Keresés

Részletes keresés

Barbabianka Creative Commons License 2006.03.26 0 0 1448

A V4A az magnetizálható.

bb

Előzmény: comad (1447)
comad Creative Commons License 2006.03.26 0 0 1447
Nemn rossz az, amire gondolsz, de hátránya is van. Pl. csak magnetizálható anyagú edényben lehetne főzni, tehát réz- vagy rozsdamentes acéledényben nem.
Előzmény: sasabá (1446)
sasabá Creative Commons License 2006.03.26 0 0 1446

Tisztelt fórumozók!

 

Keresek olyan pálinkakedvelőket akik a főzés csinját nagyon ismerik és jó tanácsokkal tudnak ellátni a kivitelezés során .

Cserében egy forradalmian új fűtési technikát adok át amit kicsiben már kipróbáltam, de sajnos csak tisztavízzel.

Ettől függetlenül állíthatom , hogy a leégés szinte lehetetlen lenne cefre esetében is a működési elv miatt!

Ha van köztetek villamos szaki az tudni fogja , hogy mire gondolok(indukciós ill. örvényáramú fűtés) ráadásul otthon energiatakarékos !!!!!!!

Tehát ötleteljünk fiúk és megépítjük az évszázad házi lepárlóját ráadásúl magyar lesz a "drágánk"!

Ja Comad tényleg érdekesek a "makettek" csak kicsik és drágák.

Üdv: sasabá

snapszmester Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1445

Innét lehet ihletet meríteni!

Van Portugál árlistám:2 liter/103 euro 10 l/207 euro 100l 1115euro

Menni fog ez házilag is. sm

Előzmény: comad (1444)
comad Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1444
www.schnapsbrennen.at/anlagen.php Eszetek megáll.
kezdő városi Creative Commons License 2006.03.25 0 0 1443
Szia SM! Jó nagy hülyeséget írtam a szalmára ne haragudjatok. Megkérdezem az OMH-t, ha nem nagy műsor a hitelesítés mi is megcsináljuk neked, vagy megkérdezem a Ruszkait. Megyek dolgozni, majd este tudok gépközelbe lenni.

Üdv. Kezdő Városi.
Előzmény: snapszmester (1442)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1442

Üdv BB!

Te hizelegsz nekem?

Ugy érzem nem tiszta még a szűrő működése. Ha a rajz szerint építed meg töltsd tulfojásig hideg vizzel, majd ebbe engedd bele folyamatosan az alszeszt és a kampós csövön alulról folyamatosan távozik az olajmentes alszesz. Végeztél a főzéssel mosd el a szúrőt és legközelebb ugyan így használd.

A szalmáról: A közvetlen fútésü üstökben akadályozta meg a cefre leégését.

BB láttál valahól vízsugár vakuumszivattyut a labortechnikás oldalakon? Üvegből készültet használtam régenn labor gyakorlaton.

Saválló hiteles 10 l mérőedényt keresek. Látott valaki, hol, mennyiért? sm

Előzmény: Barbabianka (1440)
kezdő városi Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1441
Sziasztok!

A tanfolyamon megvigasztaltak. Idézem: "Nem kell félni a vizsgától..................................................rettegni kell."

Szia BB!

Ne haragudj, hogy beleszólok, de én úgy tudom , hogy a Németek a háború végén fából és szalmából főzték a szeszt és üzemanyagnak használták fel. Valószínűleg a régiek is ismerték a szalmának ezt a tulajdonságát, hogy nagy a szesztartalma.

Üdv. Kezdő Városi.
Előzmény: Barbabianka (1440)
Barbabianka Creative Commons License 2006.03.24 0 0 1440

Snapszmester, mester!!

leirásod szerint az olajleválasztóba csepeg az destillátum. Alul meg a felhigitott alkoholtartalmu vizet engeded ki a csepegés sebességének megfelelöen, akkor a finomotóba folyamatosan engedned kell a hidegvizet is? Mi volna ha jégdarabokat tennél a finomitóba?? Nem csapódnának ki jobban a nehéz olajok??

 Láttam egyszer egy természettudományi filmet vándor pálinkafözökröl, akik gabon és krumpliapálinkát készitettek a tanyákon. Azok ott az üst aljába szalmát tettek és arra öntötték a majsát. Mi lehet ennek az oka??

üdv.

bb

Előzmény: snapszmester (1437)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1439
Nagyon sajnálom, de nem lehet. Az egy oszlopos módszer az ami megoldást jelent erre. A rajzát elküldtem. sm
Előzmény: comad (1438)
comad Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1438
Jól értem? Ha fabrikálok egy ilyen Pistorius-tányért (esetleg többet egymás fölé), akkor megúszom a külön finomítást, mert egy művelettel kész az egész? A méretezésről lehet valamit tudni?
Előzmény: snapszmester (1434)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1437

Helló sasabá!

  Kösz mind a két dolgot, de ami igaz az igaz U2 az U2!

Nem tudom a méretét a Te gyűrűdnek,de holnap megnézem, ha 2-3 elfér a csőben egmás mellett az az átmérő és gondolom 50-80 cm hosszú elég. Meg lehet próbálni hűtés nélkül hátha működik.

  Más téma: kérdeztétek mennyi aromát vesz el az olajleválasztó. Sokat. A nehezen oldódó olajok kiválnak a higítástól. Dezodort lehetne csinálni belőle, garantálom senki nem ülne mellétek. A kellemes illatu, aromáju olajok jól oldódnak  híg alkoholban is ezért oldatban maradnak. Ez a tapasztalatom.

 A vákuum deszillácioval  csak az alszeszt lehet előállítani utánna jön a finomítás a normál módszerrel. 

  Remélem segítettem! sm

 

Előzmény: sasabá (1436)
sasabá Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1436

Üdv SM!

 

A méretezésben nem tudok neked segíteni,de a kerámiagyűrükre van egy tuti ötletem:

Aki foglalkozik akvarisztikával az tudja hogy a víztisztítókhoz lehet kapni kerámia gyűrüket doboz számra.  márpedig ami ott működik az működni fog a pálesszel is!

sasabá

Előzmény: snapszmester (1431)
sasabá Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1435

Bocsi de ez az ódal nem erről szól!!!!!!!!!!!!!!

SASABÁ

Előzmény: schlumberger (1430)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1434

Szép napot Mindenkinek!

  A tányérról: A felfelé szálló páráknál hidegebb víztől az alkoholban szegényebb párák kicsapódnak és visszafolynak. Az alkoholban dúsabbak eltávoznak és a hűtőben kondenzállódnak. Ez a deflegmátor.

  A desztilláló feltétnél az alkohol gőzők melegítik egymást és ez eredményezi azt mintha több szeszfőzde lenne egymás után sorban. (főzés+finomítás).

  Ha mindenképpen vákuumban akartok főzni létezik a vízsugár szivattyu. BB bizosan tud egy oldalt labortechnikából. Nincs olaj és a hajtóanyagot le lehet főzni pálinkának.

  A kozmásodás nem csak a magas hőfok miatt következik be, hanem a rossz üst miatt. A fenéknek nem szabad sarkosnak lenni és az is jó, ha domború. Így a cefre a melegtől tud mozogni.

  A párákról ne ugy gondolkodjatok, hogy alkohol és víz. Ez keverék a forráspontja mindig a keverék összetételétől függ.

  Mennem kell vacsorázni, de úgy is unjátok már.sm 

trasgo Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1433
Szia comad.
Mind minden erősítő föltétnek ennek is az a szerepe hogy az alkoholgőz vízgőz keverékből arányaiban minél több víz csapódjon ki mint alkohol.
A lényez ez de szerintem snapszmester majd pontosabban megfogalmazza.
Üdv trasgo
Előzmény: comad (1432)
comad Creative Commons License 2006.03.23 0 0 1432
Üdv, snapszmester! Érdekes ez a Pistorius-tányér és házilag is megvalósíthatónak tűnik. Nem egészen világos azonban a számomra, hogy tulajdonképpen mit is csinál. Gondolom, az üstből fölfelé tartó gőz egy része kicsapódik rajta és visszafolyik, de miért jó ez?
Előzmény: snapszmester (1431)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1431
Üdv Mindenkinek!
Valamit elnyomtam, most kezdhetem előről.
Köszönöm a figyelmeztetéseket megpróbálok pontosabb lenni.
Van egyszerübb megoldás a párlatok erősítésére a kerámia tőltet. Sajnos gyakorlati tapasztalatom nincs róla. A dugulás veszélye elég nagy, ha nem hagytok kellő habzásteret, viszont egyszerü a megépítése. Egy cső kell hozzá a régi rezsók fűtőszálán található kerámia gyürükkel megtöltve. A tetejére hatásos visszafolyós hűtő és az elmenő páráknak még egy. Ez csak egy, az iparból vett elképzelés, ott működik, ha van valakinek tapasztalata a méretezésről kérem segítsen.sm
schlumberger Creative Commons License 2006.03.22 0 0 1430
Nem haragudok :-), és nem a véletlenül kimaradt betűre gondolok, hanem arra, hogy a vákuum az bizony két u-val írandó.
Előzmény: trasgo (1429)
trasgo Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1429
Ne haragudjál de ez nem 1 nyelvész topik gyakran előfordul kimaradt elütött betű
Lásd „hohy a vákuumot”
Üdv trasgo
Előzmény: schlumberger (1428)
schlumberger Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1428
Már miért tiltanának le? Nem illegális - könyvből másoltad, nem titkos adatok.
Legfeljebb arra hívom fel a figyelmet, hohy a vákuumot két u-val írjuk helyesen magyarul. Bocsánatot kérek, ha bánt valakit, de szabály az szabály, akárkit bánt :-)))
Előzmény: snapszmester (1426)
snapszmester Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1427

Még egy próba.
snapszmester Creative Commons License 2006.03.21 0 0 1426
Ahogy megigértem!

Ezért letiltanak!
Ha látszi, de nem érhető kérdezzetek.sm
snapszmester Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1425
Hú de beindultatok!
Hirtelen nem is tudom miről irjak.
BB igazad van 110C° ennyi elég. A vákumról: a vákum a szedőhöz csatlakozik. Addig nincs minta amig nem hagyod abba, legfeljebb, ha celláskereket használsz. Nagyon erős hűtés, hogy hideg legyen a párlat különben sok a veszteség. A párlat illatos gyümi aromás. Bemásolom a vákumos berendezés ábráját el fogtok ájulni, én is.
Ha komplikált a vízfűrdős üst akkor ne szivassuk se a cefrét se egymást, már bocs.
Lehet deflegmátort, rektifikálót alkalmazni, de a kétszeri desztillálás a házikertben mindet megold. Másolok be minegyikből holnap estére. Jó éjt sm
trasgo Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1424
Szia kezdő városi
Én meg azt nem értem hogy te mit nem értesz.
Igen a magas 70-80 alkfokból(aromát illatot nélkülöző) van eldobva és a végéből.
Az osztrák és német snapsz abban különbözik a pálinkától hogy 1x van főzve.
De viszont oda kell 1nagyon komoly főző torony (induló 1lépéses alkfok 80 felettiről indul)
Azt hiszem ezt taglaltam is.
És én pont valami hasonlón töröm a fejemet is
Az osztrák sógor nem buta nagyon költséges eszköz (torony) nagyon hosszadalmas főzés (szerintem az energia igénye nagyobb v. azonos a pálinkáéval) sokkal kevesebb valós Produkt.
Valami előnyének csak kell lennie ez pedig az íz illat amit a legelején is említettem.
Üdv trasgo
Előzmény: kezdő városi (1423)
kezdő városi Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1423
Szia BB!

Nem értem a 2. pontot. A gyümölcsből főzött pálinkáknál nem tudod az első főzésnél leválasztani az előpárlatot meg az utópárlatot, még az otthoni főzésnél sem hiába engedi a technológia. Lehet, hogy a gabonánál igen abban nem vagyok otthon de az nem pálinka.
Bár meglehet %-os arányban leválasztani az alszeszből az "elő és utópárlatot"de szerintem meg lehet nézni aki iszik a "közepéből" mit lép rá.Biztos nem kell neki alumínium páracső!

Üdv. Kezdő Városi.
Előzmény: Barbabianka (1422)
Barbabianka Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1422

Miért javitanám ki ugyan ezt irtam a pálinka az egy Schnaps, de forditva nem biztos.

Pl. a Korn az is egy Schnaps de nem pálinka mert gabonából van.

Mint már az elözö hozzászóloktól megtanulhattuk alpvetöen három féle képen finomithatunk

1., Lefözzük az egész alkoholtartalmat a cefréröl és utána mégegyszer finomitjuk.

2., Az elö és utófözeteket nem keverjük bele a pálinkába. Igy egylépésben is kitünö fözetet kapunk. csak kevesebbet!!

3., Az elsö fözetet átengedi egy szürön és leállsz a desztillálással amikor eléri a fözet a 38%ot. (az osztrákoknál németeknél a kereskedelemben levö pálinkák nagy része 38%-os)  Az osztrák sogor valószinüleg igy csinálja, ha csak egyszer fözi.

De ezt a snapszmester jobban tudja.

bb

Előzmény: trasgo (1421)
trasgo Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1421
és a nyomáskapcsoló helyett hogy ne legyen túlkomplikálva.
Abban 1etértünk hogy a cefre előkészítés 1ik legfontosabb tényező, de a tisztázásban viszont már nem, kóstoltam jó pár éve osztrák házfőzésű 1lépésben desztillált köznapi nyelven snapszot (remélem nem javítod ismét ki a snapsz= tömény szeszesitalok gyűjtő neve v. etc.)

Előzmény: Barbabianka (1420)
Barbabianka Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1420

úgy müködni fog.

bb

Előzmény: trasgo (1418)
Barbabianka Creative Commons License 2006.03.20 0 0 1419

Szevasz snapszmester

egy 0,5 baros nyomáskapcsolóval nem fogod a 130C hömérsékletet elérni mert a nyomáskapcsoló 110C nál kikapcsol.

 

 

E szerint a táblázat szerint 130C fokos viztéri hömérsékletnél legalább 2 bar nyomásod van a viztérben. Ezt a nyomást sajátkészitésü fözöben, alig ha tudod a robbanás veszélye nélkül elérni.

Valaki néhány hozzászólással elöbb irta, hogy olajat tesz a viztérbe. Talán úgy megoldható volna a 130C fokra való melegités.

Ahogy itt olvasgatlak értettem meg pályinka finomitás egyik lényegét. Pl. a kozmaolajok kicsapatását a hideg vizben!!

Nem vesznek igy el az aroma anyagok is??

Végtelenül irigyellek a gyakorlatodért. és türelmedért hogy a tudásod nekünk is tovább add. Szerintem a  pályinkafözés rejtéje a cefre elökészitésben és a fözet finomitásában van. A többi technika ami legrosszabb esetben egy kuktával, rézcsövel és egy vödör hideg vizzel megoldható.

Üdv.

bb

 

Előzmény: snapszmester (1405)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!