Keresés

Részletes keresés

jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1253
Oksi estére feltöltöm! És küldöm a jelszót is.
Előzmény: yester (1252)
yester Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1252
mail ment!
Előzmény: jameslgt91 (1247)
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1251
Hát na ja meg az a gitárja amivel a HBB-ben nyomta, a szédszedhető kétnyakú, már nem a Page féle kétnyakú SG, de rohadtul tetszett.
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1250
Hobo azt mondta tartják vele a kapcsolatot. Rozsonits könyvében van vele egy pár oldalas interjú, melyben mesél a zenekarban töltött évekről és a közte és Kőrös között lévő feszültségekről, nem bírták egymást. 1985 tavaszán vele indult újra az EDDA! Pár koncertet játszottak vele aztán állítólag nem volt jó technikája és elment a Gellért Tiborhoz, h adjon neki cuccot kölcsön. Erre Pataky behívta Gellértet SZénich helyére. 2003-ban játszott a 25 éves jubileumi HBB koncerten az Enyém, tied, miénk-ben Dömével. Az előbb említett könyben szerepel még, hogy most amikor készítették vele az interjút mondta, hogy nehezen fogják felismerni. Szürke öltönyt viselt, rövid ősz haja van, csak a kávé tartja életben, és cigiről cigire gyújt. Ezt írta róla Rozsonits nem szószerint:)
Én igen bírom a játékát, és nem hiszem h Póka teljesen egyedül gitározta fel az első lemezt és a Kopaszkutyát.
yester Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1249
Én meg egy ETA koncerten láttam a Közgázban '82-ben, lejött megnézni a "kicsiket", :)) no meg a RollsFrakciót. Oda lehetett hozzá menni és LEHETETT VELE BESZÉLGETNI ..azóta nem láttam.... sajnos a 25 éves jubileumi Hobón sem láthattam, mert nem jutottam el. Tényleg milyen volt ott Janó?
Előzmény: Törölt nick (1248)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1248
Van egy emlékem Szénichről: miután elment a bandából, 1982 őszén, Balatonfüreden egy étteremben láttam zenélni egy vendéglátós bandával. Tizennégy voltam akkor, de ez a mai napig megmaradt bennem. Ja, és az ahogy Santanától elnyomta az Európát, azzal a gitárral, amivel a Kopaszkutyában is játszott. Később megtudtam, hogy előtte egész nyáron vendéglátózott Balatonalmádiban. Ez volt az utolsó hír, amit hallottam róla. Mi van vele?
Előzmény: yester (1245)
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1247
Hát a most megjelent Rozsonits Tamás könyvben Szénich azt írta, ha Hobo most hívná most is szívesen elmenne gondolkodás nélkül. És szerintem utána az Edda-ban se volt rossz a Szénich, nekem izgalmas, meg olyan jó nyersen erővel szólt a kezében a gitár.
Majd rakok föl ma egy kis Szénich gitármintát HBB és EDDA koncertekből, jelszóval lehet majd megnyitni, hogy ne terjedjen a neten. Akit érdekel majd, kérjen jelszót a fórumos nevével a lorincz.zoltan8@chello.hu címen.
Előzmény: yester (1245)
Zolcsi67 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1246

Akkor kezdhető minden elölről?

Hoppá.

Előzmény: gyengelajos (1229)
yester Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1245

"Koncerten meg nem volt probléma, bírom így hanganyagok alapján ezt a stílust amit Szénich képviselt"

 

Én egyenesen imádtam amit Szénich képviselt :)) A Bercsényiben anno rendszeresen :)

Sosem értettem miért rúgta ki Hobo ( vagy Póka?)...elhangzott, hogy csak a cucca miatt vették be, meg hogy a Rory Gallagher volt a "mániája"....kérdem én, és ez mért volt baj? :)

Nála színpadképesebb gitárosa azóta sem volt Hobónak és ha Hobó úgy tartotta, hogy Janó nem elég entellektüel, akkor is sokat köszönhet neki a kezdeti sikerekért.

Hogy  Szénich neve felmerült (bárha csak itt a fórumban is) ez nekem olyan szívet melengető!

Előzmény: jameslgt91 (1237)
kozakz Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1244
Az én olvasatomban azt látom, hogy a 30 éves buli nagyon sokat vehetett ki Hoboból. Ennek egyenes folytatása amit csinál. És hát tényleg túl sok mindent csinált szerintem is ilyen korban...

jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1243
Nem tudom, de engem ebben a hírlevélben aggaszt a búcsú. "Tartsanak meg szívükben és emlékezetükben"...nem tetszik valami itt nekem:(
kozakz Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1242
érdemes elolvasni Hobo honlapján a terveket. Évi 10-15 koncert max....
bassadam Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1241

én is őt szerettem a legjobban. annó a lágymányosiban rengeteget láttam, hallottam.

 

Előzmény: jameslgt91 (1240)
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1240
Mondjuk a reális szerintem az lenne, amin a legkevésbé lepődnék meg, ha Tóth János Rudolf térne vissza. Szerintem ők még mindíg jóban vannak Hobo-val, ő tartott vele ki a legtovább múltkor is. Mellesleg fantasztikus ember, gitáros és énekes.
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1239
Lehet már benőtt a Csuka fejelágya:) Szűcs Antal Gábort is eltudnám képzelni, vagy Karácsony Jamest, nekik se áll távol a blues.
Előzmény: kozakz (1238)
kozakz Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1238
Hu micsoda hirek.

Tátrai most kezdett uj zenekart Tátrai Trend néven. Nem hiszem hogy HBB-vel akar most foglalkozni. A többi régi tag is szerintem kérdéses bár a magyar rockzenében soha ne mond hogy soha :)

Csillag Endre szerintem azért nem fekszik Hobonak amiért máshol is csak rövid ideig tudott megmaradni, mert nagyon szétszórt állitólag :)

jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1237
Mondjuk én egy ilyen legelső felállást is bírnék, talán 27 év alatt Kőrös meg Szénich is megtanult stúdióban játszani:)
Koncerten meg nem volt probléma, bírom így hanganyagok alapján ezt a stílust amit Szénich képviselt. Ahogy Az út vadabbik felén c. könyvben is írta, hogy mindig a hisztis gitárhangzást szerette:) Mondjuk kitudja h bírkóznának meg az újabb dalokkal, lehet sehogy:)

Amúgy a kilépésnek szerintem a jubileumi koncert és az azt követő események lehetnek az okai. Szerintem Hobo kitalálta, hogy kéne pár koncertet szervezni a régi zenészekkel is, és ez nem tetszhetett. Csak emiatt tudom elképzelni, hogy azegész csapat elmenjen.
jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1236
Hát az biztos, hogy érdekes időszak fog most kezdődni a zenekar történetében. Nagyon szerettem már ezt a felállást, kezdetben még nem annyira tetszett, de aztán személyesen is találkozva a tagokkal teljesen megváltozott a véleményem. Fantasztikus zenészek és emberek. Kívánok nekik sok sikert a következő évekre, hiszen még van idejük máshol nagyot alkotni! Nekem Gézáért fáj nagyon a szívem, nagyon megszerettem a játékát:(
pudingman Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1235
Azt azért nem hiszem. Hobo mindig hangoztatta, hogy nem szeret nosztalgiázni. De azért az ö lelkét is megérinthette valami, ha így döntött.
Előzmény: Törölt nick (1233)
pudingman Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1234

Szia,

azt hittem azért nem válaszolsz, mert valamivel megsértettelek:-)) Az ajánlatom még áll, ha érdekel dobj egy mail-t. Igen, ott voltam a koncerten. Mint írtam: nagyon jól éreztem magam. Megint fiatal voltam, rugalmas izmokkal, burjánzó szürkeállománnyal, még a hajam is kinött:-))

Aztán hazamentem és tükörbe néztem.....:-))

 

Mit szólsz a mostani fejleményekhez?

Nem tudok még véleményt alkotni. Nekem Fehér Géza gitározása nem tetszett, ö érte nem fáj a szívem. A Gödör valószínüleg megszünik, az hiányozni fog. Azért havi egy fellépést vállalhatnának.

Viszont annak örülnék,ha évente lenne egy nagy buli, annak ellenére, hogy a hangulat nem annyira bensöséges, mint egy klubban.

Kiváncsi vagyok, hogy a régiek közül kik térnek vissza.

Előzmény: su-30mk (1232)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1233
Ez vajon nem jelenti azt, hogy erősödik egyfajta retrojelleg, és a HBB a kevés fellépéseivel afféle nosztalgiazenekar lesz, mint annyian mások a műfajból?
Előzmény: gyengelajos (1229)
su-30mk Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1232
Üdvözöllek!

Elnézésed kérem, hogy nem jelentkeztem eddig mailben egy bizonyos okból (családi problem...de már megoldódott szerencsére), így a CD kérésem végülis a nyáron elmaradt.
Voltál/voltatok a HBB 30 éves jubileumin, ha megkérdezhetem? Én igen, az első sorokban voltam a testvremmel.
Mit szólsz a mostani fejleményekhez?

Szia
Előzmény: pudingman (1218)
su-30mk Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1231
Felesleges szerintem találgatni, bár vágyakat lehet megfogalmazni ez kétségtelen.
(Ha már itt tartunk gondolom nem vagyok egyedül azzal a lázálmommal, hogy a Tátrai - Póka "brigád" igazán visszatérhetne!!!...Az említett Csillag Endrét teljesen kizárom, ugyanis a www.hobo.hu fórumán már kérdeztem a gitárosról Hobot - annak kapcsán amikor az belépett a Bikinibe, hisz tudtam, hogy pár hónapig a HBB-ben is játszott koncerteken - és úgy vettem ki a szavaiból, hogy nem igazán "rajong" érte...)

Ha már ez lett a helyzet először is megköszönöm az elmúlt éveket ennek a négy kitűnő zenésznek akik most elmentek! Minden előadásukat élveztem, nagyra tartom őket, remélem a pályafutásuk további része is ugyanilyen töretlen lesz.
Üdv.
Előzmény: jameslgt91 (1228)
su-30mk Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1230

Köszi szépen az infot...

Üdv!
Előzmény: gyengelajos (1229)
gyengelajos Creative Commons License 2008.10.30 0 0 1229

Kedves Érdeklődők!

 

Ezennel szeretném eloszlatni a HBB körül kialakult, személyi változásokról szóló találgatások ködét. A következő tagok léptek ki a Hobo Blues Band-ből: Fehér Géza, Hárs Viktor, Nagy Szabolcs és Gyenge Lajos...

A zenekar tehát ebben a formában biztosan nem működik tovább.

Hobo feltehetően egy teljesen új - vélhetően korábbi tagokat is magába foglaló - zenekarral folytatja majd pályafutását.

 

Üdvözlettel: Gyenge Lajos

jameslgt91 Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1228
Most valahol azt mondják mindenki elment....Géza oldalán az volt kiírva, hogy ha lesz is okt.26án Gödör az biztosan a 4 eddigi hangszeres zenész nélkül...és Géza megköszönte a 6 szép évet. De nekem olyan sejtésem van, hogy nem megy mindenki. Például szerintem valamelyik zeneszerző marad, talán még a Lajos is, nem tudom. Hobo azt írta sokan visszajönnének a 80-as évekbeli csapatból. Szénich,Kőrös,Pálmai,Lugossy,Csillag,Döme,Tátrai,TJR,Závodi,Póka, mind játszottak akkor. Bár így Závodi,Póka,Döme,Szénich,Lugossyt kapcsiból kizárnám.
Érdekes lenne azért, ha mondjuk Kőrös Buksi visszajönne gitározni:) De Hobo helyében Csillag Endrét elhoznám az biztos. Talán Tibusz.Lehetne azért itt érdekes és izgalmas felállásokat csinálni nagy zenészekből, nem csak a volt HBB zenészekből.
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1227
Mármint jó volna tudni, Gézán kívül még kik mentek...
Előzmény: Törölt nick (1226)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1226
Jó volna... Pedig nagyon jó volt ez az összeállítás...
Előzmény: jameslgt91 (1221)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1225
Hepatithos Creative Commons License 2008.10.29 0 0 1224
Hát wunderkidek mindig lesznek, van aki symphoniákat gyárt, mások meg jól nyomják a little winget, de az allman brothersbe azért nem sok tizévest vesznek be slidozni. de Tedesci asszony is jól nyomja egyébként, külön külön ismertem őket a virgin blues rádióból, amig volt olyan, fogalmam sem volt hogy egy ágyban meg néha bandában fűrészelnek. Részemről nyugodtan tedd fel a az albumot is a boritó mellé...
Előzmény: Törölt nick (1223)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!