Westen quasar 24-es kombi cirkónk van. Valami oknál fogva, naponta többször is után kell tölteni, kicsöpög a szelepnél. Télen naponta 3x, fűtési időszakon kivül naponta kétnaponta fogy el a viz, ez már elég idegesítő. A szakszervizes már szinte családtag nálunk 3 havonta jöb, mindig kicseréli a biztonsági szelepet, de ez csak átmeneti megoldás.
Nagyon rendes szaki, már többször körbejárta a házat csavargatta a radiátorok szelepeit, de semmit nem mond arról, hogy miért megy el a viz. Sajnos eléggé megingott a bizalmunk benne, nem hiszem, hogy ez lenne a normális üzemeltetése egy cirkónak.
Sziasztok, Westen 20p kombicirkó, kb 10 éves, , ha kiengedek kb fél kád melegvizet, ami nem forró, csak meleg, elzárom és utánna kb 1-2 perc mulva már tűzforró víz jön ha ujra megnyitom, de csak kb 3-4 liter, aztán megint langyos.
ha nem nyitom ujra a félkád után, akkor elindul a hőfok felfelé,anélkül hogy vizet vennék, és felmegy egész 110 fokra, ekkor egy kattanás, és kialszik az örláng, vagyis a vizvétel után, valamiért felmelegszik a bent lévő víz egésszen 110 fokig. Mi lehet a hiba ?
Segítséget szeretnék kérni egy kombi cirkóhoz (betegeskedik).
Renova F24E típusról van szó. A hibajelenség, hogy a fűtési melegvíz nem indul el (illetve ritkán elindul). S egyszer előfordult, hogy a fűtés nem kapcsolt ki.
Egyszer már kénytelen voltam a burkolatot levéve nagyjából kitakarítani,de gyanítom,ennél jóval alaposabb tisztítást igényel.Megnézzük,köszi mégegyszer!:)
Nekem egy olyan problémán van Junkers márkájú cirkómmal,hogy néha napján elalszik.A szikráztatója nem működik,de nagy neheézségek árán sikerül begyújtani.
Ez a kisebb baj.
Ami jobban aggaszt ,hogy mostanában pernyét szór,olyan,mintha belül valami kiégne benne,melegvízet sem ad rendesen,csak akkor,ha nem nyitom rá teljesen a csapot.
Mit tudnátok nekem erre mondani,mi lehet a baja?
Csak azért érdeklődök,mert ebben a témában abszolút nem vagyok jártas,nem akarom,hogy a leendő szerelő emberke megvezessen.
"a sztemkót tönkreteheti az égéstérben megmaradt kosz" - volt az eredeti post.
Így már értem, mire gondolsz! Azért ez elég indirekt okozat :-). A kép miatt utaltam a korábbi hsz-re, hogy ha érdekli a kérdezőt, hátha így jobban felismeri.
Még mindig nem jó amit írtál, mert van köze az égéstérhez.
Ha a lamellák annyira eltömődnek, hogy az égéstermék nem tud ott kimenni, akkor az égéstérből kinyal a láng és bizony nagyon faszányosan leolvasztja a sztemkót.
A termoelem két saruja van rákötve, és általában 95 foknál megszakítja az áramkörét így kikapcsova a termomágnest, miáltal lezár a főszelep és kikapcsol a gáz.
Nem attól forr fel a víz, mert leáll minden láng, hanem attól, mert a szivattyúnak nincsen utánkeringése.
"Ezek a fég masinák úgy működnek, hogy ha a termosztát érzékel egy hőfokot -egy beállítottat (20 és 25 fok között ) , akkor leáll a főláng - vele a szivattyú is."
Ez így igaz, feltéve ha a vezérlőpanel halott.:-))
Lehet, hogy a termomágnes a rossz, vagy a sztemko, de még akár az is, hogy koszos a szűrő. Az is lehet, hogy olyan pici az őrláng, hogy nem éri el a termoelemet.
Ahhoz, hogy az őrláng kap-e gázt semmi köze a termoelemnek.
És mitől forrna fel a víz ha leáll minden láng ????
Ezek a fég masinák úgy működnek, hogy ha a termosztát érzékel egy hőfokot -egy beállítottat (20 és 25 fok között ) , akkor leáll a főláng - vele a szivattyú is.
Viszont van egy másik leállítás is . Ez akkor következik be ha a rendszer elér egy bizonyos hőfokot ( ez is egy beállítás - csak ezt nem az ügyfél állítja be ) Legyen mondjuk 85 fok. Ha ezt érzékeli egy a készülékbe épített termosztát - parancsot ad a főégőnek a leállásra.
és ilyenkor - mivel ez egy védelmi funkció - a szivattyú tényleg megy tovább, tehát a rendszer tényleg gyorsan hűl !!!
Speciál ezt a cirkót nem ismerem ,de az enyimen - szintén Fég - csak kettő, azaz kettő láng van. Egyik az un. őrláng, amásik a frőláng -igaz ezek inkább lángok - csoportban égnek (de vehetjük egynek ).
Tehát ha az őrláng elalszik annak kettő oka lehet.
Az egyik - nem kap gázt, a másik nem müködik a termoelem. Ha nem működik akkor szintén men kap gázt az őrző láng.
Először ezt kell kideríteni miért van.
Egy termoelem csere egyszerű és nem túl drága. Ügyesebbje sk. is megcsinálhatja - nem kell a gázrendszert megbontani (ami amúgy tényleg veszélyes és tilos ). Egy termoelem lehet olyan 1600 ft.
A beépített hőmérő megáll 65-70 foknál, bár ez egy dolog még önmagában, mert hosszóútávon valószínűleg nem tesz jót a kazánnak. Egyébként gázszerelő szerelte fel és szabályozta be tavaly októberben, mikor a régi meghibásodott FC-2 cirkó helyett lett ez felszerelve. Csak az a baj ezzel a rakás szerelőhívással, hogy nem jönnek ingyér és épp elromlott a bankjegynyomó gépem. :(
Úgy tudom, hogy a szivattyúnak a főégő leállása után, de nem az egész valamilyen hiba miatti kikapcsolódása után valameddig működnie kellene, de nálam rögtön leáll.
Tudna valaki segíteni abban, hogy mi lehet a hiba egy FÉG C21 cirkón egyszercsak kialszig minden láng. Van hogy naponta többször is, de van hogy hetekig semmi gond. Rögtön visszalehet kapcsolni. A főégő szerintem egy kicsit nagy lánggal ég és a hangja is viszonylag nagy, bár nem zúg csak surrog, lehet ez miatt túlmelegszik? Hol tudom lejjebb venni? Az elektronika dobozának alján van egy forgatógomb, az mit szabályoz?
Vaillant VUW-HU 240/2-3 kazánom van, volt egy kis gond a radiátorral, úgyhogy most újra kéne töltenem a rendszert. Leírás szerint a töltőcsaphoz kell valami spéci kar, enélkül nem tudom megnyitni a csapot.
Nem tudja valaki, hol tudok ilyen kart szerezni? Elég idegesítő, hogy egy sima feltöltést nem tudok megcsinálni, mert az a karocska hiányzik...Fogóval próbáltam, de csak eltörném a műanyag részeket.
messzemenően egyetértek! magam sem mondhattam volna jobban. csak ami nekem mai napig gond hogy mondjuk egy demrad vagy ariston kazán 125 000 egy junkers meg 145 000 ok 20 al több de 90% hogy visszajön az árkülönbözet. mégis sokan variálnak esküdöznek. én pl pont azért vettem bosch kazánt mert a viessmann 30% al több lett volna (140 000 kontra 210 000) és arra már nem volt keret. de a jó demrad és hasonló sz**ok(ami 1 javítással 1 egész telet meg egy nyarat bírt ki, aztán megint beszart 2 évesen) megvétele hogy is mondjam kissé indokolatlannak tűnik nekem mert árban nem annyival olcsóbb.(és 1 javításra is alapban lehet számolni azt a 20-at ami árban különbözik). és tudom a nővéreméknek van 40 éves fiat-juk (nagyon édes kis 850-es)mégsem fogom senkinek mondani hogy ha tartós kocsit akarsz akkor csak olaszt.........
Mielőtt kidobnád /kicserélnéd a készüléket csinálj egy eccerű kisérletet.
Mérd meg, hogy mennyi gázt fogyaszt !
Ez nagyon egyszerű : van egy kitünő mérőműszered - úgyhivják, hogy gázóra. Még a litereket is méri. Az a gáz ha átmegy a készüléken és meggyullad és nagyjából tökéletesen ég, ekkor pegig leadja a kivánt hőt.
Persze lehet tökéletlen az égés. Ezt elsőnek a lángszinéről állapítható meg.
Tehát ha megvan a gázmennyiség mérés - előveszed a készülék katalógusát, megnézed a max.gázfogyasztást és összehasonlítod a mért eredménnyel.
nézd, látatlanba elég nehéz bármit is mondani, mivel 1000 meg egy oka lehet, hogy miért nem fűt rendesen... személyes megtekintés után tudnék többet mondani....