Keresés

Részletes keresés

tzsofi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 281

Sziasztok!

 

Még lenne egy nagyon fontos kérdésem. Mivel ennyire elhúzódnak a hitelbírálatok, valakinek a késedelemes folyósítás illetve fizetés miatt kellett késedelmi kötbért fizetnie? Mert a mi szerződésünkben az áll, hogy a szerződéskötés utáni 60 napon belül kell benyújtani a kérelmet és 90 napon belül pedig utalni kell az esedékes részletet.... (ami a teljes ár tetemes része, mivel addigra már a 90%-os készültséget el kellett volna érniük). Aggasztó egy picit a téma...

tzsofi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 280

Köszi az infót! Azért az a 3-4 hónap is elég durva, főleg, hogy a kezdetekkor arról volt szó, hogy 1 hónap alatt le lehet bonyolítani ezt a dolgot.

 

Mindegy, nem tehetünk mást, csak türelmesen várunk :-)

Előzmény: Varba (278)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 279

ok, tehát az nem lesz, de kamatok csak vannak a szerződésben amit aláírtatok.

 

Előzmény: yetkow (276)


Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 278
Szia, mint írtam mi szivtunk mert 4 hónap lett a birálat, de biztos ülnek rajta mert a használatbavételi engedély még odébb van de mivel a C épületet 3-4 hónap múlva átadják, szerintem talán nektek gyorsabb lesz.szerintem számolj 3 hónappal.(remélem még kevesebb lesz):)
Előzmény: tzsofi (275)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 277

Szia Pgeorge,

 

Mi forintos hitelt veszünk fel, nem svájci frankost, rövidebb távon 5-10 év lehet, hogy rosszabb a forint de hosszú távon 25 év jobban megéri (szerintünk!) , az Euro bevezetésből is jobban ki lehet jönni a szakértők szerint.Meg aztán egy gépjárműhitelező cégnél dolgozom és nap mint látom, hogy devizahitellel lehet nyerni is meg bukni is nagyot.Szóval mi inkább nem akarunk nyerni sem, de bukni sem.

Kiiktatjuk a kockázatot.

Persze elöre nem lehet tudni, mert akkor csak egyféle hitelt adnának a bankok.

 

Én kiszámoltam a kalkulátorral, csak éppen amikor beadtuk október 5.-én a hitelkérelmet 3,99-es éves kamattal számolt a kalkulátor, most meg már 4,99-es kamattal és ezért lennék marha kiváncsi a törlesztörészletre, mert havi szinten ez 9 ezer ft különbség.(Fiókos csaj azt mondta, hogy a beadáskori hirdetmény alapján számolnak, de remélem ezt az is tudja aki a szerződést irja).

 

 

 

yetkow Creative Commons License 2007.02.14 0 0 276
Szia!
A banki levélben csak a kért papírok felsorolása van és az összeg amit felvessztek. A törlesztő részletet majd csak a folyósítás után mondják meg konkrétan. Mi aláírtuk a hitel szerződést de összegre nem volt nevesítve a fizetendő törlesztő részlet.
Előzmény: Varba (273)
tzsofi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 275

Sziasztok!

 

Frissan csatlakoztam a fórumhoz, mi a C épületben leszünk szomszédotok :-)

 

Mi a hitelkérelmet január elején adtuk le, eddig annyi történt, hogy múlt héten bekérték az aktuális bankszámlakivonatainkat is.

 

Ahogy olvastam, az 1 hónap helyett sok esetben nagyon elnyúlt a bírálati idő. Varba, a Te esetedben mennyit kellett várni erre a hőn áhított levélre? Hallottattok már pozitív példát is vagy ez a több hónapos procedúra teljesen normális?

 

Köszi előre is! :-)

PGeorge Creative Commons License 2007.02.14 0 0 274
a hitelkalkulátorral ki tudod számolni hogy kb mennyit kell majd fizetned, csak ne felejtsd el átírni a devizaárfolyamokat (gondolom sváci frank alapú a hitel). Pontos összeget majd csak akkor mondanak szerintem, ha megtörtént a folyósítás, mivel az aznapi árfolyamon lesz számolva az egész. Legalábbis én így tudom...

egyébént levelet nem kaptam, szal lehet hogy abban van adat, mert mi még csak másfél hete adtuk be a hitelkérelmet
Előzmény: Varba (273)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 273

Van köztetek olyan aki kapott már az Erste banktól levelet, hogy mehet a kálvin térre?

Mi volt ebben a levélben? benne van a törlesztés összege is? Hitel adatai vagy csak annyi, hogy elfogadták a hitelt? Mert nekünk már postázták de még enm tudom mennyio lesz a törlesztőrészletünk.

 

Köszi

Varba Creative Commons License 2007.02.09 0 0 272

Friss képek a galériában.

http://www.gportal.hu/portal/rakocziliget/

zsuzsu* Creative Commons License 2007.02.07 0 0 271

90%-os?? hmmm..

akkor lesz a második bejárás?? vagy a második bejáráson már a 100%os állapotot nézzük meg??  nem tudom sajnos, annyit mondtak, hogy április vége felé lesz a második bejárás

Előzmény: Varba (270)
Varba Creative Commons License 2007.02.07 0 0 270

90 % -os készültségről nincsen infód?

mert nekünk akkor kell fizetnünk és jó lenne betájolni.. .)

Előzmény: zsuzsu* (268)
Varba Creative Commons License 2007.02.07 0 0 269
Előzmény: Varba (267)
zsuzsu* Creative Commons License 2007.02.07 0 0 268

Sziasztok!

Mi ezen a héten voltunk bejáráson.... sajnos belül is hasonló állapotok vannak, mint kívül. Burkolat még nincs, de a nyílászárók sincsenek bent mindenhol, a szigetelés sem teljes, viszont nekem úgy tűnt, hogy az elektromos munkák azért haladnak.  Állítólag május végén tutira átadják a C és D épületet. Addig még sok idő van.

Előzmény: Varba (266)
Varba Creative Commons License 2007.02.07 0 0 267
Varba Creative Commons License 2007.02.07 0 0 266

Szerintem belül dolgoznak most főleg, gondolom, bár vagy egy hónapja nem láttam az épitkezést.

De nálunk is épült egy ház és a falak felhúzása után még rengeteg ideig csinálták belül a házat mig megláttuk az első lakókat...

pkeroka Creative Commons License 2007.02.06 0 0 265

Erről hallottatok már valamit?

Elég közel van!

 

http://index.hu/politika/belfold/budapest/mereg070205/

lagapado Creative Commons License 2007.02.06 0 0 264
Ma jártam az építkezés körül. Nekem úgy tűnik, hetek óta nem sok minden változott. Vajon mi történik? Az idő nem mondható rossznak.
lagapado Creative Commons License 2007.01.31 0 0 263
Más bank esetén talán. Csakhogy ez az ERSTE bank...
zsuzsu* Creative Commons License 2007.01.30 0 0 262

Ez nem hangzik túl jól:( Nekem az is új, hogy nekünk kell elvinnünk a papírt a földhivatalba és utána vissza? Ezt nem a banknak kéne intéznie?

 

Előzmény: yetkow (260)
PGeorge Creative Commons License 2007.01.30 0 0 261
mi még csak most indítjuk el, talán mire költözünk lesz belőle valami :)
Előzmény: yetkow (260)
yetkow Creative Commons License 2007.01.29 0 0 260
Sziasztok!
Nem akarok senkit elkeseríteni de aki még Erstes ügyintézés előtt áll, annak annyi tanácsom van, hogy amit mondanak azt mindig írásban és kétszer rákérdezve vegyétek komolyan. Mi ugyan is számos buktató után nov 30.án aláírtuk a hitelszerződést. Földhivatalba is elvidtem a papírt aláírva visszavittem és egy kedves kollégának adtam oda. Most pedig lás csodát több mint 1 hónap után felhívnak, hogy nem találják a papírt. A szépsége az a dolognak, hogy múlt héten mikor érdeklődtem a törlesztés felől azt mondták minden rendben. erről ennyit. Kitartást mindenkinek, remélem több akadály már előttünk sem lesz.:)
Varba Creative Commons License 2007.01.29 0 0 259
Új képek a garázs építéséről az oldalon.Köszi Boci.
lagapado Creative Commons License 2007.01.29 0 0 258
Rájöttem, hogy már késő, hiszen állnak a válaszfalak a B-ben is...
Mathyas Creative Commons License 2007.01.28 0 0 257

Sziasztok!

 

Holnaap mentem volna az értékesítési irodába, szerencse, hogy ránéztem a topicra.

Így elkerültem egy potya utat :)

 

Akkor majd csütörtökön..........

Előzmény: Varba (253)
lagapado Creative Commons License 2007.01.28 0 0 256

Sziasztok!

Szeretnénk a lakás belső elsoztásán picit igazítani, a válaszfalakat kicsit eltolni.
Van valakinek tapasztalata, hogyan kell/lehet ezt elintézni?
Biztos kell hozzá valamilyen rajz, de amit a szerződéskötéskor kaptunk, eléggé kis méretű, és talán nem is léptékhelyes.

PGeorge Creative Commons License 2007.01.26 0 0 255
nem kevés nyomozómunka után sikerült megtudnom kihez kell bevinni a papírokat a mamutba...
Ha valakinek kell a név és telefonszám az szóljon és elküldöm
PGeorge Creative Commons License 2007.01.25 0 0 254
Sziasztok!

Tud vki esetleg más telefonszámot is a hiteles csajnak a mamutban, mint amit az értékesítési irodában kapptunk?
Le kéne adni a papírokat és egyfolytában foglalt a telefon. Így azért nem egyszerű időpontot egyeztetni vele :)

Varba Creative Commons License 2007.01.24 0 0 253

Úgy látom a hivatalos oldal is frissült:

 

http://www.rakocziliget.hu/info.php#1

 

50 % elkelt!

 

Tisztelt Érdeklődő! A Rákóczi Liget értékesítési
irodája 2007. január 27-31. között felújítás miatt zárva!

 

 

Varba Creative Commons License 2007.01.24 0 0 252

http://www.gportal.hu/portal/rakocziliget/

 

új képek az épitkezésről.Köszi Boci és Cssp

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!