Keresés

Részletes keresés

derza7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47454
Végre ad valaki felvilágosítást a MAC-ról!
Asszem 1600 Ft havonta még mindig olcsóbb, mint 9000 egy konditeremért. Élni fogok vele. Legalább nem kell meló után hazamenni (pedig kb. 15 perc a munkahelyemtől a sziget), átöltözni, visszazötyögni játszóruhában a vilamoson.
Élni fogok vele!
köszi!

Ja, és milyen az a futónaci? Mit kell tudnia?
(ha minden kérdésemre válaszolsz, azt hiszem nagyon profi futó leszek előbb-utóbb!)

Meg még egy gond: egyre korábban sötétedik, hogy lehet sötétben futni? zseblámpával? Egyszer futottam sötétben, lassan ment, mert féltem, hogy összeütközöm máspokkal/fejre esem egy buckában.

Több kérdésem nincs!
Köszi!!!

Előzmény: aagica (47452)
Elm Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47453
ROHAN_o,

az se rossz, de gondoltam, hatha vki jonne autoval. :o)
Ha nem, akkor en otthonrol busszal egybol a Puskas Stadionhoz mennek, akkor auto nem jatszik. Kerdes a cuccos, szvsz nem itt lesz depo, inkabb a rajtnal kell leadni, es viszik az osszeset a Hosok terere. Gondolom. Esetleg meg kellene kerdezni...
Aki mar volt ezen regebben az nem tudja?

Előzmény: ROHAN_ó (47434)
aagica Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47452
Én pl. tegnap is futottam, meg ma is fogok, ha nem zuhog. (Néha, a kis gonosz belső hang drukkol, hogy zuhogjon.:))

Téli futáshoz: futónaci, polárfelső, rá pamutpóló, széldzseki. (Ez már a minuszfokos felszerelés, nem kell minden réteg mindig.) Meg hidegben sapka-sál-kesztyű.
Ha sok pénzed van, nagy klassz ruházatot tudsz venni...

Nagy kabáttal futás ellen megoldás a MAC (Margitszigeti Atlétikai Centrum), öltözés, szekrény, zuhany 300Ft/alkalom, 1600Ft/hónap.

Tudok konditermet, ahol van futópad, de nem olcsó.:( Egy rendes futópad több millióba kerül, ezért ahol van, jól megkérik a belépő árát. Jó lenne, ha valaki megcáfolna...

Előzmény: derza7 (47451)
derza7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47451
Most épp nem olyan rossz, de estére esőt mondanak, nekem meg csak akkor van időm futni menni. :(

Még egy kérdés (az előzőhöz kapcsolódik): milyen öltözék ajánlott a téli futáshoz?
Nálam ott a probléma, hogy amíg elvillamosozok a szigetig, addig hideg van, de amint elkezdek futni, majd megsülök. Nem akarok nagykabáttal a kezemben lefutni 5 km-ert, de még csak vastag pulcsiban sem. Van valami olyan sport-ruha, ami szellőzik is ilyen esetben, de melegen is tart?
Most ez lehet, hogy hülye kérdésnek tűnik, de abszolút tájékozatlan vagyok ezen a téren. Eddig az aerobik-nadrágomban futottam és ócska pulcsikban.

Ja, és a futás azért is jó, mert ingyen van!
Vagy tudsz ócsó konditermet, ahol van futópad?
(köszi a tanácsokat amúgy aagica)

Előzmény: aagica (47445)
Tulipán74 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47450
Na csak kiderül az igazság! :)

De azért nem ijesztett meg a dolog, viszonylag ritkán fordul ez elő nálam (a lassan 30 év alatt voltak már futós időszakaim), csak ma nagyon intenzív volt a dolog, az volt a rossz, hogy sehogy nem tudtam legyűrni a fájdalmat és muszáj volt abbahagynom a futást.

Előzmény: -balazs- (47444)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47449
Hiteltelen lesz a beszámoló, ha nem futás közben írod:-)
Előzmény: -balazs- (47446)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47448
Szia Derza!

Futás közben talán kevésbé fázik meg az ember, mint utána. Célszerű valami technikai (magyarán műanyag) alsóruházattal próbálkoznod, a pamut beszívja a vizet és hűt kegyetlenül. Fölé polár, esetleg esőkabát. A MAC pályán át lehet öltözni, bérlettel, napijeggyel, így szárazon mehetsz haza.

Előzmény: derza7 (47438)
Tulipán74 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47447
Szinte minden tünetet felismertem magamon: siettem, ezért az átlagosnál kevésbé melegítettem be, siettem, ezért az átlagosnál gyorsabb tempót diktáltam, aztán leálltam, és nyomtam is a kezemmel...:) a szigetkör helyett csak a negyedét tudtam megcsinálni :(

Na mindegy, legközelebb okosabb leszek! (És erősítem a hasizmomat is :).)

Köszi neked is!

Előzmény: __macsa (47441)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47446
iSTVán, a BB-re viszek magammal laptopot, ha az égiek is úgy akarják. A topicolást és a beszámolók komponálását így akár helyben, sőt, menet közben, az autóban is meg lehet majd ejteni.
aagica Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47445
Itt a rossz idő????:)Dehogy van itt, szép futóidő van.

(Egyik legszebb januári élményem, kb. -10 fok volt és a margitszigeti belső út tele volt futókkal. Igaz, a legtöbb tényleg bolond volt.:))
Ha rendesen felöltözöl, nem lesz semmi bajod.
Fedett helynek csak a konditermi futópad jut eszembe, az sem rossz, csak más érzés...

Előzmény: derza7 (47438)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47444
Nem akartam rémisztgeni a sporttársat. :) Ezért nem írtam le, hogy a maratonon 15-nél annyira szúrt az oldalam, hogy majdnem beestem egy bokorba. Tán egy kilóméteren át tartott de lelkemben a sebek ennél mélyebbek. :)
Előzmény: Butch Cassidy (47443)
Butch Cassidy Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47443
"Az oldalszúrás a kezdeti nehézségek egyike."

Utána már csak azért jön elő néha, hogy el ne bízza magát az ember. Nekem majd' két évtized edzés után is van hozzá néha szerencsém, legutóbb pl. egy kiadós ebéd utáni hirtelen futásnál. Másfél órát agonizáltam, aztán mire végetért az edzés, elmúlt :)

Előzmény: -balazs- (47439)
zsuga Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47442
BB csapatban

Várgesztes Villapark
Repi
066
zsuga

és az örök rivális:) Főtáv
Sneci
István
Csaszi
Balázs
TB FB Robi

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (47417)
__macsa Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47441
Somkutiéknál van az oldalszúrásról valami:
http://somkuti.hu/futas/faq.php
Előzmény: Tulipán74 (47436)
Tulipán74 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47440
Köszi, legközelebb, ha szúr, kipróbálom!
Szia,
t
Előzmény: -balazs- (47439)
-balazs- Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47439
Állj meg, emeld magasba mindkét karod és vegyél egy pár nagyon mély levegő. Ezt csináld meg úgy is, hogy magasba tartott kézzel a szúrssal ellentéte oldaladra hajolgatsz. Kezdj el futni megint és próbálj az átlagosnál mélyebb levegőket venni.

Az oldalszúrás a kezdeti nehézségek egyike. Ha majd már viszonylag rendszeresen csinálod, nem lesz ilyen gondod. A légzésed összhangba jön a futás ritmusával és nem kell ilyesmire figyelned. Ez egy pár hónap max.

Előzmény: Tulipán74 (47436)
derza7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47438
Sziasztok, bocs, hogy belekontárkodok a beszélgetésbe, most írok ide először.
Nyár elején kaptam rá a Margit-szg-en való futásra, kb. heti háromszor mentem és már nagyon függő lettem tőle.
Sajna itt a rosszidő, eső, hideg, de nem bírom ki, hogy ne menjek futni!!!
Ti mit csináltok ilyenkor? Beöltöztök és futtok esőben is, vagy van valami fedett hely, ahova lehet járni?
Help!!!
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47437
Én meg ezt olvastam a félmaraton programjánál:

11.15 Magyarország 2003. évi Világ- és Európa-bajnokainak futása
RAJT: Budapest, Oktogon
CÉL: Hősök tere -Felvonulási tér

Ez igazi látványosságnak ígérkezik. :-)

Előzmény: ROHAN_ó (47434)
Tulipán74 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47436
Sziasztok!

Bocsi, hogy csak így bele a közepébe, de a tanácsotokra lenne szükségem. Mostanában kezdtem el futni igazán rendszeresen, talán ezért nem jött elő ez a probléma még komolyabban. Ma reggel is lementem futni és úgy elkezdett szúrni az oldalam pár száz méter után, hogy muszáj volt leállnom, kissé alábbhagyott, de amikor újrakezdtem a futást, megint nagyon szúrt.

Segítsetek légyszi, mit kell ilyenkor (vagy előtte?) csinálni, hogy elmúljon (elő se jöjjön) és ne zavarjon a futásban?

Előre is hálás köszönöm a javaslatokat!

Üdv,
j

ROHAN_ó Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47435
Szia rohamcsiga!
A hely jó nekem. Idő? A 10 km rajtja 12:00, ha jól tévedek.
R_ó
Előzmény: Törölt nick (47426)
ROHAN_ó Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47434
Szia Elm! és a Többiek akik esetleg szintén az utolsó napi félmaratont tervezik!
Én azt tervezem (első bálomnak), és most jelentkezem is a listára. (SK-nak)
A B-Bp M. honlapjáról azt néztem ki, hogy az utolsónapi fm-ra a "Körcsarnok parkolójából (Népstadion) autóbuszok indulnak okt.23.-án 05:30 és 07:00 között folyamatosan". Gondolom akkor valamiféle ruhatár, csomagmegőrző is lesz ott, vagy elég akkor odáig menni autóval és az lesz a depó.
R_ó
Előzmény: Elm (47429)
lolekbolek Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47433
Sziasztok,

én hétvégén nem tudok netezni, csak munkahelyen, de itt lelkesen követem az eseményeket. Gratula mindenkinek a hétvégi futkározáshoz, bármilyen távon is sikerült indulni.
Nekem a Kaiser's után a járással voltak problémáim, minden izmom fájt, így csak csütörtökre jutottam el a szigetig, ahol 8 km-t döcögtem kb. 5:30-körül. Meglepően gyenge lábakon álltam és a raktáraimat még mindíg inkább üresnek éreztem.
Szombatra 20km bringát vállaltam és a 30km-es átlagot is alig ütöttem meg. :-(((
Tegnap újra szigeteltem. Sajnos több alapvető hibát elkövettem.
1) Nem jó, ha az ember futással próbálja levezetni a munkahelyi frusztrációt, mert annak merev izmok és eszetlenkedés lesz a vége.
2)Egy héttel maraton után az ember ne akarjon PB-t futni. Asszem ennek ellenére a 22:54-es 5-kili közel van ehhez.
3) Ha mégis futott egy ilyen 5-öst, akkor ne pécézzen ki magának egy másik futót, aki 4-es kilikkel szaladgál, hogy majd most jól beállok mögé és megyek vele egy darabon. Ez is sikerült, a szimpatikus fiatalember már nem az első ötösét futotta, és majd' meghaltam mögötte, az Árpádhídig 100m-t vert rám, majd hörgéseim közepette még láttam, hogy elegánsan felfut a leejtőn, sebességéből mit sem veszítve (tuti, hogy még mosolyogni is volt ereje) én meg ott maradtam és még vissza kellett futnom a Margit-hídig, meg onnan haza. A vége 47:00-es 10km lett, összesen meg 13-14 km.

Asszem hiányzik a rendszeresség a futásomból. Kéne egy "most nem maratonra készülök" edzésterv. Tud valaki segíteni? Plíííz.

Ja, én most lassú szekcíónak számítok???

Szurkolok a BBP-eknek, jövőre már talán én is ott.
Ti ilyenkor szabit vesztek ki?

Lolek@fájavádlim.hu

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47432
A következő verziótól lesz félmaratoni rovat is!
Előzmény: Elm (47429)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47431
Én mennék, de nem leszek Pesten. :-(
Előzmény: aagica (47428)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47430
Hát mittu domain? :-) Azért kezdtem gyűjteni, mert kíváncsi voltam. Belőled pl. simán kinéztem, hogy elindulsz egyéniben. Ha meg nem, akkor talán birizgálni kezdi valakinek a csőrét ez a tátongó űr, hogy jövőre elinduljon. :-)
Előzmény: iSTVán a dombfutó (47424)
Elm Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47429
SK,

ha belefer e cim ala az is, ha valaki az utolso napi felmaratont tervezi, akkor en jelentkeznek... ha nem jon kozbe semmi, akkor ott a helyem.

Ugyanakkor megragadnam az alkalmat korkerdeskent, hogy jon-e meg valaki? Szivesen betarsulnek egy autoba, ha van hely... vagy hogy lehet kijutni oda? Nagyon koran kell nevezni, es a cel eleg messze van a rajttol...
(esetleg ha erdekel valakit, mehetunk az en autommal is, ha hoz egy nemfuto tarsat, aki visszavezeti a verdat a varos kozepibe a celhoz...)

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (47417)
aagica Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47428
Részemről nem indulok, de azért kimegyek és ha valaki hoz egy répát, szivesen nyulazok neki. (Az ajánlat csak nálam lassabbakra áll.:))
Chino sem versenyez, de szerintem ki lehet csalni, ha addig agyon nem nyomja az a rengeteg munka, ami alá most be van temetve. :)

Lánynak öltözött fiúk nem lesznek? Zakka, Spenót?

Előzmény: Törölt nick (47426)
kaktusz7 Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47427
Heti háromszor 8-11 km-rel nem tudtam vállalni. Mostanában állok rá a 11-15 km-es futásokra. Elég nehéz ennél hosszabb időre kivonnom magam a családból.
Előzmény: Zsazsi (47425)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47426
Szia Rohano
Igen jol tudod!Koszi elore is

Avonos lanyok! Szerintem talalkozzunk a sportuszi elott. Ott nem szokott tomeg lenni es a rajt is kozel van

Előzmény: ROHAN_ó (47418)
Zsazsi Creative Commons License 2003.10.07 0 0 47425
Igen, tudom! :o(
Tegnap telefonált a kollégám, aki már a Te kollégád és egyből Téged kérdeztelek, de azt mondta, hogy ebben a csapatban a nőké a főszerep.
Időd nincs, vagy sok ez az 5 nap családilag vagy egyéb?!
Előzmény: kaktusz7 (47423)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!