Keresés

Részletes keresés

stoolik Creative Commons License 2005.02.03 0 0 655
Hali! Melyik kínai piacon lehet ilyen olcsón rozsdamentes edényt venni ? Hogyan zárod a fedelét ?
Előzmény: merula (654)
merula Creative Commons License 2005.02.01 0 0 654

Üdvözlet mindenkinek! Elolvastam nagyjából a topikot, lélekmelengető élmény! Kedves Bjoe és mindenki; ha saválló acélt és rezet közvetlenül illesztesz, akkor galvánelem keletkezik és a két anyag lassan megeszi egymást. Nálam nagyon jól bevált a műanyaghordó, mint hűtő, egy 230 l.-es hordóban van 10 m cső, a kivágás, illesztés nem gond. Mások: tőlem most lopták el a jól bevált ketyerét, mindenkinek ajánlom: kínai piac, rozsdamentes acéledény, (meglepően olcsó 40 l -10e FT.-, de 20 l már pár ezerért, ) erre az üst teteje és a sisak réz (a fedő, amit a kínain az ukránok adnak hozzá, jó negatívnak, ez még nincs készen), a páracső is réz. Jelenleg a 1.5mmes réz táblája (2 m2) kb 30e FT.- ennek a fele is elég kb + cső + ezüst (na meg a hűtő - ezt meghagyták) Uhogy reményeim szerint kb 30-40e Ft.-ból lesz egy kedves kis készség - a anygobbal az is baj, hogy nehezebb szállítani, eltüntetni, ha elősűrűllik a  finánc, stb. MÁs. Nem tud vki egy megbíztahó, olcsó bádogos bácsit, lehetpőleg Bp.-en/környékén? Már rászántam magam a gyártásra, de nem bánnám, ha a keményforrasztási képességeim nem kellene túráztatni.

Mindenkinek kellemes poharazást!

 

Törölt nick Creative Commons License 2005.01.28 0 0 653
Uniós közös határ,nincsenek vámosok,lehet hozni.Csak a forgalmi adó nem kérhető vissza.Régi személyi elég a határátlépéshez is.' hete a haver szőlőjéből átsétáltunk hozzájuk,nem volt nehéz,mert a birtok végében van a határcövek.Megint érdekes dolgot produkált a történelem,de ez már a polidilibe tartozik.
Előzmény: csiko00 (652)
csiko00 Creative Commons License 2005.01.28 0 0 652
egy csunya kérdés:))-a határon hazafelé mit mondok a magyar vámosnak,nagymama lábasát kint hagytam a rokonoknál és most hozzuk haza...
Előzmény: Törölt nick (651)
Törölt nick Creative Commons License 2005.01.27 0 0 651
Sziasztok.Többen is érdeklődtetek a pálinkafőzőről,ezuton is bocs mindenkitől,hogy nem külön megy a válaszom,hanem itt. Szlovéniában mezőgazdasági boltban vásárolható.Anyaga réz,én a 80 litereset néztem,de van más méretben is,jövő héten megyünk venni,akkor képet is teszek fel róla.Duplafalú ,ez azért jó,mert nem ég le benn a cefre.Alapból fatüzelésű,de a gézzsámoly is befér a tűztér ajtaján.Ránézésre nagyon jó minőségűnek néz ki,de a szlovének jót csinélnak,ugyhogy szerintem a minőséggel nincs gond. A 80 literes ára 128.000 tolár.1 tolár most1.04 forint,tudok segíteni,ha valaki akar venni.Célszerű Rédicsnél átlépni a határt,onnan 2 km a Lenvai üzlet,Muraszombat +35 km,talán jövő héten meglátogatjuk,leírom a választékot,ha megjöttünk.Egyébként,és ez most a borosoknak is szól,a tárolásra való csapos krómtartájok is lényegesen olcsóbbak,az itthoni árak feléért,2/3-áért lehet megvenni kint,gyártótól függően.Lendva azért jó,mert szinte mindenki beszél még magyarúl,és a forintot is elfogadják minden üzletben,csak valami fillérekkel rosszabbúl számolják,de ez 1-2 ezernél nincs több.És aki szereti a tökmagolajat,az első sajtolásúból feltétlenül vegyen.Minden nap benézek ide,ha van kérdés,ide írok.És mégegyszer,segítek,ha valakinek kell.Ezúton is üdv mindenkinek.
schlumberger Creative Commons License 2005.01.20 0 0 650
Ez a lelőhely:

Go-around, avagy ami máshol OFF lenne
Előzmény: schlumberger (649)
schlumberger Creative Commons License 2005.01.20 0 0 649
Nézzétek, mit találtam egy másik topicban:

A topic témájához igazodva a mai nap szállóigéje:-)
"Mostanában annyit dolgozok, hogy kezd az ivás rovására menni!"

csiko00 Creative Commons License 2005.01.16 0 0 646

biztos hogy túlhígítottad...megszüntetésének két fő módja:1. valahonnan szerzel hasonló nem hígított 65-70%-os páleszt és visszaerősíted,2. lepárolod újra...3. varázsolsz aktív szénnel,szürőpapírral....ezek sztem nem túl hatékony dolgok...ha akarod próbáld ki...

wheeled Creative Commons License 2005.01.15 0 0 645

Miert? Lehet hogy nem a deszt. vagy ioncserelt viz minosege, hanem a mennyisegetol lett zavaros es budos?

Amugy hallottam valami spec. szuropapirrol, ilyet hol lehet beszerezni?

Előzmény: csiko00 (643)
maplesyrup Creative Commons License 2005.01.15 0 0 644
ez az un. fosoka szilva. mi is foztunk belole tobbszor is. nem kell magozni, ha eleg sokaig forr, akkor levalik a magrol.
Előzmény: frettner (637)
csiko00 Creative Commons License 2005.01.15 0 0 643
sztem le köllene mégegyszer párolni az egészet...majd próbahígítással megnézni,meddig nem zavarosodik..és efölött megállni a fogyasztási szeszfok beállításával a teljes mennyiségnél
Előzmény: wheeled (642)
wheeled Creative Commons License 2005.01.15 0 0 642

Sziaztok!

 

SOS segitseget szeretnek Toletek kerni (bocs, ha mar szerepelt a problemam, de nem volt idom minden hozzaszolast vegigolvasni).

Szoval kifoztuk a szilvat, minden szuper lett, de higitottuk, elso korben 5 l deszt. vizzel, majd sikerult =abc-ben) venni meg 4l ioncserelt vizel. Na ez betett neki, ettol opalos, zavaros es budos lett. (ja kb 28 l igy) Tobbek javaslatara aktiv szennel probaltuk deriteni, az aktiv szenet (2 dl) beleontottuk (boraszati szakuzletben vettuk - egyebkent en nem is tudtam, hogy ez folyekony allapotban van), es a tanacs szerint vartunk vele 3 hetet. A szagat frankon elvette, de sajnos abszolute nem ullepedett le, az egesz 28 l egy csuma fekete "lotty". Eztan megprobaltuk leszurni kv filterrel, de annyira hamar eltomitodnek a porusai, hogy lehetetlen ezt a mennyiseget, raadasul nem is lesz teljesen tiszta.

 

Kerem a tapasztaltabb kollegakat segitsenek, mikeppen (ha lehet reszletes leirassal) lehet ebbol meg valamit kihozni?

 

Mindeki segitseget elore is koszonom, tanacsok mailben is johetnek.

 

Udv.:

Wheeled

courvoisier Creative Commons License 2005.01.11 0 0 641

Szia lacipo!

írtam egy levelet.

Előzmény: lacipo (640)
lacipo Creative Commons License 2005.01.10 0 0 640

Szia Courvoisier!

 

Szeretnék emilt küldeni Neked, de nem tudom a cimedet. ( a freemail-os nem működik.? ).

Megadnád?

Baráti üdvözlettel: laci Csallóközből

Előzmény: courvoisier (639)
courvoisier Creative Commons License 2005.01.10 0 0 639

Tisztelt szesztárs!

Mindenképpen tégy egy próbát. Szerintem a kimagozás reménytelen, hacsak nincs nagyon sok időd. Jobb ötlet lehet az összeszedett anyagot kipréselni, ha van esetleg egy bevethető szőlőprés.

Ha nincs, akkor benne hagyhatod a magokat, az ilyen fosóka gyorsan lére enged, leerjed, azalatt nem fogják a cefrét megkeseríteni a magok.

Ha ügyes vagy, nagyon finom pálinkád lesz.

Előzmény: frettner (637)
frettner Creative Commons License 2005.01.09 0 0 638
Mézdes= mézédes
frettner Creative Commons License 2005.01.09 0 0 637

Tisztelt szesztársak!

Nagyjából végigolvastam a topicot, élvezetes volt.

Sajnos, hogy most halott egy kicsit.

Kérdésem: van a nyaralónk kertjében egy ringlófa. Olyan vadringló, cseresznyeméretű, cseresznyeszerű, sárga, mézdes gyümölcs terem rajta.

A szomszéd gazos telken, és az utcán is áll néhány.

Legalább 60-80 kg rohad meg a földön egy szezonban.

Érdemes lenne le/fel/szedni és kifőzni?

És az ilyet ki szokták magozni, vagy csak úgy összegyűjtik, kicsit megcsömöszkölik, azután erjesztik?

Köszi a segítséget:

Frettner

csiko00 Creative Commons License 2005.01.05 0 0 636

Joseph Pischl-Párlatok készítése...agroinform kiadó,2004.

 

Danthe Creative Commons License 2004.12.31 0 0 635
BUÉK Páleszimádók!

Teljen az új esztendő is: a legfinomabb pálinkák készítésével, sikeres cefrézéssel, főzéssel!

Májregenerációban gazdag, szeszgőzös boldog új évet kívánok minden műkedvelőnek!

Akkorhát koccintsunk!

-danthe-
germanungar Creative Commons License 2004.12.17 0 0 634

Szerintem ez a legegyszerübb megoldás. Kár, hogy a képeket nem sikerült elküldenem, azzal sokkal egyszerübb lett volna megérteni, hogy hogyan képzeltem el. Ha lesz idöm átolvasom az index üzemeltetési módját és akkor nem bénázom el.

Sok szerencsét!

Előzmény: bjoe (633)
bjoe Creative Commons License 2004.12.16 0 0 633
Vágom már a dolgot ,meg a menetet is. A forrasztással nem bajlodok ,ugysem sikerülne. Köszi a tippet.
Előzmény: germanungar (632)
germanungar Creative Commons License 2004.12.16 0 0 632
Nabazmeg! Mostmár csak az a baj, hogy a képeket nem látod! :)) Talán legközelebb! :))))
Előzmény: germanungar (631)
germanungar Creative Commons License 2004.12.16 0 0 631

Legegyszerübbnek tartom a képen látható megoldást, amit magam is alkalmaztam.

A rézcsö menetes végét a tartályon belül egy réz-anyával felerösitem. Természetesen egy megfelelö (szilikon) alátéttel tömiteni!

Biztos tudod.......ha a képre kattintasz, akkor a részleteket jobban felismered! :)))

Előzmény: bjoe (628)
stoolik Creative Commons License 2004.12.16 0 0 630
Teflon tömítéssel !
petike23 Creative Commons License 2004.12.16 0 0 629

KOR acél ?

Szerintem keményforrasztással.

Előzmény: bjoe (628)
bjoe Creative Commons License 2004.12.15 0 0 628
OFF: Nem voltam bigjoe, és nem is leveleztünk. On: Alakul a cefrém ,csak a lepárlóval vannak technikai gondjaim. Saválló tartályt hogy lehet összehozni a rézcsővel? Ötleteket várok.
Előzmény: Törölt nick (620)
Amphenol Creative Commons License 2004.12.15 0 0 627

Sziasztok !

 

 Újonc vagyok a listán , de régi olvasó ...

 

 Lenne kérdésem : A cefrefokolón leolvasott érték mit jelent

konkrétan ? / Egy régebben a kezemben volt szakkönyvben

valamit olvastam róla , de nem csak az olvasottakat , de a

könyv címét is elfelejtettem ..  :-)

  Ja igen a cefrefokolóm hőmérséklet korrigálótáblázata is

elkeveredett , ebben tud valaki segííteni ?

 

  Amúgy épp a hétvégén hoztam  haza a termést ...

Kb 700 liter szilvaléből 78 liter koncentrátumot kaptam

vissza . Ez volt a második főzetésem , az itt olvasottak

sokat segítettek a helyes erjesztésvezetésben ..

 

      KÖSZÖNÖM  !

 

 

 

csiko00 Creative Commons License 2004.12.13 0 0 626

http://www.elelmezesvezetok.hu/2001-0809-29.htm

ha az igaz amit itt leírnak,nevezetesen hogy 3-4g/100g a cukortartalom...akkor sztem nem valami gazdaságos hozzáadott cukor nélkül a paradicsom mint pálinka alapanyag.

 

Előzmény: Danthe (625)
Danthe Creative Commons License 2004.12.13 0 0 625
Sziasztok!

Paradicsomból lehet cefrézni? ...kaptam sokat ajándékba, de kidobni nincs szívem. Megenni pedig nembírunk ennyit. Fruktóz van benne, az biztos! ;)

OFF: Ugar! Megköszönnénk mindannyian, ha leszállnál erről a topikról... de főleg rólam!

Köszi.
Előzmény: germanungar (622)
csiko00 Creative Commons License 2004.12.10 0 0 623
te sem vagy jobb kedves barátom...most éppen te javítgatsz...már csakazértis enyém legyen az utolsó döfés alapon..../a csakazértis szót direkt írtam egybe,mintegy árnyalva a jelentést-elkerülve a további magyar nyelvtan órákat:)/
Előzmény: germanungar (622)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!