Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.23 0 0 157
Sziasztok kvartett-rajongók!

A nyaralás alatt - motivated by Marcinak vett manapság kapható pakli - sok fontos dolog mellett azon is elfilóztam, hogy milyen lenne a klasszikus autóskártya mai megfelelője.
Arra gondoltam,hogy mivel amúgy sincs sok téma, nekikezdhetnénk az on-line szerkesztésnek,elvégre effektíve nem kerül semmibe...
Az alapelv 10x4 lap személyautók országok és egyéb verdák járműkategóriák szerinti bontásban, a felosztásnak és az autóknak is reprezentatív mintának kellene lennie a mai autógyártásról.

kezdeném "vitairatomat" a kategóriákkal/országokkal:
szépen átrendeződött az országlista mára, sok korábbi kvartett-ország egyszerűen nem rendelkezik számottevő (saját) autógyártással , ellenben sok újfajta jellemző járműkategória is megjelent.
vagyis nem aggódom a 40 lapravaló miatt! ,-)

országok

ami tutti:
1.francia (csak mi lesz a 4.lapon? :-) ,
2.német,
3.olasz és
4.japán -
- ezek asszem vitán felül.
5.USA - mondjuk pont személyautóban nem annyira nyomul manapság,de szerintem összejönne egy szép kvartett...

az angolokat szimplán kihagynám ,szégyelljék csak magukat, majd most elgondolkodhatnak,hogy nem kellett volna mindent eladogatni! :-D
KGST vagy helyette a kelet-közép EU nagy összevisszaság lett,szintén nem kell!
jelentős szovjet személyautógyártás szintén nincs
azaz: a maradék 5 x 4 lapra kategóriákat kell felállítani!

ebből a teherautók és buszok anno szerintem csak magyar mivoltuk okán voltak
érdekesek, ma már kihagynám!

ami szerintem biztos:
F1 népszerű, legyen ez a 6.
7. sportautók szintén nem maradhat el!
...eddig ugye semmi újszerű

8.-9. kat.-nak az egyterűeket és a terepjárókat (pontosabban SUV-okat) tenném!
a 10. kat.-ra hirtelen 2 téma ugrik be:
-WRC autók ,
-illetve egy agyament ,de jópofa csapat: olyan elavult verdák,amelyeket évtizedek óta gyártanak valahol a világ végén, pl. Hindustan Ambassador meg ilyenek...

hangsúlyozom,ez csak vitaindítónak szánt hozzászólás, várom a véleményeket,javaslatokat! ;-)
(ha baromság az egész,azt is írjátok meg gyorsan! :-)



LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.10 0 0 156
Így van....őszintén megeszi a 9 litert
Előzmény: Hattori Hanzo69 (155)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 155
De legalább nem ferdít...
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (154)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.09 0 0 154

Nemrossz, nemrossz.

Bizalomgerjesztő a könyv is. Meg a Trabant :)  Most, hogy jobban szemügyre vettem az adatait, a fogyasztása eszméletlen sok egy ekkora verdához képest (nem nagyon mondok újat)

 

Előzmény: Hattori Hanzo69 (153)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 153

Az idézet innen való (naggggyyyyon joó könyv !!!, ajánlom)

 

 

Kis Trabant / Nagy Trabant

 

 

Előzmény: Hattori Hanzo69 (152)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 152

Elég sok gyereket szoktam oltani (foglalkozási ártalom), de Téged nem akartalak ;-)

 

Na csatolok néhány beígért cuccot:

 

 

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (151)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 151

ha ezt oltásnak szántad nagyon bevált :D

ha emlékeznék a gyerekkoromra (elég szomorú hogy már most nem emlékszem) akkor elmondanám

talán a klasszikus Matchbox (nekem)

Szigtre az aktuális fellépők meg a vihar miatt nem megyek ki :)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (150)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 150

Dehogy baj !!! Jó Neked ! (Tényleg, - miért nem vagy a Szigeten ? ;-))

 

Egyébként ennyire tippeltem, mert nekünk 30-40 közöttieknek az összes ilyen típusú autó kvartett szorosan hozzátartozott a zsenge gyerekkorunkhoz.

Van  egy jó könyv (Szivárvány Nagyáruház v. ilyesmi a címe); Ebben ilyen retró cuccokról vannak jó szösszenetek. Este bemásolom az autóskártyás részt. Nagyon jól meg van fogalmazva....

 

Tényleg a Te korosztályodnak mi az ilyen kultikus (cool) gyerekkori cucca ? StarWars ereklyék ? Tazó ? Pokemon ? Scoobydoo? Van egyáltalán ?

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (149)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 149
tapasztalatlan 17 éves hátulgombolós lennék ha nem baj :P :)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (148)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 148
Haú old ár jú ? (Ha nem vagyok Windischgraetzschtzhsch...)
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (147)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 147

nekem csak azért ismerősebb a sárga, mert csak az van meg :) a fórumozás előtt nem nagyon tudtam, hogy van egyáltalán többféle 'hátú' sorozat :)

 

ja igen : a hétvégén a padláson (természetesen ahol sohase kerestem volna) megleltem eltűnt Mazda (wankel) lapomat

szabályos pezsgőbontás követte az eseményt :)

viszont a paklivásárlás eddig totális kudarc.....

Előzmény: Hattori Hanzo69 (146)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 146

A felső sor a "piros hátú"*

az alsó a "sárga hátú" verzióból való.

 

Érdekes, hogy számomra meg sokáig a sárga (alsó)

volt ismeretlenebb. Pirosat sokkal többször látok felbukkanni, akár a Vaterán is.

 

*Ez a piros hátú itt történetesen a kisebb verzió; U.i. ez a kártya ismeretes egy kisebb és egy nagyobb lapos változatban is. A sárgát csak kisebben, a későbbi kéket pedig csak nagyobb verzióban ismerjük. Piros viszont van kétféle !

 

Érdekes még, hogy a legutolsó, kék hátlapos kártyában már láttam "kis-trabantos" és "nagy-trabantos" kiadást is, de csak a Trabant mérete külömbözik, maga a kártya azonos méretű. Ha lesz időm szkennelek be képet este.

 

Ha valaki legalább fotón be tud mutatni "zöld-hátú" magyar autóskártyát (nem biztos, hogy van ilyen!), - az üvöltsön egy hatalmasat !!! (és jutalomban részesül!)

 

Nekem tök-ugyanilyen barna hátuljú autós kvartettem van ! De nem magyar kiadás, hanem ángol :-)

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (145)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.08 0 0 145

Üdv mindenkinek!

Hattori, az alsó sort vágom, a felső sor melyik sorozatból van?

Előzmény: Hattori Hanzo69 (144)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.07 0 0 144

Csak, hogy pörögjön a topic ;-)

 

Biztos volt már, de szépek így együtt... Szerintem.
waffe Creative Commons License 2007.08.01 0 0 143
Én azt mondom ezek az ívek egyidősök a kártyákkal. +- 1.-2. év.
Később mi értelme lett volna kiadni? Mindig az új technika volt a lényeg az feledtette a régi hiányait. És persze a 20 filléres ár, az is inkább 60-as évekre vall. Később már elérte a forintot az ilyen "dolog" pl. az üveggolyó, kis müa. autók....
Tehát én arra voksolok, hogy együtt a kártyával. Sokat én sem láttam még. (talán emlékeimben rémlik egy feldarabolt Wartburg)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.07.31 0 0 142
sziasztok!!!

zsivány a "lelet",de jó hogy van megint téma! :-)
osztom Hattori véleményét, szerintem is vannak autórajzok, amik végül
nem jutottak be a paklik "40-es döntőjébe" :-)

azon,hogy a grafikák máshol is felbukkannak a kártyalapokon kívül,nem csodálkozok annyira...

egyrészt ugyebár a kommunizmus a termelőeszközök közös tulajdonán alapul: na ebből pont annyi volt igaz, hogy a grafikákat vagy a nyomdai változatot (klisé?) az állami válallatok szabadon forgatták egymás közt...

másrészt meg - és most tessék megkapaszkodni - még a 90-es évek elején én is láttam egy kiccsákón olyan rövidújjúm inget,amit ezekkel az autókkal nyomtak mintásra!!!! A szakközepes osztálytársam vette észre és nagyon tetszett neki,jót derültünk az ügyön...

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 141

Meg kellene tudni, hogy ki volt a grafikus.

Jutalom a nyomravezetőnek !!!!

Előzmény: waffe (137)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 140

Látok közöttük egy pár olyan autót, ami szerintem végül egyetlen pakliban sem jelent meg. Nem biztos, le kell még ellenőriznem. (Sajnos ma nem nagyon lesz rá időm.)

Ez olyan unikum, mintha felbukkant volna a rejtélyes "zöld hátú" (?) pakli.

Láttam már ilyen grafikával vizes (?) / átsatírozós (?) - de lehet hogy csak hagyományos - "levonós" matricákat is... Sajnos csak képen...

Előzmény: waffe (138)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.07.31 0 0 139
Na ezek tényleg ütősek !!! Nagyon klassz. Ilyet még tényleg nem láttam.
Előzmény: waffe (135)
waffe Creative Commons License 2007.07.30 0 0 138
És egymás mellett a 3 ív.
waffe Creative Commons License 2007.07.30 0 0 137
waffe Creative Commons License 2007.07.30 0 0 136
waffe Creative Commons License 2007.07.30 0 0 135
És itt pedig a hab. Autóskártya desinges bélyegképek! Nem bélyegek, mert értékjelzés nincs rajtuk. Ezek ilyen kártya és matrica keverékek. Óriási a hasonlóság. Rokonok az biztos. Nekem 3 db ívem van, 3 x 16 bélyeggel. Még az ív szélei is meg vannak, gyönyörűek! A hátoldalakon típusismertetés ami megegyezik a kártyákon leírtakkal.
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 134
Gratula ! Szép gyűjti.
Előzmény: waffe (131)
waffe Creative Commons License 2007.07.30 0 0 133
5. Szintén 1960-as évek. Szerintem ez az első, de erre rá lehet cáfolni ha valaki jobban tudja én elhiszem neki. A rajzokból és az egyszínű típus- csoport jelből ítélve.
Kék hátlappal, fekete csoport, és fekete embléma jel. Szép állapotban egy pár hiányzik csak, majd nem teljes.
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.07.30 0 0 132

nem rossz, nem rossz ! :)

ha ezek mind meglennének, nem lenne semmi bajom a világgal :D

waffe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 131
Na most ennyit. Legközelebb folytatom és a végére hagytam a habot a tortára!!
waffe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 130
4. Szintén 60-as évek. Kék hátlappal. Fekete kategória és piros márkajelzésekkel. Többnyire új, szép állapotban. Egy pár lap hiányzik. Azok érdekelnének.
waffe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 129
3. 1960-as évek. Ami csak nem túl rég került elő. Addig ezt az egyet ismertem. Piros hátlappal.
waffe Creative Commons License 2007.07.29 0 0 128
2, 1970-es évek, sárga hátlappal. Pocsék állapotban, inkább az autók miatt. (Polski 125p a kedvencem.) Ennyi db van belőle.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!