Keresés

Részletes keresés

Varba Creative Commons License 2007.02.26 0 0 301
Varba Creative Commons License 2007.02.22 0 0 300

A megelölegező hitel a megelölegező "szoc pol"-t jelenti.

Vagyis már nem szociálpolitikai támogatás a törvényben a neve, de mindenki igy hivja, és azért megelölegező mert még meg nem született gyerekre adják.

 

Előzmény: lagapado (299)
lagapado Creative Commons License 2007.02.22 0 0 299
Szia Varba!
Lehet, hogy valamit félre értettem: A megelőlegező hitel ugye nem azonos a szoc.pol. nak nevezett lakásvásárlási támogatással?


Varba Creative Commons License 2007.02.21 0 0 298
ha akarod ott lesz a bankban, de akkor jóval többet fizethetsz.
Előzmény: zsuzsu* (295)
Varba Creative Commons License 2007.02.21 0 0 297

 

Hitelösszegtöl függ a közjegyzöi dij! ajánlom a lenti linket!

 

Meg attól, hogy hol kötitek meg.

 

 

 

 

 

Előzmény: zsuzsu* (294)
Varba Creative Commons License 2007.02.21 0 0 296

Nem kell 2 x 70.000 et fizetni

a megelölegező pl. 2 gyereknél 2.4 millió ezért arra 25 ezer a közjegyzöi dij,

a link amit beraktam ott láthatjátok!

zsuzsu* Creative Commons License 2007.02.21 0 0 295

Varba, a közjegyző ezek szerint nincs ott a bankban amikor aláírjuk a lakáshitel szerződést?  Eddig is fel voltam háborodva, hogy azért a kb.20 perces munkáért lenyúl 80ezret, de ez így még durvább lenne....

rossz pályát választottam ;)

Előzmény: Varba (292)
zsuzsu* Creative Commons License 2007.02.21 0 0 294
70ezer?? én úgy tudom, hogy 80ezer a közjegyzői díj...
Előzmény: PGeorge (293)
PGeorge Creative Commons License 2007.02.21 0 0 293
Mi devizahitelt veszünk fel, nekünk is azt modták első körben hogy elengedik a folyósítási jutalékot, aztán most már legutóbb azt hogy a felét, de max 50e forintnyi svájci frankot...

Ezt a közjegyzői dolgot nem értem. A megelőlegező szocpolra gondolsz, hogy az után is kell fizetni?
Akkor most majd kétszer 70e-t kell fizetni???
Hihetetlen mennyi pénzt lenyulnak csak azért hogy megkapjuk a hitelt...
Előzmény: Varba (292)
Varba Creative Commons License 2007.02.21 0 0 292

Kálváriánk a Kálvin téren.

 

Tegnap aláírtuk a lakáshitel szerződésünket.

Ehhez szeretnék tanácsot adni nektek akik még esetleg elötte állnak.

 

Körülbelül 4-5 igen fontos dologban tájékoztattak minket félre illetve nem tájékoztattak fontos, lényeges dolgokról.

 

Ezek közül pár:

 

Közjegyzői díj

 

Aki megelölegező kölcsönt is igénybe vesz annak két szerződés után kell fizetni közjegyzői díjat .Ez szerintem fontos, mert a mi egyértelmű kérdésünkre (mennyit vigyünk közjegyző díjra félretájékoztattak és csak az egyiket kérték ).

 

Másik fontos infó, hogy ha elviszitek 3 metrómegállóval odébb a közjegyzöhöz a szerzödést és nem oda megy a közjegyző a bankba - súlyos tizezreket spórolhattok.

Mi igy 80-90 helyett 68 ezret fizettünk.( azt mondták elöző nap, hogy 43at vigyunk)..

http://bankweb.hu/index.php?modul=iskkozjegyzodij

 

 

A másik, hogy a fiókban félretájékoztattak minket, mert azt az információt kaptuk Irásban!!!!! , hogy a beadáskori hirdetmény vonatkozik ránk, persze a kálvin téren kiderült, hogy a szerződés napi az érvényes. (1 % különbség havi 9 ezer ft)

 

Állitólag a folyósitási jutalékot elengedik, ha erste számlát nyitunk, munkabérátutalással, 2 csoportos megbizassal .A Kálvin téren azt mondta a hölgy, hogy csak az 50 százalékát engedik el, de miután megemlitettünk, hogy nekünk nem ezt mondták azt igérte utána néz. ( közel 160 ezer ft-ról van szó).

 

Sajnos ez alapján azt kell mondanunk, mindenre készüljetek fel, nem az a döntő amit az ügyjntéző beszél , hanem ami a szerződésben végül leírnak.

 

Ezek után a vagyonbiztositáson és hogy nekünk kell elmenni a földhivatalba már meg se lepödtünk.

 

 

 

 

Varba Creative Commons License 2007.02.19 0 0 291

www.gportal.hu/rakocziliget

 

Új képek a az épitkezésről a  galériában.

 

Ha valakinek van képe az új hangvédő fal épitéséről azt is küldje el!

 

Köszi

Varba Creative Commons License 2007.02.18 0 0 290

5 méter? Az szép magas.

Akkor ez magasabb mint a szomszéd háznak a szervizútja mögött álló fal.

 

Előzmény: lagapado (289)
lagapado Creative Commons License 2007.02.18 0 0 289
Sziasztok!
Tegnap jártam az építkezés környékén és egy érdekes dolgot vettem észre, amely talán az "A" és "B" (talán még az "E") épületek lakóinak lehet hasznos.
A lényeg: A fenti épületek mellett a volt vasmű feleőli oldalon a telekhatáron egy kb. 5 m magas vasbeton fal vasszerkezete van készülőben.
Ez azt jelent(het)i, hogy a később épülő gerincút felől bizonyos védelem bizonyosan lesz. Ez leginkább az alsóbb szinteken lakókat érinti közvetlenül.
tzsofi Creative Commons License 2007.02.16 0 0 288
Én úgy tudom, ez a vásárolt lakás méretétől függ. Elvileg abból az összegből a környéken egy hasonló méretű lakást tudnál bérelni. Nekünk 2 szobás lakásra ez napi 1500 FT a szerződés szerint.
Előzmény: Varba (287)
Varba Creative Commons License 2007.02.16 0 0 287

Sziasztok

 

Tegnap megnéztem a szerződésés azt láttam, hogy egyszer hossazbbithatják az átadást 3 hónappal, ez ugye megtörtént.

És utána napi kettöezer valahányszáz forint kötbért fizetnek, ha valamiért mégsem adják át.

Mindenkinek a szerződésében ennyi az összeg ?

yetkow Creative Commons License 2007.02.16 0 0 286
Mi június ban igényeltünk CHF-et és novemberrben mentünk aláírni.
Igaz a miénk azért ment ilyen "gyorsan", mert szinte naponta telefonálgattunk, meg járkáltunk be, hogy: na mi van már?
Előzmény: zsuzsu* (285)
zsuzsu* Creative Commons License 2007.02.16 0 0 285

Sziasztok!

Bocsánat, hogy belekotyogok. Úgy tudom, hogy a hitelbírálat teljesen más CHF és HUF alapú hitelnél. A HUF-os hitel elbírálata sokkal hosszabb, Varba lehet, hogy a tiétek ezért ilyen lassú.... Bár a miénk sem valami gyors, CHF hitelt igényeltünk (dec.végén) és még sehol semmi.

Előzmény: yetkow (284)
yetkow Creative Commons License 2007.02.15 0 0 284
Kedves Varba!

A szerződésben a folyósítási díjak vannak megadva %-ba, valamint az éves kamatláb, ami kamatperiódusonként változik. Jelenleg 4,5 %.
Előzmény: Varba (279)
yetkow Creative Commons License 2007.02.15 0 0 283
Mi is késtünk. Nekünk nem kellett fizetni ködbért, mert nem a mi hibánkból, hanem a bank hibájából késtünk.
Előzmény: tzsofi (281)
Varba Creative Commons License 2007.02.15 0 0 282

Szerintem ez mindenkinek másképp néz ki.

Mi eddig öneröböl fizettünk, a bank majd csak akkor folyósitja a hitelt a háznak amikor beköltözünk.

Ez projektes hitel az erstebank finanszirozza a ház épitését is, ugyhogy biztosan nem lesz gond az egyik számlájukról a másikra teszik a pénzt.

 

tzsofi Creative Commons License 2007.02.15 0 0 281

Sziasztok!

 

Még lenne egy nagyon fontos kérdésem. Mivel ennyire elhúzódnak a hitelbírálatok, valakinek a késedelemes folyósítás illetve fizetés miatt kellett késedelmi kötbért fizetnie? Mert a mi szerződésünkben az áll, hogy a szerződéskötés utáni 60 napon belül kell benyújtani a kérelmet és 90 napon belül pedig utalni kell az esedékes részletet.... (ami a teljes ár tetemes része, mivel addigra már a 90%-os készültséget el kellett volna érniük). Aggasztó egy picit a téma...

tzsofi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 280

Köszi az infót! Azért az a 3-4 hónap is elég durva, főleg, hogy a kezdetekkor arról volt szó, hogy 1 hónap alatt le lehet bonyolítani ezt a dolgot.

 

Mindegy, nem tehetünk mást, csak türelmesen várunk :-)

Előzmény: Varba (278)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 279

ok, tehát az nem lesz, de kamatok csak vannak a szerződésben amit aláírtatok.

 

Előzmény: yetkow (276)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 278
Szia, mint írtam mi szivtunk mert 4 hónap lett a birálat, de biztos ülnek rajta mert a használatbavételi engedély még odébb van de mivel a C épületet 3-4 hónap múlva átadják, szerintem talán nektek gyorsabb lesz.szerintem számolj 3 hónappal.(remélem még kevesebb lesz):)
Előzmény: tzsofi (275)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 277

Szia Pgeorge,

 

Mi forintos hitelt veszünk fel, nem svájci frankost, rövidebb távon 5-10 év lehet, hogy rosszabb a forint de hosszú távon 25 év jobban megéri (szerintünk!) , az Euro bevezetésből is jobban ki lehet jönni a szakértők szerint.Meg aztán egy gépjárműhitelező cégnél dolgozom és nap mint látom, hogy devizahitellel lehet nyerni is meg bukni is nagyot.Szóval mi inkább nem akarunk nyerni sem, de bukni sem.

Kiiktatjuk a kockázatot.

Persze elöre nem lehet tudni, mert akkor csak egyféle hitelt adnának a bankok.

 

Én kiszámoltam a kalkulátorral, csak éppen amikor beadtuk október 5.-én a hitelkérelmet 3,99-es éves kamattal számolt a kalkulátor, most meg már 4,99-es kamattal és ezért lennék marha kiváncsi a törlesztörészletre, mert havi szinten ez 9 ezer ft különbség.(Fiókos csaj azt mondta, hogy a beadáskori hirdetmény alapján számolnak, de remélem ezt az is tudja aki a szerződést irja).

 

 

 

yetkow Creative Commons License 2007.02.14 0 0 276
Szia!
A banki levélben csak a kért papírok felsorolása van és az összeg amit felvessztek. A törlesztő részletet majd csak a folyósítás után mondják meg konkrétan. Mi aláírtuk a hitel szerződést de összegre nem volt nevesítve a fizetendő törlesztő részlet.
Előzmény: Varba (273)
tzsofi Creative Commons License 2007.02.14 0 0 275

Sziasztok!

 

Frissan csatlakoztam a fórumhoz, mi a C épületben leszünk szomszédotok :-)

 

Mi a hitelkérelmet január elején adtuk le, eddig annyi történt, hogy múlt héten bekérték az aktuális bankszámlakivonatainkat is.

 

Ahogy olvastam, az 1 hónap helyett sok esetben nagyon elnyúlt a bírálati idő. Varba, a Te esetedben mennyit kellett várni erre a hőn áhított levélre? Hallottattok már pozitív példát is vagy ez a több hónapos procedúra teljesen normális?

 

Köszi előre is! :-)

PGeorge Creative Commons License 2007.02.14 0 0 274
a hitelkalkulátorral ki tudod számolni hogy kb mennyit kell majd fizetned, csak ne felejtsd el átírni a devizaárfolyamokat (gondolom sváci frank alapú a hitel). Pontos összeget majd csak akkor mondanak szerintem, ha megtörtént a folyósítás, mivel az aznapi árfolyamon lesz számolva az egész. Legalábbis én így tudom...

egyébént levelet nem kaptam, szal lehet hogy abban van adat, mert mi még csak másfél hete adtuk be a hitelkérelmet
Előzmény: Varba (273)
Varba Creative Commons License 2007.02.14 0 0 273

Van köztetek olyan aki kapott már az Erste banktól levelet, hogy mehet a kálvin térre?

Mi volt ebben a levélben? benne van a törlesztés összege is? Hitel adatai vagy csak annyi, hogy elfogadták a hitelt? Mert nekünk már postázták de még enm tudom mennyio lesz a törlesztőrészletünk.

 

Köszi

Varba Creative Commons License 2007.02.09 0 0 272

Friss képek a galériában.

http://www.gportal.hu/portal/rakocziliget/

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!