A jelenlegi modern fizika több mint 100 éves. Ma már inkább gátja, mint segítője a tudomány fejlődésnek. Szükség van tehát egy új fizikára. De milyen is lesz ez az új fizika? Erre keressük a választ.
Egy 10 éves gyereknek talán be tudod magyarázni, hogy ez leírná az összes kvantumos fényjelenséget, de nekünk nem.
"eltanították"
Száz évvel ezelőtt egyes elmaradott társadalmi csoportok éppen ezzel a szóval becsmérelték a műveltséget, s hőbörögték ki magukból a tanulástól való irtózásukat. Sajnálatraméltó reményvesztett szerencsétlenek, de azt alig hiszem, hogy lett volna közöttük olyan sült bolond, aki közben világraszóló felfedezőnek képzeli magát. A kocsmában nagylegények voltak, de otthon, önmagukkal szembenézve, érezték azért, hogy senkik.
„Ha a gömbhéjból kivágunk egy vonal mentén egy sugarat, akkor kapjuk meg a hullámszakaszt, vagy hullámdarabot, amely 3 méter hosszú.”
Ezek szerint, egy sugár hossza 3 méter. Ez a hossz hullámzik egy gömbhéjat képezve? Ha növekszik a gömbfelület, a sugárhossza nem változik? Hogyan marad meg az energiája, ha nem találkozik a felület egy pontja sem elnyelővel? ;-)
"Egy hullámszakasznak van eleje és vége, vagyis egy „darab”, aminek adott értékű energiája van."
Pontosan így van. Egy atom által keltett hullámszakasz kb. 3 méter, amely kb. 10 nanoszekundum idő alatt keletkezik. De ez egy göbhéj, mert az atom minden irányban sugároz. A gömbhéj vastagsága a 3 méter, és több millió rezgést tartalmaz.
Ha a gömbhéjból kivágunk egy vonal mentén egy sugarat, akkor kapjuk meg a hullámszakaszt, vagy hullámdarabot, amely 3 méter hosszú.
"Amikor ezek a szakaszok összefonódnak, egymásba érnek a végek, akkor végtelen lesz a hullám?"
Nagyjából ez történik a lézer esetében. A készülékből kilépő fénysugár egyirányba van fókuszálva, és a hullámdarabok azonos fázisban vannak. Így akár többszáz méteres azonos fázisú sugarat is elő lehet állítani.
De a természetes fényszakaszok nem kapcsolódnak össze, mert különbözik a fázisuk.
"A kibocsájtó és a detektáló között hány „hullámszakasz” fér el az „összefonódás” során?"
A természetes fénydarabok nem fonódnak össze. Azért látszik mégis folyamatosnak a fény, mert több ezer fényszakasz jut a szemedbe másodpercenként, még akkor is ha csak 1 atom fényét vesszük figyelembe. De egy fényforrás sok milliárd atomból áll. Ezek sok milliárd fénydarabot sugároznak ki, amelyeket a szem nem képes elkülöníteni. (már 100 fellvillanás/s esetében is folyamatosnak látszik a fény az emberi szem számára.)
„Ami valóban felfoghatatlan, az éppen a fény kettős természete.”
Egy hullámszakasznak van eleje és vége, vagyis egy „darab”, aminek adott értékű energiája van. Amikor ezek a szakaszok összefonódnak, egymásba érnek a végek, akkor végtelen lesz a hullám? A kibocsájtó és a detektáló között hány „hullámszakasz” fér el az „összefonódás” során? :-)
Látod, most is csak vádaskodásra vagy képes, ugyanúgy, mint a fizikában!
Te soha semmi mást nem írtál még a fizikáról mint, hogy a fizikusok csalnak, hazudnak, korruptak, hogy Einstein elcseszte, a többiek meg hajbókolnak, pedig Einstein visszavonta, mégis mindenki azt szajkózza, amit már visszavont, te meg leleplezed az egészet, és ettől hamarosan összeomlik, aztán majd diadalmasan bevonulsz, . . .
Gyerekmese, a legtöbb ember felnőtt korára kinő az ilyesmikből.
Figyeltem a hétvége termését, és megállapítottam, hogy a részedről SEMMIFÉLE FIZIKA nem került ide leírásra a két teljes nap során. Se új, se régi. Csak olyan személyeskedő fecsegés, lelkizés és farokméregetés, amik maximum egy végtelenített brazil szappanopera "konfliktusainak" jók: ki kivel hányszor, meg ki milyen hülye vagy zseni, és hogy Juanita mekkora hibát követ el, hogy beleszeretett Rodrigóba, hiszen ő a nagybátyja...
Az "újfizikát" itt leginkább te kerülöd. Tíz éve nem vagy képes róla írni egyetlen érdemleges mondatott se. Csak képzelődsz, meg ígérgeted, hogy majd "hamarosan".
rájöttem: azok akik a fizika területén dolgoznek, azok nem szövegelnek, ellenben azok akik a fizika területén ügye-fogyottak, azok meg csak szövegelnek: mint ti is
A fény pontszerű természetű lehet, illetve apró pontokból tevődhet össze. Ezt abból következtettem ki , hogy erre utal a napszúrás szavunk. Lehet hogy igaz , lehet hogy nem, de szerintem elég nagy a valószinűsége.