Sajnos korán örültem.
A másik topikban a biztató hozzászólásomat Mijó válogatott gorombaságok
közepette "fórumrombolásnak" ítélte és legott kitöröltette a sajájával együtt. Csak az erre való reagálásomat érkeztem archiválni, ime:
Tiborcsik válasz erre | adatok | e-mail 2001-04-04 08:39:46 (282)
Mi abban a fórumrombolás, hogy üdvözlöm a kultúrált stílust? A stílus kultúrált változását? Hisz ezért tépem a szám már mióta. Most végre van eredmény, itt, miért ne üdvözölhetném ezt itt? Nincs neked üldözési mániád Mijó?
Ja és persze csak az elővigyázatosság kedvéért, az archívum:
Mijo válasz erre | adatok | e-mail 2001-04-04 06:20:45 (288)
Nagy tisztelettel kérem a 278-as hozzászólástól, eddig terjedő törlést !
Tiborcsik válasz erre | adatok | e-mail 2001-04-04 07:34:44 (289)
Nofene! Nem vesz, ragad...., de kér! Nagyot fordul a világ, yokes..., nem éltünk hiába! :))))) (Ps. Kedves Mijó, ezt is kérd lécci, ne vedd!...:)))
[előzmény : (288) Mijo, 2001.04.04 06:20]
(Hja kérem, a rossz beidegződések... hátha ez is eltűnik majd.)
Ma reggel két figyelemreméltó dologra döbbentem rá.
1. Odaát, a bajai rovatban a "Who is who" topikban Mijó barátunk írásban kérvényezi néhány beszólás törlését. Nagyot fordult a világ!!! Ugye, hogy Mijó is megmoderálható?! Örülök ennek a stilusfinomodásnak, még a végén megérjük, hogy Mijó teljesen jó útra tér. Kedves Mijó, kérlek, kérünk, tartsd meg ezt a jó szokásodat a továbbiakban! Ugye milyen megkönnyebbülés kultúráltan fórumozni? Csak így tovább! Semmi acsarkodás, semmi ármánykodás!
2. Azon veszem észre magam, hogy ez a topik a törzsasztal rovatban van, pedig úgy emlékszem hogy eccer mát áttették a T. szerk rovatba. Vagy az egy másik bajai topikom volt????.....
(Ps. ja és továbbra sincs jogász segítő tasztaltárs?)
Kedves Jakab, jól esik, hogy kellő tájokozottsággal, és objektíven ítéled meg a Bajai régió Fórum körüli helyzetet, világosan ismered fel és ítéled meg a történések folyamatát, nem mellőzve a kronológiai szempontokat sem :) !
Jól esik, hogy akad még valaki, aki példás higgadtsággal egyáltalán időt és energiát szán védelmünkre olyan bennünket támadó, ebbéli létünket vitatókkal szemben, akik ebből fikarcnyit sem érdemelnének.
Van egy sokak által tisztelt Wágner úr, aki oly sok alkalommal ecsetelte már a fórumunkkal kapcsolatos lényeget, de úgy tűnik, ez sokak agyáról lepereg, képtelenek felfogni egy profitorientált elektronikus lap újító szándékait, létjogosultság esetén egy új követendő kínálatnak, mint popularitást növelő választéknak esetleges általános kiteljesedéseit.
Alábbi hozzászólásod végében tévedsz, nálunk csakis és kizárólag azoknak lehet fogadtatásuk, akikben van annyi kurázsi, hogy vállalja saját nevük alatt mondandójukat ( ha így nem képesek, akkor inkább tartsák meg maguknak ), egyetlen kivétel is olyan rést eredményezhetne, melyet rosszakaróink pillanatok alatt nagykapunyivá tágítanák :( !
És nem tudom kiféle ellenreklámra gondolsz. Ha annak idején nincs a Nagy Bajai Kimoderálás, ha nincs emiatt befagyasztás, új szabályok, majd menetrendszerű kimoderálás, akkor Tiborcsik még mindig köztiszteletben álló baja-szimpatizáns lenne. Most is az vagyok (baja-szimpatizáns), de nem behódoló, elvtelen Mijó-rajongó.
A kimoderálásoktól, meg a kiutálásotoktól függetlenül, hálás lehet nekem a bajai társadalom, hogy nem egyszer megfékeztem Mijót, még ha utána újúlt erővel tombolt is.
Példát vehetnétek tőlem.
Az Index fórumjain résztvevők 99%-a leszarja, hogy van e külön bajai fórum vagy sem. A bajai fórumon részt venni szándékozók között már közel sem ilyen az arány. A beírásokat nem lehet alapul venni, mivel azok egy része általában moderálásra kerül.
Az, hogy ki bajkeverő és ki nem, szubjektív megítélés, neked én nem tetszem, nekem te. Na és? Attól még mindketten létezünk és tesszük dolgunkat. Ebben az országban az elmúlt negyven évben - és jó részben az eltelt tízben is - mindenkit igyekeztek kategorizálni, ilyen vagy olyan sorba beállítani.
Hát ha valami, ez a fórum, az index nem alkalmas erre. Itt midenki szabadon jöhet-mehet, véleményt nyilváníthat, MÉGHA ez nem is tetszik egyeseknek.
Ilyen a világ, tisztelt jehrlich, és nem muszáj hogy tetszen neked, vagy akár mijonak.
dr.Jones
"Az Index fórumán résztvevők 99%-a elfogadja a bajai régió szabályait. És van 1%, amely állandóan kötözködik, erölködik a szabályok megváltoztatásával kapcsolatban. Nos, miért? "
gondolkodj barátom!!
van esetleg egy ember aki bajára vetödőtt és most ott tengeti életét.
dolgozik,nem veri nagydobra kilétét csak ugy éldegél és olvassa az indexet.szeretne irni a bajai régió topicba de a kutya nem ismeri azok közül akik igazolják a kedves topiclakók személyét.
innen kezdve ha bármit ir ugy kimoderálhatják ,ahogy akarják.
namármost az általad emlegetett 99% nem fogadja ,egyszerüen nem érdekli, az 1 % meg nem kötözködik ,csak irni szeretne a félistenek topicjába ,mert lehet,hogy szurja a szeméát a parkolórendelet ,vagy egyszerüen a szemét.
A hétvégi termést látva csak erősödött korábbi véleményem.
Minden tiszteletem Tiborcsiké, aki az őt ért anyázások és sértések után is képes kultúráltan megszólítani a bajai félisteneket.
A Bajai Régió nagyhatalmú tulajdonosainak viselkedéséről egy mondás jut eszembe: "Gondolkodj hülyén, cselekedj izomból!" :o/
Tök mindegy, hogy hová másolod vissza, ha visszamásolod.
Más foganatja nem lesz a nyervogásnak, mint az, hogy egyre többen fogják megunni. Azért csak folytasd!
Ugyanis esetünkben nem visszamásolásról van szó. Olyan hülye én sem vagyok, hogy az eredeti helyére másoljak vissza egy bajai kimoderálást.
Ebbe a topikba másolom vissza, ami felfogható archiválásnak is (ez a történelem, a múlt) és felfogható panasznak is (ez a jövő, ha végre lesz foganatja).
Ha igazad lenne, ebből a topikból is törölniük kellett volna egy csomó hozzászólást. Ezt éppen azért nem tették meg, mert áthelyezték a topikot a T. szerk. rovatba. És azért, mert a többi moderátor nagyon jól tudja, hogy a bajai moderátornak nincs igaza, de nem tud ellene tenni semmit, ezt Wágner úr nagyon jól leírta egy párszor.
Úghogy kedves Zöpö.
A te állati sértegetéseid hamarább kerülnek kimoderálásra mint az én kultúrált "siránkozásom".
Ismerek innen az indexről veszprémi és bajai könyvtárost is. Ennyi.
Zindexm nem tudom mit írt, mivel kimoderálták, csak azt tudom, Zöpö mit írt róla.
Ha Zindexm leírja, hogy mit írt, ha valóban úgy gondolja, hogy kiváncsi a véleményünkre, akkor más a helyzet.
De nem mondtad el a véleményedet kedves jerlich az oktalan utólagos kimoderálásról. Valószínúleg azért, mert ez a téma kellemetlen számodra. Valószínűleg nem tudnád egyértelműen jóváhagyni, de annak örülsz, hogy Tiborcsikkal jól kiszúrtak. Ezért inkább elbagatelizáljátok, és másról beszéltek. Ez is minősít, ez is súlytalanít, de ebbe inkább nem megyek bele.
Nehéz olyanokkal érvelni, akik inkább sértegetnek. De azért elégedett vagyok, az utóbbi néhány nap hozzászólásai megmutatták, (számotokra is), hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel.
Másrészt egy dolog visszamásolni, és más dolog az e célból nyitott topikba bemásolni, a T.szerk rovatba. De az eddig megismertek után már kevésbé érdekel a dolog, ha csak erről van szó. Sokkal inkább érdekelne jerlichtől, vagy akár magától Jokesztól, melyik topikban éltek vissza a nickjével. És hogy az a bizonyos "részeges könytárigazgató" bajai vagy veszprémi.
A bajai szabályok szerint kimoderálnak mindenkit, akinek Mijo nem ad engedélyt a bentartózkodásra, aki nem úgy szól, hogy az neki tessék és aki csak fel meri emlegetni az internetes szólásszabadság lehetőségét - és hiányát.
dr.Jones
Jerlich, inkább mséld el itt a Jokesz sztorit, mert nem ismerjük.
Zöpö, a Modus Moderandi szabályai szerint kimoderált hozzászólások esetén egyetértek veled, a "bajai szabályok" szerint kimoderálthozzászólások esetén, amelyek a Modus Moderandi szerint nem indokoltak, nem értek veled egyet.
Arra vigyázz azért, hogy a jelenlegi Modus Moderandi szerint kimoderált hozzászólás visszamásolásáért azonnali letiltás jár! Én jó szívvel nem bujtanék fel senkit ilyesmire.