Keresés

Részletes keresés

Replay Creative Commons License 2019.05.14 0 0 64675

Ő a szponzor, de ezek szerint nEKI nem kell foglalkozni a csoportjaval.

Előzmény: kellyboy2006 (64671)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 64674

Előzmény: Törölt nick (64673)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 64673

Szerintem érted. Ha nem, arra nem térnék ki.

 

Előzmény: kellyboy2006 (64671)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.14 0 1 64672

SOHA nem fogja beismerni, hogy az általad leírt dolgok (is) ugyanúgy működnek, mint az az ő "különleges"(-nek ábrázolni próbált) MLM-je... :)

 

 

Telesen független valóban :-)

 

Leginkább a realitásoktól független... :-DDD

 

 

Előzmény: kellyboy2006 (64671)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.14 0 1 64671

"Mikor a csoportom egy tagja vásárol egy terméket, nem hívom fel, hogy megvegye."

 

Nem is mondta senki... azt mondtam, ha nem vásárol akkor érdeklődöd meg, hogy miért?! :-)

 

 

"Nem tőlem rendeli meg és nem tőlem kapja meg a terméket, hanem egy általam nem tulajdonolt cégtől. A termék árát nem nekem adja oda, hanem a cégnek, akitől vásárolt.A cég a csoportom tagjai felé történt, saját eladásaiból befolyt bevételéből nekem jutalékot fizet."

 

Jutalékos értékesítés. Elmondtuk már sokszor. Ugyanígy működik a területi képviselő ( pl. Pepsinél sem Balogh Levente hordja ki a vizeket, üdítőket és hívogat, hogy mit rendel a területi képviselő által hozott vásárló, akinek a vásárlásai után jutalékot kap. De még egy biztosítási ügynök is ugyanígy működik, ahogy egy korábban már említett piactér/dropshipment alapú webáruház üzemeltetője is) 

 

Egy különbség van, ők nem mondanak ilyen hülyeségeket:

 

És ezen nem változtat semmilyen gazdasági, jogi terminológia, semmilyen költség és járulék elszámolás, sem semmilyen magyarázkodás, csűrés-csavarás.

 

Egyfelől, met tudják, hopgy számlaképesnek kell lenniük és a vállalkozásukkal aktívan fglalkozni kell, attól mert épp van egy jutalék bevételük, vagy nincs. Ettől függetlenül járulékot fizetniük kell, költséget fianszírozni a csűrés csavarás , fogalom keresések, helyett.

 

" én szempontomból hogyan jött létre a cég által eladott termékek után nekem járó jutalék? "

Na, már meg nem jövedelem?

 

 

 

Az adott termék tőlem függetlenül lett eladva, az adott termék tőlem függetlenül lett a cégnek kifizetve és az adott termék eladása után nekem járó jutalék is tőlem függetlenül keletkezett.

 

Passzívan.

 

Azon felül perse, hogy a tagot vagy a tag szponzorát aktívan  vontad be évekkel ezelőtt. :-)

Telesen független valóban :-)

 

 

Előzmény: Törölt nick (64669)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.14 0 0 64670

 

 

:-)))

Előzmény: Törölt nick (64669)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 64669

Mikor a csoportom egy tagja vásárol egy terméket, nem hívom fel, hogy megvegye. Azt sem tudom, hogy ő hol van, mikor és mit akar venni. Nem tőlem rendeli meg és nem tőlem kapja meg a terméket, hanem egy általam nem tulajdonolt cégtől. A termék árát nem nekem adja oda, hanem a cégnek, akitől vásárolt. A cég a csoportom tagjai felé történt, saját eladásaiból befolyt bevételéből nekem jutalékot fizet.

 

Konkrétan ebben a vásárlásban részt vettem? Nem.

Tőlem függetlenül történt meg a vásárlás? Igen.

Mit tettem azért, hogy ez a konkrét termék eladásra kerüljön? Semmit.

Miért fizet a cég nekem jutalékot? Mert évekkel ezelőtt a csoportomba került ez a vásárló.

 

Az én szempontomból hogyan jött létre a cég által eladott termékek után nekem járó jutalék?

Passzívan. És ezen nem változtat semmilyen gazdasági, jogi terminológia, semmilyen költség és járulék elszámolás, sem semmilyen magyarázkodás, csűrés-csavarás.

 

Az adott termék tőlem függetlenül lett eladva, az adott termék tőlem függetlenül lett a cégnek kifizetve és az adott termék eladása után nekem járó jutalék is tőlem függetlenül keletkezett.

 

Passzívan.

 

Előzmény: kellyboy2006 (64666)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.14 0 1 64668

Ez már olyan fokú kínlódás és önigazolás keresés

 

Remek meghatározás! :)

plusz: a kognitív disszonancia elnyomása...

Előzmény: kellyboy2006 (64666)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.14 0 0 64667

Egyetlen reményünk Kellyboy, akivel még hajlandó szóbaállni. Még... :))

 

 

Előzmény: Replay (64665)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.14 -1 0 64666

Fejeztél ki.. aktív jövedelem sem létezik, ahogy passzív jövedelem sem. A jövedelem a meghatározott tevékenységből származik. Esetedben vállalkozásból származó jövedelem van ( nem "hagyományos" meg "nem hagyományos", nem "aktív, meg passzív", hanem vállalkozásból származó jövedelem ) 

 

Így jövedelem abból van, ha a vállalkozói bevételből levonod az összes elismert költségeidet meg az adóidat, járulékokat befizetted és megmarad nettóban amit szabadon elkölthetsz. Ez lehet mínuszos érték is. Tehát veszteséges is, nem hogy 0 Ft jövedelemmel, de még Te fizetsz azért, hogy bevételed legyen akár személyesen működsz közre, akár nem.

 

Ez egyéni döntés kérdése hogy Te mit választasz.

Így nincs rá két külön fogalom és hülyeség is lenne ilyeneket "gyártani" rá kényszeresen. Ez már olyan fokú kínlódás és önigazolás keresés, ami messze nem egészséges szerintem, ha a realitásban.

 

Példa kedvéért:

 

Korábban azt mondtad 3 hónap effektív munkát tettél bele, azóta passzívan van jövedelmed belőle.

utána kiderül hívogatni kell az dot hónapban nem rendelőt, hogy miért nem vásárolt. Megint aktív vagy.

 

Most azt mondod hivatkozol majd a más kifejezésre ( kinek, miért, hogyan? Ha nem kell vele foglalkoznod, most mégis akkor miért kell ezzel foglalkoznod, meg kényszeresen keresni egy kitalált dolgot, amit a torz realitás képed generál, ahelyett, hogy egy szimpla "hagyományos vállalkozó " jutalékos értékesítése helyett kreáltál magadnak ki .) 

 

Magad dönt el mikor foglalkozol vele, mikor nem. Ilyet is mondtál.

 

 

Akkor most mit akarsz Te itt megkülönböztetni, amikor magad sem végzel mást, mint azt, hogy  

"Ez egyéni döntés kérdése hogy Te mit választasz" személyesen közreműködsz egy vállalkozásba, vagy nem.

 

Ez ugyanúgy igaz, egy ev.-re, egy kft tagra, zrt vezérigazgatóra is. Attól mert vállalkozó nem kell napi 8 órát a saját vállalkozásában dolgoznia, mint  az feltételezed.

 

Ha pl. elmegy gyedre egy kismama attól még lehet a vállalkozásból származó bevétele is, nem kell megszüntetnie, vagy szüneteltetni az ev-jét. csak ha meg akarja tartania  gyedet is nem lehet személes közreműködő tag. Attól még a menedzsmentet, adminisztrációt végezheti ugyanúgy. csak nem ő áll a pult mögött onnantól fogva.

 

Ha mlmes bevételből létrehozol egy étteremláncot vagy mit mondtál, abban sem kell felszolgálnod napi 12 órában.

Több telephellyel/üzlettel meg eleve ez fizikálisan sem menne. Hozzád tartozik a menedzsment stb. de abban aktív vagy. ha akarsz és nem bízol meg pl egy megbízott ügyvezetőtő ezekre a feladatokra, te meg csak utazgatsz a világ körül az osztalékodból. De az osztalék is "hagyományos vállalkozásból származik ", ahogy a Nuskinnál is.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64663)
Replay Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64665

Ki tudod százalékos mértékben fejezni, hogy a bevételedből mennyi az a rész, ami személyes és ami nem személyes közremüködésre érkezik? Az, hogy becserkészel egy "előfizetőt", hogy regisztráljon és rendeljen az szerintem személyes közreműködés.

 

Ja tudom erre nem kapok választ, mert állítólag nem látsz engem, igy még rugózhatsz ezen a témán. De hátha Kellyboy is megkérdezi ugyanezt.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64663)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64664

64657

 

 

Előzmény: Törölt nick (64663)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64663

"Ez szimpla vállalkozásból  származó bevétel. Esetedben bruttó  jutalék, semmi más. Az hogy ebben aktívan ( személyes közreműködőként ) , vagy   nem személyes közreműködőként veszel részt, azt  magad döntöd el."

 

Akinek (akármilyen okból) nem tetszik a "passzív jövedelem kifejezés", attól a következőkre látnék két (jó, legyen három) szavas kifejezéseket:

1. Szimpla vállalkozásból származó bruttó jutalék+személyes közreműködés

2. Szimpla vállalkozásból származó bruttó jutalék+nem személyes közreműködés

 

Az 1-es és 2-es pont között egyértelműen ki kell tudni fejezni a különbséget, olyan módon, amit eddig "aktív jövedelem" és "passzív jövedelem" szavakkal fejeztünk ki. Ez utóbbiakat (akár megfelel a szaknyelvnek, akár nem) eddig mindenki megértette, ezért legalább ilyen hatékony kifejezést kéne találni látni mindkettőre.

 

Ezt itt évek óta nem tudta megtenni senki, őszintén szólva most sem számítok változásra.

 

Előzmény: kellyboy2006 (64658)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64662

Mikor nem? :-DDD

 

 

Előzmény: Replay (64661)
Replay Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64661

Szerintem csak simán trollkodik.

Előzmény: kellyboy2006 (64658)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 1 64660

Egyre vidámabb a műsor... :-D :-D :-D 

 

 

Előzmény: kellyboy2006 (64658)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64659

"ez egy szimpla jutalékos  értékesítés"

Persze. De nem is ez volt a kérdés, ugye?

Előzmény: kellyboy2006 (64658)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.13 -1 1 64658

😂😂😂

 

Hihetetlen...

 

Ez szimpla vállalkozásból  származó bevétel. Esetedben bruttó  jutalék, semmi más. Az hogy ebben aktívan ( személyes közreműködőként ) , vagy   nem személyes közreműködőként veszel részt, azt  magad döntöd el.

 

Köndörfalazhatsz a hivatkozásaidban  aktívan is a passzív jövedelmet  hirdetve, de ez egy szimpla jutalékos  értékesítés.

 

Előzmény: Törölt nick (64656)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64657

anyagcsere-végtermék-paszírozása, amit művelsz... 

 

 

Előzmény: Törölt nick (64656)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64656

Oké, innentől kezdve rád hivatkozva ezt fogom használni a "passzív jövedelem" kifejezés helyett.

"Ha ezt a vállalkozást csinálod, Kellyboy2006 szerint "nem személyes közreműködésre" fogsz szert tenni."

 

Emlékeztetlek, hogy annak idején is és most a napokban is olyan kifejezést kértem, amiben benne foglaltatik a pénz és a pénzhez való jutás módja is.

Az előbbi hozzászólásod alapján szerinted mindezt lefedi a "nem személyes közreműködés".

 

Előzmény: kellyboy2006 (64655)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.13 -1 1 64655

olvass vissza, kb 3-szor lett leírva hogy

 

" nem személyes közreműködés"

 

Az oldalak meg ki is fejtik, hogy mi számít annak és mi nem egy "hagyományos vállalkozás "( jelentsen az bármit is, mert ilyet sem írnak sehol ) esetében. Emellett jelentős szerepük van abban, hogy mennyibe is kerül egy vállalkozást így fentartani mint költség( amiről ugye mlmben nem is nagyon beszélnek).

Előzmény: Törölt nick (64654)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64654

Amit linkeltél oldalak, egyik sem három szóval illette a lényeget, de ha ideírod az általad favorizált kifejezést ezzel a három szóval, kíváncsi vagyok rá.

Előzmény: kellyboy2006 (64653)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64653

A lényeg 3 szóval kifejezhető fogalom, ami leírja  lényeget, azt hogy nem kell ahhoz aktívan részt venned  a folyamatokban, hogy bevételhez juss.

 

Ezt kérted, meg is kaptad. Nem értem mit problémázol.

 

Az, hogy úgy húzol be üzletbe embereket, hogy az esetleges adózási vonalról semmi tájékoztatást nem adsz egy adószám köteles tevékenységhez, az nem a mi dolgunk, vagy felelősségünk,  sem a szerveké. 

 

Azzal csak azt szemléltettem, hogy Te vagy a tájékozatlan, ha ez sem volt eddig tiszta, hogy mi a különbség a személyes közreműködés és a nem személyes közreműködés között. Mivel számos helyen visszaköszön, ha már adószámmal rendelkezel és bevételt generálsz akár mlmben akár mlmen kívül.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64651)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64652

ja persze, mert ha azt hallod, hogy burgonya, akkor nem tudod, hogy a krumpliról beszélgetnek... 

 

LOL 

Előzmény: Törölt nick (64651)
Törölt nick Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64651

Nem pénzügyi előadó a tevékenységi körünk (és nem is követelhető ez rajtunk). A személyes beszélgetések során nem láttam még embert, akit érdekelt volna, hogy az állami szervek milyen szakkifejezéssel illetik ezt a fajta bevételt, mert nem a bevétel neve érdekli őket, hanem a lényege. Aki itt van, nem a szakkifejezéseket tanulja reggeltől-estig, hanem azzal foglalkozik, hogy minél előbb maguktól vásároljanak a csoportja tagjai. Ha idáig követhető voltam, mondom tovább.

 

Előzmény: kellyboy2006 (64649)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64650

szerinted ő kizárólag egyéni vállalkozó (egyszemélyes kft) tudja elképzelni a vállalkozót/vállalkozást...???

LOL

Előzmény: kellyboy2006 (64649)
kellyboy2006 Creative Commons License 2019.05.13 -1 0 64649

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=151320906&t=9123617

 

Értetlenkedhetsz, de még a NAV/OEP , munkaügyi központ, stb. is így nevezi és tudja értelmezni a "nem személyes közreműködés" fogalmát, amivel elérhető, hogy nem kell aktívan jelen lenned a tevékenység végzésében ahhoz, hogy bevételhez juss.

 

Ugyanakkor nem említik a passzív jövedelem fogalmát, mivel a bevétel nem egyenlő a jövedelemmel, az y bevételből lesz majd y-z ( költség, adós, stb. )  x nettó jövedelem.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64644)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64648

Megkaptad már. Ügynök és jutalék a két kulcsszó.

 

 

Előzmény: Törölt nick (64644)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 1 64647

A Nuskin vezére napi 8 órában ott van a gyártósoron és dolgozik?

 

100pontos a kérdés! :-DDDDD

 

Abszolút látszik, hogy tendenciózusan maszatol, csapkod jobbra-balra, hogy a lényegről elterelje a figyelmet... :-s

 

 

Előzmény: kellyboy2006 (64643)
ásítósmacska Creative Commons License 2019.05.13 0 0 64646

De AZT tetted!

 

ott kell lenni és dolgozni a cégtulajnak

 

 

Miért is kéne egy cégtulajnak egyáltalán részt venni az eladásban...????????

Előzmény: Törölt nick (64642)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!