Keresés

Részletes keresés

Bianco Creative Commons License 2005.06.22 0 0 689

Köszönöm szépen a tippeket, sokat segítettél! Már csak egy pár kérdés:

 

A hamar az mit jelent? Napok? Hetek?

Cukor kizárt, finom pálinkát szeretnék. Viszont a cseresznye elég markáns ízt ad? Esetleg más gyümölcs?

Előzmény: cefreszag (688)
cefreszag Creative Commons License 2005.06.22 0 1 688

bianco!

Én a következő képpen csinálom:

A gyümölcsöt megtisztítom, szárat eltávolítom. Egyesek kimagozzák, de szerintem kár vele bíbelődni, a forrás után úgyis szétesik, és akkor egyszerű kiszedni. Én a gyümölcsöt összetöröm. 50 literes műa hordóba teszem, aminek van teteje is. eza azért jó, mert így nem lesz muslincás az egész környék :). A hordó tetejét nem szabad teljesen lezárni, mert a keletkező gázok szétrobbantják a hordót. Csak úgy rátenni. Időnként meg kell keverni.

Elvileg cukrot nem kell hozzárakni, úgy is leforr, de ha a minőség helyett a mennyiségre hajtasz, akkor 100 liter gyümölcshöz tégy 3kg cukrot. Én nem tenném :)

Ilyen meleg időben a forrás hamar lejátszódik, ezt abból veszed észre, hogy a cefre kitisztult, és gáz sem képződik. Ekkor érdemes a hordót lezárni, illetve ilyenkor a kiülepedet magokat el lehet távolítani. Sokáig ne tartogasd, mert megecetesedik és kidobhatod az egészet, amiért azért kár lenne!

 

Lehet hogy mások máshogy csinálják, én így

Előzmény: Bianco (687)
Bianco Creative Commons License 2005.06.22 0 0 687

Sziasztok,

 

látom, ti már erősen előbbre jártok, egy kis kezdetleges segítséget szeretnék kérni.

 

Rengeteg cseresznyénk van, amiből pálinkát készíttetnék. Hivatalos főző van a faluban, úgyhogy rábíznám. Mit kell tennem a cefre előállításához?

 

- mibe tegyem  a gyümölcsöt? Műanyag hordó? hogyan tegyem el?

- magozás kell (olyat is hallottam, hogy nem)? ha igen, mivel?

- a gyümölcsön kívül valami kell bele?

- olvasom, h a cserkó nem lesz túl izgalmas. milyen gyümölccsel értemes tuningolni?

- honnan tudom, hogy kész?

 

hát ennyi, előre is kösz

 

lacipo Creative Commons License 2005.06.20 0 0 686

Szia magyar apa!

 

Megkaptad a levelemet?

Üdv.: laci

Előzmény: Törölt nick (683)
papugaja Creative Commons License 2005.06.20 0 0 685
Kösz, minden kis segítségnek örülünk.
A "nem kell vizelni" alatt pontosan mit értesz?
Apám szerint lehet hogy érdemes adni hozzá cca 1 ezreléknyi citromsavat, mert az eper alapból elég savszegény. Erről mit gondoltok?
Előzmény: Törölt nick (683)
Axel" Creative Commons License 2005.06.20 0 0 684
Dédfater isteni eperpáleszt tudott főzetni...! Azért mondom ezt így mert szerintem a finom pálesz 70%-ban a cefrét érlelő gázdán és 30%-ban a főzőmestertől függ.
Előzmény: Törölt nick (683)
papugaja Creative Commons License 2005.06.16 0 0 682
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy természetesen életbevágóan fontos az információ megszerzése, hiszen pálinkáról van szó.
Előzmény: papugaja (681)
papugaja Creative Commons License 2005.06.16 0 0 681
Sziasztok!
Egy haveromnak gyűjtenék infót arról, hogyan kell kezelni az epret cefrekészítés céljából. Van erről valakinek valami okossága?
Axel" Creative Commons License 2005.06.15 0 0 680
Szeva!

"Ha kannásbort párolsz akkor túlnyomólag az ii. kategóriába kerülsz."
Hát jah! Inkább maradok a házibornál az legalább tudom hogy természetes.
"ii. Alkoholból, vízből és aromából."
Ezt a módszert hagyjuk meg inkább az alkoholistáknak... :-)

üdv:Axel"
Előzmény: Törölt nick (678)
Axel" Creative Commons License 2005.06.05 0 0 677
Hello!

Én tegnap brandy-t főztem itthon vörösborból kábé 2,5-3 deciból kijött valamivel több mint egy feles. Szerintetek ez jó arány? Mindez első főzetre kábé 25 fokos lehet. Azon gondolkozom hogy a nyáron veszek kannásbort oszt' abból kifőzök vagy 1 litert próbaként. Aztán ha ez bejön akkor...:-) folytatása következik
Brandyfőzés terén van v.kinek tapasztalata? Ha igen ossza meg vel(ünk)em!
Jó-e ehhez a kannásbor vagy az télleg' tablettás és csak akkor látott szőlőt mikor elment Tokaj mellett? Mert sokan ezt mondják.
lacipo Creative Commons License 2005.06.02 0 0 675

Szia Magyar apa!

 

Szeretnék Neked irni, megadnád a cimedet?

 

Üdv.: Laci

Előzmény: Törölt nick (674)
Amphenol Creative Commons License 2005.05.27 0 0 673

Bocsánat !!!

 

  Elírtam a dátumot :

 

   2005 .  05 . 25   .     0 órától   4 óráig

 

 

 AMp

 

 

Előzmény: Amphenol (672)
Amphenol Creative Commons License 2005.05.27 0 0 672

Sziasztok !

 

   2005.05.05 -én   0 órától 4 óráig volt a Kossuth rádió éjszakai

 műsorán egy rendkívül jó összeállítás a pálinkafőzés helyzetéről .

 

   A főzés technikai részét  ( erjesztés , tárolás , párlás , újra a

 tárolás ) , illetve a politikai részét ( miért vagyunk uniósabbak az

 uniónál , miért nem hozhatók a kisüstik szabad piaci forgalomba ) ,

 stb. rendkívül értelmes , okos emberek ismertették a hallgatósággal .

 

   Nagy kár , hogy rétegműsorként éjszaka ment .

 

   Ebből a műsorból az átlagember is megismerhette volna a magyar

  pálinkát . Jómagam sok könyvön , netes forráson túl vagyok , de

  sok új , és érdekes dolgot hallottam ....

 

   Ha van kedvetek és lehetőségetek a rádió archívumából töltsétek le

  az anyagot ... 

 

    http://real1.radio.hu/kossuth.htm

 

   AMp

 

Nagybivaly Creative Commons License 2005.05.11 0 0 671
Szakmai kérdés, ill. komment:

Csonthéjasoknál (különösen szilva esetén) az a lényeg, hogy _főzéskor_ ne legyen benne a mag a cefre között. Amúgy a magzamat eléréséhez talán nem eget rengető probléma, ha erjedéskor benne marad...? A lényeg: januárban vittem el főzetni, de előtte az egész cuccot egy nagy gyökérkefével átpasszíroztam egy erős rostán, így lett tökéletesen magmentes.

Barackból _mindig_ kiszedem a magot még cefreérés előtt!

Az enyém így van lefőzve, kristálytiszta, nyers, frankó szilvaillatú cucc. Ráfejtettem a saját aszalt szilvájára. Majdnem tökéletes lett (egy kis dohosságot a pár penészes gyümölcstől azért kapott, sajnos).

Egyéb hozzászólásokat ide vagy a drmojo@c2.hu-ra, köszönettel.
schlumberger Creative Commons License 2005.05.09 0 0 670
(pl: akkumlátorba


akkumUlátor akkumUlátor akkumUlátor
Előzmény: Finder77 (665)
schlumberger Creative Commons License 2005.05.08 0 0 669
ajajjj, inkább cukornádból,,,
Lebuktam, nagy piás már nem lehetek
Előzmény: schlumberger (668)
schlumberger Creative Commons License 2005.05.08 0 0 668
abból lesz a rum???
Előzmény: csülök2 (667)
csülök2 Creative Commons License 2005.05.05 0 0 667


winDirVariable="C:/WINDOWS" Hello Mindenkinek!

 

 

Olvasgatva a topicot eszembe ötlött, hogy tán cukorrépából is lehetne kezdeni valamit. Csak arra lennék kiváncsi honnan lehetne magot szerezni ? (kb. 500-1000 magra gondolotam). Mivel kertem elég nagy és elférne benne ez a pár növény...

Ha valaki tud, kérem segítsen. Igaz idén már nem lesz belőle semmi, de jövő áprilisig, amikor vetni kell a cukorrépát, lehetne valami a tranzakcióból...

 

Előre is kösz a segítséget.

 

Csülök2

Claude Léon Creative Commons License 2005.04.08 0 0 666
Ööö, elég furcsa a magyarázatod az ionok fordított polaritásával.
A gyakorlat úgy műx. hogy a kationokat cserélik H+-re, az anionokat pedig OH- ionra. Ezek azután a megfelelő mértékben egyesülnek, a disszociációs állandónak megfelelő mennyiségben szabadonmaradva.
A nemionos cucc prolongált, ez az igazi különbség a deszt vízhez képest, desztilláláskor épp, hogy minden, vízzel együtt nem párolgó trutyi lemarad (pl. szeszt a desztilláció is átküldi, már ha van ;), de pl. nem minden ionos marad le (ammónia, sósav tökre jól átszellőzik a párlatba, dobhatod a sutba a desztillált ionmentességet.
Előzmény: Finder77 (665)
Finder77 Creative Commons License 2005.03.23 0 0 665
A desztillált víz meg az ioncserélt víz messze nem ugyanaz! A d.vízben jó esetben szó szerint semmi nincs(ásványi sók). Az ioncserélt vízben csak a szabad ionok polaritását fordítják meg hogy ne csináljon vízkövet bizonyos felhasználási területeken. Hasonlóan veszhettek össze, mint a savak a lúgokkal szoktak. Alapvetően nem szeretem az ioncseréltet, én csak desztilláltat használok, ahol speciális víz szükséges(pl: akkumlátorba, fagyálló hűtőfolyadékba stb.) Ajánlom figyelmetekbe.
wheeled Creative Commons License 2005.03.14 0 0 664

Üdv Mindenkinek, csak a teljesseg kedveert.

 

Sikerult leszurnom a palinkat, egy egesz napig tartott, kisse maceras volt de megerte a faradozast. Recept: eloszor atszurtem nagyon sok retegu mullapon (magyaran gezlap, minden gyogyszertarban lehet kapni), nagy meretu tolcsert teletomtem vele (sok reteg!), aztan atcsurgattam rajta az ossze anyagot. Ez leszedte a nagyjat => a korabbi koromfekete palinkabol mar "szep" grafitszurke lett. Eztan jott a masodik fazis, szinten mindet atszurtem textil pelenkan (korhazakbol lehet meg szerezni - lenyeg azert hogy tiszta legyen), es az eredmeny egy kristalytiszta, gyonyoru szilvaillatu palinka lett - legnagyobb oromomre!

 

(Aki nem tudja az egesz sztorit: 28 l szilvahoz  tudatlansagbol deszt. viz helyett ioncsereltet adtunk higitaskent => zavaros, opalos es zaptojasszagu lett az egesz, majd ezt deritettuk egy mezogazdasagi boltban vasarolt kb. 2 dl valamiben mar feloldott aktive szennel => koromfekete 28l le.... Ebol sikerult ujra "palinkat" nyerni a fentebb emlitett szuresekkel.)

 

Remelem sikerul/t masnak is segitenem ezzel.

 

Tovabbi jo fozest!

Előzmény: Törölt nick (647)
cefreszag Creative Commons License 2005.03.10 0 0 663

Jó hír: 20 liter jófajta kisüsti vigyorog a spájzban! 10 körte, 10 szilva!

Azért van némi tanulság is: A cefrébe ne kerüljön éretlen gyümölcs!!!!!!!!!!!

 

 

stoolik Creative Commons License 2005.03.01 0 0 661

Nagyon hígra hagytad !

 

Előzmény: Törölt nick (660)
stoolik Creative Commons License 2005.02.09 0 0 659
Szia ! Több böngészővel is próbáltam, nem jelenik meg a kép! Küld el a stoolik@freemail.hu címre légyszíves !
Előzmény: merula (658)
merula Creative Commons License 2005.02.09 0 0 658
Megnéztem, működik, de qva lassan jön le vmiért
merula Creative Commons License 2005.02.09 0 0 657

Na, itt van a vázrajz; lényeg: a rozsdment fazekon és a réz tetőn is egy-egy vas szalag fut körbe, ezen van 6 db csavaros leszorító, ez hegesztéssel könnyen kialakítható, a réz tető ezüsttel van forrasztva, ha bármilyen részlet érdekel, kérdezz. Biztonság kedvéért ide is ideírom:

http://www.extra.hu/fozo11/

merula Creative Commons License 2005.02.07 0 0 656
Hali, a Józsefvárosin, 4. kapu, a brahiból kirakott fémdetektoros kapun át; rögvest jobbra, kb 20 m. Lerajzoltam, sokat szenvedtem a felrakással, de nem akarja az igazat; tvsz feltöltöm vhová és megírom a címét!
Előzmény: stoolik (655)
stoolik Creative Commons License 2005.02.03 0 0 655
Hali! Melyik kínai piacon lehet ilyen olcsón rozsdamentes edényt venni ? Hogyan zárod a fedelét ?
Előzmény: merula (654)
merula Creative Commons License 2005.02.01 0 0 654

Üdvözlet mindenkinek! Elolvastam nagyjából a topikot, lélekmelengető élmény! Kedves Bjoe és mindenki; ha saválló acélt és rezet közvetlenül illesztesz, akkor galvánelem keletkezik és a két anyag lassan megeszi egymást. Nálam nagyon jól bevált a műanyaghordó, mint hűtő, egy 230 l.-es hordóban van 10 m cső, a kivágás, illesztés nem gond. Mások: tőlem most lopták el a jól bevált ketyerét, mindenkinek ajánlom: kínai piac, rozsdamentes acéledény, (meglepően olcsó 40 l -10e FT.-, de 20 l már pár ezerért, ) erre az üst teteje és a sisak réz (a fedő, amit a kínain az ukránok adnak hozzá, jó negatívnak, ez még nincs készen), a páracső is réz. Jelenleg a 1.5mmes réz táblája (2 m2) kb 30e FT.- ennek a fele is elég kb + cső + ezüst (na meg a hűtő - ezt meghagyták) Uhogy reményeim szerint kb 30-40e Ft.-ból lesz egy kedves kis készség - a anygobbal az is baj, hogy nehezebb szállítani, eltüntetni, ha elősűrűllik a  finánc, stb. MÁs. Nem tud vki egy megbíztahó, olcsó bádogos bácsit, lehetpőleg Bp.-en/környékén? Már rászántam magam a gyártásra, de nem bánnám, ha a keményforrasztási képességeim nem kellene túráztatni.

Mindenkinek kellemes poharazást!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 653
Uniós közös határ,nincsenek vámosok,lehet hozni.Csak a forgalmi adó nem kérhető vissza.Régi személyi elég a határátlépéshez is.' hete a haver szőlőjéből átsétáltunk hozzájuk,nem volt nehéz,mert a birtok végében van a határcövek.Megint érdekes dolgot produkált a történelem,de ez már a polidilibe tartozik.
Előzmény: csiko00 (652)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!