Keresés

Részletes keresés

kalapala Creative Commons License 2010.10.02 0 0 37
Én úgy tudom, hogy nem "kitalálták", hanem számításokból adódott.
Közelebbit nem tudok, de azt igen, hogy ma úgy tartják: a jelenleg ismert univerzum tömegének 5%-át adják a galaxisok (csillagok, ködök, bolygók, fekete lyukak, holdak, aszteroidák, szupernovák, és minden, amit látunk), kb. 15-20-25%-a sötét anyag, a fennmaradó kb 70% pedig sötét energia.
Ez tudományos körökben elfogadott nézet.
Persze ettől még lehet téves, ilyen dolgokat senki sem tud biztosan, de én nem tartom sámánizmusnak és puszta teóriának sem.
Én hiszek benne, pont azért, mert valószínűtlen.
Előzmény: Törölt nick (8)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.10.02 0 0 36
Azért forog, mert már az akkréciós szakaszban is forog. Ha az akkréciós szakaszban nem forogna, akkor ugyanis nem állna rendelkezésre a gravitációs kollapszust ellensúlyozó centrifugális erő, és így a csillagközi porfelhő gravitációs kollapszusa pillanatszerűen menne végbe, és akkor a csillag élete is nagyságrendekkel rövidebb lehetne. Akkor pedig mi sem létezhetnénk, mert még arra sem lenne idő, hogy a csillagok körül bolygórendszer alakuljon ki, így a Naprendszer, és a Föld sem jöhetett volna létre......
Előzmény: Törölt nick (35)
Törölt nick Creative Commons License 2010.10.02 0 0 35
Egyáltalán, miért kellene forogni egy csillagnak?
Nekem fordított gondolkodásom van, tehát én inkább úgy hiszem, hogy a csillagok belsejében van egy forgó fekete lyuk :)
Előzmény: Angelica Archangelica (34)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.10.02 0 0 34
Valóban forognak, mert örökölték annak a csillagnak az impulzusmomentumát, amelyből keletkeztek......
Előzmény: Törölt nick (32)
ex_lx Creative Commons License 2010.10.02 0 0 33
'Akkor meg mi az, hogy az "ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben"?'

A régi órák pontatlanok voltak, némelyik késhetett annyit.
Előzmény: PoliBili (17)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 32

Matematika van forgó fekete lyukra

Valszeg a radikális jellegű gondolkodásmódom miatt gondolom úgy, hogy forgás nélkül nem is létezhetnének :)
Előzmény: XRive (25)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 31

Az "átmérője" 2szer ennyi.

Ezen nem fogunk összeveszni.
Lényeg hogy szerintem a rádiófrekvenciás spektrumon messzebbre látunk mint a látható fény hullámhosszán, mivel másféle módszerrel detektáljuk. Ha ez nem így lenne akkor bocs, tévedtem.
Előzmény: Bign (28)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 30

tömeg szerint szeparálódva...

Ez alatt azt értem hogy a nagy sűrűségű bolygók a Naphoz közelebb, (Merkúr a legnagyobb sűrűségű) a gázbolygók meg a Naptól távolabb keringenek.

Előzmény: Törölt nick (29)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.26 0 0 29
Szerintem meg inkább a csillagokban van fekete lyuk, és ha ez a fekete lyuk ledobja magáról a forró gázburkot az amit szupernóvarobbanásnak hívnak.
Pl az európaiak chilei szupertávcsövének az adatai szerint a nemrégiben megfigyelt szupernóva-robbanás nem gömbszimmetrikus, ahogy az a klasszikus elmélet szerint kéne lennie, hanem gyűrű alakban tágul, mintha egy forgó tömeg dobná le az anyagot.
Mellesleg ugyebár itt van a Napunk, annak is van tengely körüli forgása, ezen tengelyre merőlegesen, forgásirányban, egy síkban keringenek a Napredszert alkotó bolygók tömeg szerint szeparálódva...
Előzmény: Törölt nick (26)
Bign Creative Commons License 2010.09.25 0 0 28
"a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév"
Az "átmérője" 2szer ennyi.
Előzmény: Törölt nick (22)
XRive Creative Commons License 2010.09.24 0 0 25
Izé.

Matematika van forgó fekete lyukra - de ezt most speciel kevered az akkréciós koronggal és a 'korong azon részeivel, amik a 'többiek' vesztéből energiát nyernek.
Előzmény: Törölt nick (24)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 24
Utána néztem köszi a pontosítást. Én még valamikor úgy tanultam hogy fekete lyuk.

Ettől függetlenül a fekete lyukak is hasonlóan viselkedek az előbbiekhez (tengely körüli forgás, jet kilövellés a tengelyek mentén)

http://www.universetoday.com/56205/supermassive-black-holes-spinning-backwards-create-death-ray-jets/

Bár éppenséggel a cikkben arról van szó hogy a jet kilövellés ritka, és a fordított forgással magyarázzák.
Előzmény: Angelica Archangelica (23)
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.09.24 0 0 23
A pulzárok NEM fekete lyukak, hanem neutroncsillagok!
Előzmény: Törölt nick (21)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 22

a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév mert addig látunk el...

Mármint optikával.
Előzmény: Törölt nick (20)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 21
...Ugyanakkor a tengelye mentén energiakiáramlás van. Elég fura egy fekete lyuktól. Továbbá tengely körüli forgása is van. A pulzárok pl olyan fekete lyukak amik nem csak a tengelyzük körül forognak, hanem maga a tengely is változtatja az irányát, és időnként "felénk villant"
Előzmény: Angelica Archangelica (18)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.24 0 0 20
Ha mondjuk elfogadnánk azt, hogy a vöröseltolódást nem a Doppler-effektus okozza hanem az hogy a fény a térben haladva energiát ad le, akkor nem lehetne egyszerűbben meghatározni a rejtélyes rádiófrekvenciás és mikrohullámú háttérsugárzást?
Mert végül is azért hisszük hogy a világegyetem átmérője 10-15 mrd fényév mert addig látunk el...
Kilakay Creative Commons License 2010.09.22 0 0 19
szerintem van a kis Bumm, vagy bumm-bumm...
Angelica Archangelica Creative Commons License 2010.09.22 0 0 18
A központi fekete lyuk NEM nyel el mindent. Sőt, el is lehetne mellette haladni parabola vagy hiperbolapályán. Csak azt azokat az objektumokat nyeli el, amelyek a fekete lyuk felé spirálozva mozognak....
Előzmény: Törölt nick (15)
PoliBili Creative Commons License 2010.09.22 0 0 17

Az elméletek szerint nem akkortól van az idő is?

Akkor meg mi az, hogy az "ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben"?

Előzmény: Törölt nick (6)
pint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 16
többek között ezért nem az egybites agyúakat kérdezzük az ilyesmiről, hanem okos emberek dolgoznak rajta.
Előzmény: Törölt nick (15)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 15
Ledermann mondása szerint egy rusnya tény halomra gyilkolja az elegáns elméleteket.

Mellesleg a Hubble-nek van még egy pár érdekes felvétele, itt van pl. a távol spirálgalaxisokról készített felvételei. Megfigyelhető hogy gyengén fejlettek a spirálkarjai. Ha elfogadjuk azt hogy ezek a 4-5 milliárd évvel ezelőtti állapotot mutatják, majd összehasonlítjuk a Tejút, és a szomszédos Andromédával akkor én, a egybites agyammal azt gondolom hogy a spirálkarok növekednek, azaz a központi fekete lyuk nemhogy elnyeli az anyagot, hanem inkább anyagot tol ki.
Előzmény: Törölt nick (14)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 14
Igazad van: ez az én hipotézisem, ami az eddigi elméletnek nem mond ellent. Minden közelítés méginkább közelít a nulla tömeghez és nulla kiterjedéshez.
Előzmény: pint (7)
attila400 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 12

Angol kell hozzá

Hosszú, tanulságos, hátha valaki még nem ismeri.

attila400 Creative Commons License 2010.09.21 0 0 11

Hosszú, tanulságos, talán valaki még nem ismeri:

Angol kell hozzá
XRive Creative Commons License 2010.09.21 0 0 10
Azért, mert nem igazán sikerült átfogó elméletté fejleszteni.
Elvetve ugyan nem lett, de elméleti megalapozásra vagy igazoló megfigyelésekre vár.
Előzmény: Törölt nick (9)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 9

nagy távolságokat megtéve a fény magától eltolódik a vörös felé.

Ezt már korábban is felvetették, de valamiért nem vált elfogadottá.
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 8
A Hubble adatai alapján nem lassuló, hanem gyorsuló a tágulás. Ezért kitalálták hozzá a misztikus "sötét anyagot" hogy ezt legyen mivel magyarázni.
Szerintem ilyen alapon feltételezhetjük azt is hogy nagy távolságokat megtéve a fény magától eltolódik a vörös felé.
Előzmény: Vasgerinc (4)
pint Creative Commons License 2010.09.21 0 0 7
"ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben végtelen kis tömegű és terjedelmű pontban sűrűsödött"

erre adjál valami forrást, ami nem bulvár. a jelenlegi tudományos modellek még az ősrobbanás pillanatát se tudják leírni, csak utána egy kicsivel válnak értelmessé. hogy előtte mi volt, arról semmilyen modell nem szól.
Előzmény: Törölt nick (6)
Törölt nick Creative Commons License 2010.09.21 0 0 6
A legérdekesebb bizonyosság küszöbén: minden fő-szakkönyv és fő-theoria ott tart, hogy az ősrobbanás előtti tizedmásodpercekben végtelen kis tömegű és terjedelmű pontban sűrűsödött az a valami, a robbant. Szigoruan elméletileg el kell (néhány év matematikai kutatás, megelőzve a csillagászatit), hogy ZÉRUS TÖMEGŰ ÉS ZÉRUS TERJEDELMŰ imaginárius pont robbant fel.
(a hipotézis már most valószínű, bizonyítani nehéz - cáfolni még nehezebb)
Erre varjatok imaginárius gombot.
Előzmény: Törölt nick (-)
XRive Creative Commons License 2010.09.21 0 0 5
Erre nem kell tudományos cáfolat - zsugorodást feltételezni ebben a formában szimplán értelmetlen matematikai trükk.
Előzmény: CiniKuss (3)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!