Keresés

Részletes keresés

DuDoR Creative Commons License 2007.04.05 0 0 158
és az sem túl biztató, hogy az alexandra.hu Előkészületben rovatában szó sem esik róla.
DuDoR Creative Commons License 2007.04.05 0 0 157
van valakinek valami biztató hire a 4. részről??? ... magyarul ...

A legutolsó elcsepegtetett hírmorzsa szerint április, nyuszi után.
De persze semmi sem biztos... :(
Előzmény: Gad73 (153)
Deerlan Creative Commons License 2007.04.05 0 0 156

Hát én is inkább erre szavazok.

 

A fordítás milyen, jó? Ilyen muveknél ez nagyon fontos sztem.

Előzmény: Hubi9 (155)
Hubi9 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 155
Hát inkább próbáld megvárni amíg tudsz első részt szerezni sztem...könnyű innen beszélni, tudom, de tényleg megérni kivárni és sorban olvasni.
Előzmény: Deerlan (154)
Deerlan Creative Commons License 2007.04.05 0 0 154

es az 1. rész újrakiadásáról?

 

magyarul.:))

 

Érdemes elolvasni a 2. 3. részt az 1. nélkül?

Előzmény: Gad73 (153)
Gad73 Creative Commons License 2007.04.05 0 0 153

Sziasztok,

 

van valakinek valami biztató hire a 4. részről??? ... magyarul ... :-)))

 

Kösz

DuDoR Creative Commons License 2007.03.19 0 0 152
Lehet eddig is volt, de én csak most találtam meg angolul egy Libriben...

A magyar kiadás van most terítéken...
Előzmény: Hubi9 (151)
Hubi9 Creative Commons License 2007.03.19 0 0 151
Lehet eddig is volt, de én csak most találtam meg angolul egy Libriben...
Előzmény: DuDoR (150)
DuDoR Creative Commons License 2007.03.15 0 0 150
Április közepét hallani most a megjelenésre.
idrisi Creative Commons License 2007.03.09 0 0 149
Állítólag már a nyomdában van a 4. kötet!
Talán még március végig fel is kerül a boltok polcaira!
Reméljük.
Kymry Creative Commons License 2007.02.26 0 0 148
LOL - nagoyn találó:DDDDDDDDDDDDD
Előzmény: DuDoR (147)
DuDoR Creative Commons License 2007.02.26 0 0 147
Cersei "Lady Macbeth" Lannister


Gregolem

:)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.20 0 0 146
Mar fent van GRRM honlapjan is a HBO sorozat hire.

Amikor eloszor hallottam a sorozat hiret, akkor attol tartottam, hogy ez majd hatraveti a kovetkezo kotetek elkeszultet. De GRRM pont azt magyarazza el a bejelentesben, hogy pontosan azert vallal minimalis iroi munkat a sorozat elokesziteseben, hogy ne nagyon hatraltassak a filmvaltozat munkalatai a tovabbi reszek elkesziteseben.
DuDoR Creative Commons License 2007.01.20 0 0 145
Allitolag a Tronok harca ujrakiadasa is jon tavasszal.
Előzmény: FZs (144)
FZs Creative Commons License 2007.01.19 0 0 144

Ez nagyszerű hír, valóban!

 

A Trónok Harca újrakiadásáról valami info? Bár én már beérném egy régivel is, ami azt illeti... Tényleg: nem tudtok egy antikváriumot ahol látta az 1. kötetet, vagy esetleg van valakinek egy elfekvő példány, szívesen megvásárolnám...

 

vau1111 Creative Commons License 2007.01.17 0 0 143
Az RPG fórumából a 4. rész magyar megjelenéséről:

"Miután a könyv egy héten belül tördeléskész állapotba kerül, meglesz az a március."
DuDoR Creative Commons License 2007.01.17 0 0 142
"George R.R. Martin gigantikus méretű fantasy regényciklusából, a The Song of Ice and Fire-ből készül filmsorozatot forgatni az HBO. A tévéváltozat co-executive producere maga Martin lesz"


http://www.sfportal.hu/content/view/2432/314/
DuDoR Creative Commons License 2007.01.14 0 0 141
Special Edition Szeretne valaki egy egyedi, illusztrált és dedikált 'A Feast for Crows' birtokosa lenni csekély 80 ezer forintért? Ha igen, akkor kattintson a rendelés-re!
DuDoR Creative Commons License 2007.01.09 0 0 140
A hasonlat jó, mégis sántít. Ugyanis a horgásztól függ valami. Ha nem megy ki áztatni a zsinórt, nem fog halat. Ha kimegy, lehet, hogy akkor sem, de a fő tényező a horgászás.

Igen, a fő tényező a horgászás. Én is ezért hoztam a példát.

A fórumokon - szerintem - a fő tényező a gondolkodás, a közös 'agyalás'.
Hogy a téma éppen Havas Jon szülei, avagy a Star Trekből a (nem létező) warp hajtómű működése, vagy bármi más éppen kéznél lévő egyéb dolog, tulajdonképpen nem is olyan fontos. Persze biztos jól esik a fórumozóknak, ha bejön valamelyik elgondolásuk majd, ugyanúgy, mint a horgász is biztos örül, ha teli szákkal megy haza, de ha nem jön össze, hát nem jön össze, akkor is egy jót horgászott/fórumozott.
Előzmény: vau1111 (139)
vau1111 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 139
A hasonlat jó, mégis sántít. Ugyanis a horgásztól függ valami. Ha nem megy ki áztatni a zsinórt, nem fog halat. Ha kimegy, lehet, hogy akkor sem, de a fő tényező a horgászás. A sztori egyes részleteinek előre kitalálása viszont NEM függ Tőled, és remélhetőleg egyik rajongótól sem. Ha nincs igazam, az már régen rossz. Az egyedüli meghatározó tényező itt Martin Bácsi gondolatai. Pont.
Előzmény: DuDoR (137)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.09 0 0 138
Ugyan így, akár arról is lehetne agyalni, hogy a Targaryen családnak és a Stark családnak van-e korábbi vérvonal kapcsolata.

Van. Szóba is kerül ilyesmi emlékeim szerint a könyvben.
Előzmény: vau1111 (136)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.09 0 0 137
Fölösleges idő- és energiapocsékolás, és a végén a sok elmélet között elvész a történet lényege és a hangulat...

Tudod én nagyon szeretem a halat, sülve, főve, mindenhogy. De sohasem értettem meg a horgászokat, miért áztatják órák(napok)hosszat a damilt. Hiszen fölösleges idő- és energiapocsékolás, talán nem tudják mással, valami hasznosabbal lefoglalni magukat?

Szerinted jól teszem, ha lemegyek a vízpartra és elmondom nekik ezt a véleményemet? ;)
Előzmény: vau1111 (134)
vau1111 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 136
Értem én, de valahogy még mindig a 3. rész befejezése utáni várakozásnál vagyok. És mint ahogy korábban Dudor is elismerte, az első 3 részben egy árva utalás sincs arra, hogy Jon apja NEM Ned Stark. Az összes ilyesmi spekuláció kizárólag az internetes fórumok szüleménye. Lehet igaz, de ugyanannyira lehet fölösleges időtöltés, ha már a GRRM fan-ek képtelenek mással lefoglalni magukat.

Ugyan így, akár arról is lehetne agyalni, hogy a Targaryen családnak és a Stark családnak van-e korábbi vérvonal kapcsolata. Mert ugye lehet, valamelyik Stark félig a vadaktól származik, a Targaryen vonal is megtörhetett valahol... Fontosak a szereplők, fontos lehet a sztori szempontjából, de mégis totálisan felesleges.

Hangsúlyozom, SZERINTEM. Nem is akarok tovább beleszólni az elmélkedésbe.
Előzmény: Kymry (135)
Kymry Creative Commons License 2007.01.09 0 0 135
Hát, szerintem ha egy író ekkora felhajtást csap akörül, hogy vkinek ki az apja/anyja, akkor annak kell, hogy legyen jelentősége. És Jon azért egy eléggé fontos szereplő. Én úgy gondolom, hogy igenis nagy szerepe lesz ennek, hogy Jonnak kik a szülei, a későbbiekben. Agyalhatunk persze azon is, hogy él-e Jayne Poole, de annak még kevesebb értelme van:)
Előzmény: vau1111 (134)
vau1111 Creative Commons License 2007.01.09 0 0 134
Nem egyszerűbb megvárni, mit is akar írni a SZERZŐ arról, hogy Jon honnan is származik, mint végtelen agyalásba bocsátkozni a lehetséges megoldásokról? Fölösleges idő- és energiapocsékolás, és a végén a sok elmélet között elvész a történet lényege és a hangulat... Nem Jon származása tűnik a leglényegesebb kérdésnek a műben... De még lényegesnek sem mondható, esetleg teljesen mellékes... Eddig mindenesetre...
capacete Creative Commons License 2007.01.09 0 0 133

  Martinnál úgy tűnik, hogy a fattyak általában hasonlítanak az apjukra, a valír vér pedig elég erősnek tűnik ahhoz, hogy legalább valamilyen árulkodó jel legyen.

 

Előzmény: DuDoR (132)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.08 0 0 132
Arra viszont nem reflektáltál, hogy Jonban nincs semmilyen Targaryen vonás.

Önmagában ez nem bizonyít sokat, hiszen nem olyan különleges dolog, ha a gyerek csak az egyik szülőjére hasonlít szinte, sőt olyan is előfordul, hogy valamelyik nagyszülő "köszön vissza" az unoka kinézetében.

Mindenesetre, ha igaz a Targaryen vonal, akkor Eddardnak nagy megkönnyebbülés lehetett, hogy az anyjára (anyja családjára) hasonlít Jon, hiszen ellenkező esetben elég nehéz lett volna arra magyarázatot adnia, hogy miért hasonlít a fia Rhaegarra. :)


Ha már mindenképpen arról spekulálunk, hogy ki lehetett Eddardon kívül az apa, akkor én inkább Benjenre gondolnék. Ez még azt is megmagyarázhatná, hogy miért ment a Falra.

Az kevéssé valószínű, hogy Jon miatt ment Benjen a Falra, hiszen fattyút nemzeni, ha nem is volt valami dicső dolog, de azért ezt a (fő)urak nagy része minden különösebb lelkiismeretfurdalás nélkül gyakorolta (lásd pl Robert).
Viszont van benne valami, mert ha Jon akkor született, mikor Benjen már a Falon volt, vagyis esküjét szegte vele Benjen, akkor Eddardról el lehet képzelni, hogy az öccse fiát magához veszi, ezzel leplezve Benjen esküszegését. Ezt a vonalat erősíti az is, hogy Benjen kedvelte, szinte saját fiakánt kezelte Jont.
Előzmény: capacete (131)
capacete Creative Commons License 2007.01.08 0 0 131

"Clearly, no other character has this dislike for Rhaegar, and most other characters seems to respect and adore him"

 

  Pontosan, és az összes szereplő a lovagi eszmény megtestesítőjeként beszél róla. Arra viszont nem reflektáltál, hogy Jonban nincs semmilyen Targaryen vonás.

  Ha már mindenképpen arról spekulálunk, hogy ki lehetett Eddardon kívül az apa, akkor én inkább Benjenre gondolnék. Ez még azt is megmagyarázhatná, hogy miért ment a Falra.

Előzmény: DuDoR (130)
DuDoR Creative Commons License 2007.01.08 0 0 130
Karácsonyra megajándékoztam magam a Trónok Harcával és elkapott a gépszíj: megvettem a maradék három részt angolul és egy hét alatt végigrágtam magam rajtuk.

Nem rossz teljesítmény! ;)

A Rhaegar elmélet érdekesnek tűnik, de akkor furcsa, hogy Jonban nincs semmi Targaryen vonás. Ha mégis igaz, akkor viszont biztos, hogy a herceg nem erőszakolta meg a lányt

Az erőszak nemigazán döntő ebben az esetben, hiszen a gyerek ugyanúgy "létrejöhet" erőszakból, mint szerelemből.

az szöges ellentétben állna mindazzal, amit eddig megtudtunk róla.

De mit is tudunk róla?

"At the beginning of the series, the reader comes off with a general disliking of Rhaegar Targaryen. However, most opinions about Rhaegar comes from Robert. While Robert makes Rhaegar out to be an evil man and a rapist, this could be because Rhaegar stole away Lyanna, Robert's true love. Clearly, no other character has this dislike for Rhaegar, and most other characters seems to respect and adore him.'
Előzmény: capacete (128)
Kymry Creative Commons License 2007.01.08 0 0 129

fél-off

Fogalmam sincs, de újabban divatosak ezek a magyar nevek, a Heroes V-ban is van egy pár, és aki játszott már Might and Magic-et az is találkozhatott jópárral:)

De kiváncsi lennék rá én is, hogy ezek ott Amerikában hogy válogatják ezeket a neveket? Ismernek vkit, akit így hívnak, és az olyan egzotikus? Vagy elnevezik a karikat a nagyapjukról? Vagy csak rámennek egy olyan honlapra, ahol nevek és jelentésük van vagy 100 országból (ismerem, csak nem tudom fejből a címét), és kikeresnek vmi jól hangzót?

nagyon off

én pölö mikor nevet választok (nem mintha én vmi értekelhetőt alkotnék), akkor én egy adatbázist használok, amit én állítottam össze netről lekapott anyagokból. Nevek, eredetük, jelentésük. Gondolom mások is így csinálják. Bár én meg vagyok győződve arról, hogy Robert Jordan csak fogja a haverjai nevét és összekavarja a betűket:DDD

Előzmény: capacete (128)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!