Keresés

Részletes keresés

Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 224

Mivel én nem vagyok vallásos

 

Mióta?

Előzmény: Törölt nick (218)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 223

Ezt ne itt magyarázd, hanem azoknak az ateistáknak, akik ilyen ateista Isteneket teremtettek, tisztelnek, népszerűsítenek, tartanak neki felvonulásokat stb...

 

Előzmény: Törölt nick (221)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 222

Pontosítok:

 

Egyébként ha valaki nem veszi túl komolyan a

vallását, Istenét, ateizmusát, vagy bármely ideológiáját,

azzal nekem nagyon sok gondom, bajom nincs.

 

 

Előzmény: ErkölcsTan (219)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 221

Ateista istenek ? Mint az antialkoholistáknak az isteni francia konyakjuk? Hát ivángabi hozod a formádat.... 

Dehát ez legyen a te bajod, most is úgy jársz mint korábban bárhol, bármikor.

Előzmény: ErkölcsTan (219)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 220

Alapíts vallást, egyházat, akár ateistát is, mert azok is vannak.

Aztán csatlakozzanak hozzád.

Kérsz rá ötleteket?

Ismered az egyház és vallás alapítási gyűjteményemet?

 

Ha nem akkor itt olvashatod:

 

Alapíts Te is Vallást, Egyházat !

 

Előzmény: Törölt nick (215)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 219

Attól tartok az Ő Istene egy konkrét speciális Isten. Jahve (de lehet, hogy tévedek)

Vele meg még nagyobb gondok vannak, mint az ateista Isteneknél. Pláne a magyaroknál. Pláne a nagyon magyaroknál.

Mi is? pölö: "Istened nevét, ki nem mondd, mert még kiderül, hogy egy zsidó Istent imádsz!"

 

 

Egyébként ha valaki nem veszi túl komolyan a vallását, Istenét, azzal nekem nagyon sok gondom, bajom nincs.

Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 218

Mivel én nem vagyok vallásos, ezt neked kell eldöntened mi igaz vagy nem az istenedről. Beszéld meg vele. :-))

Előzmény: Sharion (217)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 217

Most már nem ír hülyeségeket?

Előzmény: Törölt nick (216)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 216

Sajnos leírtad amihez jogod van, pedig jobban járnál ha elfogadod az Ige-hirdető igazságát az istenedről.

Előzmény: Sharion (214)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 215

Csak jelzem nincs mihez csatlakozni.

__________

 

Valóban amiket ide röffentgetsz az minden, csak nem valami.

Előzmény: ErkölcsTan (213)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 214

Mindenkinek joga van elmondani, amit gondol.

Sajnos neked is.

Előzmény: Törölt nick (211)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 213

Csak jelzem nincs mihez csatlakozni.

Valaki eljut önmaga egy bizonyos gondolati és gondolkozásbéli szintre, vagy sem.

Előzmény: Törölt nick (211)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 212

Miért nem?

Előzmény: pk1 (209)
Törölt nick Creative Commons License 2018.10.19 0 0 211

Nem is értem miért nem vagytok Országos Haverok ???? Csatlakozz az elméleteihez, úgy minden könnyebb.......

 

______

 

Isten csak az emberi gondolkozás és filozófia "állatorvosi lova",

tehát ami minden betegségen átesett és minden betegséget be lehet rajta mutatni.

Előzmény: Sharion (207)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 210

Akinek nem inge, az nem vegye magára.

Az ateizmus egy sajátságos tagadásvallás.

 

Előzmény: Sharion (207)
pk1 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 209

Fogalmak - azok nem írnak.

Előzmény: Sharion (208)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 208

Fogalmakat.

Előzmény: pk1 (197)
Sharion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 207

Na ez így elég bullshitesre sikerült.

Előzmény: ErkölcsTan (205)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 206

* Igyekszem a világot olyannak látni, amilyen valójában, és nem olyannak, amilyennek egyesek láttatni akarják.

* A tudománynak, így a lexikonoknak sem feladata hazudni , csusztatásokat végezni, vagy embereket tévedésben hagyni, mert egyesek megsértődhetnek.

* Aki vallásellensséget emleget velem kapcsolatosan, a józan ész és a logika ellenes. Aki ateistának tart, az súllyosan téved.

* Egyik Istenben sem hiszek, mert hinni csak a nem létező, vagy bizonytalan dolgokban szoktak az emberek. A biztosat tudják. Ezért logikus kutató, elemző és rendszerező munkával definiáltam az Általános Isten fogalmát és ezt tudományos ténynek tekintem. Tehát Istentudó vagyok.-ez egy új kategória

* Az istenhit álláspontom szerint egy hatalmas butaság, hülyeség, de harcba szállnék, ha bárkit meg kívánnának fosztani a butatsághoz, vagy a hülyeséghez való jogától.

* A vallásom Einsten által említettel azonos: "Én egy mélységesen vallásos hitetlen vagyok; ez egy új vallásféle." Levél Hans Muehsamhoz (1954. március 30.); Einstein Archívum 38-434

* Továbbá ebben is egyetértek vele:"A vallás és a tudomány közötti ellentétek jelenlegi legfőbb forrása az emberarcú Istenről alkotott felfogásból ered." Albert Einstein A „Science and Religion" (Tudomány és vallás) c. közleményből

* A tudás nem hagy helyett a hitnek egyazon dolgok tekintetében. Amit valaki tud, abban már nem hihet.

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 205

 

A tudásnak bizony súlya van.

El kell tudni viselni.

Aki nem tudja elviselni a tudás súlyát, az inkább csak higgyen.

 

 

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 204

Ez lesz ennek a topicnak a sorsa....

Előzmény: ErkölcsTan (202)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 203

 

Isten csak az emberi gondolkozás és filozófia

"állatorvosi lova",

tehát ami minden betegségen átesett és minden betegséget be lehet rajta mutatni.

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 202

Ki hülyeséget emel más ellen, az hülyeség által vész el.

Nemhivő Creative Commons License 2018.10.19 -2 0 201

Ki kell jelenteni: ez a topic a valóságtól teljesen elrugaszkodott valakinek az agymenése. Mégpedig azért, mert

a világ szerencsére nem fekete-fehér. Márpedig ezek a reklám propagndák azt feltételezik a világ két részből

áll: vannak a hívők, és akik nem azok, de mind az istennel foglalkozik. Ez egy őrült elme veszélyes világképe

Természetesen szabad országokról beszélek, és nem egy klerikális, vagy antiklerikális diktatúrákról.

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 0 0 200

Te tényleg klinikai eset vagy. A vallások entitásait egy evilági létező anyagi tárggyal azonosnak említeni...

 

Előzmény: ErkölcsTan (199)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 -1 0 199

No-religion Creative Commons License 2018.10.19 -2 0 198

Az ateisták meg nagyon is Isteneznek. Isten a gondokozásuk középpontjában van.

____________

 

Az antialkoholisták is örökösen azt sorolják, aznap éppen mit nem isznak ugye ?

 

Akinek ilyen elképzelései vannak a világról, az gyakorlatilag megőrült !!

Előzmény: ErkölcsTan (196)
pk1 Creative Commons License 2018.10.19 0 0 197

Mit értesz "ezek" alatt?

Előzmény: Sharion (183)
ErkölcsTan Creative Commons License 2018.10.19 0 0 196

Ateista logikátlanság, dogma és annak cáfolata:

 

"Az ateizmus olyan mint a nem-bélyeggyűjtés. Tehát ezért nem lehetnek dogmái":

 

Az is egy ateista dogma hogy az ateizmus, csak valaminek a nem művelése lenne. Mert akkor ugyebár azonos logikai elven, Zeusz nem-tagadása egyenlő lehetne a teizmussal. Továbbá a nem-bélyeggyűjtés behelyettesítve ugyebár nem-Istenezést jelent. Az ateisták meg nagyon is Isteneznek. Isten a gondokozásuk középpontjában van.

Sharion Creative Commons License 2018.10.18 0 0 195

Nincs erőszakos vallás, vagy erőszakos ideológia, csak erőszakos emberek vannak, akik a vallást és bármit képesek felhasználni hatalmi-politikai céljaikhoz. A teológia, mint bármi más bármikor a hatalom foglya lehet, és akkor nem az igazság szerint fognak dönteni, hanem hatalmi érdekek szerint, mint a középkorban.

 

A tudomány is beleshet a dogmatizmus csapdájába, ha csak a világ egy részét vizsgálja. Nem fog képet kapni az egészről, mert az a rész egy  teljesen más irányba is elviheti, minden relatív benne, nincs abszolút viszonyítási pontja.

 

Mi van azokkal, akik nem "tudják", hogy a vallásuk nem valóságos, de ragaszkodnak hozzá és jó emberek? Mit mondanál nekik? Hogy: -Nézzétek meg a sunyi többséget, ők rájöttek, hogy a vallásotok nem valódi!

Előzmény: ErkölcsTan (193)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!