Keresés

Részletes keresés

dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1788

Hát ez az! Úgyhogy még túlontúl is jó ez az ST 240 ehhez az adáshoz.... De világjelenség, hogy az a trend, a menő, aki minél hangosabban ad, mert akkor panaszkodni fognak a hallgatók, hogy az adást elnyomja a zaj, ha nem tökéletes a vétel (márpedig FM-en ez sokszor előfordul) így aztán jönnek a kompresszorok, limiterek és a torzítások....

 

Még zöldfülű koromban szegény Csontosnál jártam (korabeli Merlin Audio) és kérdeztem tőle, hogy mondjon jó tunereket. Mire rám nézett és azt mondta: "Ha rádiót akar hallgatni, egy sima Videoton is megteszi."

Előzmény: négyszög (1784)
négyszög Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1787

A domináns pólust, meg nem is értem, hogy micsoda?!

négyszög Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1786

Remek, nagyfrekis oszcillátort gyártanál, ráadásul, teljesítmény oszcit!

Előzmény: dollerakos (1783)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1785

Úgy biztos... :-))) De azért annyira nem viszem túlzásba...

Előzmény: btamas70 (1782)
négyszög Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1784

Minek, a mai rádió adás minőségére? Amúgy az egész,nem ezen múlik!

Előzmény: btamas70 (1782)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1783

Ha már valamit átalakítanék, akkor az a nagy erősítő végfokozata és tápegysége, de ez még egyelőre idő hiányában csak amolyan álmodozás szintjén lévő dolog...... A 3 megás BD249-250-eseket 30 megás Toshibákra cserélném: 2SA1943 és 2SC5200 típusúakra, de ezeknek a tokozásuk is más, remélem, azért ráférne a hűtőbordára; a meghajtóit is 2SA1837 és 2SC4793 típusúakra. Mindenek előtt mérnék egy nyílt hurkú erősítést, mert van egy gyanúm, hogy egyrészt a hurokerősítés túl nagy, (azaz 20-30 dB-nél több) valamint a domináns pólus is beleesik a hangfrekis sávba (e két dolog biztosan tudja produkálni a TIM-et). - Feltéve, ha tényleg ezek így vannak. Mondom, ez csak gyanú, de abban biztos vagyok, hogy a hurokerősítése a nagy visszacsatolás miatt tényleg nagy. Ha valaki tudja és/vagy mérte ezeket, kérem, jelezze, előre is köszi. A Toshibákkal természetesen más lenne visszacsatolás és a kompenzálás, tehát magasabbra engedném, a 30 megájuk miatt, persze, ügyelve az ökölszabályokra a fázistartalékra vonatkozóan. (A meghajtók is több mint 25 megásak: 75.) Talán még olyasmit is csinálnék vele, hogy a végfokon a fesz. erősítő és az áramerősítő fokozatnak külön tápfeszt adnék és az egyenirányító diódákat is Shottkykra cserélgetném, de valami ütősebb kiadásra és az összes kék MEV elkót is kihajítanám. Ja, a RIAA-korrektort már sok évvel ezelőtt HFM1-re cseréltem.

 

Ha valakinek van még ötelte, ne tartsa magában. És azt se, hogyha ez az egész hülyeség.... A Hi-Fi Magazin szerint inkább az előfokon kellene variálni, mert azt nem hallották túl jónak... De arra nem nagyon van ötletem, mivel ide mindenképp kiszajú fokozat kell, mert ennek a fesz. erősítése kb. 5,6x-os és a végfokoknak pedig 10x-es, tehát, ha az elején már nagy a zaj, akkor az tovább erősödik.....

btamas70 Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1782

Precízós fóliatrimmereket, Beyschlagokat, Black Gate-eket, Motorola és Toshiba tranyókat, MEV gyártmány helyett eredeti IC-ket bele!:-))) A végeredmény árából akár két világklasszis tunert is vehetnél...

Előzmény: dollerakos (1781)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1781

Értem és köszi. Hallottam én is sokmindent ebben a témában.... Többek közt, hogy a hangolóegység trimmereit (az összeset) nem kerámiára, hanem fóliára kell cserélni (ezt egy nagy tekintélyű valaki mondta) és én be is tartom, hiába a kerámiának jobb a tangens-deltája, ha jól sejtem. Valamint volt, aki az összes kék MEV-elkót kihajította belőle és jobbra cserélte. (Az enyémben ilyen műtét nem történt és mégis jól működik.)

Előzmény: Törölt nick (1780)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1780

Az ország bizonyos pontjain anno egész kis kommunák alakultak, akik az ST240 bizonyos alkatrészeit (elkók, varicapok, oszcillátor kör) drága pénzért vett nyugati importra cserélték, majd a rádiót újrahangolva a keleti blokk egyik legjobb készülékének birtokosai lettek.

Szerintem diesel is tudna erről mesélni.

Előzmény: dollerakos (1779)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1779

Az enyém nem mászik el. Ezen kívül volt másik 2, azok sem. Persze, rendesen be kellett állítani és a hangolóegységet mindegyiknél felújítani. Olyan előfordult, hogy AFC nélkül mászott, de ugye, az AFC arra való, hogy ezt megakadályozza; ugyanakkor az is igaz, hogy ezt nagyon lassan csinálja, lassan húzz be középre, tehát, ha van valami "gyorsabb zavar", akkor lassabban korrigál. Valamint olyasmi is előfordult, hogy a téli hidegből behozott tuneren máshol jöttek az állomások, de bemelegedés után már az is rendben volt. Azt viszont elmondhatom, hogy a rendesen megjavított és beállított példányok sosem produkáltak olyasmit, mint pl. a Videotonok, hogy egyszercsak elhagyják az állomást. (Különben még a kis ST 1025 tuner ASL áramköre sem igazán jó, az is elő tudta adni, hogy héha otthagyta az állomást...)

Előzmény: newnikk (1770)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1778

Készül a legenda, készül!

Előzmény: newnikk (1775)
newnikk Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1777

Ha erre gondolsz, ebben először is "csak" 20 ECC83 van, másodszor pedig egy agyoncicomázott, de üresfejű nőre emlékeztet. Az én barátomé 2x ennyi csővel szól xarul, és tök másképp néz ki, semmi nikkelezés, de "műszakibb".

Előzmény: Jolida (1773)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1776

De azért leköpködnék azt a tranzisztoros erősítőt amelyikre 3% torzítást garantál a gyártó.

Előzmény: Jolida (1773)
newnikk Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1775

Lehet, hogy műszakilag amatőr, de illuzionistának profi, és az utóbbiból jobban lehet élni.:-)

Előzmény: Jolida (1773)
négyszög Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1774

Sajnos, az ST240 AFC-je, nagyon szerencsétlenre, és bonyolultra sikerült! Igazán jól működővel, még nem hozott össze a sors!

Előzmény: Törölt nick (1772)
Jolida Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1773

"...vagy az építő volt amatőr, vagy nem is lehet egy rahedli ECC-vel jót csinálni...."

Na, ilyet is ritkán mondanak Tim de Paravicinire. :-)

 

http://www.ear-yoshino.com/products.php?catId=6#

Előzmény: newnikk (1739)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1772

Olyan nincs. Az elmászást csak az nem veszi észre, akinek a lakóhelye közelében működő és az általa leggyakoribban hallgatott FM adó, frekvenciában nem a sáv valmelyik vége felé helyezkedik el. Huzamosabb üzemidő után a sáv szélén elhelyezett adók "kicsúsznak" a hangolható sávból és csak belső utánhangolással érhető el a skála hitelessége, ill. a teljes sáv átfogása.

OFF Amint már írtam számtalan ST 240 tunerrel ellenőriztűk a magyar URH adókat, a készülékeket igen gyakran és rendszeresen kellett újra hangolni. ON

Előzmény: newnikk (1770)
Főlökött Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1771

Nem merem kifejteni a véleményem, mert a seperő tiszteletét tenné, dorgáló tekintettel. :( /nem venném a lelkemre/

 

Lehet, hogy a saját értékrendemmel van gond/sőt biztos/, de a "haza bölcsei" címszó alatt nekem olyanok ugranak be, akikre tényleg büszke is lehetek, és vagyok is. Nem azokról beszélek, akiket manapság lehet látni a televízióskézikészüléken, naphosszat :)

Jelenlegi tevékenység számomra egy pokercsatához hasonlít( szkanderrel vegyítve ), ahol látni kell kik ülnek az asztalnál és mit tettek le az országért eddig és kiknél vannak az ászok, a nyeréshez. Szép és látványos, de felesleges játék, kinek a kontójára :(

Én is szeretnék mentességi joggal pokerezni :), majd más fizeti a cehhet aki akarja. De eddig nem tehettem meg, de a következő megmérettetésen kiteszek magamért :) Már megtehetem :)

Előzmény: Törölt nick (1767)
newnikk Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1770

A Te ST240-ed nem mászik el?

Előzmény: dollerakos (1769)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1769

Az enyém az biztosan nem, mivel már több mint 6-7 éves és az eredeti XP van még rajta, egyszer sem volt újrahúzva. 3 G-s mobil netem van, hogy akárhova megyek, ahol van térerő, tudjak netezni, de olyan nagyon nem ugrálok vele, csak, ha nagyon muszáj. Visszatérve még a rádiókra, nekem a Bartók tökéletesen megfelel, mármint a műsoruk, ezért szoktam le más rádiókról (mármint más, neten elérhetőkről, pedig egy időben én is vadásztam, hogy hol mik vannak...) Ha pl. hazajövök, nekem ne kelljen ezt is és azt is bekapcsolni, ide-oda kattintgatni. Tudom, hogy ez az én heppem, de a hifit az informatikától direkt külön szeretném kezelni. De különben köszi, nagyon jó, hogy mindez szóba jött, most majd egy kicsit újra utánanézek netes klasszikus adóknak.

 

:--))))

Előzmény: Törölt nick (1765)
krizsi_l Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1768

Érdekes szerzet az az SFR144. Én kétszer hallottam jól azolni (a saját ládámat), egyszer egy diy D osztályúval, egyszer pedig egy Nai-al. Csövessel nekem mindig lapos maradt, de a legtöbb félvezetőssel is.

Előzmény: AudiJo (1733)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1767

"hacsaknem olyanokat nézünk, teleaggatták gyémántokkal, mert mást már nem tudtak kitalálni."

Meg amikor a parlamenti közvetítésekben látjuk, hogyan játszadoznak (a mi pénzünkből vásárolt) készülékeken a haza bölcsei.   :-)))

Előzmény: Főlökött (1766)
Főlökött Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1766

Szerintem nem igazán. Több elvetemültnek az a véleménye, hogy költséghatékonyabb, mint az asztali gép. Mikor megmutattam a tápegységére írtakat, egyesek gondolkodóba estek :) Persze megmutattam az sztali gépem áramfelvételét is, amit mértem :)

Amúgy napjainkban körül vagyunk véve számítógépekkel, ha csak a telefont vizsgáljuk, mint ugye okos telefon. Komplett billentyűzettel, és minden informatikai hozzáféréssel felvértezve. Komplett iroda, zsebben.

Már ott sem él, hogy "státusz szimbólum", hacsaknem olyanokat nézünk, teleaggatták gyémántokkal, mert mást már nem tudtak kitalálni.

Előzmény: Törölt nick (1765)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1765

A laptop nagyobbrészt státusz szimbólum, mint számítógép.   :-)))

Előzmény: dollerakos (1764)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1764

Micsodaaaa???? A telefont nyomkorásszam úgy, mint a laptopot??? Na, azt soha! :-))))))

Előzmény: Törölt nick (1763)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1763

Ha igy használod a nettet add el a laptoppot. erre elegendő egy korszerű mobil telefon. :-)

Előzmény: dollerakos (1760)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1762

Miután az időutazást máig sem valósították meg (a multba sem), teljesen hiába való ábrándozásod.   :-)

Előzmény: dollerakos (1758)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1761

Köszi! Ha majd szükség lenne rá, jelzek majd (ha még meglesz). Nekem a gondot gyorsan meg kellett oldani annak idején...

Előzmény: Fész86 (1737)
dollerakos Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1760

Na jó-jó, de ahhoz nekem be kell kapcsolni a laptopot.... És nem korlátlan a netem.... Meg aztán, én még Orion ST 240-et hallgatok, az feeling-esebb. Egy időben hallgattam a BBC-t és a washingtoni klasszikus adót és még néhány mást is, de leszoktam róla..

Előzmény: Törölt nick (1755)
Törölt nick Creative Commons License 2011.02.12 0 0 1759

Aki meg nem tudja a PC-je hangját magas minőségű hangerősítő rendszerre vinni, vessen magára.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!