Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 32

Matematika van forgó fekete lyukra

Valszeg a radikális jellegű gondolkodásmódom miatt gondolom úgy, hogy forgás nélkül nem is létezhetnének :)
Előzmény: XRive (25)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 31

Az "átmérője" 2szer ennyi.

Ezen nem fogunk összeveszni.
Lényeg hogy szerintem a rádiófrekvenciás spektrumon messzebbre látunk mint a látható fény hullámhosszán, mivel másféle módszerrel detektáljuk. Ha ez nem így lenne akkor bocs, tévedtem.
Előzmény: Bign (28)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 30

tömeg szerint szeparálódva...

Ez alatt azt értem hogy a nagy sűrűségű bolygók a Naphoz közelebb, (Merkúr a legnagyobb sűrűségű) a gázbolygók meg a Naptól távolabb keringenek.

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 29
Szerintem meg inkább a csillagokban van fekete lyuk, és ha ez a fekete lyuk ledobja magáról a forró gázburkot az amit szupernóvarobbanásnak hívnak.
Pl az európaiak chilei szupertávcsövének az adatai szerint a nemrégiben megfigyelt szupernóva-robbanás nem gömbszimmetrikus, ahogy az a klasszikus elmélet szerint kéne lennie, hanem gyűrű alakban tágul, mintha egy forgó tömeg dobná le az anyagot.
Mellesleg ugyebár itt van a Napunk, annak is van tengely körüli forgása, ezen tengelyre merőlegesen, forgásirányban, egy síkban keringenek a Napredszert alkotó bolygók tömeg szerint szeparálódva...
Előzmény: Törölt nick (26)
Bign Creative Commons License 2010.09.25 0 0 28
"a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév"
Az "átmérője" 2szer ennyi.
Előzmény: Törölt nick (22)
XRive Creative Commons License 2010.09.24 0 0 25
Izé.

Matematika van forgó fekete lyukra - de ezt most speciel kevered az akkréciós koronggal és a 'korong azon részeivel, amik a 'többiek' vesztéből energiát nyernek.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 24
Utána néztem köszi a pontosítást. Én még valamikor úgy tanultam hogy fekete lyuk.

Ettől függetlenül a fekete lyukak is hasonlóan viselkedek az előbbiekhez (tengely körüli forgás, jet kilövellés a tengelyek mentén)

http://www.universetoday.com/56205/supermassive-black-holes-spinning-backwards-create-death-ray-jets/

Bár éppenséggel a cikkben arról van szó hogy a jet kilövellés ritka, és a fordított forgással magyarázzák.
Előzmény: Angelica Archangelica (23)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.09.24 0 0 23
A pulzárok NEM fekete lyukak, hanem neutroncsillagok!
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 22

a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév mert addig látunk el...

Mármint optikával.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 21
...Ugyanakkor a tengelye mentén energiakiáramlás van. Elég fura egy fekete lyuktól. Továbbá tengely körüli forgása is van. A pulzárok pl olyan fekete lyukak amik nem csak a tengelyzük körül forognak, hanem maga a tengely is változtatja az irányát, és időnként "felénk villant"
Előzmény: Angelica Archangelica (18)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 20
Ha mondjuk elfogadnánk azt, hogy a vöröseltolódást nem a Doppler-effektus okozza hanem az hogy a fény a térben haladva energiát ad le, akkor nem lehetne egyszerűbben meghatározni a rejtélyes rádiófrekvenciás és mikrohullámú háttérsugárzást?
Mert végül is azért hisszük hogy a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév mert addig látunk el...
Kilakay Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19
szerintem van a kis Bumm, vagy bumm-bumm...
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.09.22 0 0 18
A központi fekete lyuk NEM nyel el mindent. Sőt, el is lehetne mellette haladni parabola vagy hiperbolapályán. Csak azt azokat az objektumokat nyeli el, amelyek a fekete lyuk felé spirálozva mozognak....
Előzmény: Törölt nick (15)
PoliBili Creative Commons License 2010.09.22 0 0 17

Az elméletek szerint nem akkortól van az idő is?

Akkor meg mi az, hogy az "ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben"?

Előzmény: Törölt nick (6)
pint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 16
többek között ezért nem az egybites agyúakat kérdezzük az ilyesmiről, hanem okos emberek dolgoznak rajta.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 15
Ledermann mondása szerint egy rusnya tény halomra gyilkolja az elegáns elméleteket.

Mellesleg a Hubble-nek van még egy pár érdekes felvétele, itt van pl. a távol spirálgalaxisokról készített felvételei. Megfigyelhető hogy gyengén fejlettek a spirálkarjai. Ha elfogadjuk azt hogy ezek a 4-5 milliárd évvel ezelőtti állapotot mutatják, majd összehasonlítjuk a Tejút, és a szomszédos Andromédával akkor én, a egybites agyammal azt gondolom hogy a spirálkarok növekednek, azaz a központi fekete lyuk nemhogy elnyeli az anyagot, hanem inkább anyagot tol ki.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 14
Igazad van: ez az én hipotézisem, ami az eddigi elméletnek nem mond ellent. Minden közelítés méginkább közelít a nulla tömeghez és nulla kiterjedéshez.
Előzmény: pint (7)
attila400 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 12

Angol kell hozzá

Hosszú, tanulságos, hátha valaki még nem ismeri.

attila400 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 11

Hosszú, tanulságos, talán valaki még nem ismeri:

Angol kell hozzá
XRive Creative Commons License 2010.09.21 0 0 10
Azért, mert nem igazán sikerült átfogó elméletté fejleszteni.
Elvetve ugyan nem lett, de elméleti megalapozásra vagy igazoló megfigyelésekre vár.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9

nagy távolságokat megtéve a fény magától eltolódik a vörös felé.

Ezt már korábban is felvetették, de valamiért nem vált elfogadottá.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 8
A Hubble adatai alapján nem lassuló, hanem gyorsuló a tágulás. Ezért kitalálták hozzá a misztikus "sötét anyagot" hogy ezt legyen mivel magyarázni.
Szerintem ilyen alapon feltételezhetjük azt is hogy nagy távolságokat megtéve a fény magától eltolódik a vörös felé.
Előzmény: Vasgerinc (4)
pint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7
"ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben végtelen kis tömegű és terjedelmű pontban sűrűsödött"

erre adjál valami forrást, ami nem bulvár. a jelenlegi tudományos modellek még az ősrobbanás pillanatát se tudják leírni, csak utána egy kicsivel válnak értelmessé. hogy előtte mi volt, arról semmilyen modell nem szól.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6
A legérdekesebb bizonyosság küszöbén: minden fő-szakkönyv és fő-theoria ott tart, hogy az ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben végtelen kis tömegű és terjedelmű pontban sűrűsödött az a valami, a robbant. Szigoruan elméletileg el kell (néhány év matematikai kutatás, megelőzve a csillagászatit), hogy ZÉRUS TÖMEGŰ ÉS ZÉRUS TERJEDELMŰ imaginárius pont robbant fel.
(a hipotézis már most valószínű, bizonyítani nehéz - cáfolni még nehezebb)
Erre varjatok imaginárius gombot.
Előzmény: Törölt nick (-)
XRive Creative Commons License 2010.09.21 0 0 5
Erre nem kell tudományos cáfolat - zsugorodást feltételezni ebben a formában szimplán értelmetlen matematikai trükk.
Előzmény: CiniKuss (3)
Vasgerinc Creative Commons License 2010.09.21 0 0 4
Ehhez nem kell tudományos cáfolat, mert ez így ökörség. Ha zsugorodás lenne, akkor a mértékéeknél kiütközne a baki, hiszen a tágulásnál az égitestek a középponthoz képest távoldonak, de tőlünk nézve, van amelyik nagyon gyorsan távolodik, van amely nagyon kevéssé. Ha ilyen összefüggésesket mértek, akkor kizárt, hogy a zsugorodás pont olyan mértékű legyen, minthe távolodnának.

Egyébként igen, az adatok aalpján a Nagyy Bummnak van ma a legnagyobb esélye, de én nem tudom tényként kezelni. Egyelőre ez is csak hipotézis, és nagyon keveset tudunk a világról, ezért nem tartom sokkal valószínűbbnek, mint a vallások elképzeléseit. Szerintem ezen a területen még nagyon keveset tudunk.
Előzmény: CiniKuss (3)
CiniKuss Creative Commons License 2010.09.21 0 0 3

Fred Hoyle (matematikus, csillagász, SciFi író 1915-2001) - aki egyébként gúnyolódásból találta ki a nagy bumm (Big Bang) elnevezést, mert nem hitt benne - már rég kitalálta az alternatíváját: a nyafogó (whimper) világegyetemet. A világegyetem ugyanis nem tágul, és a távolból érkező jelek (vöröseltolódás) nem ezt bizonyítják, hanem: a MÉRETEK ZSUGORODNAK. Természetesen mi is zsugorodunk, ezért nem vesszük észre a többi dolog zsugorodását, de a világegyetem kiterjedése változatlan. Ezért tűnik úgy, hogy ugyanabban a térben a zsugorodó testek között egyre nagyobb távolságot mérünk, s ez olyan hatást kelt mintha tágulna. A vöröseltolódás meg azért van, mert a távolról érkező hullámok még a régi - kevésbé zsugorodott méretű - anyagtól származik, tehát a hullámhossza nagyobb, azaz a vörös felé tolódik!

Természetes vannak erre tudományos cáfolatok is.

pert2 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 2
Pár milliárd éve még tágult, a jelenlegi állapotot majd megtudjuk újabb pár milliárd év múlva, mire ideér a galaxisok fénye.
Előzmény: Törölt nick (1)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 1
Tágul a "világegyetem" vagy sem?
Előzmény: Qqberci (0)
Qqberci Creative Commons License 2010.09.21 0 0 0
A nagy0n kis bumm...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!