Keresés

Részletes keresés

Panapet Creative Commons License 2015.03.20 0 0 786
Előzmény: maczkohathy (784)
Panapet Creative Commons License 2015.03.20 0 0 785

A véleményedre voltam kiváncsi ;-) Nem feltétlenul vásárlási szándékkal kérdezek a magnósoknál sem. Egyszeruen érdekel, mik a meglátások :-) Szóval jó...

Előzmény: maczkohathy (784)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.20 0 0 784

Koma! Összegyűjtöd az összeset a Föld színéről? :-) Amúgy ennyit megér, ha jó, még táv nélkül is. Ez az újabb verzió, már NICAM stereo a tunerje, kábelen ez jó az analóg adáshoz.

Előzmény: Panapet (783)
Panapet Creative Commons License 2015.03.20 0 0 783
Panapet Creative Commons License 2015.03.17 0 0 782

Na, én meg ezért értekezem Veled...:-) Koszi szépen a véleményed! Ahogy írtam még régebben, a retro :-) Nézem a kazikat, leginkább gyáriakat, most egy kisebb sugárcsoves tv-n. Egy darabig nem lesz lehetoség nagy tv-n HDMI kipróbálni. :-( A késobbi elképzelések miatt gondolkoztam (gondolkozom) ezen.

Előzmény: maczkohathy (781)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 781

Hát ezt írtam, druszám :-)))

Előzmény: Panapet (779)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 780

Mindentől függetlenül nagyon szeretem ezeket a videomagnókat (F75, FS88) igaz, főleg a hangminőségük miatt. Van azért néhány eredeti műsoros VHS-kazettám, azokat meg lehet rajtuk nézni nosztalgikus célzattal. Pl. Bladerunner, Dune.

Panapet Creative Commons License 2015.03.17 0 0 779

Akkor ez az egész (majdnem) olyan, h nem az RCA bemeneten, hanem HDMI-n nézem azt annyi? Hát ezért, még gondolkodom :-) "Ha nagyon muszáj nézheto" Ez a Te véleményed a felkonvertált képrol? 

Előzmény: maczkohathy (778)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 778

A VHS/S-VHS korlátait nem lehet átkódolással meghaladni, a sorfelbontás adott. Ha nagyon muszáj, nézhető. És minél távolabbról, annál jobb :-)

Előzmény: Panapet (777)
Panapet Creative Commons License 2015.03.17 0 0 777

Ok ok. Az ára miatt kuldtem :-) Akkor a DVD-re rákotod a videot és felkovertálva nézed a HDMI bemeneten a TV-t? Ha jól értem. Ezek szerint marad a szerencse, és tényleg jobb lesz a kép ezzel a cuccossal... Egyébként milyen a felkonvertált eredmény?

Előzmény: maczkohathy (776)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.17 0 0 776

A z.nny.k cs.csj.a!!! Rablóbanda. A dvd-m simán felkonvertálja a videót.

Előzmény: Panapet (775)
Panapet Creative Commons License 2015.03.17 0 0 775
Előzmény: maczkohathy (773)
Panapet Creative Commons License 2015.03.16 0 0 774

Ah! Már vágom! Tényleg félreértettem :-( Azért kérdeztem, mert vajon milyen lehet a TV HDMI bemenetén a video, ezzel a ketyerével? :0  Royal Felharmonikusok...:D Hát, szakadok :D

Előzmény: maczkohathy (773)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.16 0 0 773

Félreértettél. Az FS88-at dugtam be az RDR-HX780 S-VHS bemenetébe, és az konvertálja fel 1080-ra. Nincs ilyen kis kütyükém.

Előzmény: Panapet (772)
Panapet Creative Commons License 2015.03.16 0 0 772

Igen, csak hibás :-( Ezért ennyi az ára. Gondolom, nem csak egy fejtisztítás.

Orulok, h kipróbáltad a konvertert! Mi a véleményed? Érdemes venni? Most gondolkodom rajta :-)

Előzmény: maczkohathy (770)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.16 0 0 771

Aha. Én bedugtam a Sony DVD recorderbe SHVS bemettel, és az felkonvertálja HDMI-re.

Előzmény: Panapet (769)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.16 0 0 770

Ha az FS200 jó állapotú, szét ne lapátold! Nagy tudású, értékes masina az.

Előzmény: Panapet (768)
Panapet Creative Commons License 2015.03.16 0 0 769
Előzmény: maczkohathy (767)
Panapet Creative Commons License 2015.03.16 0 0 768

Szia! Rég "láttalak" Hát, áttételesen én. Uncsitesóm van németoban. Arra gondoltam, mert az fs-88 tokéletes, írtam, a mechanikája mint az új (na jó, nem új, de nagyon kafa), h átépítem az elektronikát, ill. fordítva. Akkor biztosan tudom, h jó állapotban van :-) a "maradékot" meg eladom, csokkentendo a koltségeket. de a "csurés-csavarás vége az kell h legyen (ill. az az eredmény), h ami nekem kell, az ingyen legyen :D

Előzmény: maczkohathy (767)
maczkohathy Creative Commons License 2015.03.15 0 0 767

Te vetted meg?

Előzmény: Panapet (766)
Panapet Creative Commons License 2015.03.15 0 0 766
Előzmény: maczkohathy (761)
Panapet Creative Commons License 2015.02.26 0 0 765

Szia! Én már csak DVD-Video comboról tudok.

Előzmény: Ady 90-91 (764)
Ady 90-91 Creative Commons License 2015.02.25 0 0 764

Vajon még lehet videót venni valamelyik boltban?

Érdekesség ként irom még viszik az emberek a maszek szervizbe a készülékeket.Persze sokan használják.

 

Panapet Creative Commons License 2015.01.26 0 0 763

Újabb tapasztalat, újabb adatok. Az esetleg erre "tévedoknek" is. Végso elkenodésemben megcseréltem az FS88 és a F75 kijelzojét. Szippantóval kiforrasztottam a 2x49 lábat :-) Az F75-ben NEC (FIP11CMW6 volt rajta. Ez persze lehet, vmi belso kód, a net nem dobott rá semmit ) az FS88-ban FUTABA. Mindketton a gépkonyvben is szereplo VSL-0144-A. Az eredmény érdekes. A halovány kijelzo az F75-ben teljesen látható :-) Nem olyan fényes, mint a sajátja, de "eladható". Tokéletesen látszik nappali fénynél is. Talán nekem érzodik fáradtabbnak, mert tudom, h milyen volt, honnan jott. Az FS88-ban tokéletesen mukodik a másik kijelzoje. Ezek szerint az eredeti elfáradt? De akkor hogy lehet, h a masik videoban meg tok jó? Hát így áll a torténet .Kovetkezik a kozmetika, aztán...:-)

Előzmény: maczkohathy (761)
Panapet Creative Commons License 2015.01.24 0 0 762

Igen, koszi szépen! Az elektrotanyáról hámoztam le :-) De, ha már itt van ez a kapcsrajz, nekem azért egy "kicsit" kínai. Hol van a timer board ill. a tube futése? Meg hát az a fránya DC/DC konverter. Vagy lehet ez csak terelés volt...:-( Kozben lehet nincs is :-)

Visszatérve a téma címéhez, szerintem nem. Nem halnak ki a VHS videok egy jó ideig. Ahogy nézem a német és angol aukcios oldalt, még igen hosszú ideig nem. És milyen áraik vannak. Arról nem beszélve, ha csak Te és én maradunk ezen a pályán, használatban is lesznek, még egy jó ideig...:-)

Előzmény: maczkohathy (761)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.24 0 0 761
Előzmény: Panapet (760)
Panapet Creative Commons License 2015.01.23 0 0 760

Rég írtam :-)

Most jutottam el oda, h van mit. Csak azért gondoltam megosztani, ha esetleg más is találkozna ezzel a dologgal, okuljon :-)

A táp minden szóba joheto kondiját kicseréltem, a kovetkezo feszultség értékure.  Nem indult. Átcseréltem az STK5392 majd a D1116-ot, semmi. Most már csak azt tehettem, h elkezdtem méricskélni oket, hol az eltérés. Azt mondtam, h biztosítékot kellett cserélni. F1112, ott, ahol már csak 6,2V van. Sajnos én rossz értékut tettem bele, úgy mukodott, mint egy futoszál, váltakozó ellenállással. Csak erre tudok gondolni, mert 1,2-3,6V kozott "eresztett" át. Kicseréltem a másik tápból, és teljesen felépult a dolog :-) Most van két masina, és megmaradt az eredeti probléma, a halovány kijelzo. Kérdés:hol létezik a kijelzo panelján DC/DC koverter? Azt súgták annál van egy kondi, azt kell kicserélni...

Előzmény: maczkohathy (757)
Kapueera Creative Commons License 2015.01.21 0 0 759

Sziasztok!

 

Szükségem volna valamilyen VHS vagy inkább SVHS videóra digitalizáláshoz! A jelenleg rendelkezésre álló Home videók amikor "drop out" van a szallagon egyszerűen rárakják a videó jelre a tracking meg egyéb osd feliratokat plusz attól függően melyik gyártó eszköze képes még frame-t is freeze-lni és addig nem rak ki videó jelet amíg újra nem tuti a szallag neki! Pl.: LG. Tehát adott egy számítógép amiben vagy egy Canopus HD Storm és szeretnék be írni kb. 20 db vhs kazettát de ezekkel a videókkal nem igazán jó! Régebben dolgoztam vidéki tv-nél és ott használtuk ezeket amiket ti is Fs-200 meg DS-850H meg ilyesmiket de most egyszerűen sehol sem találok ilyet! Nem tudna valaki segíteni olyan magnó beszerzésében vagy bérlésében?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv,

A

Panapet Creative Commons License 2015.01.15 0 0 758

Hát, ez a kép elég jól sikerult és magáért beszél. Szép :-)

Az a NICAM szerintem engem, aki inkább gyári kazettákat nézek, meg régi felvetteket (Pogány Madonna :D ) nem nagyon érint...

Szakmai kérdésben  van kedved elmélkedni? Volna egy-két gondolatom, nekem, mint laikusnak :-)

Előzmény: maczkohathy (757)
maczkohathy Creative Commons License 2015.01.15 0 0 757

Engem nem lehet műszaki dolgokkal untatni. :-) Eredetileg elektronikai műszerész a szakmám, igaz, hogy más területen dolgozom már majdnem harminc éve.

--

Nicam: http://en.wikipedia.org/wiki/NICAM

 

Pl. a kábeltévék analóg adásának sztereó kódolása. A digitális adás megint más.

 

Nekem megvan az F75 JOG-os távja is meg a z FS88 erdetije, de az nem JOG-gombos már, ellenben vezérli a régi JOG-táv is :-) Ez az az eset, amikor a készülék tudja a kunsztot, de a táv már nem. Másik példa rá a Philips CD-950 cd-játszóm, az akkor széria legnagyobb darabja, az eredeti távja nem tudja a tálcát kinyitni, de egy régebbi táv, amire elcseréltem akkor az eredetit simán működteti.

 

Elsősorban zenehallgatásra használom ezeket a videókat, bagyon szép hangjuk van.

 

Majd próbálok valami videót is összeütni, csak jó setét helyen van most a készülék.

 

Itt a kép működés közben, most már nem így van elhelyezve:

 

Előzmény: Panapet (756)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!