Keresés

Részletes keresés

Zöldár Creative Commons License 2012.05.10 0 0 774

 Miért a kondenzációs és a turbós kazánnak nincs kéménye ??

 Valószinű a nyilt égésterű kazánra gondoltál, de gondolod van mindenkinek több százezer forintja egy cserére ??

 És nem tilják, nem annyira gerincesek akikre az ügy, tartozik hanem mindenféle  álgátat szabnak egy cserére.

 Németországban még nagyon sok nyilt égésterű kazán megy - újonnan is.

Előzmény: Törölt nick (773)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.09 0 0 773

kondenzácios kazán egy régi kéményes kazánhoz képest 35 % al jobb hatásfokot produkál alacsony hömérsékletü rendszer esetén ez a hatásfok nyereség "csak " 30% ra redukálodik magashömérsékletű fütötestek esetén!

Amikor azt mondja valaki magashömérsékletü rendszerre nem jó a kondenzácios kazán akkor téved .Szerintem ma nem is szabad más kazánba gondolkodni mind kondenzáciosban.

A karbantartási szükséglete semmivel nem nagyobb mind egy turboskazánnak.

És nem tudom mért is lenne drágább?

Szervízesként nem dolgozokk drágábban kondenzácioson mind turboson.

Tapasztalatom szerint egy jol megválasztot kondenzácios kazán mellet a túrbos kazánnak  nincs létjogosultsága.

A kéményes készüléket meg a lakossági felhasználásbol szép lassan talán ki is tiltják.

 

KömKel Creative Commons License 2012.05.09 0 0 772

Szervizköltségben majd nyilatkoznak a szakik. Én nem érzékelem a különbséget, évente egyszer kitakarittatom és kész.

 

Tény, hogy van benne a turbóshoz képest egy plusz hőcserélő, és a kéményrendszere is más, de szerintem a 15-20% hatásfok különbség megér ennyit. (többet nem hoz önmagában a turbós-kondenzációs csere).

 

Mindenképpen mérlegelni kell, hogy a kazán és radiátornagyobbitás többletköltsége bejön-e 6-8 éven belül. Ennél többre nem érdemes tervezni a kazánnal, mert a maiak bedobják a kulcsot ennyi idő alatt...

Új fűtésnél általában igen, korszerűsitésnél nem mindig.

 

(azt is hozzá kell tenni, hogy ahol a kazáncserét egybekötik a külső hőszigeteléssel/nyilászárócserével, ott a hőigény a töredékére esik vissza, tehát a mostani 70/50-en, vagy 90/70-en futó radiátorok máris kellően túlméretezettek lesznek az 50/30-hoz)

Előzmény: GAgyiXyXy (771)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2012.05.09 0 0 771

Köszönöm kulturált szavaid. Igazad van abban az esetben (lehet egyébként is), ha új fűtésről beszélünk. De kazáncsere miatt lecserélni az összes radiátort nagyobbra, hogy az 50/30-al tudj fűteni az 70/50 helyett.....úgy szerintem végképp nem éri meg a kondenzációs kazán meglévő fűtési rendszer esetén.

 

És mi a helyzet a karbantartás költségével?

Előzmény: KömKel (770)
KömKel Creative Commons License 2012.05.09 0 0 770

Részben baromság amit a radiátoros részről irsz.

A kondenzáció 55 fok alatt indul be. Azaz az átmeneti őszi-téli időszakban az időjáráskövető szabályozás leszabályozhat akár 40 fokos előremenőre is, és máris van kondenzáció.

 

Aki kondenzációs kazánt rak radiátoros fűtés mellé, 50/30-ra méretezteti a radiátorokat, hogy a fűtési szezon nagy részében legyen kondenzáció. De ha 70/50-re van méretezve, akkor is elég sokat kondenzál.

 

Másrészről az alacsonyabb előremenővel fűtött radiátoros fűtésnél jobban keveredik a helyiség levegője, és nincs porráégés a fűtőtestre, valamint nem tűzforró a radiátor.

Előzmény: GAgyiXyXy (769)
GAgyiXyXy Creative Commons License 2012.05.09 0 0 769

Ja, nagyjából igaz amit írsz. A kondenzációs előnyei valóban akkor jönek elő, ha alacsony vízhőfokot kell tartani, pl. padlófűtésnél. Ekkor a hatásfoka 10%-al jobb lesz, ami számottevő. Radiátoros fűtésnél az előnyei nem jönnek ki, sőt! Az éves karbantartási, vagy esetleges szervizelési költségei sokkal magasabbak mint a normál kazánoké, valamint beépítésük körülményesebb.

Előzmény: emitter86 (768)
emitter86 Creative Commons License 2012.05.09 0 0 768

Ha jól tudom, a kondenzációs kazán csak alacsony hőmérsékletű fűtéshez jó, pontosabban ilyennél tudja kihasználni a füstgáz hőenergiáját. A füstgáz nem elég meleg ahhoz, hogy egy 60-70 fokos radiátorvizet tovább melegítsen, viszont egy 30 fokos padló/falfűtésre még rá tud segíteni. Legalábbis úgy emlékszem, ezt olvastam régebben, de ha ez nem igaz, javítson ki egy hozzáértő!

Előzmény: Cumbi Y17DT (766)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.08 0 0 767

beretta az sajna megkeseritete egypár kumcsaftom életét. az egy szarkupac!!!!!!!!!!!!

vestent nem ismerem de az állítolag nem rossz.

Előzmény: Cumbi Y17DT (766)
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2012.05.08 0 0 766

Esetleg vélemény a Beretta és Westen kazánokról? 

Érdemes kondenzációsat venni? Mennyiben különbözik a turbóstól? 

Aki jól ismereri ezeket, kérem ossza meg véleményét. Köszi.

emitter86 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 765

ja oké, akkor megnyugodtam.. akkor lényegében itt is csak a szivattyú a nagy fogyasztó, akárcsak egy régi, elektronika nélküli kazánnál. Mondjuk furcsállottam is volna, ha az elektronika 100W-ot fogyasztana :)

Előzmény: KömKel (764)
KömKel Creative Commons License 2012.05.08 0 0 764

Nincs standby. Alapállapotban a fogyasztás mindössze az LCD kijelző, azaz pár tized W.

Amikor melegvizet engedsz, akkor röffen be az elektronika és a szivattyú.

Előzmény: emitter86 (762)
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2012.05.08 0 0 763

Köszi az infót budiruski. A szervíz ellátottsága jó lenne valószínűleg, mert itt van helyben, ahol lakom. 

De remélem nem lesz rá gyakran szükség.

:)

 

Előzmény: Törölt nick (761)
emitter86 Creative Commons License 2012.05.08 0 0 762

De én kombikazán esetére kérdeztem, ami nyáron is megy. Kérdés, hogy amikor nem fűt éppen (sem HMV-t, sem radiátort), akkor mennyi a telj. felvétele a névleges 100W-hoz képest. Gondolom ilyenkor valamiféle standby módba kapcsolnak..

Előzmény: KömKel (758)
Törölt nick Creative Commons License 2012.05.07 0 0 761

jó márka! számomra fontos a sazerviz is namost a szervizvezetö nagyon komoly szaki!

megbizható jó márka

 

Előzmény: Cumbi Y17DT (759)
KalásziM Creative Commons License 2012.05.07 0 0 760

 Azért egy kazán árkülönbözeten ennyit rúgózni kár.

 És a fő költség nem is itt lesz,  hanem a kiegészítőkön.

 Tervezés, szerelés Meo  kémény bélelés,  + kémény 'átvétel'. Stb.

 Sok  éhes száj van aki keresni akar  a piacon.

Előzmény: harpet79b (752)
Cumbi Y17DT Creative Commons License 2012.05.07 0 0 759

Sziasztok,

 

ismeri valaki a Fondital márkájú kazánt?

Olasz márka ha jól tudom.

Ezt ajánlják most nekem. 150E körült van a zárt turbós ára.

 

Szívesen meghallgatnám  a tapasztalatokat a márkával kapcsolatban.

KömKel Creative Commons License 2012.05.07 0 0 758

Ha közepesen jól szigetelt és tájolt épületed van, akkor 10 órányi fűtési idővel szoktunk számolni átlagban, 180 téli napot figyelembevéve.

Ez igy 100x10x180 = 180 kW x 50 Ft = 9000 Ft a kazán fogyasztása / szezon.

 

Viszont általában vannak még külön fűtésköri szivattyúk is...

Előzmény: emitter86 (757)
emitter86 Creative Commons License 2012.05.07 0 0 757

Értem, köszönöm a választ!

 

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__74927-milyen-gazkazant-valasszunk-kilyukadt-a-viztere-a-regi-gazvegyestuzelesu-kazan

Itt azt írják, hogy "A mai kazánok víztere vékony vörösréz (általában). Az Önök fűtés rendszerében valószínűleg megtalálható vas, réz, esetleg alumínium. A víz a különböző fémekkel való találkozástól elektrokémiai korrózió jön létre, amely elsősorban a kazánt tudja károsítani. A fűtési rendszerben lévő vizet a kazánétól külön körön kell keringtetni, a hőt hőcserélőn át kell átvinni."

Ebben igazuk van, valóban probléma ez és érdemes plusz hőcserélőt beépíteni? Mekkora hatásfokromlással járhat ez?

 

A másik kérdésem, hogy ugye ezeknek az elektronikus vezérlésű kazánoknak van egy szép kis telj.felvétele, névlegesben 70-110 W, ahogy néztem. A kérdés, hogy éves szinten ez mekkora energiafogyasztást jelent? Lemérte ezt valaki már?

Ha mondjuk konstans 100W-ot venne föl (amit azért kétlek, mert az elektronikák általában nem szoktak a névleges telj-en üzemelni), akkor éves szinten egy kombikazán esetében (éjjel-nappal megy) 44000 Ft csak a villany hozzá!!! Ez enyhén szólva is sok.. :-/

Előzmény: vizgazfutes (751)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.05.06 0 0 756

mert újabb, más a gázarmatúra és a vezérlése is. 

Előzmény: harpet79b (755)
harpet79b Creative Commons License 2012.05.06 0 0 755

Köszi a választ.

Ki tudnád esetleg fejteni egy kicsit bővebben? Miért kerül sokkal többe, ha nem tud többtet?

Előzmény: BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG (754)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.05.05 0 0 754

sőt, a prime egy lehelletnyivel jobb is.

Előzmény: harpet79b (752)
BOSCH-JUNKERS, BAXI, FÉG Creative Commons License 2012.05.05 0 0 753

hatásfokra szinte teljesen azonos a két készülék. nem éri meg a többletet a duo.

Előzmény: harpet79b (752)
harpet79b Creative Commons License 2012.05.05 0 0 752

Sziasztok!

 

Kondenzációs kazánra cserélem kéményes, nyílt égésterű kombi készülékemet. (Ami amúgy se nem rossz, se nem öreg, csak éppen nyílt égésterű a fürdőszoba kellős közepén).

Úgy néz ki, hogy a BAXI lesz a befutó márka, de nem tudok dönteni a Prime HT és a Luna Duo-Tec típusok között. Az árkülönbség kb. 70-75ezer Ft. De nem tudom, hogy a két készülék közötti árkülönbség megtérül-e belátható időn belül.

A műszaki adatok alapján ha jól értelmezem, a fő különbség az, hogy a prime HT min. 6,8KW-ra modulál vissza, a DuoTec pedig 3,4KW-ra. Illetve fűtésben a DuoTec csak 20KW, a Prime HT meg 24.

A ház hőszigeltelt, nagyrészben új nyílászárókkal, 105 m2, radiátoros fűtéssel.

Külsőhőmérséklet érzékelőt mindenképpen ajánlott a szerelő.

Amúgy spórolósan fűtünk, max. 19-20 fok van télen a lakásban.

 

Szerintetek megtérül a duo tec többletköltsége mondjuk 3-4 éven belül?

 

 

 

vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.04 0 0 751

Amennyiben a házból megközelíthető a pince, így igen.

 

Tehát, turbós készülékben kell gondolkodni... Ha nincs MEO, akkor a készülék garanciája ugrik.

 

Olvass vissza.

 

Elég sokszor feljön témaként ez a készülékcsere.

 

Mostmár a kéményseprők is írni fogják, hogy hol milyen készülék van és volt felszerelve, szűrvén a fekete cseréket (meg ugye a pénzkiesésüket).

 

A meglévő készüléked a most hatályos GMBSZ szerint nem szabályos, de nem kötelezhetnek mindenkit minden módosításnál, hogy javítsa ki/át a rendszerét, készülékét, azonban ha cserére kerül sor, akkor viszont be kell tartani az "új" szabályokat.

Előzmény: emitter86 (750)
emitter86 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 750

úgy érted, hogy van-e gázos ismerős, akivel meg tudom hivatalosan csináltatni? nem igazán.. de ha már a meglévő szabályosan működik a kéménnyel, akkor miért kell egy újat megint engedélyeztetni, ráadásul ilyen drágán? (60-80k)

a kazán a ház alatti pincében van, belső lépcsővel - emiatt lakótérnek számít..?

Előzmény: vizgazfutes (749)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.04 0 0 749

Ariston Clas 24

Vagy van ott egy Baxi, azt hiszem a Mainfour.

 

A kéményes készüléket le tudod cseréltetni hivatalosan?

Nem lakótérbe van véletlenül a készülék?

Előzmény: emitter86 (748)
emitter86 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 748

értem.. 150e Ft-ig mit ajánlotok, mondjuk ezek közül?

http://www.kazanwebaruhaz.hu/termekek.php?category=21-25kw2

(akkor megtartanánk a bojlert puffertartálynak)

Előzmény: vizgazfutes (744)
szil1234 Creative Commons License 2012.05.04 0 0 747

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni. Jellenleg egy gázkazánom van , a melegvíz pedig külön gázbojlerrel van megoldva. A házam 170m2 hasznos alapterületű, szigetelt. A fűtés Xénia radiátorokkal és padlófűtéssel van megoldva. Szeretnék egy vegyestüzelésű kazánt (elgázosító, csak fával fűt vagy mással is, de az nem minden esetben térül meg vagy nem éri meg a befektetést stb...), de olyan sok van a piacon és nem tudom, hogy ár-érték arányban melyik lenne a legjobb és "leghasznosabb". Reggel kb 7-1/2 8-kor elmegyek itthonról és 6-7 óra felé érek csak haza. Illetve van olyan , hogy télen 1-2 hétre elmegyek és magára hagyom a házat. Szóval költséghatékony megoldást keresek , de a felsorolt akadályok kiküszöbölésével (napközben nem megoldható , hogy tegyek a kazánra ill ha nem vagyok itthon ne "faggyon el " a rendszer) . Vegyétek figyelembe, hogy férfi nincs a háznál ...;o) szóval egy nő által is üzemeltethető rendszert szeretnék

V. Rita Creative Commons License 2012.05.04 0 0 746

Az emelet még terv szintjén sincs kész. Ha látod, akkor pl. a padláskibúvóra is rakott a gépész mennyezetfűtést...:-))))

Egyébként ráhibáztál, Kömkel véleményét mindenről kikérjük. Biztos utálja már, de akkor is...:D

Előzmény: vizgazfutes (735)
vizgazfutes Creative Commons License 2012.05.04 0 0 745

50W/légköbméterrel :)

Előzmény: vizgazfutes (744)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!