Keresés

Részletes keresés

Zoltanuss Creative Commons License 2018.08.31 0 0 10513

Ilyem mentalítással nem fog elterjedni a tömegkályha !

sancibácsi Creative Commons License 2018.08.31 0 0 10512

"azt hiszi, hogy ha kap rajzot, leírást, komplett doksit, akkor vagy ő megépíti 0 tudással, vagy ezek birtokában valakivel megéppítteti"

 

Azt hiszem pont ez régóta a kulcs, ezen feküdt meg itt a fórum.

Rajzot, leírást,...... vártak, hogy:

-saját maga összebuherálja otthon civilként,

-vagy megépítteti cserépkályhással/.. vagy akár saját maga cserépkályha/kandalló építőként ebből nekidurálja magát.

 

Én ezt azért látom problémásnak, és ezt nagyon sokszor elmondtam már így, vagy úgy:

Ez egy szakma. A jó kályha építéséhez kell elméleti tudás háttér (ahogyan célzol rá); és valamennyi gyakorlat is. Komplex a dolog. Vagy legalább látni valamennyit gyakorlatban is.

Egyáltalán nem megtanulhatatlan. Megtanulható a dolog. De egyikből következik a másik => tanulni kell.

Ami nem szégyen egyébként. :-)

 

Azért egyébként a maga a (cserép)kályha építők csoportja is megér egy külön misét.

Nagyon sokszor elmondtuk, ez más máshogyan épülnek a csomópontok, működésében, és sok-sok dologban is más.

Ezért kellene egy kicsit belenézni egy építésbe, tanulni egy kicsit róla. Mivel sokban különbözik, más szemléletet, gondolkodást igényel, és nem csak annyi, hogy nem élbe (kantba) rakjuk a téglát, hanem lapjára.

Ez azért egy  kicsit összetettebb. (És sokszor a civilek, akikkel találkoztam egyből látták/értették a dolgokat. Míg a más tapasztalattal rendelkezők nehezebben váltottak, látták be, értették meg,...).

 

Egy biztos, engem senki sem vádolhat, hogy titkolózom, hogy nem mondom el. Hogy nem adom át/tovább a tudást amit megszereztem. :-)

 

 

Előzmény: adingos (10507)
adingos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 10511

Mert "vannak" akik nagyon szegény emberek, de nekik is kellene egy fűtési alkalmatosság, és ezt szeretnék megúszni minnél olcsóbban. Azt hiszik pár tízezerből megvan. 

 

Véleményem szerint azért nem nyilvános semilyen rajz, terv, mert 1, ez m3 függő 2, az a valaki aki ebbe belemegy abban reménykedik, hogy majd ő építi fel és ezekből a rajzokból számításokból táplálkozik az építés során. Tehát nevezhető a folyamat presztízs féltésnek is?!  

 

A kontároknak, (mert ilyen is van) nem kell rajz, és számítás. Őket csak a bevétel érdekli.

 

Aki meg igazán mestere a szakmának, annak meg a fejében van sok sok minden ezzel kapcsolatban, és az soha sem írja, rajzolja le senkinek sem!

Előzmény: Calcitos (10508)
adingos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 10510

Mit csodálkoztok ezen a semmi rajzon??? Nem értem.

 

Amikor nekem szóba jött a kályha épíítése,azzal kezdtem, hogy megbíztam egy szakembert. Ő kiszámolta, megrajzolta és fizettem. Most a megvalósításhoz adom a rajzot éés a számításokat, de a mesterre bíyzom az építést. Nem okoskodom bele semmibe. Az a dolgom, hogy eggyüt értekezzek a mesterrel az építés menete során, és kiszolgáljam ha kér valamit.

 

Szóval én tervezéssel kezdtem a műveletet.

Előzmény: Calcitos (10508)
Calcitos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 10509

 Ki az a mindenki ?

 

  Ha  valaki tömegkályhát szeretne építtettni minimum  egy vázlatos rajz.

 Ja hogy  marginális a tömegkályha  elterjedése,  az más.

Előzmény: adingos (10507)
Calcitos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 10508

Azért a semmi rajz és a részletes terv között  sok fokozat van.

   És itt az a jelmező, hogy a semmi rajzot... a vázlatot is titkolják.

 A rajz egyébként a marketting része, az eladásokat,  jelenesetben a megbízásokat segítő eszköz.

adingos Creative Commons License 2018.08.30 0 0 10507

Mert mindenki azt hiszi, hogy ha kap rajzot, leírást, komplett doksit, akkor vagy ő megépíti 0 tudással, vagy ezek birtokában valakivel megéppítteti gombokért. Aztán jön a reklamáció, hogy szar, füstöl, nem tetszik, és amúgy is nem ilyet akartam.

A vége az, hogy nem fizet a megrendelő.

Előzmény: sancibácsi (10506)
sancibácsi Creative Commons License 2018.08.27 0 0 10506

Amúgy visszatérve az Áprilisra:

Nem értem én ezt a hisztit. Hogy rajzot, építési leírást kérnek ide feltölteni. Aztán mikor nincs, akkor hiszti, sírás, rívás. :-)

 

Na itt volt az alkalom, hogy ingyen, bérmentve lehetett volna tanulni a tömegkályháról. :-(

Előzmény: sancibácsi (10501)
sancibácsi Creative Commons License 2018.08.27 0 0 10505

Nemigen van???

 

Kb. 100 gyártmány/termék létezik: kőbalzsam, klinker ápoló, stb (még akár mélyalapozók is mehetnek). 

Egyet tanácsolok: a lenolajat, vízüveget rá ne kend. (Ha jót akarsz magadnak). Az hülyeség.

Előzmény: balu666666 (10502)
kekov Creative Commons License 2018.08.21 0 0 10504

3 éve kentem le színtelen selyemfényű vizes bázisú színtelen felhígított lakkal. A szinek élénkebbek lettel és nem porózus a felülete, sem a tégla, sem a fuga … próbáld ki … kb egy kg elegendő

üdv

Előzmény: balu666666 (10502)
Varek1 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 10503

 A vízüvegen kívül más nem nagyon van.

 Anno régen ezért találták ki  a cserépkályha csempét.

 A kályhacsempe anyaga tulajdonképen  égetett agyag /akár a tégláé /, de erre kerül még egy máz,  amit ráolvasztanak és  így üveg szerű anyag lesz a felületen.

 

De ezt már több százéve kitalálták.

Előzmény: balu666666 (10502)
balu666666 Creative Commons License 2018.08.21 0 0 10502

Üdv.

 

Az lenne a kérdésem ,hogy a tömegkályhát vagy a téglából készült kályhát szabad-e impregnálni? 

Ha igen akkor mivel?

A vízüveg alkalmas erre?

Vagy ha nem impregnálni akkor mivel lehet bekenni hogy szép esztétikus legyen mert most olyan fakult agyagos tégla szine van.

sancibácsi Creative Commons License 2018.04.27 0 0 10501

Utolsó emlékeztető; illetve Meghívó!

Holnap Tömegkályhás nap!

 

 

Április 28.án 9.30-tól; helyszín:Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. Bp Krisztina krt . 99. sz. 7. emelet; a nagy terem melletti: Oktatóteremben!
A belépés, részvétel ingyenes lesz.
9.00-től nyitják a termet.
9.30-kor lesz kezdés. (Vidékről is fel lehet érni remélem).

 

9.30-kor Henszelmann Imre, a MACSOI Titkára fog kezdeni, a levegő szennyezettségről, kályhákról, stb. általánosságban.
Az EU-s elvárásoknak, normáknak természetesen a tömegkályháknak is meg kell felelni. 2022-től ez kötelező erővel lép életbe hazánkban is.
Én ezzel, ezen a nyomon szeretném majd folytatni.
Hol is tart jelenleg a Tömegkályha hazánkban, és nemzetközi szinten?
Milyen tendenciák, trendek vannak, várhatóak a további innovációban, fejlődés terén?
A 2022-es kibocsájtási normáknak milyen tömegkályha tipusok, és hogyan tudnak majd megfelelni?
És szeretném az általános alap dolgok terén is az ismeretterjesztést folytatni. Ennek jegyében a harang rendszerű kályhákról, a harang rendszerről magáról szeretnék egy alap bemutatót, (Elméleti szinten természetesen. A gyakorlati bemutatóra sajnos itt nincs lehetőség. Az más alkalommal, ha van érdeklődő.).
Végül pedig a harang rendszerű cserépkályháról szeretnék beszélni. Hogy azok a kályha építő kollégák, akik nem építenek tömegkályhát, és a jövőben sem akarnak; csak cserépkályhát:
Ezeknek a kollégáknak elmagyarázni: hogyan lehet a cserépkályhát harang rendszerű füstjárattal megépíteni. Hogyan válik azzá, milyen különbségek lehetnek, stb.

 

Az előadások témákra bontva, rövid szünetekkel kerülnek megtartásra.
Az egyes blokkok végén természetesen kérdezni is lehet majd.
Akinek esetleg egyéb felvetése, vagy mást tömegkályhákat érintő kérdése lenne: az itt, a Facebook-on, vagy emailben ELŐRE is jelezheti, megteheti. Így megpróbálok rá felkészülni, és ha majd a idő engedi, arra is reagálni, válaszolni.
A várható befejezés 13-14.00 óra között lesz. (A terem is 14-ig áll rendelkezésre).

Szeretettel várok mindenkit!
Addig is kellemes ünnepeket, és minden jót kívánok!

sancibácsi Creative Commons License 2018.04.18 0 0 10500

.-Hát mi?

Azok a boldog szép napok :-)

Tehát kezdeti idők szépsége/naívsága :-)

Köszönöm, nagyon jó volt nosztalgiázni :-)

Előzmény: bárány b (10499)
bárány b Creative Commons License 2018.04.13 0 0 10499

Köszi a linkeket!

 

Sancibácsi nézted őket? Mi a véleményed?

Előzmény: _Caudata_ (10497)
sancibácsi Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10498

Meglátjuk idővel hogy állunk majd. És hogy lesznek-e még, akiket érdekel a téma.

Én mindenesetre megpróbálok felkészülni rá. 

 

Előzmény: bárány b (10496)
_Caudata_ Creative Commons License 2018.04.05 0 0 10497
bárány b Creative Commons License 2018.04.04 0 0 10496

Sancibácsi!

Múltkor valami tanulságokat emlegettél annak a méréssorozatnak a végén. Arra nem emlékszem. Szerintem az kimaradt :(

Erről esetleg lehetne ott?

Előzmény: sancibácsi (10491)
datapop Creative Commons License 2018.04.01 0 0 10495
Na, várjuk nagy szeretettel!
elemző999 Creative Commons License 2018.04.01 0 0 10494

"2018. május 7-én a Várkert Bazárban kiderül, kik nyerték az E.ON Energy Globe díjakat. "

 

Nem hinném hogy én fogom (szerencse kérdése is) de talán.

Te már beadtál valamit ilyen helyre?

 

Az MVM pályázatán sajnos nem nyertem.

 

Tudod valami olyasmit kell csinálni ami még nincs. Lássuk neked mi sikerült.

 

Egyébként idén biztos hogy megépül pár ilyen kályha különböző rendszerrel. MAjd dokumentáljuk a működését.

Tanfolyam is készül, szállások és tantermek már vannak. (szabadpiaci felnőtt oktatás)

 

 

 

Előzmény: maguborka (10489)
sancibácsi Creative Commons License 2018.04.01 0 0 10493

EU elvárás, vagy sem:

-egyrészt már elfogadtuk; magyar szabvány.

-másrészt nekünk is érdekünk :-) Akár köteleznek rá, akár sem.

-harmadrészt: szemlélet dolga is ez nagyban! Ausztriában 2017-től kötelező, sőt szigorítva érvényes. Ezt maguktól vállalták.

De én ahogy látom, finneknél (Heiiki) és dánoknál (Helbro) a tömegkályhák fejlesztése során végig a légkör szennyezésre (Pontosabban tisztaságra) igen nagy hangsúlyt fordítottak. Ők is végig szem előtt tartották. 

(Oroszoknál nem :-) Hatásfokot mértek, tesztek voltak természetesen. De Pm 10-et, PM2,5-t nem mértek. Legalábbis nekem nincs erről tudámosom :-) Én nem láttam tesztet, eredményeket. Ez így helyes :-)

 

Előzmény: KalásziM (10492)
KalásziM Creative Commons License 2018.04.01 0 0 10492

Köszönjük a meghívást !

 

 Azért az megjegyezném, hogy  2022 -ben az EU-nak... ha lesz még nagyobb gondjai lehetnek,    mint elvárások a füstről.

 Mondom én valamikori  irányelv /direktíva / harmonizáló.

 Mecsoda fontoskodás ment pl. az előre csomagolt termékek kiszerelési súlyai és térfogatai miatt.

 Bevezettük és igazodtunk az Eu elvárásinak, de mint minden más ország a saját érdekeiket is szem előtt tartottuk.

 Volt nagy fontoskdás az uborka göbülettel, az állat jóléttel meg sok más marhasággal.

 Most meg mivan ?

 Hát a 33 éves hertedhét országból csavargó kiskorúnak vallja magát  és beveszik.

Előzmény: sancibácsi (10491)
sancibácsi Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10491

Üdvözlök mindenkit!

Ígéretem szerint jelentkezem az Áprilisi Tömegkályhás infó nappal kapcsolatban a részletekkel! :-)

Április 28.án, szombaton találkozunk; akiket érdekel a tömegkályha, és megtisztel a figyelmével.....
Helyszín:Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara. Bp Krisztina krt . 99. Baross terem.
A belépés, részvétel ingyenes lesz.
9.00-től nyitják a termet.
9.30-kor lesz kezdés. (Vidékről is fel lehet érni remélem).

 

9.30-kor Henszelmann Imre, a MACSOI Titkára fog kezdeni, a levegő szennyezettségről, kályhákról, stb. általánosságban.
Az EU-s elvárásoknak, normáknak természetesen a tömegkályháknak is meg kell felelni. 2022-től ez kötelező erővel lép életbe hazánkban is.
Én ezzel, ezen a nyomon szeretném majd folytatni.
Hol is tart jelenleg a Tömegkályha hazánkban, és nemzetközi szinten?
Milyen tendenciák, trendek vannak, várhatóak a további innovációban, fejlődés terén?
A 2022-es kibocsájtási normáknak milyen tömegkályha tipusok, és hogyan tudnak majd megfelelni?
És szeretném az általános alap dolgok terén is az ismeretterjesztést folytatni. Ennek jegyében a harang rendszerű kályhákról, a harang rendszerről magáról szeretnék egy alap bemutatót, (Elméleti szinten természetesen. A gyakorlati bemutatóra sajnos itt nincs lehetőség. Az más alkalommal, ha van érdeklődő.).
Végül pedig a harang rendszerű cserépkályháról szeretnék beszélni. Hogy azok a kályha építő kollégák, akik nem építenek tömegkályhát, és a jövőben sem akarnak; csak cserépkályhát:
Ezeknek a kollégáknak elmagyarázni: hogyan lehet a cserépkályhát harang rendszerű füstjárattal megépíteni. Hogyan válik azzá, milyen különbségek lehetnek, stb.

 

Az előadások témákra bontva, rövid szünetekkel kerülnek megtartásra.
Az egyes blokkok végén természetesen kérdezni is lehet majd.
Akinek esetleg egyéb felvetése, vagy mást tömegkályhákat érintő kérdése lenne: az itt, a Facebook-on, vagy emailben ELŐRE is jelezheti, megteheti. Így megpróbálok rá felkészülni, és ha majd a idő engedi, arra is reagálni, válaszolni.
A várható befejezés 13-14.00 óra között lesz. (A terem is 14-ig áll rendelkezésre).

Szeretettel várok mindenkit!
Addig is kellemes ünnepeket, és minden jót kívánok!

sancibácsi Creative Commons License 2018.03.31 0 0 10490

Jól van az!

Mindenki nyugodjon le.... :-)

 

Szép az a száj karate. Jól el lehet azon mosolyogni.

Aztán ha már tesz tégla törés, vagy valami, akkor majd komolyan is lehet venni.

Semmi baj, helye van itt mindennek.

De úgy is mondhatnám: mindennek meg van a maga helye,.....

maguborka Creative Commons License 2018.03.30 0 1 10489

ejjj ez az andrás gyerek évek óta ugyanazt a hülyeséget nyomja. érdekes módon minden télen.

lassan jönnek a lovak, s lehet őket "egrecéroztatni" a balatoni vityillóban meg ellenni a helyi néppel... 

Előzmény: elemző999 (10488)
elemző999 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 10488

Bizony. Most nullára esett az önbizalmam és innom kell egy jó sört.

De legalább meleg van itt :) mert fűt a tömegkályha.

 

 

Előzmény: Zöldár (10485)
elemző999 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 10487

"Ha te valóban feltaláló vagy/lennél, akkor rukkolj ki azzal a találmánnyal."

 

ez nem akarat kérdése hanem források kellenek hozzá.

 

Én elitélem a szabadalmaztatási jogi rendszert mert kifejezetten hátráltatja a fejlődést.

1 Be kell jegyeztetned egy országban (bárhol) Miután megcsinálta a szqabadalmi ügyvivő az ujdonságkutatást (ezt te nem tudod mert különböző direkt fizetős adatbázisokhoz kell hozzáférés. Én informatikus vagyok és ilyen gyakorlatom is van kifejezetten de ha nem vagyok befizetve akkor nem tudom megtenni és különben sem érne semmit mert csak az ügyvivő töltheti ki a doklumentumokat. Ki van ez találva.

 

2. egy éven belül jogosult vagy kiterjeszteni ezt a védelmet (sok pénzért) mondjuk az EU területére (25), és már országokra is (154).

 

Várhatsz is egy jó darabig mire minden papírt és védelmet megkapsz.

 

ADDIG nem hirdetheted az igét mert akkor nyilvánosságra keül és nem is védhető le,

 ezért hiába kéred a bemutatót, nem lehetséges. A részletekről nem lehet beszélni.

 

Lásd Rubik kockájának a szabadalmaztatási történetét. Világcsúcs ahogy elcseszték. Kb ezerszer több bevétele lett volna.

 

A rendszert nem én találtam ki csak kényteléen vagyok alkalmazni.

Igazad van hiába mondom hogy jó a cucc, amig nincs védelem nem tudok neked mutogatni semmit, kivéve ha teréz Anya akarok lenni. De bocs, ezt kihagyom. 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bárány b (10484)
elemző999 Creative Commons License 2018.03.23 0 0 10486

Egy kis szövegértés azért nem ártana.

 

Ebben az esetben alapvetően a tematika elméleti része lesz egy hetes tanfolyamon oktatva.

Ez még nem az OKJ szint (A) hanem szabadpiaci tanfolyam. ez nem állásvállalásra jogosít 8de erre fog épülni  az OKJ-s is (kiegészítő tanfolyam lesz)..

A saját részre leszállított helyszinen összerakható (mindenféle szépséges papíral ellátott részegységek) összeszereléséhez elfogadható, bónus elméleti képzésről van szó.

 

A kiszállító szakember segít annak aki kéri (ez kb annyit jelent hogy becipelik a darabokat ami nem két deka, és szépen összerakják.

 

Megjegyzés: ha hazaviszed a TESC* ban vásárolt csoda lemez kályhát, akkor nem hívod ki a katasztrófa védelmet hogy rádugd a füstcsövet igaz?

 

Semmi szükség rám ehez a művelethez, lehetnék kiképzett űrhajós is. Az eszközök nem gyári részét is minősített szakemberek gyártják le.

 

Megjegyzés: a tömegkályhához sem te gyártod le a téglát valószínüleg hanem a téglagyár igaz?

 

De ebben az esetben még annyit sem kell csinálni mint az USA-ban látott moduláris kályha összeszerelésénél, mert ott hőálló habarcsal azért ragsztották a darabokat össze.

 

Ez a típus csak egy felhasználása azoknak az elveknek amit tényleg feltaláltam. Ez nem a templom kifűtésére alkalmas terekhez való hanem házakhoz.

 

Ez a hozzáállás amit mindig előadtok kifacsart logikán alapszik. Te csak akkor hinnéd el Szentgyörgyi Albertnek hogy létrehozta a C vitamint ha épít hozzá egy gyógyszergyárat is és sajátkezével kutyulja a naftát?

 

Pont arról van szó, hogy hiába akarsz te 4 tonnás tömegkályhát csinálni, félnap alatt nem leszel vele kész, sok léesz a munkabér hányad és lapátolni lehet a anyagokat, meg vágod a samottot stb. - fogadjunk. Ebben az esetben viszont semi akadálya.

A megfejtést majd később.

 

De jogos az igényed, kell látnivaló is, a budai házamban megcsinálom a tetőtéri kialakított lakásban az első ilyen típust is, méregetünk is rajta stb és lesz róla film stb. A tűztér eleve minősített, pld Yotul kandalló betét akár.

 

Akik oktatnak azok értenek is hozzá, ebben megnyugodhatsz. De tömegkályháról is beszélhet egy órát valaki akinek van tömegkályha építéséről szakmai végzettsége. Természetesebn sok pénzért :) 

 

Ha valamit nem hiszel el, az normális emberi reakció, a fél történelem erről szól, az sem hitte el senki hogy létezik az amerikai földrész, de mégis.

A föld is gömbölyű csak nem hitték el több ezer évig. Na puff. 

 

Jó hír, hogy  a fűthető szállás (teljes ellátással) kapacitás bővíthetően már rendelkezésre áll, akárt 100-150 embert is lehet képezni hetente (akiké lesz a kályha). Egy hatalmas kollégium szabad kapacitását sikerült megszererezni, és egy luxus házat is (25 főre) akinek az tetszik (olcsón).

 

Egyébként a neked nem tetsző tesztkályha még kétszer át lett építve 8nem hibás volt) új elvek szerint. Azzal fűtöttem most télen is, de az "farm káéyha méretű, méterfa belefér mondjuk 15 cm átmérővel 10 db is akár. Minden harmnadik nap kell fűteni. De azzal melózni kellett és ezt spóroltam meg az új ötletekkel. De aki rakosgatni akarja a téglákat napokig hát sok sikert hozzá.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: bárány b (10484)
Zöldár Creative Commons License 2018.03.22 0 0 10485

Szegény elemző jól ki lett osztva !

bárány b Creative Commons License 2018.03.22 -1 1 10484

Van itt annyi kályhás akadémia!

:-(

Van valami Nagy Zoltán. Beindította a kályhás akadémiát.

Alig épített 2-3 kályhát. Ugyanolyan pökhendi, és fenn hordja az orrát mint Te Elemző! (ha nem ugyanaz?)

De Ő egy 5-6 napos amerikai meetingen legalább ott volt. valamit tanult ott. Tanult? (Az más dolog, hogy úgy állítja be magát, mintha egész M.o-n egyedül Ő értene a cserépkályha építéshez. Pont mint Te. Gusztustalan a srác, kinyilik a bicska a zsebben :-)

Aztán itt vagy: Elemző. A tüzeléstechnikai akadémiával.

Gusztustalan a pökhendi, felfuvalkodott stílusod, nagy p.fád. Mint neki. De te a tanulás, gyakorlat, mindenféle előzmény, és tanulás hiányát azzal próbálod leplezni, hogy feltaláló vagy! (Szerinted mi meg hülyék vagyunk?)

Rendben van. De azt tudd meg, hogy akkor hátrányból indulsz!

Teljesen igazat adok Sancibácsinak. Ha te valóban feltaláló vagy/lennél, akkor rukkolj ki azzal a találmánnyal. Lássunk képet, fotót, tesztet, hiteles mérést, diagnosztikát, ...

És nem olyan ígérgetést; amit most választási kampányban a pártok!

Hogy a tiéd a legjobb, legszebb, stb,... Vizet is fűt, meg levegőt, meg mindent. És legeslegjobb hatásfok, megszarmindenmás,....

Lehülyézel mindenkit. Azokat is, akik évek óta benne vannak a kályhás szakmában. És letettek valamit/sokat.

Közben te semmit. Ezt igazolni kellene! mert ha másból (kandalló- cserépkályha) nem is; de azért tömegkályhákból vannak itt nagyon jó referenciák.

 

Na én erősen gondolkodok, hogy a Sancibácsi kályhás akadémiájára megyek el; ami nem kályhás akadémia szerinte :-)

Ő hiteles előttem, mert tett le valamit.

Elméletben, és rferencia/gyakorlat! Nagyon jól írta, hogy nem az autószerelő nagybácsit hívják be a folyosóról operálni. Ahogy te is írod Elemző; igazad van: orvosnak be kell tanulni. És aztán a szakterületet is meg kell tanulni. És + gyakorlatot szerezni, hogy operálni lehessen. Tanulni kell elméletet, (OKJ) és gyakorlatot; attól akinek van: Sancibácsi, vagy más.

Ilyenre fogok elmenni. A tiédre biztosan nem. Nem látok a 'tüzeléstechnikai akadémia' mögött tudást, referenciát, gyakorlatot, minőséget. (de győzz meg: lásssuk! :-)

A felfedező blabla; az pont a tudás leplezése: ha jól látom. (mert pont megvlósult kályha nincs. Csak az az 1, ami siralmas. Még az utca kapun sem engedném be, az ilyen igénytelent. Aki ilyen semmirevaló munkát kiad :-(

Mert én ha elmegyek, pont azt a gyakorlati tudást igénylem, ami a te egyetemi, stb, oktatóidnál nincs meg.

 

Sancibácsi!

Várom nagyon a helyszínt, pontos időt: mikor, hol lesz a te akadémiád :) ami nem akadémia :)

Előzmény: elemző999 (10483)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!