Keresés

Részletes keresés

budai2 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 4337

megnéztem, meghallgattam én is ezt a fásba fás videót.

Szakmai észrevételem nincs - kevés hozzá a tudásom. De hogy hol lehet a pofa és mikor csinálta, az lehet, hogy jelent valami információt a nálam hozzáértőbbeknek.

2016 március 29 valahol közép Ukrajnában. Hogy pontosan hol, azt nem mondta. Szerinte április végére már működik az oltvány.

Előzmény: pintjano (4330)
suske76 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 4336

Idősebb tőkéket oltanak át oldlékezéssel, törzsbe. Említi valahol hogy a
helyre ültetett (nyilván fiatalabb) alanyoknál viszont chip szemzést
alkalmaznak.

Ha jól értem az elején egy 2011-es munkájuk eredményét mutatja.Most 15
hektárt kell átoltaniuk.



3 percnél mutatja az eg évvel korábbi átoltás eredményét.Azt mondja 100
százalékos a siker, persze van azért meg nem eredt oltás is. A többi
videóját is érdemes megnézni. Úgy néz ki mégis lehet sikeres a fásba fás
is.


Egy másik videóban láttam, hogy fűrésszel megsebzik a tőkéket hogy ne
könnyezzen az oltás helye.

Előzmény: Ali-bá (4328)
Pjotr77 Creative Commons License 2017.01.23 0 0 4335

Borzalmas, ahogy farigcsálta az oltócsapot..., még jó hogy smirglit nem használt hozzá.

Szerintem az oltócsap nem is élt (a friss metszlapnak inkább szürke színe volt, mint zöld). Megnéztem volna fakadáskor ezt az átoltott tőkét... :)

Ha mégis sikerült neki, akkor le a kalappal :)

Előzmény: pintjano (4330)
Jani71 Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4334

Sziasztok!

Érdeklődöm, hogy esetleg van-e itt valakinek Angyal Dezső szőlője. Kunyerálnék némi oltóanyagot.

 

zeolit Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4333

a fagytól úgy óvd, hogy ráhuzol egy papír zacskót a vastagabb félét, én a borkotyvasztáskor megmaradt cukros zacskókat használom, és erre még egy nejlon zacskót és alul elkötni. Kisebb fagy ellen  jó.

Előzmény: pintjano (4330)
zeolit Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4332

Hehe, én nem messze Tokajtól. Tavasszal csal leteszem a vesszőt oszt májusban már kész és hajt is :)

Nekem se sikerült soha se fásba fás. Szemzésnél azért eltalálom az időpontot. Van egy tőke ami azért maradt hogy vagdosgatom kitartóan és azon látom mikor indul a nedvkeringés

Előzmény: pintjano (4330)
zeolit Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4331

Igen észrevettem, ezért is érdekes számomra, lehet a végeredményt már direktből nem mutatta

Előzmény: Ali-bá (4328)
pintjano Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4330

Na ezt a videót végig izgultam...  És sikerült neki ezzel "bottal" megfaragni a vesszőt

S még össze is fogdosta a vágott felületet... S ha sikerült is neki, akkor végképp nem

értem, hogy nekem miért nem... Fásba-fás a föld felett még soha nem sikerült.

Lehet csak az időponton múlik? Akkor én rosszkor csináltam eddig.

Már csak azt kellene pontosan eltalálnom-és észrevennem- hogy pontosan mikor

kezd éppen könnyezni és főleg imádkozni, hogy utána le legyen fagy.

Bár lehet olyan helyen él, ahol "ha eldobnak egy vesszőt, az is meggyökerezik"- mondta már nem tudom ki, aki Tokaj környékén lakik. üdv PJ

Előzmény: zeolit (4327)
van_Persil Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4329

De ezek a körülmények sajnos nem pont olyanok, mint a természetbeliek, ezért a kolléga melegházi szölöje nagy valószínüséggel vékony, megnyúlt hajtásokat hoz, amik alapvetöen nem rosszak, de a konkrét célra, miszerint zöldbe fás oltásnál lennének az alanyhajtások, alkalmatlanok lesznek.

Előzmény: szölőszem (4321)
Ali-bá Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4328

Észrevetted, hogy egyiket se éves vesszőbe tette!? Olyan ez, mint a tőkenyakba oltás. Azt már próbáltam -  mérsékelt sikerrel.

 

Ja és,  "eddig jó!"  Kár, hogy nem mutatja a sikeres végeredményt.

Előzmény: zeolit (4327)
zeolit Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4327

Nemrég volt itt szó a fás fásba oltásról, szerintetek?

Én megpróbáltam a múlt tavasszal 0% sikerrel.

zeolit Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4326

A jó időpont a szemzéshez tapasztalatom szerint a nedvkeringés kezdeti szakaszában van nálam március második fele, néha április eleje. Akkor a legjobb mikor az alany már könnyezik viszont még orrán száján nem folyik a lé.

 

Előzmény: oltottszekely (4319)
szölőszem Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4325
Előzmény: Ali-bá (4324)
Ali-bá Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4324

Ismert szőlő számodra ez a muskotályos  Fehér Malaga?

Előzmény: szölőszem (4321)
szölőszem Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4323

Aki elkötelezett a csemegeszőlő iránt, az nem a hasznot nézi. Nekem ez az elkötelezettség még mindig mínuszos, mégis csinálom.

Előzmény: öreg_néne_b (4322)
öreg_néne_b Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4322

a hőt, és a fényt biztosítanod kell a megfelelő arányban

 

Azért ez nem könnyű. Aki mégis foglalkozik ilyennel, az sokkal nagyobb haszonnal kecsegtető növényt szokott választani. ;)

Előzmény: szölőszem (4321)
szölőszem Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4321

Ha a szőlő életfeltételeit biztosítod (tápdús talaj, víz, hő, fény stb.) akkor télen is nevelhetsz szőlőt.

Ez némileg ellentmond korábbi -idevonatkozó írásommal-, amikor azt írtam, hogy nem sok értelmét látok ennek a próbálkozásodnak. De ha más körülmények miatt rákényszerülsz, megpróbálkozhatsz vele, csak akkor a két legfontosabb feltételt a hőt, és a fényt biztosítanod kell a megfelelő arányban.

A megfelelő hő-fény arányt neked kell kikísérletezni.

Van olyan ország, ahol 3-4 alkalommal is szüretelnek egy évben (Thaiföld). Ezt azért tudják megtenni, mert a megfelelő fénymennyiség, és hőösszeg rendelkezésre áll.

http://kerteszetesszoleszet.hu/hu/irasok/kerteszet-szoleszet-boraszat/csemegeszolo-termesztes-tropusi-thaifoldon                       

Előzmény: oltottszekely (4319)
oltottszekely Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4320

Az a jó a Fórumon, hogy sokan vagyunk akik próbálkozunk, tanulgatunk a régebben leírt módszerrekből. A legjobb viszont az amikor a tapasztaltabbak megosztják a legújabb és aktuális módszereiket. Így tanulhatunk a sikerekből és hibákból

Előzmény: woodruff (4318)
oltottszekely Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4319

Az elmúlt néhány évben és valószínűleg idén is május közepétől július elejéig külföldön tartózkodóm. Emiatt gondoltam teszek egy próbát és 2016 tavaszán az említett oltványt egy 10 literes vízes palackba ültettem át. Lombhullás után, 3 hétig volt a hűvös pincében, december 10 én került melegbe. Remélve, hogy így kipróbálhatóm én is a zöldbe fás oltást. 

Még sok atoltanivaló idős tőke is van azoknál megpróbálom a korábban végezhető szemzést. Helyes időpont megválasztása okoz meg gondot.

Előzmény: juhosttt (4317)
woodruff Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4318

Van akinél már januárban beindul a tavasz,türelmetlen ,siettetné a természetet. Mint már megannyiszor én is írtam ,mindennek eljön az ideje ,ilyenkor olvasgatni kell ,készülődni ,és a jó öregek tanácsát megfogadni.Akár újra olvasni a fórumot előröl,biztos találni olyan témát ,amit lehet hasznosítani a későbbiekben.

 

  woodruff

Előzmény: juhosttt (4317)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.22 0 0 4317

Az is csoda lesz ha nem pusztul ki az oltvány, nem hogy még ennyi vesszőből várj oltásra alkalmas hajtást! Nem akarok kötekedni, de eleve nem értem mire ez a sietség. Nem fog hamarabb teremni, sőt a nyugalmi állapotát is melegben töltötte, semmi hideget nem kapott. Nem azt mondom hogy a -15 fokba kell tartani, de -5-10 fokot el kell viselnie. A helyedben én nem is vettem volna fel a helyéről hanem helyben hagytam volna. Amíg a talaj nem fagy át nagyon, addig gyökeresedett volna picit. Aztán amikor eljön az ideje, lehet oltani.

 

Metszeni/oltócsapot szedni fagymentes időben kell(ene).  Január van, nem értem miért aggódik bárki is hogy hideg van... Most legyen hideg nem májusban! Oltócsapokat szedni pedig február végén sem lesz késő!

Előzmény: oltottszekely (4315)
oltottszekely Creative Commons License 2017.01.21 0 0 4316

szükséges az oltócsap végét viaszozni?

Előzmény: Ali-bá (4311)
oltottszekely Creative Commons License 2017.01.21 0 0 4315

Virág tápot kevernék a vízbe, segítené az a hajtást vastagodni?

Előzmény: van_Persil (4314)
van_Persil Creative Commons License 2017.01.21 0 0 4314

A két kisebbik hajtást én kitörném, mert azokból úgysem lenne oltásra alkalmas hajtás.

Előzmény: oltottszekely (4309)
van_Persil Creative Commons License 2017.01.21 0 0 4313

Nekem azt mondták nálam okosabbak, hogy akkor lehet zöldbe fásan oltani, ha a levágandó rész 5 leveles. (ha rövidebb, akkor túl vékony, ha hosszabb, akkor túl fás) A te hajtásaid még összesen nincsenek 5 levelesek.

A "hogyan"-t láthatod itt:

http://www.kaszasoltvany.hu/

A "szölö átoltása" c. videoban.

Előzmény: oltottszekely (4308)
Kulicz Creative Commons License 2017.01.20 0 0 4312

Tíznél több csapdám is volt, fogtam is velük rengeteg darazsat és egyéb rovart. Ennek ellenére sok darázs volt, a szebb fürtöket hálóztam ellenük. A borszőlőimet is ették. Viszont állítólag ilyen nagy hidegben elpusztulnak a királynők, idén nem várható hasonló invázió, kevesebb lesz a kártevő. A lisztharmat egyik áttelelő formája is elfagy -15 alatt. 

Előzmény: juhosttt (4310)
Ali-bá Creative Commons License 2017.01.20 0 1 4311

Jók az elképzeléseid, egy kísérletet megér.

 

Úgy ahogy írod. Itt nézz utána, hogy hogyan:


 http://terra-kert.hu/viewtopic.php?p=56644#p56644

Ha gondod van, kérdezz.

Előzmény: oltottszekely (4309)
juhosttt Creative Commons License 2017.01.20 0 0 4310

Darázs ellen nem próbáltad még a sörös csapdát? Nekem elég jól bevált. Csak időben ki kell helyezni. Mondjuk nagyobb területen már necces a védelem, mert sok kell. 

Előzmény: Kulicz (4306)
oltottszekely Creative Commons License 2017.01.20 0 0 4309

oltottszekely Creative Commons License 2017.01.20 0 0 4308

Üdv Kedves Fórumozok, December 10 én, vissza metszttem és behozttam a +20-21 fokos szobába. Ez egy 2013ban 3309es alanyra oltótt Pirovano 185. Ma fényképezttem a legvastagabb hajtás 5mm, hossza 15cm. A másik három vékonyabb. Szeretném zöldbe fás oltással átoltani. Szerintetek várjak még vele? Ez lenne az első ilyen próbálkozásom, jól jönne néhány hasznos tanács is. Oldhatók bele akár több fajtát is? Hadjak meg egy Pirovano hatást vagy mind a 4et olyan át? Előre is köszönöm.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!