Keresés

Részletes keresés

mondial Creative Commons License 2001.12.30 0 0 62
Asztali hoki? Ez ugyanaz mint a gombfoci, csak jégkorong játékosokkal?
Előzmény: llila (60)
G. Peti Creative Commons License 2001.12.30 0 0 61
Ezt a játékot már én is láttam - amúgy örülök, hogy felhoztátok a témát újból.
De gombfociban akkor is világelsők vagyunk még mindig, teljes a magyar fölény a gombfoci mezőnyében. Bár az utóbbi időben már nem értesülök a gombfoci-eredméynekről (ahol van EB, VB, BL is), nem tud esetleg valaki hírekkel szolgálni?
Előzmény: llila (60)
llila Creative Commons License 2001.12.30 0 0 60
Mit szólnál egy kis asztali jégkoronghoz? Decemberben alakult meg a szövetség. VB is van belőle a jégkorong VB alatt és azzal azonos helyen tartják. A magyar csapat is részt vett benne.Magyar bajnokság is van és versenyek. Eddig egy egyesület van a Budenz Lakóhelyi SE(valami bonyolultabb a neve, de ennyit tudok belőle megjegyezni. Én már próbáltam nem vagyok túl ügyes benne, de nagyon jó játék. Megpróbálok én is egy csapatot szervezni.
Előzmény: mondial (59)
mondial Creative Commons License 2001.12.30 0 0 59
Nem is tudtam, hogy van ilyen topic is! :))

Én óriási gombfoci rajongó vagyok és csak most 21 éves fejjel tudok kigyógyulni belőle. Apám legendás gombfocis emlékei ösztönöztek arra, hogy kierőszakoljak magamnak kezdésként 4 csapatot az MTK,UTE(akkor még Dözsa),Fradi,Honvéd személyében.
Kezdetben a faterral játszottam 2X10 perces meccseket, aztán egyedül maradtam és így folytattam. Az utánpótlás persze nem maradt el! Következő húsvétra kaptam 15 csapatot(köztük Argentína,brazilok,olaszok,németek, de magyarok is Siófok,Haladás, külföldiek is AC Milan, Köln) valamint egy apám által barkácsolt pályát is, amely egy deszkából állt zöldre festve, persze minden fontos jelöléssel ellátva. Na meg persze saját készítésű kapukat is! Ezekkel sajna mindig gond volt, mert általában utazás alatt eltörtek(mivel mindenhová vittem magammal őket), de ha a közelben volt egy teásdoboz akkor ezt a problémát is könnyen megoldottam.
Na egyenlőre talán ennyit, majd még folytatom, nem hagyom, hogy ez a remek topic kimúljon! :)))

llila Creative Commons License 2001.12.30 0 0 58
Én is gombfociztam mint mindenki. Volt egy jó sztori. A gombfocikat a sarki trafikban vettük! Minden jó csapatot megvettünk,a trafikos néni sokfélét tartott. Egyszer megdumáltuk a haverokkal, hogy mindenki egy héten át csak MTK-t keresett. A néni be is szerzett vagy 20-at az MTK-ból. Ezután mindenki bement hozzá újra, hogy néni kérem ilyen szar csapatot miért tart, ez nekünk nem kell!
Zsoldos Creative Commons License 2001.08.31 0 0 57
Antikváriumban szerintem.
Nekem az asztali labdarúgás szabályai vannak meg a 60as évekböl, de ezt azt hiszem már írtam itt, a topic elején.
Mára elmentem, szia, jó 7végét
Előzmény: G. Peti (56)
G. Peti Creative Commons License 2001.08.31 0 0 56
Nekem csak az Éder Csaba könyve van meg sajnos. Ezt hol tudom beszerezni?
Előzmény: Zsoldos (55)
Zsoldos Creative Commons License 2001.08.31 0 0 55
Iró, költö, müfordító stb. és az a Nagy Gombfoci könyv szerzöje. (Remélem ez a címe, és nem csak mi emlegettük így és azért maradt ez a fejemben.) Itt megelevenednek a csapatok, a gombfoci játékosok, és az egész angol bajnogsáég. Szerezd meg ha még lehet. Elö kell keresnem nekem is, mert vagy 20 éve nem volt a kezemben. Akkor jobban el tudtam volna mesélni.
Előzmény: G. Peti (54)
G. Peti Creative Commons License 2001.08.31 0 0 54
A Varró Dani írta a verset, ha jól értem.
De ki az a Tandori Dezső?
Előzmény: Zsoldos (53)
Zsoldos Creative Commons License 2001.08.08 0 0 53
Ha sikerül, itt egy link, ami Varró Danihoz visz.
Zsoldos Creative Commons License 2001.08.08 0 0 52
Gombfociballada Tandori úrnak
Tandori Dezső 60. születésnapjára


Még áll a sarokban a gombfocipálya,
Még csillog a plexi a gombok alatt...
No de mit tesz a rongy meg a smirgli hiánya?
Mit ér a csatár, ha tapad?
Még gólok alusznak az ujjbegyeinken,
De jaj, a kezünk keresőn kotorász -
Hova tűnt ez a sport, hova tűnt ez a minden?
De hol van a tegnapi gombfociláz?

Ó, jaj, hova tűntek a sportszerü medvék,
Sok szakvezető, ki ha veszt se busul?
Kék-Sárga, Lapos, Dömi - mind csupa emlék?
Hol van Canarino, B. U. Bush úr?
Hova tűnt az a szép vizivárosi alkony,
Mely látta a Lánchíd utcai ház
Teraszán Coutinho kapitányt, Jackie Charltont?
De hol van a tegnapi gombfociláz?

Hova lett Szokol és Ory Luksz? Hova pöccent
Keegan, Gary Jones, Brady, Bettega, Rep?
Hol van ma Pelé, a Fekete Gyöngyszem?
Hol vannak a gombszerető verebek?
Minyutti kezéből a traubiszóda,
Leao, Papi, Cruyff meg a többi gigász,
S az időmilliók hova tűntek azóta?
De hol van a tegnapi gombfociláz?

Ajánlás
Jó Tandori úr, csakugyan hamu, por ma
E sport, mi fölött csak a szél citeráz?
Hol van a Nagy Vízivárosi Gombfocitorna?
De hol van a tegnapi gombfociláz?

G. Peti Creative Commons License 2001.06.07 0 0 51
Ez nagyon szép vers!
nekrofil Creative Commons License 2001.06.07 0 0 50
50
nekrofil Creative Commons License 2001.06.07 0 0 49
nekem megvan ez a kotet, csak kolcsonadtam

amint visszakapom, berakom

Előzmény: kékkirály_d (48)
kékkirály_d Creative Commons License 2001.06.07 0 0 48
Varró Dani:Tandori Dezső 60.születésnapjára:
(nem tudom pontosan idézni,de hallottam már a versről,egyik havereom idézett belőle-ő is sportfan):
"Még áll a sarokban a gombfoci pálya,
Még csillog a plexi a gpmbok alatt,
...............................(nem jut eszembe),
De mir ér a csatár,ha tapad.

...............................
Kezünk keresőn kotorász,
Hova tűnt ez a sport,hova tőűt ez a minden,
Hova tűnt az a tegnapi gombfoci-láz.

G. Peti Creative Commons License 2001.06.07 0 0 47
Ha esetleg olvasnátok TV-újságban, hogy lenne megint a film, feltétlenül írjátok meg nekem e-mailben!

Egyébként eddig azt hittem, hogy én voltam az egyetlen beteges hajlamú gombfociőrült Magyarországon, aki 13 éves korától áttért a dobókokarendszerre, az még betegesebb lehetett a kívülállónak, de most már rájöttem, hogy nem így van. Régi szép idők. Múlt héten pakoltam az ágyam alatt és a kezembe került az a doboz, ami tele van füzetekkel, amibe az eredményt írtam. Hát vagy egy órán át nosztalgiáztam!

Martin Vazquez Creative Commons License 2001.06.02 0 0 46
Bizony, bizony arról a filmről van szó...
Előzmény: Joe_d (42)
nekrofil Creative Commons License 2001.06.02 0 0 45
:))))))))

cm egy bazi nagy gombfoci:)

Előzmény: Nym (43)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.06.02 0 0 44

"aztán Ist_n megalkotta a CM-et, és a gombfoci teljességgel elvesztette a jelentőségét "

:))

Előzmény: Nym (43)
Nym Creative Commons License 2001.06.01 0 0 43
én is qrva nagy fan voltam, nekem is volt bajnokságom , sőt átigazolásokat is végeztem pénzért á lá CM és vezettem a góllövőlistát és assziszt listát is.kb 20 csapatom volt de mindegyik kb 10 cserejátékossal rendelkezett (a képet cserénél kicseréltem a "testben") és a képbázist mindig az aktuális sportújságokból frissítettem. összegezve a 20 csapatra jutott kb 600 játékos, aminek egy része a "free agents"-ek körét bővítette- ahonnan rossz forma vagy fizetési plafonba ütközés esetén lehetett igazolni.
A bajnokságban pénzt lehetett keresni a csapatoknak, ebből lehetett igazolni stb.
Külön pénc járt a gólkirálynak és a dream teamba való kerülésért is.
Ja és igen, mindig egyedül játszottam , mert speciális szabályaim voltak a játékról, mint pl szép megmozdulás esetén bónuszlövés stb :)
Régi szép idők... aztán Ist_n megalkotta a CM-et, és a gombfoci teljességgel elvesztette a jelentőségét
REgarDZ
- NyM -
Előzmény: nekrofil (34)
Joe_d Creative Commons License 2001.06.01 0 0 42
Egyszer régen én is láttam valami gombfocis filmet, de csak annyi rémlik belőle, hogy a villamoson vagdosták le az utasokról a gombokat, nem tudom, hogy ez-e az amire te gondolsz.

Amúgy gyerekkoromban én is nagy gombfocis voltam, rendeztem bajnokságot, kupát, irtam az eremdényeket, góllövőket egy füzetbe, stb... A csapatok még ma is megvannak. Meg vagdostam ki a fejeket a focis újságokból, stb..

Előzmény: Martin Vazquez (37)
Martin Vazquez Creative Commons License 2001.06.01 0 0 41
De hogy a kérédsedre is válaszoljak, fogalmam sincs honnan lehetne beszerezni. Szerintem nem adták ki műsoros videón, persze attól még kiadhatták...
Előzmény: G. Peti (38)
Martin Vazquez Creative Commons License 2001.06.01 0 0 40
Először a nyolcvanas évek végén láttam és akkor megjegyeztem magamnak. A türelmem 1998-ban termett "rózsát" amikor egy szombati napon, kiszúrtam a tv1 délelőtti programjában. Fel is vettem, ott van a kazetta a polcomon, a Keresztapa trilógia mellett :-) ahol megilleti!
Előzmény: G. Peti (38)
Ernesto Serra Creative Commons License 2001.06.01 0 0 39
asszem ezt a filmet én is láttam, a címére már nem emlékszem, de ilyesmi volt...
Előzmény: Martin Vazquez (37)
G. Peti Creative Commons License 2001.06.01 0 0 38
Ez komoly???

Neked megvan ez a film? Hol lehet beszerezni?

Előzmény: Martin Vazquez (37)
Martin Vazquez Creative Commons License 2001.06.01 0 0 37
Ja!
Azt kihagytam, hogy van egy remek magyar film amely a gombfociról szól. A történet a világháború idején játszodik és olyan tizenévesekről szól, akiknek mindene a gombfoci. Óriási! A címe "A hátvéd halála"
Előzmény: Martin Vazquez (36)
Martin Vazquez Creative Commons License 2001.06.01 0 0 36
Nekem maszek gombfocipályám volt. Apám heggesztett egy szuper kaput, én húztam rá frankó négyzetrácsos függönyt, igazi focikapu lett belőle. A kapuk mögé reklámfeliratokat ragasztottam, plusz szögletzászlók hurkapálcán.

Az egséz gyerekkoromat végig játszottam, tele írtam három spirálfüzetet.
Én is olvastam Tandori könyveit. Amúgy összesen három jelent meg (Nagy gombfocikönyv, Új nagy gomfocikönyv, Kis-nagy gombfocikönyv)

Nosztalgiából évente egyszer összejövünk egy haverommal, akivel annak idején "vérre" menő meccseket vívtunk. Manapság is ugyanúgy megőrülünk.

G. Peti Creative Commons License 2001.06.01 0 0 35
nekrofil!

Örülök, hogy egy újabb megszállottra akadtam. Én is kb. 13 éves koromban hagytam abba, de általában mindenki akkor nő ki belőle.

Előzmény: nekrofil (34)
nekrofil Creative Commons License 2001.06.01 0 0 34
:)

ilyen topic is van:)))

en is orult gomfocista voltam, az agyam mellett volt 1 bazi nagy asztal. aztan a batyam csinalt nekem szabalyos palyat, es azon nyomattam

VB, EB, KEK, BEK, UEFA:)))

olyan altalanos 7. koromig nyomattam. kedvencem a klasszikus milan csapat (van Basten, Gullit:)

aztan anyam kidobta a csapataimat koltozesker, az allatja:)

G. Peti Creative Commons License 2001.05.31 0 0 33
Felelevenítem a topicot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!