Keresés

Részletes keresés

semmy Creative Commons License 2008.05.05 0 0 82
Valamilyen önszervezódése összeröffenést kellene csinálni, ezzel az amerikai esküvöi-fotó
riportal kapcsolatosan.
Aki érez valami érzéket és igényt erre, egymásnak át kellene adni az ötleteket.
Meg lehetne beszélni a technikai részleteket is, mind ezt ingyen, egymást tanitva.
Természetesen erre alkalmas géppel kell mindenkinek rendelkeznie.

Ha valakinek van valami jó ötlete, tegye közzé, ne titkolózzatok .:)
gabor78 Creative Commons License 2007.07.25 0 0 81
sziasztok!
modell/glamour fotózáshoz keresek elhagyott, lepukkant raktár-gyár helyszínt.
ahová be lehet menni és nincsenek bámészkodók.
bp. és környékén

segítsetek pls, holnaputánig kellene valami, de mivel csak pár éve élek itt, még nem ismerek ilyen helyet.

köszi,gabor
zorko Creative Commons License 2007.07.16 0 0 80

auu...

thnx!

Előzmény: seeman (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 79
:)
Előzmény: seeman (77)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.16 0 0 78
Ti jól lejárattátok magatokat nemrégen a neten, egy fesztivál "riportal"...
Előzmény: Törölt nick (73)
seeman Creative Commons License 2007.07.16 0 0 77
  Esetleg a videót próbál megnézni...
Előzmény: zorko (76)
zorko Creative Commons License 2007.07.16 0 0 76
próbáltam megnézni a linket, de nemigen találtam segítségével semmit használhatót. Se cikk se semmi.
Előzmény: Törölt nick (73)
seeman Creative Commons License 2007.07.16 0 0 75

  Nánási jó képességű fotós, aki eladta a tudását pénzért. Nem ő az egyetlen e hazában, aki ilyet tett. Mások más területen ugyanezt művelik. Abban egyetértek veled, hogy amit termelnek, annak sok fotográfiai értéke (avagy művészi kvalitása) nemigen mutatható fel.

  Ők persze erre azt mondják: savanyú a szőlő! Én viszont az ilyen választ leszarom! :)

Előzmény: hejdzsud (74)
hejdzsud Creative Commons License 2007.07.16 0 0 74
Utálom a playboy fotókat.Az nem fotográfia csak marketing.
Előzmény: Törölt nick (73)
zorko Creative Commons License 2007.06.11 0 0 72

kérdés, hogy digitre kell-e neki... Ha igen, akkor az 50-es is lehet jó.

 

Bár szerintem függ attól is, hogy mennyire szűk kivágást akar az ember.

 

A szekirodalom a normálobi 1,5-2x-esét ajánlja, és azért nem hosszabbat, mert ezzel a gyútávval a perpektívát még lehet korrekcióra használni. (Pl. nagyobb az egyik arcfele, vagy feljebb van az egyik szemöldöke, akkor kicsit oldalról fotózva, ezek némileg korrigálhatók.)

Továbbá ezek a leginkább természetes arányokat adók, a hosszabbak már "ellentorzítanak" (a füle lesz nagyobb, mint ahogy emlékszünk rá), de ez nem olyan nagy mértékű, és a sok hosszútelés fotón "nevelkedve" már egyébként is hozzászoktunk....

Előzmény: semmy (69)
NGabor Creative Commons License 2007.06.10 0 0 71
Nikon Nikkor AF 85mm 1.8D portréobi, bontatlan dobozban, garival: 85ezer85mm 1.8D
semmy Creative Commons License 2007.06.09 0 0 70
Húde régen jártam itt!!! De ugy nézem más se nagy jött ide azóta....:(
semmy Creative Commons License 2007.02.01 0 0 69
Szia, én egy hetven milis objektivtől rövidebb gyujtótávolságú obit semmi képpen
nem használnék, ha csak nem akarod, hogy akkora legyen az orra a portrén az illetőnek
mint egy 3 kilós krumpli. A 85 mm a legjobb, mert a rajza is direkt portréhoz van
kitatalálva.
Ha nincs elég helyed, használhatsz 50mm-est is, csak abból nem portré lesz.
Előzmény: Forte1984 (64)
..::Röno::.. Creative Commons License 2007.01.30 0 0 68

Relativ, attól függ hol szeretnél portrét készíteni.

Ha kis beltérben, akkor jó az 50/1.8 vagy 50/1.4, attól függően mennyi pénzed van rá, persze mint leírtad nem túl sok, mert mondtam volna még az 50/1.2 L-et is. :)))

Szabadban jó a 85/1.8 és a 100/2 is, de szintén a felsőbb kategóriás 85/1.2 L is. ;)

Előzmény: Forte1984 (64)
agent01 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 67

Canon 85/1.8 USM

A 100-as már nagy, túl messze kell menned.

Nekem előbbi van.

Előzmény: Forte1984 (64)
N. Domi Creative Commons License 2007.01.30 0 0 66
vagy 100/F2. kb uaz.
Előzmény: Törölt nick (65)
Törölt nick Creative Commons License 2007.01.30 0 0 65
Canon 85 1.8.
Előzmény: Forte1984 (64)
Forte1984 Creative Commons License 2007.01.30 0 0 64
Helló, totál amatör vagyok, milyen obit ajánlotok portréhoz, nem a millásokra gondoltam, hanem hallotam hogy a 100mm már jó a 1,6x miatt meg hogy ebben a tartományban már nem torzít, mert próbálgattam a régi 18-50 és ott bizony voltak manófejek :-)


Köszönök mindenféle segítséget!
semmy Creative Commons License 2007.01.13 0 0 63
Jééé... Galambportree..vagy galamb csoportkép...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 62
Sorry! Ezt rosz helyre raktam...
Előzmény: pixi-maxi (61)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 61
Néha-néha ilyen is előfordul a 14-45-el.szinek
Előzmény: pixi-maxi (59)
nemethla Creative Commons License 2006.12.23 0 0 60
Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Előzmény: pixi-maxi (59)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.23 0 0 59
Mindenkitől bocs ha befagyasztottam a topicot, nem volt szándékomba.
Remélem sikerül fölraknom egy kedves kis portrét. Tegyétek ti is ezt!!!kislányanna
Előzmény: pixi-maxi (58)
pixi-maxi Creative Commons License 2006.12.18 0 0 58
Ahogy olvasgatom a hozzászólásaidat, Te inkább mindenkit szeretsz kioktatni!
Nem nagyon olvastam még tőled dicsérő szavakat. Esetleg a spanyol viaszt is
nálad kell keresni? Vagy csupán arról van szó, hogy egy csecsemőnek minden
vicc uj. Hány éves is vagy? A portréfotózást nem elméletileg kellene csinálnod
, hanem a gyakorlatban kellene megmutatnod mit tudsz. Talán nem kellene
lenéző, kioktató stilusban beszélni azokkal, akiknek ez a szakmájuk.
Tegyél föl Te is egy olyan képet erre az oldalra amin fantasztikus képességeidet
mások is láthatják!
Előzmény: G_ArchAngel (52)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 57
Bocsánat Professzor úr ! Az ajánlatom nem aktuális.
Előzmény: G_ArchAngel (56)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 56
Köszönöm, de úgyérzem, hogy nekem Féner Tamás órái megfelelnek...
Előzmény: semmy (55)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 55
Nem igazán értem mit is akarsz mondani. De portréfotózásról szivesen
adok neked gyakorlati órákat.
Előzmény: G_ArchAngel (54)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 54
nem zárja ki egyik a másikat, ha építészként fotóznék egy idő után unalmasak lennének a fotóim - főleg a megszerkesztett portrék...
Előzmény: semmy (53)
semmy Creative Commons License 2006.12.18 0 0 53
Filozófusnak készülsz vagy fotósnak?
Előzmény: G_ArchAngel (52)
G_ArchAngel Creative Commons License 2006.12.18 0 0 52
Abból a könyvből kellett felvételiznem...

Rengeteg elavult, idejétmúlt dolgot sziklába vésett törvényként ír le...
Nem a fotográfia, mint tevékenység elemeire gondolok, hanem a fizikai optikai és fototechnikai fejezetekben fellelhető hibákra...

A fotográfiával foglalkozó elmélet gerince évszázados, de van aki ettől nem mer nagyon távolabb lépni, van aki "széleslátószöggel" tekint e művészet különböző alszegmenseire...
Előzmény: semmy (47)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!