Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 34

Sziasztok. Sajnos betegeskedik az otthoni gépem, csak tartalékos helyről és ritkán jutok netközelbe.

Szép a sorozat. Naná, hogy bevesszük a csapatba !

Elkeserítelek, ha azt mondom, hogy nekem is megvan 2 pld-ban, sőt az egyik dobozzal ? ;-)

Előzmény: ÁdidiGaga (33)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.13 0 0 33
Örülök,hogy én is tudtam újat mutatni! :-)

Igen,már egyszerűsített a grafika, a nyomdatechnika egészen primitív de
szerintem simán bevehetjük a csapatba nem?
Már nem követi a klasszikus paklik tipográfiáját meg felosztását ,de azért szépen végigmegy a típusokon, messze nem az a szedett-vedett trehány szerkesztés, mint
a későbbi "noname" kártyáknál...
mivel nem igen dúskálunk a pakli-típusokban, becsüljük meg szerintem Őt is!

Hyrax:
az évet csak kb. tippeltem , ugyanígy a BMW-t is! ;-)
az Austin és a Citroen között kellett lenni valaminek, a Bömös tűnt a legvalószínűbbnek. De még ha az is volt ,lehetett az régi (nem 750i) 7-es vagy bármi más....
De szurkoljunk,hátha GabeeRS is megtalálja az ő pakliját és talán fény derül a hiányzó paklik sorsára! :-)

addig folytatom az adást:

egy teljes E-sorozat szarvashibával: Dodge a Mitsubishi és a Nissan között, "egyedi ABC-sorrendben" :-)

F sorozat kissé hiányosan és egyben nehezített feladat: 2 lap is hiányzik a Peugeot és a Renault közül...
Kis gondolkodás után beugrott 1 olyan autó,ami szinte biztosan volt benne,de ma már simán kihagyná az ember a márkafelsorolásból: ez a Polonez :-), biztos emlékeztek erre a verdára, mindig néztük újságban, hogy ilyen jó autót miért nem kapni nálunk! :-p
A másik bármi lehetett,de valami azt súgja, egy Porsche nem hiányozhatott egy autóskártyából! :-)

Előzmény: Hyrax (31)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 32
Ez is megvolt nekem!!! :) A szüleimnél talán még megvan, majd ha arra járok, előáshatom :)
Előzmény: ÁdidiGaga (30)
Hyrax Creative Commons License 2007.02.13 0 0 31
Ilyet én még nem is láttam. Én úgy emlékeztem, hogy a 80-as években már a fényképes volt a menő.

BMW 750i (E32) nem lehet a hiányzó - ha ez 83-ban készült -, mert az később jelent meg.
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.11 0 0 30
Sehol-senki???!!! ajjajjaj... :-(

folytatás:

A teljes C-négyes és a foghíjas D, amiből nagyon valószínű,hogy egy piros Merci 190 hibádzik! (itt tényleg jól jött az ABC-rendszer, Mazda és Mercury közé kellett a hiányzót interpollálni! :-)

Előzmény: ÁdidiGaga (29)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.11 0 0 29
Szóval hátha valakit érdekel.....

Ez a bizonyos kártya egy viszonylag szuk korszakból származó autókat mutat be (82-83) így kiadását is ekkorra tehetjük.
Az elso két 4-es kategória alapján - mai fejjel- egybol látható a rendszerezés elve:
az autók márkanév szerint ABC-sorrendben következnek,ezért a hiányzó lapokat egy meghatározott körbol kell felidézni.
Egyiket-másikat sikerült is , a többiben várom a szakértotársak segítségét...

Előzmény: ÁdidiGaga (28)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.08 0 0 28
tehát a tények szigorúan:
22 lapos a lelet...

a kategóriák, amik megvannak A-G ig mennek (ez ugye 7 kat.)
ez 28 lapos paklit jelent,
elvileg lehet,hogy "volt H is csak abból mindegyik lap elveszett" ...
egy kategórián belül gyakorlatilag bármely autógyártó ország előfordul,
ugyanis itt más a rendezési elv,mint a klasszikus pakliknál.
képek hamarosan! ;-)
Előzmény: ÁdidiGaga (27)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.08 0 0 27
Szia és üdv körünkben! ;-)

nekünk nagyon egy kulcsra jár az agyunk, kb. 1 hete pont egy ilyesmi "hibakeresős" hsz-t fogalmazgattam magamban,de gondoltam milyen már,hogy csak én dumálok itten...
...és épp nekem is az Inermeccanica ugrott be és szintén erre jutottam mint te, vagyis:
ki tudja miféle forrásból kellett a kártyatervezőnek dolgozni, valszeg valami rosszminőségű képen egy elmosódott felirat alapján gondolta az Italia IMX-ről azt amit írt... :-DDD

De van jobb is a nap alatt!

!!!! SZENZÁCIÓS LELET !!!!!!

ma a párommal itthon durván nekiestünk 3 fióknyi iratnak és csináltunk belőle egy félre valót és közben mi történt....???

na?

megmondjam?

megtaláltam azt a bizonyos 7.5-dik paklit ,legalábbis ami maradt belőle (talán eleve 32 lapos volt csak, olyan 20onX lehet meg belőle...
hamarosan publikálom! ;-)

Előzmény: Hyrax (26)
Hyrax Creative Commons License 2007.02.08 0 0 26
Üdv mindenkinek!

Úgy tudom, hogy a 70-es években 3-félét nyomtattak: piros-sárga-kéket. A 60-as években pedig 2-félét: pirosat és kéket. Lent mindegyikről van kép. Zöldről nem is hallottam.

Azért voltak a lapokon hülyeségek is: A kéken például a Jaguar XK-E képe volt a Jaguar XJ-12 nevével és adataival. A pirosban az Intermeccanica nevéhez valami "HALA IMX"-t írtak, pedig ott egy Intermeccanica Italia volt, tudtommal ilyen nevű modellt a cég nem is gyártott. A képen nem látszik, hogy Lada (na, jó, FIAT 124) hátsó lámpái voltak. :-). A pirosban a F-1 Ferrari kék, a Lotus meg piros volt.

Sajnos, mára nincs meg egy paklim sem, pedig volt 4 is.
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.28 0 0 25
szia!

hú,és ezt eddig titkoltad??? :-)
ezt még nem mutattad eddig,de nagyon "raj" :)
majd annakidején erről is egy repróra igényt tartanék! ;-)

akkor viszont amiről én írtam az a 8. vagy legalábbis a 7 és feledik....
majd próbálok szerezni infót róla, az biztos hogy Alfából Sud van benne és az egyik Sudos car-társam ki is tette az oldalára,majd szétnézek,hátha meglesz...

majd közösen eldöntjük,hogy klasszikusnak minősítjük-e?
pont átmenet a többi 7 klasszikus pakli és a későbbi "bazári borzalmak" között.

(ez utóbbi alatt arra gondolok,amik a sárgánál is kisebbek voltak és mindenféle szedett-vedett , még ilyen kicsiben is élvezhetetlen , hülye beállítású fotókon ábrázolta az autókat és a kiválasztás, a 4-es csoportba rendezés nélkülözött minden logikát :-(

a zöld nekem is talány...
pedig láttam,az tutti!
a szomszéd srácnál láttam pár lapot belőle és az a furcsa,hogy nagyjából a sárgában is látható versenyautók (Tyrell, Surtees) ugranak be...
lehet hogy a sárgahátú volt csak zöld háttal??? annak meg mi értelme lenne.... nem t'om :-(

Előzmény: Hattori Hanzo69 (23)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 24
Elnézést kívánok :-) Nem kék a háta, hanem piros!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (23)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 23

Bocs, dógozóba voltam...

Szerintem ez a "hetedik":

Ennyi van nekem belőle. A grafikája rendkívül primitív, - már-már mókás. A háta ugyanolyan kockás mint a többinek és kék.

(Ez nem ugyanaz mint a 2, dobozos Ikarusos/Csepeles)

A zöldre egyáltalán nem emléxem. Légyszi' írjatok róla valamit. KÉP az SZUPER lenne...

Előzmény: ÁdidiGaga (22)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.27 0 0 22
Szevasztok,jó hétvégét!

csak nem leült vón' a topikk? :-)

Hattori!

nem tudom 1ről beszélünk-e, de nálad mi a "hetedik", írtad uis,hogy 7féle magyar rajzos paklit ismersz?
Ugye van a "modern" piros meg kék 2
aztán a kisalakú sárga meg zöld 2
meg a két régi,amiben magyar teherautók is vannak,az egyik kékhátú (ami nekem is volt ), a másik asszem barna,de ezt te jobban tudod! ;-)
(arra gondolok,amiben 4 tengelyes csuklós Ikarus van meg valami olyan kategória,hogy
veterán vagy milyaszar, a kép jobb alsó sarkában...)

de melyik a hetedik???

aztán beugrott egy emlék:
talán a legutolsó kiadás lehetett a 80-as évek első felében. Kis alakú volt, rajzos,de a háta nem a megszokott keresztező-csíkozásos (vagy mijazistennek nevezzem, Eszterházy-kockás?? ! :-) hanem kis piktogrammok voltak a hátán ,vagy a kártyagyártó emblémája.... Nem t'om! :-(
A rajztechnika is egyszerűbb volt, gyakorlatilag egy szín árnyalataival volt megrajzolva 1-1 autó
aztán mintha ennél már csak betű-számjelek jelezték volna a 4 - 4 autó együvé tartozását és nem volt országok szerint rendezve,de ebben nem vagyok biztos...

Nos, Hattori gyűjtőtárs, erre gondolsz,jól értem??? :_)

(je,és ha a nicked így lerövidítve nem használható,lécci jelezd! ;-)

üdv:

ádidi
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.24 0 0 21
bocs,
a kihagyás utáni 3. sorban
az a "házak meg nagyob" töredék véletlenül maradt benne!
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.24 0 0 20
szia!

oké,hátha kialakul valami! ;-)

remek dolog ez a kollektív nosztalgia,nem? :-D

kék-piroshátút sokat "nyüstöltük", emlékszem a "-" jelölésű adatokat
(buszok és versenyautók fogyasztása, versenyautók sebessége) "korlátlannak" v. "végtelennek" vettük. ja , ez a pirosban volt!
Van a kékhátúban "hobbyautók" kategória, abban egy Apal Corsa, amiről nincsenek normális adatok (mivel afféle kit-car, tetszőleges motorral) hanem csak blabla ,na
az volt az AduÁsz, gondoltuk biztos annyira gyors, hogy kis sem merik írni !!! :-DDDDDD
a sárgahátút én is egy idősebb rokontól kaptam, pár éve úgy emlékeztem, hogy csak néhány lapot kaptam. Erre nemrég egy autós márkatárs ezt küldte:

(ez full pakli!!!)
akkor döbbentem rá,hogy majd' hiánytalanul megvolt! (különben honnan lett volna ismerős a sok lap?!)házak meg nagyob
de már abból már semmi se nincsen, "lost in time" ugyanúgy,mint a később szintén rokontól kapott és még régebbi "ó-kékhátú" (Hattori tett be róla képet, teherautók is vannak benne, olyan 60-es évekbeli!)

rajzoltál kártyákat??
ha ma is vállalod,megmutathatnád!
én az üres kék pótlapokra próbáltam felvésni a két nagy kedvencemet ,az Audi
Quattro-t meg a Saab 900 Turbot! ;-)
Ja,meg csináltam én is egy paklit - még mindig megvan -autó-motoros képekből meg kartonból ragasztva! :-)

A padlásról meg a jutott eszembe, hogy pár éve a munkáim 70 %-a régebbi házak tetőtérbeépítése,meg bővítése volt, rengeteg "lompadláson" jártam,egy nagyobb házban külön szoba volt a már felnőtt srác játékainak!
Akkor nem gondoltam arra,hogy kicsit szétnézzek itt-ott, most meg - oké,szakmailag ez nyilván fejlődés - alig van ilyen meló, inkább új épületekkel keresnek...
Előzmény: Hammer (19)
Hammer Creative Commons License 2007.01.24 0 0 19
köszi! én meg majd jól lefotózom, miből van tartalékom.

nálunk az öcsémé volt a kártya, a kékhátú, ez a hiánytalan csomag.
hogy honnan szedett hozzá még fél kék, és töredék pisoshátút, nem tudom. (sőt, piroshátúból is van lap, ami duplán van meg, asszem a Volga)

a kék-piroshátúval sokat játszottunk a suliban, sárgát szerintem egyszer láttam csak valakinél, az elég ritka lehetett...

(ja, meg van valahol egy ládában a padláson egy csomó saját rajzolású kártyám is :) a régebbiek az utolsó Liener könyvből (azóta azokból is csak 1 vagy 2 hiányzik már), a későbbiek már autókatalógusokból rajzolva)
Előzmény: ÁdidiGaga (18)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 18
hammer!

majd megnézem,van-e piroshátú tartalékom...

amúgy érdekes a dolog,személyes tapasztalatom szerint annak van esélye felmutatni egy teljes paklit manapság,aki annak idején minimum kettőt birtokolt! :-)

az én paklijaim is kalandos sorsúak, remélem nem bánjátok, ha felelevenítem a történetüket:

a kék hátú duplikálásának oka nagyon emlékezetes , bár nem túl örömteli. Anno annyira örültem neki, hogy a vásárlás napján szó szerint le se tettem a paklit.
Még a meglehetősen szeles 8. emeleti erkélyünkön is nálam volt, ahol egy széllökés és/vagy ügyetlenkedés folytán sikerült a pakli jó részétől megszabadulnom.
Végül a parkoló átfésülése után összeállt a doboz 7 lap híján :-(
Lehetett volna kevesebb a hiány 1-2 lappal, de volt amelyik olyan lakóhoz repült be,aki nem adta vissza, illetve néhány lakótelepi "köcsöggyereknek" hirtelen nagy szüksége volt arra az 1-2 lapra. :-(
Vadiúj lévén szó sem lehetett a pótlásról (főleg elvi-nevelési okokból ! :-) de később lett egy új,amire már vigyáztam.

a piroshátú nagy kedvencem volt ovis koromban,de azzal nem történt semmi emlékezetes.
a közelmúltbeli felbukkanásakor mégis több lap duplán szerepelt,ennek okára nemrég jöttem rá: a hurcolászás elkerülésére volt egy otthoni pakli, meg egy város másik végén lakó nagymamámnál,ahol rengeteget voltam akkoriban.

ez a felbukkanás pár éve sajnos még nem az újragyűjtés kezdete volt,akkor még naivan az unokaöcséimnek adtam őket "kölcsön".
Sajnos rájuk jellemző volt a "süllyesztő-effektus",ami minket az öcsémmel szépen kiszolgált az utánuk már köddé vált...
A kétféle paklit tőlük már úgy sikerült elhoznom,hogy mindkettőből már 1-1 lap hibádzik, igaz a kékből a kombi-Lada dupplán van.
(cserélem az "Ezeröcsire", a pirosból meg a Zil nincs meg)
ja,meg még nekem volt kínos,hogy "visszaadatom velük" a "gyerekkori szaraimat" :-(

de most hogy így már topikunk is nyílt, asszem nagyon jól tettem! ;-)

üdv mindenkinek,írjatok ti is !

ádidi
Előzmény: Hammer (5)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 17
Oké,előre is köszi szépen,de kapkodnod,nem kell,nem szaladnak el azok a kártyák! :-)
A hasonló ízlésvilág nekem is több,mint gyanús volt! ;-)
Ha van valami gagyimail-ed,add meg vagy írhatsz az agabiATchelloDOThu-ra!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (16)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.23 0 0 16

Szia ! O.K. megpróbálok akkor még képeket felrakni, csak most nagyon el vagyok havazva - és még hétvégén is dolgozni fogok :-(

Teljesen hasonló az ízlésvilágunk... Egyébként MB  és LEGO katalógusaim is vannak (utóbbiból sok eladó is). Nem vagyok egy nagy businessman, de most már a sok kiadás után muszáj "nyesegetni" itt-ott  gyűjteményt.

Írok még részletesebben, csak most dolgozom...

Előzmény: ÁdidiGaga (15)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.23 0 0 15
szia itt is!
a képek afféle nosztalgo-statisztikai célból kellenek! :-)
ha a paklit 4 darabban lekapod és látszik az autó meg a neve+olvashatóak az adatok,
az már bőven tökéletes!
igazából mindíg is olyan voltam,hogy ami gyerekként pénzbeli meg egyéb okokból kimaradt az életemből,azt nézegetéssel pótoltam!
imádtam a Lego-t,volt (van!) is nem kevés de legalább akkora élmény volt a katalógusnézegetés. (meg még most is,amióta a neten is fent vannak!)

matchbox-kártya hasonló szitu, ha néha nézegethetem őket a gépen, az már fél tulajdon! :-)
ráadásul e két utóbbi portéka nálam nem öncélú gyűjtőmánia,hanem szorosan kapcsolódik a valódi autókhoz,autógyártáshoz és hát van 1-2 jármű a kártyákban is,amiről még hallani is kuriózum! :)

gondolom nálad is így lehet a dolog, legalábbis a Liener-könyvek birtoklásából ezt gondolom!

arról is (az eladókról) is kellene eszmét cserélnünk + azért a vaterára készülő kártyáid is lehet,hogy érdekelnének!
email-t tudunk váltani?

üdv

ádidi
Előzmény: Hattori Hanzo69 (14)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 14

És még két szép külföldi:

(Egy régi (barna hátú, - nagyon hasonlít a magyarra) és egy vadiúj - ritka ! skodás)

A Skodásban nagyon szép régi Oktáviák, 1000 MB-k, S100-asok, stb-k vannak. Zsír új, celofánnal.... Majd 1x azt is lefényképezem.

Hamarosan eladó - osztrák stílusú, magyarított, kisméretű, régi autóskártyáim lesznek fenn a V..terán. !

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.22 0 0 13

Én összesen 6 féle magyar rajzolt paklit ismerek, de egy 7. (zöld hátú) is szinte biztosan van; És nem lennék meglepve, ha még ezen kívül is tudna valaki többfélét. Szkennelés ? Hm. Egyelőre gondolkodom. Mondjuk momentán nincs is mivel.

Hammer Creative Commons License 2007.01.22 0 0 12
ejha!!! a sárga, meg a piros nagyon érdekelne jó minőségű szkennelésben, amiből 1:1 méretben tudok nyomtatni!
lécciléccilécci.
(a kéket én is megígérhetem)

a (9) kommentbne a legalsó a buszos, az a sárgahátúból van, vagy az egy negyedik pakli? (ha igen, az is nagyon sakálságos lenne)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (10)
Riff-Raff Creative Commons License 2007.01.22 0 0 11
Ezt az utolsót nem ismerem, sose láttam. Gondolom, valami régebbi pakli lehet, mint a többi.
Előzmény: Hattori Hanzo69 (9)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 10
Előzmény: Ordas (2)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 9
Előzmény: NagyAnd (1)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.20 0 0 8
Előzmény: NagyAnd (0)
Hammer Creative Commons License 2007.01.15 0 0 7
egyik hvtm-tunerünk, Conki találta ezt
Előzmény: Hammer (5)
Öngyölöm-Böngyölöm Creative Commons License 2007.01.15 0 0 6
Üdv! Sajnos én ezt a kártyát nem iserem, viszont elhatároztam: Készítek egy autóskártyát a keleti blokk járműveivel. Aki tud legyenszíves segítsen.
Hammer Creative Commons License 2007.01.14 0 0 5
365 GTB :)

én nem rég találtam meg a padláson. nekem van egy full kékhátú, meg egy fél kékhátú és egy kb harmad piroshátú paklim
a fél kékhátút szívesen elcserélném piroshátú lapokra. a sárga nem is rémlik, abban milyen kocsik voltak?

ja, és tervezem, hogy beszkennelem őket ;)

a http://yetro.hu/ oldalon elvileg van fenn beszkennelve, de nem jó a link
Előzmény: Ordas (2)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!