Keresés

Részletes keresés

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 193

Az elmúlt kb 2 évtized alatt viszont sokkal jobban "megutáltam" az ateistákat (megrőkönyödtem a viselkedésükön), mint az úgynevezett vallásosakat. Tisztelet mindkét oldalon a kivételeknek persze.

 

Sajnos , vagy nem sajnos, azt kell vallanom, hogy amíg a vallásosak végül is azért nagyjából tudják a legtöbben, hogy a vallásuk az inkább csak egy félig meddig valóságra alapuló játék. Az ateistáknak túl nagy a burájuk és mint régen a vallásosak, most ők követelik maguknak a tudományt a logikát. Persze ez valamennyire jogos, hatás ellenhatás elv ... de ideje lenne már kinőni ezt az emberiségnek.

 

Az ateizmus és a teizmus fölött is eljárt már az idő. Kinövi mindkét butaságát az emberiség.

Előzmény: Sharion (185)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 192

Te nem versz át senkit?

Előzmény: ErkölcsTan (191)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 191

Egyébként nem olyan jó ám a sok és nagy tudás. A vallások kialakulásáról is túl sokat tudok. A judeokeresztény bibliáról is. Komolyan jobb volt nem tudni. Jobb volt élni a mesékben és nem tudni, hogy mekkora átverések.

 

... de ugyan ez van más dolgokkal is. Az ateizmus is egy átverés....

 

... a kommunizmus  is....

 

... a hazaszeretetből való katonai sorozás is .....

 

... a bankok is .....

 

... a két torony lerombolása usa-ban ....

 

Van egy hozzám hasonló túl sokat tudó barátom/ismerősöm és ő már csak az elmúlást várja. Még gyereket sem akart. Erre a világra? Kérdéssel és felvetéssel. (Nekünk van egy kislányunk)

Előzmény: Sharion (188)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 190

Igen bocs, hamarabb elküldtem.

Előzmény: ErkölcsTan (189)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 189

Közben én is írtam és szerintem meg is adtam rá a választ.

Előzmény: Sharion (188)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 188

Megértelek, de aki szabadgondolkodó szeretne lenni, annak sok mindent kellene tudnia. :)

Előzmény: ErkölcsTan (186)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 187

A szabadgondolkodónak nem a kételkedés a legfőbb ismérve, az inkább a szkeptikusoké. A szabadgondolkodó kicsit olyan mint én. Egyik hétvégén elmegy Szkeptikus konferenciára és aztán a következőn meg Ufó és para-kutató összejövetelre. Tehát a szabadgondolkodó megvizsgálja a dolgokat ilyen olyan és amolyan szemszögekből is. Aztán csak ezek után agyal rajta. Sok mindent nem feltétlenül értünk, de nem mondjuk rá egyből, hogy baromság, csak mert egyből nem értjük, hanem inkább betesszük valahova és majd meglátjuk, hogy mi is. Para-kutatóként is sok olyan dolgot megvizsgáltam, amivel mások nem is foglalkoznának. Szóval kíváncsi emberfajták vagyunk. Bár sokáig vallottam magamat szabadgondolkodónak, az ateisták mivel ezt is próbálták lenyúlni és beintegrálni az ateizmus alá, már inkább az sem vagyok.

Előzmény: Sharion (184)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 186

Ezeket kérlek itt inkább hagyd ki, mert nem szeretem sem ZombiJézuskát sem Jahvét.

Több éven keresztül voltam a Valláskritika Virtus főszerkesztője és megérted remélem, nálam ez szakmai ártalom.

Magam sem megyek be sem templomokba sem vallásosak témáiba és ott kezdek el olyanokat írogatni, ami nem nagyon oda való. Köszönöm.

Előzmény: Sharion (185)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 -1 0 185

"Abban az időben szólván Jézus, monda: Hálákat adok néked, Atyám, mennynek és földnek Ura, hogy elrejtetted ezeket a bölcsek és az értelmesek elől, és a kisdedeknek megjelentetted."

Előzmény: ErkölcsTan (182)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 184

A szabadgondolkodó magában kételkedik és az igazságban nem? Vagy magában nem, az igazságban igen?

Előzmény: ErkölcsTan (182)
Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 183

Miért? Ezek is a valóságot írják le, csak más formában.

Előzmény: pk1 (155)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 182

Ateista logikátlanság, dogma és annak cáfolata:

 

"vallástalan = ateista";

 

Ebből egyből olyan következtetésekre lehetne jutni, hogy mindenki ateistának születik. Ami persze, hogy valótlan és badarság. Közelebb járna a valósághoz, de az sem teljesen igaz, ha minden újszülöttet szabadgondolkodónak állítanánk. A bibi ebben az esetben azzal van, hogy ilyenkor még nagy valószínűséggel nem gondolkoznak.

Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 181

Akkor itt csillogtathatod az ateista logikát! :)

Előzmény: Törölt nick (180)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 180

Megjelentem. :) 

Előzmény: Törölt nick (178)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 179

Ateista logikátlanság, dogma és annak cáfolata:

 

"Isten egy falszifikálhatatlan és teljességgel vizsgálhatatlan dolog";

 

Ez majdnem, de mégsem teljesen azonos a 2*-es pontban lévő ateista dogmával, csak itt nincs belekeverve a tudományos módszertan. Ezért más megfogalmazásban válaszolok rá. - Hogyan tudod eldönteni, hogy vizsgálhatatlan, ha nem is tudod, hogy mit kellene vizsgálni? (DEFINIÁLATLANSÁG!!!!)

 

*

  1. "Az ateisták nem hisznek Istenben vagy istenekben. Ennyi."
  2. "Isten egyértelműen kívül fekszik a tudomány hatókörén. Nem lehet sem bizonyítani, sem cáfolni."
  3. "Az ateizmus nem hit, ezért dogmái sincsenek."
  4. "Az agnoszticizmus az ateizmus egyik ága. Gyenge ateizmus"
  5. "Semmiféle Isten nem létezik"
  6. "Isten egy falszifikálhatatlan és teljességgel vizsgálhatatlan dolog"
  7. "vallástalan = ateista"
  8. "Az ateizmus olyan mint a nem-bélyeggyűjtés. Tehát ezért nem lehetnek dogmái"
  9. Az ateizmus egy vallás? Akkor ennyi erővel az egészség egy betegség!
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 178

Akkor ezek szerint itt is megjelentél.

Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 177

Akkor itt is. :) 

Előzmény: Törölt nick (176)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 176

Nem mindenhol, csak ott, ahol te megjelensz.

Előzmény: Törölt nick (175)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 175

Languszta, te mindenhol halandzsázol? 

Előzmény: Törölt nick (174)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 1 174

Hamvas Béla azt mondja, hogy mítosz azért van, mert a tömeg nem tud gondolkodni. Vagyis nem is a mítosszal, mint egyfajta valóság-csökevénnyel van a baj, hanem a tömegember gondolkodásra való képtelenségével.

 

Rajtad látszik, hogy nem vagy az a tipikus tömegember, a gondolkodás nálad nincs az ismeretlenség homályába veszve és pl. az ateizmussal kapcsolatos kétségkívül parádés meglátásaid ezt nyilvánvalóvá is teszik.

Előzmény: ErkölcsTan (171)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 173

ja sok neve van.

Előzmény: pk1 (172)
pk1 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 172

Az nem Jahve.

Előzmény: ErkölcsTan (171)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 171

Azért a történelem legnagyobb manipulációja egy judeokeresztény mítoszlény, Jahve.

Meghülyítette az ateisták és teisták jelentős részét.

 

Előzmény: Törölt nick (169)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 170

Igen, mert az > amiből fakad, az szent.

 

Igazából nem az ember nevet sosem, hanem van bennünk valami, ami > nevet. Boldog, aki felfedezi és megtalálja magában a "nevetőt"! :)

Előzmény: ErkölcsTan (168)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 169

Mert úgy gondoljuk, hogy amíg az emberek manipulálhatók, hamis értékrendjeik által irányíthatóak, addig nem tudna létezni olyan irányítás amely a helyes útra tudná vezetni a világot.

 

Nem az a baj, hogy az emberek manipulálhatóak, ez az alaptermészetünk szerves tartozéka, és csak a nagyon hülyéket és tökéleteseket nem lehet manipulálni; hanem az a nem mindegy, hogy mivel manipuláljuk őket: a tv reklámokkal vagy a figyelmüknek az igazságra való ráirányításával, vagy azzal a számtalan más és lényegtelen dologgal, ami e kettő között helyezkedik el.

Előzmény: ErkölcsTan (166)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 168

A nevetés a legfőbb szentség.

Előzmény: Törölt nick (167)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.18 0 0 167

Az 1, 2, 4 biztosan kakukktojás, de azért valahol egy kicsit a 3 is. :)

Előzmény: ErkölcsTan (164)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 0 166

Volt pédox időszámítás szerinti  42.012-42.013 években a f@szbúkon egy filozófia iskola. 184 ezer fős lájkolóval, taglétszámmal. Már nincs, de a leírását elraktam. Hiszen azt ketten írtuk közösen.

 

Küldetés:

 

A filozófiánk azon alapszik, hogy az embereket rávezetjük arra az útra, amin legkedvezőbb módon haladva tanulnak meg következetesen gondolkodni, cselekedni és élni az életüket. Igyekszünk rávilágítani korunk jellemzői hibáira, hogy mentesek tudjunk maradni a folyamatosan ránk zúduló manipulációktól, amelyet különböző hatalmi érdekek használnak fel ellenünk! Úgy gondoljuk, hogy egy szebb világ megteremtéséhez erős társadalmi szemléletváltásra van szükség. Drasztikus filozófiai, világnézeti, politikai, jogi, erkölcsi újraszerveződésre.

Ennek ellenére nem célunk megdönteni semmilyen kormányt, bármilyen politikai hatalmat vagy szervezetet. Mert úgy gondoljuk, hogy amíg az emberek manipulálhatók, hamis értékrendjeik által irányíthatóak, addig nem tudna létezni olyan irányítás amely a helyes útra tudná vezetni a világot.

pk1 Creative Commons License 2018.10.18 0 0 165

A kakukk három tojást csempészett a struccfészekbe?

Előzmény: ErkölcsTan (164)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.18 0 1 164

Biztosan ismered:

 

Melyik a kakukktojás?

 

1. Kakukktojás

2. Kakukktojás

3. Strucctojás

4. Kakukktojás

Előzmény: Törölt nick (162)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!