Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2013.09.22 0 0 258

Sziasztok!

 

Mit javasolnátok, melyik típust a következőkre:

 

Adott egy "régi", egyszintes magánház 3 szoba, előszoba, szélfogóval, tehát 5 zóna, 1 bejárati ajtó, 4db nagy kétszárnyas ablak (most a fürdőt nem nézem, az a szomszéd felől van és magasan van egy pici ablak, oda nem gondoltam semmit, ha bejön, úgyis látja a többi...

 

Ehhez jönne hozzá még egy melléképület is, 1 bejárattal és 1 szintén kétszárnyas ablakkal.

 

Első körben a magánházat szeretném levédeni, ebben a csövezések már ki lettek alakítva a falban, minden helyiségbe van külön becsövezés, a melléképületnek elegendő lenne a későbbiekben rádiós is, hogy azt ne kelljen fúrni.

 

Mit, melyik típust javasolnátok?

 

Megj.: van a házban kisállat, a mozgásérzékelők kiválasztásához ez szempont

 

Előre is köszönöm a segítséget!

ktiborq Creative Commons License 2013.09.15 0 0 257

Időközben kiderült, hogy az Asszony akaratán kívül :-) "csipogó zónát" állított be a belépési zónára.

Előzmény: ktiborq (256)
ktiborq Creative Commons License 2013.09.13 0 0 256

Paradox SP5500-as riasztó+MG10LEDV kezelő az alábbiakat produkálja:

- amikor kinyitom a nyitásérzékelővel ellátott bejárati ajtót 3 rövidet csippan a kezelő (nincs élesítve a riasztó);

- a riasztó semmilyen hibaüzenetet nem jelez ki.

 

1,5 éve működik a riasztó, de ilyet eddig nem produkált.

 

Tudja esetleg valaki mi az oka? Előre is nagyon köszönöm!

emberevics Creative Commons License 2013.09.04 0 0 255

TELL?

Előzmény: Elementes (254)
Elementes Creative Commons License 2013.09.04 0 0 254

Azt hogy felhívjon próbálkozásból, a többire a gyártó adta meg a választ (felhívtam).

Előzmény: emberevics (253)
emberevics Creative Commons License 2013.09.04 0 0 253

Oké, ha oda jutok, biztos jól jön majd az ifó. Próbálgatással jöttél rá, vagy leírásból?

Előzmény: Elementes (252)
Elementes Creative Commons License 2013.09.04 0 0 252

A megoldás:

A GSM modul bármelyik bemenetét (pl: 2 és a COM) rá kell kötni pl a riasztó sziréna kimenetére. Riasztáskor leadja a jelet a GSM modul felhív.

A relé kimenetet pedig (NO/NC és s C) rá kell kötni az 1-es vagy 2-es bemenetre és fel kell programozni kulcsos kapcsolóra.

Előzmény: emberevics (250)
Elementes Creative Commons License 2013.08.31 0 0 251

Van még egy olyan megoldás, hogy távirányítóval lehet működtetni a ki és beriasztást. Kb 10-13 ezer Ft a távirányító.

Így a garázsprobléma meg is oldott. Erősen gondolkodom egy ilyenen....

 

Szerintem elég lesz a 25m-re is, de én 2x0,5+6x0,22-es (8 eres) vezetékkel van összekötve.

Előzmény: emberevics (250)
emberevics Creative Commons License 2013.08.30 0 0 250

Értem. Nálunk ez a garázs téma másképp néz ki, hazaérkezéskor ált. előbb nyitjuk a lakást, utána a garázst, igaz elmenéskor ez már nem biztos hogy igaz. Ott tényleg jó lehet(ne) a hívásra beriasztás, de az is legalább annyi meló, mint áttérni arra, hogy előbb kocsi ki, aztán lakás, bekódolás. A szívás csak az, ha a garázsba akar visszaugrani az ember...

 

Más: egyes helyeken a riasztórendszer szettekhez adnak 100m 6 x 0,22 kábelt. Ezzel milyen hosszú vezetékre lehet érzékelőt tenni? Nálam a legtávolabbi kb. 25 m. Ez még belefér, vagy ide vastagabb kell? És a külső szirénához az akkutöltő kábelnek ez nem karcsú? Mondjuk elvileg az akku lemerülve sosincs, feltételezem, hogy csepptöltéssel elvan.

Előzmény: Elementes (249)
Elementes Creative Commons License 2013.08.30 0 0 249

Én azért szeretném bekapcsolni telefonról mert ha pl a garázson keresztül szeretnék bemenni az autóval akkor már előre kikapcsolom ha közeledek és így a garázsban nem riaszt rám. Na meg ha esetleg téves riasztás van akkor távolról telefonról ki tudod kapcsolni. De hogy mitől jössz rá hogy téves azt nem tudom, talán a szomszéd felhív, hogy sikít a riasztó.... :)

 

Én nem akarok központi felügyeletet mert az drága, viszont így telefonra kapok hívást ha baj van és tudok intézkedni.....

 

Beállíthatod, hogy SMS-t vagy telefonhívást kapj vagy mindkettőt. Én kiszedtem az SMS-t, elég ha felhív. A csörgések száma pedig jelzi az állapotokat....

Előzmény: emberevics (248)
emberevics Creative Commons License 2013.08.30 0 0 248

Miért jó telefonról bekapcsolni a riasztót? Miért nem elég billentyűzetről?

Melyik tipusú a GSM modulod?

Beállítható úgy is, hogy hívjon riasztáskor, vagy csak SMS-t tud küldeni?

 

Beszéltem ma egy riasztórendszer szerelő, karbatartó figurával, és azt mondta, hogy szerinte a GSM riasztásos rendszer azért nem jó, mert mindenről sms-t küld a rendszer (akku infó, hibaüzenet) ezzel sok pénzt használ. Aztán hozzátette, hogy ők ilyet nem is használnak, tehát ebben nem biztos, náluk URH -n megy a riasztás a diszpécserhez. Persze ott havidíj játszik.

 

Igaz ez a sok SMS, vagy csak programozás kérdése, hogy miről megy infó?

Előzmény: Elementes (247)
Elementes Creative Commons License 2013.08.30 0 0 247

Na, sikerült előrelépni :)

Ha felprogramozom az egyik pontra (mondjuk 2), hogy értesítsen riasztáskor, akkor úgy kell bekötni, hogy a 2 és a com vezetéket egy relére kell rákötni.  A relét pedig egy Output-ra mint pl a szirénát. Így riasztáskor a relé zár és a GSM küldi is jelet azaz a telefon megszólal.

 

Már csak a telefonon történő nyitást zárást nem tudom megfejteni, hogy hova kössem a gsm relé kivezetését ami kapcsolná a riasztót be illetve ki :((

Előzmény: emberevics (245)
Elementes Creative Commons License 2013.08.29 0 0 246

A riasztót és a GSM modult viszonylag egyszerű felprogramozni, vagyis nekem sikerült.

Arra nem jöttem még rá, hogy a kettő miért nem kommunikál eggyütt...

 

Szerintem meg lehet csinálni amit szeretnél.

Úgy kell bekötni a rendszerbe mint egy érzékelőt csak a riasztót 2 patrícióra osztod, így az egyik patríción csak a kazánod lenne.

És az értesítést külön beállítod patríciónként. Talán azt is megtudod csinálni, hogy külön szeded az értesítést, hogy tudd mikor kapsz hívást riasztáskor és mikor a kazántól (vagy csak sms üzenettel).

Na, de majd az okosabbak elmondják...

Előzmény: emberevics (245)
emberevics Creative Commons License 2013.08.29 0 0 245

Én is pont most készülök Crow riasztót venni GSM modullal, úgyhogy remélem kapsz választ a kérdésre.

 

Addig is én is kérdezek.

Megoldható az, hogy egy egyszerű termosztát ami zár, vagy nyit egy áramkört (pl.: bojler termosztát) össze legyen kötve a riasztóval, és ha zár/nyit az áramkör, értesítést vagy hívást kapjak telefonon?

 

Vegyes tüzelésű kazán felügyelet lenne a cél, hogy érthetőbb legyen.

Köszönet.

Előzmény: Elementes (244)
Elementes Creative Commons License 2013.08.28 0 0 244

Sziasztok!

 

Van aki tudna segíteni Crow riasztó és GSM modul összehangolásában?

A riasztóberendezés működik ahogy kell, a GSM modul is fogadja a hívást, de a kettő nem kommunikál....

 

Peter atyuska Creative Commons License 2013.07.28 0 0 243

Ha a kezelő és központ között 5m-nél nem nagyobb a távolság a sima riasztóvezeték elég lesz, ha nagyobb a megerősített ereset ajánlott használni a 2x0,5+3x0,2 -est. De a központban ha jól emlékszem lehet olyat művelni, hogy az egyik kivezetést zummerre lehet programozni plusz funkcióhoz. így a kezelő használatakor pittyegést kiadni egy külön kis hangszóróra. Legalábbis a masco-nál ezt mint lehetőséget emlegették a legújabb romban.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (242)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2013.07.28 0 0 242

"Jól látod."

 

Én is erre az eredményre jutottam :(

Asszem megpróbálok belebarkácsolni egy erősebb csipogót (a 636-os kezelőé már elég hangos), remélem nem lesz gond a nagyobb áramfelvétellel.

Előzmény: Peter atyuska (239)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2013.07.28 0 0 241

Sajnos az egyetlen PGM kimenet másra van használva (SP4000),

ráadásul nincs is szabad ér a billentyűzet felé (már az árnyékolás is fel van használva :)

Előzmény: bcslaci (240)
bcslaci Creative Commons License 2013.07.27 0 0 240

PGM-et (-eket) fel lehet használni kiegészítő jelzés (optikai, hang) vezérlésére

Előzmény: Mekk Elek ezermester (238)
Peter atyuska Creative Commons License 2013.07.27 0 0 239

Jól látod.

Előzmény: Mekk Elek ezermester (238)
Mekk Elek ezermester Creative Commons License 2013.07.27 0 0 238

Sziasztok!

Idős ember nem hallja az új Paradox MG10V kezelő csipogását.

Jól látom-e, hogy ezeknél a Paradox kezelőknél nincs lehetőség a hangerő növelésére?

badboy33 Creative Commons License 2013.07.05 0 0 237

Igen 6 vezetékes ,beltéri normál érzékelő. Köszi.

Előzmény: _istvan_ (231)
alexmi Creative Commons License 2013.07.04 0 0 236

Köszönöm!

Előzmény: peti.olah (235)
peti.olah Creative Commons License 2013.07.04 0 0 235

A kép a bekötési vázlat? Akkor igen.

Előzmény: alexmi (234)
alexmi Creative Commons License 2013.07.04 0 0 234

Köszönöm a választ! Ez a jumperes dolog még mindig nem világos. Ahogy a képen van(+12v), megteszi?

Előzmény: peti.olah (233)
peti.olah Creative Commons License 2013.07.04 0 0 233

A jumper mindenképpen kell. A sziréna leírásban van start bemenet, azt kösd össze az N/O kimenettel. A sziréna tápja a közpönt érzékelőket ellátó +12 és GND. A sziréna egyik tamperpontja és a sziréna +tápja közé tegyed az EOL ellenállást, a maradék 1 szál pedig a sziréna másik tamper pontjára.

A sziréna tampert 8. zónára szoktam tenni, értelemszerűen 6k8 ellenállással. Az gyárilag 24 órás szabotázsra van programozva, tehát ha nincs élesítve a központ, de buzerálják a szirénát (vagy bármit, ami a tamper körbe van kötve), akkor is indítja a riasztást.

 

Ha összedrótoztad a rendszert, és azonnal ordít a sziréna, akkor az indító vezetéket tedd át az N/C-be. Ha nem ordít, akkor a riasztó kezelőjén a 2-es gombot hosszan nyomva hallatszik a központ reléjének kattanása, és meg kell szólalni a szirénának 2mp-re.

Előzmény: alexmi (232)
alexmi Creative Commons License 2013.07.04 0 0 232

Abban szeretnék segítséget kérni, hogy a bosch icp-cc408 típusú riasztóra hogyan kell rákötni a signal ps-128 szirénát 4 vezetéken. A sziréna leírásában szerepel, hogy a kössem az aux+, aux-, bell+, bell- ra, illetva a zonára. A riasztón csak +com, out1, out2, str, n/c, comm, n/o szerepel, se bell, se aux. Ha jól gondolom, kössem az n/c-re és a comm-ra. A comm -ra találtam egy jumpert is a panelon, amivel állítható a comm-ra gnd vagy +12v. Jelenleg nincs rajta jumper, gondolom így gnd lehet, majd kimérem.

 

A zonák bekötése során a dupla EOL(3k3, 6k8) használom, gondolom a sziréna tamperhez az éppen aktuálisan jutó ellenállást rakjam.

 

A doksik, ha valaki tudna segíteni.

szirena:

http://promatt.victorinet.hu/fileadmin/pdf/ADATLAP/HANGJELZ/AL_PS128.pdf

 

központ: (21 oldal)

http://resource.boschsecurity.com/documents/Quick_Installation_Guide_enUS_2500899851.pdf

_istvan_ Creative Commons License 2013.07.03 0 0 231

Hello!

 

Az "érzékelő" gondolom egy sima mozgásérzékelő. Ennek 4, esetleg 6 vezetékes bekötése szokott lenni. Mivel csak egy tápfeszültséget kap és a másik kettő vezeték egy NC módú szenzort illetve egy opcionális tamper kapcsolót feltételez, nem kell programozni a központot.

Áramtalanítani azért nem árt mielőtt nekikezdessz.

 

Előzmény: badboy33 (230)
badboy33 Creative Commons License 2013.07.02 0 0 230

Akkor csak alaphelyzetben,lekötöm az érzékelőt,és vissza a másikat.És már kész is. Semmi más ?

Előzmény: _istvan_ (229)
_istvan_ Creative Commons License 2013.07.01 0 0 229

Nem kell programozni.

Előzmény: badboy33 (228)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!