Keresés

Részletes keresés

Vik 23 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 861
"Szeméyles tapasztalatom,h ogy ha az embert éri egy trauma, elveszti valakijét vagy fogyatékossággal kell tovább élnie, akkor képtelen a mai birósági ütemezés mellett sokévre is elhúzódó ügyekben állandóan felszaggatni a sebeket. " Ezzel sajnos teljesen egyetértek. Főleg, amikor a beteg halála után már úgysincs értelme az egésznek.
Előzmény: Beebite (860)
Beebite Creative Commons License 2004.11.23 0 0 860

Tévedés. Amit irsz, az amerikában talán igy van.

Nemrégiben volt egy felmérés arról,h ogy ott annyira óvatosak lettek a műhibaperek miatt az orvosok, hogy már csak 2%-t nyernek meg a betegek. Minden felelősséget elhárítanak. Akkoris, ha ez a beteg életébe kerül ad absurdum.

 

Magyarországon a leggyakoribb, hogy a korház megegyezik peren kívül. De viszonylag nagy arányban marasztalja el a bíróság a kórházat. (50% forrás Ádám György orvos jogász - NOL  cikk.).

 

A gond inkább az, hogy egy sokmilliós kártérítés megítélése csődbe viheti a kórházakat. (Ld. pl Madarász u.i kórházat tavaly precendes értékű perben 55 M ft kifizetésére kötelezték jogerősen. Igaz ehhez jogi műhiba is kellett, mert a per eredetileg 1.5 misiről szólt)

 

Szeméyles tapasztalatom,h ogy ha az embert éri egy trauma, elveszti valakijét vagy fogyatékossággal kell tovább élnie, akkor képtelen a mai birósági ütemezés mellett sokévre is elhúzódó ügyekben állandóan felszaggatni a sebeket.

 

Előzmény: Vik 23 (856)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 859
Mond te orvos vagy, hogy ennyire hülye vagy?
Előzmény: Beebite (857)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 858
Elmondok neked egy titkot, de csak ha nem adod tovább: nincsenek másodnickek. Mármint esetünkben. De azért tudom, hogy ki az én "másodnickem", a párom, akivel tizenéve jóban és sok rosszban éljük az életünket. Ezért egyeznek kicsit az élményeink. De a véleményünk sokban eltér. Ő nagyon sokkal radikálisabban gondolkodik a dolgokról, mint én. Főleg az olyanokról, akik ártottak, ártanak a családjának, a gyerekeinek. Ennyi a titok, amiért egy bizonyos topicban annyit bántottatok. (Először én sem tudtam róla.)
Előzmény: Beebite (857)
Beebite Creative Commons License 2004.11.23 0 0 857

Fogadjunk, hogy a te gyerekednek meg 43 centis feje volt....

Ahogy ovlastam már más topicon is lebuktál a saját hsz.-eidet erősitgető másodnickeddel...

Gratulálok.

A fullánkom lenni erős.

Előzmény: Törölt nick (854)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.23 0 0 856
Magyarországon az orvosokkal való pereskedés inkább rémálom. Iszonyú nehéz olyan orvost találni, aki kiáll a bíróságon tanúskodni egy másik orvos ellen.
Előzmény: Faxni (855)
Faxni Creative Commons License 2004.11.23 0 0 855

Igen, egy része. A másik része pedig orvosi műhiba aminek a következményeit egy életen át kell hurcolni, feltéve, h. túléli a paciens. Ha meg nem éli túl, hát azoknak, akik elvesztették őt. Valamint, ha szövődmény vagy hülye összjáték, az úgyis kiderül az igazságügyi orvosszakértői véleményből. Néha még akkor is, ha nem az. A pereskedés nem szépálom, de nem is rémálom, azt az elszövődményezett paciens álmodja még évekkel utána is.

Előzmény: anyabanya (850)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 854
Méhecske-harapás!
A fullánkodat egyszer nár beletörhetnéd valakibe.
Én egy "egyedi" kismama haláláról írtam és nem arról, hogy tömegesen halnak meg gyermekágyi lázban. Ne csúsztass!!!! Ez a kismama nem volt orvos vagy orvosfeleség, így nem lett belőle semmiféle botrány. Az Ő élete nem volt, annyira értékes. A részleteket azért ismerem, mert az orvosunk ajánlotta, hogy kerüljük azt a bizonyos dokit.
Előzmény: Beebite (848)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.23 0 0 853
Biztos igazad van, mert itt sikersztorikról kell írni. Siker sztori meg az, amikor 100-ból 99-en túlélnek egy orvost, vagy bármelyik orvost. Kit érdekel az az egynéhány veszteség?
Előzmény: tamara (844)
Vik 23 Creative Commons License 2004.11.22 0 0 852
Engem bezzeg nem császároztak meg "csak azért", mert keresztbe volt fordulva a gyerekem. Meg azért sem, mert 4 és fél kiló volt 40 centis fejkörmérettel (azok számára, akik már elfelejtették: 32-33 centi anormális fejkörméret). 13 órát hagytak a keresztbe fordult kosárlabdányi fejű gyerekemmel, kétperces fájásokkal, hogy majdcsak lesz valami. Nem H.Sz., de a MÁV Kórházban történt ez is. (Megjegyzem ez egy "sikersztori", mert végül én is túléltem és a gyerek is ("csak" 20 percig volt úgy beszorulva a feje a szülőcsatornába, hogy se előre, se hátra. Hogy milyen volt a feje 3 hónapig, arról jobb nem beszélni.)
Előzmény: Törölt nick (834)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 850
Amugy meg inkább lennék hullamoso, mint orvos, mert azért ezek az orvosi műhibák egyrésze elkerülhetetlen szövödmények, vagy éppen ugy alakul valami hülye összjáték miatt s közben a következményeket meg egy életen át kell hurcolni, s ráadásúl  a pereskedés sem lehet egy szépálom...
anyabanya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 849
Nem is akartam Veled vitázni...nekem a korházban a lázmérés teljesen megszokott dolog volt 3*naponta...miként az is hogy volt, aki lecsalta...söt inkább fura volt olvasni és szinte nem is hiszem el, hogy ez nem mindenhol igy van...de ezt meg nem Te irtad...
Előzmény: Beebite (848)
Beebite Creative Commons License 2004.11.19 0 0 848

Kedves anyabanya, természetesen ebben mind igazad van, nem fogalmaztam valami precizen, mert simán csak felhuztam magam, és beugattam.:)

Azt a nagy csúsztatást akartam megszólni, hogy meghalnak a mamák gyermekágyi lázban, mint Semmelweiss idejében, és ezért mérnek lázat. h.d. mindez HSZ hibája...

sicc.

Lázat mindenhol mérnek, még a gerontológián is. A szülésezeten gyakrabban, a fennálló nagyobb rizikó miatt.

 

(tamara szia, rég láttalak;)

Előzmény: anyabanya (837)
földikutya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 847

Az biztos :)) Drukkolok, emlékszem rád még a legelső nekifutásod idejéről.

Vezethet szülést?

Előzmény: tamara (846)
tamara Creative Commons License 2004.11.19 0 0 846

De lehet, hogy 2005 ről majd csak nekem lesz információm...

Előzmény: földikutya (845)
földikutya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 845

És 1994-ben. Én győztem :))

 

Előzmény: tamara (844)
tamara Creative Commons License 2004.11.19 0 0 844

Én is megírhatnám a sikersztorimat, de ez a topic a kórházi horror-ról szól.... illetve lassan kizárólag HSZ-ről (köszönhetően neked)... HSZ 1995-ben, 97-ben, 99-ben, 2003-ban és ma....

Szerintem tényleg mindenki unnya már ezt a fele sem igaz műsort

Előzmény: Törölt nick (842)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.19 0 0 843
Ez a hőmérősdi a sok közül csak egy megnyílvánulás volt a kollégák részéről.
Előzmény: anyabanya (841)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.19 0 0 842
földikutya, írd meg a sikersztoridat!!!
Előzmény: földikutya (840)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 841
Nem irtam, hogy letagadta, sőt azt irtam, hogy tudok hasonló esetről, de azt is tudom, hogy amikor én szültem több anya lerázta a höméröjét, mert már hazaakart menni és az gondolta, hogy á az csak egy nátha, többnyire az is volt. S nálunk már kissebb hőemelkedésért is bennt tartottak..
Előzmény: Törölt nick (839)
földikutya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 840
Xanaxx, mindannyian tudunk számtalan sikersztorit HSz-val kapcsolatban (pl én is a sajátomat), és sajnos néhány melléfogását is. Te felhoztál elrettentő példákat. És akkor mi van? Te kiábrándultál belőle, jó. Aki ma is hozzá jár, az nyilván azért teszi, mert megbízik benne. Örömel olvassuk, hogy a saját dokidról csak jót mondhatsz, akkor szerintem ennek örülj, és hagyd már ezt a gumicsontot.
Előzmény: Törölt nick (839)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.19 0 0 839
"arról nem tehet a doki, ha akedves mama letagadja, hogy hamarabb hazamehessen" Meghalni?
Honnan veszed azt, hogy letagadta? Ott voltál vagy csak ráfogod?
Nem hiszem, hogy létezik olyan kismama aki az életét kockáztatná azért, hogy 2-3 nappal előbb hazajuthasson és ezáltal a saját életét 50-60 évvel megrövidítené?

Mellesleg ismerek egy harmadik esetet a dokival kapcsolatban. 1995-ben Ő volt az ügyeletes orvos. A mi szülész-nőgyógyász orvosunk akkor még őt ajánlotta, ha nem tudnánk elérni. Ez sajnos be is következett, így az első kisbabánk nála született.

Volt ott egy másik kismama, aki már előző nap is a szülészeten szenvedett, de még utánunk is lehúzott bő egy napot. Nem tudom, hogy volt lehetséges, de H.Szabolcs ezen időszak alatt végig ügyeletes volt. A kisbaba, kb 3 nap alatt megszületett és totálkáros lett.
Nekünk a szülés alatt nagyon szimpatikus doki benyomását keltette, de napokon belül megváltozott róla a véleményem.
A saját orvosunkról csak jót mondhatok. Ő hagyta a kismamát, amikor annak arra volt szüksége, de igen erélyesen közbelépett, amikor a helyzet úgy kívánta meg. H.Szabolcs ezt nem tette meg. A végletekig kivárt. (Biztos nem volt a kismama az Ő betege).
Előzmény: anyabanya (838)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 838
legalább is a i egyébiránt nem jól felszerelt korházunkban is kötelező mindennap legalább kétszer lázat mérni, a szülészeten 3*mértek (arról nem tehet a doki, ha akedves mama letagadja, hogy hamarabb hazamehessen)
anyabanya Creative Commons License 2004.11.19 0 0 837
Az az lehet kapni csúnya fertözést bennt maradt lepényrésztől, de azért ezt többnyire észreveszik, sőt leggyakrabban kilöködik magától, bár én is tudok halálról is, de azért ez durva hiba, mert én ötször szültem, de mindeig megnézték a lepényt rendesen...és már ezer éve mérik mindennap a lázat, kicsi lázra is felfigyelnek...
Előzmény: Beebite (835)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.19 0 0 836
Te már csak tudod. Biztos ott voltál.
Előzmény: Beebite (835)
Beebite Creative Commons License 2004.11.19 0 0 835
Nem akarok magában a HSZ dologban állást foglalni, de ez amit ide leirtál az egy élettani baromság. Biztos, hogy nem igaz.
Előzmény: Törölt nick (831)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.18 0 0 834
2001-ben is volt szerencsém találkozni H.Szabolccsal. Akkor az egyik kismama, csak azért, hogy elkerülje a szüléssel járó fájdalmakat, császármetszést kért. Az ügyeletes orvos erre nem volt hajlandó. A mi babánk miatt éppen ott-tartózkodó szülész-nőgyógyász orvosunk sem vállalta az esetet. Ekkor valahogyan előkerítették H.Szabolcs telefonszámát. Jött is azonnal. Nem volt probléma a császármetszés sem, csak fizessenek érte. Hogy lehetséges ez? Az orvos áthidalta a problémát azzal, hogy szimplán beírta, hogy a gyerek keresztben fekszik és emiatt szükséges az operáció.
Kb. fél óra alatt lerendezte az egészet.
Előzmény: Wic (833)
Wic Creative Commons License 2004.11.17 0 0 833

mi is 97-ben szültünk nála feleségemmel. nekünk a főorvos (M. doki) ajánlotta, tök jó fej volt.

idén augusztusban feleségem húga szült nála. ugyanolyan rendes volt, mint 97-ben. csak kivan kicsit idegileg amiatt, ami ellene folyik.

 

Előzmény: Nannics (832)
Nannics Creative Commons License 2004.11.17 0 0 832

Nem tom, en pont 97-ben szultem a H. Szabolcsnal, az osszes tobbi dokihoz kepest magasan a legjobb fej volt. Milvel nagyon joban voltam a szuleszeti osztaly vezetojevel, tole kerdeztuk meg, hogy kit ajanl, o a H. Szabolcsot ajanlotta...

 

Ja, es nekunk spec. nem mertek a lazunkat.

 

(ettol fuggetlenul lehet, hogy az idok soran a H. Szabolcs megbolondult, de akkor meg nem volt nemtorodom es bunko)

Előzmény: Törölt nick (831)
Törölt nick Creative Commons License 2004.11.15 0 0 831
Hali Bes!
A H.Szabolcs szülész doktor maga lehetett a rémálom.
Valamikor 97 körül halhatott meg az egyik előző kismama. Épp akkoriban jártunk a kórházban és meglepetten tapasztaltuk, hogy új rendszert vezettek be. Nevezetesen, minden kismamának szülés után rendszeresen megmérték a lázát. Az ott létünk alatt megemlítették azt is, hogy az egyik kismama "gyermekágyi lázban" halt meg. Úgy mint a középkorban (Semmelweiss Ignác előtt) történhetett. Ezért lett szükséges a fokozott lázmérés.
H.Szabolcs ugyanis nem győződött meg arról, hogy a méhlepényt teljesen eltávolította-e.
Előzmény: bes (829)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!