Keresés

Részletes keresés

rubbersoul1968 Creative Commons License 2021.01.03 0 0 39632

Sajnos nem tudok egyetérteni. Szerintem a hatvanas évek első felében volt a legjobb a gitárjátéka (olyan dalokra gondolok, mint pl. az I Wanna Hold Your Hand), és szépen lassan gyengült, noha gyenge azért sosem lett, és persze kiugró teljesítmények is voltak később is. Egyébként úgy érzem, a hangja is romlott az élete vége felé, de az ő esetében ez még mindig nagyon magas színvonalat jelentett.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39629)
temporary secretary Creative Commons License 2021.01.02 0 0 39631

Szerintem Yoko-nak nulla ráhatása volt erre. Egyrészt Lennon amúgyis pöpecül játszott sajátos stílusában már a kezdetek óta (All My Loving, She's a Woman ésatöbbi, reggelig sorolhatnánk), másrészt mindannyiuk játéka és zenéje fejlődött, változott még ebben a későbbi időszakban és a dalok valamint a kor természetéből adódóan több mozgásterük volt. McCartney is az Abbey Road-on úgy játszik a basszusgitárján, mint még soha. Come Together, Something, I Want You... egyik "dögösebb" és dekoratívabb mint a másik... akkor ez meg Linda műve lenne? :D Természetes művészi evolúció.

Előzmény: Rock'n'RollMan (39629)
Vid ispán Creative Commons License 2021.01.02 0 0 39630

Még egy érdekesség a könyvből. Amikor a Please Please Me borítófotójat csinálták '63 elején, McBean, a fotós megkérdezte Lennont, szerinte meddig lesz együtt a banda, mire ő azt felelte, hogy még olyan 6 évet tervez. Hat évre rá, a fotó megismétlésekor már alig bírtak olyan idöpontot találni, amikor mind a négyen méltóztattak odaállni pózolni.

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2021.01.01 0 0 39629

És nektek mi a véleményetek erről?

Előzmény: Vid ispán (39627)
Gideon's bible Creative Commons License 2021.01.01 0 1 39628

A Get Back-ben nyújtott teljesítménye után már-már szólógitárosnak nevezhető.

A Happiness Is A Warm Gun-ban is nagyon érdekes,ami szól,csak ott nem tudom,ki az elkövető.

Inkább Johnra szavazok George ellenében.

Beatles (és leágazásai) releasekben gazdag új évet kívánok eme kultúrsite minden olvasójának.

Előzmény: Vid ispán (39627)
Vid ispán Creative Commons License 2021.01.01 0 1 39627

Olvasom az And in the end. The last days of The Beatles című könyvet, van benne egy érdekes megállapítás, miszerint Yoko fölbukkanása után Lennon gitárjátéka mennyivel felszabadultabb és dögösebb lett.

Vid ispán Creative Commons License 2020.12.31 0 0 39626
Rainvan Creative Commons License 2020.12.24 0 1 39625

Két tök érdekes cikk, egy interjú '94-bol Paullal basszus témában:

https://reverb.com/news/interview-paul-mccartney-on-his-life-as-a-bassist 

És egy cikk az új lemez kapcsán:

https://www.musicradar.com/news/exclusive-recording-mccartney-iii

Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39624

Na kb itt kezdődik az, ami minden ilyen témánál mindig eljön: tökmindegy miképp is volt, mert úgyse tudjuk meg - különböző okok miatt (mai polkorrekt világ cukormáza vagy Lennon összevissza interjúi), a zenéjüket kell hallgatni, oszt jóvan:)

Gideon's bible Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39623

Helyesbítek:a restore azért "belefér".

Előzmény: Gideon's bible (39622)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39622

Nekem az egész anyag kellene,a teljes 56 óra szőröstül-bőröstül mindenfajta restaurálás nélkül.

Látni akarom,hogy nem voltak földre szállt angyalok,vagy várjál csak,éppen az,hogy földre szállt angyalok voltak.

Az a bizonyos sogenannte echte egyszeri és megismételhetetlen csoda.

/ Kicsit szégyellem is magam,hogy ennyire elragadtatott vagyok,de nicknév alatt és írásban ezt meg mertem reszkírozni. /

Vid ispán Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39621

Nekem amúgy nincsenek rossz benyomásaim az eredeti Let It Be filmről, 1990 elején láttam először, egy többszörösen másolt VHS-en, német felirattal, és teljesen odáig voltam érte, akkor igazán kivételes ritkaságnak számított, iszonyúan büszke voltam és örültem, hogy sikerült megszereznem. És az a fíling azóta is megvan, mármint hogy időről időre be szoktam tenni és nézem, sokkal inkább, mint a többi mozijukat, minden mellényúlás és fals hangok ellenére is bejön.

Előzmény: McBeat3 (39620)
McBeat3 Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39620

Sztem jó hogy egy ilyet adnak ki, a borús negatív szétesést mindenki ismeri, ez most inkább a vidámságról szól és hogy mindenki kicsit örömmel gondoljon a Beatlesre, az eredetire a Let it be-re egyébként is haragszom, dokumentumfilmnek készült, de pont arról, hogy hogy készül egy album, hogy dolgozzák ki a számokat, ennek ellénére nyomasztó lett a személyes ellentéteket domborítja ki, megmutatja a szenvedés folyamatát, és nem a zenére összpontosít, az új film, végre a zenét, a zenétől derűs srácokat veszi elő, mivel az a lényeg, az marad meg az utókornak.

Kit érdekel hogy ki milyen kis piszlicsári hülyeségért sértődött meg, mikor a zenéjük lesz az ami örök marad.

Persze lehet egy dokut csinálni, hogy hogy esnek egymás nyakának, de könyörgöm, annyi rossz van a Földön, inkább próbáljunk mindennek a jó oldalára gondolni ennyi idő elteltével, aki kíváncsi utána tud nézni hogy ölték egymást, az átlagember inkább kapjon egy ilyen felüdítő filmet, hogy milyen zseniális zenészek voltak még itt is...és lássuk a lényeget a Zenét.

PeterCorr Creative Commons License 2020.12.22 0 0 39619

Majdnem szó szerint ez volt az én első gondolatom is. Minden bizonnyal az a koncepció, hogy a Beatles történet lezárásaként egy, az eletműhöz jól illeszkedő, vidám, kreatív zenekart mutassanak működés közben. Ugyanakkor a Beatles-szel kapcsolatos szakirodalom szinte mindenhol "a szétesés időszaka"-ként jellemzi a Get Back session-öket. Ezt a alátámasztják a zenekar tagjainak korábbi interjúi, az eredeti Let It Be film egyes részei és nem utolsó sorban a különböző bootleg kiadványokon megismert felvételek (pl. Day By Day sorozat). Ezekről egy enervált, dekoncentrált, sokszor "nemtörődöm" hozzáállású együttes képe rajzolódik ki. Sokszor pontatlanul, gyakori mellényúlásokkal játszanak, olykor igen hamisan énekelnek, ami egyébként egyáltalán nem volt jellemző rájuk, még a legmostohább színpadi körülmények között sem.

Az interneten komoly értekezések szólnak arról, hogy a fent felsorolt problémák hol érhetők tetten a Let It Be albumon. De azt is ismerjük, hogy a Let It Be...Naked-del már 18 éve megmutatták, hogy  digitális technikával gyakorlatilag tökéletesre lehet javítani mindent. Szerintem az is elképzelhető, hogy a hangsávok restaurálása miatt (is) szükséges folyamatosan halasztani a bemutatót. Ki tudja?

Mindenesetre szerintem megint egyfajta történelem hamisításnak lehetünk majd tanúi. De a végeredmény szempontjából akár jó is lehet.

Előzmény: Vid ispán (39613)
Vid ispán Creative Commons License 2020.12.21 0 1 39618

Én is rajongó vagyok, olyannyira, hogy elég hosszú ideje kizárólag Beatlest és a szólóéveket hallgatok, mert más egyszerűen nem köt le, viszont ezt napi szinten, ugyanakkor szerintem a rajongásba bőven belefér, hogy nem vagyunk szemellenzősek, és elfogadjuk hőseinket az emberi gyengeségeikkel (igen, időnként a f...ságaikkal) együtt is olyannak, amilyenek.

Előzmény: Rainvan (39616)
Mr Mustard Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39617

Nem szeretem az ilyet, ritkán szokott jól végződni. Az Eight Days a Week fimet is annyiszor gondolták újra és annyit farigcsálták, hogy egy kilúgozott, koncepciótlan felesleges antológia kettőt csináltak belőle.

Előzmény: Rainvan (39615)
Rainvan Creative Commons License 2020.12.21 0 2 39616

Jacksont nem hibáztatom ezért, mert ő bevallottan rajongó, magyarán nem csoda, hogy a "jó" részeket válogatta ki és úgy akarja bemutatni a hőseit.

Ha bármelyikünk kapta volna ezt a lehetőséget, nem hiszem, hogy nagyon másképp csinálnánk (esetleg kevésbé jól).

A Disney meg Disney: alapvetően habos-babos, problémamentes dolgokban utaznak.

Továbbra is úgy gondolom, hogy a két film (az eredeti Let It be és ez) együtt ad ki majd egy hiteles képet: nem volt "annyira olyan" és nem volt "ennyire ilyen" sem az a húsz nap (egy hónap totális gyötrődést akkoriban már biztosan nem csináltak volna végig - ha mégis, tuti, hogy a rooftop gig nem sikerült volna olyan jól).

Előzmény: Vid ispán (39613)
Rainvan Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39615

https://www.rollingstone.com/music/music-news/peter-jackson-beatles-sneak-peek-1106383/

 

Azért ez a mondat "megütötte" a szememet:

"Jackson introducing the snippet and sharing the news that the film is just about half done."

 

Majdnem két évvel azután, hogy bejelentették a filmet és négy hónappal a tervezett premiert követően hogy lehet a film még mindig csak félkész? :-/

 

Törölt nick Creative Commons License 2020.12.21 0 1 39614

Nagyon eltalálta ezt az új albumot (vagy az ízlésemet).

Egyetlen gyenge szám sincs rajta, ellenben minden zenében van valami.

McCartney albumoknak mindig kell egy kis idő, de ez valahogy most már elsőre betalált. (Mi lesz itt, ha 10.-re hallgatom? :) ) 

 

 

Az egész nekem olyan, mintha különböző albumainak zenéiből rakta volna össze-> Van itt Ram, Chaos, Memory, Mccartney I, Flaming Pie hangzású dal, mégis tökéletesen összeáll egy egésszé az album.  

 

 

Kiss of Venus pedig már most egy igazi klasszikus. 

 

Előzmény: Gideon's bible (39612)
Vid ispán Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39613

Walt Disney-ék a végén azt fogják kihozni, hogy a Get Back Sessions igazából tök jó buli volt, csupa móka és kacagás.

Előzmény: Rainvan (39608)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39612

Nagyon örülök az új lemezének + kezdem megszokni az őszapó fazont.

Előzmény: Boci Boci Tarzan (39611)
Boci Boci Tarzan Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39611
Rainvan Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39610

 :D

Előzmény: Rainvan (39608)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39609

Aztamindenit:D

és még jól is szól.

Szvl ilyen volt mikor utálták egymást hehe

Előzmény: Rainvan (39606)
Rainvan Creative Commons License 2020.12.21 0 2 39608

Gideon's bible Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39607

Hú de kössssz!

Előzmény: Rainvan (39606)
Rainvan Creative Commons License 2020.12.21 0 3 39606
Előzmény: Rock'n'RollMan (39605)
Rock'n'RollMan Creative Commons License 2020.12.21 0 0 39605

Amit írtál, az is igaz (és amit Rainvan, az is)... szvl itt őrlődöm:D inkább hallgatok gyorsan egy Lennon-művet:)

Előzmény: McBeat3 (39592)
Gideon's bible Creative Commons License 2020.12.20 0 2 39604

Nem voltak elektronikai zsenik.Csúnya Mágikus Sanyi ki is használta ezt.Nekem úgy tűnik,ezek a félnótások általában

Johnon keresztül tudtak a legnagyobb eséllyel a közelükbe férkőzni.   ;)

Előzmény: McBeat3 (39603)
McBeat3 Creative Commons License 2020.12.20 0 1 39603

Lehet hogy keverem, már rég láttam őket, de asszem Paul mondta. Persze nem volt egyikük sem elektronikai zseni, így lehet hogy többet vártak, mint amit a kor színvonalán meg lehetett valósítani. De egyébként ez csak zsonglőrködés a számokkal, egy jó zeneszerző, zenész vagy zenekar 4 sávra is tökéletes művet tesz le (lásd Macca), a mai sok 100 sávval, meg kitörölhetjük a s...ket, ha nincs egy zseniális zenekar, ami képes egy épkézláb számot feljátszani.

Előzmény: Vid ispán (39602)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!