Keresés

Részletes keresés

zolpat Creative Commons License 2014.04.18 0 2 37481

Meginterjúvolnám én a mestert a pengeanyagot illetően,ha találnék valami elérhetőséget vele kapcsolatban:))

Csakhogy neki nincs honlapja sem...:(  Csak annyit tudok róla hogy Bodnár késes Hajdúszoboszló...Pedig a bicskáiból elég sok van forgalomban:)

Másik téma...Nevelt fiam belészerelmesedett a Ber Grylls féle"Scout"zsebkésbe,egye fene múlt hónapban vettem neki egyet..Nagyon szereti,csakhogy tegnap valami kis karót akart vele faragni,és hátracsuklott a penge teljesen!!!Egyszerűen eltört a rugója!Még a közéső szegecs is kiugrott a markolatpanelekből!Mivel csak műanyag van,semmi merevítés,gondolom ez is közrejátszott...Ezt csak érdekességképpen írom,a Bear Grylls zsebkéssel kapcsolatban:)

Aztán most odaadtam neki a Vic.GAK-omat nyúzza azt:)

Annak idején megboldogult édesapámnak volt egy Illés féle völgyelt bicskája szénacél pengével,fekete cell markolattal,na azt még a nagyapámtól kapta ő is!Visszaemlékezéseim szerint apám szinte mindent azzal csinált..Birkát körmölt,nyulat nyúzott,csirkét bontott,babkarót faragott,nekem csinált fűzfasípot vele:) Ja és természetesen az asztalnál is mindig az került elő a zsebéből étkezéskor!91-ben hunyt el,a bicsak pengéjének már csak szinte egy harmada volt meg,mikor én megörököltem,a többit már elfente.A rugója már elkopott annyira,hogy a pengét már nem tudta rögzíteni,csak lötyögött a markolatban.Szóval az a bicska 91-ben is már legalább 20éves volt...Még a családi háznál most is megvan,és gondolkodtam rajta hogy tetetek bele egy új rugót,és egy új pengét,de aztán mindig elgondolkodtam azon,hogy akkor az a bicska már nem lesz az ami volt....Így szinte használhatatlan,de az emlék legalább örök marad!A kézzelfogható emlék!

Ezt csak azért meséltem el,mert első kézből tapasztalom a hagyományos magyar bicska,és a szalagon gyártott modern zsebkések közötti különbséget!

Persze ez nyílván nem igaz az összes modern technologiával gyártott bicskára!Én csak inkább ezekre a"reklámbicskákra"értem!

 

 

 

 

 

Előzmény: algreg78 (37466)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37480

Milyen kompromisszumra gondolsz? Ha arra, hogy szénacél-rozdamentes, akkor mindegy, hogy 12c27, vagy valami fejlettebb rm acél, mert rozsdásodni a 12c27 nem fog. És természetesen patinásodni se. Viszont jól fenhető, könnyen élezhető bicskád lesz, én nem sokat vacillálnék a helyedben. Kocsis Feritől az első bicskám egy kisfejes volt, sandvik 12c27 pengével, én nagyon meg vagyok vele elégedve, nem hiányzott komolyabb acél soha.

Tarjányi-Révész: Tarjányiról tudni kell, hogy a penge hosszát nem a nyéltől, hanem a szegecstől, vagyis a forgásponttól méri, tehát kérdezd meg, hogy a 7,5 centi mit is takar tulajdonképpen. Amúgy Tarjányit sokan nem szeretik az ominózus halas bicskás eset óta. Én nem ítélem el, a bicskáit tisztességesen megcsinálja, még mindig gondolkodom egy celluloid markolatos völgyelt beszerzésében.

Tóth Árpád pedig Révész mester unokája, bicska volt a jele az oviban. ;) Szóval nem jársz rosszul, ha azt a maskarát megrendeled tőle!

(amúgy nagyon érdekes, hogy a legtöbben maskarát kérnek a Révész műhelytől, Tarjányitól pedig eddig csak a völgyelttel találkoztam. Ja, völgyelt/cakli/náder egy család.)

Előzmény: canonfan (37457)
marcony Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37479

Van itt nekem többféle, gépen már nem használható menetköszörű kő.

3-4 ékes feleületekre jók.

Azokat használom, vágok lapokat belőlük.

 

Eddig még csak kaszakőre adtam pénzt, késfenésre feleslegesen, egy fillért sem.

Előzmény: python 357 (37475)
jamescook Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37478

Pedig  nyugodtan használhatod. Mondjuk vízzel használni egyszerűbb, az igaz. :) De ha olajjal impregnálod, akkor lehet vele szárazon is dolgozni. Tisztítani meg továbbra is vízzel.

Előzmény: algreg78 (37477)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37477

Van már egy csini Haidu szettem, de annak olajat a közelébe sem engedek :)

 

A másik bajom az a Rákóczi kövemmel, hogy a finom fele elég zárványos, és megakad benne az él.

Előzmény: jamescook (37474)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37476

Ha újra elolvasod a hsz-t, láthatod, hogy acélról szó sem esett.

 

Azt tudod-e, hogy a babaolaj fő összetevője a paraffinolaj? Felteszem, igen. És azt tudod-e, hogy miért? Mert hidrofób, és nem szívódik fel. Az olaj többi összetevője (ápoló balzsam meg a többi parasztvakítás) viszont igen, feltéve, ha egy baba popójára kened. Egy finom fenőkövön meg esetleg eltömheti a pórusokat, beleragadhatnak a fémszemcsék, stb.

 

Megjegyzem, három kiskorú gyerekem van, és egyikük bőre sem látott babaolajat :)

Előzmény: marcony (37472)
python 357 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37475

Régebben lehetett kapni Puma fenőkövet olajjal együtt egy zöld négyszögletes dobozban,-középen a Puma logóval! Én begyűjtöttem kettőt, örök élet!!!!!:)))

Előzmény: marcony (37472)
jamescook Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37474

Nyugodtan használhatod pedig, egyszerűen lemosod a követ. :) mivel műgyantás ezért nem issza be az olajat. És ha lassú, akkor használj Haidu követ. Annak mindegy hogy víz vagy olaj. :)

Előzmény: algreg78 (37471)
zolpat Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37473

Hello!

Nos,az Apródon(bocsánat mostmár OLX:))) rendeltem a követ,Bpest XVIII ker.Gábor nevű eladónál keresd a követ:))

Van neki Original Arkansas is,azt 3000-ért adja,az enyém 2500volt..

Van kép is róla,meg tudod tekinteni:))

Zoli

Előzmény: algreg78 (37466)
marcony Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37472

Ugyan már...

Ne röhögtesd ki magad.

 

A babaolaj jó a csecsemő bőrére vagy egyéb érzékeny testrészeire, de köved, vagy acélod megzakkan tőle..:-((

 

Sznobnak teccik lenni? Akkor érthető.

 

Üdv:

M

Előzmény: algreg78 (37466)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37471

Végül is ha a pofázmányon csúszik, a kövön is csúsznia kell :)

 

Nekem is van Rákóczi kövem, de azon már nem tudom kipróbálni, mert már kapott olajat. Amúgy én is ritkán használom, mert elég lassúnak találom.

Előzmény: H_G (37467)
pendleton Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37470

Kinek mit hoz a nyúl? Én kaptam egy jó kis pólót. (a termék  nem kapható a Lidliben )

Longboat Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37469

Én választottam neki. Az alábbi szempontokat figyelembe véve és egy Byrd Cara-Cara birtokában ismerve ezeknek a bicskáknak a használhatóságát nem volt nehéz dolgom.

Mondjuk a Cara-Cara félig fogazott pengés és műanyag nyelű, és már rég lenyúlta a nagyobbik gyerekem. :)

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37468)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37468

Tud a gyerek választani! :-) Acél rendben és a súlya miatt érezni fogja, ha nincs a nadrágzsebe sarkában! :-)

Előzmény: Longboat (37463)
H_G Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37467

Nekem nem az elsősorban használt kövem az olajos (Rákóczi), de amikor használom, akkor egy YouTube-os tanács alapján borotvakrémmel olaj helyett, és szerintem is bevált! Ugyanúgy csúszik és sokkal tiszábban kezelhető.

algreg78 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37466

Én inkább a gyógyszertári paraffinolajat javaslom, babaolajat nem reckíroznám az ilyen-olyan adalékok miatt.

 

Ha gondolod, képet/méretet (esetleg árat) lőhetsz ide a kőről :)

 

Bodnár-bicska passz, talán a mestert kéne róla meginterjúvolni :)

Előzmény: zolpat (37465)
zolpat Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37465

Oké,köszönöm,akkor egy elég jó fenőkövet sikerült beszereznem:)Milyen olajat használjak hozzá,a sima babaolaj megteszi???

Illetve még egy,még mindig kíváncsi vagyok,hogy Bodnár késes mester milyen pengeanyagot használ a bicskáihoz???

Köszi...

Zoli

Előzmény: algreg78 (37462)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37464

13c26-ot is királyság élezni. 14c28-at még nem próbáltam.

Előzmény: H_G (37460)
Longboat Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37463

Másfél hónapja beszélgettünk róla itt. Elsőre egy masszív, megbízható zárral ellátott, amolyan több célra alkalmas bicskát akartam neki. Nem akartam sem egyedit, sem méregdrágát, mert ennyi idős korban még könnyen előfordul, hogy elveszti, és ezért fontos a pótolhatóság. Mivel ajándékba vettem, fontos volt, hogy olyat válasszak, amelyik tetszik is majd neki. A gyereknek még nem különösen tetszenek a hagyományos (anyagú) bicskák, ezért egy modern formavilágú késre esett a választásom. Ez egy Byrd Flight lett sima pengével és rozsdamentes acél markolattal. A gyerek imádja, és - mivel azóta lett fogszabályzója és azzal nem illik kemény dolgokba nagyot harapni - épp csak a tejbegrízt nem katonázza fel vele.

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37458)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.18 0 0 37462

A Lapport egy nagy múltú német cég. A honlapjuk alapján arkansas kövek bányászatával/forgalmazásával kezdték az 1800-as években, mára átálltak a szintetikus kövekre. A Record Arkansas is kerámia alapú szintetikus olajkő.

Előzmény: zolpat (37452)
UIU-959 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37461

Üdv!

Van egy nem mai fejszém! Korát olyan 40 évesre tippelem, csak én használom olyan 20-25 éve. Talán a készítőnek a jele van benne.

 

 

Egy kis csemege! Ez a bodnár kés most került hozzám élezésre.

 

H_G Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37460

Könnyű élezhetőségben a szénacéllal semmi sem versenyezhet -- szoktuk is javasolni, hogy az élezés tanulását mindenkép szénacéllal kezdjék. De azért nem sokkal rosszabb a 12c27 sem! Az éltartást meg szerintem nem lehet így megmondani, mert két szénacélé is drámaian kjülönbözhet.

 

 

Előzmény: canonfan (37457)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37459

Longboat!

 

Szívemből szóltál! Egyetértek minden szavaddal... amikor már a nem a háztájit kell karikázni, azt már megette a fene, legyen bármennyire márkás bicska...! ;-)

 

Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37458

A disznóhús és a hagyma sem elrontója! Sőt! :-)

Nagyfiú milyen bicskát kapott?

 

Én az első bicskámat 12 évesen kaptam az apámtól 77 ben. Visszaemlékezve egy közepes Maskara volt, sötétre pácolt fa panelekkel és alpakka paklival és persze szénacél pengével. A készítőjére már nem emlékszem sajnos. Ámbár a környékünkön a Belencsák márka mindent lefedett! :-)

 

Talán még megvan valahol a szülői házban...

Előzmény: Longboat (37455)
canonfan Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37457

Sziasztok!

 

Köszönöm az infókat az agancskérdéssel kapcsolatban, szerintem megpróbálom, kíváncsi vagyok rá. :)

 

Még két kérdésem lenne csak (tényleg) ezzel kapcsolatban, és szerintem utána már döntésre jutok. :)

 

Az első, és ez a fontosabb, hogy a Sandvik 12C27 acélról mik a tapasztalataitok pl a Révész bicskáknál?

Pontosabban azt szeretném megtudni, hogy ez az acél milyen a szénacélhoz képet, szóval hogy ha ezt a variációt választom, akkor a szénacél hangulatán, autentikusságán kívül van különbség közöttük éltartóságban éa élezhetőségben, ill. ha igen akkor akkor mennyivel rosszabb/jobb mint  a szénacél?

 

Nekem is van egy 12c27-es pengéjú Morám (Clipper) és nem volt vele gondom, korrózióállósága is nagyon ok, és én eddig úgy tudtam hogy nem rossz anyag, de rákeresve itt a fórumon látom megoszlanak a vélemények, szóval most nem tudom hol helyezzem el a szénacélhoz képest...

 

Beszéltem ma infógyűjtés céljából Tarjányival is, neki lenne egy 7.5 cm pengéjű maskarája (bácskai görbe) szénacél pengével és wenge markolattal, ez kicsit gondolkodóba ejtett, de azok alapján amit olvastam nekem az jött le hogy Révészékkel nem foghatok mellé így elsőre őket választanám, csak nem tudom mennyire kéne kompromisszumot kötnöm a 12c27-el...

 

A másik kérdésem az lenne, hogy a maskaránál, pontosabban Révésznél mennyit vesz el a vágófelületből a tükör, hogy a penge hosszát be tudjam célozni. :)

 

Válaszotokat ezúttal is előre is köszönöm!

Longboat Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37456

Most kapta az első rendes saját bicskáját a 11. szülinapjára. Eddig szegénykének csak az jutott, ami a konyhában hányódott (Sanrenmu, Opinel, ilyesmik).

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37451)
Longboat Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37455

Én szoktam a gyerekek kedvéért kicsit lazítani rajta némi darált sertéshússal és egy kg-hoz egy fél fej hagymát is beledarálok. Így kisit kezelhetőbb is lesz, ami kapóra jön amikor Juicy Lucy-t gyártok. Egyébként tényleg csak só és bors.

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37451)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37454

Igen, egy gazdálkodó ember számára egy bicska nem más, mint használati eszköz. Viszont nekünk, egyszerű késimádóknak ennél azért több. Épp ezért az én caklimat remélhetőleg megörökli majd az unokám, míg egy juhász bicskája valószínűleg 10 év múlva csak emlék lesz. (mondjuk meg is őrülnék, ha a caklim 1 év múlva bemondaná az unalmast... ;) )

Előzmény: kocsisferi (37439)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37453

Csak azért, mert így a készítővel kerülsz személyes kapcsolatba, meg tudod kérdezni pár dologról, és ami a legfontosabb, vissza is tudsz neki jelezni a termékéről.

Előzmény: prs (37434)
zolpat Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37452

Uraim!Igen érdekes témát feszegettek:))de azért ha van időtök,vessetek már egy pillantást a 37425-37426-os témára is!:)))))))))))))))))

Köszi....

Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37451

Okos gyerek! :-))) De majd rájön, hogy élvezetesebb saját bicskával katonázni egy deszkán! :-)

Az otthoni hamburger tuti egészségesebb. Az őrölt borson és a són csak darált marhát tartalmaz. Ellenben a bóti agyon van csapva mindenféle ízfokozóval és egyéb nem bele való méreggel! Ugyanígy a csipszet is lehet otthon készíteni! Egy holkeres késsel marha vékony szeletekre lehet vágni a krumplit. :-)

Előzmény: Longboat (37450)
Longboat Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37450

Az enyémnek már jóval korábban volt annyi esze, hogy harapja a füstölt kolbászt, ha  nem volt kés kéznél, hogy szépen felkarikázhassa. :)

Csipsz meg hambi egyébként nem baj, csak a helyén kell kezelni. Én pl kitűnő hamburgert tudok sütni, itthon darálom hozzá a marhahúst.

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37449)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37449

Idegesítő? Az! Talán mert a 3 eurónál kisebb árba nem fért bele egy finom pengerögzítés, csukott helyzetben. De így meg maximálisan gyerekbarát. Egy csipszen meg hamburgeren nevelkedett gyerek 10-12 éves korig marhára esélytelen az üzembe helyezésére! ;-)

Előzmény: Rockrider (37447)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37448

Szedj szét egy ilyen Lidl-s kést és meglátod a hasonló elvet! Én megtettem. Ja és nem ódit hasonlítottam az útitárshoz! ;-)

Előzmény: pendleton (37446)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37447

És milyen idegesítő.

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37445)
pendleton Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37446

Most összehasonlítottad a Trabantot az Audival.

Előzmény: Offiziersstellvertreter (37445)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37445

A Lidlben jelenleg még kapható kicioccó kések is hasonló szerkezettel rendelkeznek. Csak éppen a nyitáshoz is nyomni kell a zárat...

Előzmény: pendleton (37444)
pendleton Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37444

TRI-AD lock zárszerkezet egyesek számára vicces ,mások számára az egyik legjobban megbízható,terhelhető (felső zárszerkezet)

pendleton Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37443

Kifejtenéd hogy mi ebben a vicces?

Előzmény: H_G (37442)
H_G Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37442

Kacc-kacc.

 

Előzmény: pendleton (37441)
pendleton Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37441

A COLD STEEL által levédetett  TRI-AD  zárszerkezet elvezeti a penge esetleges feszítését a zárszerkezet rögzítésétől.Mindenki maga dönt vásárláskor hogy milyen zárszerkezetes bicskát vesz ,mennyi pénzt szán rá ,mire szeretné használni,mennyire akar rá vigyázni ..A kniai sz@ron már lépjünk túl . Az Adidas cipőt sem vesszük fel mert sz@r Kinai?

Longboat Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37440

Egy gazdálkodó ember naponta hányszor nyitja-csukja a bicskát? :)

Előzmény: kocsisferi (37439)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37439

Uraim!

Egy gazdálkodó embernél minden napos használat esetén 5 év alatt egy bicska erősen lelakottá válik. Nem a nyél panel adja meg magát. Egyszerűen a belső részek kopnak meg. Ez nem  az illesztések pontosságától, hanem a kinyitások -becsukások számától, a belekerült portól, tisztítástól függ. A bicska a szerkezetének köszönhetően valameddig utána állítja saját magát, aztán elkezd lógni.

Hasonló használat mellett egy zárszerkezetes  bicskának általában pont a zár része válik megbízhatatlanná. (Akár kínai, akár más gyártású.)

 

_D.S. Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37438

állítom, hogy a legtöbb bicska megunás vagy elhagyás áldozatává válik. az olcsó kínai bicskákra meg alapból kevésbé vigyáz az ember, mert könnye ón és olcsón pótolható.

Előzmény: _D.S. (37437)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37437

pedig nagyot tévedsz.

ha egy szegecselt magyar bicskától elvársz 25 évet, akkor egy csavarozott, pontosan illesztett, alumínium nyelű kínai bicska ugyanolyan bánásmódot feltételezve legalább ugyanannyit ki fog bírni, de az után állíthatóságot is figyelembe véve inkább többet. az acélját meg nem kell sűrűbben élezni, ezért az is bírni fogja.

Előzmény: ace22 (37436)
ace22 Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37436

Hát, ami engem illet, bizony hosszabb élettartamot várok egy kézi készítésű magyar bicskától, mint egy kínai tucatárutól. Talán a fórumon elő-előtűnő második generációs bicskák rontottak el. Meg aztán nem is használom fúrásra-faragásra-manikűrözésre-önvédelemre-szabadesési kísérletekre, csak evésre.

 

Agancs: a csiszolt markolaton jobban meglátszik a pörköltszaft, ennyi. Nekem évek óta a sárguláson kívül más baja nincs.

 

Szénacél maskara: keresd meg Nagy Zoltánt, neki van ilyen a palettáján, de egyéni darabokat is vállal.

Előzmény: fenyooldrider (37432)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.17 0 0 37435

nem kell túlmisztifikálni a dolgot. ha a polcon vagy a fiók mélyén hever, akkor a száz év sem kizárt. ha munkára használja az ember, akkor élezgetni kell időnként és a penge előbb-utóbb elkopik. ez teljesen felhasználás függő. botorság kijelenteni, hogy 5-10 vagy 15 évig bicska egy bicska.

a hosszú élettartam csak kis részben múlik a készítőn, inkább a későbbi tulajdonosain.

Előzmény: fenyooldrider (37432)
prs Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37434

Miért ne onnan, ha szabad kérdeznem? (Már ott is az új méretűek vannak, nem?)

 

 

(Bocs a múltba visszarévedésért.)

Előzmény: szabi72 (36068)
Offiziersstellvertreter Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37433

Ha ütik vágják, a 3-5-10 év reális. Megfelelő használat mellett, értem alatta az ésszerű használatot, időnkénti tisztítást és olajozást, jóval kitolhatóak a használati évek!

Én öregapámtól megörököltem a közepes maskaráját. No name szénacél penge, sárgaréz bakni és fa markolatpanel. Ő a 60-as évek végén vette és én még használtam 17 évig. Sajnos tavaly december közepén elhagytam egy erdőben... :-(((

Előzmény: kocsisferi (37431)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37432

Tévedsz,nem {el}várunk tőle hosszabb élettartamot,de mégis hosszabb!!

Tapasztalat,hogy napi szinten ésszerűen használt normális hazai bicska nemhogy nem megy tönkre pár év alatt,de még meg is örökölheti a fiunk,esetleg az unokánk is,mert ezt nem egy lelketlen robot gyártja,hanem egy mesterember ,akire büszkék vagyunk,cserébe olyan nem is bicskát,hanem szinte műremekeket  kapunk,ami kis túlzással örökös darab,amit pedig senki nem vár és nem is várhat el tőle,mégis!

A 'megmondó"emberekre ne hallgass,inkább nézd azt a sok megrendelést,amit kapsz{most éppen ültetsz}

az igény elmondja az igaz véleményeket, azokra hallgass,akik már vásároltak tőled és visszajeleznek!

A többi,csak hang........

 

Előzmény: kocsisferi (37429)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37431

Amit használnak, az kopik.

Amit nem használnak, az meg álltában megy tönkre.

Egy bicska 3-5-10 év alatt elhasználódik. Nem a nyélpanel  a legmúlandóbb alkatrész.

Precíziós Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37430

Mert azokat gépek rakják össze, nem kézzel Mester emberek! Na meg ki akarna a faterjától mosógépet örökölni?!:-DDDD

Előzmény: kocsisferi (37429)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37429

 

Az agancs nagyon jó bicskanyél anyag.

Nem sérülékeny ám a csiszolt agancs sem, nem kell vitrinben tartani.

(Érdekes dolog, hogy a bicskától örök életet vártok, de egy 5 évesnél idősebb autó már öregnek számít, egy mai mosógép 5 év múlva meg egy rakás szemét lesz. Persze tudom, "megmondóember", meg minden...... ;)   )

 

Előzmény: canonfan (37427)
Precíziós Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37428

Nekem van nagyon régi agancs nyelű bicskám, látszik is a pengén hogy használták viszont az agancs a sárguláson kívül teljesen ép! Meghát jó a fogása is, próbáld ki nagyot nem tévedhettsz!(szerintem) Ha nem jön be akkor lesz két bicskád legfeljebb!:-) Abból úgysem elég soha!

Előzmény: canonfan (37427)
canonfan Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37427

Sziasztok!

 

A Náder típusú bicskákról, és az agancsról (a barkás, nem a csiszolt agancs) mint markolatanyagról mi a véleményetek?

 

Azért kérdezem, mert időközben felhívtam Révészéket, és azt mondták hogy maskara pengéből csak rozsdamentes lesz nekik a most következő szériában, náderből viszont tudnék szénacélosat rendelni, fa, szaru vagy agancs markolattal. Maskarából viszont elvileg csak agancsos lesz.

 

Nekem ugye az eredeti elképzelés szerint szénacél maskara lett volna, fa markolattal, bár ez utóbbi nem számít mert még nem volt agancs markolatu késem, és szívesen kipróbálnám és tetszik is. Természetesen csak barkás agancs, a csiszolt úgy tudom sérülékeny, és odafigyelést igényel mint pl a szaru, nekem meg napi használatba kéne a bicska nem vitrindísznek. :)

A normál agancsról viszont úgy tudom, hogy tartós markolatanyagnak tartják, leszámítva az esetleges zsugorodást, és a használattól való besárgulást az idők folyamán nincs vele gond, és a sárgulással rászemről sem lenne probléma.

 

Szóval ezek szerint vagy a pengeanyagban, vagy a bicskatípusban kompromisszumot kell kötnöm, bár nem biztos hogy nagyot.

 

Jelenleg tehát az a két variáció van, hogy vagy szénacél náder, vagy rozsdamentes maskara. Megnéztem a nádert, képről az is jól néz ki szóval nem egy elvetendő lehetőség, bár nekem kicsit túl díszes már, szeretem az egyszrűségükben szép dolgokat, így inkább a makara felé húzok változatlanul, a rozsdamentes penge ellenére is, bár nem markánsan.

 

Viszont nem ismerem a náder fajtát abba nem merültem el, és nem akarok szó nélkül elmenenni mellette, ezért szeretnélek megkérdezni titeket hogy mit érdemes róla tudni, illetve az agancsról mint markolatról mik a tapasztalataitok?

 

Válaszotokat most is nagyon szépen köszönöm!

zolpat Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37426

Illetve még egy kérdés:)) 

Ma jött meg az Arkansas fenőkövem,a következő van ráírva:LAPPORT  RECORD-ARKANSAS  ÖLSTEIN-ez a dobozára van írva!Ugyanez van a kőre is,annyi különbséggel hogy ott nem ÖLSTEIN,hanem OEL-STEN szerepel.. Ezt mondjuk tudom hogy olajos követ jelent:))) Meg a  P.LAPPORT&SOHN felirat van még a kövön... A kő fehér vagy inkább krémszínű,amúgy nagyon finomnak tűnik,az eddigi fenőköveim közül(pár száz forintos kövekről van szó)a legfinomabb!

Kérdésem.hogy szerintetek eredeti Arkansas követ kaptam vagy átvertek???Ez lehet bányászott kő vagy öntött kőről van szó???

Netről rendeltem,magánszemélytől,a termék vadonatúj,csak arra vagyok kíváncsi hogy eredeti-e??

Válaszokat köszi..

Zoli

 

zolpat Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37425

Üdv.!

Esetleg azt meg tudná mondani valaki hogy Bodnár késes mester milyen pengeanyaggal dolgozik??Krupp? Sandvik?

Mert a fejesgőrbémet tényleg pokolian jó meg lehet fenni,és jól is tartja az élét:))

Előzmény: kefe78 (37400)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37424

Szia Angyal! ;)

Előzmény: AngyalTibi (37416)
pipadohany Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37423

Kedves éltársak!

Szerintetek van-e különbség a bivalyszarv és a bikatülök között, és ha igen melyiknek mi az előnye (hátránya)?

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37422

Megbeszéltem vele.

Előzmény: florg (37421)
florg Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37421

És biztos nagyon örül, hogy kiposztolod egy fórumra. :(

Előzmény: Fekete Tibor (37420)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.16 0 0 37420

Telefonszáma van: +36306451301

Előzmény: Fázisceruza (37413)
zolpat Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37419

NA EZ AZ!Ráismertem a sajátomra:)) Az enyém teljesen ilyen!Örömmel veszem akkor tudomásul,hogy Bodnár úr remekművét birtoklom:))

Srácok,nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek az"azonosításban"!:))

Viszont igazán beleüthette volna a névjegyét,azt is díjaztam volna...

Hogy ez miért maradt el,örök rejtély:))) Lehet épp nem találta meg a beütőjét...:)))

Előzmény: kefe78 (37400)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37418

A puhabőr nem nagyon bírja a strapát/övreakasztást.

Előzmény: Fázisceruza (37414)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37417

A csomagtartónál elnézőbbek.

Előzmény: oys... (37412)
AngyalTibi Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37416

Üdv Mindenkinek!

Angyal Tibor a nevem, 46 éves vagyok, 24 éve tűzoltó és több mint 25 éve gyűjtöm a késeket.

Jó páran ismertek egy másik fórumról.

H_G Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37415

Igen, a törvény szövege külön kiemeli.

 

Előzmény: oys... (37412)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37414

Olyat, hogy puha, vékony bőrből legyen, hogy zsebre tudjam tenni, vagy hasitasiba beférjen. 

Esetleg lehetne rajta egy akasztó, amivel övre akaszthatom.

És persze passzoljon a bicska stílusához és minőségéhez. 

Előzmény: theraphosa (37408)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37413

És ennek a Kuvasz Úrnak van veboldala, vagy ilyesmi?

Előzmény: Fekete Tibor (37392)
oys... Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37412
Előzmény: theraphosa (37409)
prs Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37411

Na de mi köze az online árusításnak a közterületen viseléshez?

Előzmény: theraphosa (37409)
python 357 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37410

Kicsit hosszabb nyéllel túrabotnak el tudnám képzelni!

Kóbor kutyák ellen egész hatékony eszköz lehet erdőben!

Már többször belefutottam ilyen szituba kutyasétáltatás közben!

Volt,-hogy három németjuhász támadt ránk! Persze a rotim kettővel még szpariban volt,-de a harmadikat azért lekergettem róla egy husánggal!!!:)))

 

 

Előzmény: kefe78 (37407)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37409

Isten hozott Abszurdisztánban. De, hogy késeknél maradjunk, otthon azt birtokolsz amit szeretnél, a közterület már más kérdés, szigórúan 8 cm. 

Előzmény: prs (37386)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37408

Milyen tokot szeretnél?

Előzmény: Fázisceruza (37391)
kefe78 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37407

szerintem játékok, szobadísezk.

python 357 Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37406

:)))))) Hajas fejbőr maradványokat láttál???.....:-D:-D

Előzmény: prs (37405)
prs Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37405

Használt? :-DDD

Előzmény: one shot (37404)
one shot Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37404

Sziasztok!

Eladó egy kézi kovácsolású harci balta. A feje acél, nyele fekete dió. A fej fokának a kialakítása nem a szokásos kalapács, hanem a harci baltáknál valamikor oly népszerű, piramis alakú zúzó forma.

A fej hossza: 18 cm, nyele: 49 cm.

Ára: 11.000 ft.

Érdeklődni: banaitp@yahoo.com, vagy: +36309166619.

 

 

one shot Creative Commons License 2014.04.15 0 0 37403

Sziasztok!

Kézi kovácsolású, középkori, magyar acél fokos eladó! A feje szerkezetacélból lett kikovácsolava, a nyele gőzölt akác. A fej hossza: 17 cm, a nyél hossza: 77 cm.

Impozáns, szép darab és ugyanakkor hatékony fegyver is!

Ára: 12.000 ft

Érdeklődni: banaitp@yahoo.com, vagy: +36309166619

 

 

kefe78 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37402

Akarom mondani, hajdúszoboszlói :)

Előzmény: kefe78 (37401)
kefe78 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37401

Valahol úgy emlegették hogy haszdúszoboszlói.

kefe78 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37400

Üdv, nekem is van egy "bodnár" fejes. 13-15 éve kaptam tavaly vontam ki a forgalomból, megkopott reggeli, ebéd munkanapokon kb 10 évig, bírja még mindíg, a rugója bitang erős, a penge rettentően jól fenhető. 

 

karban79 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37399

Bodnár bizony! Hogy debreceni vagy sem, azt nem tudom, én itt vettem. Majd a Mihály napi vásáron megkérdezem, mindig itt vannak. Jó áron, több féle bicsakot árulnak. Nekem már 2 van tőlük.

Előzmény: zolpat (37397)
zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37398

Viszont lentebb írta egy éltárs hogy talán Hajdúszoboszlói,nos akkor talán meg is oldódott a problémám,hiszen az egy kőhajításnyira van Debrecentől..:))

zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37397

Valóban nagyon hasonlít,sőt...:))

Az is Bodnár féle fejesgörbe??

Lehet sosem derül ki,hogy igazából ki is készítette,bár azért jó lenne tudni:)))

Nekem azt mondták debrecenben készült,hát nyílván nem fogom körbejárni az összes debreceni késkészítőt,hátha valamelyik ráismer a portékájára:)))))

Bár ha jól tudom,Bodnár meg nem debreceni ugye??

karban79 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37396

ÜDV!

 

Hasonlít eléggé.

Előzmény: zolpat (37382)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37395
Bizony eleg fura a dolog,szakmai ismereteim szerint a Rozsdamentes acelokat nem lehet csak vakum alatt kovacsolni. Kivancsi lennek hogy ez a mester ezt hogyan oldotta meg.
Előzmény: antalijozsef (37394)
antalijozsef Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37394

 

"Bodnár féle rozsdamentes kovácsolt-acél penge"

 

Ez milyen acél lehet?

Előzmény: oys... (37393)
oys... Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37393

Akad itt egy fejesgörbe hirdetése:

http://utazas-szabadido.vatera.hu/utazas_kempingezes_kellekei/bicska_kes/fejesgorbe_bicska_zsebkes_vadaszkes_1884945689.html?bk_medium=selfpromo&bk_source=gravity_vatera&bk_campaign=gravity&bk_content=item_page&bk_term=fejesgorbe%20bicska%20zsebkes%20vadaszkes

 

Eléggé hasonló a formája?

Sőt, a Rostfrei feliratának elhelyezkedése is?

Ha igen, megtaláltad a mesteredet, akiről valahol olyat olvastam, hogy hajdúszolboszlói.

 

Előzmény: zolpat (37382)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37392
KOvacs Zoltan. (Kuvasz)
Előzmény: Fázisceruza (37391)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37391

Kéne csináltatnom egy szép kis bőr tokot a Debreceni Páros bicskámnak.

Szerintetek kihez forduljak?

zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37390

Hát én meg azt olvastam egy angol nyelvű blogon(már ha a fordító program jól dolgozott:)) hogy 2015-től az Uniós országokban szívesen betiltanák az egykezes illetve a pengerögzítéssel ellátott zsebkéseket!!!!Na erre varjatok gombot!!!

Bár jelen esetben engem még mindig az foglalkoztat,hogy az és szép fejesgörbémet ugyan melyik debreceni késes készíthette??? :::)))))))))))))

Kép róla alább található....

Zoli

prs Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37389

Az OK, hogy ott már ez megy.

De itt miért? Nálunk mi tiltaná meg a hosszú kések :-) online értékesítését?

 

Vagy csak előre berezeltek valamitől, ok nélkül?

És nem is érdemes racionális magyarázatot keresni?

Előzmény: papuba (37388)
papuba Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37388
Ezt nem ezek találták ki- az Aliexpress-en már egy ideje tilos tíz centinél nagyobb pengehosszú kést árulni. Nagyszerűen vették az akadályt: a kínálat változatlan, csupán hazudnak és csalnak s képeken, hehe...
Előzmény: prs (37386)
Csigabiga 1 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37387

"Eladó machete!
Pengehossz: 8 cm"



:o)

Előzmény: prs (37386)
prs Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37386

Nem tudja valaki, mi ez a hülyeség a jófogáson meg az apródon is, hogy 8 cm pengehossz felett nem engednek kést meghirdetni?

 

Hiszen a KKVE kategóriának semmi köze a birtokláshoz/értékesítéshez. (Az a közterületen viselésre vonatkozik csak.)

 

Közben meg tele van mindkettő KKVE-vel. (Aki hirdetni akar, javaslom, hogy egész egyszerűen ne írja oda a pengehosszt. Ha már rövidebbet hazudni nem szeretne. Maguktól sosem jönnek rá.)

 

Az utolsó hülye magyarázatuk szerint a a Jófogás családbarát profilja miatt nem lehet. Röhej. (Azt hittem a jófogás jobb, mint az apród/vatera. De nem.)

 

Van ennek valami jogi alapja? Mitől fáznak ezek? Vagy simán nettó hülyeség?

 

zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37385

Akarom mondani vagyis írni:KÖZELEBBI!!:::)))))))

_D.S. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37384

mégsem Dixon.

Előzmény: zolpat (37383)
zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37383

Na mindegy egyiket sikerült feltennem,ezen látszik a lényeg:)) A másikat a közellebi képet nem engedi mert nagyobb 512kb-nál,az indafotóval meg nem vacakolok(mert azt írta tegyem fel oda):))

Ez is elég hogy lássuk hogy is néz ki a bicsak:))

zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37382

_D.S. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37381

feltéve, hogy debreceni születésű.

Előzmény: _D.S. (37379)
zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37380

Na,hol a képek???  :((

_D.S. Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37379

szerintem Dixon.

Előzmény: zolpat (37375)
zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37378

Teszek fel képet is róla,a közelebbi képen látszik a bicska szinte egyetlen,inkább esztétikai hibája,a bakninál van egy kis rés,az öntőanyag nem töltötte ki teljesen,de nem vészes egyáltalán...

zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37377

Kocsis biztos nem:) A Kocsis fejesgörbének más a formavilága,az enyémnek pl.a markolat hátsó réz baknija szinte szögletes,míg a Ferijé csapott.. na meg Kocsis Feriről nem gondolnám hogy olyan bicskát ad ki a kezei közül amin nincs végig köszörülve az él:))Mégha a"selejtes"termékei közül is való(már ha vannak egyáltalán hibás darabjai??:))

Előzmény: algreg78 (37376)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37376

Kocsis? :D

Előzmény: zolpat (37375)
zolpat Creative Commons License 2014.04.14 0 0 37375

Szervusztok!Rég jártam erre...A napokban kellemes meglepetés ért itt a helyi kis falusi vasboltban(Békés)Megláttam hogy árulnak magyar kézműves bicskákat,4db volt mindegyik másféle.A fejesgörbét meg is vettem,4600HUF-ba került...Meglepődtem hogy egy aránylag jól összerakott-szép bicskát kaptam nem olyan nagy összegért:)

Illesztési hézagok-egyenetlenségek szinte nincsenek,vagy csak minimálisok,nagyon erős a rugója,a penge pont középre zár.Csak megjegyzem hogy láttam már neves készítőtől is sorjás eldolgozatlan markolatú bicsakot...

A penge anyagát nem tudom,de borotvaéles és jobban tartja az élét mint a victorinoxom:)

Egy kis hibája azért mégis volt,a mester elfelejtett élt köszörülni a hegye alá kb.1cm hosszan:) Ennek ellenére elhoztam,és itthon vizesköszörűvel kb.10 perc alatt tettem rá borotvaélt.

Még sikerélményt is adott,csak mostmár polírozni kellene mert a köszörülés elüt a penge többi részétől!Bár lehet így hagyom ahogy van,mert igazából munkakésnek vettem,ütni vágni:)

Mivel csak a Rostfrei felirat van a pengébe,így én sem és az eladó sem tudta megmondani hogy ki a gyártója!Csak annyit tud hogy Debrecenből hozzák neki..

Kíváncsi lennék hogy melyik Debreceni késes nem üti bele a nevét a termékébe?? Vagy ez egy olyan dolog,hogyha viszonteladónak gyártanak akkor nem ütheti bele??Esetleg valamelyik ismertebb késesnek a "selejt"termékei,amik ugyan kis hibával,de még eladhatóak,és ennek megfelelően nyílván olcsóbban....

Szóval nem tudom...

Zoltán

Ormió Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37374

Kés és íjj... Csak dicsekvésképpen: nekem a Solingeni bicskákhoz (és egyebekhez) egy Szalóky-Kelemen féle 50 fontos tiszafából készült reflexíjjam van, kb 10 éve vettem tőlük. 2 éve kihúzni sem volt időm sajnos...

https://www.flickr.com/photos/46470577@N06/4370822388/

 

Előzmény: algreg78 (37366)
Borz31 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37373

Relatív!

Előzmény: H_G (37372)
H_G Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37372

Érdemes, a Sandvik sokkal jobban élezhető, mint a Krupp.

 

Előzmény: canonfan (37371)
canonfan Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37371

Sziasztok!

 

Látom történt sok minden az előző hozzásólásom óta. :)

Örömmel olvasom hogy vannak íjászok is itt a fórumon, én is az vagyok többek között, bár az utóbbi időben nem volt sok időm eme szép időtöltésre. Nekem egy Grózer magyar íjam van, bár nem a laminált, hanem a sima műgyanta verzió, de szeretem, engem teljesen kiszolgál, már nagyon régóta megvan és semmmi baja. :)

 

Ma is épp íjászversenyen voltam, bár nem versenyzőként, hanem csak segíteni, mint a szervező egyesület tagja. :)

 

Visszatérve a maskarára, köszönöm most is a hasznos infókat mit írtatok, :) már tudom nagyjából hogy mit szretnék. :)

 

Szerintem megkockáztatom a nagymaskarát, a 9-es méret általában nem okozott számomra gondot városban, és az akár egy túránál is jobban használható mint a 7 cm. De a legjobb a középmaskara lenne, az már sünbarát, és városba szerintem 8 cm-nél nem is kell több, így erre mindenképp rákérdezek majd amikor rászánom magam, pontosabban a közeljövőbeli kiadásaimtól függ hogy most vagy valamikor késöbb.

 

A bakni kérdésben is megnyugtató, hogy nem tömör réz, bár nem tudom érdemes-e gondolkodni az alpakkában, az ahogy látom kissé dob az áron is.

Bár elgonolkoztam azon, hogy az valószínű hogy nem fogom hetente sidolozni hogy szép maradjon, de viszont ha hagynám a két réz baknit mattsárgára patinásodni, az jól állna a bicskának egy szintén patinás szénacél pengével és wenge markolattal legalábbis ahogy elképzeltem...

 

Még annyit szeretnék kérdezni a témában, hogy írta egyik éltárs itt a fórumon, hogy Révészék is csinálnak szénacélból maskarát, de ha ez nem lenne opció náluk, pl nincs készleten, külön ezért rendelni kéne, + emiatt megdobná az árat is, akkor mit gondoltok érdemes elgondolkozni a sandwik verzióban?

 

Illetve hogy felmerült Tarjányi, és Nagy Zoltán neve is, hogy velük van tapasztalatotok, pl ha Révésznél nincs szénacél maskara, de náluk van, akkor mennyire lenne érdemes tőlük rendelni?

 

Válaszotokat ezúttal is köszönöm szépen! :)

 

Nemozoli Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37370

Közös halmaz nálam is a két dolog!

 

Van egy Tóth-féle magyar 37 fontos, meg egy Kassai mongol 57 fontos íjam, amikor időm van rá, szoktam lődözni... :-)

Borz31 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37369

Nekem meg egy Grózer asszír laminált van, pár verseny van benne, igaz már egy ideje, pihen!!!

:) :)

szabi72 Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37368

Ezt a komoly közös halmazt valamilyen szinten erősítem én is. ;)

 

Igaz, tulajdonképpen csak íjkedvelő vagyok. Van egy tradi íjam, amit egy régi kollégám csinált, szép, jó, 30pár fontos, néha "megreptetek róla pár vesszőt", de igazából csak úgy van. ehát nem lehet íjásznak nevezi engem, de a statisztikát azért erősítem. ;)

Előzmény: algreg78 (37366)
Longboat Creative Commons License 2014.04.13 0 0 37367

Én is vettem a nagyobbik fiamnak évekkel ezelőtt egy szép kis tradi íjat, de nálunk nem lett nagy mánia belőle.

Tényleg, nem kell valakinek?

Talán pár százszor volt összesen kihúzva, ha jól emlékszem, Tóth és 25 fontos. Tényleg lurkónak való, kezdeni. Van hozzá pár apróság (vesszők, egész jó kis cél, vesszőtartó, stb.)

Itt csak porosodik, ha valakinek kell, megegyezünk biztosan.

Előzmény: algreg78 (37366)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37366

Én meg a Balaton környékén pengetek egy Szimeiszter tatárt.

 

Úgy fest, a késkedvelőknek és az íjászoknak egész komoly közös halmaza van :)

Előzmény: oys... (37365)
oys... Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37365

Mi meg a Dunától keletebbre bukkanunk fel tradícionális versenyeken (de néhányon ott is indulhatnak és indulnak is csigások - mint pld. a felvidéki Füleken). Mesés a közeg és a hangulat!

És persze ott is mindig fel-felbukkannak eszméletlen jó kések. Csak úgy, épp a hagyományörző hangulat fokozása és éreztetése céljából, többeknél is.

(Van aki ezt ultrajobbos, népnemzeti gerincű rendezvényeknek képzeli, pedig egészen más, politikamentesen igazi összekovácsoló hangulatjavító intézkedés és sport.)

Előzmény: fenyooldrider (37363)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37364

Na, ez is egy gyönyörű és nagyon szép sport, mindig nagyon közel állt a szívemhez, csak sajnos soha nem volt alkalmam rendesen kipróbálni.

Előzmény: fenyooldrider (37363)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37363

Versenyzek 3D-ben,persze csak 'örömíjász"versenyeken,szeretem jól érezni magam a haverokkal kint a 'vadonban" ,ugyanezért a minősített versenyek,ahol kőarccal,vért izzadva lőnek egyáltalán nem érdekelnek már!

Most a DDR kupát nyomjuk végig haverokkal { http://ddijaszregio.hu/ddr_3d_bajnoksag }

meg közben ha van időnk,akkor máshova is beesünk itt a dunántúlon!

Igazából én anno az íjászat révén kerültem kapcsolatba a komolyabb késekkel,mert ugye az erdőben nem árt,ha van egy megbízható késem!

Előzmény: oys... (37362)
oys... Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37362

Csigás íj csak kézközelben volt, vagy lősz is vele?

Tradi versenyeken is? (Ha igen, merre?)

Előzmény: fenyooldrider (37359)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37361

Ahogy elolvastam csak néztem, ezt az N-629-es anyagot nem is ismerem! De aztán láttam a javítást. :-)

Nagyon tetszős, az N678-al pláne!

Előzmény: fenyooldrider (37360)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37360

A típusát elírtam bocs,most pontosítok:

Cikkszám: N 729
Teljes hossz: 25,5 cm
Penge hossz: 13 cm
Penge vastagság: 6 mm
Penge típusa: N678
Markolat anyaga: G10
Markolat színe: Fekete

Előzmény: fenyooldrider (37359)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.12 0 0 37359

Az új kedvenc:Lovász N-629,de tőlem a 'Bölény" becenevet kapta!

Igazi erdőjáró nagyágyú!

algreg78 Creative Commons License 2014.04.11 0 0 37358
Előzmény: Méézi (37357)
Méézi Creative Commons License 2014.04.11 0 0 37357

Találtam Mora-t bp-i boltban

http://www.fovadaszbolt.hu/s/shop.php

Előzmény: Méézi (36672)
pendleton Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37356

A  CS Master- ra irigykedni fogok ,de azért sok jó túrát ,bográcsozást kívánok a Master Hunter-el .

Előzmény: karban79 (37353)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37355

Jól gondolod, sokat gyönyörködök benne. Nincs is napi használatban, de azért néha napján falatozom vele, nehogy "berozsdásodjon". És egy damaszkolt pengével biztosan jól mutatna a vitrinben is.

Előzmény: oys... (37354)
oys... Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37354

Annyira pofás ez a nyél, hogy elgondolkozgattam rajta, milyen jól is nézne ki egy lapdamasz' pengével...

De így, ezzel is nagyon szép, minden kézbevétel során érdemes egy picit megnézni is - jól vélem?

Előzmény: Rockrider (37350)
karban79 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37353

Üdv!

 

Master marad tutira. Pont F1-em volt, kicsi és kényelmetlen a markolata (nekem). Nagyon dícsérik, de többet vártam tőle. Árban a cs hasonló, de nagyobb. Jelenleg nekem is pendim van, szeretem, jó a fogása, de ennek meg "kicsi" a pengéje. Egyébként nincs tökéletes kés, ez van...lehet, hogy a vétel után 1 hónappal már a masterrel nem leszek megelégedve.

 

Köszi az infókat, üdv!

Előzmény: pendleton (37313)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37352

Nagyon szép bicskák, de én azért elvárnék egy pontos felsorolást: gyártó, pengeanyag, nyélanyag, méret szempontjából...! :-)

Előzmény: Rockrider (37340)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37351

Nagyon szépek.

Előzmény: Rockrider (37340)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37350

Igen, egy különleges kagylós mintájú szaru.

 

Előzmény: oys... (37349)
oys... Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37349

Az elsőnek mi a nyél-anyaga? Szaru?

Előzmény: Rockrider (37340)
kefe78 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37348

Üdvözlet. 

Egy rövid kérdésem lenne, szert tettem egy rozsdás kis bárdra, csiszatolás után ez bukkant elő.

Esetleg valaki ismeri miféle lehet ?

 

szabi72 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37347

Ez a rugóerősség dolog nincs egy kicsit túllihegve? Miért kellene egy jól működő, tisztességesen elkészített bicskát mindenféle mechanikai behatásnak kitenni?

algreg78 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37346

Nem én találtam ki :)

Előzmény: Fekete Tibor (37345)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37345
Bizony ez igy van,teljesen igazad van,altalaban a rugo kemenyseget 48-52 Hrc koze szoktak edzeni,es meg igy is eleg kemeny. Tehat ezzel a muvelettel kedves eltarsunk semmit sem erne el,csak rontana a feszegetessel.
Előzmény: Rockrider (37344)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37344

Amivel nem érnél el semmit, ugyanis az rugóacél. Szerinted ha így ki tudnád gyengíteni, akkor meddig tartana a rugó egy ilyen bicskánál? Szóval ha feszegetnéd jobb esetben nem történne semmi, rosszabb esetben eltörnéd a rugót.

Előzmény: algreg78 (37342)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37343

Köszönöm. A hátsó az egy szénacél maskara Csigi Andrástól.

Előzmény: agy73p (37341)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37342

Bár még nem csináltam ilyet, de én félig kinyitnám a bicskát, a pengetőnél befognám a satuba (a hegy a föld felé néz) úgy, hogy a markolat alja felfeküdjön a satu pofájára tett rongyra, majd a rugó és a tálung íves vége közé benyomnék egy keskeny csavarhúzót, és a rugó irányában finoman megfeszegetném.

Előzmény: csanadi128 (37336)
agy73p Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37341

Szép kis gyűjtemény. A leghátsó/utolsó milyen típus?

Előzmény: Rockrider (37340)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.10 0 0 37340

Kézműves bicskák. Három szénacélból, azaz C60, M1, és egy 40-50 éves ismeretlen eredetű (talán Poldi), a többi rozsdamentes KO13 és Sandvik 12C27.

 

 

papuba Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37339

Néhányszor,hehe.

 

Előzmény: szabi72 (37338)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37338

Ja, hogy két szerencsétlen racka volt! És még szalonnáztatok is. ;) Remélem, áldomást is ittatok.

Előzmény: papuba (37334)
oys... Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37337

Köszi, hogy kinyittattad a csipámat! Azaz a levelesládámat.

(Meg is találtam a tegnap du-i emiledet, amit gyorsba' meg is válaszoltam.)

Előzmény: _D.S. (37333)
csanadi128 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37336

kedves D. S

 

Igazán megmutathatnád ezt a technikát , ha már nem olyan nagy dolog.

Kíváncsi lennék mi történik a rugót közre záró panelekkel.

Hogy néz ki ez a szerszám ?

Kézbe vagy satuba fogod ?

Mennyi időbe telik?

Előzmény: _D.S. (37302)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37335

A méretnél azt is vedd számításba, hogy egy nagymaskaránál jó eséllyel vastagabb, tehát erősebb rugó kerül a platinák közé. Itt nyitogatom a kisközepet, egy gyereknek lehet, hogy erős lenne, de egy felnőttnek nem jelenthet gondot, pláne nem egy tollforgatástól/gépeléstől megacélosodott ujjú irodistának :)

Előzmény: canonfan (37330)
papuba Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37334

Az úgy volt, hogy kettő szerencsétlen rackán dolgoztunk hárman, mindenki a saját késével -  a szalonnás evészetet pedig másnap követtem el.

Előzmény: szabi72 (37318)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37333

Peti!!!!!!

email ment már vagy két napja.

ébresztő! :)

Előzmény: oys... (37332)
oys... Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37332

Félreértés ne essék: a bakni nem tömör réz, hanem lemez, alatta forraszanyaggal, ami az alaplemezhez rögzíti.

(Tehát az alpakka bakni alatt is ugyanaz, vagy hasonló anyag van, tehát a súlyát nem ez befolyásolja.)

Előzmény: canonfan (37330)
prs Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37331

"Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a nagymaskara két bakninval nem túl nehéz már (réz baknik) napi hordásra, mit gondoltok?"

 

Ez rajtad múlik, hogy mi húz már el téged... :-)

 

A Révész kisközép maskara (rozsdamentes penge, réz bakni, agancs markolat) 80g.

A nagymaskara súlyban kb. egy négyrétegű 91mm-es Victorinox bicska súlya lehet. Nálam utóbbi van minden nap, övön, tokban. Még nem dőltem fel miatta. ;-)

Előzmény: canonfan (37330)
canonfan Creative Commons License 2014.04.09 0 0 37330

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen mindenkinek ezúttal is a hasznos infókat, :) már egyre inkább képben vagyok, a többin már nekem kell töprengenem... :)

 

Fázisceruza:

Hát igen, nem véletleül kérdeztem a rugó erejét, ugyanis én pont egy vézna irodista vagyok, :) remélem nem lesz erős majd...

 

 

Amúgy nekem is egy közepes maskara lenne az ideális, kár szerintem is hogy azt nem csinálnak Révészék, bár egy rákérdezést megejtek majd azért :D

 

Így én is a kisközép és  a nagymaskarán vacillálok, de eddig inkább a nagy, mert most is a 9 centis opinelemmel járkálok, és egyik előző munkahelyemet leszámítva (ahol oda-vissza szörnyülködtek hogy mekkora kés, így inkább nem hordtam ott) szerencsére 1-2 megjegyzést leszámítva sehol sem volt vele gondom, + az erőkar miatt talán a nyitása is könnyebb lesz...

 

Annyit szeretnék még kérdezni, hogy a nagymaskara két bakninval nem túl nehéz már (réz baknik) napi hordásra, mit gondoltok?

 

Még annyi hogy mi a tapasztalatotok révészékkel, a honlapon feltüntetett árai kb érvényesek hasonló de megrendelésre gyártott (tehát nem raktáron lévő) bicskákra is,

(például  egy 9 cm pengéjű maskara szénacél pengével, wenge markolattal és 1 vagy 2 paklival (réz vagy alpakka) de semmi extra pl rugódiszítés, címer, gravírozás stb) illetve átlagosan mennyi időre vállalnak egy kést?

 

Válaszotokat ezúttal is nagyon szépen köszönöm!

theraphosa Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37329

Ebony And Ivory Live Together In Perfect Harmony 
Side By Side On My Piano Keyboard, Oh Lord, Why Don't We? ....

 

Szép kis gyűjtemény, ezeket a bicskákat még nem láttam.

Előzmény: egyedibicska (37327)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37328

Gratulálok!

 

Valóban szemet gyönyörködtető remekművek,én is szerencsés tulajdonosa vagyok néhány darabnak!

Előzmény: egyedibicska (37327)
egyedibicska Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37327

Kocsis Ferenc néhány remekműve.

Sorrendben, fentről ,

Közepes szalonnázó:

Penge: Sandvik acél  9,5cm

Nyél: coco bolo, alpakka baknik

Nagy szalonnázó:

Penge: Sandvik acél  11cm

Nyél: Dél-tengeri gyöngykagylóból készített, valódi gyöngyház (nem kagyló törmelék, műgyantával keverve), alpakka baknik

Nagy  cakli:

Penge: Sandvik acél  9,5cm

Nyél: Valódi elefánt csont és ébenfa, alpakka baknik

Fejesgörbe:

Penge: Sandvik acél  9,8cm

Nyél: Szarvasagancs

 

A bicskák természetesen napi használatban vannak, mindegyik díszített rugóval és monogrammal készült 1-2 éve.

Azt hiszem Kocsis Ferenc munkái önmagukért beszélnek.

Feri korrektségéről és szakmai tudásáról már sokan írtak, így nekem már felesleges ezt folytatnom, mivel Feri elismerten szerény és nagy tudású iparművész. Egészen röviden fogalmazva, „lehet ezt űberelni” ?

Végezetül, még egyszer nagyon köszönöm Kocsis Ferenc Úrnak, hogy ezeknek a gyönyörű bicskáknak a boldog tulajdonosa lehetek!

 

 

 

 

python 357 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37326

Ez egy komoly ipari élező!!Tetszik!......:))

Késkészítőknek, nagykonyháknak biztos jó befektetés!!!!

Én maradok az ötköves Lansky-nál!!!......

Előzmény: fenyooldrider (37323)
ronin s8 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37325

Használtam ilyen köszörűt, és elég jó tapasztalataim vannak vele. A szupportok miatt szinte bolondbiztos, és igen ügyetlennek kell lenni, hogy valaki elbénázza vele a fenést. Bicska fenéshez ideális, mert nagyon könnyű tartani a szöget. Itt tulképp két íves fenősík keresztezi egymást, amit mindig ugyanoda lehet illeszteni. Nincs szükség borotva élre, bár elvileg azt is lehetne vele készíteni. Mégis talán köszörüléshez ideálisabb, mint fenéshez. A hozzá adott kövek is nagyon jók, a finomabbik majdnem olyan finom, mint egy Arkansas.

Persze ismerek olyat is, aki ezzel sem tud fenni ;-) Mentségére szóljon, hogy ő fafaragáshoz használatos késekhez próbálná használni, de nem tud fenni. Úgy meg ezzel is nehéz... :-))

Előzmény: Gyenis Bálint (37321)
bku Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37324

A 24660-as ban pont ilyenről raktam fel képet! Szolnokon vettem anno a motoros börzén. Az idei FEHOVÁN kérdeztem Belencsák urat erről a formáról de nem mondott konkrétat róla. Az mondta lehet hogy csak a pengét gyártották ők. A bicska természetesen nem volt velem. Meg nem is gondoltam hogy találkozhatok vele ott.

Előzmény: algreg78 (37319)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37323

100%-osan osztom a véleményed!

Attól függetlenül kimondottan tetszik ez az élező!

Előzmény: szabi72 (37322)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37322

Kedvenc késemet? Nem!!! Viszont egy élszalagos strapakést igen, de annak meg mindegy, mivel élezem.

Én inkább magam élezem a késeim.

Előzmény: Gyenis Bálint (37321)
Gyenis Bálint Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37321

Megkérdezhetem a véleményeteket a Tormek féle élezőkről, vagyis hogy szerintetek menyire alkalmas kés élezésre ti rábíznátok kedvenc késetek egy olyan élezőre aki ilyennel dolgozik ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=z4-HArUSCJo&list=PL0D4EE015C055E8F2

sako Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37320

 

algreg78 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37319

Kis érdekesség:

 

 

Haverom mutatta tegnap ezt a Belencsák bicskát. A nagyapja tarisznyájában találta, legalább 30 éves. A rugója eléggé berozsdállt, de amúgy egész jól egyben van, nem szorul, nem kotyog.

 

Ti találkoztatok már régi bicskáknál ilyen nyélformával?

szabi72 Creative Commons License 2014.04.08 0 0 37318

...nem értem... Miért kellett 4 (!) kés egyetlen szerencsétlen racka nyúzásához? ;)

 

Szép kések, jó képek!

Előzmény: papuba (37317)
papuba Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37317

Halihó!

A fészbúkon már közkinccsé tettem, de természetesen itt is meg kell mutatnom a hétvégi késes eseményeket:

..és bár késes mivolta miatt ide illenék, mégsem passzol a Pető késekhez, hogy jómagam egy kínai RAT1 másolattal nyúztam a rackát. Igencsak jó kés, amúgy.

oys... Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37316

Nohát!

Telibe találtál!

;^)

És, ki mívelte ezt a remek kést?

(Szerintem ezt is tudod, kár feszítenem a húrt...)

Előzmény: python 357 (37311)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37315

Egyetértek!

Előzmény: Törölt nick (37314)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37314

Kedves Fórumtárs, Magyarországon nagyon sok ember van, aki tud valami értékeset, de nem tud abból megélni. Mindenkinek muszáj a zenélés, a kézművesség, a gondos és igényes földművelés mellett valami más megélhetést is keresni, mert az értékes tevékenység iránt nagyon hullámzó a kereslet, nem lehet rá egy megélhetést alapozni. Mindig szomorúan olvasom, amikor itt a fórumon kiosztanak egy késest, aki legalább még viszi tovább a hagyományt, és megpróbálják megmondani neki, hogy mit és hogyan kellene csinálnia. Egy amúgy is szűk kört érdeklő tevékenység művelőjének nagyon demotiváló tud lenni, ha bármit csinál, mindig beszólnak neki, csak remélni tudom, hogy a magyar késesek érzéketlen emberek. Majd én aggódok helyettük :-)

Előzmény: emcett79 (37312)
pendleton Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37313

Üdv !Barátomnak van Master Huntere nekem Pendleton Hunterem. A master h kézbe véve talán tényleg a legjobb vadászkés ahogy írják róla. Nagyon finomra lehet fenni ,éltartó ,persze ész szerű keretek között amire mi használjuk:bográcsba való aprítása,nyárs ,tollas ág faragás.Vadásznak kölcsönadva csak dicséret: éltartó, csúszásmentes markolat .Sokan az F1-el hasonlítják .Nekem személy szerint formailag jobban tetszik a master (ami vásárlásnál fontos szempont)Elnézést a fallknivenesektől jó kis kés az F1.Egyszer talán nekem is lesz Master Hunterem csak ne lenne ilyen 'olcsó" 

Előzmény: karban79 (37303)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.07 0 0 37312

Lehet, hogy ez az oka, nem tudom, de a mai világban a kézművesi értékek mellett a bevétel sem elhanyagolandó, kivétel, ha abban a szerencsés helyzetben van a mester, hogy nem ebből él. Na mindegy, senkit nem szerettem volna megbántani vagy megsérteni.

Előzmény: algreg78 (37310)
python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37311

:))))) Akkor már csak papírvágó kés lehet!!!!.....😈😈😈

Előzmény: oys... (37309)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37310

A pontos okát én sem tudom, talán nem fogy túl jól ez a méret, és nem éri meg alkatrészt nyomni hozzá.

 

Mondjuk annyira én sem erőltettem a dolgot, EDC-nek szuper a kisközép, legál méret, és senki nem kap a szívéhez, ha előkerül :)

Előzmény: emcett79 (37305)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37309

Nem, nem lándzsa...

Előzmény: python 357 (37276)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37308

Virtuális kalapemelgetésem, hogy rájöttél!

;^)

Előzmény: szabi72 (37299)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37307

ezt kellene tennem nekem is, de nincs szívem megválni tőlük még akkor sem ha csak nézegetés funkciót töltenek be :)

Előzmény: karban79 (37306)
karban79 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37306

Köszönöm a választ!

 

VG1-em van, VG10em volt. Jó lesz a cold steel. Egyébként a késmániámat akarom visszaszorítani azzal, hogy eladom a "tölteléket", és az árukat egy "normális késbe" fektetem. Egy általános célú késre váltom a jelenleg saját funkciókkal bírókat.

Előzmény: _D.S. (37304)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37305

Hmmm...

 

Mondjuk azt nem nagyom értem, hogy azok a kés- és bicskakészítő mesteremberek, akiktől rendelni szeretnél (és belőled is élnek), azok miért nem vesznek fel a konkrét rendelést...? (feltéve, hogy nem egészségügyi okai vannak...) :-(

Előzmény: algreg78 (37300)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37304

a laminált pengének csekély az értelme a hétköznapi életben. két dolgot tud nyújtani. nagyobb oldalirányú terhelést ha feszegetni akarsz vele, nagyobb ellenálló képességet a rozsdásodás ellen abban az esetben ha magasabb króm tartalmú a két külső laminátum. de ez is csak a penge nagyobb felületére érvényes, mert az él akkor is hajlamosabb rozsdásodásra. az él tulajdonképpen annyi tud, amennyire a középső réteg képes. ez a Fällkniven esetében VG10 vagy SGPS, ColdSteel esetében meg VG1 vagy valami hasonló. ezek nem a legrosszabb acélok, de léteznek jobbak is. felhasználás és felszerelés függő hogy, mi felel meg neked legjobban.

Előzmény: karban79 (37303)
karban79 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37303

Üdv Urak!

 

Döntés előtt állok, egy kis segítséget kérnék. Van valakinek tapasztalata a cold steel és a fallkniven féle laminált acélokról? Fallknivenem már volt kettő is, és most kövezzetek meg, de nem estem hasra tőlük. Jelenleg a master hunter és az s1 közt vacillálok. Nem tudom, hogy az az 1 centi megér-e 13000 forintot... Cold steeltől még nem volt lamináltam.

 

Várom mindenkitől a GYAKORLATI tapasztalatait a két pengéről. Előre is köszönöm!

_D.S. Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37302

mert a penge mozgatása nem fog maradandó alakváltozást előidézni a rugóban. ha a rugót húzogatod meg egy célszerszámmal (jobban mint amennyit alapból mozdul), akkor tudsz rajta gyengíteni és könnyebben fog járni a penge valamint a nyitáshoz sem kell akkora erő.

ez nem olyan nagy tudomány, otthon is megcsinálhatja bárki. nem kell ezért késeshez rohangálni.

Előzmény: Fázisceruza (37301)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37301

A rugóerőhöz annyit tudok hozzászólni, hogy a Révész NÁDERemet alig lehet kinyitni, olyan erős. Ha körömmel próbálkozom, akkor a harmadik nyitás után úgy érzem, hogy leszakad a körmöm. Száraz kézzel a pengét fogva ki lehet nyitni, de ha zsíros a kezem, akkor már kínlódásba torkollik a bicska kinyitása. Ettől eltekintve jó kis bicska ez, szeretem használni. Jól kézbe simul és van súlya is, kellemes a fogása.

Hozzá teszem, hogy nem egy vézna irodista vagyok, bikaerős melós kezem van. :)

 

 

Próbáltam már többféle olajjal kezelni, meg befogtam satuba a pengét hogy megjárassam, de semmi nem hatott rá.  

 

Előzmény: canonfan (37295)
algreg78 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37300

Révészéknél általában a teljes hossz 45%-a a penge, 55%-a a markolat. Ezek alapján a középmaskara lenne a nyerő, csak azt meg elmondásuk szerint nem nagyon készítenek, nekem se vettek fel rá rendelést :(

 

Helyette lett egy kisközép maskarám, ami legalább a briteknél is sünbarát :)

 

Előzmény: canonfan (37295)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37299

Mindkettőt tudom, de nem mondom meg! ;)

 

Előzmény: oys... (37275)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37298

Ar ugó alapból erős, sőt, amikor a kezedbe veszed, egyre erősebb lesz, valószínűleg azért, mert a polírpaszta, és apró kis szennyeződések, amik a készítés során keletkeztek, bekerülnek a tálung és a platina közé. Tálung: a penge "feje", ahol a beütő is található. 

Szóval a "kosz" kicsit bekeményíti a nyitást. Én egy kicsi -tényleg kicsi- WD40-et szoktam az új bicska forgáspontjához fújni, majd szárazra törlöm, nyitogatom egy párszor, és finom műszerolajjal beolajozom. Majd megint nyitogatom, és úgy 25-30 nyitás-csukás után a bicska nagyon szépen, határozottan fog járni. A rugó erős lesz ugyan, de a karcos érzet elmarad, valamint meggátolod, hogy a felhalmozódott kis mikroszemét belemaródjon a tálungba és a platinába. A WD-40-nel vigyázz, mert a híresztelésekkel ellentétben NEM kenőanyag! Kiszorítja a vizet, szennyeződést, mindent, majd miután eltűnik a kezelt felületről, nagyon száraz felületet hagy maga után. Ép ezért fontos a finom műszerolaj, ami egyébként a későbbiekben sem árt a bicskának. Amikor úgy érzed, hogy karcosan nyílik, jó egy kicsit odacseppenteni a forgásponthoz.

A rugó erejétől ne félj, a kezdeti hozzászokás maximum egy órát vesz el az életedből. ;)

Pakli, bakni: a kétbaknis megoldás talán tényleg jobb. Az alpakka kevésbé színeződik el, mint a réz, súlyban nem hiszem, hogy jelentős különbség lenne közöttük.

Azt írtad, maskarát szeretnél. Nagyon jó választás, erős, komoly, mindenre használható bicskafajta!

Révész pedig nagyon megbízható, csak ajánlani tudom, bár nincs tőle bicskám. Ez ügyben kérdezd theraphosát például.

Előzmény: canonfan (37295)
prs Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37297

Az általad megadott mérettartománynak Révésznél a közép az alja, a nagy a teteje. (Maskarából.)

Előzmény: canonfan (37295)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37296

Nem, csak rohadtul nem szeretem ha nyalisnak neveznek, azért ha meg van a saját külön véleményem, még akkor is ha az egyezik a máséval esetleg!

Előzmény: python 357 (37294)
canonfan Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37295

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a válaszaitokat, és a hasznos infókat! :)

 

Már egyre határozottabban kezdek megfertőződni én is, :) de a rendelést leghamarabb jövő hónap eleje körül tervezem még, max ha minden jól jön ki e hónap vége talán de az még több dologtól függ. Addig viszont szeretnék informálódni, hogy már kész elképzelésem legyen mikor telefonálok majd (első körben Révész, ha tényleg készít szénacélból is) ne a telefonba kelljen kitalálnom hogy mit szeretnék. :)

 

A rugó erején nem szeretnék gyengíteni ha nem muszály, mert minél gyengébb a rugó annál kevésbé biztonságos a kés, erős rugóval sem egy kategória pl egy hátsó zárral, gondolom én.

Persze ezeket a késeket nem is favágásra tervezték, mindennapi kajáláshoz faragás meg ilyenek meg meg gondolom bőven elég.

 

Viszont azóta felvetődött még pár kéedésem :D

 

Első körben a rugóról szeretnék kérdezni még, írtátok hogy elég erős de hát ez a kés biztonságának záloga is. Engem az érdekelne, hogy az "elég erős" a gyakorlatban mennyire jelent gondot, kb mihez hasonlítható szóval egy Fekete Laci kell hozzá, vagy nem jelent problémát egy gyengébb kezű felnőtt férfi számára sem? Nekem a bal kezem a gyengébb (jobbkezes vagyok) és kissé tartok ettől, mert ha nehezen tudnám kinyitni összekopás után is, akkor menne a polcra, és ezt nem szeretném, és gondolom a mester sem. :)

 

A másik a paklik, mintha itt olvastam volna valahol, hogy elvileg a két pakli jobban merevíti a markolatot, és azt szeretném kérdezni, hogy ez tényleg így van, és mindenképp érdemes két paklival rendelni a kést, vagy csak dizájnelem?

Illetve hogy érdemes inkább alpakka paklival rendelni réz helyett? Láttam az kicsit dob rajta, de félek attól hogy réz paklival nagyon nehéz lesz, mert van egy réz-micarta markolatu Nieto bicskám, amit pont a súlya miatt váltott az Opinel, szóval hogy a két réz pakli nem teszi nagyon nehézzé a maskarát, vagy ha ez szempont mindenképp rendeljem csak egy, réz, vagy két alpakka paklivak, mi a véleményetek, tapasztalatotok?

 

Még annyit szeretnlk kérdezni, hogy nektek mi a tapasztalatotok pl a Révészékkel, illetve más mestereknél általánosságban új rendelés esetén (szénacél maskarát szerintem nem tart raktáron) körülbelül mennyi idő és kb milyen árszint?

Persze a pontos ár az majd úgyis a telefonba derül ki, csak szeretnék képbe lenni hogy mire számítsak kb. a honlapjukon max 10-14 e között láttam a maskarákat amik passzolnának nekem, ez szerintem korrekt, de ez a max is amit szánnék rá, + házhozszállítás. Bár a közép, nagy, grószi maskara az nem tudom milyen méretet takar, mert a kés teljes hossza oda van írva de a pengéé nem, nekem meg 8-9 cm körüli pengehossz kell se kisebb se nagyobb...

 

Amúgy a jelenlegi elképzelésem az egy 8-9 cm közötti pengéjű maskara szénacél pengével, wenge markolattal és 1 vagy 2 paklival (réz vagy alpakka) de semmi extra pl rugódiszítés, címer, gravírozás stb. remélem ez kijön a fentebb leírt keretből. :)

 

Bocs hogy olyen hosszú voltam, de most sok minden eszembe jutott, :) bármilyen infót, ezúttal is nagyon szépen köszönök!

python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37294

:))))) Semmi gond!

Szerintem is Ferinek volt igaza történetesen!

Csak túl hamar kikelsz magadból,-nincs ám mindig bántó szándék abban,-amit annak gondolsz!!!!.......

Előzmény: Fekete Tibor (37293)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37293

Miért? Mert azt mertem írni,hogy Feri neked tökéletesen igazad van,ebben nincs semmi,ha egyszer tényleg így gondolom,mert tényleg igaza volt! Ennyi!

Előzmény: python 357 (37292)
python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37292

Szembemész az autópályán a forgalommal,-nem veszed észre??????....A sok "hülye" meg szembe jön veled!!!!!!!..:-D:-D:-D 

Más is érzi ám,-hogy mi a gond,-nem kell megsértődni ezért,-egyszerűen visszatolod a nyelved a szádba!!!!;-)

Előzmény: Fekete Tibor (37291)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37291

Nem,de nincs is miért problémáznom,csak Ti vagytok ilyenek, hogy állandóan beleköttök mindenkibe.

Amit meg írtam teljesen reális volt,és ezen nem változtat semmi,sem az hogy gyermeteg beszólásaitok vannak,amelyek nagyon égők.

Amúgy ha nem tetszik amit írok,tilts le a Nickemet,és nem látod a postjaimat.

Előzmény: python 357 (37290)
python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37290

Nem érzed?

Előzmény: Fekete Tibor (37289)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37289

Mi?

Előzmény: florg (37288)
florg Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37288

Kínos.

Előzmény: Fekete Tibor (37287)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37287

Gyermeteg és gyerekes!

Előzmény: florg (37284)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37286

Tévedés,ha nem lenne igaza azt is megmondanám.

Előzmény: oldman's (37282)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37285

Figyelj!

 

"...vagy lehet...."  ;)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: oys... (37283)
florg Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37284

"Yes, Gertrud." :)

Előzmény: Fekete Tibor (37280)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37283

Feri!

Nem a középre záráson rágódtam most, hanem az ápolási szükségességen, illetve az általam való elhagyásán. És akár hiszed, akár nem, semmi bajom nincs nélküle.

 

És, ugyebár Te igencsak megsértődnél rajta, ha a gondos darabjaidra azt vágná rá egy nagyon elismert - akár külföldi - mestere a hivatásotoknak, hogy "szarunak kinéző műanyag a ... nyele". Úgy érezhetnéd, joggal, hogy kutyába sem vették a munkádat, leminősítették a portékádat.

Nos, az általam említett darab egy számomra ikonikus kés, Laguiole faluból, ahogy írtam is, a Calmels család jelenlegi, még meglévő késes műhelyének a terméke. Mint tudhatod, Ők sem most jöttek le a falvédőről, az enyémen is ott van a "Depuis 1829" beütés, merthogy: igen, anno épp az ő ősük hozta létre ezt a tájkést. Úgy véled, hogy "szarunak kinéző műanyag"-gal rombolnák a renoméjukat egy olyan helyen, ahol ez a kés tradícionálisan a marhatartók számára készült az elmúlt időkben? Na, neE!

Rólad sem feltételezem a gagyi anyagok alkalmazását és ezzel e véleményemmel én látatlanban megtisztelem a még régebbi tradíciókra épülő, apáról fiúra szálló, nemzetközi hírű mestereket, a Calmels családot is.

Előzmény: kocsisferi (37279)
oldman's Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37282

neked meg természetesen azonnal helyeselni kell a topic "nagyurának" aki mostanában önjelölt megmondóember lett....

Előzmény: Fekete Tibor (37280)
jagdhh Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37281

Ok

Előzmény: prs (37271)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37280

Feri,neked megint igazad van!

Előzmény: kocsisferi (37279)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37279

...vagy lehet, szarunak kinéző műanyag a bicskád nyele....

 

 

A bi-metál jelenséget nyilván ismered.

Nagyon hasonló történik, ha egy  fémlapot összeszegecselsz egy pártartalom változásra érzékeny természetes anyaggal, és az a környezetből nedvességet vesz fel, vagy ad oda le.

A bicska nyele ugyan két félből áll, elméletileg ezek kiegyenlítik egymás hatását. Gyakorlatban azonban a két oldal nem mindig egyformán mozdul.

A nagyjából középre beállított bicska pengéje vagy a helyén marad, vagy jobbra megy el, vagy balra. Több lehetőség nincs.

Ezen a dolgon kár agyalnod.

 

(És a külső erőbehatásokból eredő nyél görbülésekről még nem is volt szó.)

 

Érdekes módon 15 évvel ezelőtt az emberek sokkal tárgyilagosabban közelítették meg ezt a témát.

Ha a penge bement a két platina közötti térbe és nem akadt fel egyik oldalon sem, senkinek nem jutott eszébe a hiszti.

Azt hiszem, egy-két interneten írogató önjelölt szakértőnek köszönhető a középre záródás túldimenzionálása.

 

Előzmény: oys... (37274)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37278

Nicsak!

Még jobb kép!

;^)

theraphosa Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37277

Erre gondolsz? 

Előzmény: oys... (37275)
python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37276

Longinus lándzsája?......:)

Előzmény: oys... (37275)
oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37275

Más téma.

Egy találós kérdés:

Miféle portéka ez? Kitől?

Nincs rajta márkázás, ne is keressétek!

(Na, de: sem a készítőjének, sem a tokját hozzá szabónak a válasza nem ér!)

oys... Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37274

Nekem vagy baromi nagy mákom volt, vagy külhonban kissé merevebb alaplemezzel (is) készülhetnek bicskák, mindenesetre az utóbbi jópár évben, amióta megvan a Calmels-em, nos és azóta egyszer sem kenegettem a szép fényes sárgás-barnás szaru markolatpaneleit. Semmivel.

És nem vetemedett eddig sem jobbra, sem balra. A pengéje meg ugyanolya szarul feltámaszkodik a rugóra (a Laguiole konstrukció hibájának köszönhetően) , de ugyanott, mint újkorában.

 

Kenegessem, szárítgassam? Mattuljon csak?

Á! Inkább hagyom a francba!

Előzmény: szabi72 (37262)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37273

Mire elkészül.......  :)

Előzmény: python 357 (37272)
python 357 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37272

Ha lehet,-egy kézműves magyar bicskával!:-D

Előzmény: prs (37271)
prs Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37271

Nem megfelelő megoldás. A topichoz méltóan légy szíves agyonszúrni magad. ;-)

 

Előzmény: jagdhh (37270)
jagdhh Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37270

 A kérdöjel helyet vesszőt ütöttem. ENNYI.Bocs nagy alázattal,megyek is Önkritikát gyakorlom és agyonlövöm magam

Előzmény: szálkaaszemben (37269)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37269

Bocs. Nem kötözködni akarok.

A 37265-ös hsz-ról hogyan derül ki, hogy kérdés?

Előzmény: jagdhh (37266)
jagdhh Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37268

Köszönöm 

Előzmény: szabi72 (37267)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37267

Bizony, Szálkai Robi a készítő, a bicska pedig a Robi EDC folder.

Előzmény: jagdhh (37266)
jagdhh Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37266

Bocs. a kérdést szalkairobinak szántam .

Előzmény: jagdhh (37265)
jagdhh Creative Commons License 2014.04.06 0 0 37265

Ezeket a késeket Ön késziti,a habos nyár nyelü nagyon megfogott

Előzmény: te lujza (37217)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37264

Mindenkinek köszönöm a pozitív hozzáállást és a gratulációt, illetve a jó tanácsokat az ápoláshoz, karbantartáshoz, ma az (elhalasztott) szülinapi halászlé után kedvem támadt szalonnázni, úgyhogy sikerült a felavatás, úgy tettem, ahogy tanácsoltátok...! :-)

Az már biztos, hogy innentől kezdve igyekezni fogok az anyagiak függvényében minden fajta Magyar kézműves bicskát beszerezni, még ha nem is a legnevesebb mesterektől, de mindenképp a hagyományőrzés miatt. A 10 éves kisfiam már irigykedik rá, úgyhogy a következő az övé lesz...! :-)

karban79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37263

Gratula!

 

Pont ilyenem van nekem is kb fél éve. Teljesen rendben van az árához képest, mindennapi evésre örökös lesz. Kell hozzá egy jó tok, akkor nem verődik annyit a markolat. Van még tőlük egy kismaskarám is, azt már a fejes kiszorította a hátizsákból, de csak a mérete miatt, amúgy az is rendben van.

Előzmény: emcett79 (37257)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37262

Tényleg szép, gatula hozzá! A szaru áplolásához egy kis tanács: én néha, úgy havonta egyszer-kétszer bekenem a szaru szalonnabőrrel, és úgy teszem vissza a tokjába, vagy csak ott hagyom az asztalon. És ami a legfontosabb: a szalonnazsírt nem törlöm le azonnal, csak másnap reggel. Kicsit ugyan mattul a szaru, meg karcosodik is, de igazán szép, tartós nyélanyag.

Előzmény: emcett79 (37261)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37261

Köszönöm szépen, igyekszem majd jó sok házikolbásszal és szalonnával kezelni, ápolni...!

ischulcz Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37260

Szép bicska! Jó sok szalonnát kívánok hozzá:), és köszönjük a képeket!

Előzmény: emcett79 (37259)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37259

Köszönöm szépen! Különösen az árához képest...! :-)

Előzmény: Rockrider (37258)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37258

Ez nagyon szép, gratula!

Előzmény: emcett79 (37257)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37257

És még:

 

emcett79 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37256

Szia!

 

A képek nem a legjobb minőségűek, de a lényeg látszik...! :-)

 

Előzmény: ischulcz (37252)
edy47 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 37255

Üdvözletem!

Használd egészséggel a csodás bicskákat, több is el férne belőlük ezeken az oldalakon.

A késnyelezéssel jó lenne ha már tartanál valahol, mert ha elkészülne azt is szívesen megnéznénk.

 

Előzmény: szabi72 (37195)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37254

Köszönöm a tippet!

Előzmény: theraphosa (37251)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37253

Ok, holnap megpróbálom! 

 

Előzmény: ischulcz (37252)
ischulcz Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37252

Gratulálok hozzá. Szívesen megnézném azt a fejesgörbét, ha tennél fel képet róla. Meg szerintem más is megnézné, hátha sikerül kicsit népszerűsíteni ennek a mesternek az áruját is.

Előzmény: emcett79 (37250)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37251

Szalonnazsírral.

Előzmény: emcett79 (37250)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37250

Szia!

 

Köszönöm a válaszod, azért kérdeztem, mert tegnap sikerült az asszonynak meglepnie születésnapom alkalmából életem első magyar bicskájával egy Bodnár - féle fejesgörbe 'személyében', amit persze én választottam ki. Nem említhető egy lapon egy nagy nevű iparművész munkájával, de az ára is csak töredéke volt. Mindennapi használatra tökéletes lesz! Ja, és hogyan kell ápolni a szarut?

Előzmény: ischulcz (37249)
ischulcz Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37249

Szia! Nekem van a Bodnártól egy fanyelű szalonnázó bicskám, már jópár éve vettem a váci vásárban (egyébként minden hónapban ott vannak, és mindig szemrevételezem a portékájukat), és szerintem ár-érték arányban teljesen rendben van, napi szinten használom. Persze messze nem üti meg mondjuk egy Révész bicska szintjét, egy Révész náderem is van, és azt azért egész más érzés kézbe venni, de mindennapos gyötrésre jó a Bodnár is. Kicsit gyakrabban kell élezni, az összeszerelés minősége sem olyan, de azért ennek sem lötyög a pengéje, szépen nyílik, csukódik, még ha nem is igazán pontosan középre, árban viszont harmad, vagy negyedannyi és ha nem is üti meg egy népi iparművész szintjét, teljesen használható.

Előzmény: emcett79 (37228)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37248

A múltkor beszéltünk erről, mondtad, hogy cakli pengével rendeljem az aratómat.

Pont miattad kipróbáltam az aratót, almát ettem vele, a falatot a pengén megtámasztva. Nem volt probléma. Az arató, használhatóságát tekintve, szerintem megelőzi a fejest, mert egyenes a nyele, így több fogást enged, de nem olyan jó, mint a cakli.

Előzmény: theraphosa (37244)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37247

Aztán a végén viszont egy végső szakaszon a Laguiole-k az erősebbek, amikor át kell mozdítani az íves szakaszon, hogy egymásba ugorjavan az ívek végei. Itt jól láthatóan a francia megoldás rugója hirtelen kijjebb is feszül a markolat síkjából addig elért kiemelkedéséből. (Itt sokkal jobban nyílik a rugójuk, mint a magyar, egyenes rugójú késeknek.)

 

Igen, erre gondoltam.

Előzmény: oys... (37245)
Rockrider Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37246

Akkor az miért van, hogy a Laguiole bicskát kézbefogva hüvelykujjal megnyomom a pengét, akkor sokkal könnyebben megindul, mint például a Berényi bicskám, aminek egyenes a rugója? Vagy próbálj meg egy Révész Grószi maskarát, bár lehet hogy ki sem tudod nyitni. Szóval erősebb nem lesz, csak a csúcsos résznél nehezebb lesz átbillenteni a rugót, vagyis ha innen nézzük akkor igazad van.

 

És amit sokan nem tudnak.

A penge középrezáródása az egyik fórumon ki lett tárgyalva, szóval amint kihozol egy bicskát a műhelyből, a megváltozott hőmérséklet és páratartalom hatására elkezd dolgozni a természetes anyagú oldalpanel, vetemedik, szárad, dagad, és oldalanként nem is egyformán, ezáltal elhúzza a pengét valamelyik irányba. Szarunál fordul elő a legkönnyebben, és lehet csökkenteni úgy hogy több bakni van a bicskán, vagy vastag platinát (oldallemezt) használnak. Kisebb panel kisebb zsugorodás, illetve tágulás. Meg persze kezelni is kell az ilyen szaru paneleket. Volt olyan, hogy a sokáig kirakatban tárolt bicska úgy összeszáradt, hogy az él beleütközött becsukáskor a platinába.

Előzmény: oys... (37241)
oys... Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37245

Csináltam egy hevenyészett gyorstesztet az előbb, a következőkkel: Polyák, Kocsis, L'Eclair és Calmels.

 

Erőmérő ugyan nem volt nálam, de érezhető volt a Laguiole-ok esetében, hogyha a pengeközépnél fogva nyitom, akkor nehezebben nyílik, mint a normál lag. körömvájat helyénél, tehát működik az erőkar-többlet elmélete.

Aztán a Laguiole-ok esetében akad egy olyan közbölső fázis, ahol tényleg könnyen átsiklik. Arra is rájöttem, hogy miért: a pengető külső íve ilyenkor épp a rugóból kivágott íves rész belsejében csúszik.

Ugyanezen szakaszon erőltetősebbek a magyar, egyenes rugójú bicskák. Érthetően, ugyanis itt végig egymásnak feszül a rugó és a penge.

Aztán a végén viszont egy végső szakaszon a Laguiole-k az erősebbek, amikor át kell mozdítani az íves szakaszon, hogy egymásba ugorjavan az ívek végei. Itt jól láthatóan a francia megoldás rugója hirtelen kijjebb is feszül a markolat síkjából addig elért kiemelkedéséből. (Itt sokkal jobban nyílik a rugójuk, mint a magyar, egyenes rugójú késeknek.)

 

Aztán bepattannak a helyükre és fixen állnak.

 

Becsukáskor azonban!!!

A magyar kések a szokásos, folytonos erőigénnyel szépen csukhatóak.

A francia típust viszont erőltetni kell a megindításhoz, nem is kicsit.

NA! Itt a lényege, amit az előbb leírtam, a pengezár jellegű érzetnek!

(A bezárási erőszükséglet sorrendje épp az volt, ahogy az elején felsoroltam a késeket.)

theraphosa Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37244

Köszi. A minőségtől nem félek inkább a penge keskenységétől ódzkodók, szeretem a széles pengéket amire rá lehet fogni a kolbászt miután levágtam a szálról :)

 

Előzmény: szabi72 (37229)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37243

Ugyan olyan könnyű volt becsukni is.

Előzmény: oys... (37242)
oys... Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37242

Nem vajpuha volt az - hacsak nem valami gagyi került a kezedbe - , hanem a körömvájatnak a penge hegyéhez közelebbi mivolta miatt hosszabb erőkarral fejtetted ki a forgatónyomatékot a nyitáshoz. Magyarán könnyebbnek érezted, mint amilyen erős volt.

Előzmény: szabi72 (37238)
oys... Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37241

Ne haragudj már, de  próbáld meg a kinyitás különböző fázisaiban berajzolni az erők irányát (fizika órák emlékei alapján) és egyből kiderül, hogy mennyivel összetettebb feladat az ilyen rugó nyitása-zárása!

Ha a két különböző megoldású rugó azonos, vagy legalábbis hasonló acélból készül, akkor az íves megoldás jelentősen nagyobb erőszükségletű. Főleg a nyitott pengéjű végpontból való kimozdításkor, azaz, ha be akarod csukni. (Gyakorlatilag egy önműködő zármegoldásról van szó.)

(És túl sz@r anyagú rugó nem is alkalmazható ehhez, mert az egymásnak feszülő hosszabb szakaszon, a behajló ív mentén bizony kopásnak indulna.)

Előzmény: szalkairobi (37237)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37240

Jók ezek a Robi EDC-k. A Lurdyban próbálgattam egy párat, és ha egyszer elfog a vágy, hogy modern folderem legyen a tradicionális bicskáim mellé, biztos, hogy valami ilyesmi mellet fogok dönteni. 

Előzmény: szalkairobi (37213)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37239

Nagyon szép az a régi vadászbicska! Látszik rajta a használat, és jól áll neki. ;)

Előzmény: Borz31 (37232)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37238

Olyan hatalmas különbség szerintem nem lehet a két megoldás között. Szerintem a rugó ereje az, ami rögzíti a pengét, az fontosabb, mint az általad linkelt megoldás. Bár az is igaz, hogy én csak pár lágjolt próbáltam, viszont szinte mindegyiknek vajpuha volt a rugója.

Előzmény: oys... (37234)
szalkairobi Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37237
Nincs lényegi különbség, -ez semmivel nem erőssebb mint a sima egyenes .
Előzmény: oys... (37234)
H_G Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37236

Ez speciel elég nagy ballépés, de amúgy Ora-Ito egy tényleg kiváló formatervező, sok jó munkája van.

 

Előzmény: oys... (37235)
oys... Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37235
oys... Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37234

Én azért az ilyen visszahajló formájú rugó-penge kapcsolatot sokkal nagyobb erőigényűnek tartom, sőt, ez kinyitva már szinte pengezár funkciót is ellát:

Ezekhez képest a szokásos magyar lapos végű rugómegoldások nem tűnnek nagyon erősnek.

Előzmény: szabi72 (37230)
Borz31 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37233

Nem kötözködni, nem megcáfolni akarom senki véleményét, csak az én egyéni véleményemet írtam le, nem egy újabb vita elkezdése miatt!!! ( köszönöm)

Borz31 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37232

A két penge grupp acél, a két kés közt pedig van közel 15 év, és a nyitásuk , zárásuk, még vakon is megalapítható hogy Kocsis Feri keze munkája!! Pedig 15 év különbség!!!!!

 Kézzel készített bicska,  amit egy fémhez értő, fémipari munkás, simán felismer, az teljesen tudja, hogy mennyire nem egyszerű dolog a fémet így, szinte művészien megmunkálni, az nem keresi ezekben a munkákban a hibát!

 

Borz31 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37231

Részemről is teljes az egyetértés az arató alap bicskáról!

 

szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37230

A rugós zár a magyar bicskákon elég erős. Volt a kezemben Révész maskara, bele kell kapaszkodni, de idővel

1. megszokod

2. gyengül valamennyit a rugó, vagyis inkább összekopnak a részek

3. mint mindennek, ennek is meg van a technikája. Ha rááll a kezed, nagyon könnyedén nyitod majd.

 

Egyébként az aratóm még bejáratós. Nehezebben nyílik-csukódik egy kicsit, mint a többi, de egy idő után az is finoman fog működni.

 

A becsukódástól pedig ne félj, nem fog a kezedre csapódni.

Előzmény: canonfan (37215)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37229

Lemértem, olyan 13-14mm-es a penge szélessége az élnél. Amúgy ne ijedj meg az aratótól, nagyon kézreálló bicska, jól használható pengével. Örülök neki, hogy nem cakli pengével kértem. Az alapkivitel pedig nem jelenti azt, hogy nem igazi Kocsis minőséget kapsz. ;)

Előzmény: theraphosa (37227)
emcett79 Creative Commons License 2014.04.04 0 0 37228

Sziasztok!

 

A Bodnár - féle magyar kézművesbicskákról van valakinek tapasztalata vagy véleménye?

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

theraphosa Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37227

Lemérem majd, okés. 

Előzmény: szabi72 (37226)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37226

Köszönöm, Urak, de Kocsis Ferié az érdem. ;)

 

A fejes különben kisfejes, 87 mm-es pengehosszal.

A cakli K720 jelű acélból készült, és a mindennapi használattól lett ilyen. Két éve minden nap ezt használom, de a szép homogén szinezet már kb 3 hónap alatt kialakult. A folyamatot nem gyorsítottam semmivel.

 

Botond, a pengét majd este lemérem, de ha minden igaz, majd lemérheted Te is, tokkészítés közben... ;)

Előzmény: oys... (37200)
szalkairobi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37225
Habos nyár ,a többi stimmel :-)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37224

Általában a készítőknél van készleten szénacél, de rendelés előtt kérdezz rá.

Előzmény: canonfan (37215)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37223

Vörös Cocobolo másik habos nyír.

Előzmény: GPF (37221)
te lujza Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37222
Előzmény: GPF (37221)
GPF Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37221

Nagyon szépek! Milyen fa az a barnás? Valami gyökér?

Persze a másik fa is érdekel :)

Előzmény: te lujza (37217)
_D.S. Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37220

révésznél is van szénacél pengés. azt hiszem most pont van neki egy grószi maskara fa nyéllel raktáron. hívd fel és kérdezd meg. a rugót kérheted náluk gyengített változatban is, csak szólj előre.

Előzmény: canonfan (37215)
prs Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37219

Tarjányi biztosan csinál maskarát szénacélból. Sőt, csak abból csinálja.

(Bácskai görbe néven fut nála.)

 

Nagy Zoltán is csinál szénacél maskarát. (Legalábbis az oldalán ott a kép.)

 

A rugó a legtöbb mesternél 'jó erős'. Ahogy írod: "böszme erős, és akkor neki kell veselkedni minden nyitáskor/záráskor, szóval nem az az egy mozdulattal kinyitom, 2 mp alatt elteszem kategória", ez a legjellemzőbb. Ha gyengébbet akarsz, akkor személyes vásárlás, és próbálgatás a megoldás.

Előzmény: canonfan (37215)
szalkairobi Creative Commons License 2014.04.03 0 0 37218
Köszi .:-)
te lujza Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37217

Előzmény: szalkairobi (37212)
te lujza Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37216

Előzmény: szalkairobi (37212)
canonfan Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37215

Sziasztok!

 

Előre is elnézést kérek mindenkitől, ha olyat kérdezek ami már ki lett tárgyalva, de nem akartam annyi hozzászólást átnyálazni :) ha nagyon lerágott csont linket is megköszönök.

 

A magyar bicskákról szeretnék kérdezni, látom megint felvetődött és én is mindig érdeklődve nézem a szebbnél szebb bicskáitokról a képeket, de egyelőre még csak informálódni szeretnék, képben szeretnék lenni pár dologban.

 

Nekem eddig a Révész bicskák vannak az érdeklődés középpontjában, pontosabban kizárólag a Révész Maskarák, az tetszik legjobban.

Azért Révész, mert a honlapon elég baráti árai vannak és lehet típus szerint rendelni tőle nem csak megrendelésre dolgozik hanem nagyobb darabszámban (gondolom).

 

Viszont ahogy látom ő csak rozsdamentes acéllal dolgozik, és nem tudom opció-e nála a szénacél penge vagy nem.

Én ha rendelek mindenképp szénacél maskarát szeretnék, mert egy tradícionális magyar késhez szerintem inkább az illik, és pl. most is a szénacél Opinelemet használom napi szintan ás nagyon szeretem.

 

Szóval az első kérdésem az lenne, hogy melyik mester készít szénacél pengével is bicskákat, aki normális minőségben dolgozik, és ki tudja küldeni utánvéttel a kést?

 

A másik kérdésem az lenne, hogy a rugós "zár" az a mennyire használható, ill megbízható a mindennapokban?

Ugye ez nem tekinthető igazi biztosításnak, mert csak a rugó rartja vissza a pengét, nem rögzíti semmi, bár gondolom úgyse kemény anyagok átdöfésére tervezték ezeket, normál vágásnál meg úgyis a pengehát felé hat az erő, de nem tudom mennyire lehet bízni benne...

 

Viszont ami jobban érdekelne, az az, hogy mennyire nehéz nyitni-zárni?

Én úgy tudom eddig, hogy rugós zárnál vagy harmatgyenge a rugó, mint pl a kis Victorinoxokon, de akkor biztosítás 0, vagy böszme erős, és akkor neki kell veselkedni minden nyitáskor/záráskor, szóval nem az az egy mozdulattal kinyitom, 2 mp alatt elteszem kategória, Bár ez igaz az Opinelnél is, de ott csak a famarkolat szorítja a pengét, és ott a gyürü is.

 

Bármilyen infót előre is köszi szépen!

szalkairobi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37214
Na eza kép beillesztés számomra ismeretlemódját igénylő fórum -...:-P
szalkairobi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37213
https://lh6.googleusercontent.com/-GJ8utvh5CZY/Un9bJsdEgpI/AAAAAAAACgg/58TbmBwVYng/s640/DSCF3102.jpg
szalkairobi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37212
Helló mindenki Feribácsi unszolására körbenéztem én is erre . Hoztam pár fotót kézműves , modern bicskáról :-) https://lh4.googleusercontent.com/-MV3HqpK1tto/Uq37NUr1HeI/AAAAAAAAABk/rLP3VpSQ-sM/s400/IMG_20131215_104853.jpg
[img width=755 height=600]https://lh4.googleusercontent.com/-mNCcoxGLRdY/UuuqDQ1ckrI/AAAAAAAAHms/WfzH0_RsqyA/w783-h622-no/IMG_20140131_120905.jpg
[/img][img width=800 height=576]http://kepfeltoltes.hu/130929/0024_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img]



[img width=800 height=345]http://kepfeltoltes.hu/130929/0020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[/img][img]https://lh6.googleusercontent.com/-GJ8utvh5CZY/Un9bJsdEgpI/AAAAAAAACgg/58TbmBwVYng/s640/DSCF3102.jpg[/img]
theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37211

Aki még nem látta:

 

http://www.bicska.hu/ajanlo/filmek/

theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37210

Neked lesz igazad mert náluk a közepes/kicsi a nagy valójában. Úgy emlékszem, hogy csak maskarából van 3 méret.

Előzmény: prs (37209)
prs Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37209

Köszönöm, megnyugodtam.

 

Lehet. (De azért kb. megvannak szerintem a méretek.)

A Nagy Zoltán féle középfejes méretei: penge 8, teljes 18,5 cm. 

De akkor viszont a Révész "kicsi" is inkább közepes.

Előzmény: theraphosa (37208)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37208

Létező személy, a Révész család egyik tagja.Valamelyik bicskás filmben szerepel.( nem jut eszembe a címe)

 

Révészék normál fejese nagyobb mint a Kocsis kisfejes. Lehet, hogy mindenkinek más méretű a reszelősablonja? 

Előzmény: prs (37206)
Dragomirov Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37207

Mi a kérdés?

Előzmény: prs (37206)
prs Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37206
D-zoli Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37205

Gratulálok, igazán szép darabok!

 

Remélem Kocsis Mester a későbbiekben, mikor majd újra készít bicskát Caklit is fog gyártani...

Előzmény: szabi72 (37195)
prs Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37204

Nem. Pont ez az.

 

"Objektíve kis"fejest (kb. 17 cm teljes hossz) tudtommal Révész létezik (az az, ami soha nincs a webshopban :-)), Varga és Nagy Zoltán. Az enyém - illetve az asszonyé - a legutóbbi.

 

(Varga közepest nem csinál. Azt hiszem Révész (Tóth Árpád) sem. Nagy Zoltán mindhárom méretet csinálja. A Kocsis féle méretek - objektíve - a közepes és a nagy. Szubjektíve meg mindegyik mester a saját egyikhez képest mond a másikra valamit. :-)))

 

Előzmény: theraphosa (37203)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37203

A minifejesed is Kocsis? Megmértem mind3 fejes pengehosszát 8,5-8,6 cm a penge hossza.

Előzmény: prs (37202)
prs Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37202

Akkor nekem minim van. :-) (7 cm-es pengehossz.)

 

(Ez a kisfejes relatív fogalom. Kocsis Ferinél kicsi, de objektíve szerintem is közepes.)

 

Előzmény: theraphosa (37201)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37201

Kisfejes.

Előzmény: oys... (37200)
oys... Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37200

Ez a fejes' tényleg nagyon pofás darab! Még a pengeformája is szebb ezzel a karcsúbb fazonnal, mint a múltkori vateráson látott szélespengéjű nagydarab. Ez ugye középméretű?

 

Aztán az a cakli!

Ugye szénacél?

(Szépen egyöntetű a színe a képen. Minek köszönhető?)

fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37199

Hú,az a fejesgörbe,az a gyengém,pedig nem vagyok bicska gyűjtő!

Ez az összes gyönyörű!

Előzmény: szabi72 (37195)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37198

Jó lett és köszi a képeket. A penge milyen széles az él résznél ? 

Előzmény: szabi72 (37195)
kocsisferi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37197

:)

Egészséggel használd őket!

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37196

Szia!

Kép albumból kattintasz a képre,egyszer és még egyszer,majd jobb egérrel,képadatok betöltése,megint jobb egér,másolás és beillesztés a fórumba,megkérdezi,hogy csak a linket szeretnéd feltölteni,vagy a képet,válaszd a képet.

Előzmény: szabi72 (37195)
szabi72 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37195

Talán így jobb:

 

 

 

 

 

Köszi, Feri, nem csak az aratót, hanem az összes remekművet!

 

A felnyelezéssel még sehol se tartok... Két év alatt alig haladtam valamit...

szabi72 Creative Commons License 2014.04.02 0 0 37194
theraphosa Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37193
hlaci086 Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37192

Nekem szólj elsőnek! :D

Előzmény: theraphosa (37186)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37191

Mi a helyzet veled? El gurult az összes gyógyszered?

Jó poént nyomtál ide!

Előzmény: theraphosa (37186)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37190

Majd felteszem a vaterkára és beírom, hogy nem tudom, hogy mennyi az eredeti ára ezért lehet bátran licitálgatni. Inkább csak április elseje.

Előzmény: prs (37189)
prs Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37189

Spekuláns. :-)

Előzmény: theraphosa (37186)
prs Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37188

Bocs, akkor Böker egyedül. (Az még nem volt nekem. Herbertz volt, eladtam, apósomnak is van egy, Opinelem van több is.)

Előzmény: theraphosa (37185)
H_G Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37187

Hát ne is, mert az Opinel egy formatervezési klasszikus, a Herbertz viszont többnyire még koppintásnak is gyatra.

 

Előzmény: theraphosa (37185)
theraphosa Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37186

Azon gondolkodom, hogy eladom az öszes Kocsis bicskámat.

theraphosa Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37185

Azé az OPinelt ne emlegessük a Herbertzzel és a Bökerrel együtt. Más na.

Előzmény: prs (37184)
prs Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37184

Tessék, olcsó bicska:

http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-B1AFFA3E-8B90804A/www_lidl_hu/hs.xsl/ajanlatok.htm?action=showDetail&id=4883

 

Az ilyen laposvasakra azért haragszom, mert így egy tisztességes zsebkést csak a hozzáértő tud méltányolni, a többi amatőr érthetetlenül túlárazottnak tartja. (És ezért nehéz eladni is egy rendes darabot.)

 

Ezekhez képest egy Opinel/Herbertz/Böker maga az Excalibur.

 

"Magas színvonalú nemesacélpenge" Ez vajon mit lehet?

 

_D.S. Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37183

Peti! emailt küldtem, megjött a cucc...

Előzmény: oys... (37182)
oys... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37182

Miközben az ő termékeik az adott tájkés legjobbjai közé számítanak:

(Hát, mit ne mondjak elég rossz emlékeket hagyott maga után, pedig minden más szempontból rendkívül precíz darab volt.)

oys... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37181

Ez volt:

Előzmény: oys... (37180)
oys... Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37180

Nálam meg még ettől a fórumtól függetlenül, egy pár éve merült fel ez a gondolat, hogy milyen elvárásokat érdemes támasztani a majdani bicskáimmal szemben. És akkoriban többek között itt, ezen a blogon is olvasgattam erről:

http://unboxing.blog.hu/2009/05/25/magyar_bicska

(A lap alján, a sematikus ábra felett, mindjárt a késkészítők felsorolása után.)

 

Nos, ott az szerepel, hogy: "Nem szép, ha nincs középen a penge, továbbá idővel karcossá teszi a pengét."

Mindez persze marhára nem érdekelt engem egy-két évig, mígnem egy ismerősöm által hozzámkerült egy En Aubrac-féle Laguiole, aminek a pengéje kissé meg volt hajolva. És becsukáskor tényleg az alaplemezen siklott a penge hegye és csak úgy került a hornyába. És ez bizony eléggé lerombolta nálam az egyébként világszerte méltán híres francia manufaktúra ázsióját. Egyszerűen azt a benyomást keltette, hogy kifogásolható munkát adtak ki a kezükből. Még kinyitva is látható volt hosszában a penge oldalra húzása - ami egyébként általában jól megfigyelhető a kevésbé középre záródóaknál is.

 

Na, akkor értettem meg, miképp is karcosodhat egy penge és az juttatta az eszembe ezt az egész kérdést és a blogon olvasottakat.

(Az említett bicska - érthető módon - már nincs a birtokomban, azonban ezt mindig megnézegetem egy-egy érdemesebb zsebkésen. Meg azt is, hogy cvikkol-e. Meg azt is, hogy az illesztései résmentesek legyenek. Meg azt is, hogy oldalra ne kotyogjon a penge. Ezek nagyon tudnak érdekelni, mivel mindezt a minőségi készítés zálogának tartom. - Megjegyzendő, hogy a francia kések közül rengeteg nem tudja ezek mindegyikét.)

Előzmény: DIDORO (37176)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37179
Ne haragudj nem akartam gonoszkodni,de igy is sikerult.
Előzmény: DIDORO (37178)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37178
Ha azt akartad, hogy irigykedjek, akkor sikerult. ;-)
Előzmény: Fekete Tibor (37177)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37177

Így van és nincs is jelentősége, használat következtében minden igazodik és nyúlik, vagy kopik egy kicsit, ebből kifolyólag az ilyen problémának nevezett dolgok is előfordulhatnak! Magam is használom a bicskáimat,és rohadtul nem érdekel ha nem pont középre zár a penge,na és mi van akkor,attól még Isteni minőségű a Kocsis Tűzvihar damaszt pengés fejes-görbém!

Előzmény: DIDORO (37176)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37176
Oszinten szolva a kozeprezarasi problema szamomra csak ezen forumban merult fel. Amig nem durva addig nem erdekel. Persze fontos annak aki nezegetni akarja, de aki hasznalni, annak a kepen bemutatott kozeprezaras nem lehet gond.
Előzmény: D-zoli (37170)
DIDORO Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37175
1. Nem lattad a hozzaszolas vegen a ;-) jelet?
2. Nem latnek semmi kivetni valot egy ilyen tipusu ertekesitesben. En egy-egy exkluziv darab eseten megprobalkoznek a licites ertekesitessel a helyeben. Neki mar van olyan neve hogy megtehetne. Persze a piacot o latja...
Előzmény: Fekete Tibor (37152)
Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37174

+1 python357

Előzmény: python 357 (37160)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.04.01 0 0 37173

Mielőtt valaki félreértené valaki,nem tisztem Kocsis Ferit védeni,nincs tőle bicskám és valószínűleg nem is lesz,mivel nem vagyok bicskagyűjtő én beérem azzal az egy pókossal,amivel reggelizek!

Viszont sok olyan barátom van akinek vannak ilyen bicskái,eddig egyetlen hibás darabot sem láttam,sőt a kidolgozási minősége etalonnak számít a kategóriájában!

Mindössze az zavar,hogy az egyik legjobb magyar kézművest próbálja valaki egy azonosítatlan fotó alapján ócsárolni itt,ahol olyan emberek gyűlnek össze,akik szeretjük a jó késeket,bicskákat!

 

te lujza Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37172

https://www.youtube.com/watch?v=mgg8JqUJEsY

Előzmény: papuba (37168)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37171

Az eladóra gondoltam.

Előzmény: oys... (37166)
D-zoli Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37170

Komoly igazság van abban amit írsz.

 

Úgy vélem, azzal van a legnagyobb baj, hogy a leendő kézműves bicska tulajok egy része ugyanazt a 100%-os steril precizitást várja el a megrendelt késtől, mint mondjuk egy futószalagon készült minőségibb foldertől. Ez elég nagy hiba.

Egy kézműves bicska nem lehet, (véleményem szerint) nem szabad, hogy ilyen legyen. Ha mégis ilyen lenne, elveszne a varázsa. Ezzel nem arra célzok, hogy hibásnak kell lennie, sőt!

Az elkészült bicskának, akármilyen precíz, és tökéletesen darab, pont az az egyik  legnagyobb varázsa, hogy magán hordozza a készítője keze nyomát.

Ettől válik egyedivé, ezáltal emelkedik ki a sorozatgyártott tucattermékek sorából.

Aki ezt nem tudja értékelni, annak nem való egy kézműves bicska.

 

 

Előzmény: fenyooldrider (37162)
python 357 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37169

Érdemes ekkora  vihart kavarni  egy nem középre záródó pengéjű fejesgörbe miatt???:)))))

Ne bassztassátok már egymást!!!!!.........

Inkább azt saccoljátok meg, -mennyiért fogják leütni!!!:))

Most 29 000-nél tart!!

papuba Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37168

Nemtom mi az oka, de itt lassan több lesz a veszekedés, mint az értelmes (mármint érdekes, témába vágó) hozzászólás.

oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37167

"pellengérre állítják az idióták"

Ad1. Nem állítottam pellengérre. Sőt senki nem tette.

Ad2. Ha mégis így vélted, hogy erről szóltam, akkor esetleg az "idiótát" is nekem szántad? Ha így lett volna, akkor felkérnélek arra, hogy többé ne szánj irányomba elmegyógyintézeti jelzőket!

(Szándékosan alkalmaztam a feltételes módot, mert hátha mégse'...)

Előzmény: fenyooldrider (37162)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37166

Sőt, még Te is ezt vélelmezted alább!

Előzmény: Fekete Tibor (37155)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37165

Urak!

Ezt tán nem olvastátok:

"Lehet, hogy mégis próbálta már használgatni a gazdája? Mondjuk egykarú emelőként?"

..mielőtt "alaptalan szarrágás" vádat kaphattam tőletek???

 

Az odáig okés, hogy összezár a csapat Kocsis Feriért, de ezen megjegyzésem nem róla szólt, hanem az eladóról!

Dragomirov Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37164

"azért hagyta volna abba"  azért.

"alaptalan szarrágás marad" az is.

Előzmény: fenyooldrider (37162)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37163

+1

 

Nagyon-nagyon igazad van, és én is unom már az ilyen feneketlen esztelen baromságokat, főleg ha valakik Ferit kezdi el ócsárolni, de igazából kedves "Kákán is csomót találó" uraim mocsok egyszerű a képlet: akinek nem tetszik mutassa már meg hogy tud különbet csinálni, ha meg nem tud, akkor meg talán nem kellene itt játszania magát!

Előzmény: fenyooldrider (37162)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37162

Nem lennék meglepve,ha Feri pont azért hagyta volna abba a bicskakészítést,mint itt is olvashatjuk,100 eladott bicskából az egy pici  hibásat pellengérre állítják az idióták,pedig tudják,hogy kézzel készült,tehát az is csoda,hogy csak ennyi a nem 100%-os darab!

Érdekes,hogy valamiért nem olvasok olyanokat,hogy pld sorjás a műanyag markolata a Spyderco-nak,pedig sokkal többször előfordul,mint az alábbi hiba!

Nekem van egy Spyderco Endura bicsakom ZDP-csúcsvasból és érdekes módon nem középre zár újkora óta,pedig drágább volt mint a legtöbb kézműves bicska!

És akkor mi van?

Ráadásul itt nem egy új bicskáról beszéltünk,aminek ki tudja,hogy mi az előélete?

Ha valakinek direktbe adott a kezébe Kocsis egy ilyen bicskát,írjon már ide egy pár sort,mert addig ez csak alaptalan szarrágás marad!

oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37161

Az enyém - Feritől - szintén olyan, hogy "Kinyitom, becsukom, nem kotyog, éles, működik hurrá".

Számos használat után "sem nagyítóztam, h középre zár e vagy nem". Szépen, nagyítatlanul is látszik rajta, hogy IGEN, pontosan középre zár. És cvikkol, ha kell. És nincsenek vetemedési problémái sem. Egyszóval: Remek!

Előzmény: Parazstaposo. (37158)
python 357 Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37160

:)))))) A "rajongó" táborod most kapott egy gyomrost,-talán fel sem állnak belőle!Teljesen elvesztették a realitásukat a szinte vallásos imádatodban!!....... 

Sokan vannak azonban olyanok is,- akik szerényen, minden sallang nélkül egyszerűen csak tisztelnek,-és elismerik a munkásságodat!...........;-)

Előzmény: kocsisferi (37156)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37159

Nem nagyítgatás kérdése, sem pedig garanciáé. A gazdája lefényképezte (kár volt) , én meg egyszerűen csak észrevettem.

Inkább úgy vélem, hogy az eladó mégsem makulátlanul érintetlen bicskát kínál megvételre. Oda is írtam, alulra, kisbetűkkel a benyomásomat.

(Feri munkáját ismerve én is más pozíciót gondolok az átadáskori állapotáról.)

Parazstaposo. Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37158

Ez egy használati tárgy, én még egy bicskámat sem nagyítóztam, h középre zár e vagy nem. Kinyitom, becsukom, nem kotyog, éles, működik hurrá. Igaz én eleve nem veszek "csicsás" bicskát, mert sajnálnám használni.

Előzmény: oys... (37153)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37157

....garancia...

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37156

A "középrezárásra" nincs garanca.

Az újabb tanúsítványokon ez szerepel is.

Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37155

Abszolút kizártnak tartom,hogy Feri barátom ilyet adna ki a kezéből,biztos hogy a tárolással volt a gond,vagy valamit csináltak a bicskával.

Még egyszer hangsúlyozom,kizárt hogy Feri ilyet kiadna a kezéből,inkább szétszedi,de ez biztos!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: oys... (37153)
papuba Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37154

Helló!

Nem áll érdekemben védeni, de a szaru érzékeny a nedvességre, megdagad, vagy kiszáradván zsugorodik - ettől vetemedik a markolat is. Ki tudja, ennél a késnél milyenek voltak a tárolás körülményei?

Persze, mindettől függetlenül akár lehet hiba is, bár a készítőt ismerve nem valószínű.

Előzmény: oys... (37153)
oys... Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37153

Ez, ha jól látom igencsak olyan, mint amit egy széria darabjának is tekinthetünk. Ami állítólag lesz még a jövőben is...

Tán a szaru nyélanyag és a címer elhelyezése emeli afölé.

Így aztán amíg nincs árlista a széria késekről, addig nem éppen kapkodnivaló a döntés.

 

Viszont a középre zárása, khm...

(Lehet, hogy mégis próbálta már használgatni a gazdája? Mondjuk egykarú emelőként?)

Előzmény: Fekete Tibor (37148)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37152

Na ne bohóckodj már! Szerinted a Ferinek szüksége lehet ilyen hirdetésre,szerinted nem volna elég csak úgy szólni,haló fiúk lehet bicskát vinni,mert van eladó,szerintem 10 perc múlva egy sem lenne már eladó!

Előzmény: DIDORO (37151)
DIDORO Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37151
Gyanus. Meg sohasem vagott vele???
En nem birnam ki, hogy ne hasogassak vele ossze, jo nehany sonkat; hagymat, paprikat....

Most vagy Kocsis Feri az elado; vagy meg sem erdemli hogy ilyen bicskaja legyen ;-)
Előzmény: prs (37147)
DIDORO Creative Commons License 2014.03.31 0 0 37150
Ha a markolat lenne olyan, amilyen akkor igazad lehetne. lyesmiket csinaltak nagyapamek torott kesekre, torott kaszapengebol kialakitott kesekre. Igaz az egyik uradalmi cseled, A masik meg komuves volt. Es nem arultak, mutogattak hanem pl repat, vagdostak vele....

Előzmény: Törölt nick (37133)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.30 0 0 37148

Fiuk,Lányok valaki csapjon le rá.

Előzmény: prs (37147)
prs Creative Commons License 2014.03.30 0 0 37147
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37146

Szeretnék én is gratulálni,várjuk a fényképeket!

Előzmény: szabi72 (37144)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37145

Használd egészséggel!

Előzmény: szabi72 (37144)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.29 0 0 37144

No, Urak, ma átvettem Kocsis Feritől az alapkivitelű aratómat. Mit is mondjak. Arató, sárgaréz bakni, csiszolt agancs nyél, szatén (vagy szálcsiszolt) penge, WNR 1.4034 pengeanyag.

Az agancsnyél természetesen tökéletesen illeszkedik a baknihoz, a csiszolt titulus itt inkább polírozottat jelent, a penge természetesen borotva éles, természetesen tökéletesen középre zár, a kivitelezés természetesen első rangú.

Képek később.

Feri Mester, köszönöm!

papuba Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37143

Én pár éve (15-16) jártam hasonlóan Mohácson. Elvittem az új Aitor Bowie-mat a késes mesterhez élezni. Akkor még nem tudtam úgy élezni, mint most, valamint azt  sem tudtam,hogy a mester titulus nem feltétlenül jelent mesteri tudást.

A kés eredetileg egyenes leélezésébe jól beleköszörült (tuti holkeresre...), persze nem egyenletesen, élet viszont nem sikerült varázsolni rá. Mondjuk csak szerintem nem, mert saját meglátása szerint borotvaéles lett... ezek után lebaszott, hogy minek kell 5mm vastag penge.

Utolsó megbízásom volt a számára.

vasbicikli Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37142

"Ez nem egyfajta hagyományőrzés?"

 

Hmm... paleolit? :))

Előzmény: Törölt nick (37133)
te lujza Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37141

karban79 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37140

Üdv!

 

Eddig csak olvastam, de most már megindult bennem a szó, stílusosan mondva kinyílt a bicska a zsebemben. Egyszer már említettem itt, hogy volt egy késem, jópár évig használtam, míg teljesen el nem életlenedett. Bevittem pont (most már tudom, milyen ösztönösen jó választás volt) a magyarországi-solingeni késkészítés fellegvárába, hogy szeretett kis tőröm új élet kapjon. Ez meg is történt. A tőr igazából egy emlék volt számomra, szinte hozzám volt nőve. Most tudtam csak meg itt a fórumon, hogy Solingenben valószínűleg tanítják, hogyan lehet mesterien lepolírozni egy feliratot úgy a pengéről, hogy olvashatatlanná váljon., egybe simítani az élet az élszalaggal, "skandinávosítani" egy kést.

Nem örültem...eladtam. Pedig szólnom kellett volna a mesternek, hogy ne solingeni módra élezzen. Én voltam a hülye.

algreg78 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37139

Uhh, látod a portál eszembe sem jutott, köszi :)

 

A rendelés már az egyeztetési fázisban van. A két hónap várakozás nem is baj, legalább van idő akkumulálni a pénzmagot ;)

Előzmény: theraphosa (37138)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37138

Ha a késportálon regisztrálsz akkor több képhez tudsz hozzájutni, van egy fóruma Sanyinak. Rendelésnél vedd azt is, figyelembe, hogy kb. 2 hónapot vagy többetmkell várnod amíg elkészül, szóval minnél hamarabb rendelj.

Előzmény: algreg78 (37128)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37137

Oké, de a kés mégiscsak egy funkcionális eszköz, a hegyek, élszalagok ilyetén kiképzését nehezen lehet önkifejezésként felfogni.

 

Jobban átolvasgatva a weboldalukat az is kiderült, hogy ez igazából hagyományos solingeni gyártástechnológia:

 

http://web.t-online.hu/mogyorosyc/5.htm

 

Így utólag belegondolva, kiköpött Wüsthof mindegyik :)

Előzmény: Törölt nick (37135)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37136

Sajnos már elkéstél,a Bakó már lecsapott, mondá az "ÚR"!

Előzmény: Törölt nick (37135)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37135

Picasso és Csontváry képeit is röhejes tákolmánynak tekintették valaha. Egyszerűen ilyen késekről - tetszési indextől függetlenül - nem tudok nem szándékosságra gondolni. Mondjuk például csak bizonyos eszközöket vagy módszereket használ fel a készítésnél, vagy valami más megfontolás miatt néznek ki így. Nem tudhatom, de talán meg kellene kérdezni ítélethirdetés előtt. ;-)

Előzmény: algreg78 (37134)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37134

A meg nem értett késkészítő :)

Előzmény: Törölt nick (37133)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37133

Nem hiszem el, hogy ezek a kések nem szándékosan ilyen ákombákom kinézetűek. Ez nem egyfajta hagyományőrzés? Talán meg kéne kérdezni, hogy mire gondolt a költő. Picasso kubizmusán is jókat hördült a világ, Csontváry képeit meg csomagolóvászonnak adták el...

Előzmény: Hayloft Ezekiel (37132)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37132

én még ilyet se tudnék csinálni, de ha ilyet tudnék tök büszke lennék magamra. az más kérdés, hogy árulni nem lenne képem

Előzmény: DIDORO (37131)
DIDORO Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37131
Ez most vicc???????

No jo. Ilyet en is osszehozok, sot meg be is mutatnam nektek ;-) , de megelni biztos nem ebbol akarnek.....
Előzmény: vasbicikli (37112)
oys... Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37130

Nekem már volt hozzá szerencsém.

(A császárgalóca igazi ínyencfalat.)

Előzmény: kocsisferi (37120)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.28 0 0 37129

Igen a bort azt pancsolják.

Ez azt jelenti,amikor rosszabb lelkületű emberkék felhígítják a bort vízzel ilyenkor mondják,hogy felpancsolta a bort,de szokták ezt úgy is nevezni hogy "csigér" a bor!

Előzmény: Fázisceruza (37125)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37128

A Mindentudó Google.

 

Már egy ideje gondolkoztam rajta, hogy rendelnék Berényitől egy bicsakot, aztán próbáltam még képanyaghoz jutni, mert a honlapján sajnos elég szerény a bicskák galériája.

 

Meg kell mondjam, irigyellek azért a bicskáért, szvsz telitalálat mind a forma, mind az anyagválasztás, és látszik rajta az igényes kivitelezés.

Előzmény: theraphosa (37127)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37127

Jó régi hsz. Visszaolvastál vagy beírt a google-ba a Berényi bicska címszótt?

Előzmény: algreg78 (37126)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37126

Jól ráéreztem :)

 

Köszönöm szépen a választ!

Előzmény: theraphosa (37124)
Fázisceruza Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37125

A bort azt pancsolják. 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (37111)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37124

Sárgaréz. Aznap vettem át, még fényes volt most már sötétebb.

Előzmény: algreg78 (37123)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37123

Theraposa, elárulnád, hogy a linkelt hsz-edben szereplő Berényi-bicskád paklija milyen anyagból van?

 

Nagyon tetszik a színe, de nekem sárgaréznek világos, alpakkának meg sötét :)

(az utóbbit tippelném btw)

Előzmény: theraphosa (30275)
te lujza Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37122

 

Takamura Hana Sujihiki

theraphosa Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37121

Sámánok szerették szárítva kis mennyiségben fogyasztva.

Előzmény: kocsisferi (37120)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37120

........"természetes anyagokból készült" jelzőt is gyakran használják "egészséges" értelemben.......

 

 

Kis galócapörkölt? :D

Előzmény: vasbicikli (37112)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37119

Köszönöm!

Ezzel én is tisztában vagyok,csak a móka kedvéért emlegettem!

Előzmény: mastersergeant (37114)
algreg78 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37118

Hehe, náluk vettem a laplanderemet :)

 

Amúgy nem nagyon láttam a saját termékeiket a boltban, de az is elképzelhető, hogy a tudatalattim szimplán figyelmen kívül hagyta őket :)

Előzmény: vasbicikli (37112)
oys... Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37117

Kezdő késdobálóknak jó lesz gyakorlókésként.

(Ezzel a heggyel úgysem áll bele a partnerébe.)

 

És: Kár, hogy nem "gyárt" bicskát!

(Az első próba-becsattantás során biztos levinné még azt az ujját is, amit a közelébe sem tartott. Csonkolt ujjal pedig némi szünetet tarthatna az ilyenek gyártásában.)

Előzmény: vasbicikli (37112)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37116

:D

Előzmény: Hayloft Ezekiel (37111)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37115

Kígyófa is.

Előzmény: mastersergeant (37114)
mastersergeant Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37114

A vasfa történetesen létezik is, nemcsak a Magyar nyelvben!

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Vasfa_%28n%C3%B6v%C3%A9nynemzets%C3%A9g%29

Előzmény: Fekete Tibor (37110)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37113

Húú bakker azok a kések...........

Na ez a jó-rosszpélda,vagy rossz-jópélda?:D!

Előzmény: vasbicikli (37112)
vasbicikli Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37112

"A gyár az gyárt.

Az ember meg készít."

 

... és az egyik is meg a másik is tud jót és borzalmasat is elkövetni.

Az jutott eszembe, hogy a "kézzel készült" jelzőt hajlamosak vagyunk a kiváló minőségű, nagy gondossággal előállított dolgokkal összekapcsolni, pedig akadnak durva ellenpéldák is.

Szerintem a régi céhes világban szurokba és tollba hempergették volna a "mestert" :))

 

Ez kb. olyan, mint hogy a "természetes anyagokból készült" jelzőt is gyakran használják "egészséges" értelemben, pedig ez is mekkora hülyeség.

 

Bocs, ez most  nem valaki ellen vagy mellett írtam, csak csendesen filozofálgatok...

Előzmény: kocsisferi (37103)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.27 0 0 37111

legjobb példa a bor. mekkora nem mindegy, hogy gyártják-e vagy készítik! :)

Előzmény: kocsisferi (37103)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37110

A vasfáról, kígyófáról, a szemöldökfáról, már nem is beszélve,de ezek csak eszembe jutottak,mint érdekességek, mint hogy milyen találékony is a Magyar nyelv!

oys... Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37109

Kockásfüzet?

;^)

Előzmény: Törölt nick (37097)
szálkaaszemben Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37108

Ja, meg van ugye a betontalpfa, műanyagüveg és társaik,,,:-)

Előzmény: Törölt nick (37097)
roland7 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37107

Figyelemreméltó lesz, ebben már most biztos vagyok. :)

Előzmény: Reinhardt József (37106)
Reinhardt József Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37106

Tiszteletem mindenkinek!

Segítséget szeretnék kérni késem pengéjének hőkezelését illetően.

Csupán kíváncsiságból készítettem el életem kettő pengéjét, és tanultam meg

a tok elkészítéséhez szükséges bőrözést. ( Lásd. Acélfullánk szépségverseny. )

Második pengémet már nem dísznek szánom, ezért keresek szakembert az edzéshez.

Maradok Tisztelettel: Reinhardt József

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37105

;)

 

 

Általában rugóacélból készül és nem rozsdamentes.

Bár lehetnek kivételek.

 

 

Az időpontra vonatkozó kérdésre nem tudok pontos választ adni.

Remélem, nyár elejére-közepére .

Előzmény: prs (37104)
prs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37104

Így tényleg egyszerű. :-)

(Bezzeg a nyavalyás szemantika szerint...)

 

Na de mikor lesz árlista? :-))))))

 

 

És hadd tegyem fel megint ezt a kérdést: A magyar bicskák rugója miből szokott készülni? Szénacél vagy rozsdamentes? (A penge rozsdamentes acél. A bakni is.)

Előzmény: kocsisferi (37103)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37103

Ez megint egyszerű.

A gyár az gyárt.

Az ember meg készít.

prs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37102

Köszönöm, ez logikus, ésszerű, belátható.

 

(Az már nagyon komoly szemantikai vita lenne, hogy a gyárt/készít között mi is a különbség, de feleslegesen, amikor a lényegben egyetértünk, én is csak a szavakon lovagolok. :-) Szakmai ártalom. ;-) "Sorozatban készített", maradok ennél a jövőben.)

Előzmény: kocsisferi (37101)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37101

Pedig egyszerű.

A"sorozatgyártott" kifejezésnek nem a "sorozat" hanem a "gyártott"részével van probléma.

Kézműves termék egyik ismérve, hogy az  nem ipari gyártástechnológia útján keletkezik. Tehát nem gyártott.

Ha a kézművesek szériát (egye fene sorozatot) csinálnak, azok egyébként is kis darabszámúak. Egy-két tucatos szériákra (sorozatokra) talán még nyelvészetileg sem helyes a "sorozatgyártott" kifejezés, tartalmilag pedig végképp nem.

 

prs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37100

"mindenki jobban akarja tudni, hogy egy mester mit csináljon, hogy csinálja, hogy gondolkodjon"

 

Isten ments.

 

 

(Az elnevezések nem önmagukért fontosak. Az viszont nem árt, ha a másik - aki gyakran amatőr - tudja, miről beszélünk. És nem kell külön félórákat magyarázni egy-egy szakkifejezést.)

Előzmény: Törölt nick (37099)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37099

Csak valahogy zavar, hogy már mindenki jobban akarja tudni, hogy egy mester mit csináljon, hogy csinálja, hogy nevezze, hogy gondolkodjon, és egyáltalán :-)

 

Elképzelem, ahogy szigorú felügyelet mellett faragja a magyar népművészeti dugóhúzós lágiolt népi reszelővel cnc minőségben porkohászott damasztabroszból, és közben a nyelvével lapozza az értelmezőszótárt, az idegen szavak szótárát, és az akadémiai nyelvtant, hogy a nap mint nap a szakma gyakorlatának megfelelően, de a nyelvész szerint rosszul használt kifejezéseit a nyelvész által preferált akadémikus megoldásra cserélje. 

 

:-D

Előzmény: prs (37098)
prs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37098

Azért ez annyira nem szakzsargon.

Vesd össze:

"sorozatgyártott"

"sorozatban gyártott"

"széria"

 

Erőltetett a különbség. De ne vitázzunk, nagyon más irányból nézzük.

Természetesen értem én, hogy Kocsis Feri mit ért alatta, csak kötekszem. ;-)

 

(Amit ő ért alatta, az olyan, mint a kisszériás, kézzel összeszerelt autó. Tervrajzon/fejben azonos, egyedi igények nem érvényesíthetőek, de a kézzel történő, nem sorozatgyártás miatt lehetnek apró eltérések.

Végül is a legtöbb, webshopban kapható kézműves bicska, ami nem egyedi rendelés - vagy egyedileg módosított - ilyen, pl. Révész, Tarjányi.)

 

Előzmény: Törölt nick (37097)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37097

Ahogy aki a gömbacélt és a négyszögvasat kitalálta, az se nyelvész, de még matematikus se volt, sőt még csak következetes se, mégis értjük. Ettől szép a nyelv, és ettől izgalmasak (vagy idegesítőek;-) a szakmák nyelvei. Emlékszem, mikor a nyelvész röhögve-felháborodva küldte be a "nedvesített víz" kifejezést a tücsök-bogárba hogy mekkora baromság, csak azt nem fogta fel, hogy a tűzoltók lapjából ollózta, és a kifejezésnek komoly szakmai tartalma van. Laikus meg hadd háborogjon rajta, úgyse' kell értenie a tűzoltó vagy a hidraulikus szakma rejtelmeit, ha nem érti, ne kotyogjon bele :)

Előzmény: Törölt nick (37096)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37096

Szerencsére a szakzsargont nem nyelvészek csinálják ;-)

Előzmény: prs (37095)
prs Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37095

Elnézést.

Akkor is várom. :-)

 

(Nyelvészként vitáznék, mert a széria sorozatot jelent. És ha úgy mondom, "sorozatban gyártott"?)

Előzmény: kocsisferi (37092)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.26 0 0 37094

köszönöm, hogy megtiszteltél a véleményeddel!

Előzmény: kocsisferi (37013)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37093

A japán Kwaiken késekre hajaz, de ez szebb :)

Előzmény: ronya1 (37080)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37092

"....Sorozatgyártott ugyan....."

 

A sorozatgyártás az ipari gyártástechnológiához tartozó fogalom.

A kézművességben széria van.

 

Előzmény: prs (37088)
D-zoli Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37091

A Fejegörbének nem a méretével volt a gond, illetve kicsit mégis.

A nyél hossza és a penge mérete is rendben volt, de a nyél nagyon elvékonyodott a fara fele.

Ez már önmagában elég volt egyrészt ahhoz bizonytalannak érezzem a fogást, másfelől a görbe nyél csak egy bizonyos szögben tarva adott jó fogást. Ha a penge síkja nagyjából párhuzamos volt a tenyeremmel, jó volt a fogás, ez esetben a hüvejkujjam is remekül meg tudott támaszkodni a baknin. Ha viszont bármerre is fordítottam a nyelet a kezemben, már nem éreztem úgy, hogy stabilan tudnám tartani.

Az is igaz, hogy eddíg csak ezt az egy példányt állt módomban kézbe fogni, így ha lesz rá lehetőségem, biztosan megtapogatok majd egy másik példányt is.

 

Mindenesetre a Náder nyele, bárhogy tartom kényelmes és biztos fogást tesz lehetővé.

 

Előzmény: oys... (37087)
ronya1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37090

története:

munkatársam vett egy 150 forintos kést csomagolófóliát vagdosni

mondanom se kell az első akciónál kijött a penge a nyeléből

felmelegítettük a pengét, visszadugtuk összenyomtuk, meg se moccan..... tök büszkék voltunk

aztán eltört a nyele a második akciónál

erre már elszakadt a cérna, élvédő műanyagot felmelegítettem gázláng felett penge bele, kombinátfogóval összenyomkod

azóta is hibamentes :))

amúgy csak egy teszt volt, hogy összeragad-e a műanyag, megtapad-e benne a penge

terv szerint itthon készült volna egy szebb, de lebeszéltek, hogy maradjon így mert ezt tuti nem viszi haza senki (a 100 forintos gagyi szike is mindig eltűnt)

szóval kirájjjsáág a kés

:))))))

Előzmény: vasbicikli (37082)
Sándor-68 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37089

Bocsi, de első ránézésre egy nyárson túl sütött kolbászra gondoltam.:))!

Előzmény: vasbicikli (37082)
prs Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37088

A magyar bicskák rugója miből szokott készülni? Szénacél vagy rozsdamentes?

Az éle polírozott nyilván, a "lapja' fekete. Hogy lehet meggyőződni róla? (Keressek egy régit és nézzem meg rozsdás-e, tudom.) Kémiai módszert nem szeretnék, mert nem szívesen hagynék rajta nyomot. Az ízért meg nem érzem rendesen, mellette a platina, az meg réz. A bakni is rozsdamentes.

 

 

(Én egyébként csöndben várom a Kocsis féle alap bicskák árlistáját. Sorozatgyártott ugyan, de legalább várni nem kell rá. ;-))

 

 

oys... Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37087

Ez tényleg tökugyanolyan, mint az enyém!

Még a körömvájatnál az a ferde lecsapás is...

 

Viszont a fejesgörbe nagyon jól kézreálló tud lenni jó méret esetén. Szerintem azzal lehetett a bajod, hogy túl nagy volt a tiéd. Jól gondolom?

Nekem pld. a középméretű pont olyan jól passzol a tenyerembe (a remek hüvelykujj-támasztó képességével együtt), mint az előbb említett régi edzőcipőm a lábamra anno.

Előzmény: D-zoli (37081)
szabi72 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37086

Nem ismered az éltársat. ;) Ez tök jó!

Előzmény: Fekete Tibor (37085)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37085

Ez borzasztó!

Előzmény: ronya1 (37080)
oys... Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37084

Abba belenyomva a tenyered, tényleg ergonomikus nyelet eredményez.

(Siheder koromban én is mondtam olyat egy jó edzőcipőmre, hogy olyannyira a lábamhoz illik, mintha beleléptem volna mezítláb egy meleg kulába.;)

agy73p Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37083

Igazi "tökönszúrós" kés :)

Előzmény: ronya1 (37080)
vasbicikli Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37082

Mi ez a trutyi nyél, valami elolvadt műanyag?! :)

Előzmény: ronya1 (37080)
D-zoli Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37081

Üdvözlöm az Urakat!

 

Megpróbáltam lefotózni a Polyák Nádert. Eredetileg kint a természetben egy fatuskóra fektetve szerettem volna elkészíteni a képet, de az időjárás közbeszólt, esett egy "kis" hó. Így aztán maradt a szobai fotózás. Sajna akkora fa vágódeszkám nincs amire minden ráfért volna ezért egy csúnya zöld műanyag deszkára került a kés és a reggelim, amit a fótózás után be is termeltem:)

Ha lesz rá lehetőség megpróbálkozom azért majd a természetben való fotózással is később.

 

Íme:

 

 

Azóta, hogy megvan a kés próbálok egy kicsit utánaolvasni a magyar bicskáknak, bicskatípusoknak, és találtam is sok jó infót a neten, illetve elég sok képet megnéztem a különböző típusokról. Ahogy az előző hozzászólásomban is írtam, a Náder beszerzése magával hozta, hogy megváltam a Fejesgörbémtől. Elsősorban azért, mivel a Náderen egész egyszerűen nagyon jó a fogás, a fejes meg nem igazán passzolt már a kezembe. A másik ok amiért könnyen ment a megválás a különböző bicskatípusok fotóinak nézegetése közben világosodott meg. Rájöttem, hogy a Fejesgörbe/Maskara pengeforma nem igazán tetszik, sem pedig a Szalonnázó/Rác típusok pengéje. Ellenben a Cakli penge nagyon nekem való. Hasonlóan vagyok a nyelekkel is. A görbe változatok nem tetszenek. Egyszóval a további darabok amiket tervezek beszerezni a Náder/Cakli családból kerülnek majd ki...

ronya1 Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37080

nemesacél penge ergonómikus nyél

 

:)))))))

melóhelyre csináltam, kb egy hete és még mindig működik

 

fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37079

Nem egészen egyforma az alapanyag sem csak hasonló,az RWL-34 ben van vanádium is,ami a másikban nincs,az ATS-34 ben viszont van kevés silicium,ami keményebbé teszi az acélt ugyanolyan széntartalom mellett !

Nekem mindkettőből van pengém,ATS-34 több is,nekem az a legkedvencebb acélom!

Szerintem{az én saját tapasztalatom szerint} az RWL-34 amennyivel nehezebben élezhető annyival nem éltartóbb,az éltartásuk kb egyforma!

 

RWL 34                :    (C 1,05; Cr 14,0; Mo 4,0; V 0,2)      HRC 59                                                  

ATS-34                  :   (C  1,05; Cr 14,0; Mn 0,4;Mo 4,0;P 0,03;Si 0,35;S 0,02)       HRC  59-62

 

Ettől eltekintve amit írtál az korrekt,ezek az acélok állnak legközelebb egymáshoz,a gyártástechnológiájukat félretéve!

Előzmény: _D.S. (37076)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37078

teljesen igaza van, csak azt nem tudom mit értek félre.

Előzmény: Fekete Tibor (37077)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37077

Ez tökéletesen így van!

Előzmény: fenyooldrider (37075)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37076

az összetevőik révén ezek nagyon hasonló acélok ezért "ekv". az más kérdés, hogy az RWL már porkohászati, vagy a 154CM helyett kapható CPM154CM is porkohászati. mindegyik alkalmas késacélnak és használják magyar késkészítők is. sőt Feri alkalmazta egy időben.

Előzmény: fenyooldrider (37075)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.25 0 0 37075

Ezt félreérted,ugyanis nem így van!  Idézlek: ---------'ATS-34-et (ekv. 154CM, RWL-34),"-----------  !

Ebben az a bibi,hogy a 154CM volt először,csak az amcsik a végére elkanászodtak,{nagy gyártási szórás}

aminek az lett a vége,hogy a japók kifejlesztették az ATS-34 acélt,ami többé kevésbé megegyezik a 154CM-el,{mondjuk szerintem sokkal jobb} és a végén ebből fejlesztették azt hiszem a svédek az RWL-34 acélt,de alapvető különbség,hogy míg az ATS-34 monoacél ,addig az RWL-34 porkohászati acél!!

Előzmény: _D.S. (37067)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37074

az meg könnyen kipattogzik

Előzmény: _D.S. (37071)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37073

Az RWL-34 szintén nem szereti a márka illetve a körömhely bepréselését.

Természetesen a készítő megcsinálgatja lényeges felár nélkül, mondhatni baráti kedvességből ezt a plusz munkát.

 

Ennél az acélnál  a pengeforma kialakítása  is (De az ATS-nél is ) teljesen más módon történik, mint egy sandviknál.

Nem kellenek hozzá különösebb eszközök, csak idő.

Sanyi!

Látnod kellett, normál esetben hogyan készül a bicska penge formája.

Hány pengét csiszolsz-reszelsz ki ATS-ből, vagy RWL-ből, míg én 100 pengét kipréselek KO-ból, vagy sandvikból?

1 db-ot?

Nem hiszem.

 

Előzmény: _D.S. (37053)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37072

amúgy szerintem te is és a többiek is megértettétek amit mondani akartam, csak jól esik egy kicsit kötekedni :D

Előzmény: theraphosa (37070)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37071

ezen az S30V anyagon jó megakadtatok :D

példának hoztam fel, mert a Spydercoék elfogadható áron adják. legyen akkor Benchmade féle D2 ;)

Előzmény: theraphosa (37070)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37070

Ezeket könnyebb megmunkálni mint a s30v-t.

Előzmény: _D.S. (37067)
oys... Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37069

Utóbbi Fekete Tibornak címződött volna!

Előzmény: oys... (37068)
oys... Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37068

Más téma:

Kocsis Feri linkelt cikkében (37008 alatt) a márkajelzések technikai megoldásainál érdekes módon a Te műhelyedben készült képre (36354 alóliak egyike) leltem.

Akad még más is a cikkben, ami Tőled származik?

(Nem utolsósorban ez is érdekelne személyesen.)

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37067

köszönöm. azért is írtam az ATS-34-et (ekv. 154CM, RWL-34), mert Feri egy időben alkalmazta a bicskáinál ezt az acélt, tehát nem lehetetlen egy ilyen bicska elkészítése. ugyanúgy ahogy egy csomó más acél felhasználása sem okozna gondot. az egyedüli probléma mindig az anyag beszerzése, mert csak nagyobb mennyiséget lehet venni belőle. de mint írtam, az összefogás itt is segíthetne.

ezért értetlenkedem, hogy miért hagynak ki egy ilyen lehetőséget, ami jó lenne a felhasználóknak és a készítő is növelhetné a forgalmát...

Előzmény: oys... (37064)
oys... Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37066

Az elejét a fórummotor generálta. Sajnos!

Előzmény: oys... (37065)
oys... Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37065

12.00

Normal 0 21 false false false HU X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Normál táblázat"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:"Times New Roman"; mso-fareast-theme-font:minor-fareast; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}

Kedves Fekete Tibor!

Vagyis V.L.! (Lásd: 36837 – de a katonakönyved képe már nem látható, amiből eldönthetném, hogy miként szólítsalak.)

/És még én lennék tudathasadásos?/

 

No, mindegy is, ezúton is szeretném jelezni, hogy küldtem Feléd egy e-mailt, azzal a céllal, hogy bejelentkezzek Hozzád. Többet érhet, ha személyesen ismerjük egymást, akkor talán nem kapok az orcámba a jövőben olyanokat Tőled, mint tegnap.

És utána tán nem fogsz annyira félreismerni, hogy kettős énnel rendelkezőnek tartanál.

 

Továbbá minderre a személyes összefutásra még néhány, témába vágó okkal is rendelkezem, mivel egyrészt furdal a kíváncsiság a gyűjteményed felől, szívesen megcsodálnám (annak részeként a L’Eclair-ről is jót dumálhatnánk, mert az is érdekel). Valamint akad egy érdekes Victorinox GAK-om, aminek sajnos görbe a pengéje és hátha tudnál erre megoldást nekem. Sőt, akad néhány olyan késkészítő mester is akiről szívesen informálódnék, hátha van tapasztalatod?

 

Megoldjuk a találkozót?

oys... Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37064

_D.S.!

Szerintem meg az RWL34-gyel fogtad meg a lényeget!

A top-über acélokra úgy látom, minden iparosember és néhány felhasználó is fel fog hördülni. De a mai átlagostól épp ennyivel jobb már igencsak kívánatos anyagfelhasználás lehetne. És ott lesz a baj, ha sokan ezt sem tartanák jó iránynak.

(Pedig Szalontaiék porkohászati damasz'pengét alkalmaznak rozsdamentesként, RWL34-es vadászkések tucatjait készítik, Berényi Sanyi is dolgozik az utóbbiból, minimális felárral, stb. Nem hiszem, hogy ezektől is el kellene zárkózni.)

Előzmény: _D.S. (37053)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37063

ez hogy jött ki Laci?

én csak annyit tudok, hogy Tóth Pálnál egy Vanadis 10 vadászkés olyan 35-40e-ből kijön, még ha egyedi formáról van is szó. pedig ahhoz tutira nincs "szaggatója" :)

ennyi anyagból kijön kb 4-5db bicska pengéje. persze egy kisebb penge nem feltétlenül olcsóbb mint egy nagyobb, lásd a cipőket. de ha nem egy darabot kell csinálnom és megvan a kivágáshoz a technikám, akkor már nem látom akadályát egy felső kategóriás bicska megszületésének.

Előzmény: Fekete Tibor (37060)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37062

Na, pont ezt nem tudja a vevők többsége, ahogyan én sem.

Előzmény: Fekete Tibor (37061)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37061

Bár nem nekem írtál,de csak annyit tennék hozzá,remélem Feri nem haragszik meg.

A vanadium tartalmú acélokat igen nehéz megmunkálni,főleg ha még Cobalt is van benne és esetleg Wolfram is,na itt van a kutya elásva!

Egyébként a CPM S30V-ben is 4% Vanádium van,az Elmaxban 3% a Vanadis 10ben pedig 9,6% de 10-nek mondják,tehát ez már mumus a maga nemében,ennek az acélnak a megmunkálásához már illenek a gyémánt szerszámok,de polírozni is csak gyémánt pasztával lehet,mert az általánosan használatos polírpasztáktól csak bemattúl, ebből adódóan az elkészített bicska fogyasztói ára is egyenes arányosan növekszik a monoacélkhoz képest!

Előzmény: Longboat (37049)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37060

Egy Vanadis10 bicskát 120000Ft körül lehet TALÁN megvenni,ha éppen jó napunk van,és ez teljesen normális!

Előzmény: kocsisferi (37046)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37059

Sanyi,ez nem lehetséges,tudva a Porkohászati acélok metallurgiai tulajdonságait,ilyen műveleteket nem lehet Porkohászati acélokkal végezni,mert utána eldobandó hulladék lesz belőle,mit mondjak drága egy játék lenne!

Előzmény: _D.S. (37042)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37058

+1

De nagyon igazad van!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: Takanohana32 (37040)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37057

akkor meg belemegyek egy tárcsamaróval. nagy ügy :)

Előzmény: Fekete Tibor (37056)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37056

Porkohászati acélba,nem lehet bele préselni semmit sem,mert körbefutó mikco repedések keletkeznek az anyag szerkezetében,és hőkezeléskor szabályszerűen szétrobban a hűtés pillanatában! Bumm!

Előzmény: kocsisferi (37039)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37055

Értem. Nekem nincs ilyen  szuperacél pengéjű késem. Sandvik, meg szénacél van. A konyhakéseim acélját nem is tudom. Ezekkel tök jól  elvagyok. Egyszer majd szeretnék egy kis fixet valami nagyon komoly anyagból, de nem azért, mert szükségem van rá. Hegyes Sándor Fecske nevű modellje nagyon tetszik.

Előzmény: _D.S. (37053)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37054

Ebben az Image tudatban,hogy nekem van ilyen,lehet igazad van, DE MINEK,le írtam a lényeget és ezen semmi sem változtat,mert ez a gyakorlat!

Előzmény: _D.S. (37037)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37053

azért ne vonj le messzemenő következtetéseket elejtett megjegyzésekből. az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy rengeteg "jó" acél létezik, amik megmunkálása nem igényel extra gépparkot vagy technológiát. csak megjegyzem, hogy Feri is készített nem is egy bicskát ATS-34-ből, amit nevezhetünk 154CM-nek, vagy RWL-34-nek is. abban azért egyetérthetünk, hogy lényegesen csábítóbb az ínyenceknek,  mint a KO13...

több ízben is leírtam és nem győzöm hangsúlyozni, hogy az S30V csak a minőségbeli különbséget volt hivatott hangsúlyozni. írhattam volna SGPS anyagot is...

Előzmény: Longboat (37052)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37052

Hopp, ez azért meglepett, azt hittem, hogy a 100-as némi költőiséget tartalmazott. Ezek szerint nem. Márpedig, ha ezek a száraz tények, amiről a hozzá nem értőknek (majdnem laikust írtam, de az valaki más :D) fogalmuk sincs, akkor bizony lehet, hogy mégis inkább azt kell mondani, hogy ilyen anyagokból nem dolgozunk, mert valóban nem lehet mindenkinek minden alkalommal részletekbe menően kezelni a felháborodását, amikor megtudják egy ilyen pengéjű bicska árát.

 

Miért jut eszembe Márkus örök érvényű jelenete? És itt most a vevőknek tessék magukon önkritikusan röhögni, véletlenül se vegye egyetlen készítő se szó szerint:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Rkm8nVmcmQE

Előzmény: kocsisferi (37051)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37051

Nem túlzás ,amit írtam. Az alkalmazott technológia teljesen más egy bicska készítésre való acélnál (KO13, Sandvik12C27), mint egy "hiperacélnál".

Ez összetett dolog. Idő hiányában nem fejtem most ki bővebben.

Egyszer lehet, írok róla egy cikket

Előzmény: Longboat (37049)
Rockrider Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37050

Kevés! Kínában 12 000 000 000-od készítenek negyedáron. Te miért nem?

Előzmény: _D.S. (37043)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37049

Pusztán érdeklődésből kérdezem, mert fogalmam sincs az ilyen munkafolyamatok időigényéről:

Egy normál acélba mennyi ideig tart elkészíteni a körömvájatot?

És egy S30V megmunkálása tényleg százszor annyi időt vesz igénybe? Mert ez esetben tényleg el tudom képzelni, hogy nincs olyan "elhivatott" rajongó, aki meg akarná ezt az extra időráfordítást fizetni.

Az eszközberuházás azért más kérdés, mert azt akkor kell meglépni, ha látható az ésszerű megtérülése, vagy ha az ember hobbiból csinál valamit.

Gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek bizonyos feladatokra sokkal jobb minőségű, nagyobb tudású és jó eséllyel drágább eszközei vannak, mint amit a valós igényei, szükségletei indokolnak, csupán azért, mert érdekli a téma, vagy mert az adott dolog a hobbija. Én bizony hajlamos vagyok "túlcifrázni" a dolgokat, ahol nem az a lényeg, hogy a befektetés mielőbb megtérüljön, hanem, hogy örömet okozzon az adott dolog használata.

Előzmény: kocsisferi (37045)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37048

ez csak mennyiség kérdése. kínában kihoznák a feléből :DD

Előzmény: kocsisferi (37046)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37047

tudod, hogy igen :)

nem ismerem az S30V megmunkálásának a lehetőségeit, nem követek el nagy hibát, ha ebben teljesen rád hagyatkozom :D

ugyanakkor ahogy mondtam, az S30V csak egy viszonyítási alapként lett felhozva. ahogy Hofi mondta, ...az is mindegy nekem ha nyúl, csak röfögjön :D

Előzmény: kocsisferi (37045)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37046

én vevő lennék egy-két ilyenre és szerintem rajtam kívül mások is."

 

17 ezerért?

 

:D

Előzmény: _D.S. (37042)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37045

Te Sanyi!

Dolgoztál Te késesnél?

Nem a szerszámnak lesz baja a préseléstől, hanem az SV30-nak.

A melegítéssel szintén ez a helyzet. Ha melegítgeted össze-vissza, mi lesz azzal az anyaggal?

Én tudok egy elfogadható módszert a körömhelyre, aminek szintén százszoros az időigénye a normál acélba való préseléshez képest. (Az eszközigényről meg ne is beszéljünk.)

Előzmény: _D.S. (37042)
Longboat Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37044

Csodálkoztam is, hogy egyrészt mi tart azon egy hónapig, másrészt akkor miből élsz...

Előzmény: _D.S. (37043)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37043

csak  három nulla maradt le :)

1.200.000db

Előzmény: _D.S. (37041)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37042

ne vedd személyes támadásnak, én csak  mint lehetséges alternatívát vetettem fel. én vevő lennék egy-két ilyenre és szerintem rajtam kívül mások is.

"Aztán jön a körömhely. Hogyan préselnéd bele egy SV30-ba?"

ezt neked kellene kitalálnod, te vagy az iparos :D

én megmelegíteném, vagy használnék még keményebb bélyegzőt ;)

Előzmény: kocsisferi (37039)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37041

szerintem semmi sem tiltja az egyeztetést.

 

mi számít kisebb munkának? korábban hajtogattuk a Tigáz számlalevél mellékletét, ami havi 1.200db A/4 hajtogatását jelentette és mellette voltak a többi kisebb munkák is.

Előzmény: GPF (37036)
Takanohana32 Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37040

Kézzel készített kézműves bicska/kés mindenféleképp drágább lesz, mint a sorozatgyártott gépi. Akinek csak kell egy nyúzható, olcsó bicska, az vesz kínait. Akinek az okoz örömet, (még ha soha ki nem használja is), hogy a bicskája pengéje az éppen aktuális csúcsacélból készült, az vesz márkás sorozatgyártottat drágán.

 

Kézi megmunkálással egyik szegmensben sem lehet aratni, mert mindenképp drágább lesz, mint már említettem, akkor meg miért ilyet vennének a vásárlók.

 

A kézzel készült bicskák pont azt a célközönséget célozzák, akik nem a fenti szempontok szerint döntenek, hanem olyan kést keresnek, aminek lelke van, ami szól hozzájuk, illetve lehetőség van arra is, hogy egyedi elképzeléseik megvalósuljanak.

 

Ebbe viszont simán beleférne az is, hogy a vevő csúcsacélból kéri a pengét, ha tudomásul veszi, hogy drágább lesz, mint a gyári bicska. Nyilván van az az ár, amiért megéri bicskát készíteni, ezt szemrebbenés nélkül el kell kérni. Mindig lesznek olyan elvetemült rajongók, mint mi, akik kifizetik.

 

 

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37039

Nem az anyagköltség itt a döntő.

 

Olvastad a márkázásról szóló cikket?

 

100 ko vagy Sandvik pengét bebélyegzek az idő alatt,  míg egyre ráállok a gravírgéppel.

Aztán jön a körömhely. Hogyan préselnéd bele egy SV30-ba?

Előzmény: _D.S. (37035)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37038

rajtam kívül csak egy fix ember van, meg néhány mozgó ha bejön valami nagyobb megrendelés. kézi kötést ritkán vállalok, inkább irkafüzetek, brossúrák, nyomtatványok teszik ki a munkáink zömét.

Előzmény: GPF (37036)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37037

szia Laci!

ahogy már többször írtam, ne csak a valós felhasználásra koncentrálj. ha megéri súlyos 10ezrekkel többet kiadni egy összetett damaszt penge miatt, plusz még néhány ezret egy berakásért, meg további ezreseket egy vésetért, holott ezeknek mindnek csak esztétikai értékeik vannak, akkor érje már meg a tudat, hogy egy igazán különleges acél ficereg a bicskádban :D

Előzmény: Fekete Tibor (37028)
GPF Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37036

Az árak egyeztetését nem tiltják mindenféle törvények?

 

(Kicsit más. Te mekkora könyvkötészetben vagy érdekelt? Kisebb melókat vállaltok?)

Előzmény: _D.S. (37035)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37035

az S30V csak példaként lett felhozva. létezik még rengeteg hasonlóan jó acél. egy akkora munkadarabnál mint egy bicskapenge, nem jelentene óriási különbséget. csak egyszeri nagyobb beruházást igényelne, mert ezeket nem lehet dekára megvenni. itt jönne képbe az összetartás a kisiparosok között, mert akár vehetnének nagyobb mennyiséget közösen is. egy példa: kint ausztriában a kisnyomdák össze tudtak fogni az ügyfelek megtartásának érdekében és árakat egyeztettek, hogy megelőzzék a fillérek miatti vándorlást. a minőség az más kérdés. ha valaki jobbat ad ugyanannyiért, akkor természetes a váltás.

Előzmény: Juleska (37030)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37034

Ott kezdődik, hogy amcsi. Nem hiszem, hogy van európai forgalmazója. A legolcsóbb bicska s30v acéllal a Buck Vantage ami vámmal áfával postával kb 21 ezer pénz és semmi extra nincs rajta.

Előzmény: Juleska (37030)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37033

Meg tudjuk munkálni. (Akár a tömör keményfémet is.)

 

A lényeg viszont az, amit írsz.

Előzmény: Juleska (37030)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37032

Ha ilyet szeretnél vagy valaki szeretne keressétek meg Zsoltot, szerintem van az pénz amiért megcsinálna szinte bármilyet.

Előzmény: _D.S. (37029)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37031

Ha jól értem, Feri te is valami hasonlóra célzol, igaz? :)

Előzmény: Juleska (37030)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37030

Nem értek a dolog ezen részéhez, de erős a gyanúm, hogy kisipari módszerekkel nem is igazán lenne egyszerű pl. S30V-t megmunkálni.

 

Van egy olyan sejtésem, hogy ha Feri, vagy bárki más késkészítő mester el akarná kérni egy ilyen csúcsacél megmunkálására fordított idő/energia reális árát, az nem 5-10 ezer Forintos árkülönbözet lenne a hagyományos acélokkal összemérve, ezt meg nem hiszem, hogy sokan meg akarnák/tudnák fizetni.

 

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37029

teljesen igazad van. de az esetek szintén nagy százalékában nem is mindennapi használatra veszik ezeket a bicskákat, hanem gyűjteménybe vagy csak úgy. néhány "hárdkór" felhasználótól eltekintve, mint pl te ;)

Előzmény: theraphosa (37026)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37028

Hát ezt jól megmondtad Sanyi:)

Csak egy valamit felejtettél el, még pedig azt hogy nem mindenkinek az-az óhaja, sőt a kés és bicska "őrültek" táborából nagyon sokan nem is szeretnének hiperacélokból kést vagy bicskát maguknak, pedig ezek az acélok rendkívül sokáig tartják az élüket, de ha egyszer elmegy az élük, na ott kezdődik a baj! Miért is? Azért mert az átlag felhasználók egész egyszerűen nem tudnák újraélezni ezeket, sőt még késes szakembereknek is igen sok izzadtságába kerülne az újraélezés, ugyanis nincsenek felkészülve ezekhez az acélokhoz való szuper minőségű csiszoló szalagokkal illetve gyémánt, vagy gyémánt bevonatos szerszámokkal, pasztákkal és leppelő eszközökkel, akkor meg minek! Az ilyen kés vagy bicska, csak a probléma forrása lesz rövid időn belül, és a tulajnak nagyon hamar elmegy tőle a kedve! Barátom nincs igazad, már ne is haragudj. Nekem már csak van és lesz is lehetőségem, hozzájutni ezekhez az anyagokhoz,  hiszen ezekkel dolgozunk, raktárkészleten található Vanadis 23-10-30-60,Vancrom40, Elmax, Sverker21(D2) Sleipner, stb, az ilyen acélokból készítünk kivágó bélyegeket és matricákat. Mindezek ellenére, mégsem agyalok folyton azon, hogy ebből készítsem az összes késemet, készítettem, van belőle, sőt vettem a Tóth Pál késekből is, és ennyi, beláttam hogy ezeket ne vigyem magammal a különböző vadász vagy horgász túráimra! Egy vadászatunk alkalmával, lőttünk 3 vaddisznót egy hajtáson, a harmadiknál elment az éle mert a disznó szőre a dagonyázás miatt tele volt apró kis kavicsokkal, a ezután már csak kínlódtam, a többiek meg röhögtek rajtam, na mi van a szuper késeddel, és igazuk volt, bizony abban a helyzetben nem tudtam újra élezni, szégyen szemre kimentem a közeli faluba és vettem egy hentes bontó kést (KO13),  annál nem volt érdekes ha kiment az éle, ezt már simán szerette a fenőacél! A cégen belül meg van minden lehetőségem az újra élezéshez, úgy gyémánt tárcsák és leppelő porok, mint 3M csiszoló anyagok és szalagok tekintetében, de ha kiviszed magaddal 1 hétre horgászni és véletlenül kimegy az éle, hogy a csudába élezed újra, mert a gyémántos fenő cuccok 15mp-ig élnek ezeken a pengéken, utána lekopnak, vannak még a Haidu kövek, de azok sem szeretik ezeket a Hiperacélokat, meglehet velük élezni, de nem leány álom, Tehát szerintem ne kergessünk örökösen kósza ábrándokat és gyönyörű bárányfelhőket, mert nincs értelme, gondolkozzunk józanul mindig a helyzetekhez méltóan a pillanatnyi lehetőségeket felmérve, és akkor kevesebb negatív élmény és kellemetlen meglepetés érhet bennünket .

Előzmény: _D.S. (37014)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37027

Csináld 17 ezerért sv30-ból a saját vállalkozásodban!

Az igény, a kereslet nem elég a sikerhez.

Szerintem nem bonyolult ez, max. Te nem érted.

Előzmény: _D.S. (37025)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37026

Tradi bicskához felesleges a szuper acél. Esetek 95%-ban evésre használod, a kolbász hagyma, szalonna nem eszi az acél élét. 

Előzmény: _D.S. (37025)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37025

igen. de mivel te nem csinálod meg, ezért inkább vesznek Spydercot jó acéllal, vagy kínai bicskát olcsón. ha én késkészítéssel foglalkoznék, nem hagynék egy ilyen piaci rést. végülis a bevételre neked is szükséged van. én a könyvkötészetemben nem akadékoskodok a megrendelőkkel. ha az én ízlésemnek nem felel meg a megrendelő által választott anyag vagy betűtípus, elmondom ugyan a véleményemet, de ha neki az kell, akkor megcsinálom. mindenki más.

Előzmény: kocsisferi (37023)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37024

Elnézést az elírásért!

 

Előzmény: kocsisferi (37023)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37023

Elhiszem, hogy sztivesen adnának az ismerőseid 17 ezret egy sv30 maskaráért. Csak én nem szívesen csinálnám meg.

 

Erről próbálok írni.

Előzmény: _D.S. (37018)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37022

Ha "csúcsacél" feelingre vágyom, akkor nem tradi bicskát veszek elő. :)

Előzmény: _D.S. (37020)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37021

Arról nem is szólva, hogy lézerrel és űrtechnológiával készült kés nem hordozza (számomra) azt a hozzáadott értéket, mint egy kézzel, vagy kisipari módszerekkel készült darab.

Ha előveszek, használok egy bicskát, nekem igenis számít, hogy Feri, Tóth Árpi, Berényi Sanyi, vagy akárki, aki elkészítette, beleadta a figyelmét, ügyességét, odaadását annak az elkészültébe.

Előzmény: _D.S. (37018)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37020

persze. ezt írtam én is. semmi szükség a cúcsacélra, de azért jó a tudat... ;)

Előzmény: Juleska (37019)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37019

Nem mondom, hogy kizárják egymást (írtam is, hogy van némi átfedés a két felhasználói kör köött), csak éppen az én szemléletemben nem illenek össze.

 

Ráadásul egy hagyományos magyar bicska szokásos felhasználási területei nem teszik szükségessé sem a csúcsacélok használatát. Ha a KO13 kitompul a szalonnán, akkor azt inkább én sem eszem meg. :))

Előzmény: _D.S. (37018)
_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37018

de a természetes anyagok miért zárják ki a modern porkohászati acélokat? én egyáltalán nem idegenkedek a gondolattól. én magam rengeteg dolgot készítek kézzel, persze nem népművészeti alkotásokat. de ha lenne hozzá eszközöm szívesebben csinálnám lézerrel vagy űrtechnológiával. semmivel sem tartanám kevesebbre az így elkészült darabokat.

ez csak az én véleményem, lehet nem jól látom a problémát. akiket én ismerek, azok is szívesebben adnának 15-17e Ft-ot egy S30V maskaráért mint 8-10 ezret egy Ko13-ért.

Előzmény: Juleska (37016)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37017

Ja, ha meg hosszú lennék és sárga, én lennék a kettes villamos Debrecenben.

 

Kovácsolt, damaszt áramszedőkkel? :))))

Előzmény: kocsisferi (37015)
Juleska Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37016

Szerintem a csúcsacélok, és a kézműves tradi bicskák két különböző, esetleg kis átfetéssel bíró piaci szegmenst fednek le. Két külön filozófia, szinte külön világ.

 

Aki tradicionális, népi iparművészeti terméket keres, az jobbára hagyományos anyagokból szerené azt: fa, csont, szaru, agancs markolat, általánosabb (1.4034-től a Sandvik 12.27-en át a szénacélig) acél penge stb.

 

A modern anyagok kedvelői pedig kis kivétellel G10 markolatos, acél-titán-wolfram ötvözet pengés foldert választanak.

 

Porpáczi Zsolt például csinál ugyan G10 markolatú, Elmax pengés, klipsszel szerelt maskarát, ami valóban gyönyörű, és bárcsak lenne rá pénzem, de nekem az már tök más műfaj, mint mondjuk az a Kocsis-cakli, ami általában az övemen figyel.

 

J.

Előzmény: _D.S. (37014)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37015

Az acél témát elég jól körbejártuk a múltkor.

 

Tóth Pált meg kérdezd meg, miért nem csinál bicskát!

 

(Ja, ha meg hosszú lennék és sárga, én lennék a kettes villamos Debrecenben. ?) )

 

 

 

 

 

 

 

_D.S. Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37014

majd én megmondom a tutit ;)

ott csúszik meg a hazai kézműves termék, hogy a rengeteg időigényes és aprólékos munka mellett középszerű vagy alsó kategóriás acélokat használnak. a  csúcsacélokról lehet vitatkozni, hogy kell-e, miért van rá szükség, stb.. de a hazai vásárlók is egyre inkább elvárják, hogy a többnyire díszként használt bicskájuk ne legyen "gyengébb" acélból, mint az eBay-en 15.000-30.00-ig kapható Spyderco VG-10, S30V, ZDP-189 bicskák. vagy ha már alsó kategóriás, akkor ne legyen drágább mint a 2.000-5.000-ig kapható kínai bicskák. szóval nehéz igazságot tenni de az biztos, hogy a megnövekedett igényekkel lépést kell tartani. példának tudom felhozni Tóth Pált, aki szinte egyedüliként kínál Vanadis-10 acélos késeket. ha bicskákat is vállalna hasonló minőségben és árban, akkor szerintem sokan visszaadhatnák az ipart!

Előzmény: kocsisferi (37013)
kocsisferi Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37013

Egyetértünk.

Onnan biztos másként látszik a helyzet, és igaznak tűnik a véleményed.

Innen nézve nem biztos.

Ismerek készítőket Magyarországon, akik elkérik a tudásuk árát.

A "savanyúaszőllő" effektus miatt szinte mind közutálat tárgyává váltak a hazai piacon.

Ez egy hosszú folyamat lesz, mire ebben a témában helyére kerül, hogy mi az ipari gyártástechnológia, mi a kézművesség,

kézművességen belül mit jelent a széria, mit jelent az egyedi készítés és mit  a kívánság szerinti készítés.

Nagyon sokat kell változni a megítélésnek ahhoz, hogy a bicskákat ne értékelje alul a piac a fix pengésekhez képest.

Lehet, hogy a "bicska ágazat" ezt nem éli túl, nem éli meg.

 

Jelenleg egy sorozat gyártott, de limitált termék (más színű műanyag nyél  ;)), többe kerül, mint egy kívánság szerint készült hazai.

Sőt néha egy monoacél lemezből lézergéppel kivágatott,  sorszámozott, kis szériás hazai,  penge-panel-panel-csavar-csavar típusú kés is drágább, mint a  teljes egészében kézműves módszerekkel, a vevő igénye szerint, damasztból csinált egyedi.

Sajnos sok ilyen, "nagyonnagyigényemvan-azároniszontfelhördülök" jellegű tapasztalatom van.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Hayloft Ezekiel (36930)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37012

Jó cikk,hát még az a sok káprázatos kés!!!!

Igaz egyesével láttam már nagy részt,de így összeszedve a hazai 'elit"késeket tényleg látványos!!

Előzmény: kocsisferi (37008)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2014.03.24 0 0 37011

"Meglepően sok mamutagyar kapható a szabad piacon. Legtöbbjük félig rohadt, pudvás, vagy csak szimplán csúnyán néz ki, és használhatatlan."

 

azok jönnek a kavicsbányákból, amit a szemfüles gépkezelők szépen kiszedegetnek... van elég sok Mo-n is

Előzmény: ronin s8 (36967)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37010

Dupla öröm kés, egyszer örülsz amikor megveszed, aztán amikor eladod.Itt az eredeti:

 

http://www.tombrowntracker.com/

 

 

Előzmény: Tiran-V (37009)
Tiran-V Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37009

Csaszi Zoltán bemutatkozó cikke alatt volt ez a kép:

 

Ez mennyire használható?

 

Egyszer volt a kezemben, ilyen, csak épp egy lapátkezű emberre méretezett, ezért nekem használhatatlan volt:

kocsisferi Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37008

http://portal.miveskesek.hu/news.php

 

Egy kis olvasnivaló. ;)

te lujza Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37007

Próbáltál vele húst is szelni?

Előzmény: landtorpedo (37004)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37006

Bizony így van ez!!!!!!!!!!!!!

Előzmény: python 357 (37005)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37005

Jó kis csapat ez,-néha kicsit szívjuk egymás vérét, de a közös rajongás a kések iránt,-összeköt minket!!!.........:)

Előzmény: fenyooldrider (36993)
landtorpedo Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37004

Szerintem a múlt századfordulón Szentgotthárdon gyártott magyar parasztkések azok voltak. nekem van egy papírvágónak, remekül tartja az élét. 

Előzmény: te lujza (36992)
te lujza Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37003

Igen, lehet. Minden esetre rendeltem egyet, majd beszámolok:o)

Előzmény: theraphosa (36999)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37002

Mivel nem akarom, hogy élmény nélkül maradj,holnap este készítek róla képeket és felrakom ide, de elkel mondjam hogy a Te bicskád is gyönyörű, bizony Feri tud valamit!

Előzmény: theraphosa (37001)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37001

Nem voltam kint idén. A pénzt inkább bicskára költöttem.

Előzmény: Fekete Tibor (37000)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 37000

Ejnye-ejnye,hát illik egy Kocsis bicskával reggelizni? Tudok ám én is mutatni neked ilyen gyönyörűséget! Bár a Fehován láthattad is Ferinél a vitrinben!

Előzmény: theraphosa (36995)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36999

Kovácsolt lesz az.

Előzmény: te lujza (36992)
te lujza Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36998

Gondolom, hogy a link már reklám lenne, de az ebay-on beírod, hogy cast iron knife, oszt kidob egy párat..

 

Nem drágák

Előzmény: fenyooldrider (36994)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36997

Nem hiszem,hogy fantáziál,mert én is utaltam ugyan erre,vagy mind a ketten hülyék lennénk?

Előzmény: oys... (36985)
ronin s8 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36996

Pedig már én is kezdtelek megkedvelni a múltkori udvarias hsz-ed után. 

De tényleg, mi ez az üldözési mániád...? Ne má...

Előzmény: fenyooldrider (36993)
theraphosa Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36995

Inkább beszélgessünk a mai reggelimről:

fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36994

Bár lenne,de gyönyörű!!!!!!!

Előzmény: te lujza (36992)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36993

Lelkük rajta,engem nem zavar,jobban nem is akarok belebonyolódni,pedig megvan rá az eszközöm,hogy meg tudjam nézni az IP címét bárkinek ,de mint mondtam nem érdekel,ha bántó lettem volna,akkor sorry!

Előzmény: python 357 (36989)
te lujza Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36992

Sziasztok!

 

Van valakinek tapasztalata öntöttvas késsel kapcsolatosan?

 

oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36991

Nézd meg jobban: nem vagyok tudathasadt kettős lény!

 

No, de orvosi szakkifejezés: "üldözési mánia"?

De nem rám...

Előzmény: fenyooldrider (36987)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36990

Általában ha elfogynak az értelmes érvek,-akkor jön a személyeskedés,........ de nem akarok megbántani senkit,-nem vagyunk egyformák!!!!:)))

Előzmény: oys... (36988)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36989

Ezt egyszerűen megtudhatjuk: elhívjuk őket egy késes összejövetelre!!!:))))......

Szerintem két különböző személyek Ők ketten!!!

Előzmény: fenyooldrider (36984)
oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36988

És fenyooldrider az orvosi szakkifejezéseinek utalásával?

 

Kellően bántó modort vettek fel, aminek elhagyását szívesen venném.

Előzmény: python 357 (36986)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36987

A tények nem ezt mutatják,de mondtam,hogy engem nem zavar,meg nem is tilos..............

 

 Fekete Tibor: Küldtem egy mailt a sárkányos címedre!

 

 

Előzmény: oys... (36985)
python 357 Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36986

Tibi elég kiegyensúlyozatlan pszihével rendelkezik,-ezt már többször bebizonyította!......Vagy csak egyszerűen a kulturált eszmecsetét hírből sem ismeri!:))))

 De szereti a késeket,-ezért megsimogatjuk a buksiját!!!;-)

Előzmény: oys... (36979)
oys... Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36985

Már ne haragudj, de Te fantáziálsz!

Előzmény: fenyooldrider (36984)
fenyooldrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36984

oys,ne legyél már ennyire egyszerű,elég megnézni a te adatlapodon az általad látogatott fórumokat,meg ronin-s-8 ét ,és érdekes,hogy totálisan egybeesnek!!!!!

Nem az a baj,ha két nickkel nyomulsz,hanem az,hogy hülyének nézel bennünket!

Az,hogy magadnak válaszolgatsz,szintén nem gond,de erre van orvosi szakszó,találgasd!

Előzmény: oys... (36979)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36983

Hát ez fantasztikusan gyönyörű,nem beszélve Suszter Enikő munkájáról,ami egyenesen pazar és lenyűgöző! Pű-ben kérhetek egy telefonszámot az Enikőhöz?

Nagyon köszönöm a segítséget!

Természetesen azt is köszönöm hogy láthattam ezt a szépséget!

Előzmény: fenyooldrider (36978)
Rockrider Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36982

Gondolom Becsei Áron kovácsolja az acélt az óráihoz...

Előzmény: oys... (36979)
Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.23 0 0 36981

Szerintem is jó lett!

Előzmény: szabi72 (36977)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!