Keresés

Részletes keresés

Aquarell Creative Commons License 2007.03.12 0 0 89
Merre laktok? Ne ide írd, hanem az e-mail címemre.
Előzmény: bandúr (87)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.12 0 0 88
nálunk is hasonló a helyzet, főleg, hogy most kitalálta, milyen jó a fürdőkád alól kinyúlkálni és a gyanútlan gazdi lábát széttépni...
Arról nem is beszélve, hogy amikor mentem fürdeni, egy szál törölközőben leültem az étkezőasztalhoz teát inni. Mersze Szemi nem bírta elviselni, hogy én csak ülök, ő meg nem ülhet az ölembe. Úgyhogy megpróbált felugrani és megkapaszkodni a körmével a csupasz lábamban. Eredmény: jó mély, 10 cm-s karmolás :)
Most meg éppen az előszobában rendezi a szőnyeget :D
Előzmény: bandúr (87)
bandúr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 87
Amúgy én is nagyon össze vagyok karmolva :) Tegnap este kilógott a lábam a takaró alól, Bandúr felugrott és a karmát belemélyesztette az ujjamba, fel is hasította végig. Úgy fájt, azt hittem begolyózok :) De hamar elmúlt szerencsére.
bandúr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 86
Kb ezer forintba kerül a speciális körömvágó. Jó kutyának, macskának is. Szerintem megéri, sokkal könnyebb és biztonságosabb is. Nem lehet vele megsérteni az állatot és jó éles, könnyen levágja a körmöt. Szerintem bármelyik állatkereskedésben lehet venni.
Előzmény: Aquarell (85)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.12 0 0 85
Egyszer apu is belevágott a mi kutyink körmébe... mi csak betadinnal hegesztettünk...
Csak kisollóm van, azért nem álltam még neki. De már úgy össze vagyok karmolászva, hogy ihaj...
Előzmény: bandúr (84)
bandúr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 84
Nyugodtan fogj neki, ha van olyan spéci körömvágód. Először egészen picit, látni fogod amúgy, hogy hol kezdődik az érzékeny rész. Inkább gyakrabban, mint túlságosan rövidre. Egyszer egy kutyusomnak úgy levágta a doki, hogy vérzett, a kutyi meg sírt. Végül valami kütyüvel beheggesztette neki.
Előzmény: Aquarell (83)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.12 0 0 83
Én még nem vágtam le egyik macskámnak sem soha, mert mindegyik kijárós volt és hagytuk, hogy meg tudja magát védeni, ha valami adódik. De Szeminek nagyon le kéne vágni... meg karmol is, mert nem tudja, hogy nekem az fáj...
Előzmény: bandúr (82)
bandúr Creative Commons License 2007.03.12 0 0 82

Igen, egy keveset vágtam már belőlük, mondjuk felébredt, így az egyik hátsó lába elmaradt. Aludt közben, nem nagyon vette a lelkére :) Egyelőre csak egész piciket vágtam, amúgy próbaképpen. De mostanra ismét jó hosszúak, így holnap azt hiszem megint nekiugrunk. Van némi tapasztalatom, igaz kutyánál :)

Előzmény: Aquarell (81)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.12 0 0 81
Vágtad már le a cica körmétÍ?
Előzmény: bandúr (80)
bandúr Creative Commons License 2007.03.11 0 0 80
Hehe :) Bandúr játékból szokott belemászni és kaparászik, utána kipattan és fut tovább. Lehet, hogy tetszik neki, mert Szőregen más almot kapott és azért telepedett bele. Bandúr is Szegeden forgácsot használt, mi pedig valami pici köves, csomósodós dolgot vettünk. Vicces volt, mert amikor először hazaértünk, beletettük, de semmi. Pár óráig semmi. És amikor a párom megmutatta neki a macskafüvet, amit neveltünk mire megérkezik, megérezte a fű gyökerénél lévő forgács szagát, elkezdett sírni. Párom megfogott pár szem forgácsot és beletette a wc-jébe, belerohant és már pisilt is. De nagyWC-zni nem volt hajlandó sokáig. Vártuk mi is, aggódtunk, de semmi ok nem volt rá :)
Előzmény: Aquarell (79)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 79
Ja és lementem a boltba (kb egy órát voltam távol), mire hazajöttem, kerestem mindehol... Az alomtálcában feküdt. Nem tudom, hogy nem talált jobb helyet... persze nem volt a zeoliton kívül más benne, de meglepődtem.
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 78
Köszi :) 8 éve volt kismacskám (Muki és Kormi), de náluk nem emlékszem, hogy ilyen gondok lettek volna. De lehet, hogy volt, csak már nem emlékszem, olyan régen volt...
Előzmény: bandúr (77)
bandúr Creative Commons License 2007.03.11 0 0 77
Na, gyors itt is leírom, hogy nálunk is ez volt. Ne aggódj! Fog WC-zni, de most még nagyon leköti gondolom az a sok új dolog. Bandúr is ritkán kakol, rendszerint reggel, alomtál takarítás közben az orrom alá :)
Előzmény: Aquarell (76)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 76
Egy dolog miatt aggódom, hogy pisi volt, de más nem :((( nem tudom, hogy ennek mi az oka, pedig evett rendesen.
Előzmény: bandúr (75)
bandúr Creative Commons License 2007.03.11 0 0 75

De aranyos lehet. Akkor biztos megkedvelt, ha nem hagy el :) Gondolom ha már biztonságban érzi magát a lakásban teljesen, elfoglalja magát, kalandozik egyedül is. Bandúr is nagyon otthon van már, minden lehetséges helyet meghódított. Szerencsére a lába már rendbe jött, egy napig fájlalta picit. A sok ugrálás közben rosszul léphetett. Ma délután vettem neki a fressnapfban két új játékot, eszméletlen mit művelt velük. Egy kis kötött egér, aminek csörgő van a farkán, ezzel vagy egy órát játszott, csörgött mindenhol a lakásban. A másik meg az a tipikus fekete hajlékony pálcán színes tollak. Na ettől becsavarodott teljesen :) Saját magának is dobálta, ki is szedett belőle egy tollat.

Meg vettem szőrcsomó képződést gátló vitamint, a volt gazdija mondta, hogy az anya cicának is ilyet ad és soha nem öklendezi fel a szőrt. Ez feloldja. Remélem nekünk is beválik majd.

Szép estét! Jó játékot :)

Előzmény: Aquarell (74)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 74

Ja, igen. Azt mondták január elején született,

Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 73
Igen, ez változó, hogy mikor sötétednek be. Muki 7 hónaposan nézett így ki. De a volt gazdi mondta, hogy az 1 éves kandúrkák még nem ivarérettek és ez valószínüleg a mérettel függ össze, mert nem érték el a teljes méretüket  ők sem. Ezért valószínünek, tartom, hogy ami jellemző általában a cicákra, hogy 6-9 hónapos korukban kell őket ivartalanítani, ez rá nem fog vonatkozni, úgyhogy kivárom vele a 9 hónapot. Majd meglátom, hogy fejlődik. de attól függetlenül nagyon gyerek, nagyon el van apátlanosva, anyátlanodva. állandóan láb alatt van, jön velem mindenhova, egy percig nem maradna sehol egyedül.
Előzmény: bandúr (72)
bandúr Creative Commons License 2007.03.11 0 0 72

De aranyos! Tényleg nem picike, sőt Bandúrhoz képest óriás :) Pedig Bandúrka is nagy volt a testvéreihez képest. Tényleg januárban született? Bandúr decemberi.

Azt hittem, hogy sokkal idősebb korukban sötétednek be, de úgy látszik ez változó.

Mi is jóval sötétebbek vagyunk már, mint két hete, de Szeminél sokkal világosabbak. Érdekes. Örülök, hogy jó természetű cica és kedves. Legyen sok örömöd benne! Mi is nagyon boldogok vagyunk a Macikával :)

Előzmény: Aquarell (71)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 71

Útban hazafelé:

 

 

hazafelé

 

A kis kíváncsi:

 

kiváncsiság
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 70

Annyira nem is pici :D 3 hónapos, januárban született, de nagytermetű, az apukája 10 kilós jószág. Nem kövér, hanem hatalmas. Így lett kitenyésztve. Szemi majdnem akkora, mint Muki volt felnőtt korában. Azt hiszem, ha megnő, kicsi lesz a doboz, amit vettem neki...

Most lelépek egy kicsit, mert kontakthibás a gépem, próbálom visszatenni a helyére análkül, hogy megint elvesztené a vinyót. Most cseréltem kábelt, remélem, ezzel működik. majd nem sokára leszek.

Előzmény: bandúr (69)
bandúr Creative Commons License 2007.03.11 0 0 69
Jaj de jó! Kíváncsian várom a képet a piciről! Mi is nagy gondban voltunk a névvel, nagy nehezen jött a Bandúr, de azóta a Macika is sokat elhangzik, mert sokkal jobban illik rá :)
Előzmény: Aquarell (68)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.11 0 0 68
hahó, tegnap hazaértünk, meg is írtam a hozzászólást, de közben lefagyott a gépem és idág nem bírtam elindítani... Mindjárt mutatok képeket. Nem tudom, hogy mi legyen a picur neve, egyelőre a Szemi jutott eszembe, de nem tudom, hogy jó lesz-e, még egyelőre gondolkodom.
bandúr Creative Commons License 2007.03.09 0 0 67

Nagyon aranyos Steffi cica :)

Sajnos Bandúrkának megfájdult ma a bal első lába, nem nagyon lép rá. Egyébként használja, nem is fájlalja, szerintem csak picit meghúzodott neki ugrálás közben. Mindenesetre ha nem javul 1-2 napon belül, irány a doktor bácsi :(

Várom a kiscicás híreket :)

Aquarell Creative Commons License 2007.03.09 0 0 66
Tegyél fel róla nyugodtam képeket :) Én ma megyek Szegedre, aztán utána megyek a kiscicáért, úgyhogy szombaton már együtt jövünk haza, ha minden igaz.
Előzmény: dori0503 (64)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.08 0 0 65

nincs mit :)

 

aranyos nagyon :)

Előzmény: dori0503 (64)
dori0503 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 64

óóóó hállássan köszönöm

akkor tehát következik Stefficica (nem a legszuperebb kép, de majd lesz!)

pici napsüti, sok mosdi
Aquarell Creative Commons License 2007.03.08 0 0 63
mellett... jó hosszú a körmöm (ami nálam szokatlan, ezért gépelni már nem tudok vele.. :D)
Aquarell Creative Commons License 2007.03.08 0 0 62
Tallózol, aztán feltölt, ha sikerült, akkor bal oldalán a képnek lesz olyan, hogy beszúr. Rányomsz és a szöveg mellet van a kép :) Ezzel mindenki megszenved :D nem te vagy az első, semmi baj.
Előzmény: dori0503 (61)
dori0503 Creative Commons License 2007.03.08 0 0 61
Tudtok segíteni? hogy kell képet felrakni? (szőke vagyok) :-)
bandúr Creative Commons License 2007.03.08 0 0 60

Bandúrkát Szegedről hoztuk. Volt két lány testvére, de már mindegyikük gazdára talált. Kár, mert ajánlottam volna, igazán jól nevelték, nagyon könnyen beilleszkedett, kedves, barátságos, szobatiszta volt a kezdetektől.

Fel a fejjel, biztosan találsz cicát! Mi hirdetés alapján találtuk.

Előzmény: dori0503 (59)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!