Keresés

Részletes keresés

curvoisier Creative Commons License 2002.07.11 0 0 145
Egy magyar apa,
legnagyobb csodálkozásomra, eltűnt, az idővel
Magától? Vagy sokáig állt a szépnporon?
Előzmény: Törölt nick (144)
curvoisier Creative Commons License 2002.07.05 0 0 143
Mindenki tudja már, de dokumentáljuk itt, a topikon is.

Százszázalékos az EU-pálinka

curvoisier Creative Commons License 2002.07.05 0 0 142
Sőt, közeleg a 200. is! Télre meglesz :)
Előzmény: curvoisier (141)
curvoisier Creative Commons License 2002.07.05 0 0 141
És ezt csak most olvasom... :(

Kedves lajafix,
kösz az ajánlatot, mi tagadás, elég sokat mozgok 'Pesten', de még inkább Budán, ahol lakom. A nagylelkű felajánlás megmelengette a szívemet, komolyan. Hosszútávú álmom egy, mondjuk 'szakértői ankét' és kölcsönös kóstoló összehozása. Klassz lenne, hm? Majd ott beszélünk a barackról...

Amúgy a topik ügyét szívemen viselem, de azért túlzás, hogy az enyém lenne :)

P.s.
Itten topikösszevonás történt, így már több, mint száz hozzászólásnál tartunk :)

Előzmény: lajafix (140)
lajafix Creative Commons License 2002.05.06 0 0 140
Mivel tied a topik, ezért megérdemelsz egy üveg(fél liter) kunkarcagi, labancugrasztó szilvapálinkát by lajafix & CO.

Dobj egy mailt mikor jársz Pesten.

Előzmény: curvoisier (138)
curvoisier Creative Commons License 2002.05.06 0 0 139
Ötlet: a kijövő szesz a fokoláskor nem volt-e túl meleg? Ez ugyanis magasabb látszólagos szeszfokot jelenthet.

Mivel is higítod? Deszt. vízzel?

Esetleg ha nem 40, hanem 50 fokra higítod, az is segíthet...

Ha lesz szenes derítés, annak is kiváncsi vagyok az eredményére.

Nálam most holtszezon van, de hamarosan jönnek a beszámolók :)

Előzmény: Törölt nick (137)
curvoisier Creative Commons License 2002.05.06 0 0 138
lajafix,
Nekem otthon már csak két deci barack van, az utolsó két évben egy csepp se volt és idén se lesz...

Előzmény: lajafix (136)
lajafix Creative Commons License 2002.04.30 0 0 136
Szilva: Kunkarcagon csak immel-ámmal lesz, de jó hogy nem adtuk el a 2000est. Mer' tavaly se volt. 1 évig még talán kitart. Pedig készültem, hogy a topikban leírtakat alkalmazom. Majd csak jövőre.
Előzmény: curvoisier (131)
curvoisier Creative Commons License 2002.04.30 0 0 135
Végre jó hírek ebben a beborult világban!
Előzmény: Törölt nick (133)
schlumberger Creative Commons License 2002.04.29 0 0 132
Kedves magyar apa!

Örömmel jelentem, hogy nemrég értesített az akvárium, hogy az én példányom is megvan. Örömömben felhívtam őket; holnap postázzák, mert én már a futárnak messze vagyok. Mégegyszer köszönöm neked, hogy megismertettél az online-antikváriummal, azóta már mást is rendeltem onnan.
Szesztestvéri üdvözlettel
Schlumberger

Előzmény: Törölt nick (130)
curvoisier Creative Commons License 2002.04.27 0 0 131
Köszi, akkor ezt a tapasztalatot is regisztráltuk az utókor számára.
Rossz hír: a sárgabarack a késői fagy miatt idén is kaputt s valamiért úgy látszik, hogy a szilva sem lesz fényes....
Előzmény: Törölt nick (130)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 129
Hi!
Soha se minősítsed marhaságnak, ha valamit nem tudsz és megkérdezed! Ha az ember soha nem kérdezne semmit, akkor buta maradna!!!
A répacukorból nem kerül bele a szeszbe semmiféle ártalmas anyag. Csak abban az esetben, ha már eleve benne volt, de akkor az szennyezés lenne, meg maga a cukor is ártott volna. A cukor jelenléte szerintem azért nem kívánatos, nehogy egyszerre csak azután a párlatnak már semmi köze ne legyen a gyümölcshöz! Lásd cukorcefre, amiből bort készítenek, ha a fináncok nem eléggé éberek...
Frimi
Előzmény: Labor (127)
curvoisier Creative Commons License 2002.04.17 0 0 128
Egy magyar apa mester,
szabad-e megkérdezni, mi a helyzet a derítésel?
Előzmény: Törölt nick (105)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 127
Gondolom nem is az alkoholmolekulákkal lehet gond, hanem a répacukorból belekerülő egyéb anyagok esetleges származékaiból ami a gyümölcscukorból nem keletkezik. Persze Tőled mint hozzáértőtől kérdezem, hogy most mekkora marhaságot mondtam. :)
Előzmény: frimi (126)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 126
Hi!
Akkor nekem pechem volt a birsalma pálinkával...

Egy dolog a nyilatkozat, más dolog a tény...Szeretném látni azt a pálinkafőzdét, amely elkezdi elemzegetni, hogy melyik molekula etilalkohol ketkezett gyümölcscukorból és melyik répacukorból... Bár lehet, hogy túlságosan naiv vagyok és pl. Magyarországon mindenhol és mindig számlát adnak...
Frimi

Előzmény: Labor (125)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 125
Ezt csak alátámasztani tudom. (Mint ahogy éngemet a zasztal, Uraim) Egyszer ittam birspáleszt, és nem volt semmi baja. Olyan volt, mint egy hp-nek lennie kell.
Előzmény: maplesyrup (124)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.17 0 0 124
"Birsalmából készített pedig ihatalan (kipróbáltam!).

Cáfolat: NAGYON FINOM birsalma pálinkát kaptunk, majd megkérdezem, hogyan csinálták. Sötét sárga-arany a színe, kellemes zamata van.
Ha lenne pálinka tali, vinnék egy kis kóstolót. :))

Mostanában pedig nyilatkozni kell, hogy az előírt minimális mennyiségnél nem tartalmaz több cukrot a kifőzendő cefre.

Előzmény: frimi (123)
frimi Creative Commons License 2002.04.17 0 0 123
Hi!
Ha igaz kincsre bukkan az ember... Ekkor már szinte az sem baj, hogy nem iható, hogy csak beszélni lehet róla..:-))
Magam is vegyész(mérnök) vagyok és csináltam többször is cefrét ill. főzettem pálinkát.

A vegyészek szerint széklábából is lehet pálinkát főzni - ha van benne cukor! :-)), mert az alkohol abból keletkezik az erjedés során. A cefre kb. 15 % alkohol tartalomig tud kierjedni, mert a magasabb alkohol tartalom már megöli az élesztőgombákat!
Mint ahogy az egyszerű szőlész is felvilágosította halálos ágyán a fiát, hogy szőlőből is lehet bort csinálni, ugy ez igaz a pálinkára is: nem kell bele feltétlen cukrot tenni! Viszont nem árt, mert ez az aromát nem gyengíti (ha olyan az alapanyag), viszont a terméket szaporítja! Jellegtelen gyümölcsből nem nagyon érdemes csinálni, mert akkor inkább csak alkohol íze lesz a dolognak! S kevés cukorot tartalmazó gyümölcsből sem nagyon...Birsalmából készített pedig ihatalan (kipróbáltam!). A csonthéjasokat minidig magozni kell, mert a magból ártalmas anyagok kerülnek át a párlatba és az ízt is rontják!
Ha otthon főzöl - ami tilos és egészségtelen is a szennyeződési lehetőségek miatt -, akkor az un. rézelejét mindig el kell önteni: ez ugyanis mindenféle káros és rosszízű anyagot tartalmaz (pl. metilalkoholt, a túlerjedés miatt keletkezett ecetsav rézsóit, un. kozmaolajokat meg egyebeket.) A desztilláció, azaz a főzés során a párlat egyre higul, egyre kevesebb alkohol (és ízanyag) és egyre több víz jön le folyamatosan. Pálinkafőzdékben ezért csak bizonyos koncentrációig (azt hiszem, hogy 65 fok körül) főzik le (mert többe kerül a tüzelő, mint amennyit törvényesen felszámíthatnak a főzés költségeként), majd vízzel állítják be az 52 fokos végterméket. Egyébként pálinkafőzdékben kétszer főzik ki, azaz az első párlatot mégegyszer desztillálják, hogy a szennyező anyagokat eltávolítsák!
Sose főzz otthon, mert tilos és egyébként sem tudsz megfelelő minőséget előállítani! Viszont egy főzdében legalább 4-500 liter cefre szükséges egy üsthöz. Ha nincs ennyi, akkor összeöntik másokéval azt a cefrét, amit te nagy gonndal készítettél el és akkor meg bekerülhet akár János bácsi bennfelejtett cipőjének a leve is aromaként...:-)))
Proszit!
Frimi

Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 122
A városban tanuló diák hazamegy. Édesanyja ezzel várja:
- Kisfiam, de jó, hogy itt vagy, levágtam egy tyúkot a kedvedért, mit főzzek belőle?
- Pálinkát, édesanyám!
Előzmény: maplesyrup (121)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.17 0 0 121
Bármiből lehet pálinka, amennyiben megfelelő mennyiségű cukrot keverünk hozzá! :))
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.17 0 0 120
Nagyonis. Két felvonás között a legjobb amit megtehet az ember az egy kóserfeles, lehet szuszogni a szomszéd székekre/színészkollégákra.
Eh, mikor lesz már vége a munkaidőnek, ungarograppára vágyódom. :-)
Előzmény: Labor (118)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 119
végül is, ha fenyőpálinka van, akkor miért ne lehetne tök is?
Előzmény: Shai Hulud (117)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 118
Lehet, hogy csak kifakult a címke. Egyébként az egész galéria korrekt. :)
Előzmény: Shai Hulud (117)
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.17 0 0 117
Hát nemtom, nagyon töknek láccik az a dinnye.
Tökpálinka, enivan? :-))
Előzmény: Labor (116)
Labor Creative Commons License 2002.04.17 0 0 116
Valaki kérdezte a dinnyét. Itt van.
Shai Hulud Creative Commons License 2002.04.16 0 0 115
Feléledt hát a töménytopik, éljen.

Cukornádpáleszest kérdeznék most:
Nem-e tudja-e valaki véletlenbőle, hol lehet Havana Club Gold-ot beszerezni?
Ezeddig csak a kasztróban ihatom, nem is sokkal drágább a sima fehér havannaklubnál, de sokkal mélyebb, markánsabb íze van, hordós érlelésű rendesen.
Sajna még sehol se nem láttam legszebb fővárosunkban sem, segítség.
Hulud

"La mia Fiordiligi
Tradirmi non sa:
Uguale in lei credo
Costanza e beltŕ."
/Mozart - Cosě fan tutte/

PETYUS Creative Commons License 2002.04.16 0 0 114
off
csak a pontosság kedvéért: A Stroh rum 40, 60 és 80%-os változatokban készül.
/off
Előzmény: BadMoon (110)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.16 0 0 113
Rumba maradok a Captain Morgan-nél. de ez itt off.
Ezt találtam kevésa fesztivállal kapcsolatban.
Előzmény: BadMoon (112)
BadMoon Creative Commons License 2002.04.16 0 0 112
Pedig jó az, csak nem a feleses poharat kell alapegységnek használni. :)
Előzmény: maplesyrup (111)
maplesyrup Creative Commons License 2002.04.16 0 0 111
Na, ezért nem tudom meginni. :o)) Kösz, nagyon rosszul emlékeztem.
Nagyon finom még a szatmári szilva.
Előzmény: BadMoon (110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!