Keresés

Részletes keresés

satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 68
Neked jó készükődést, Pollly, mi még sehol nem vagyunk, mi még ma fizettünk be...
Ha tudsz, írj!
Jó pihit még 1x!!!!!
Előzmény: Törölt nick (67)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 67
koszonom szepen!!!!!ha kozben megis leszek gepkozelben azert megprobalok irni par sort:)
jo keszulodest
szia
Előzmény: satine (66)
satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 66
Pollly, akkor ti holnap indultok is...
Nagyon-nagyon jó utat kívánok!
Sajnos az élménybeszámolódat majd mi is itthon olvassuk már,
mert pont keresztezzük egymást...
Figyelj, tutira jó lesz, itt gyönyörű minden!!!
Érezzétek jól magatokat,
sikerüljön minden!
Jó utat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (59)
satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 65
Hú, madfax, ne csigázz!
Nekem ez a földrengés-rész ki is maradt...
Így viszont tuti, hogy szeptemberben nem lesz!!! :))

Mesélj-mesélj, ne kímélj bennünket!!!!

Előzmény: madfax (62)
satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 64
Szia, ez már jó, ha eleve tudod a nevet,
akkor már tudok valamerre "suttyomban" indulni...
Bár a legegyszerűbbnek az tűnne, ha a szállodában tudnám megbeszélni a tortás vacsit, de egyelőre nem tudom, van-e erre lehetőség, mármint vacsizni,
nem tudom, jó-e...

De beindulok... Hálás köszönetem!
Írj, ha még valami az eszedbe jut!!
Kösz!

Előzmény: gbius (61)
satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 63
Húha, kicsi a világ!
:))
Szia,
ne haragudj, de nekem ez nem ugrott be, mátmint Sharm... de majd visszakeresem, "egy húron pendültünk-e, vagy sem..."
Én azóta másfelé is hűtlenkedtem, így a Sharm-tipoc lassan ki is maradt.
No meg nyáron minden más.

De biztos, hogy ott voltam.

Közben az éjjel lejött még egy adag T-tól,
tényleg nagyon hasznos, amit írsz,
magamban már el is könyveltem,
hogy itt nem fogok jegyzetelni, hiszen semmi újat nem tudok majd mondani...

Kösz a jó tanácsokat,
bevallom, konkrétan most nincs is kérdésem,
minden nagyszerűnek tűnik!

Szia!

Előzmény: lakotars (58)
madfax Creative Commons License 2003.09.02 0 0 62
Hello Mindenkinek!

Aug.27.-én jöttem vissza a családommal Zakynthosról, talán néhány dologra fel tudom hívni a most indulók figyelmét.

Mi a Neckermannál fizettünk be 2 hétre. A szállásunk Agios Sostisban a Hotel Zante Sunban volt. A Neckermannt és a szállodát(Mellettünk a Posidon jobbnak tünt) többé-kevésbé, Agios Sostist melegen ajánlom mindenkinek.

Érdemes csak repjegyet venni, mert szállás a rémhírekkel ellentétben még a főszezonban is található a szigeten, és nem is rosszak. A barátaink másfél hét Kefalónia után jöttek át hozzánk és Vasiliskosban símán találtak szálást.

Mi évek óta tartó gyakorlat szerint itthon interneten bérelünk autót a reptérre, így aztán cinikus mosollyal hagyjuk ki a transzfert.

(A legtöbb szigeten jelenlevő /de csak interneten elérhető/ és a tapasztalat szerint legolcsóbb autóbérbeadó társaság az Alpha-Omega nevű francia cég./Keressétek Lisa Laberriet/ Mi két hétre Hyundai Atost béreltünk légkondi nélkül, 1 hét ára 186 euro volt, ami legalább 30%-kal olcsóbb volt a többinél. Ráadásul ténylegesen egy 1,4-es, 5 ajtós Opel Corsát kaptunk légkondival.)

Idén a legérdekesebb élmény a földrengés volt. Érkezésünk másnapján, 14.-én reggel fél 9 tájban átéltünk egy csinos 4- 4 és feles(Zakynthoson) "kis" földrengést.

Ez Paxi térségében 6.4- es volt, Lefkadán jónéhány sérülttel , Kefalónián komoly pánikkal járt.(A barátaink el is menekültek az utórengések elől Athénba)Nálunk szelídebb, de azért még mindig megdöbbentő élmény volt.

folyt. köv.

gbius Creative Commons License 2003.09.02 0 0 61
Helló Satine!
Lakótárs a segítségemre sietett ugyanis a felrakott képeken eltudom magyarázni, hol találhatók azok a tavernák amikről írtam. Az egyik a kis sziget a fahíddal Agias Sostis szigete (itt lehet az öbölben italozva hűsölni, kaja itt nincs), a másik pedig Agias Sostis strandja képen a napernyők felett látható a Maestro taverna (barna oldalfal). Nem kell előre helyet foglalni, mindig kaptunk helyet, (igaz nem este kilenckor mentünk beülni, hanem korábban)
Előzmény: satine (48)
lakotars Creative Commons License 2003.09.02 0 0 60
Szúnyogok vannak, úgyhogy érdemes vinni valami védekezőeszközt. Mazsolaborban sajnos nem vagyok járatos.

Előzmény: Törölt nick (59)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.02 0 0 59
koszi koszi az infokat, nagyon jo az oldal es koszonom, hogy irtal!!lenne meg ket kerdesem, mazsolabort tudtatok inni? valamint voltak-e szunyogok?
gyonyoruek a kepek
szia
Előzmény: lakotars (56)
lakotars Creative Commons License 2003.09.02 0 0 58
Hello Satine,

a látnivalók közé beszúrogattam a néhány tanácsot, de még gondolkozom majd:)

A sziget elég kevés a magyar van, nem nagyon ismernek minket;)
Heti egy gép van, azok is eléggé szétszórva, az apartmanházon kívül (lakótársak a Ginában, szevasztok!) nem nagyon hallottam magyar szót.
Angol turista van rengeteg, meg néhány olasz és görög.

Egyébként véletlenül nem veled fórumoztunk tavaly télen Sharm-el-Seik ügyében? :)

Előzmény: satine (54)
satine Creative Commons License 2003.09.02 0 0 57
Szia, lakotárs,
én most épp kidőlök,
de ez ne tartson vissza,
holnap is lesz nap, és olvassuk az írásaidat!!!
Kösz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lakotars Creative Commons License 2003.09.02 0 0 56
Szia Pollly,

A tmegközlekedésről nem sokat tudok, de helyi busznak kell lenni.

Taxi van, a tarifa elviselhető, olyan 1 euró/km. Laganas-Zakynthos 10 euró, Argassiból valamennyivel kevesebbnek kell lenni.

A fizetős programok közül mindenképpen javaslok egy szigetnéző körutat busszal vagy terepjáróval. Az utóbbi érdekesebb, de drágább és angolul kell tudni valamennyire. Különösen szép pontok Keri, Skinari és a hajóroncs felülről.

A másik kötelező dolog egy hajóút, egész- vagy félnapos kivitelben. A nyugati partvidéket és a roncsöblöt nagy kár lenne kihagyni.

Állatbarátok számára klassz program a teknősnézés. Emlékeim szerint indul is Argassiból egy félnapos hajóút, ami megkerüli a félszigetet a Laganas-öböl felé.

A görög konya remek. Van mindenféle tengeri herkentyű, grillétekek, zöldséges kajék. Ismertebb ételek:
- Tzatziki saláta
- Görög saláta (horiatiki)
- Gyros (sertés vagy csirke)
- Souflaki (szintén)
- Muszaka

Személyes kedvencem a szuflaki ínyenc módra, csirkéből, sonkabetéttel.

Itt van egy-két görög étel a Zorbas taverna jóvoltából:
http://www.zorbastaverna.hu/etlap.html

Borválaszték általában van, de arra vigyázni kell, hogy a vörösbort szó nélkül kihozzák harminc fokosan, aztén kérhetsz hozzá jégkockát :))

Előzmény: Törölt nick (40)
lakotars Creative Commons License 2003.09.01 0 0 55
Üdv mindenkinek, megcsináltam ma a látnivalók oldalt és felraktam.

http://www.tar.hu/zante/

Ügyfélszolgálat a zante@tar.hu címen :)

Előzmény: lakotars (49)
satine Creative Commons License 2003.09.01 0 0 54
Kedves lakotárs, csak így tovább - mindannyiunk örömére!
Én változatlanul azt kérdezem - még, pluszban - hogy van-e vaalami olyan praktikus jó tanácsod, amiről gondolod, hogy másnak nem jutna az eszébe, hogy az it kellhet... bocs, ez eszméletlenül magyartalan volt,
de olyasmira gondolok, pl. hogy ... nem is tudom... pl. én az egyik utazás kapcsán írtam, hogy vigyenek valami elosztót, hosszabbítót, mert különben még a telefookat sem tudják tölteni; vagy valahol sokat írtunk a széntablettákról...
Ilyesmire gondolok.
Érdekel a szállás, a kaják, tényleg jóke- a görög borok, ahogy az hírlik, szeretik-e itt a magyarokat, szóval amolyan gyakorlatias dolgok is érdekelnek,
mindamellett, hogy szuper, amit leítsz,
már kikutattam az útikönyvekben is mindent,
de az jobb, amit te összeállítasz!
Nekem még van egy hetem...

Szia és kösz!

Előzmény: lakotars (49)
satine Creative Commons License 2003.09.01 0 0 53
Kösz, azóta 1001-féleképpen találtam írva :)
Na, majd megírom, ott hogy írják, hogy ejtik... :))
Előzmény: lakotars (49)
satine Creative Commons License 2003.09.01 0 0 52
Szia, Bike-R,
köszi, hogy elvezettél ide!!!
Előzmény: BIKE-R (50)
Törölt nick Creative Commons License 2003.09.01 0 0 51
nagyon szuper az oldal szerintem is!!!mi 2 nap mulva-szerdan-utazunk!!annyira jo elore ez a sok info!!!
koszi
pollly
Előzmény: lakotars (49)
BIKE-R Creative Commons License 2003.09.01 0 0 50
Szia Lakótárs!

Szuper az oldal, ne hagyd abba !!! :)

Üdv: BIKE-R

Előzmény: lakotars (49)
lakotars Creative Commons License 2003.09.01 0 0 49
A prospektusok átnéztem, néhányat be is szkenneltem.
A szigeten választható programokat bemutató weboldal nég nincs teljesen kész, de a most induló mázlisták:) kedvéért feltettem ide:

http://www.tar.hu/zante/

Szándékom szerint holnap folytatom a látnivalók feldolgozásával.

Ui: Zante Zakythos másik (velencei eredetű) elnevezése. Én ezt részesítem előnyben, mert nincs gond a leírásával :))

Előzmény: satine (39)
satine Creative Commons License 2003.08.31 0 0 48
Szia, gbius!
Pont ilyesmire voltam kíváncsi.
és bár sokszor én is úgy vélem, hogy az ember azért (is) utazik, hogy új - kifejezetten új élményeket szerezzen, és ne másoktól vegye azt át;
most kivételesen azért fontos minden infó,
mert mi 10-én utazunk, mert a párom ezt kapja ajándékba tőlem a nagyon-nagyon kerek szülinapjára... 0-ra végződik, és 100-nál kevesebb :)) - szóval azért is szeretnék ilyen téren is előre tervezni, infókat negyűjteni, mert úgy adódik, hogy 10-én este érkezünk meg, na jó, lehet, hogy késő délután, nem is tudom még, bár már nálunk van a pontos menetrend;
szóval ahogy felébredünk másnap, ugye szülinap van, és én ott vagyok egy vadidegen helyen, ahol azért szeretnék kellemes helyet kifogni a vacsihoz, ami nem ronthatja el 1xűen ezt a napot...

Szóval ezért van - részemről ez a nagy érdeklődés...

Amiről itt írsz, az máris szupernek tűnik!

Pl. ez a kis taverna este is nyitva van-e, van-e lehetőség valami különlegeset kajázni, úgy értem, nem hamburgert..., esetleg valami jó helyi borral?
Nincs-e meg ennek a pontos neve/címe/tel.száma,
hogy itthonról előre foglalhassak helyet/kaját?
Nincs-e valami prosid róla, amit át tudnál faxolni?

Bocs, ha tolakodónak tartasz, elnézést,
de én itthon mindig valami különlegeset szoktam kitalálni,
és bár megbeszéltük, hogy ez az utazás maga az ajándék, azért úgy gondolom, tökjó lenne, ha határozott léptekkel tudnék elindulni egy nyugis kis vacsi-helyre, ahol biztosan van asztal, kaja, ital, szóval úgy minden...

Tudom, másoknak nem ez a legfontosabb gondjuk, kérdésük,
elnézést mindenkitől!!
És köszi!
Már eleve tetszik a hely!!!!

Előzmény: gbius (43)
satine Creative Commons License 2003.08.31 0 0 47
Szia, a jövő hét szerda az 10-e, nem????
Mi akkor tervezzük.
Előzmény: Törölt nick (40)
gbius Creative Commons License 2003.08.31 0 0 46
A görögök nemzeti ételét a GYROS-t, SUVLAKI-t, görög salátát, tadzikit tudnám ajánlani.
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.31 0 0 45
de jo hogy ezeket irod..mar nagyon varjuk hog yott lehessunk azona szep tengerparton. mi is apartmanban fogunk lakni, csak a vacsit fizettuk be. van olyan kaja amit nagyon tudnal ajanlani?
Előzmény: gbius (44)
gbius Creative Commons License 2003.08.31 0 0 44
Argassi egy földnyúlványnál van, melynek a csücskén nagyon jó strandhelyek vannak. Pázsitos strand meg zuhanyozó a parton. Mi nem voltunk itt, az appartman-társunk mesélte ezeket, ?k minden nap odajártak. Természetesen érdemes megnézni mást is a szigeten. Mi voltunk hajókiránduláson, ahol a tekn?söket néztük meg (majd egy méteresek voltak), a szemben lev? kis szigeten láttunk barlangfürd?t.
Előzmény: Törölt nick (42)
gbius Creative Commons License 2003.08.31 0 0 43
Laganasnál van egy sziget, ahová fahídon lehet bemenni. Ezen van két taverna, az egyik lenn van a parton egy kis öbölben, ahol akár a tengerbe ülve lehet italozni. Itt lehet?ség van kisebb búvárkodásra is. A kis szigett?l balra a parton található egy csomó taverna, ebb?l a MAESTRO tavernát tudjuk ajánlani, nagyon finoman készítik el a tintahalat, az adagjaik hatalmasak. Szállodákhoz nem tudok hozzászólni, mert mi appartmanban voltunk, de félpanzióval, melyet a fenti tavernában kaptuk.
Előzmény: satine (38)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.31 0 0 42
argassirol mi a velemenyed?van olyan hely ahova feltetlenul menjunk el? vmi amit keruljunk?
Előzmény: gbius (41)
gbius Creative Commons License 2003.08.31 0 0 41
Autóbérléssel kapcsolatban tudok információval szolgálni. Két lehet?ség van: idegenvezet?n keresztül vagy egyénileg. Mi az id.vez.-en keresztül béreltünk (bár ne tettük volna), appartman-társunk egyénileg bérelt és majdnem új C3-as Citroen gépkocsit bérelt klímával, mindennel majdnem ugyanolyan árban mint mi. Hab a tortán, hogy karambol esetén nekünk önrészt kellett volna fizetnünk, míg nekik minden kockázat a béleti díjban volt benne.
Előzmény: satine (39)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.31 0 0 40
en is ugy oulnek ha irnal meg jov het szerda lott ha tusz, mert mi akkro utazunk, jo lenne picit tajekozottabban menni..mi argassiba megyunk es valoszinuleg tomegkozlekedni, fizetos programokra megyunk.
annyira varom mar:)
koszi
szia
Előzmény: satine (39)
satine Creative Commons License 2003.08.31 0 0 39
Szia, jó lenne, ha hamar tudnál írni... bocsesz...
Sajnos, nálunk a motor nem, az autóbérlés talán számításba jön; mi a helyzet a taxival és a tömegközlekedéssel?
Biztos hihetetlen, de itthon a páromat ki sem tudom a kocsiból mozdítani, 1x tömegközlekedtem vele, olyan volt, mintha marslakó lenne... máshol viszont remekül bírja a tömegközl-t, vonat, busz, taxi.
A csoportos programot csak elvétve...
Előzmény: lakotars (37)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!