Keresés

Részletes keresés

Iszka Creative Commons License 2013.05.21 0 0 6547

Nem esetleg egy másik növény virágszirma, egyebe?

Ha a levél fonákján van, akkor passz.

Mike0088 Creative Commons License 2013.05.21 0 0 6546

Van valakinek tipje arra mi lehet a Jalapeno levelén lévő barna cucc? Nem folt, a levélre tapad és le lehet venni, olyan mint a csokireszelék.

tmari28 Creative Commons License 2013.05.19 0 0 6545

Sziasztok!

 

Megtaláltam, már nem kell. Köszönettel: M. 

Előzmény: tmari28 (6544)
tmari28 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 6544

Sziasztok!

 

Fűszerbabért keresek, megvételre, mert sajnos, cserealapom nincs. Amnnyiben lenne valakinek eladó, kérem, egy levelet írjon, a címem publikus. 
Köszönettel: Marika 

Iszka Creative Commons License 2013.04.29 0 0 6543

Kicsit kevesebbet öntözd, forgasd sokat, akkor megerősödik.

 

Idén szerintem csak Jalapeno-t fogsz szüretelni, bár déli ablakban van esélyük még behozni a lemaradást.

 

 

Előzmény: Mike0088 (6540)
Mike0088 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 6542

 

Mike0088 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 6541

(3 red habanero, jalapeno)

(2 jalapeno, yellow habanero)

 

 

Mike0088 Creative Commons License 2013.04.26 0 0 6540

Sziasztok!

Örülök, hogy megtaláltam ezt a fórumot ugyanis Chili témában semmi nem volt , de látom ide írnak ők is szép számmal. Én idén két típust kezdtem el Jalapenot, és Habanero redet.  Két nap különbséggel bújtak ki 25, és 27 naposak.  Egy olyan kérdésem lenne, hogy a jalapeno palánták elégy nyurgák és gyakran hajlik-dől általában a fény irányában. Ma az egyik majdnem teljesen eldőlt így meg kellett támasztanom. Szerintetek ezt betegség okozza vagy még nem elég erősek? Az ablakokat már zárom mert ez a kis légmozgás is eldönti őket, most  tűrhetően néznek ki. Képeket mindjárt rakok fel.

feherbarat2 Creative Commons License 2013.04.22 0 0 6539

A swarowski jó lesz...:) Ha addig elfogy, akkor valami gaz is megteszi...

Írj magánba, hogy mikor jössz.

Üdv

Z.

Előzmény: Csutka Rozi (6537)
Iszka Creative Commons License 2013.04.21 0 0 6538

Jövőre fog virágozni, ha nem vágod le idén.

 

22-es csapdája. ;)

Előzmény: Esszzterr (6536)
Csutka Rozi Creative Commons License 2013.04.21 0 0 6537
Szia,

Nem esik útba, de megoldom valahogy. :)

Mit vigyek cserébe?
Én valami drága swarowsky kristályra gondoltam, de ha az nem jó, akkor magot vagy mást is vihetek.
Előzmény: feherbarat2 (6531)
Esszzterr Creative Commons License 2013.04.21 0 0 6536

Sziasztok!

Kezdő fűszernövény ültető vagyok, imádok főzni és a növényeket is szeretem, ezért gondoltam belevágok... Viszont, mivel panelban lakok, így csak a cserepes verzió jöhet szóba. Kezdtem a metélőhagymával, metélőpetrezselyemmel, rozmaringgal és bazsalikommal (utóbbi kettőt a macskám még kikelés előtt kiborította, így azokból majd veszek inkább palántát). 

A metélőpetrezselyem szépen kikelt itt-ott, 2-3 cm magas, viszont olyan kis gyengének tűnik, de legalább fejlődik általános virágföldben 2 naponta öntözöm fűszernövényeknek való tápoldatos vízzel, napi 4-5 órán keresztül éri a nap. 

Viszont a metélőhagyma szegény úgy tűnik, nem sikerült. Ugyanilyen körülmények között, mint a petrezselyem, kikelt ugyan és szépen is nőtt pár napig, de most elszáradt, nincs gyökere, nem erősödik. Kudarcom miatt vettem "kész" snidlinget, persze át is ültettem, kíváncsi vagyok ő hogy fog alakulni. Kérdésem lenne, hogy a snidling virágzik e cserépben, és ha igen, akkor mikor? Mert a virágjából nagyon szép olajat lehet készíteni, azt olvastam...

 

Kérnék szépen tanácsokat, hogy mi lehetett a baj, illetve hogy a továbbiakban hogy lehetne sikeres a fűszernövény termesztés :)

Előre is köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2013.04.17 0 0 6535

Szia!

Köszönöm a választ! Mindig tanul az ember valamit. Óóóóh, hát ez egészen más nemzetség. Ha nem látnám, és olvasnám, azt mondanám, mint ez egyszeri baraszt bácsi az állatkertben, amikor meglátta a zsiráfot: ilyen állat nincs is! Egyáltalám nem olyan, mint az általam ismert és nevelgetett citromfű, melyet annyira szeretek szárítva teának is, de különösen nyáron a hőségben frissen, mentával, néhány pemetefűvel összeaprítva egy kancsóba és bodzaszörppel, szénsavas ásványvízzel felöntve egész nap inni "üdítő ital"-ok helyett. Ennek jóval magasabb a illóanyag tartalma, talán még lakás illatosítónak is megteszi, ha alkoholos kivonatot csinál az ember szagtalan vodkával, majd az felhigítja vízzel és azt pumpálja ki. Friss citrom ilatú a helyiség tőle. Nagyon kreatív tudok ám lenni! Mások erre más jelzőt szoktak használni, de azt nem árulom el mit. H-val kezdődik e-vel végződik. :)))))))

Sajnos nem rendelhető. :(((

A csőpostás módszer light-osabb kivitelezését tegnap volt alkalmam kipróbálni. Majd kiderül bevált -e. Igaz nem törékeny nádszálakat küldtem bennük, hanem canna rizómákat kettő címre is és a "csövet" két lenyakazott, vagy inkább derékba vágott ásványvizes PET palack szolgáltatta.

Az egyiket megpakoltam rizómákkal, a másik széleit itt-ott pár centi hosszan bevagdaltam ollóval, majd rátoltam a másikra egész le annak a talpáig.

Egész masszív csövet kaptam, mert a palackok talp része jóval erősebb. Betekertem papírba, megcímeztem, feladtam mindkettőt. A postán a felvevő kicsit furán szemlélte a "kályhacsöveket", de megnyugtattam, hogy nem csőbomba, hanem pet palack és hát 32-33 deka volt mindenestől.

Ezek a másfél literes ásványvizes palackok nagyobbacska rizómák esetén kellettek, de kisebb növények, hajtások, ágak, sarjak esetén megteszi 2 fél literes műanyag palack is.

Na, de ez nem a barkács rovat, ezért aztán "abba is fejezem" agymenésemet.

 

Üdv, és kösz, hogy megismeretetted velem ezt a növényt!

 

Éva

 

 

 

 

Előzmény: feherbarat2 (6534)
feherbarat2 Creative Commons License 2013.04.17 0 0 6534

Szia!

Végülis ez egy teljesen más növény. Indiában és Ausztráliában honosak a Cymbopogon fajok. A talán leggyakrabban használtnak,  a C. citratus hatásáról pl. itt is olvashatsz magyarul:

http://www.egzotikusdisznovenyek.hu/node/154 , angolul:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cymbopogon_citratus

Ennek meglehetősen magas az illóolaj tartalma, ahogy ez az írás is írja, belőle készítik az citromfű illóolajat. A legtöbb Cymbopogon faj citrom illatú, talán egy kivételével, ez a C. martinii, amelynek, ahogy az angol neve is mutatja (Palmarosa Grass) a rózsáéra emlékeztető illata van.

---

Köszi a csőpostás ötletet, de úgy látszik a kérdés megoldódni látszik, mert Rozi azóta sem jelentkezett...

Előzmény: Törölt nick (6532)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.15 0 0 6533

Csőposta! :) Tényleg! Éppen ma agyaltam azon, (ásás közben mik nem jutnak az ember eszébe...) Hogyan lehetne lágyszárú törékeny élő növényeket postán küldeni. A gyökerét, vagy a gyökértelen hajtást nedves papírba csomagolni, majd egy erősebb műanyag vízvezeték csőbe tenni pl., szennyvíz elvezető cső, ami a mosogatók alatt van, vagy egy olyan hab cső, mint amibe nekem küldték a bambuszt. A szárára volt húzva és épségben ide ért. Kreatív volt aki kitalálta! Én meg lehet, hogy feltaláltam a spanyolviaszt...?!

 

 

 

Előzmény: feherbarat2 (6531)
Törölt nick Creative Commons License 2013.04.15 0 0 6532

A citromfűved (Cymbopogon sp.) mennyiben tér el az általam ismert (Melissa officinalis) fajtától, azon kívűl, hogy más az alakja?

Erősebb, vagy gyengébb az illata, gyógyhatása más, vagy illóolaj tartalmában tér el?

Előzmény: feherbarat2 (6531)
feherbarat2 Creative Commons License 2013.04.12 0 0 6531

Kedves Rozi!

Citromfüvem (Cymbopogon sp.) van, tudok csrélni Veled, csak azt nem tudom, ha nem tudsz eljönni érte (Isaszegen lakom), hogy küldöm el, mert elég törékeny jószág. Tavalyi magoncok.

Előzmény: Csutka Rozi (6530)
Csutka Rozi Creative Commons License 2013.04.07 0 0 6530
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni a következőben:

Citromfű (nem a melissa, hanem a zöldhagymaszerű thai) termesztése.
Vizitorma (nem a zsázsa) hanem a watercress termesztése.

Palánta, mag, minden megoldás érdekel, csere (akár pénzre is:) )
Előre is kösz.
CsR

Törölt nick Creative Commons License 2013.03.23 0 0 6527

Köszönöm szépen! PM-ben írom.

Fodor és borsmentám van.

Akkor az lesz a baj, hogy én betakartam a levendula magvakat, ezért nem keltek ki feb. 26 óta. :(

Tavaly tavasszal a citromfű vetéssel jártam így és csak ősszel olvastam valahol, hogy fényen csírázik és csak bele kell nyomkodni a földbe.

azóta vetettem kétszer is és olyan sűrűn kelt, mint az őserdő. A magot én fogtam és azt vetettem el.

No, majd ha látok valahol levendula magot, akkor ismét megpróbálom, de már a Te tanácsod alapján!

Mínuszok itt is vannak. Minden este be kell hoznom a rozmaringot éjszakára az erkélyről, reggel meg kiviszem.

 

Előzmény: krnemarika (6525)
krnemarika Creative Commons License 2013.03.23 0 0 6526

Leválasztott tövet.

E-mailben írd meg a címed!

 

Előzmény: taormina001 (6524)
krnemarika Creative Commons License 2013.03.23 0 0 6525

Ami nekem van, az tőről.

Írj címet e-mailben, és szívesen küldök.

Macskamentám nincs, csak fodor- és borsmenta.

A levendulám is szépen kikelt, már túl van a szikleveles állapoton.

Mivel fényen csirázó, ezért csak a nedves földre szórtam a magokat, kicsit "lelapogattam", megspricceltem vízzel, és letakartam folpackkal. Meleg helyre tettem. Amikor megjelentek a sziklevelek, levettem a folpackot, s az ablakpárkányra tettem. Most ott várják a jó időt, hogy mehessenek napozni is. (Itt erős mínuszok vannak éjszakánként.)

A fagyok elmúltával, májusban kerülnek majd végleges helyükre.

 

Előzmény: Törölt nick (6522)
taormina001 Creative Commons License 2013.03.23 0 0 6524

Nagyon szépen köszönöm; magot, vagy palántát küldenél?

Válaszboríték hová menjen? Esetleg cserébe mit szeretnél?

Előzmény: krnemarika (6521)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 6523

Miről szaporítható?

Előzmény: krnemarika (6521)
Törölt nick Creative Commons License 2013.03.22 0 0 6522

Levendula, macskamenta és orosz tárkony szaporítóanyagát szeretnék kérni. Válaszborítékot küldök.

 

A levendula nagvetéseim kudarcba fulladtak, pedig fagyhatásnak tettem ki, sekélyen vetettem cserépbe.

 

A mag elvileg jó és miőségi: Vilmorin

 

Köszönöm szépen.

Éva

krnemarika Creative Commons License 2013.03.22 0 0 6521

A babér nálam is kipusztult.

Tárkonyt szívesen küldök (remélem nem fagyott ki), írj címet. 

Előzmény: taormina001 (6519)
kergemirrha Creative Commons License 2013.03.20 0 0 6520

Sziasztok tavaszváró társak!

Egyvirágú csillaghagymát keresek, gyógy és fűszernovényekért cserébe.

A részleteket mail-ben

Vagy, ha láttatok valahol, megbízható kertészetben, az is érdekelne.

Köszönöm!

http://kaktuszsimogato1.qwqw.hu/?modul=oldal&tartalom=1194664

 

taormina001 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 6519

Én is így jártam és hasonló terveim vannak:-)

Ezenkívül elárvult tárkonyt is szívesen befogadnék:-)

Előzmény: peoplex31 (6518)
peoplex31 Creative Commons License 2013.03.12 0 0 6518

Üdv!

Ha van valakinek eladó babér növendékje, egyre vevő lennék, ha megtudunk egyezni. Sajnos a télen mindkét babérom odaveszett.

:-(

alvin (ex JHE) Creative Commons License 2013.03.01 0 0 6517

Köszi szépen, akkor itt az ideje a magvetésnek! :)

 

Üdv.!

Előzmény: FantasyLandia (6516)
FantasyLandia Creative Commons License 2013.02.28 0 0 6516

Amennyiben rendesen kiszáradtak, és hűvös helyen tároltad őket, akkor elvethetők február közepén, vagy legkésőbb március közepéig. Általában szaporítótálcában szokták, és utána jön a tűzdelés. Magvetés után után kell neki a 25-28°C, majd amikor megjelentek a sziklevelek, akkor fény-fény-fény! Mivel a paprika melegigényes, ezért arra nagyon kell figyelni. Továbbá nem szereti a nagy hőingadozást!
Nálunk, most így néznek ki a jalapenok: 

 

Előzmény: alvin (ex JHE) (6505)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!