Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2007.02.15 0 0 1689
Javaslom a könyv elolvasását (Ccenzúrázott Egészség)...

Nem tudom hogy igaz-e vagy sem, de elég hihető, ahogy egyrészt logikailaig levezeti és az általa vélt jeleket és bitzonyítékokat feltárja. Mindenesetre állítása szerint, az orvosi egyetemi anyagba már több mint száz éve beleszólása van a globális nagytőkés érdeköröknek, másszóval az orovosk azt tanulják, ami a gyógyszermultik bizniszét segíti; lényegében gyógyszerügynöknek képzik őket és a vitamin-os csalásról fogalmuk sincs, hiszen ezt (a hazugságot) tanulják az egyetemen.

Ismétlem mindezzel nem értek egyet (csak Lenkei álláspontját interpretálom), de nem is zárom ki hogy igaz...
Előzmény: paul2 (1688)
paul2 Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1688

Igenám, csakhogy az orvostudomány nem egy valaki, és még csak nem is kizárólag az orvostudományon múlik az egészségünk.

Ez egy tipikus összeesküvés-elmélet, és mint az effélék általában, egyáltalán nem bizonyítható, de logikai úton a képtelensége belátható.

1. Ha ez a Lenkei nem halt a közlése után hirtelen halált, az már magában valószínűtlenné teszi az elméletet.

2. Ha azt állítod, hogy van az orvosok közt egy csomó sarlatán, és egy csomó pénzéhes gazember, azt elhiszem, minden szakmában van. De hogy nincs egyetlen becsületes sem, aki szólna, hogy nagyobb adagot vegyél be, na ezt nem tudom elhinni. Ennél még az is valószínűbb, hogy a gyógyszermaffia akar ötszörös mennyiségű vitamint rásózni a hiszékeny közönségre, ezért eresztette el ezt az álhírt.

Előzmény: Törölt nick (1685)
rosenkrantz Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1687

Kicsit hosszú, de nem érdektelen, Freudba és Eddingtonba is beleköt. Én Burt-re kerestem a Google-n, akinek a hamisított eredményeire alapozva vezették be az IQ középiskolai felvételi tesztet Angliában.

 

 

http://www.vilagossag.hu/pdf/20060501201711.pdf

TestiPasztor Creative Commons License 2007.02.14 0 0 1686
"Ez persze egy hipotézis, nem tudok róla, hogy bizonyítva lenne..."
Tehat akkor ez is egy hazugsag? :)
Előzmény: Törölt nick (1685)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 1685
Lenkei szerint szerint pl. az orvostudományban van egy nagy hazugság: a vitamin ajánlás.
A hivatalos, napi ajánlott vitaminadag kb 5-öd része a valósnak. Ezt a hazugságot üzleti okokból tartják fent, mert így betegen tartják a tömegeket és virágzik a gyógyszeripar...
Ez persze egy hipotézis, nem tudok róla, hogy bizonyítva lenne...
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.27 0 0 1660
Ebben az esetben van egyáltalán értelme ennek a szónak, hogy 'időfaktor'?
Előzmény: Törölt nick (1656)
Astrojan Creative Commons License 2007.01.27 0 0 1659

A részecskék órája szemernyit sem változik attól, hogy gyorsan vagy lassan mennek. A müonos kisérlet téged meggyőzött, csak van benne egy tódítás. Azt etették meg veled, hogy az összeszámolt müonok 10 km magasságban keletkeztek.

 

Csak sajnos ez nem igaz, a te müonjaid a tengerszinten keletkeztek és ezeket számláltad össze. Semmiféle rel hatás nem kell hozzá.

 

Igazad van, a müonoknak van belső órájuk. De ez az óra nagyon nagyon rosszul jár, semmire nem tudod használni. Az egyik müon elbomlik mondjuk 1 mikrosec alatt, a másik müon pedig 100 mikrosec alatt. Ez tényleg egy jó óra :)

 

Az ébresztő vekkerem ennél ezerszer megbízhatóbb. Százezerszer.

 

 

Előzmény: poecoek (1625)
wulfin Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1657

"nem pedig a leckefelmondóktól. Te itt az utóbbiakkal viaskodsz. Nekik csak memóriájuk van, absztrahálni már nem képesek."

 

Itt egesz pontosan kire gondolsz? En speciel letettem mar az asztalra par uj dolgot a sajat szakteruletemen (publikalva is van belole tucatnyi) es gondolom sok mas kollega is igy van ezzel itt. De ha mar itt jarunk Te milyen tudomanyos eredmennyekkel gazdagitottad a vilagot?

Előzmény: Törölt nick (1634)
emp Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1655

hát igen, ebben az elrendezésben gondolom jóval jelentősebb a rel. hatás.

csak még mindig sok fáradsággal jár a másikhoz képest :)

Előzmény: Simply Red (1612)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1654
Akkor viszont azt szeretném tudni, hogy az űrhajón lévő atomóra alsó és felső része ugyanabban az időfaktorban van-e!
Előzmény: Törölt nick (1653)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.26 0 0 1651
A múltkor már kérdeztem, csak elkerülte a figyelmedet: szerinted egy föld körül keringő űrhajó alja és teteje ugyanabban az "időfaktorban" van-e, vagy sem?
Előzmény: Törölt nick (1650)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1649
Kishenceg: "Az a kifejezésed, hogy a két órán másképpen telik az idő, egy hibás gondolkodás eredménye .."

Sajnálatomra mondom, de nincs igazad: A két órán másképpen telik az idö.
Ennek az az oka, mert a kölcsöhatások véges terjedése miatt a belsö dinamika egy v sebességgel mozgó testben megváltozik.
Előzmény: Törölt nick (1647)
TestiPasztor Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1645
Bocs, de pl az Indexen talalhato tudomanyos osszefoglalok minosege mind szakmai, mind nyelvi szempontbol altalaban kritikan aluli.
Előzmény: Törölt nick (1635)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1644
Gergo73: "Nem nagy kunszt megérteni, hogy az (x,z,y,t) változóknak van egy csomó olyan lineáris transzformációja, ami az x2+y2+z2-t2 kifejezést helyben hagyja, de a t kifejezést nem."

Ez bizony nem kunszt, ez matamatika!

A kunszt azt a kölcsönhatást megérteni, ami EGY bizonyos lineáris transzformációt produkál a természetben, ez viszont fizika.
Előzmény: Gergo73 (1643)
Gergo73 Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1643

Az nem tragikus, hogy Grego73 magának 'megértette' a specrelt

Nem nagy kunszt megérteni, hogy az (x,z,y,t) változóknak van egy csomó olyan lineáris transzformációja, ami az x2+y2+z2-t2 kifejezést helyben hagyja, de a t kifejezést nem. Szerintem minden gimnazista meg tudja ezt érteni, de itt valahogy sokaknak nehezen fér ez a fejébe.

 

Előzmény: iszugyi (1641)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1642
Kishenceg erre gondoltál?

"És ha két órán másképpen telik az idő

Nem. Mindkét óra ugyanúgy jár. A saját téridőzónájának megfeleően, normálisan. A két téridőzóna időfaktora viszont eltér egymástól a más-más gravitációs mező más-más téridőtorzítása miatt. Emiatt ha megint egy téridőzónába kerülnek, a két óra által mutatott idő eltérést fog mutatni, de sohasem jártak másképpen. Az a kifejezésed, hogy a két órán másképpen telik az idő, egy hibás gondolkodás eredménye .."
Előzmény: iszugyi (1636)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1641
Az nem tragikus, hogy Grego73 magának 'megértette' a specrelt, de hogy Hawking lejáratta magát az áltrell feldolgozásával, az tudományosan nem megbocsájtható.
Előzmény: iszugyi (1640)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1640
Nem tudom mit ugrálsz te, Categlory? Az egész fizika 'ész nélkül' használja a gravitációt, S. W. Hawking is. Gergo73 meg nem is fizikus.
Előzmény: Categlory (1637)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1639
Tkp mindegy lehet, hogy hány személy áll ezek mögött a nick-ek mögött, a lényeg, hogy a Tudomány fórum folyamatosan támadás alatt legyen... van is valahol egy "dicsőségtábla" topik, pont azért, hogy tudjuk, kivel nem érdemes kikezdeni...
Előzmény: Categlory (1637)
noway Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1638
Simán. Nekem egyszer valami angol szakcikkre hivatkozott, ami szerinte azt írja, hogy a FOXP2 mutáció 10000 éves (és ezzel bizonyítja az álláspontját, hogy az emberi értelem természetellenesen gyorsan alakult ki, és idegen lények állnak mögötte). A tüzetesebb vizsgálat során kiderült, hogy nem tud angolul...
Előzmény: Categlory (1637)
Categlory Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1637

Bocs, de biztos vagy benne, hogy megint rola  van szo???

Tudtommal az kiderult, hogy amat45 azonos 2A-val (azota toroltek).

2A viszont az Agnoszticizmus-fele Stephen W Hawking topic 85-os hozzaszolasaban kerek perec egyetert azzal, hogy a hawkingi fizikanak meg a kerdesfelteveseit sem erti.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9150912&la=60015165

 

(mivel a nicket toroltek, becsszora el kell hinni hogy o  volt)

 

kishenceq pedig tobbek kozott "stephen Hawking munkáira" hivatkozva oktat ki mindenkit, azt is mondta, hogy "Érdekelne a véleményed, mert Stephen Hawkingét és gergo73-ét már ismerem" (1612 illetve 1580 ebbol a topicbol)

tenne ilyet, ha egy szot sem ertene az egeszbol????

 

Egy masik kulonbseg, hogy kishenceq roppantul lenezi a wikipediat, amat45 pedig

neha szinte kinyilatkoztataskent kezelte oket. Legalabb egyszer ugy hivatkozott egy cikkere, hogy el sem olvasta rendesen (at mondta, hogy Fred Hoyle kiszamolta hogy egy bizonyos mennyiseg  x. Ezt alatamasztando   belinkelte a wikit, a wiki cikkben tobb szam is szerepet - x is - de egy masik szamrol, y-rol mondtak azt, hogy az a Hoyle altal keresett szam).

Nem azt mondom, hogy egy ember nem valtoztathatja meg a velemenyet valamivel kapcsolatban, de nem hiszem hogy az etikara oly kenyes kishenceq kopkodne barkire is pusztan mert a wikire hivatkozik, ha o maga nem is olyan reg esz nelkul hasznalta volna!

 

 

Előzmény: NevemTeve (1630)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1636
Kishenceg: "Hiába kértem tőled segítséget, elértetted."

Öszintén mondva ez teljesen elkerülte a figyelmemet.
Előzmény: Törölt nick (1634)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1633
kishenceg: "Szóval rátok untam fórumtárs, ennyi volt..."

Már alig több mint 400 hsz után?

Mit szóljak én? Kimértem az "egyetemes" szabadesés eltérését, ami ezreléknyi nagyságban van, és amit a fizikusok eddig nem vettek észre! A fizika nem az 50 évvel ezelötti-tankönyfelolvasást tart, hanem a 325 évvel ezelöttinél. Jó dolog a maradiság, de nem a tudományos kutatásban.

Előzmény: Törölt nick (1629)
TestiPasztor Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1632
Wow, csupa tudomanyos szakfolyoirat...
Előzmény: Törölt nick (1631)
NevemTeve Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1630
Esetleg majd kamat45 átveszi tőled a stafétabotot;)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1628
Miböl állnak a "tömeges bomlo részecskék"?
Előzmény: poecoek (1625)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1627
Már ott is csalnak a kutatók, hogy 'megengedik' az elemi e-töltések annihilációját!
Előzmény: iszugyi (1626)
iszugyi Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1626
Nem a specrel jósolja meg, te! Az elektro- és gravitodinamika!
Előzmény: poecoek (1625)
poecoek Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1625
gyorsan halado(majdnem c), tömeges bomlo részecskék élettartamának a specrel által tökéletesen megjosolt növekedése. részecskegyorsitok mérete (az még masszivan pénzkérdés is...:)).  az elsönél jobb belsö orát nem találsz. ezek azért elég meggyözöek... 
Előzmény: Astrojan (1620)
pint Creative Commons License 2007.01.25 0 0 1624
valahonnan ismerős nekem ez az érvelés. nem lehet, hogy már mondtad??
Előzmény: Astrojan (1620)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!