Keresés

Részletes keresés

schlumberger Creative Commons License 2005.01.20 0 0 650
Ez a lelőhely:

Go-around, avagy ami máshol OFF lenne
Előzmény: schlumberger (649)
schlumberger Creative Commons License 2005.01.20 0 0 649
Nézzétek, mit találtam egy másik topicban:

A topic témájához igazodva a mai nap szállóigéje:-)
"Mostanában annyit dolgozok, hogy kezd az ivás rovására menni!"

csiko00 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 646

biztos hogy túlhígítottad...megszüntetésének két fő módja:1. valahonnan szerzel hasonló nem hígított 65-70%-os páleszt és visszaerősíted,2. lepárolod újra...3. varázsolsz aktív szénnel,szürőpapírral....ezek sztem nem túl hatékony dolgok...ha akarod próbáld ki...

wheeled Creative Commons License 2005.01.15 0 0 645

Miert? Lehet hogy nem a deszt. vagy ioncserelt viz minosege, hanem a mennyisegetol lett zavaros es budos?

Amugy hallottam valami spec. szuropapirrol, ilyet hol lehet beszerezni?

Előzmény: csiko00 (643)
maplesyrup Creative Commons License 2005.01.15 0 0 644
ez az un. fosoka szilva. mi is foztunk belole tobbszor is. nem kell magozni, ha eleg sokaig forr, akkor levalik a magrol.
Előzmény: frettner (637)
csiko00 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 643
sztem le köllene mégegyszer párolni az egészet...majd próbahígítással megnézni,meddig nem zavarosodik..és efölött megállni a fogyasztási szeszfok beállításával a teljes mennyiségnél
Előzmény: wheeled (642)
wheeled Creative Commons License 2005.01.15 0 0 642

Sziaztok!

 

SOS segitseget szeretnek Toletek kerni (bocs, ha mar szerepelt a problemam, de nem volt idom minden hozzaszolast vegigolvasni).

Szoval kifoztuk a szilvat, minden szuper lett, de higitottuk, elso korben 5 l deszt. vizzel, majd sikerult =abc-ben) venni meg 4l ioncserelt vizel. Na ez betett neki, ettol opalos, zavaros es budos lett. (ja kb 28 l igy) Tobbek javaslatara aktiv szennel probaltuk deriteni, az aktiv szenet (2 dl) beleontottuk (boraszati szakuzletben vettuk - egyebkent en nem is tudtam, hogy ez folyekony allapotban van), es a tanacs szerint vartunk vele 3 hetet. A szagat frankon elvette, de sajnos abszolute nem ullepedett le, az egesz 28 l egy csuma fekete "lotty". Eztan megprobaltuk leszurni kv filterrel, de annyira hamar eltomitodnek a porusai, hogy lehetetlen ezt a mennyiseget, raadasul nem is lesz teljesen tiszta.

 

Kerem a tapasztaltabb kollegakat segitsenek, mikeppen (ha lehet reszletes leirassal) lehet ebbol meg valamit kihozni?

 

Mindeki segitseget elore is koszonom, tanacsok mailben is johetnek.

 

Udv.:

Wheeled

courvoisier Creative Commons License 2005.01.11 0 0 641

Szia lacipo!

írtam egy levelet.

Előzmény: lacipo (640)
lacipo Creative Commons License 2005.01.10 0 0 640

Szia Courvoisier!

 

Szeretnék emilt küldeni Neked, de nem tudom a cimedet. ( a freemail-os nem működik.? ).

Megadnád?

Baráti üdvözlettel: laci Csallóközből

Előzmény: courvoisier (639)
courvoisier Creative Commons License 2005.01.10 0 0 639

Tisztelt szesztárs!

Mindenképpen tégy egy próbát. Szerintem a kimagozás reménytelen, hacsak nincs nagyon sok időd. Jobb ötlet lehet az összeszedett anyagot kipréselni, ha van esetleg egy bevethető szőlőprés.

Ha nincs, akkor benne hagyhatod a magokat, az ilyen fosóka gyorsan lére enged, leerjed, azalatt nem fogják a cefrét megkeseríteni a magok.

Ha ügyes vagy, nagyon finom pálinkád lesz.

Előzmény: frettner (637)
frettner Creative Commons License 2005.01.09 0 0 638
Mézdes= mézédes
frettner Creative Commons License 2005.01.09 0 0 637

Tisztelt szesztársak!

Nagyjából végigolvastam a topicot, élvezetes volt.

Sajnos, hogy most halott egy kicsit.

Kérdésem: van a nyaralónk kertjében egy ringlófa. Olyan vadringló, cseresznyeméretű, cseresznyeszerű, sárga, mézdes gyümölcs terem rajta.

A szomszéd gazos telken, és az utcán is áll néhány.

Legalább 60-80 kg rohad meg a földön egy szezonban.

Érdemes lenne le/fel/szedni és kifőzni?

És az ilyet ki szokták magozni, vagy csak úgy összegyűjtik, kicsit megcsömöszkölik, azután erjesztik?

Köszi a segítséget:

Frettner

csiko00 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 636

Joseph Pischl-Párlatok készítése...agroinform kiadó,2004.

 

Danthe Creative Commons License 2004.12.31 0 0 635
BUÉK Páleszimádók!

Teljen az új esztendő is: a legfinomabb pálinkák készítésével, sikeres cefrézéssel, főzéssel!

Májregenerációban gazdag, szeszgőzös boldog új évet kívánok minden műkedvelőnek!

Akkorhát koccintsunk!

-danthe-
germanungar Creative Commons License 2004.12.17 0 0 634

Szerintem ez a legegyszerübb megoldás. Kár, hogy a képeket nem sikerült elküldenem, azzal sokkal egyszerübb lett volna megérteni, hogy hogyan képzeltem el. Ha lesz idöm átolvasom az index üzemeltetési módját és akkor nem bénázom el.

Sok szerencsét!

Előzmény: bjoe (633)
bjoe Creative Commons License 2004.12.16 0 0 633
Vágom már a dolgot ,meg a menetet is. A forrasztással nem bajlodok ,ugysem sikerülne. Köszi a tippet.
Előzmény: germanungar (632)
germanungar Creative Commons License 2004.12.16 0 0 632
Nabazmeg! Mostmár csak az a baj, hogy a képeket nem látod! :)) Talán legközelebb! :))))
Előzmény: germanungar (631)
germanungar Creative Commons License 2004.12.16 0 0 631

Legegyszerübbnek tartom a képen látható megoldást, amit magam is alkalmaztam.

A rézcsö menetes végét a tartályon belül egy réz-anyával felerösitem. Természetesen egy megfelelö (szilikon) alátéttel tömiteni!

Biztos tudod.......ha a képre kattintasz, akkor a részleteket jobban felismered! :)))

Előzmény: bjoe (628)
stoolik Creative Commons License 2004.12.16 0 0 630
Teflon tömítéssel !
petike23 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 629

KOR acél ?

Szerintem keményforrasztással.

Előzmény: bjoe (628)
bjoe Creative Commons License 2004.12.15 0 0 628
OFF: Nem voltam bigjoe, és nem is leveleztünk. On: Alakul a cefrém ,csak a lepárlóval vannak technikai gondjaim. Saválló tartályt hogy lehet összehozni a rézcsővel? Ötleteket várok.
Előzmény: Törölt nick (620)
Amphenol Creative Commons License 2004.12.15 0 0 627

Sziasztok !

 

 Újonc vagyok a listán , de régi olvasó ...

 

 Lenne kérdésem : A cefrefokolón leolvasott érték mit jelent

konkrétan ? / Egy régebben a kezemben volt szakkönyvben

valamit olvastam róla , de nem csak az olvasottakat , de a

könyv címét is elfelejtettem ..  :-)

  Ja igen a cefrefokolóm hőmérséklet korrigálótáblázata is

elkeveredett , ebben tud valaki segííteni ?

 

  Amúgy épp a hétvégén hoztam  haza a termést ...

Kb 700 liter szilvaléből 78 liter koncentrátumot kaptam

vissza . Ez volt a második főzetésem , az itt olvasottak

sokat segítettek a helyes erjesztésvezetésben ..

 

      KÖSZÖNÖM  !

 

 

 

csiko00 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 626

http://www.elelmezesvezetok.hu/2001-0809-29.htm

ha az igaz amit itt leírnak,nevezetesen hogy 3-4g/100g a cukortartalom...akkor sztem nem valami gazdaságos hozzáadott cukor nélkül a paradicsom mint pálinka alapanyag.

 

Előzmény: Danthe (625)
Danthe Creative Commons License 2004.12.13 0 0 625
Sziasztok!

Paradicsomból lehet cefrézni? ...kaptam sokat ajándékba, de kidobni nincs szívem. Megenni pedig nembírunk ennyit. Fruktóz van benne, az biztos! ;)

OFF: Ugar! Megköszönnénk mindannyian, ha leszállnál erről a topikról... de főleg rólam!

Köszi.
Előzmény: germanungar (622)
csiko00 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 623
te sem vagy jobb kedves barátom...most éppen te javítgatsz...már csakazértis enyém legyen az utolsó döfés alapon..../a csakazértis szót direkt írtam egybe,mintegy árnyalva a jelentést-elkerülve a további magyar nyelvtan órákat:)/
Előzmény: germanungar (622)
germanungar Creative Commons License 2004.12.10 0 0 622

Ide figyelj, fekal-beszédü kisbarátom!

Igencsak nagyra nyitod pofácskádat, ahelyett, hogy másokat javitgatsz, foglalkozz saját, ködös tartalmu  gyerekes leveleiddel!

 

Fekal = fekália = szar/ürülék ........ = Danthe :)))))))))

 

"........az "alkohol"-ról a ( t ) betűt....." Micsooooodaaaaaaaa, ez most magyarul van?

 

...... az "alkohol" szóban pedig nincs is "t" betü, te dinnye! :)))))

 

Mostmár ideje lenne, hogy csak a pálinkával foglalkozz ..... de az elsö frakciót ne idd meg, mert látod, hogy attól csak hülyeséget beszélsz!

Előzmény: Danthe (605)
bjoe Creative Commons License 2004.12.09 0 0 619
Sziasztok Pálinkások. Mostanáig csak olvastalak benneteket. Lassan megérett bennem a gondolat hogy kiprobáljam az otthoni páleszfőzés/lepárlás rejtelmeit. Mivel még nem készitettem ilyet soha ,csak rátok tudok hagyatkozni. hozzástólásaitok alapján elkezdtem készíteni a cefrét(60 l-t) és elkezdem a lepárlot is. ha valami nem jön össze akkor kérni fogom a segítségeteket. egy kezdő főző.
tomszoojer Creative Commons License 2004.12.08 0 0 618

A pincébe kicsit hideg van, 10oc, de magyar apa is azt írta, hogy körtéjével nincs semmi gond 5-6oC-on! Neylonnal le van kötve a teteje.  Elegendő?  Élesztő van rajta, de lehet, hogy kevés! Pektinbontót is tettem rá! Ha tudok még szerezni (mert sajnos felénk hiánycikk), akkor rakhatok még rá fajélesztőt, nem rontok el vele semmit? Vagy ha nem tudom biztosítani neki a 20oC - ot akkor hagyjam a francba?

 

tomszoojer

Előzmény: Danthe (614)
Beodra Creative Commons License 2004.12.07 0 0 617

Nálunk annak régi hagyománya van, hogy a második lepárlásnál a lébe friss gyümölcsöt rakunk. Általában olyat, amiből a cefre készült. Nem fontos pépesíteni, elég ha csak daraboljuk. Az egésznek az a lényege, hogy a friss gyümölcs aromája sokkal dominánsabb, mint az ami megerjedt a cefrében. Magyarul mondva ízfokozó hatása van.

És ha ebbe a képletbe behelyettesítjük a tökpálinkát. Akkor el tudjátok képzelni, hogy az elsőre lepárolt "töklét" hogy meglehet vadítani egy pár birsalmával.

Előzmény: Danthe (615)
Danthe Creative Commons License 2004.12.07 0 0 616
Huhh! ...már jár is az agyam: Mennyit "Jámborodik" tőle a szeszfok? ;)
Előzmény: Beodra (611)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!