Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 51

O.K. viadoct2000kukucDOTchelloDOThu

Akkor a leírt 3. verzió már nem él (tehát nem egyben adom el az összes paklit) ! ÁdidiGaga valszeg úgyis elviszi majd azt amelyikről beszélgettünk...

Előzmény: Hammer (50)
Hammer Creative Commons License 2007.02.20 0 0 50
a piroshátúra lecsapok!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (49)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 49

"Határozat" ügyben:

Az a helyzet, hogy tényleg megválnék tőle (egy teljes pakli, jó állapotban, doboz nélkül), csak sajnos nagyon rossz üzletember vagyok. Mindent sikerül tök drágán megvennem, aztán eladáskor nincs pofám mástól sokat kérni érte. Pár száz Ft-ért nem akarom elkótyavetyélni, annyit nekem is megér. Tk. ezért szoktam Vaterázni, mert ott egy kicsit a piac dönti el (meg a versengés), hogy mi a vége. Tudom, hogy disznó dolog, de tégy kérlek egy általad reálisnak vélt árajánlatot én pedig megmondom, hogy 1) fényévekre esik-e az elképzelésemtől, vagy 2) alkuképes az elgondolás. És, akkor 2/a) esetben picit alkudozunk, oszt mehet az üzlet :-)

( A 2/b) esetet nem tudom elképzelni :-))

Ja egy EREDETI teljes piros-hátú paklim is van eladó, akit esetleg érdekel. Állapota: hiánytalan, "játszott" állapot, de nem firkás, nem gyűrött, nem megtört, csak "patinás". + Eredetivel egyező professzionális nyomdatechnikával színes fénymásolt JÁTÉKSZABÁLY ! (Tehát csak a játékleírás másolt !) Ennek az ára konkrétan 3.300 HUFnágel + Psota (Irén)

Jelenleg gondolkodom azon is, hogy az összes felesleges autóskártyámat, ami a fenti 2-t is tartalmazza, plusz egy fél gyerek-cipősdoboznyi (majd mexámolom-hány-pakli) RÉGI, magyar, német/osztrák-koppintott, fényképes autós, motoros, vadászrepcsis kártyát adnám el mondjuk 10K-ért. Ez nagyon Zonderangebót :-)

(Természetesen Tiéd az elsőbbség...)

Előzmény: ÁdidiGaga (48)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.20 0 0 48
Hattori

OFF

Biztos jó lehetett, a sima egynapos talikon mindenki "jófiú" mert este haza kell menni,az ilyen kempinges témán jobban eleresztődik az ember...
Lehet idén kipróbálom,nem áll messze tőlem ez a "vízparty" dolog.
Anno voltunk 2x Csongrádon, a Tisza-Körös (Kőrös? :-) én sem odavalósi vagyok! :-)
a kempingben (ez a Szőke-Badár-féle "Európa kemping :-)
Meg Miskolchoz sincs messze a Tisza, fősulisként sokat jártam arra,kis világvégi faluk strandjain...
erre amióta saját család meg autó minden, mennék az emlékek alapján valami hasonló helyre,erre mit találok: áradás,mocsok, "ukrán-román közös baráti szeméttenger" a folyón :-(
Úgyhogy egy ideje nem is jártam a Tiszánál...

ON

a doboznélküli autórevü sorsáról mikor születik határozat? :-)
Előzmény: Hattori Hanzo69 (47)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.20 0 0 47

Na, erről a Szanazugi Ramazuri-ról beszélek. Megnéztem a képeket. Ez az !

Gyulától egy köpésre, a Körösök (Kőrösök ?) találkozásánál... Gátra fel, balra be az erdőbe...

Előzmény: ÁdidiGaga (45)
NGA Creative Commons License 2007.02.19 0 0 46

Szia! Ha jól megnézed, én nyitottam a topic-ot :-) Természetesen vannak magyar autókvartettjeim is, igaz csak a kékek, de abból több pakli is. Nekem mindkettő tetszik. A nyomdatechnika nem járt elöttünk annyira, inkább az igényesség volt az, ami nyugaton megvolt  A 70-es 80-aws években is jelentek meg nivos minőségi nyomdai munkák itthon, csak nálunk az ilyen kártyára is volt vevő, kint meg már a fényképes volt a menő. Akkoriban gyermekként éltem meg ezt, mivel 1967-es vagyok, és sokat autóskártyáztunk. De akkor is áhitattal néztük a "nyugati"-t :-) Valami olyan volt ez, mint az angol matchbox, meg a magyar kisautó. Igaz utobbi a mi kutyák kölyke volt, igy szebbnek látszik az idő távlatából :-)

Előzmény: ÁdidiGaga (43)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 45
szia!

OFF 4 Hattori!

na tessék: egyszerre írogatunk itt egymásról mit sem sejtve! :-)

tavaly nem voltam találkozón, de emlékszem,hogy volt ilyen.
a közelében is csak 2004 nyarán voltam, akkor is Szegeden.
amit te mondasz,az ezek közül lehetett az egyik:

http://www.alfaamore.hu/events.php?id=85

ez konkrétan gyulai tali,de ez még májusban volt

http://www.alfaamore.hu/events.php?id=90

ez meg "szanazugi" tali volt,ez inkább nyáron volt meg inkább kempingezős,
de nem pont Gyulán.

ON
Előzmény: Hattori Hanzo69 (42)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 44
Tényleg szépek ! Gratula !
Előzmény: NGA (41)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 43
szia és üdv itt!

igen,azt elismerem ,hogy egyfajta színvonalat jelez,hogy 72-74 körül nyugaton olyan
nyomdatechnikával készültek a kártyák ,mint nálunk csak a 90-es években...

nem véletlenül voltak az első fényképes kártyák olyan picik nálunk a 80-as évek közepén, örültek ha akkorában elfogadható minőséget tudnak produkálni elfogadható áron...

azaz talán nálunk kicsit szükségből lettek az autóskártyák rajzolva ,de bátran kijelenthetem,hogy az idő (meg mi! :-) ebből a szükségből erényt kovácsolt!

vagyis remélem nem veszed rossz néven,de szerintem pont ez a "jobb híján" kézzel rajzolt, kvázi művészi autóábrázolás teszi széppé a kártyákat. Hangsúlyozom,ez az én magánvéleményem , a többieké lehet ,hogy más ; majd elmondják...

úgyhogy fejet hajtok a 70-es évekbeli nyugati fotónyomdai eljárások előtt,de a magam részéről többre értékelem hazai (illetve természetesen külföldi is) grafikusaink teljesítményét.
apropó: tudja valaki (esetleg a dobozokon nincs rajta?) hogy ki rajzolta a kártyákat?
ha esetleg még él,bitos sok érdekeset megtudhatnánk tőle a kártyák készítéséről! :-)

hattori!

nézegettem a vaterát, ha arra az 1-2 újmódi fényképes paklira gondolsz,azért nem lelkesedem annyira.
viszont - mégha nyilván más árfekvésben is - a legutóbb kitárgyalt Autorevü kártyák ból a doboz nélküli eladó - az érdekelne !
(amennyiben hiánytalan vagy max. olyan hiányzik,ami már megvan nekem...
Előzmény: NGA (41)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.19 0 0 42

Naugye ? :-)

A 3-as osztású festett pakli az kulfoldi, Ángol. Egészen különleges a játékszabálya, van vagy 3 oldalnyi. A múltkor szórakozásból lefordítottam, de még most sem értem ;-)

Nem voltál véletlenül 2006 nyarán Alfa találkozón Gyula (városa:-)) mellett, a Kőrösök találkozásánál. Mert mi éppen akkor nyaraltunk ott egy baráti társasággal (+rengeteg vásott kiskölökkel / erről lehet esetleg emlékezni ránk.) Ha voltál, akkor lehet hogy ott kerülgettük 1mást :-)

Sok szép Alfa vót ottan ... És végre jó zenéket hoztak, mert addig valami hülye HVCS társaság csujogatóit kellett hallgatnunk.

Előzmény: ÁdidiGaga (40)
NGA Creative Commons License 2007.02.19 0 0 41

No sikerült vennem 2 paklit, igaz nem magyar, de autókvartett.

A Forma 1-es az 1974-es, a sima autós az 1972-es. Gyönyörű pakli, szóval azért akkoriban látszott hol jár a nyugat.

ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.19 0 0 40
Hattori!

Látod,tudsz te,ha akarsz! ;-)

Köszi nagyon a "hiánypótló" művet! :-)

a memóriámtól viszont egyenesen el vagyok ájulva,kérem szépen! :-p

de komolyan: OK, a Sprintről "hivatalos helyről" tudtam
(rögtön 1 újabb szerkesztési hiba: ez nem Alfasud, max. Alfasud Sprint,de még inkább csak simán Sprint... Bocs,de Alfában otthon vagyok ,ott nincs pardon! :-)
viszont a Mercit, a Polonezt, a Porschét, a BMW-t (oké,tényleg nem 750! :-), a Saabot ,a Jettát,a Volvo 300-ast nagyon eltrafáltam!
(a Wartburgról meg a Trabiról meg hogy is gondolhattam volna,hogy kimaradhat 1 valamirevaló magyar autóskártyából!!! :-)

mindjárt nézem a Faterát,de pl. a most kielemzett pakli esetében- már elnézést a nyers stílusért - én a helyedben nem ott b.szakodnék,hanem emailt írnék "egy bizonyos" helyre... :-)
Érti már hogy hogy értem??? :-)

szépek ezek a festett képek. ez egy külföldi autóskártya?
csak mert nem látok adatokat a képek mellett...

üdv

ádidi

Előzmény: Hattori Hanzo69 (38)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 39

Bocs a jobbról, balra fordított sorrendért... A szkennelés ördöge... ugyebár.

Kárpótlásul egy híres angol autóskártya részletei:

Ez az ú.n. "Pepys Series: The CAR Game"-ből néhány lap.

A grafikát a híres garfikus/festőművész Barry Rowe készítette. Érdemes rákeresni a festményeire a Gugli-n.

Előzmény: Hattori Hanzo69 (38)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.18 0 0 38

Hát itten vala...

Nálatok is ilyen a hátlap és ilyen viszonylag minik a lapok ?

Erősen gondolkodom az egyik (doboznélküli) pakli eladásán. Szólok, ha felteszem a Vaterára. Most is vannak fent autóskártyáim, olcsón nagyon klassz darabok. Eddig csekély az érdeklődés; Szerintem azért mert kicsik a képek. Pedig gyönyörű régi Ladák, Nivák, UAZ-ok, Ikarusok, stb. is vannak a lapokon. Régiek, fényképesek, 4-500 Ft/ pakli.... Magyar trafikáru. Osztrák-/német koppintás.

Olyan KRESZ könyvem meg azért lehetne, mert apám oktatóként dolgozott vagy 30 éven át (nagyapám is jópár évig). Lehet, hogy van ilyen könyvük (elég nagy a könyvtár a szüleimnél), majd rákérdezek...

Előzmény: ÁdidiGaga (37)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.18 0 0 37
Kiscsit OFF lesz,de ha nincs jobb... :-)

Hattori!

"Nincs műbőr kötésű MHSZ zsebkönyvem, sajna, - pedig lehetne..."
ezt most hogy értsem??? :-)

amúgy az ún. "Képes KRESZ Zsebkönyv"-re gondolok, ez 1 még karizmatikus autóközeli
emlékem, illetve valaha bitorolt tárgyam gyerekkoromból.
Nagybátyámé volt,de nekem adta. Baromi szemléletes és szép rajzokon mutatták be
a táblák jelentését (gyakorlatilag komplett tájrészletek voltak színesben egy-egy szituhoz) ,igazából már ott elkezdtem 6-7 évesen megtanulni a szabályokat.
Sajnos elveszett, van a neten valahol egy már lezárt autós aukcióról beszámoló,na ott kell elt egy ilyen nem is túl drágán,asszem 1800-ért? :-(

(nemrég egy másik cuccra is ráakadtam a neten: mint említettem autós neveltetésem segédpillérei az standard autóskártya és matchbox mellett az Autó-motor újság és az amerikai rokonok által küldött prospektusok voltak. Nagyjából emlékeztem egy fekvő kisalakú Chevrolet brossúra lapjaira,és láss csodát: meg is találtam igényesen ,laponként bescannelve nemrég! :-DDD )

ON
a "posztmodern" kártya hiányzó lapjait (vagy akár csak a típusok megnevezését) türelmetlenül várjuk, nekem legalábbis nemsoká' perforál az ódalam! :-p
Előzmény: Hattori Hanzo69 (36)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.17 0 0 36

:-)))

Nincs műbőr kötésű MHSZ zsebkönyvem, sajna, - pedig lehetne...

Most nem nagyon érek rá, de holnap megpróbálok képet felrakni a hiányzó láncszemekről.

A doboz képe is rajta lesz.

Előzmény: ÁdidiGaga (35)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.17 0 0 35
Hattori!

Nem keserítesz el , úgymond "rezignáltan,tényként tudomásul veszem" :-p
Ellenben ha az említett kondícióid ellenére sokáig tétlenül képes vagy nézni a vaktában tapogatózásunkat a hiányzó lapokon látható autókkal kapcsolatban - no azon könnyen
felbosszanthatom magam! :-)
(ha meg azt mondod, hogy 1975-ös szürke műbőr kötésű (MHSZ) Kresz zsebkönyved is van - akkor végképp befejeztem veled!!! :-DDDD )

azért befejezem a beszámolót:

a G sor ,a hiányzó lap emlékeim szerint egy Saab 900 turbo volt

...és hát ugye a végén felmerül korunk égető kérdése: volt-e vajon H kategória??? :-D
szerintem volt, mert
- bár a G4 Toyota eléggé az ABC vége,de azért akad 1-2 márka utána is...
- 40 lapos tuttira nem lehetett a pakli,de a 28 hülyén hangzik, ellenben a 32 pont megfelelő méret...
- a felmerülő márkák - autók közül 1re majdnem biztosan emlékszem: szerintem Volkswagen az volt benne, Jetta vagy Passat lehetett a típus (vagy valami más! :-)

Előzmény: Hattori Hanzo69 (34)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.02.13 0 0 34

Sziasztok. Sajnos betegeskedik az otthoni gépem, csak tartalékos helyről és ritkán jutok netközelbe.

Szép a sorozat. Naná, hogy bevesszük a csapatba !

Elkeserítelek, ha azt mondom, hogy nekem is megvan 2 pld-ban, sőt az egyik dobozzal ? ;-)

Előzmény: ÁdidiGaga (33)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.13 0 0 33
Örülök,hogy én is tudtam újat mutatni! :-)

Igen,már egyszerűsített a grafika, a nyomdatechnika egészen primitív de
szerintem simán bevehetjük a csapatba nem?
Már nem követi a klasszikus paklik tipográfiáját meg felosztását ,de azért szépen végigmegy a típusokon, messze nem az a szedett-vedett trehány szerkesztés, mint
a későbbi "noname" kártyáknál...
mivel nem igen dúskálunk a pakli-típusokban, becsüljük meg szerintem Őt is!

Hyrax:
az évet csak kb. tippeltem , ugyanígy a BMW-t is! ;-)
az Austin és a Citroen között kellett lenni valaminek, a Bömös tűnt a legvalószínűbbnek. De még ha az is volt ,lehetett az régi (nem 750i) 7-es vagy bármi más....
De szurkoljunk,hátha GabeeRS is megtalálja az ő pakliját és talán fény derül a hiányzó paklik sorsára! :-)

addig folytatom az adást:

egy teljes E-sorozat szarvashibával: Dodge a Mitsubishi és a Nissan között, "egyedi ABC-sorrendben" :-)

F sorozat kissé hiányosan és egyben nehezített feladat: 2 lap is hiányzik a Peugeot és a Renault közül...
Kis gondolkodás után beugrott 1 olyan autó,ami szinte biztosan volt benne,de ma már simán kihagyná az ember a márkafelsorolásból: ez a Polonez :-), biztos emlékeztek erre a verdára, mindig néztük újságban, hogy ilyen jó autót miért nem kapni nálunk! :-p
A másik bármi lehetett,de valami azt súgja, egy Porsche nem hiányozhatott egy autóskártyából! :-)

Előzmény: Hyrax (31)
Törölt nick Creative Commons License 2007.02.13 0 0 32
Ez is megvolt nekem!!! :) A szüleimnél talán még megvan, majd ha arra járok, előáshatom :)
Előzmény: ÁdidiGaga (30)
Hyrax Creative Commons License 2007.02.13 0 0 31
Ilyet én még nem is láttam. Én úgy emlékeztem, hogy a 80-as években már a fényképes volt a menő.

BMW 750i (E32) nem lehet a hiányzó - ha ez 83-ban készült -, mert az később jelent meg.
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.11 0 0 30
Sehol-senki???!!! ajjajjaj... :-(

folytatás:

A teljes C-négyes és a foghíjas D, amiből nagyon valószínű,hogy egy piros Merci 190 hibádzik! (itt tényleg jól jött az ABC-rendszer, Mazda és Mercury közé kellett a hiányzót interpollálni! :-)

Előzmény: ÁdidiGaga (29)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.11 0 0 29
Szóval hátha valakit érdekel.....

Ez a bizonyos kártya egy viszonylag szuk korszakból származó autókat mutat be (82-83) így kiadását is ekkorra tehetjük.
Az elso két 4-es kategória alapján - mai fejjel- egybol látható a rendszerezés elve:
az autók márkanév szerint ABC-sorrendben következnek,ezért a hiányzó lapokat egy meghatározott körbol kell felidézni.
Egyiket-másikat sikerült is , a többiben várom a szakértotársak segítségét...

Előzmény: ÁdidiGaga (28)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.08 0 0 28
tehát a tények szigorúan:
22 lapos a lelet...

a kategóriák, amik megvannak A-G ig mennek (ez ugye 7 kat.)
ez 28 lapos paklit jelent,
elvileg lehet,hogy "volt H is csak abból mindegyik lap elveszett" ...
egy kategórián belül gyakorlatilag bármely autógyártó ország előfordul,
ugyanis itt más a rendezési elv,mint a klasszikus pakliknál.
képek hamarosan! ;-)
Előzmény: ÁdidiGaga (27)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.02.08 0 0 27
Szia és üdv körünkben! ;-)

nekünk nagyon egy kulcsra jár az agyunk, kb. 1 hete pont egy ilyesmi "hibakeresős" hsz-t fogalmazgattam magamban,de gondoltam milyen már,hogy csak én dumálok itten...
...és épp nekem is az Inermeccanica ugrott be és szintén erre jutottam mint te, vagyis:
ki tudja miféle forrásból kellett a kártyatervezőnek dolgozni, valszeg valami rosszminőségű képen egy elmosódott felirat alapján gondolta az Italia IMX-ről azt amit írt... :-DDD

De van jobb is a nap alatt!

!!!! SZENZÁCIÓS LELET !!!!!!

ma a párommal itthon durván nekiestünk 3 fióknyi iratnak és csináltunk belőle egy félre valót és közben mi történt....???

na?

megmondjam?

megtaláltam azt a bizonyos 7.5-dik paklit ,legalábbis ami maradt belőle (talán eleve 32 lapos volt csak, olyan 20onX lehet meg belőle...
hamarosan publikálom! ;-)

Előzmény: Hyrax (26)
Hyrax Creative Commons License 2007.02.08 0 0 26
Üdv mindenkinek!

Úgy tudom, hogy a 70-es években 3-félét nyomtattak: piros-sárga-kéket. A 60-as években pedig 2-félét: pirosat és kéket. Lent mindegyikről van kép. Zöldről nem is hallottam.

Azért voltak a lapokon hülyeségek is: A kéken például a Jaguar XK-E képe volt a Jaguar XJ-12 nevével és adataival. A pirosban az Intermeccanica nevéhez valami "HALA IMX"-t írtak, pedig ott egy Intermeccanica Italia volt, tudtommal ilyen nevű modellt a cég nem is gyártott. A képen nem látszik, hogy Lada (na, jó, FIAT 124) hátsó lámpái voltak. :-). A pirosban a F-1 Ferrari kék, a Lotus meg piros volt.

Sajnos, mára nincs meg egy paklim sem, pedig volt 4 is.
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.28 0 0 25
szia!

hú,és ezt eddig titkoltad??? :-)
ezt még nem mutattad eddig,de nagyon "raj" :)
majd annakidején erről is egy repróra igényt tartanék! ;-)

akkor viszont amiről én írtam az a 8. vagy legalábbis a 7 és feledik....
majd próbálok szerezni infót róla, az biztos hogy Alfából Sud van benne és az egyik Sudos car-társam ki is tette az oldalára,majd szétnézek,hátha meglesz...

majd közösen eldöntjük,hogy klasszikusnak minősítjük-e?
pont átmenet a többi 7 klasszikus pakli és a későbbi "bazári borzalmak" között.

(ez utóbbi alatt arra gondolok,amik a sárgánál is kisebbek voltak és mindenféle szedett-vedett , még ilyen kicsiben is élvezhetetlen , hülye beállítású fotókon ábrázolta az autókat és a kiválasztás, a 4-es csoportba rendezés nélkülözött minden logikát :-(

a zöld nekem is talány...
pedig láttam,az tutti!
a szomszéd srácnál láttam pár lapot belőle és az a furcsa,hogy nagyjából a sárgában is látható versenyautók (Tyrell, Surtees) ugranak be...
lehet hogy a sárgahátú volt csak zöld háttal??? annak meg mi értelme lenne.... nem t'om :-(

Előzmény: Hattori Hanzo69 (23)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 24
Elnézést kívánok :-) Nem kék a háta, hanem piros!
Előzmény: Hattori Hanzo69 (23)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.01.28 0 0 23

Bocs, dógozóba voltam...

Szerintem ez a "hetedik":

Ennyi van nekem belőle. A grafikája rendkívül primitív, - már-már mókás. A háta ugyanolyan kockás mint a többinek és kék.

(Ez nem ugyanaz mint a 2, dobozos Ikarusos/Csepeles)

A zöldre egyáltalán nem emléxem. Légyszi' írjatok róla valamit. KÉP az SZUPER lenne...

Előzmény: ÁdidiGaga (22)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.01.27 0 0 22
Szevasztok,jó hétvégét!

csak nem leült vón' a topikk? :-)

Hattori!

nem tudom 1ről beszélünk-e, de nálad mi a "hetedik", írtad uis,hogy 7féle magyar rajzos paklit ismersz?
Ugye van a "modern" piros meg kék 2
aztán a kisalakú sárga meg zöld 2
meg a két régi,amiben magyar teherautók is vannak,az egyik kékhátú (ami nekem is volt ), a másik asszem barna,de ezt te jobban tudod! ;-)
(arra gondolok,amiben 4 tengelyes csuklós Ikarus van meg valami olyan kategória,hogy
veterán vagy milyaszar, a kép jobb alsó sarkában...)

de melyik a hetedik???

aztán beugrott egy emlék:
talán a legutolsó kiadás lehetett a 80-as évek első felében. Kis alakú volt, rajzos,de a háta nem a megszokott keresztező-csíkozásos (vagy mijazistennek nevezzem, Eszterházy-kockás?? ! :-) hanem kis piktogrammok voltak a hátán ,vagy a kártyagyártó emblémája.... Nem t'om! :-(
A rajztechnika is egyszerűbb volt, gyakorlatilag egy szín árnyalataival volt megrajzolva 1-1 autó
aztán mintha ennél már csak betű-számjelek jelezték volna a 4 - 4 autó együvé tartozását és nem volt országok szerint rendezve,de ebben nem vagyok biztos...

Nos, Hattori gyűjtőtárs, erre gondolsz,jól értem??? :_)

(je,és ha a nicked így lerövidítve nem használható,lécci jelezd! ;-)

üdv:

ádidi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!