Keresés

Részletes keresés

9:3 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 228916

Hű, ilyen nekem is kell. Nem tudom, hosszú távon mit bír, de már csak az érzés is érdekel, milyen lehet vele pocsolyába állni :)

Előzmény: rrroka (228910)
9:3 Creative Commons License 2023.12.08 0 0 228915

Reggeli rant:

 

gondoltam, két nap hófogság után ma már futnék egyet. Oké, azt egyből láttam, hogy az úttesten nem fogok, mert vékony, filmszerű jégréteg képződött rajta. De hát ott a járda. Ugye minden lakónak kötelessége a saját kerítése előtti szakaszt letisztítani. Na ez két nap alatt ránézésre úgy az emberek 20%-ának sikerült. Ha ebből leszámítom az öregeket, betegeket, külföldön lévőket, akkor is szomorú. A legjobb a kettővel mellettünk lakó: akkurátusan letisztította a kocsibehajtóját, de a járda további ráeső részét hagyta a p.ba. Végülis az a fontos, hogy a Mercije jól guruljon. 

Ezek után azon már nincs mit csodálkozni, hogy a vasútállomás aluljárójának lépcsőjére is hagyta a máv-os "dolgozó" ráfagyni a vastag havat, így most konkrétan életveszélyes megpróbálni lejutni a lépcsőn. 

 

 

Na, mindegy, a 24 km óta nem futottam, pedig már kéne. 

 

Spenót Creative Commons License 2023.12.08 0 0 228914

Szerintem legegyszerűbb, ha úgy képzeled el, mint egy nejlonzacskót. Ennek persze vannak némi szellőzési tulajdonságai, de gondolom, igen korlátozottak, mivel a szigetelés a lényeg. Egy évben csak néhány nap ilyen latyakos vagy brutál esős, de én a tegnapi latyakban mászkáláshoz nagyon örültem volna neki.

Előzmény: hallotessek (228913)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228913

Ez kurva jo. Amugy nem is ertem, hogyan lehet egy zokni egyaltalan vizallo? :) 

 

Mondanam, hogy kell, de… na jo, kell. Majd kitalalom, hogy miert vagy mire :)

Előzmény: rrroka (228910)
Spenót Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228912

Köszi a linket! Tovább is küldtem a Jézuskának. 🙂

Előzmény: rrroka (228910)
rrroka Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228911

dede, igazatok simán elindulhat a belső átázás egy olyan dzsekiben ami kint tarja a vizet. vszínüleg ebben a deká dzsekiben is áznék bentőrl, ha kintról nem,. el is engedem ezt a kabát dolgot, inkább marad a jó termó aláöltöző, amiben nem fagyok meg akkor sem ha vmennyire átázik a kabát.

ma a vízálló zoknimhoz a nike esőkabátomat meg a brubeck thermo aláöltözőt vettem fel, ez most elég komfortos volt, de nem is esett havaeső, csak szemerkélt. a dzseki átázott és/vagy beleizzadtam, de  brubeck teljesen szárazon tartott.

meg is van vasárnapra  a budai trailre  a dzsuvaidő-szettem, bár remélem hogy hó lesz inkább mint tavaly.

Előzmény: Törölt nick (228901)
rrroka Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228910

teszteltem ma egy óra latyakban futással a vízálló sealskinz zoknim, majd a végén beleálltam egy tócsába. :)
egyáltalán nem ázott be, teljesen vízálló _tényleg_. 

érezni a hideget amikor befolyika cipőbe a dzsuva, de nagyon hamar visszamelegszik, mert ugye a lábujjaim nem áznak be.

 

nekem konkértan ez a típus van, kicsit bumfordi zsáknak néz ki az ergonomikus futózoknikhoz képest, de teljesen kényelmes, futóttam már benne vérmókus 50 kirit, csak akkor fagy volt végig, nem derült ki állja-e a sarat.

https://www.4camping.hu/p/sealskinz-scoulton-vizallo-zokni/#39-42-fekete-szuerke

 

Pinyo Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228909

Na még egy covid, téged aztán jól megszórnak, jobbulást.

Előzmény: gurtnis (228905)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228908
hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228907

Bruh... jobbulást!

Előzmény: gurtnis (228905)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228906

Viszont nincs olyan, hogy ennyi a max. Az elme is és a test is többre lehet képes, csak mögé egy jó gondolat, hit.”


Hitemre mondom, jól beszélsz.

Előzmény: gurtnis (228905)
gurtnis Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228905

Sőt, a mi korunkban már a visszesés lassulásáért is sokat kellene tenni. Meg egyszer úgyis meghalunk. :-) 

Komolyra fordítva, a magas minőséget tartani, hozni a formát nem lehet örökké. Viszont nincs olyan, hogy ennyi a max. Az elme is és a test is többre lehet képes, csak mögé egy jó gondolat, hit.

Más. Megint mászok ki a covidból, de szerencsére talán a szívem most nem sínyli meg. Azért a futást még hanyagolom, mert nem hajt semmi.  37. hónapomat megkezdtem, ez az, amióta nem edzek rendszeresen. Hová legyen ez a nagy sietség??

Előzmény: Pinyo (228904)
Pinyo Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228904

Ja és ezt kifelejtettem: ... és további 0 mp javulásért (szinten tartás) szintén folyamatosan és keményen kell dolgozni.

Előzmény: Pinyo (228899)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228903

Ha vkinek van türelme hozzá, akkor egy részletes magyarázó, s kompromisszumos javaslatokat is tevő írás: https://mountainwagon.com/the-blog/the-truth-about-waterproof-breathable?format=amp

hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228902

Igen, ezen én is elgondolkodom néha, hogy minek ez az egész cécó. Aztán gyorsan elhessegetem a gondolatot, mert beugrik, hogy ha ezt beismerném akkor rrrokának igaza lenne, ami ugye nem opció :-D

 

Amúgy 3:51 volt az elsö 6 perc és 3:38 a második, szóval azt mondanám van ebben még potenciál. Egyelöre élvezem a Z2-ben töltött alapozós heteket.

Előzmény: Pinyo (228899)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228901

Az lehet, hogy nem verejtékeztél, azaz folyékony formában egy csepp víz sem keletkezett a bőrödön, de attól még a hőleadás másik formájaként párolgott el nedvesség a testedből, ami ugyanúgy “beragadhat” egy kabát alá. S ahogy a pára lehűl, le/ki is csapódik belőle a víz. Vagy csak szimplán eléred a max. relatív páratartalmat a kabát alatt, tehát elindul a belülről átázás. Nem?

Előzmény: rrroka (228895)
Törölt nick Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228900

Futódzsekikben nem vagyok jártas, de pár hónapja rengeteget olvastam a túrázó héjdzsekikről, s Spenóttal értek egyet. Még nem tart ott a technológia, hogy intenzív mozgás közben rád zúduló esőben száraz maradhass. A negatív előérzetek után mégis megvettem egy leárazott Helly Hansent, ami így is kb 47e Ft volt, de egyszeri éles használat után (hólapátolás november végén) nem éreztem azt, hogy a Quechua világhoz képest annyival többet tudna. Majd még egyszer a Northface-t is kipróbálom, az ráadásul olcsóbb, mint a HH.  Fun fact: a HH a cippzárjainak a minőségével vett le végül a lábamról.

Előzmény: rrroka (228891)
Pinyo Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228899

Tehát most 3:45, és majd 3:32/km-es Cooper, szép lesz. Ez már milyen szívás, hogy két-három hónap alatt elérhető egy nem túl rossz alap, de további 13 másodpercnyi fejlődésért még három hónapot kell végigedzeni.

Előzmény: hallotessek (228898)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228898

Alapvetöen az lenne a cél, hogy fussak egy BQ-t (Boston Qualifier). Mivel a magánéletben nagyon sürü (elöreláthatólag munkahely- és országváltás stb.) és ezáltal nagyon drága lesz a tavasz, ezért most nem eröltetnék nagy külföldi marathonokat (pl. Sevilla, Barcelona, Párizs, Bécs) ahová a családot is sleppelem, pedig ugye gyerek ösztöl iskolába megy és onnéttól nincs utazás :(

 

Ezért maradnak a belföldi és olcsóbb maratonok. Nem lehet túl késön, mert nekem nagyon fontos, hogy hüvösben fussak (lásd NY '22) úgyhogy március-április környékét céloznám, viszont nem lehet akármelyik mucsaröcsögei falunap maratonja, mert csak tanúsított pályán futott idöt fogadnak el.

 

És minimum kettöre kellene nevezni, mert közbejöhet betegség vagy bármi egyéb privát dolog, arról nem is beszélve hogy mi van, ha nem sikerül egy elég jó idöt futni, vagy sikerül, de pont azt a pályát mégsem fogadják el a nevezéskor.

 

Szóval igen, van célverseny, bár még nem 100%, hogy melyik.

 

3200 méter, ami nem túl acélos, viszont 2 hónap "igazi" edzést követöen elégedett voltam vele. Tavaly márciusban ugyanennyit értem el, de össze sem lehet hasonlítani a két futást, akkor tropára futottam magam, most meg csak fújtattam kettöt miután csippant az óra, aztán kocogtam tovább. Márciusra jó lenne egy 3400 m.

 

Előzmény: Pinyo (228893)
Spenót Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228897

Bocs! Magamból indultam ki. 🙂 Én bármikor beleizzadok bármibe, ha igény van rá. 🙂

Előzmény: rrroka (228895)
rrroka Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228896

igen amúgy ez egy zseniális kabát! valójában a tegnapi havasesőben egyáltalán nem kellett volna kimennünk futni. :) így egy pár tízezres beruházástól is megspórolok. :)

Előzmény: hallotessek (228894)
rrroka Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228895

igen, melegebb időben lehet gond a bentről átázás, de szerintem egy cseppet sem izzadtam tegnap, pediga  cvégén 5 percesben futottunk, h ne fázzunk. :D

Előzmény: Spenót (228892)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228894

Wow, pont tegnap gondolkodtam el rajta, hogy kellene egy futókabát. Eddig sohasem futottam ilyesmiben, mindig csak póló + hosszúujjú felsö, fáztam is mindig rendesen. Nekem a téli futás egyenlö volt azzal, hogy félig megfagyva érkezem haza. Nem is a törzsem fázott (arra logikus reakció lett volna a több réteg ruha) hanem általában a kezeim fagytak le. Most rájöttem, hogy ha kabátban futok, akkor nem izzadok meg annyira, mint eddig gondoltam (és ami visszatartott a kabáttól) és kezem is jobban bírja 🤔

 

És ilyenkor a következö gondolat mindig az, hogy de ha kéne még egy, akkor milyen kabát? Ugyanis nekem egy (1) darabom van az általad linkelt decathlonos kabát _elödjéböl_, amit anno elég jó áron vettem, de ha kellett volna egy második, nem tudtam volna hirtelen mondani valami alternatívát. Erre most látom, hogy létezik belöle egy újabb modell, ráadásul le is van értékelve. Király! Ezt hozza a Jézuska!

 

...

 

 

...

 

..

 

.

 

Nyilván nincs méret.

 

Tanulság sincs.

 

A kérdésedre nincs válaszom, ez most inkább nekem hozott valamit, ti. hogy létezik ez az újabb modell. Én az elmúlt 4-5 évben, amióta megvan, 2x futottam benne, mindig esöben, és mindig megvédett a víz nagy részétöl.

 

Most látom, hogy a német decathlonban van még M-es, ráadásul 50€ a standard ára (~19k) és nem 30k-ról van 20-ra leértékelve.

Előzmény: rrroka (228891)
Pinyo Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228893

Lesz neked valami kora tavaszi célversenyed, vagy egy nagyon hosszú alapozást végzel?

Hogy mennyi lett a Cooper, meg se kérdezem. Tényleg, mennyi lett? :)

Előzmény: hallotessek (228889)
Spenót Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228892

Az a baj, hogy ami igazán vízálló, abból az izzadtság se megy ki. Van olyan időjárás, amire igazából semmi se jó 1 óránál tovább. Szerintem, ez most olyan. Ez a latyakos izé meg kiborító, pedig csak 5 percet sétafikáltam kint.

Előzmény: rrroka (228891)
rrroka Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228891

tudtok olyan futódzsekiről, ami nem ázik be ilyen időben mint a tegnapi, amikor esőből lesz havaseső? 

bőrig áztunk, és egy csúszós lejtön lassítani kellett, akkor meg átfáztunk. oké a brubeck aláöltözőmben más lett volna, az biztos, de így technikai pólóval a dekás kabát alatt most kevés volt (ez a kabát egyébként eddig hibátlanul helytállt minden időben).

Spenót Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228890

Ja, nekem ez pozitívnak tűnik. Nekem most az a célom, hogy ne toljam túl és úgy tűnik, hogy ez a robotedző ebben partner, de emellett azért ad olyan edzéseket is, ami tényleg kihívásnak tűnik, de meg tudom csinálni. (egyelőre)

Előzmény: hallotessek (228889)
hallotessek Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228889

Ja te ezt elönykent latod? :)

nekem nem sok kedvem volt tehnap este 8kor 10es body batteryvel es aznap még meleg etel nelkül elmenni futni, de megtettem, mert egy humanoid elöirta. Kifogas hogy mit ir az ora lett volna eleg…

Előzmény: Spenót (228888)
Spenót Creative Commons License 2023.12.07 0 0 228888

Probléma megoldva. 🙂 Fölébredtem fél5kor és egy órán át havat lapátoltam. A mai napot az óra pihenőnappá nyilvánította.

Nem mondhatom, hogy rugalmatlan, mert tegnap este még ott volt a sprint. Ha ez tényleg megbízható, akkor hatékonyabb lehet, mint szinte bármelyik edző. Humanoid ilyet nem csinál, hogy reggel fölhív és megkérdezi, hogy hogy aludtam és hogy van a kedves HRV állapotom. 🙂

Holnapra azért most megint kicsit fingatós edzést ajánl. Remélem, nem gondolja meg magát és az idő is jó lesz hozzá.

Előzmény: harzol (228887)
harzol Creative Commons License 2023.12.06 0 0 228887

Milyen hosszúak a sprintek?

 

Oláh Kati (tájfutó világbajnok) anno nyomott rövid résztávos edzést a Flórián téri aluljáróban, mikor tükörjégvolt az egész város. Tudom ajánlani!

Előzmény: Spenót (228886)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!