Keresés

Részletes keresés

janijani Creative Commons License 2012.07.09 0 0 792

Miért, feleségül akarod venni valamelyiket?

Szerintem nálunk is kaphatók ezekhez hasonlóak.

Előzmény: zlota (791)
zlota Creative Commons License 2012.07.09 0 0 791

Mindig ilyenre vágytam! :)Hogy nálunk -még?- miért nem lehet ilyeneket kapni :)

Nálam kb -3 méteren van a vízszint!Nem talajvíz.Viszont csapadékos télen az elöző tulajtól örökölt pincébe tudom követni a vízmozgást...

1-2 utcányira innét ki kellett költözniük 2 éve tavasszal az embereknek, mert a vízszint annyíra feljött, hogy átbukott az emésztőn és feltelt.Magyarul nem volt hová engedni a vízet.

Ez sem sokkal jobb, főleg ha felétek van csapvíz, mert az nem apad el.Bár gondolom ha 3órán keresztül locsolsz akkor ez nem vigasztal.Biztos, hogy ennyire sok vízet kell elhasználni naponta?Mármint gazdaságosabban nem lehet megoldani?

Előzmény: tgwh3 (787)
Mártus46 Creative Commons License 2012.07.09 0 0 790

Hivatásos kútfúró csinálta. A szomszédoknál is hasonló mélységben van csak víz. Addig fúrtak, míg vizet nem találtak. Feljebb nem volt.

Előzmény: tgwh3 (789)
tgwh3 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 789

Rengeteg tényezőtől függ. Kérdés mester csinálta-e, vagy kontár... 80 méter nagyon sok, nagyon mélyen van víz...

Előzmény: Mártus46 (788)
Mártus46 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 788

Hiába van fúrott kutam, kb. 1 hete akadozik a vízellátás. Pont a legnagyobb kánikulában. Jön egy pár percig, aztán elapad. Kizárom, bekapcsolom, 2-3 percig megy, aztán megint elapad és így ismétlődik újra és újra. És egyre rosszabb lesz... Lehet, hogy kifogyott a 80 méter mélyen levő vízlelőhely? A szomszéd évekkel hamarabb fúratott, neki már rég elapadt. Nálam 1 héttel ezelőttig jó volt.

Mostanában a kánikula miatt többet locsoltam, mint szoktam, napi 3 órát.

tgwh3 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 787

Következő gergegprojektünk címe: turmix.

http://www.napiszar.hu/Thumbnails/7701.w-800.h0.q100.jpg

tgwh3 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 786

De ez nem lidlis :D

 

Igazából végtelenül primitív szerkezet, alig bonyolultabb egy faéknél... ennél egyszerűbb már nem is lehetne.

Innentől el lehet dönteni, hogy több cső kell, vagy egy, ami mozog. Lehet tovább is fejleszteni, már ha egyáltalán ez lehetséges :D

Előzmény: zlota (785)
zlota Creative Commons License 2012.07.08 0 0 785

Miért nem raktok le csöpögetető csöveket mint már beszéltük róla itt?saját gyártmányok is felmerültek.Minden sor közé/mellé 1et?Nem kellene hurcibálni a csőveket.Összel felszed tavasszal lerak.Viztakarékos és bármikor lehet vele öntözni is.Nekem Lidlis van már vagy 6 éves és még mindig semmi baja.

Nah mentem öntözni :D

zlota Creative Commons License 2012.07.08 0 0 784

Nem semmi :D 5letes!

Előzmény: tgwh3 (783)
tgwh3 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 783

Tessék, a vetésforgó nélküli kertekbe ajánlott olcsó öntözőberendezésem :D Saját tervezés.

 

Paint-nél jobb programom hirtelen nincs fent, így nagyon meg kellett gondolnom melyik vonal / ábra legyen alul, s melyik felül, de azért összejött:

 

Ha vetésforgót használunk (hirtelen nem jut eszembe a neve, de talán így hívják, amikor egyik évben állat, másik helyen növény van a területen, harmadik terület meg pihentetve van), az állatok miatt lehet mobil eszköz is, pl. üreges oszlopok, és fixen, több helyre le kell verni pár tartó oszlopot, amire ráhúzzuk úgymond.

 

Magyarázat a rajzhoz: 

   Egy csiga (szürke kör) van erősítve a deszkára (barna téglalap), méghozzá egy darab csavarral (kis sötétszürke kör). Bár lehet nem facsavart kellett volna rajzolnom, hanem valami nagyobb, talán 20-as csavart, mindegy. A fehér kör, ami 45°-ban van vonalkázva, az egy fémcső, metszetben ábrázolva.

   A fémcsőbe likakat fúrunk, ebbe megy bele az ízlés szerinti hosszra vágott 5-6-os műanyag cső, de akár lánc is lehet, mint az ereszcsatornákon látható, csak vezeti a vizet...

   A második nagyításon (jobb oldalt) látható, hogy csavar tartja a helyén a fémcsövet. Kettő, csak a másik nem látszik :) De aki ügyes, eggyel is megoldhatja! :D

 

Alternatív megoldások:

    - a fémcső helyett lehet slag is, abba talán könnyebb csatlakoztatni a vékony csöveket, de ebben az esetben is kell egy fémrúd, vagy valami kötél, amit a deszkába csavart tartókon/kampókon lehet rögzíteni

   - akár még egy csigasort is fel lehet erősíteni a deszkára, bár abban nem vagyok biztos, hogy az öntöző két végét egyszerre lehetne így mozgatni, esetleg ha a két csiga össze van forrasztva/rögzítve, és kötve egy vékony fémcsővel, ami átmegy az egyik csigán, és hajlítva végződik (hogy tudjad tekerni)

 

Működési elv: 

   ,,A'' típusú irányítás: a képen keresztben látható öntöző rész közepére kötsz egy madzagot, és húzod

   ,,A+'' típusú irányítási rendszer: az öntöző két végére van erősítve egy-egy kötél, másik végük összekötve, úgy húzod

   ,,B'' típusú irányítás: csigarendszerrel/fogaskerékrendszerrel akár az egyik oszlophoz (tetszőleges oszlophoz, látják kérem micsoda egyszerű, mégis hatékony, ugyanakkor teljes mértékben igényre szabható a rendszer?) is lehet vezetni mind a vertikális, mind a horizontális mozgatást, így egy helyről lehet vezérelni a szerkezet mozgását, akár gépesíteni is lehet, két villanymotor segítségével!

 

 

Ha igény van rá, egy zártszelvény segítségével teljesen el is lehet zárni a két oldalsó mozgató kötélpályát a külvilágtól, ami ez esetben lehet akár két fogaskerék, és lánchajtású is! 

 

 

Az öntözőrendszer szabadalmi jogvédett, saját célú eszkábálás a szabadalmi jogviszony tulajdonosának beleegyezés nélkül k**va nagy pert von maga után!!!

 

Előzmény: gergerg (776)
vf1 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 782

Loptam:

 


tgwh3 Creative Commons License 2012.07.08 0 0 781

Ha keskeny az ágyás, meg lehet oldani olyasfajta megoldással, mint amivel a tehervonatokat pakolják. Két párhuzamos, akár kötélpálya között van kihúzva a slag, és függőlegesen is tudod mozgatni, így ha akarod, a növény tövéig leengedheted, már ha elfér... de ehhez kell az egyik oldalon valamennyi szabad hely, hogy a slag tudja követni az ágyás két vége között mozgó cumókot. Esetleg rá lehet eszkábálni egy hordót, és arra a szivattyút.

Négy darab, viszonylag erős oszlop, kötél (lényegében a vízzel töltött slag súlyát kell elbírnia), ezen kívül opcionális kiegészítőként két darab csiga + némi kötélzet a függőleges mozgáshoz.

Esetleg a görgőre, karabínerre egy deszkát erősíteni, és arra két-két csiga oldalanként, amin mozog fel-le a slag.

 

Oszlop gondolom van, esetleg pár ezer forint a méhtelepen. Karabíner vagy görgő párszász Ft / db, a teherbíró kötél meg ugye ágyás szélességétől és hosszától függő, de max pár száz forint métere... talán 400 forint /méter volt a 100+ kg-ot elbíró.

Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 780

Olyan autómosót keres aminek van önkiszolgáló strerimog(agip) másold le.

Előzmény: gergerg (776)
janijani Creative Commons License 2012.07.06 0 0 779
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 778

Hm... akkor en rendkivul eros karokkal rendelkezem, mert nekem talan egy perc sem kell a 30 meteres slaghoz... :)) - azt hiszem 30 meter, de lehet hogy 45... 

Előzmény: gergerg (776)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 777

Elso kertet is, hatso kertet is tudom locsolni igy.  Regebben ugy is volt, hogy az egesz kocsit toltam, es mashol csatlakoztattam a vizre.  Most igy is eleg - a viz a haz masik vegen van, de ott a masik slag, ami a kocsira van kotve.

Előzmény: ZsuR (775)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 776

Pontosan ez a gond. Ha kézzel kell feltekerni az annyi idő, minha kannáznék.

Előzmény: Andrea555 (773)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 775

Nekem is vannak slag terelok leszurva - es vissza huzni legalabb annyira konnyu mint kihuzni, foleg ha egyenes a sor.

Előzmény: Andrea555 (773)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.06 0 0 774

Rotakapa keréken kiskocsi hátul rajta tartály benne tuskos oco benzines szivattyú felülsz és mész. Ez eseteleg triciglihajtással vagy , sima 4 kerekű kézikocsi.

Nekem marad majd a fix tömlö oldalágain kőrforgó.

Előzmény: gergerg (767)
Andrea555 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 773

Amig a sorba húzom befelé addig nincs is gond. Kifelé menetet kellene megoldani ...

Mivel én egy karót szúrogatok a sor végén,és attól nem tarolja le a slag a növényeket. Kifelé meg kimegyek és húzom kifelé,de ahhoz már nagyobb hely kell. Ide kellene valami ami automatán felcsavarja a slagot  (Jobb híján ez a férjuram :) )

Előzmény: ZsuR (770)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 772

Igazan nem nagy dolog feltekerni - kis testedzes nem art meg... 

Előzmény: gergerg (771)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 771

Ez nem jó, ha végigérek le kell tenni, feltekerni és úgy tovább menni. A sorok sem táblában vannak tehát a bázis ahol a dob lenne az is több helyen kellene hogy legyen. Akkor lehetne gondolkodni rajta ha saját magát húzná vissza, mint a porszívó.

Előzmény: ZsuR (770)
ZsuR Creative Commons License 2012.07.06 0 0 770

Pedig a slag is lehet konnyen kezelheto, foleg ha sorok kozott locsolsz!

 

Előzmény: gergerg (767)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 769

Gondolom mint az autómosóban.

Én szinte csak esőztetve locsolok. Egy szórófej egy 7-8 méteres kört locsol be. Este bekészítem, időzítő meg indítja és leállítja. Mikor felkelek arrébb rakom (tartók fix helyen vannak kb 1-1,5 méter magasan) 1-2 perc alatt és kezdődik újra a locsolás. Út középen attól jobbra és balra a tartók. 1 szórófej tartóhoz mindig tartozik 1 locsolótömlő tartó is. Az sima x-be kötött 2 karó, csak hogy ne a növényen húzzam a csövet.

Ha nem kelesztő öntözés akkor nem kell csak 4-7 naponta öntözni. 6 locsoló pont elég a kertben. Tudod az csak egy ágyás. Cimborám szórófeje egy 10 méteres sugarú kört öntöz be egyenletesen. Az egy komolyabb és drágább szórófej. Enyém 600 forintos. Olyan rendszerű, mint a konzervdobozos régebben felvázolt szerkezet.

És ha berakom az elosztót akkor 2 kört is nyom a szivattyú. Bár már nem a régi. Illetve egyre régebbi.

Előzmény: gergerg (768)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 768

Ezzel számításaim szerint kb 30 métres körben tudnék locsolni anélkül hogy egy növényt is elsodornék.

Előzmény: gergerg (767)
gergerg Creative Commons License 2012.07.06 0 0 767

Én meg olyanban gondolhodtam hogy egy 50 literes hordóra szerelek kereket és atr húzgálom a sorok közt. Még lehet hogy meg is csinálom mert a kannával elég sokat járkálok, slagot meg nem szeretek húzgálni. De már azon is gondolkodtam hogy csinálok egy olyami szerkezetet mont a toronydaru, nem kell csak forognia, kb 6 m magasra 3 m oldalsó kinyúlással, és onnan lógatom le a slagot.A slag nem érne le a földig, az utólsó 2 méter egy 16-os csőbe dugott 13,5-es cső lenne, igy az még 180 cm-t kihúzható lenne.

Előzmény: tooommm0013 (766)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.07.06 0 0 766
gergerg Creative Commons License 2012.07.05 0 0 765

7 betű, víz tárolására használják, t-vel kezdődik és artály a vége, és már nem is kell szélben kocsolni.

Előzmény: tgwh3 (764)
tgwh3 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 764

Persze hogy lehet, mindent lehet, de én általában nem szélben szoktam öntözni. Kellene egy aksi.

Vagy pedig az ókori vízemelő találmányokból kellene kiindulni, nagyon ötletesek és hasznosak.

Előzmény: tooommm0013 (763)
tooommm0013 Creative Commons License 2012.07.05 0 0 763

Ha a termés a fán van, akkor azért még óvatosan!

;)

Nem iszok semmi tömény szeszt már évek óta. De a kertben egy hideg (akár alkoholmentes) sör vagy egy fröccs. Kútvízben hűtve.

 

Csinált már valaki szivattyúhoz szélkereket? Lehet azt kicsiben?

Előzmény: Törölt nick (762)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!