konyhát viszont nem módosítunk, mert horror áron módosítják. Inkább utólag. Sokkal olcsóbban jön ki, ha utólag elmegyünk és veszünk két db. elemet. Persze drasztikus módosításnál az utólagos vásárlás nem éri meg.
Előzmény: Varba (197)
lagapado Creative Commons License 2007.01.12 0 0 208

Sziasztok!

A konyha nekünk is nagyon kicsinek tűnk. Nem akartunk azzal a problémával megküzdeni, amit valamelyikőtök felvetett, vagyis hogy a "gyári" bútorhoz keressünk színben és mintában azonos anyagokat. Inkább lemondtunk az egész konyháról bútorstól, gépestől, és egyedilag méretre csináltatunk egy nagyobbat. A nappali és konyha közötti pult nálunk is szerepel, a konyha kb. 1 m-rel lett hosszabb (és a kövezet is a nappali rovására). Eléggé drága megoldás, de legalább a lehető legjobban kihasználja a zegzugos konyhafalat és egységes a látvány.

PGeorge Creative Commons License 2007.01.12 0 0 207
na igen ez kérdéses hogy hova kerülne, de valahogyan biztosan megoldható. Mindenesetre ki kell valamit találni, mert nem fogunk elférni
Előzmény: Biku és Boci (196)


Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 206
persze :-) köszönöm
Előzmény: pkeroka* (205)
pkeroka* Creative Commons License 2007.01.12 0 0 205

Boci, otthon van a költségvetés, majd átküldöm este, akkor is meg tudod nézni?

 

Előzmény: Biku és Boci (203)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 204

Köszike!

 

Előzmény: Biku és Boci (202)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 203

Ok, köszönöm. Várom a mailt, címem: zsuzsmus@gmail.com

 

Előzmény: pkeroka* (200)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 202

marta.torda@murus.hu

Előzmény: Varba (201)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 201

Sziasztok!

Tudja valmelyikötök a Torda Márta e mail címét?

köszi!

pkeroka* Creative Commons License 2007.01.12 0 0 200

Mi meghallgattuk egy építész barátunk véleményét, amikor megnézte a tervrajzot, végül is ő segített kitalálni, hogy hogy nézzen ki a konyha. Én mindenféleképpen szerettem volna/szeretnék ebédlőasztalt, amit ki lehet nyitni, és ha úgy alakul, akkor többen is oda tudnak ülni. Nekünk ez a konyha előtt, gyakorlatilag az előtérben lesz (legalábbis egyelőre úgy néz ki :o)))) Bár először én is pultra gondoltam, de ahhoz nem nagyon férnek oda 2-nél többen (persze nem tudom, milyet gondoltatok) és úgy meg nem maradt volna hely az étkezőasztalnak.

Boci, az árakat majd átküldöm e-mailben inkább, ezt nem annyira szeretném kiírni... De gondolhatjátok, hogy (gyakorlatilag) az egész konyha áttervezése, jobb anyagok - hát ez nem kevés költség volt/lesz. Ja és mi ezáltal szeretnénk, ha a járólap hosszabb lenne, és így az egész konyha alapterülete lesz nagyobb. Mondom, végül is csak fél méterrel lesz több, de azért így már lesz használható felület a konyhában.

Előzmény: Biku és Boci (196)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 199

Mi a hütő mellé gondoltuk, nem baj, ha a pult a parketta felett van hisz az étkező asztal is a parkettán van a mintalakásban.

 

 

Előzmény: Varba (198)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 198

Mi teljesen függetlenül ugyanezt találtuk ki!

 

Pultot a konyharész és a nappali közé! olyat akarunk ami opcióban nagyobbra is nyitható pl,. ha vendégek jönnek és alá meg talán fölé is lehessen pakolni.

elválasztaná a két helyiséget de mégis egy légtérben lenne.

 

És nem foglalna el akkora helyet mint pl. a mintalakásban az étkezőasztal!

Előzmény: PGeorge (195)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 197

 

Sziasztok!

 

Nekünk Most nagyon dárga ez a diszitőcsik.

Szerintetek annak van értelme, ha mondjuk csak két falra kérünk? akkor csak a felét kell fizetnünk, nem?

Biztos nem olyan szép mintha mind a 4 falra kérjükde még mindig szebb talán mintha egyikre sem.

 

 

Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 196

Ez nekünk is eszünkbe jutott, nem rossz ötlet, ez egyben egy térelválasztó is lenne....de vajon meg tudod csináltatni ugyanolyan színű bútorlapból és a teteje is ugyanolyan színű lesz, mint a munkalap? A hűtőszekrényt meg hová teszed? csak mert a konyhabútor mellett a járólapon kb.egy hűtőszekrény fér el. Tehát vagy az asztal vagy a hűtőszekrény már a parkettán lesz. Vagy rosszul gondolom?

Sajna nincs nálam a műszaki rajz, de este majd áttanulmányozom, meg az is lehet hogy egy hosszabb konyhabútorral a konnektorokat is át kéne rakni.

Pkeroka, nálatok ez hogy volt? azt meg tudod mondani, hogy ez a módosítás mennyibe kerül kb.? 

 

Előzmény: PGeorge (195)
PGeorge Creative Commons License 2007.01.12 0 0 195
mi úgy gondoljuk a konyhamegoldást, hogy csináltatunk a konyha végébe egy pultot és ezzel talán megoldódik a munkafelület meg az edényhely probléma
Előzmény: Biku és Boci (192)
PGeorge Creative Commons License 2007.01.12 0 0 194
na közben utánanéztem, elméletileg ezek kellenek az igazolás kiadásához:

- Hiteligénylő azonosítására szolgáló érvényes személyi igazolvány és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány.
- 3 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat.
- A gyermek születési anyakönyvi kivonata és a lakcímet igazoló hatósági igazolvány.
- A gyermek jogállására /gyermek elhelyezésére/ vonatkozó esetleges hatósági határozatok, jogerős bírósági ítélet.
- 16 éven felüli gyermek iskolalátogatási igazolása.
- Egyéb eltartottra vonatkozó igény esetén társadalombiztosítási, illetve orvosi igazolás.
- A vásárolni vagy építeni kívánt tulajdonról adásvételi szerződés-másolat (építésnél a tervről is, a lakás mennyi szobaszámból áll?)
- Élettársak esetében a lakóhelyről két tanúval kötelesek igazolni az együttélés tényét.
- Az igazolás kiadása illetékköteles. (Az illetékekről szóló 1990. XCIII. Törvény (Itv.) MelIéklete XXI. Fejezetének 1. pontja értelmében 2.000,- Ft. illeték alá esik.)


a feleségemtől nem kértek semmit, simán kiadták, nekem viszont vinnem kell minden papírt meg természetesen fizetnem is kell
Előzmény: pkeroka* (191)
PGeorge Creative Commons License 2007.01.12 0 0 193
48,51-es a miénk, de azért került sokba mert sikerült a legdrágábbat kiválasztanunk, aminek 1032.- (ha jól emlékszem) darabja.
Előzmény: Biku és Boci (190)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 192

Nagyon ügyesek vagytok, hogy rögtön nagyobb konyhát kértetek. Nekünk eszünkbe sem jutott egyeztetéskor, hogy meghosszabbítsuk, mert a csempék miatt is elég sok a plusz költségünk, meg szeretnénk redőnyt is és annak az árát még nem is tudjuk. De várom az árajánlatot a munkadíjra, úgyhogy biztos be kell mennem hamarosan újra. Remélem lehet még változtatni picit :-/  

Szóval a díszcsempék ára szerintem nem egyforma, a miénk 652 Ft /db és 66 db-ot számoltak, a konyhába a mintás csempe pedig 811 Ft /db.

 

Előzmény: pkeroka* (191)
pkeroka* Creative Commons License 2007.01.12 0 0 191

Sziasztok!

 

PGeorge! Nekem is úgy rémlik, hogy nem kellett fizetnünk az igazolásért.

 

Boci! Sajnos tényleg kicsi a munkafelület, de mi megnagyobbíttattuk az egész konyhát egy fél méterrel, így lesz egy 40 és egy 80 centis pult. Ez már remélhetőleg elég lesz....

A díszítőcsíkoknak mennyi darabja? Annak jól tudom, hogy darabára van?

Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 190

Fura, hogy ti 15e-el többet fizettetek és még a wc sincs benne. Mekkora lakást vettetek? Nekünk a 45e-ben a konyhai mintás csempe is benne van, bár abból csak 3db-ot kértünk :-)

Ezen kívül kértetek más változtatást is? Olvastam valamelyik hozzászólásban, hogy a mosogatógépnek nincs hely, vagy a csapja nem jó helyen van (??). Nekünk a vevőszolgálaton azt mondták, hogy simán berakhatunk oda egy 8teritékes mosogatógépet, el fog férni.

Előzmény: PGeorge (189)
PGeorge Creative Commons License 2007.01.12 0 0 189
köszi mindenkinek, ezek szerint teljesen önkormányzatfüggő a dolog...

mi is kértünk díszítőcsíkot, sajnos kicsit drága. Nekünk 60+munkadíjba kerül és még így is lemondtunk arról hogy a wc-ben legyen, az még +20e lett volna...
Előzmény: Varba (187)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.12 0 0 188

Sziasztok!

Mi kértünk díszcsíkot a fürdőszobába körbe + a kád szélére és a wc-be körbe...összesen 45ezret fizettünk érte, de ebben még nincs benne a munkadíj (!!). A munkadíj kb.10ezer ft lesz, ami a csempék felrakását és a járólap felrakását tartalmazza (ja, mert a járólapot is másképp kértünk, nem simán hanem azzal az átlós megoldással, nem jut eszembe a neve). Szóval összességében nagyon sok, de úgy voltunk vele, hogy évekig ezt fogjuk nézni és ezek a díszcsíkok nagyon feldobják majd. 

Viszont a konyhában nagyot csalódtam, a műszaki rajz alapján sokkal kisebb, mint amit a honlapon lévő rajzon láttunk. A sütő egyik oldalán 30 cm, a másik oldalán meg csak 40 cm munkafelület van, és a mosogató mellett meg egyáltalán nincs...

Előzmény: Varba (187)
Varba Creative Commons License 2007.01.12 0 0 187

Megkérdeztem . Nekünk is kellett fizetni illetéket a jegyzői igazoláshoz.

 

Van köztetek aki kért a fürdöszoba csempéhez, pl. diszitőcsikot felárért?

 

 

lagapado Creative Commons License 2007.01.11 0 0 186

Sziasztok!

Mi Csepelen intéztük a szoc.pol igazolást, nekünk fizetni kellett érte.

SAMU11 Creative Commons License 2007.01.11 0 0 185
Szia!
Nálunk a páromnak fizetnie kellett 2000Ft illetéket. Nekem nem. Papiron vidékiek vagyunk.
Előzmény: PGeorge (178)
yetkow Creative Commons License 2007.01.11 0 0 184
Sziasztok!
PGeorge neked üzenem, hogy mi is kértünk a szocpolhoz igazolást, de nekünk nem kellett fizetni. Mi 2006.05. intéztük
Előzmény: PGeorge (178)
Mathyas Creative Commons License 2007.01.11 0 0 183
Oké  köszönöm!
Előzmény: Varba (181)
Biku és Boci Creative Commons License 2007.01.11 0 0 182

Sziasztok!

Szeretném kiegészíteni picit az előző hozzászólást:

Mathyas, a foglaló után 30 napod van szerződést aláírni, ha nem írod alá elveszted a foglalót.

De a lakást foglaló nélkül is le lehet stoppolni, hogy biztos ne adják el, úgy emlékszem, hogy 5 napig várnak a foglaló befizetéséig.

Ha aláírtad az adás-vételi szerződést utána 30 napon belül be kell adnod a hitelkérelmet (korábban 60 nap volt, de mivel az épitkezés előrehaladt állapotban van, ezért most 30 nap...feltéve ha a C vagy D épület érdekel), mindenféle egyéb papírokat be kell majd vinni, meg hallottam valami adategyeztetésről is a szerződés aláírása előtt. Mi decemberben adtuk be és azóta nagy hallgatás van a bank részéről.

Előzmény: Varba (181)
Varba Creative Commons License 2007.01.11 0 0 181

Szia Mathyas,

 

 

  1. Elöször foglalót kell fizetned, az 150.000.-Ft volt legutóbb.
  2. Majd amikor úgy gondolod aláírod a lakás adásvételi szerződést.
  3. Na azzal mehetsz a mamutba az erste fiókba ( meg sok más mindennel) beadni a hitelhez a papirokat.Persze, ha az Ersétöl akarsz, de mivel Erstés a projekt talán az éri meg a legjobban.( rövidtávon biztos, aztán.... ? :)

a hitelkérelem beadásától a szerződés aláírása jelenleg 3 hónaptól-a végtelenig tart... :)

Előzmény: Mathyas (179)
Varba Creative Commons License 2007.01.11 0 0 180
Szia, mi szeptemberben kértünk ilyern igazolást és meg kell kérdeznem este a nejemtől, mert nem emlékszem kellett e fizetni illetéket de talán igen.
Előzmény: PGeorge (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!