Keresés

Részletes keresés

stefania51 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 7078

A Stefi tökéletesen megfelel:))

Előzmény: ucuka59 (7077)
ucuka59 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 7077

Stefania  bocsi nem  jol  irtam  a nevedet majd  máskor  jobban   figylek...............

ucuka59 Creative Commons License 2013.04.15 0 0 7076

Kedves  Kata  és Stefi  nem értem   a gyergyát nem lesz  viakszos töle  a papir  és  meg  kel  olvasztani  vagy  vattával rá  vinni vagy  csak   a  gyergya alsó  részét   használni.  Itt  nálatok  egy  helyen  olvastam  hogy  valaki  illatositó olajat  használ  mit  szoltok  hozzá   az  milyen  :::.satirozáshoz  én  körkötötút  használtam több  féle  vastagságut  csak  nem  értem  minek  szakad ki  ha  kicsot  jobban  szertném  fehériteni én  is   az  egér  alátétet  használom   .Nagyon  szertném  ha  el  látogatnátok  a facebook-oldalamra  meg  tekintenétek  az  eddigi  munkáimat nem   a  pergamentest  a  más  dolgaimat.(  nem  értem  hogy  nem  tudom  ide  hozni az  oltalam  linkjét. ) Ha  ti is fent   vagytok  a  fészen   akkor  engem  igy  tudttok  meg   találni   Ilonka   Lovákovics  Bence.  Ha  rám  leltetek  akkor  irjatok  vissza  vagy  jelöljetek  be.  Üdv  mind   ketötöknek.  Ica....

 

stefania51 Creative Commons License 2013.04.14 0 0 7075

Szia Ucuka!!

 

Nagyon kreatív, sokrétű ember vagy:))))) Mindig örülünk, ha hasonló érdeklődésű ember vetődik erre.

Gyönyörű, pihentető tevékenység ez és szépséges dolgok kerülnek majd ki a kezed alól.

 

Én gyertyát használok ha szükséges, PergaSoft-om sosem volt.

Alátétnek a mai napig is egérpadot használok, nekem ez jobban bevált mint az eredeti. Akkor szoktam kicserélni, ha már sokat szurkáltam rajta, mert akkor már nem lehet szépen domborítani a lyukak miatt.

Először zsákvarró tűt használtam, a végére tekertem szigetelőszalagot, hogy meg tudjam fogni.

 

Katánál tényleg minden szükséges információt megtalálsz.

Sok sikert és várjuk a munkáid bemutatását:))))

Előzmény: ucuka59 (7072)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.13 0 0 7074

A 2. pont második webcímét nanáááá, hogy elrontottam:

 

így helyes:

 

http://www.kreativvagyok.hu/pergamen/

Előzmény: ucuka59 (7072)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.13 0 0 7073

Szia! - örömmel fogadlak a társaim nevében is, .... bár pergázni legikább csak ketten szoktunk, - Stefivel. Ő is inkább

már képeslapokat készít. Én is kacsintgatok rájuk,  .... :))

 

Nos, csapjunk a lecsóba:

 

1. van egy honlapom:  www.pergakata.eoldal.hu

 

- itt a Képgalériában megtalálsz minden technikai tudnivalót, ami szükséges a pegázáshoz.

 

http://www.pergakata.eoldal.hu/fenykepek/pergasuli2/

 

http://www.pergakata.eoldal.hu/fenykepek/pergasuli2/lepesrol-lepesre--step-by-step/

 

http://www.pergakata.eoldal.hu/fenykepek/pergasuli2/pergasuli-2/

 

2. valamint képes útmutatóim vannak itt:

 

http://www.kreativvagyok.hu/unnepek/

és itt:


http://www.kreativvagyok.hu/unnepek/ - ezen az oldalon nem csak az én munkáim láthatók lépésről-lépésre, hanem sok ügyeskezű kreás lányé, ....

 

3. lelőhely: http://bolthely.hu/muveszkatalogus/lista/4e676f85533a4_Pergamano

ez, egy budapesti webáruház, tőlük vásároltam réges-régen, személyesen a város közepén, - de, mostanára kiköltöztek messzire a város másik felére. Oda már nem mentem, nem is tudom, hogy egyáltalán lehetne-e?

 

Német csak címet egyet tudok:

http://www.teddys-handarbeiten.de/pergamano-teddy-design.htm

 

De, a weboldalamon - a linkeket is nyitogasd ki, ... van közöttük német is, ... hátha tett fel boltcímet is. Bár ezeknek a felrakása, kérdéses, ... van ahol fizetni kell érte. ..

 

A Perga Soft = egy viasz dobozban. Arra szolgál, hogy sikamlóssá tegye a gömbfejes tollakat, hogy ne akadjon meg a pauszon, .... csússzon. Tökéletesen helyettesíthető a közönséges gyertyafolyadékkal. ...

 

Egyébként a nálam található Pergasuliban, .... minden kezdeti - még valódi pergás eszközök nélküli jó tanácsokat is találsz. ...

 

Kellemes böngészést, (lesz mit) :DD .... ha, megakadtál - kérdezz bátran, akár tőlem, akár Stefániától, .... itt válaszolunk, hogy hátha másoknak is tudnk segíteni.

 

(De, visszanézheted ennek az oldalnak az elejétől is a beszélgetéseket, nagyon sokat tanulhatsz belőle.)

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: ucuka59 (7072)
ucuka59 Creative Commons License 2013.04.13 0 0 7072

Sziaztok  lányok.   Köszöntelek  benneteket  szeretnék  csatlakozni  hozátok.  A  pergamano   technika  nagyon  érdekel  nagyon  hálás  lenék  ha  egy  két  kérdésre  tanácsot  adnátok.  Bemutakozom  én   Horvátországban  lakom   itteni   magyar  közel   a  Mohácshoz  és  itt ezzel   a  technikával  nem  tudunk  még  semmit. Készítettem   már  7   képet  de  sajnos  magamnak  kellet  feltalálnom  magam  az  ithoni  dolgokkal  de  majd  a  jövöben  igyekszek  be  beszerezni  a  kellékeket  kérdezném   Németországban  megtalálhatók  e  ezek  a  dolgok  (ott  élnek   ismeröseim,  rokonaim   azokkal   hozatnék  ha  ott  volna).Mindennel  nagyon  szertek   foglakkozni   himezek,horgolok,  mézeskalácsokat is már  sütöttem   el adásra,   üveg festészettel   is foglallkoztam  már,  tortákat  sütök  rendelésre,  de  most ezt  szeretném  nagyon   csinálni.  Volna  egy  kérdésem   mit  használjak   a   Perga Soft  helyet   ti  mit  használtok,  meg   mit  használjak  alátéttnek  addig  amig  nem  tudok   igazit  szerezni.  Köszönöm   mégegyszer  hogy  kösztettek  lehetek. Ha  lesztek szívesek   a  jövöben  is  válaszolni kérdéseimre  akkor   örömmel  fordulok  hozátok.  Ide  fel  teszem   a  Facebook-os  oldalamat   talán  majd  meg  tudjátok  nyitni .(

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.29 0 0 7071

 

 

Eljött a szép húsvét reggele,
Feltámadásunk édes ünnepe.
Ünneplő ruhákba öltöztek a fák,
Pattognak a rügyek, s virít a virág.


A harang zúgása hirdet ünnepet,
Egy kismadár dalol a zöld rétek felett.


Tündérország rózsái közt gyöngyharmatot szedtem,
Akit azzal meglocsolok, megáldja az Isten.


Az illatos rózsavíztől megnőnek a lányok,
Zsebeimbe beleférnek a piros tojások
Áldott húsvétot kívánok!

stefania51 Creative Commons License 2013.03.26 0 0 7070

Ötletes ez a nyuszi:))

Előzmény: Törölt nick (7068)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 7069
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.24 0 0 7068

Szép estét! - régen jártam erre, ... bár nem is készült érdemleges perga.

 

Most egy húsvétit hoztam:

 

 

Egy - itthon még nem forgalmazott - scrapbook sablon alapján készült a nyuszi. A tojások Nellie vágósablonnal, a fű és a virágok

Marianne vágósablonokkal, valamint a nyakkendő, a lepke és a csipke a tojásokon - kézi lyukasztókkal készültek. A katica - matrica. :)

 

Az alapkarton 30x15 cm-es, a világoskék: 13x13 cm

 

   Belül szövegezhető.

 

Szép, elegáns a lapod Stefi! - tetszik .... :)

Szpidi99 Creative Commons License 2013.03.24 0 0 7067

Finom, elegáns:)

 

Előzmény: stefania51 (7066)
stefania51 Creative Commons License 2013.03.13 0 0 7066

Hoztam mutatni egy papír-perga kombinációt.

stefania51 Creative Commons License 2013.02.22 0 0 7065

A kontúrozás nekem sem egyenletes, főleg, ha sűrűbb az anyag.

Ki fogom próbálni a vizes bázisú üvegfestéket, kíváncsi vagyok rá!

 

 

Karácsony után én is kimerültnek éreztem magam, kellett legalább 1 hónap, hogy újra legyen kedvem csinálni.

Ez a jó már ebben, hogy nem vagyok kényszerítve, hogy akkor is csináljam, ha nincs ihletésem hozzá:))))

 

Előzmény: Törölt nick (7064)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7064

Szia Stefi!

 

Nekem is a Viráglány a kedvencem. ... Sokáig tartott mire készen lett. Nem is a vele való munka miatt,

hanem az egyéb hétköznapi körülmények  miatt.

 

A farsangi képet kétszer is elkészítettem. Először az egészet a hátoldalró színeztem - széles lapos filccel.

Mire elértem a kellően erős színárnyalatot, - átázott a pausz. Ez adta az ötletet, hogy valami gyorsan száradó

festék kellene.

Vizes bázisú üvegfestéket használtam, ... ezt már a színéről. ... A kontúrozás kissé göcsörtös lett, nagyon

erősen kellett a beöregedett festéket kinyomni a tubusból, ettől remegett a kezem. Talán fel kellett volna

előbb melegíteni, ...csak próbálkozás, tapasztalatszerzés vitt a megvalósításához. ...

 

A Muzsika csak egy ötlet volt. Megtetszett egy régi-régi vintage, amin ez a kép szerepelt, ... :)

 

Pillanatnyilag nincs megkezdett munkám, de, még ötletem sincs. Kimerültem? ... ha-ha-ha...

 

 

Előzmény: stefania51 (7063)
stefania51 Creative Commons License 2013.02.14 0 0 7063

Nagyon szépek, dse be kell vallanom, hogy a fehér az "igazi":)

Hogy bírja a pausz az üvegfestéket?

Előzmény: Törölt nick (7062)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.12 0 0 7062

Nagyon aranyosak a képek. Nekem a kék tetszik a legjobban. :)

 

Van három képem, egyik se tartozik a képeslap-kategóriába.

 

Karnevál a neve, és üvegfestékkel, filctollal pauszra festett kép. Vágósablonos keret, lila tolldísz ...

 

Muzsika a neve, - a virágok textilből vannak, gyönggyel a közepükben.

 

 

Ennek Viráglány a neve. Nem én találtam ki, hanem az eredeti Halasi csipkánek is ez a neve. A fényképüket használtam mintáu. Majdnem A64-es, bekeretezve, falikép ....

 

Előzmény: stefania51 (7061)
stefania51 Creative Commons License 2013.02.05 0 0 7061

Köszönöm!

És még egy...

Előzmény: Törölt nick (7060)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7060

Üdék, frissek, ... tetszenek. Még a kosaras is, amit a másikon láttam..... :)

Előzmény: stefania51 (7059)
stefania51 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7059

Hoztam két húsvéti lapot megmutatni:

stefania51 Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7058

Átböngésztem, szépek:)

Előzmény: Törölt nick (7056)
Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7057

Sajnálom, hogy rákattintással nemműködik. Pedig úgy tetteb be, ahogy kell!Szorosan a végén rákattintottam. Mégsem indult be.

Fel kell másolni a címet, ... nem tehetek róla, ... :(

Törölt nick Creative Commons License 2013.02.01 0 0 7056

Szép napot Mindenkinek!:)

 

Elkészült a fotoalbumom:

 

https://picasaweb.google.com/113589085792655670519/PergamanoPergamenCsipkeHobbi

 

Kellemes nézelődést kívánok! :D

stefania51 Creative Commons License 2012.12.31 0 0 7055

Nagyon jó bulizást és 2013-ra csodás élményeket, ötletes, szívhezszóló alkotásokat kívánok.

És persze ehhez jó egészséget és pénzt a zsebetekbe:)))))

Törölt nick Creative Commons License 2012.12.23 0 0 7054

Köszi! - ... a valóságban kicsit mások a színek. :)

Előzmény: stefania51 (7050)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.23 0 0 7053

Köszi! :) - sok munka van bennük...

Előzmény: Kisa.kreatív (7052)
Kisa.kreatív Creative Commons License 2012.12.23 0 0 7052

Kata!

Gyönyörűek mind!!!!

Előzmény: Törölt nick (7049)
stefania51 Creative Commons License 2012.12.22 0 0 7051

    Mindenkinek nagyon boldog Karácsonyt!

 

Az új évre bőséget, boldogságot, szeretetet, egészséget!

stefania51 Creative Commons License 2012.12.21 0 0 7050

Köszi, hogy megmutattad készen is, nagyon szépek!

Még mindig az a kettő a favorit: első és hatodik. Viszont az ötödik összeállításában, színeiben a legharmonikusabb:))) nekem.

Előzmény: Törölt nick (7049)
Törölt nick Creative Commons License 2012.12.20 0 0 7049

A kész képek:

 

    

 

   

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!