Keresés

Részletes keresés

AudiJo Creative Commons License 2017.10.28 0 0 29

Ezért is írtam, hogy annak a ProJect -nek mennie kellett - így volt ez jobb mindnyájonknak!:)))

Másik futóműnél meg kb pariban volt a használatból adódó nyereség és veszteség, összességében pedig nekem jobban tetszett leszorító nélkül, így ott sem használom.

AJ

Előzmény: btk53 (24)
Mono SE Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 28

Bigire kéne egy leszorító :Đ

Előzmény: btamas70 (27)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 27

Biginek kell... így jár, aki Thorens TD124-essel töketlenkedik a szuper-Lenco helyett:pp)))

Előzmény: Mono SE (26)
Mono SE Creative Commons License 2017.10.27 -1 0 26

jó lemezjátszóhoz nem kell leszorító

btamas70 Creative Commons License 2017.10.27 0 1 25

Túltárgyalt dolgok újra megkérdezése helyett a 11 éve működő lemezjátszós totyik böngészését tudnám ajánlani:P))

Előzmény: Techifi (20)
btk53 Creative Commons License 2017.10.27 0 0 24

szerintem jo a leszoritó, ha neked nem jött be (tompa) akkor ott egyéb bajok is vannak. Jo futomü, jo kar, jo hangxedönél a leszoritó hoz, hiszen nem engedi a lemezt rezegni, Ha pedig félted a tányércsapágyat, vegyél Onzov leszoritot. az más elven szorit, nem sulyal.

Mondjuk 80.000.- Ft körül van az ára. Inkább veszek normálisat, vagy csináltatok, és félévente veszek 1, azaz egy db csapágygolyot kb 40.- Ft-ért. PPP

Előzmény: AudiJo (23)
AudiJo Creative Commons License 2017.10.27 0 0 23

A hangkartól nem tudom mennyire függ, erre nincsenek empirikus tapasztalataim, viszont egy dologgal mindenképp vigyázni érdemes: plusz terhelést jelent a tányércsapágynak, főleg a nagyobb súlyú leszorítók és ez az élettartamra jelentősen kihathat.

Én kisebb súlyú leszorítóval próbálkoztam és a tapasztalatom ezzel az volt, hogy bizonyos rezgéseket megfogott, így valamivel simább lett a hang, viszont tompább, döglöttebb lett a hangzás. Nem volt óriási különbség, de hallható volt szinte minden műfajnál. A karcos, kellemetlen hangú lemeznek talán jót tett, a jó hangúnál viszont nekem inkább negatív volt a hatás, így inkább eltekintek a használatától.

A lemezjátszóhoz adott csavaros leszorító nélkül viszont az egyébként sem túl jó hang szinte hallgathatatlan lett - sztem ott pótszer volt az egyéb gyenge megoldások némi kompenzálására, de összességében inkább eladtam azt a játszót (ProJect  valamelyik MDF-tányérosa volt).

AJ 

Előzmény: Techifi (22)
Techifi Creative Commons License 2017.10.27 0 0 22

És a tapasztalat van ilyened? miben változik a hang? És  a nehezebb hangkar vagy a könnyebb nek előnyök hátrányok?

Előzmény: tunerman (21)
tunerman Creative Commons License 2017.10.27 0 0 21

Csak a leszorítóva együttl tervezett LP játszóknál van a használatának értelme, a többinél esetleges hatás lehetséges...

Üdv: TJ.

Előzmény: Techifi (20)
Techifi Creative Commons License 2017.10.26 0 0 20

Valaki használ leszorítós stabilizátort? Mi a véleménye milyen hatással van a hangra?

 

Előzmény: btamas70 (19)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 19

Rossz irányba.

Előzmény: tibtiborkaba_new (15)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 18

Sajnos a legjobb asztalka sem tesz csodát, ha nem "illeszkedik" a tangenciális karhoz a puki;)

Előzmény: tunerman (16)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 17

Nem kell mindent betű szerint érteni..;)

Előzmény: tibtiborkaba_new (13)
tunerman Creative Commons License 2017.10.26 0 0 16

A dinamikát és a korrekt mélyátvitelt egy jó minőségű lemezjátszó asztalkával bíztosithatod - pl. Sound Organisation Z028

Előzmény: Techifi (14)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.26 -1 0 15

Ha nincs Biotracered, legyen ragacsod, vagy egyéb kígyóhájad. :D

 

A ragacs nyilvánvalóan megváltoztatja a hangszedő és a shell közötti csatolást, biztosan hatással van a rendszer rezonanciájára, csak kérdés, hogy milyen irányban...

 

 

Előzmény: Techifi (14)
Techifi Creative Commons License 2017.10.26 0 0 14

Olyat láttam egy hangszedő valami ragaccsal volt a hangszedő meg a shell között ez ugyan mire jó? Tudja valaki?

Ki tud a mély hangokra valami trükköt hogy nagyobb legyen?

tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.26 -1 0 13

Nahát, Sony-ék gyártottak nem tangenciális kart is, amely alaposabban megnézve sem tűnik játéknak :))) Mondom ezt egy PUA-286 mellől. És az még csak nem is Biotracer :)))

 

Mondjuk High Endnek eddig rajtad kívül senki sem titulálta, pláne nem akármi-gyilkosnak.

 

Egyébként a PUA-286 egy PS-3000-en dekkol, amiről a TheVintageKnob igencsak lelkelndezve nyilatkozik: "Sony's first audiophile-turned-professional LP drive and its last top turntable to be belt-driven" Figyeled, itt sem szerepel, hogy High End :D

Előzmény: btamas70 (8)
AudiJo Creative Commons License 2017.10.26 0 0 12

Csak azt nem lenne szabad ilyenbe beszerelni!

Persze tudom, Te Pestet is úgy elkerülnéd egy ilyen gyalu miatt, hogy Miskolcon kötnél ki!:))))

AJ

Előzmény: btk53 (11)
btk53 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 11

annyiért én biztosan mást vettem volna. pl egy jo állapotu emt -t.

Előzmény: Techifi (10)
Techifi Creative Commons License 2017.10.26 0 0 10

Ez az ortofon MC 180.000ft vettem , többet nem nagyon szánok hangszedőre hallottam 500.000ft is   az már picikével jobb nem ér annyit meg ahoz milliós futómű kell tényleg.

Előzmény: btamas70 (9)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 9

Főleg a belső barázdákon vehetsz észre torzításcsökkenést (nehezen hihető, de ezt a komolyabb hagyományos karok is "tudják"). Ha esetleg később mozgótekercses hangszedőre vágysz, akkor tartsd észben, hogy a többségük nem kedveli az extrém alacsony effektív tömegű karokat.

Előzmény: Techifi (6)
btamas70 Creative Commons License 2017.10.26 0 0 8

Nahát, Sony-ék gyártottak olyan tangenciális kart is, amely alaposabban megnézve sem tűnik játéknak...)) De talán azért nem kellene High Endnek, esetleg mindjárt Air Tangent-gyilkosnak kikiáltani;P)

Előzmény: tibtiborkaba_new (3)
Techifi Creative Commons License 2017.10.25 0 0 7

Előzmény: tibtiborkaba_new (3)
Techifi Creative Commons License 2017.10.25 0 0 6

Nekem ez van a sony 555es  gépe ugyanaz a hangszedő  ebbe a lemezjátszóba téve

más a hangja.Jobb stereó hatás tisztább hangkép,talán dinamikusabb és mélyben és magasban is jobb valahogy az egész élvezhetőbb a zene.

Előzmény: tibtiborkaba_new (3)
Techifi Creative Commons License 2017.10.25 0 0 5

Előzmény: tibtiborkaba_new (3)
Törölt nick Creative Commons License 2017.10.25 0 0 4

Akkor kérem megadni a biotracer előnyeit-hátrányait !

Előzmény: tibtiborkaba_new (3)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.25 -1 0 3

Hát a Biotracer speciel pont nem a futóműről szól, hanem a karról. Szerintem amúgy a Biotracer az utolsó olyan fejlesztés ami mérnökileg akarta kihozni a barázdából a legtöbbet, mindenféle ezotéria és kígyóháj bevetése nélkül. Szívesen felvennék egyet a gyűjtményembe. Nem éppen egyszerű megoldás, szóval nincsenek illúzióim, az eltelt 30 év biztosan nem vált előnyére a készülékeknek.

 

Hogy mennyire jó? Ha feltételezünk egy hibátlan, beállított példányt, az sem biztos, hogy hangban nagy eltérést fog mutatni egy jobb normál lemezjátszóval szemben. Ennek szimplán az az oka, hogy a lemezjátszás kompromisszumok kérdése, és egyik kompromisszum nem szükségszerűen jobb vagy rosszabb a másiknál. 

 

Mindenesetre a Sony nagyobb Biotracerjei érdekes gépek, és több bizodalmam van hozzájuk, mint a kígyóhájjal tuningoltakhoz.

Előzmény: Techifi (2)
Techifi Creative Commons License 2017.10.24 0 0 2

Mi a véleményed a sony biotracer lemezjátszókról?

Előzmény: tibtiborkaba_new (0)
Techifi Creative Commons License 2017.10.24 0 0 1

Üdv itt inkább futóművekről lenne szó a bakelitlemez körül.

Előzmény: tibtiborkaba_new (0)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2017.10.24 0 0 0

Esetleg modern logaritmikus? Szerintem fuss neki még egyszer a második mondatnak, mert klasszikust idézve "nem jött át".

:D

 

Amúgy miért is nem felel meg neked ez: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9146850&la=145533678 ?

Előzmény: Techifi (-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!