Keresés

Részletes keresés

Sol Durka Creative Commons License 2008.01.29 0 0 160
Szegény cross, miért szorongsz? Ildikó
Előzmény: cross_183 (158)
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.29 0 0 159

Szia Cross !!!

 

"Üdv " a fórumon:)

Nem elkeseredni, nem képzelni magad 80 évesnek, semmi negatív gondolat!

Mondtak már neked olyasmit, hogy ez SM? Milyen kezelést kaptál?

 

Én sem voltam még 29 mikor diagnosztizálták, mint gondolom a többi betegtársam sem nagy többségben.

Tudom most nagyon rossz, de fel kell tudni dolgozni, együtt kell vele élni, nem szabad a magányba, depibe belezuhanni, mert onnan kijönni, az nagyon nehéz-ha ki lehet.... , éS ebben a betegségben azt javasolják az orvosok amúgy is, hogy kerülni kell a fizikai, és a lelki stresszt:)

Szerintem ha kérdésed, aggályaid vannak, nyugodtan kérdezz, valaki a segítségedre siet majd.

 

 

Előzmény: cross_183 (158)
cross_183 Creative Commons License 2008.01.28 0 0 158
Sziasztok!

Lehet, hogy csatlakozok a csapathoz. :(
Egyenlőre a tünetek: személyiségzavar (szorongásos depresszió), látóideggyulladás(ez most gyógyulófélben van),
évek óta tartó fáradékonyság, koncentráció csökkenés
MRI kimutatott egy 4mm -es demielinizációt, eeg is valami kis rendellenességet.
Jönnek a további vizsgálatok. Majd jelentkezek a friss eredményekkel.
Most kb 80 évesnek érzem magam, pedig alig múltam 30. Ez van sajnos.
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 157

Látod- látod.... :)

Ha van kedved örülhetsz is.

Előzmény: Sol Durka (155)
artur66 Creative Commons License 2008.01.22 0 0 156
Sziasztok!
Most kezdem összeszedni magamat, mármint "gépileg":-)
ARTUR
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.22 0 0 155
tallóztam, feltöltöttem, beszúrtam és örülhetek?
Előzmény: töviskes2 (154)
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 154
Meg kell annak jelenni :)
Előzmény: Sol Durka (153)
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.21 0 0 153
Így van, tallózás, feltöltés, beszúr - és a kép nem jelenik meg.
Előzmény: töviskes2 (152)
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.21 0 0 152
Tallózás, feltöltés, beszúr :)
Előzmény: Sol Durka (151)
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.19 0 0 151
? Képet akartam beszúrni, de nem sikerült, holott azelőtt akaratomon kívül kettőt is felpakoltam egyszerre. Az enadaval kapcsolatban a fórumomon (http://forum.sg.hu/forum.php3?azonosito=maskepp) találsz tájékoztatót.
Előzmény: töviskes2 (150)
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.18 0 0 150
?
Előzmény: Sol Durka (149)
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.17 0 0 149
Ildikó
töviskes2 Creative Commons License 2008.01.11 0 0 148

Sziasztok!

Ti szedtek Enadant? Mi a véleményetek, tapasztalatotok róla?

UJeno Creative Commons License 2008.01.09 0 0 147
Sziasztok
Minden sm betegnek javasolnek egy biorezonancias allapotfelmerest de lehetoleg orvosi vegzetsegu vegezze , mert sok esetben lehet mergezest es alergiat felismerni meg kezelni is lehet a biorezonanciaval bizonyos betegsegeket.
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.06 0 0 146
Leesett végre, mint mifelénk a hó... Ha arról "kényszerbetegségről" van szó, amire én gondolok ( jó volna tudni miféle, érdekes módon nem derül ki), az pusztán átmeneti állapot. A gyógyszeripar kreált belőle betegséget, hogy több profitja legyen, mint oly sok másból. Nem tűnt fel, hogy mennyire megszaporodtak a "betegségek"?

Valami hiányzik a szervezetből, néhol megdöbbentően egyszerű vitamin vagy nyomelem. Úgyhogy üdvözlendő az olyan orvos, aki emelt dózisú vitaminnal gyógyítja, mert ez hamar helyrehozza. Más kérdés, hogy vannak emberek, akik valamilyen okból imádnak "betegeskedni", és olyan tüneteket produkálnak, ami nincs... Azonban a Dianetika c. könyvnek nincs gyógyhatása, csupán tudományos köntösbe bujtatott maszlag, azt javasolni etikátlan (úgy tűnik, egyeseknek azonban gyümölcsöző). Valami mást kellett volna javasolni a lelki feldolgozáshoz, annyi ilyen irodalom van, hogy roskadoznak tőlük a polcok. Ildikó


Előzmény: csipec (144)
Sol Durka Creative Commons License 2008.01.04 0 0 145
A szcientológia és/vagy a dianetika apostolára mondom (lehet istene is, kinek mi tetszik), semmit sem értek ebből a levélből... Ildikó
Előzmény: csipec (144)
csipec Creative Commons License 2008.01.04 0 0 144

 

Kommentar nelkul, csak egy kerdessel!

Ugye, ez mar nem etikus (orvosi)?

 

Válasz erre | 2007. december 17., 20:27 | 100.

Új doktornőm ajánlotta, hogy olvassam el a Dianetika c. könyvet. Ha jól tudom, ez is hozzátartozik a szcientológiához, ugye jól tudom? Remélem, amint elolvasom (jó vastag könyv), tényleg segít nekem, rajtam..

 

 

 Válasz erre | 2007. december 18., 08:48 | 103.

101: A kényszerbetegségemet akarja gyógyítani úgy, hogy leállunk a gyógyszeremmel, vitaminokat szedek, és el kell olvasnom a Dianetika könyvet. Pár napja megint csökkentettük a gyógyszerem adagját... baromi rosszul vagyok, iszonyú ideges, és képtelen vagyok megnyugodni... ja, és állást is keresek, de nem találok... Azt mondta, a könyv segít...

 

 

 Válasz erre | 2007. december 18., 19:37 | 108.

106: Hát, a doktornőm a Dr. Lenkei-féle vitaminokkal kezel, és fokozatosan csökkenti a gyógyszeradagomat, valamint napi sétát írt elő. Igaz, hogy ajánlotta a Dianetika könyvet, de szerintetek ez az első jele...? Mert azt nem mondta, hogy lépjek be bárhová is, azt se, hogy legyek a szcientológia híve... Nem tudom. Elbizonytalanítottatok. Egyébként neurológus szakorvos, csak magánorvos. Írjatok!

 

Link | Válasz erre | 2007. december 18., 19:53 | 109.

Ja, az asszisztense foglalkozik szcientológiával, már fel is ajánlott egy 12,5 órás lelki kezelést, potom 50.000-ért, persze nem igényeltem. Ez akkor már az lenne, amiről folyamatosan írsz, Andreas Sebastian? Na most mit csináljak? A dokim is és az asszisztense is egy lakásban vannak Budapesten. Kérlek, írj, mert megijesztettél rendesen. Köszi: Hajni

 

 

Link | Válasz erre | 2007. december 18., 20:01 | 111.

110: Hát pénzt tőlem nem kap az asszisztens, hiába ajánlgatta a lelki kezelést vagy mi a nyavaját 50.000-ért... a doktornő meg... hát nem tudom. Neurológus. Fogalmam nincs, mennyi köze van az egész szcientológiához, mert ha már egy szcientológiával foglalkozó az asszisztense... most rámhoztátok rendesen a frászt...

 

Válasz erre | 2007. december 18., 20:04 | 112.

110: Ja, a lényeget nem írtam. A Dr. Lenkei-féle alap vitamincsomagot szedem, meg még Kalcium-magnézium port, C-vitamint és B-vitamint. Az alapcsomagon túliakra a gyógyszer-leállás miatt van szükség (ezt mondták), Spitomint szedek még mindig, ezt csökkentjük.
(Na most mit csináljak?)

 

 

Válasz erre | 2007. december 18., 21:15 | 133.

A doktornő azt mondta, hogy több egészségpénztárral is kapcsolatban állnak, ergo a "vizitdíj"-ról (7.000 Ft/alkalom...) adnak számlát, és azt az egészségpénztár elvileg ugye visszarakja az ember számlájára. Ez hogy függ össze a szcientológiával? Ez csak eszembe jutott... most már nem bízom a dokinőben sem...

 

Kacib Creative Commons License 2008.01.04 0 0 143
Magyar SM Társaság

SM-es Betegek Országos Egyesülete

 

SM Szolnok

„SMaragd” SM Egyesület Kecskemét

 

Győri SM Egyesület

B-A-Z Megyei SM Egyesület

 

Fejér Megyei SM Egyesület

MSMBA

SM Budapesti Egyesület

 

Sclerosis Multiplexes Fiatalok Országos Egyesülete

 

Palota SM Egyesület

 

 

 

Tisztelt Hölgyeim/Uraim!

 

Mint Önök előtt is ismert, az SM betegeket még mindig arra kötelezik, hogy vizitdíjat fizessenek. Nem tudom elfogadni, hogy ennyi SM szervezet van kis hazánkban, és nem tudjuk elérni, hogy ezt a gondot orvosolják. Tudomásom szerint eddig csak egy állásfoglalást kérő levél ment el a minisztériumnak, illetve én is írtam egy ilyen tárgyú levelet. A válasz mindkét esetben ugyanaz volt. Kicsit furcsának találom, hogy a drogosoknak, illetve az alkoholistáknak nem kell fizetniük. Tudom ők is betegek, de ellentétben velük, mi nem tehetünk a betegségünkről. Sok olyan betegtársunk van, akinek ez a többször 300 forintos költség is komoly problémát okoz. Az sovány indok, hogy kellő számú vizitdíj visszaigényelhető, hiszen sokaknak ez is gondot okozhat.

Ha már ennyi SM szervezet van, azt gondolom, hogy összefogva, újból fel kellene hívni az illetékesek figyelmét erre a problémára.

 

Kérem Önöket, hogy a civil társadalom összefogását jelezve adják

nevüket a nemes cél érdekében. A levelet az egészségügyi miniszterhez

fogjuk eljuttatni.

 

 

Tisztelettel:

 

János

SM beteg

 

Ha támogatod az ötletet küldj egy levelet a

 

vizitdijat_ne@freemail.hu címre

 

 

Sol Durka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 142
Jujj! SOS! Ezelőtt kettő egyszerre, most meg egy sem!
Előzmény: Sol Durka (141)
Sol Durka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 141
Na...?
Előzmény: Sol Durka (140)
Sol Durka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 140
Az előző nem sikeredett...
Sol Durka Creative Commons License 2007.12.30 0 0 139
Szilveszterre édes-mézes sörbetet, új évre jobb életet kívánok! Ildikó
Előzmény: Sol Durka (138)
Sol Durka Creative Commons License 2007.12.23 0 0 138
Igen kedves Herb... de annál hatásosabb a jókívánság is. Különben most telepítették újra a rakoncátlankodó PC-met, így remélem, megszűnik a kettőslátás-kettős képbeszúrás kettőssége. Ildikó
Előzmény: Herb Atea (135)
Herb Atea Creative Commons License 2007.12.22 0 0 137
Izé, nem a feladónak szólt. ;)
Herb Atea Creative Commons License 2007.12.22 0 0 136
Fórumozótársunk 47318 nagyon apró eltérést rejtett el a két kép között. Találd meg mind!
Előzmény: Sol Durka (134)
Herb Atea Creative Commons License 2007.12.22 0 0 135
Kétszer küldi el a képet, aki gyorsan küldi el a képet.
Előzmény: Sol Durka (134)
Sol Durka Creative Commons License 2007.12.22 0 0 134
Kellemes ünnepet kívánok mindenkinek! Kellemes ünnepet kívánok mindenkinek!
artur66 Creative Commons License 2007.12.21 0 0 133
Egy kis "Karácsonyi rege" nektek előzetesként:-)
Én ettől egy jobb változatban kaptam meg, de sajna nem tudom nektek közzé tenni:-(
töviskes2 Creative Commons License 2007.12.17 0 0 132

Mindenki hogy elcsendesedett?!

Karácsonyra készültök?

artur66 Creative Commons License 2007.12.06 0 0 131
De hogy még ezután, hogy is vagyok képes percek alatt eljutni ettől-eddig, azt már végképp nem értem.........:-)))))))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!