Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

phantoom Creative Commons License 2008.01.17 0 0 111

Üdv. Most találtam ezt a topicot, nekem 2.0 hdi coll. van. Ja meg egy xsara 1.6 sx is.

Ezt a dizelt csak ajánlani tudom mindenkinek, jól megy "keveset" fogyaszt. Ez nálam 7.2 l eddig, de én nem nagyon megyek 120 alatt vele. Ja de igen, lakott területen belül lol, ott 70-el cammogok. Ennyi pénzért nem kapni hasonló kat. és felszereltságű más márkájú autót. Igaz a műanyagok nem a legszebbek, a kapcsolók is lehetnének formásabbak de összességében sztem magéri az árát. Azokat sajnálom akiknek nem sikerült jó példányt kifogni, de legyenek nyugodtak minden márkánál vannak selejtesebb példányok. A haveri körömből érdekes módon csak a citroeneseknek voltak vannak kis problémái, a német japán kocsis barátaimnak komolyabb ügyeik vannak a szervízekben. Aki veni akar az várjon egy kicsit, most is nyomott az ára, de mivel jön az új még lejebb viszik nemsokára. Jővőre lehet hogy én is cserélem mert az új formája elég dögös. Az anyagok jobb minőségüek benne, csak kérdés mennyivel lesz drágább?

moli1 Creative Commons License 2007.12.10 0 0 110
Az ablakemel kapcsolója nagyon érzékeny ha megfigyeled kétállású pici nyomás ,, addig megy az ablak amig nyomod ha kociig nyomod akkor automatikusan megy az ablak
Előzmény: sasa1 (109)
sasa1 Creative Commons License 2007.12.01 0 0 109

Szevasztok. Én is (már egy hete) C5 II. tulajdonos lettem. Az autó 2005-ös 1.6 HDI. Igaz nem szaggatja fel az aszfaltot, de szerintem aki nem versenyezni akar annak elég. Nekem legalábis megfelel. Egyébként nagyon meg vagyok vele elégedve és élvezem mikor benne ülök. Eddigi 1900 km alatt az átlag fogyasztása 5.6L ami szerintem jó. Ebben van város, vidék és autópálya.  Kb. 20-50-30 arányban. Hibát eddig csak egyet tapasztaltam, de az se nagy dolog. Autópályán tempomattal haladva le akartam egy kicsit engedni az ablakomat, kicsi bökés és elindult az ablak de nem eleget. Ismét bökés és az ablakot meg se tudtam állítani a végéig. Sőt fel se akart menni amig a tempomatot ki nem kapcsoltam. Ez a kis gond azóta sem jelentkezett. Remélem nem lessz több gond vele.

Ha valakinek van tapasztalata ezzel a tipussal kapcsolatban légyszi ossza meg velünk.

 

szrt Creative Commons License 2007.10.28 0 0 108
Sziasztok! Segitsetek nekem a döntésben. El olvastam minden hozzá szólást ,de nem egyértelmü bele merjek vágni egy c5-be vagy sem.Drága a szerviz vagy nem ,gyakori a meghibásodás vagy nem sokat fogyaszt vagy nem . A kinézet bálna 2002-es 2.literes. Az a bajok forrása ,hogy .bele szerettem,de nekem most kis fogyasztású(de nem is megy 1.4-es) opelem van.SEGITSETEK GYÖZZETEK MEG !!!!
molnartiby Creative Commons License 2007.10.27 0 0 107
Végülis kihasználva az igen kedvező finanszírozási feltételeket és a listaártól való 2milliós eltérést, megvettem a bálnát!

1000km-t mentem eddig vele, de minden porcikája tetszik.
Csendes és még takarékosnak is mondanám a 1,5tonna körüli menetkész súlyához képest: 5,4l/100km a fed.comp. szerinti fogyasztás.
Ahogyan utánaolvastam ez meglehetősen pontos.
Sima úton 90-nel hajtva a pill. fogyasztás 4,3körüli, ami a PUG206-tal vegyes városinak felel meg.
Egyetlen érdekessége (furcsasága), hogy konstans alacsonysebesség mellett időnként "berángat" a motor. Lépésben haladás 1000-1500-as fordulatszám 10-30km/h tempó mellett. (PUG ilyet nem csinált)
Előzmény: molnartiby (106)
molnartiby Creative Commons License 2007.07.05 0 0 106
Kedves c5 tulajok!


Kezdem úgy érezni, hogy lecserélem a 206sw 1,4HDi Peugeot-mat egy 1,6HDi Trendance-ra.

Van valakinek ilyennel tapasztalata?
Fogyasztás (nekem eddig vegyesben 4,2-4,5 volt)...
Hibák...

Köszönettel,
Tiby
moli1 Creative Commons License 2007.06.19 0 0 105
Sziasztok nagyon behalt a topik vannak még itt C5 tulajdonosok?
bala28 Creative Commons License 2006.11.16 0 0 104
Köszi szépen M.JOE
dsh Creative Commons License 2006.11.15 0 0 103

anyósomé a kocsi,igen a kezében maradt...

egy kalap szar ez a kocsi,a hónapra ugyanilyen idős lagunámnak semmi gondja...

Bontva sehol nem kapni?bontanak egyáltalán c5öt vhol?

Előzmény: M.Joe (101)
M.Joe Creative Commons License 2006.11.14 0 0 102

Hali bala28!

Megpróbálom összefoglalni.

Van rajta kis kapcsoló on vagy off. On állásban legyen. 50 km/h sebesség felett működik.

A nagy kar hátulján van két gomb alul-felül. Haladsz a géppel benyomod a felső gombot és már kész is. Azon a sebességen haladsz melyen benyomtad, ha tovább nyomogatod szépén gyorsul az autó gázadás nélkül. Az alsó gombbal meg csökkenteni lehet a sebességet. Lábad le is veheted a gázpedálról. A legkisebb fékezésre kikapcsol a tempomat.

Remélem érthető volt. Gyakorlatban 1szerűbb mint leírni.

Előzmény: bala28 (100)
M.Joe Creative Commons License 2006.11.14 0 0 101

Hi dsh!

Nekem anno mindkét első belső kilincs letört, persze nem egy időben. Gondolom neked is a kezedben maradt. Ezt nagyon elbaxták.

Sajnos csak márkaszervízben kapható. Tizen valahány ezer volt/ darab. Pontosan már nem emlékszem.

Ha még garanciás a gép akkor persze ingyen kell cserélniük.

Előzmény: dsh (99)
bala28 Creative Commons License 2006.11.14 0 0 100
Helló
Új c5 tulajdonos vagyok és van tempomat az autómban, de nem tudom hogy működik, hogy kell használni.
ha valaki esetleg tudna segíteni azt megköszönném.
dsh Creative Commons License 2006.11.10 0 0 99
keresnék belső kilincset c5höz!van vkinek ötlete?
z.Solo Creative Commons License 2006.11.04 0 0 98
Sziasztok!
Egyelőre úgy néz ki, hogy eladom fullos automata C5 kombimat, 4 éves lesz, nagyon megkímélt - ha tudtok érdeklődőt légyszi írjatok az e-mail címemre! Ha az általam megvenni szándékozott autó elkel, megtartom ezt a gépet!
Üdv:
z.Solo
hangazoo Creative Commons License 2006.10.15 0 0 97
Sziasztok!

Eladó 1 garnitúra C5 gyári 16" 2006-os 0 km-es dísztárcsa szett.

Üdv.

jub20282 Creative Commons License 2006.08.16 0 0 96
Ugyan az autó nem az enyém, hanem fateré, de én nem vettem észre semmiféle villogást a képernyőn, és ő sem panaszkodott ilyesmire.
Előzmény: 15centi (95)
15centi Creative Commons License 2006.08.15 0 0 95
Nektek is villog a színes kijelzőtök? Amúgy király ez a C5. Nagyon halott a topic!
vacek Creative Commons License 2006.06.16 0 0 94
Bár nekem csak egy Xsarám van, de ilyen hang ott is volt. Nekem ott akkor (3 éve) ékszíjfeszítő görgőt cseréltek, azóta megszűnt a probléma. A C5-nél hogyan oldják meg az ékszíj feszítését?
Előzmény: POIKA (81)
pestigyerek Creative Commons License 2006.06.04 0 0 93

Tudja valaki hogy kell gyári navi CD-t másolni? Nekem disc error jön elö ha beteszem. Szívesen küldök egy NERO-val disccopy-val írt Navteq nyugateuropát (utcaszintü Francia) VDO Dayton navigációval rendelkezönek akár ajándékba is hogy megtudjam én másolok bénán vagy az autom ilyen nyomi... C5-ben ilyen van gyárilag 2003 juniustól.

cm5 Creative Commons License 2006.03.23 0 0 92

Ezúton szeretnék meghívni mindenkit az M5 center nyílt hétvégéjére, melyről részletes infót a http://www.citroenm5.hu/nyilthetvege/ illetve a programokról a http://www.citroenm5.hu/nyilthetvege/programok.php oldalon található.

 

Kiemelném a programok közül a Citroën technikai bemutatóit (motorok, hidropneumatikus rugózás, tecnikai újdonságok, sávelhagyásra figyelmeztető, stb),  melyeken oktatófilmeket, maketeket is bemutatunk, illetve lehetőség nyílik műszaki kérdések megbeszélésére. A bemutató ingyenes.

 

Akcióink közül felhívnám a figyelmet az olajcsere féláron akciónkra, illetve ingyenes állapotfelmérésre 10% alkatrészkedvezménnyel. Mindkét akcióra a 358-5858 számon lehet időpontot kérni.

 

Várunk mindenkit szeretettel.

 

Üdvözlettel:

Vass András

Citroën M5 Center

Icecold Creative Commons License 2005.12.01 0 0 91

Sziasztok!

 

Autógumi garnitúra,téli,Nokian,225*50/16 16colos acélfelnivel Peugeot 607,Citroen C5 -re való 80-90 %-os állapotban eladó.

 

30-9957808,vagy itt.

 

Icecold
pogacsa Creative Commons License 2005.03.08 0 0 90
szia,
ha jogerosen kifizettek, ideirhatnad melyik kereskedes ez. csak elkerules vegett. nekem mas markaval van egy hasonlo elmenyem.
udv
Előzmény: 165.3 LE (88)
Xtensions Creative Commons License 2005.03.06 0 0 89
Szia!

Ezért vettem 1 éves C5-öt! :)
Előzmény: 165.3 LE (88)
165.3 LE Creative Commons License 2005.03.05 0 0 88

Sziasztok

 

 

A C5 minőségéről az én történetemet is leírom, hogy a másik oldalt is lássátok.

 

Három éve vettünk mi is nagy örömmel egy HDI C5 öt, aztán a nagy örömünk rémálommá változott.

 

Már 700 km után négyféle hibával vittem vissza a kocsit, amit félig megjavítva kaptam vissza. Nem írom le részletesen az ezután történt javítási kisérleteket, mert ahhoz ötven oldal sem lenne elég.

Mindenesetre 4000 km -ig egymillió !!! forintnyi garanciális javítás történt, de még ekkor is életveszélyes volt az autó, mivel menet közben ha olyanja volt, akkor hirtelen megszünt a hátsó fékerő.

Mivel nem bírták megcsinálni, én meg nem akartam elhozni a szervízből, de az egy hónap javítási határidő letelt, így ki kellett volna cserélni az autót, hivatalos levélben felszólítottak, hogy az autó jó, és ha nem viszem el, napi 10000ft +ÁFA tárolási díjat számolnak fel.

Kénytelen voltam elhozni, de fogyasztóvédelmi vízsgálatra küldtem az autót.

Ott megállapították, hogy a kocsi életveszélyes, de ezt a szervíz le sem szarta.

Ezután pereltem be őket, a bíróság igazságügyi szakértőt rendelt ki, aki egy hétre elvitte az autót, és közel kétezer kilómétert megtéve vele dokumentáltan megállapította a hibát, és életveszélyesnek nyilvánította.

Ezután egy éve megnyertem a pert első fokon, amit persze megfellebbeztek, mert őket továbbra sem érdekelte, hogy egy életveszélyes autót adtak el egy vevőnek, akikből élnek.

Múlt héten volt a másodfokú tárgyalás, amit szintén megnyertem, és jogerősen kimondták, hogy minden a perrel felmerült költségem kifizetése mellett ki kell cserélni egy új kocsira a C5 -öt.

 

Nem azért írtam le a történetem, hogy megbántsak olyanokat, akik nagy örömmel használják C5 -ös kocsijukat, bár csak mi is közéjük tartoznánk, csak mindenkinek ismernie kell a másik oldalt is, hogy akik kocsivásárláson törik a fejüket, hogy pro és kontra tudjanak dönteni.

Leadfoot Creative Commons License 2005.03.05 0 0 87
Szerintem is, pedig nekem nincs is... :-)))
Előzmény: marcy13 (86)
marcy13 Creative Commons License 2005.03.05 0 0 86

 

   Sziasztok.

   Tavaly vettünk egy c5 kombit(2002 03,2.0hdi)szerintem fantasztikus autó.

   

vabal58 Creative Commons License 2005.02.18 0 0 85

Üdv!

 

Valahol ezt én szomorú dolognak tartom...

 

"lapátkéz": sajnos én sem nőgyógyász vagyok...

 

Egyébként birtos hogy igazatok van és ez már trend hogy minden apró szarral szakszervízbe kell rohangálni. A múlt héten a legnagyobb hóesésben az egyik kollégám jön hogy a Fabiájába kiégett a tompított, ugyan cseréljük már ki neki.

Csak megnéztük aztán azóta is félszemű. Csak röhögni tudtunk rajta.

Nem normális dolog ez. (szerintem)

 

vabal58 

Előzmény: M.Joe (84)
M.Joe Creative Commons License 2005.02.18 0 0 84

Hello vabal58!

 

Én ezen már nem is mérgelődöm. Összel a jobb elsőt kelett cserélni. A pici lapát kezeimmel kb. egy órát kiínlódtam, majd feladtam a küzdelmet. Útba esve bementem az első szervízve, egy vékonyka szerelősrác öt perc alatt végzett vele.

A jobb oldalit meg se próbálnám az akksi miatt.

Ez a jelenség nem csak a Citroeneket jellmzi, ma már szinte minden új (újabb) autó ilyen macerás.

Sajna tudomásul kell venni, hogy minden apróságért lassan szervízbe kell menni.

 

Előzmény: vabal58 (82)
CXmaniac Creative Commons License 2005.02.17 0 0 83

Ez megszokott a mai autóknál!

Van olyan típus, ahol nem is lehet házilag kicserélni. Ráadásul nem is extrás, luxusautó!

Előzmény: vabal58 (82)
vabal58 Creative Commons License 2005.02.17 0 0 82

Üdv minden Citrósnak!

 

Tegnap akkorát szívtam egy bal első tompított izzó-cserével, hogy a rotációs szivattyú jelenthet nekem!

Mindent a designért!

A gumikezű k.... anyját, annak aki azt hitte hogy az a természetes hogy izzócseréhez vagy szétszedem a fél autót, vagy papírvékonyságú gumikézzel rendelkezem.

 

bocs , de agymenésem lett.....

 

 

vabal58

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!