Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 193

Üdv!

A rajzolókhoz nem tudok hozzászolni, akkor még javában nem éltem, tervben se voltam még.

Hattoriban egy újabb EVO X rajongót találtam ( Pacsi! ) :)

mellékelnék képeket:

 Lincoln Zephyr

 

 

SLR MCLaren

 

Lada C

 

Volga 3111

Előzmény: Hattori Hanzo69 (192)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 192

Szuper !!!

 

Közben lett egy jelöltem arra, hogy a régi kártyákat pl. ki rajzolhatta:

 

Antal Eduárd ??? (30-40 %-os val.ség)

Előzmény: Hammer (191)
Hammer Creative Commons License 2007.08.28 0 0 191
Előzmény: Hattori Hanzo69 (190)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 190

És végül hadd népszerűsítsek két festőművészt:

Egy kevésbé autósat-

http://www.kupcsikadrian.net/

 

És, aki az angol The Car Card Game -et rajzolta:

http://www.barryrowe.com/gallery.htm

Előzmény: Hattori Hanzo69 (187)
Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 189

M'ér csúszik el mindig a szöveg a képhez ??? Na mind1....

VW Polo (szarásig...):

 

 

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 188

Ami kellene:

 

Amit éééén rajzoltam: (Renault 210 RS Alpine)

 

 

Lehetne Wartburg is ;-)

 

 

 

A conceptek amúgy is jól jönnek, ha "jogdíjas a buli":

 

 

 

 

Folyt köv.

Hattori Hanzo69 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 187

Fantasztikusak vagytok ! "Már régóta figyellek benneteket ;-)"

1x írtam egy hosszabb (már-már ÁdiGagás ;-)) hozzászólást, de az utolsó pillanatban a technika ördöge, vagy valami mellékalimpálás miatt kitörlődött... ismeritek a fílinget...

Szóval: nagyon szépen a alakulnak a quartettek. Amiket szívesen látnék benne (én is): az Evo X mindenképpen !!!, ha VW, akkor legyen már a Polo, a kedvemért (kisautó is kell) A német "vitához" az jutott eszembe: mi lenne ha lealáznánk a Merciéket az A-Klasse-val (ha már 1x ilyenre vetemedtek) Amúgy meg szerintem jól is mutatna a pakliban, a sok "hosszúautó" között.

Az Aston-nal is nagyon egyetértek. Ford GT viszont nagyon kellene a sportautók közé (vagy a mégújabb  Ford spori, amiről képet mindjárt csatolok.)

 

Szerintem egyébként lassan 2 pakli is "érik". Aprópopó, akkor még nem is beszéltünk a hátlapokról. Asszem a minta egyértelmű (remélem, nem jogvédett...) De a szín-nevezéktanba új-színű hátlapokat kell behozni. Narancs ? De ha nem akartok politizálni, akkor Chagall-kék (már-már lilás kék), türkiz, mustár javaslataim vannak.

 

Nagyon jópofa a cartooning, (és figyeltem annak idején a pályázatnál is), de szerintem nem adja vissza az akkori "kézimunkás" grafika hangulatát. Márpedig az újnak, pontosan olyannak kell lennie !!! Ezért kérdeztem még korábban, hogy ki lehetett anno az elkövető.

 

A gyerekkori legjobb barátom festőművész lett (és annak idején még nagyon érdekelték a jármű-grafikák), de mostanában nem beszéltem vele. Komolyan el tudnám képzelni az ő stílusában.

Eddig én 1 lapot (lapra valót) rajzoltam meg (kb. 1,5-2 éve)... Ez meg talán túl "hand-made" lett).

 

Inkább a következő hsz-ba csatolok képeket, meg linkeket (szerintem Ti is "képesíthetnétek" a leírt elképzeléseket).

Na hadd szóljon ! ....

 

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (186)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 186

Jó Reggelt!

Szép napra virradtunk!

Ádi nagyon jól összeszedte a dolgokat

Én mégis 2 márkához/modellhez ragaszkodnék

 

USA: (itt az egyik)

a Lincoln , azon belül a Zephyr  :) aki nem látta, nézze meg, szerintem illik ide

 

FRA: Teljesen rendben van

 

GER: Szintén

 

ITA: Szintén

 

JPN: Jó ez is, de én még titokban szorítok az EVO X-nek :)

 

SPORT: (itt a másik)

Mercedes :)

az angolból szerintem az Aston, az talán sportosabb verdákat dob össze

 

ennyi lett volna

Köszönöm a szót ! :)

Előzmény: ÁdidiGaga (185)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.28 0 0 185
csak összegzésképpen:

USA:
Chrysler 300C V8 Hemi
Ford
Cadillac
Chevrolet

F:
Citroen
Peugeot
Renault
Matra M.72

D:
Audi
BMW
Opel
Volkswagen

I:
Alfa Romeo
Fiat
Lancia
Maserati Quattroporte

J:
Honda
Mazda RX-8
Suzuki Swift 1.3
Toyota

Sport:
exóta - Königsegg
német - Mercedes vagy Audi R8
olasz - Ferrari - mi más? :-)
angol - Aston Martin/Jaguar/TVR/Lotus
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.28 0 0 184
sziasztok!

először is köszönet Hammernek az "autókvartett-like" képcsinálás receptjéért!
(bár szerintem ő is tudta a frankót:
ha eltitkolná a módszert,csinálhatná ő az egész paklit! :-DDD

az elhangzott szereplőkről annyit,hogy nem 1 és nem is 2 tökéletesen egyezik az én
jelöltjeimmel,de én maradnék következetes: előbb a márkák! ;-)
(persze itt-ott azért muszáj "felfednem a lapjaimat" -indoklásképp! ;-)

F: Citroen,Peugeot,Renault,Matra
nem rosszak hammer segédmotorautós jelöltjei,de nekem valamiért ez a Matra autószerűbb ezeknél... (asszem ez is megvan vagy 20 lóerős! :-)

I:Alfa,Fiat,Lancia,Maserati

USA:
ugye adott 3 gyártó, a Chrysler,a Ford és a GM
a C. 3 márkája közül a Plymouth gyak.nem létezik

a F.-hoz tartozók közül a Mercury ilyen "teszthalott", marad a Lincoln és a Ford

a GM márkák mindegyike viszonylag produktív,talán a Buick nem nagyon hallat magáról.

ez alapján én az 1. Chrysler Co, 1 Ford Co. és 2 GM Co. felállást javasolnám,

márka szerint a C-től először a legproduktívabb Dodge-re gondoltam, aztán beugrott mégis egy Chrysler-típus: 300C V8 Hemi - szerintem ez nagyon idevaló lenne!

A Ford-tól én egy Ford-ot javasolnék, a GM 2 képviselője az elmaradhatatlan Cadillac és a legnépszerűbb ,amellett Mo-on a Deawoo révén is ismert Chevrolet lenne - egyenlőre típusok nélkül.

D:
a németek közül az Audi kell - nagyon példaszerű,hogy marketinggel a középszerű gyártóból presztízsmárka lett!
BMW szintén kellene,
ők meg évtizedek óta őszintén nyomják,semmi miniautó meg városi szecska, a dízel-konjuktúrának sem feküdtek le,a felvásárolt márkákat (Mini,Rolls-Royce) szépen
gondozzák,amellett nálunk is kultusza van a márkának.
az Opel kell, nagyon német és nálunk is elterjedt/népszerű
(egyébként tényleg színesítené a négyest,ha valamelyik OPC-t tennénk be,jól példázza a fejlődést,pár éve a sport-Opel még a vicc szinonímája volt :-)

és hát akkor verekedés a 4. német helyért,ebben várom a véleményeket:
a Ford-hoz én őszintén szólva nem ragaszkodom,karakteres képviselőjük se lenne,a Focus 2 nekem az 1. utánérzése, inkább kárpótolnám őket egy német egyterű helyezéssel,mondjuk a C-Max pl...
a Mercedes szintén vegyes érzés, valamikor kihagyhatatlan lett volna, most nekem
úgy tűnik,nincs akkora nimbusza már Mo-on,illetve nehezen találok olyan Merci-személyautót,ami a kártyánkba illene, esetleg az új C-osztály?
(ha kimaradna,itt is kompenzálhatnánk a sportkocsiknál pl..)
a Volkswagen - bár a konszernt már az audi képviseli - megintcsak "nagyon magyaros" márka, nálam ő lenne a 4. befutó!

J:
a japánoknál a Suzuki Swift fix,nézzük a többit:
lenne megint egy konkrét jelöltem ,amit nehezen hagynék ki: Mazda RX-8!
utolsó Wankel-mohikán és már nem is sportkocsi (RX-7),hanem jó kis GT,szerintem idevág keményen! ;-)
innen szabad a vásár, a Subaru - mint másik sajátos motorépítész cég a Mazda mellett- már sok lenne, a Nissan meg elég jellegtelen...
én a világ legunalmasabb gyártója Toyotát ,meg a Hondát tenném be - hogy kis cég is legyen.
a Mitsubishi megintcsak olyan,hogy az EVO szerintem túlzás ide,mást meg nem nagyon tudnak felmutatni...

sportautóknál asszem kéne 1 egzóta (Spyker v, Königsegg) kellene 1 angol kárpótlásképp nekik ; aztán ugye olasz nem maradhat ki , a maradék 4. hely
német lenne
(így kimarad a kicsit más stílusú amerikai sportkocsigyártás , a japánok meg
a 350Z-n kívül amúgy sem nagyon tolonganak semmivel errefelé!)

na üdv,holnap folyt.köv!

LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 183

Hammer, kösz, megnéztem

Szóba jöhet ez is, gyűlnek a francia javaslatok

Előzmény: Hammer (182)
Hammer Creative Commons License 2007.08.27 0 0 182
nem titok: cartooning

negyedik franciának esetleg lehetne valemelyik törpegyártó autója: Ligier, Axiam ilyesmi
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (180)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 181

Kicsit módosítottam az esetleges paklimon:  Hozzátettem, kivontam :)

 

FRA: Citroen C4

         Peugeot 207

 

GER: Opel Astra OPC

         VW Golf GT

         Ford Focus ST

 

ITA: Fiat Punto Multijet

       Lancia Delta

       Alfa Romeo Brera

       Maserati Quattroporte

 

JPN: Toyota Auris

        Suzuki Swift ( Nissan Sentra helyett)

        Mitsubishi Lancer EVO X ( a Lexus duóval együtt a Mazdák helyett)

        Lexus IS-F

        Lexus LS-600

 

USA: Lincoln Zephyr  ( Chevrolet-k helyett)

         Chrysler Sebring

         Pontiac G5

 

GBR: MG X80 ( Rover 75 helyett)

 

Közép-kelet EU: Skoda Octavia RS

                           Lada C

 

SPORT: BMW Z4 M-Coupe ( Porsche Carrera GT helyett)

 

KOR (Hammer verdáit figyelembe véve)

         Hyundai Sonata

         Chevrolet Lacetti

 

SUV: Nissan Quasqai

         BMW X5

         Subaru Tribeca

         Bentley 4X4 SUV

 

erre kérnék véleményeket

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (180)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.27 0 0 180

Üdv mindenkinek!

Az elmúlt két napban azt hittem, leáll a téma :) szerencsére nem

Ádi ötleteire:

A Suzuki ( mint legtöbbet kaszáló gyártó Mo-n) szükséges valóban.

A kis Matra is jöhet, ha megegyezünk.

 

Én a hajdani ötleteimben arra gondoltam, hogy egy gyártónak csak egy modellje szerepeljen, mint a sárgahátú sorozatban (kivéve a Nissan-t). Így igyekeztem összeállítani a javaslatom is....

Ádi, írtad, hogy vannak ötleteid: akkor halljuk, mi figyelünk :D

 

Hammernek írnám

Megnéztem a pályázatodat (hvtm) és az átrajzolási mód felkeltette az érdeklődésemet. :) Na, azt hogy a hosszú sípszóba kell csinálni? Ha családi titok, nem kell kiadnod :)

Előzmény: ÁdidiGaga (179)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.27 0 0 179
...így már muszáj folytatnom! :-)

tehát:

az egyetlen kiegyensúlyozott mezőny az olaszoké:
Alfa Romeo
Fiat
Lancia
Maserati (Quattroporte)

túlkínálat van,azaz valaki kimarad az alábbi 3-nál:

USA
Chrysler
Chrysler
Dodge
Plymouth
Ford
Ford
Mercury
Lincoln
GM
Buick
Cadillac
Chevrolet
Pontiac

Németország
Audi
BMW
Ford
Mercedes-Benz
Opel
Volkswagen

Japán
Honda
Mazda
Mitsubishi
Nissan
Subaru
Suzuki - na itt áljunk meg 1 szóra: szerintem az új Swift 1.3 piros ötajtós nélkül nem autóskártya az autóskártya... :-)
Toyota

és akkor elérkeztünk a franciákhoz és az ő 4. márkájuk kérdéséhez...
LodoWico nagyon jól látja, hammer ötlete mellett - ti: a Peugeot/Citroen/Renault hármas valamelyike 2x szerepelne - 2 lehetőség marad:
vagy a Venturi sportkocsi lesz a 4. , vagy valamelyik feledésbe merült francia márka (Panhard,Simca,Matra,Talbot) kerül be negyediknek egy régebbi modeljével (pl. Matra-Simca Bagheera) évszámmegjelöléssel. Ezek újjáéledéséről ugyan évek óta megy a pletyka,de komolyan mondom,ha legalább 1 skicc lenne műszaki adatok nélkül,már tenném is bele néhány általános szöveges sorral a paraméterek helyén,sőt így lehetne belőle egy "új Apal Corsa"!!!! :-DDDD

először a "régebbi modellt negyediknek" híve voltam,aztán rájöttem,hogy nem is rossz ötlet a Venturi: uis a sportkocsiknál öldöklés lesz a 4 db helyért,vagyis valszeg a Venturi kimarad. Akkor meg mér'ne kerülhetne be saját országához...
a régi kék hátúban (60-as évek,teherautók is vannak benne...) pl. 2 Ferrari szerepelt,
egy pályaversenyautó a sportkocsiknál és egy "mezei 250 GTO" :-) az olaszoknál, vagy a sárgahátúban is a Lambo Espada volt a 4.olasz!

egyébként a Marcinak vett pakliban is 1 Venturi Fetish van ,csak ott nem írják (mindössze LE és km/h van megadva) hogy elektromos a verda! :-o

van viszont a Matra-nak egy pár éves és asszem manapság sorozatgyártásba kerülő miniautója,az M.72 - megintcsak mellesleg ez is szerepel,mint francia a most vett pakliban! :-)
esetleg a francia négyes színfoltjának milyen lenne???:

Előzmény: ÁdidiGaga (178)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.27 0 0 178
de jó,hogy még1x leírtam szinte ugyanazt! :-DDDDDDDD
bocs,ismétlés a tudás.... :-p
Előzmény: ÁdidiGaga (177)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.27 0 0 177
Sziasztok!

legutóbbi hsz-om után közvetlenül pont a rendszerezésről írtam egy újabbaz,ami kb. 75%-os készültségnél elszállt :-(
most újra megírom,de azt hittem,azért hétvégén lesz 1-2 újabb hsz., hovatovább "építő javaslat",de sajnos nem :-(
no mindegy,szóval a rendszerezés:

asszem az áttekinthetőség és a összevissza kapkodás elkerülése érdekében be kéne tartani a fokozatosság elvét,azaz először a 10 kategóriát kellene lefixálni.
utána a márkákat,ezután a típusokat majd a változatot (motor,esetleg felszereltség) illetve ha a tényleges kártyalapok megtervezéséig is elfajulna a dolog,akkor a verda színét is! ;-)

ja,és a járműtípus-jellegű négyeseknél a márkát még megelőzné az ország,ilyenformán pl. sportkocsik - legyen benne mondjuk 1 angol,1 japán,1 német stb... és aztán a márka...

a jelenlegi helyzet az,hogy szerintem a következő kategóriákat
-amerikai (USA)
-francia (F)
-német (D)
-olasz (I)
-japán (J)
és a sportkocsikat már véglegesnek tekinthetjük,ezeknél elkezdődhetne a márkák (illetve a sportkocsiknál az országok) megvitatása!

(a koreai,ex-kgst,egyterű és SUV kategóriák még csak javaslatok,várom a véleményeket ezekre!)

legközelebb kicsit belemélyednénk abba,mik közül is lehet válogatni,illetve erről-arról
nekem is lenne határozott véleményem! ;-)


Előzmény: LodoWico GAZ-24 (175)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 176

egy ötlet:

A sportkocsiknál kutassuk fel a legszebb/ dizájnosabb/kedveltebb ( műszaki adatok mellékesek egyelőre)/ és a legviszonylag újabb verdákat

 NEM MONDTAM SEMMI ÚJAT! :)

                                                 

                                                 

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (175)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.25 0 0 175
A rendszerezés a lényeg, várjuk a folyt köv-öt :)
Előzmény: ÁdidiGaga (174)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.24 0 0 174
....folyt köv...
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (171)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.24 0 0 173
Jóestét a szerkesztőtársaknak! ;-)

először is LodoWico-nak:
figyuzz, kistesa', semmiért nem kell elnézést kérned,pláne nem hülyeségért,mivel hogy nem is volt ilyen....
max. kétértelműen fogalmaztál az általam javasolt SUV kategória létjogosultságát illetően,de összvissz ennyi...
A Lacetti szárnazását eltéveszteni nem is olyan nehéz, ellenben mondtál korábban egy olyan ötletet, amiről -bár nemrég még vitattam -azóta már teljesen meggyőztem magam! :-)

Ha nem bánjátok,a kapkodás és áttekinthetetlenség elkerülésére javasolnék egy szerkesztési metódust:
- először határozzuk meg a kategóriákat
-utána a márkát ( járműkategóriáknál még ezt megelőzheti az ország,pl: sportkocsik - angol/olasz/stb... sportkocsik, és utána jöhetnek ezeken belül a márkák...
- utána jöhetnek a típusok
-aztán legvégén elcsemegézhetünk ,hogy melyik motor "kerüljön bele"...

természetesen lehet átfedés,
pl. most is ott tartunk,hogy a kategóriák felét
-USA
-F
-D
-I
-J
-sport - már nyugodtan kőbe véshetjük, azaz ezeknél agyalhatunk lassan a márkákon,
a többi kategoár egyenlőre nyitott, hátha jönnek még ötletek és észrevételek...

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (171)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 172
Ha nem jó a Venturi, akkor szerintem be kell érnünk egy '82-es Matra Murenával vagy egy Talbot Solarával
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (171)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.24 0 0 171
Teljesen igazad van, minden hülyeségemért elnézést kérek
Előzmény: ÁdidiGaga (170)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.24 0 0 170
jóestét!

összeállítanám a kategóriákat a mai hsz-ok alapján:

1. USA (LodoWico: a Lacetti Daewoo-leszármazott, max.a koreaiaknál jöhet szóba!)
2. F (a Citroen/Peugeot/Renault mellett nem lesz könnyű 4. autót találni, főleg személyautót nem! nincs már Bugatti EB112,a Simca,Matra halott! :-( L: a Venturi francia,csak inkább a sportkocsik közt a helye!
3. D
4. I
5. ex-KGST (a szovjet személyautógyártás csökevénye is ide tartozna.!) by hammer
6. ROC by hammer
7. J

azaz 7. ország,mint a kékhátúban!

F1 elvetve,igaza van L-nak,nem reprezentatív minta!
WRC szintén!

8. Sportkocsik

9. egyterűek

10. SUV?!
LodoWico: nem értelek, 1x tetszik,máskor nem érted,miért erőltetem a kategóriát...
tényleg: erőltetem?
uis nekem sem jönnek be ezek a dögök,de szerintem megkerülhetetlen elemei a mai autóiparnak.
a cayenne-t, a tuareg-et direkt nem írtam (az audi q7-tel együtt),ezek túl nagyok szerintem egy alapvetően személyautós kártyába inkább a CR-V,X3 méretű gépek illenek...
de tőlem lehetne "felműanyagozott oldalú,megemelt 4x4 kombi" kategória is ,az még személyautósabb (Alfa Crosswagon, audi allroad,Subaru outback,Volvo V70 CrossCountry)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 169
Lehet, hogy hülyeséget kérdeztem megint, nem nagyon tudtam behatárolni a SUV fogalmat, amúgy erre gondoltam.
Előzmény: ÁdidiGaga (168)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.23 0 0 168
Nemtom jól értelek-e,az a kérdésed, hogy miért legyen szerintem ilyen kategória a kártyában?
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (167)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 167

Ezek nagyon  jók csak annyit nem értek , hogy miért lényeg a SUV

ide ilyesmiket gondoltam volna mint Mitsubishi Pajero, Porsche Cayenne, Ssang Yong Rexton, VW Tuareg többek között

Előzmény: ÁdidiGaga (165)
LodoWico GAZ-24 Creative Commons License 2007.08.23 0 0 166

 Remek :D

Ha fejlemények vagy újítások vannak, üvöltsetek, minél jobban ki szeretném venni a részem a melóból.....

Baj van a Lada C-vel

Minden adat megvan róla, kivéve a teljesítménye, az pedig kellene.....

Előzmény: ÁdidiGaga (164)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.23 0 0 165
most néztem utána, nem is SUV-ra ,
hanem crossover-SUV-ra gondoltam,
amikor azt hittem,hogy SUV-ra gondolok! :-D

néhány jelölt:
Honda CR-V
BMW X3,X5
Mitsubishi Outlander
Nissan Quasqai
Subaru Tribeca

Előzmény: LodoWico GAZ-24 (163)
ÁdidiGaga Creative Commons License 2007.08.23 0 0 164
Mi az hogy...
..már rég dolgozunk! ;-)
Előzmény: LodoWico GAZ-24 (163)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!