Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

levelesbeka Creative Commons License 2013.09.26 0 0 264

Ja, még egy kérdés. Két kulcs volt hozzá. Egyik irányítós, a másik nem. A nem irányítósat letiltotta az autó. Valamiért nem tudjuk kinyitni vele az ajtót. Az érdekes az benne, hogy az autó viszont indul vele. Ezzel lehet valamit kezdeni?

levelesbeka Creative Commons License 2013.09.26 0 0 263

Sziasztok!

 

1.6-os 2004-es C-max-nál jónak számít a 6.3l-es fogyasztás? Egyáltalán hihetek annak, amit az autó kijelzője ír? A másik kérdésem pedig, hogy a rádión hogy tudom beállítani a pontos időt?

krisztaszalai Creative Commons License 2013.09.25 0 0 262

Szia!

 

Köszönöm. Most azonnal meg is csináltam. :-) Rengeteg időt megspóroltál nekem. Köszönöm. A képen az van amit kivettem.

Előzmény: vjano (261)
vjano Creative Commons License 2013.09.25 0 0 261

 

Remélem látszik: az ábrán a 109-es, 20A

Előzmény: krisztaszalai (260)
krisztaszalai Creative Commons License 2013.09.25 0 0 260

Sziasztok!

 

Egy 2008-as Ford Focus C-max-om van. Már a modellfrissített. Használtam vettem kereskedőnél 2 éve, nem adtak végül szervíz könyvet, meg könyvet sem.  Nem müködik pár hete az első szivargyújtó. Nem szivarozok, de GPS van. :-)  Nem tudja valaki melyik biztosítékot kell kicserélnem?  Kihuzogattam párat , de nem volt hibás köztük.

 

Nagyon örülnék ha valaki tudná. :-)

 

Kriszti

ckerti Creative Commons License 2013.09.07 0 0 259

Megoldódott már ne kapkodjatok :-)

Előzmény: ckerti (257)
garili Creative Commons License 2013.09.07 0 0 258

Kedves wongkok úgy látom benne vagy ebbe a témába nekem is jó lenne egy magyarosítás a naviba Blaupunkt Fx kicsit szájbarágósan ha elmagyaráznád hálás lennék illetve más rendszert tudok-e feltenni amit kezel a navi és magyar menüs.Előre is köszönöm a segítséged illetve mindenkiét.

Előzmény: wongkok (255)
ckerti Creative Commons License 2013.08.11 0 0 257

Sziasztok!

Adott egy 2008-as C-Max gyári SD kártyás navival ami viszont kizárólag DEMO módban navigál ( azaz a célpont megadása után "berepüli" az útvonalat hibátlanul, de nem érdekli, hogy az autó valójában hol tart).

A GPS antenna jó, ha nem kell navigálnia, hibátlanul mutatja a kocsi helyzetét a térképen.

Leírás nincs hozzá, de szerintem ez csak egy beállítás lehet.

Tud valaki segíteni, kezelési leírással, akár csak az adott beállítás leírásával?

Előre is köszönöm!

domos1976 Creative Commons License 2013.07.29 0 0 256

Diesel autót ne vegyél, sok vele a gond. A gázolaj traktorba való

Előzmény: Mukisrác (251)
wongkok Creative Commons License 2013.07.18 0 0 255

igy olvashatóbb:

'cryptnav cfg voice voice.sys' -ben

ez a hang.

 

a szöveg pedig a 'cryptnav cfg  tima ' könyvárban van

ez egy kicsit bonyolultabb... De talán van egy egyszerübb megoldás:

szerintem elég a 'hu_hu.etx' file-t átnevezned 'de_de.etx' -re -ezt viszont még nem teszteltem, de kipróbálom majd.

Előzmény: A.P.A (252)
wongkok Creative Commons License 2013.07.18 0 0 254

Szia,

 

Blaupunkt FX ?

Te is meg tudod csinálni! Ha nem segitek neked, feltéve ha Bpesti vagy.
A kártyán kell átirni egy file-t.
cryptnavcfgvoicevoice.sys -ben
a [Default] értéket kell megváltoztatni az 'U' -ban van a magyar.

[Default]
[_ u_ 01 m]

Előzmény: simoneva1978 (253)
simoneva1978 Creative Commons License 2013.06.24 0 0 253

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni tőletek. Van egy Ford Galaxy 2009 évjáratú autóm. A navigációs rendszerhez megvan az sd kártya csak németnyelvű. Nagyon minimális német nyelvtudás miatt szeretném a magyarosítást megszerezni.Valaki tud valami okosat hogy hol nézzem vagy kinél érdeklődjek. Természetessen az ár sem mindegy.

Köszönöm válaszaitokat előre is.

Éva

A.P.A Creative Commons License 2013.04.07 0 0 252

Sziasztok !

 

Tegnap én is beléptem a C-Max gazdik táborába. 1.6 100le 2006os sérülés mentes, magyar 86ekm-el.

 

2 gondom van a vezető zárját babrálták az elöző tulajnál, kik kellene cserélni és a kalaptartót is cserélni kell.

 

A kérdés az volna, hogy a vezető ajtó zárat lehet külön cserélni ? Vagy csak szettben ?

 

 

Mukisrác Creative Commons License 2012.09.22 0 0 251
Sziasztok!
Most készülünk egy 2006os dizel C-max vásárlására, és azután érdeklődnék hogy tudnátok e ajánlani Budapesten egy szerelőt aki jártas ebben típusban és esetleg hajlandó lenne eljonni velünk megnézni néhány autót, persze megfelelő díjazás ellenében. Ellathatnatok néhány hasznos tanáccsal is, nagyon megkoszonnem.
Előre is köszönöm a segítséget.
Üdv
T.Noémi Creative Commons License 2012.09.03 0 0 250

Ezer köszönet!!! :) Megpróbálkozunk vele!

 

Bad cat Creative Commons License 2012.08.30 0 0 249
Bad cat Creative Commons License 2012.08.30 0 0 248
Bad cat Creative Commons License 2012.08.30 0 0 247

Kell vásárolni egy sd kártya 4gb elég és le kell tölteni egy gps softwer pl igo8 vagy sygic amék nagyon jók a fordokbol magnókba.A neten lehet letölteni az Igo8 csak nem az android verzió mert az a mobilokra való.És enyi az egész.

T.Noémi Creative Commons License 2012.08.30 0 0 246

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek! 2 hete vettünk egy Ford C MAX-ot (2009. gyártmányú), amiben beépített GPS van. De sajnos az SD kártya nem volt benne, ezért használhatatlan a GPS... Ford kereskedésben 79.000ft (kicsit sokkalom) Esetleg tipp avgy ötlet, hogy hogyan tudnék szerezni bele??? Előre is köszönöm a segítséget!!!
Amugy nagy szerelem ez az autó!!! :)

blaze73 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 245

Kedves Ford társak,


Egy szolgálati közlemény, nem spam - vegyétek, vigyétek :)

 

Eladó 2 db. 195/65 15 Barum Bravuris 2 nyári abroncs.
Kiváló sérülésmentes állapotban, 4.5mm profilmélység !!!

 

Most új ára 18 Ezer Forint per darab, a kettő 10.000 Ft mindössze.

 

Igény esetén postázás is megoldható, személyes átvétel : Budapest, Budaörs, Diósd, Érd, Törökbálint zónákban.

 

Kiemelkedő ár/érték arány - Biztonságos, megbízható abroncsok
Kitűnő száraz felületen - Rövidebb fékút - Megnövelt aquaplanning védelem - Hosszabb abroncs élettartam

 

 

 

PPJL Creative Commons License 2012.07.31 0 0 244

Helló!

Össze-vissza irkálok , ugye, de ezt a bejegyzésedet nem láttam, figyelmetlen voltam, bocsánat, DE: olyan gyors kocsit, mint a dízel C-max (turbós) háááát, nem tudom benzinesben milyet találnál. Én hosszú évek óta vezetek mindenféle autót, de lehet, hogy turbós benzinest kellene kipróbálnom, de ez a C-max nagyon megy - ma egy ...na, jobb, ha nem adom ki magam, szóval nagyon megy a 2.0 tdci motoros gép. ÉS, kevesebb anyagot fogyaszt, mint a korábbi 1.6-os benzinesem, ne félj tőle, próbáld ki. Én akkor szerettem bele, amikor négyesből 60-nál odalépett a srác és úgy gyorsult 160-ig, hogy párom beleszorult az ülésbe. Mostanában is azzal hozom rá a frászt, hogy 30-al ballagva odalépek - ahol persze lehet - és 120-ra nyomom 3--ban egy rövidke pillanat alatt. Szóval - nekem ez a motor adta meg, amire évek óta vártam: erős, gyors, normál fogyasztású, hatalmas nyomatékkal - én beleszerettem ( és ha keveselném az eredeti adatait- chiptuning)! Sok szerencsét a kereséshez - nekem 4 hétbe került a választás! Üdv - P....

Előzmény: Dekko (243)
Dekko Creative Commons License 2012.07.24 0 0 243

Semmi probléma ez is segítség a számomra.

Előzőleg jól beleválasztottam az autómmal, így most sokkal körültekintőbben indulok neki egy autóvásárlással kapcsolatban.

Egyre jobban érdekel a dieseles típus, bár nem szeretem őket a benzines robbanékonyságához mérve, a diesel lassabb, számomra nem olyan sportos, viszont már számomra sem az a lényeg hogy milyen is lesz az autó, csak keveset fogyasszon, és legyen még így is minden szempontból rugalmas. és a C-max nekem elég rugalmasnak tűnik :)

Előzmény: PPJL (242)
PPJL Creative Commons License 2012.07.23 0 0 242

Bocs, írtam cca.: 100 sort, küldéskor eltünt, nincs lekierőm újraírni, annyit a dologról, én "fordista" lettem az utóbbi 4 évben, elégedett vagyok a kasznikkal, motorokkal, gumikkal, javítani csak vízpumpa, féktárcsa, kuplung, akksi, olajcsere! A C-max szuper, első dízel kocsim, de nagyon élvezem, üdv -P...

Előzmény: Dekko (241)
Dekko Creative Commons License 2012.07.23 0 0 241

Helló.

 

Köszönöm a válaszod! Segített ez is kicsit.

Igazából érdekelne még az is hogy milyen a szervizelése a kocsinak? Mennyi bajod volt ezidáig vele? Gondolom az alap szűrők cseréje megoldva, alapanyag mennyire reálisan beszerezhető? Saját belátásod szerint ha szervizeltetni kell milyenek az esélyei a gépnek? :) igazából fenntartásiköltségre gondolok... Volt már vele valami komolyabb problémád? Rohadás? Rozsdásodás? Kopás nyikorgás? Cseréje valaminek?

 

Üdv 

Előzmény: PPJL (240)
PPJL Creative Commons License 2012.07.21 0 0 240

Helló!

Valahol a neten található több oldal is, ami a használt autók vásárlásához ad tanácsot, sajnos én már eldobtam a linkeket, de megtalálható,. az biztos - és nagyon alaposan kitárgyalják - talán túl alaposan is - a megnézendőket! Én az M3-as mellett, a külső Fóti úton lévő kereskedésekben néztem körül, a mi gépünk több volt, mint 2 mill-, de nem volt még négy éves sem, meg dízel, 2 Tdci motorral szerelve - hát nagyon bejött, eltekintve néhány szubjektív dologtól, de megszoktuk, megszerettük. Bevallom, nehezen állom meg, hogy ne nyomjam, mert úgy gyorsul (turbó!), hogy vigyázni kell a kormánnyal, mert elszabadul könnyen (kitörhet oldalra gyorsítás közben!). Mi megnéztünk vagy 500 hirdetést, több jó oldal is van, megfelelő keresőszavakkal, mi árra, dízelre, klímára, korra hegyeztük ki, persze a futásteljesítmény is szempont volt. Eddig nem bántuk meg, mostmár hozzászoktam - azt hiszem - és a fogyasztása is nagyon jó nekünk, állandó aut klímával. Ja, az árba beleszámíttattuk a vonóhorog szerelést horoggal, vizsgát persze mi fizettük. Sok szerencsét!

Előzmény: Dekko (239)
Dekko Creative Commons License 2012.07.20 0 0 239

Helló.

 

Én érdeklődő volnék ezen a téren.

Olvasva a legutolsó topickot jó döntést hoztam az ügyben hogy ilyen kocsit akarok venni.

Kérdés, hogy mire vigyázzak ilyen autó vásárlásánál, érték 1,5 milla környékén 2 millát nem érheti el.

2006-os évjárat a minimum még a 2005 10 havi belefér azért.

Keveset futott és alacsony co kibocsájtás...

Mikre figyeljek? van esetleg ilyen tanács? Vonóhorog nekem fontos lenne.

Tanácsokat várok, ha valakinek van ossza meg velem.

Köszönöm előre is:) És persze jöhetnek beszámolók is ki miéárt szereti az autóját?

Köszönöm előre is üdv Dekko

PPJL Creative Commons License 2012.07.16 0 0 238

Ja, még annyit, én egy 2.0 Tdci gépet használok, amióta megven, élvezem a vezetést újra - már öreg csóka vagyok, kicsit meguntam a veszkődést a sok ...-vel a közlekedésben - na, ezzel a géppel lehet haladni, nekem jól fogyaszt, teljes klímahasználattal és főleg városi terepen nyomva, de országúton még jobb, a 7-et alig éri el. Jól vezethető, jó az ülése, de azért vannak hiányosságai, az új kiadásnak már a profilja is szép, nem olyan ostoba felpúposított, mint ez. De akkor is igen fájintos gép, vontatáshoz annyira bejött, hogy lassan vontani is újra szeretni fogok. Na, jó utat C-maxosok!! P...

PPJL Creative Commons License 2012.07.16 0 0 237

Üdv minden Ford C-maxos topictársnak!
Mi van, semmi érdekes, semmi kérdés, semmi válasz, hagyjuk meghalni a topikot? Hol vagytok aktívan jelen, hogy követni lehessen a napi problémákat, ötleteket? Remélem, azért egy ilyen jól kezelhető topikot nem dobtok az enyészetbe!? Na, üdv - P....

PPJL Creative Commons License 2012.03.11 0 0 236

Üdv mindenkinek!

Egy hónapja használom a 2008-as évjáratú C-max 2.0 TDCi gépet, vannak szubjektív kifogásaim (kicsi a csomagtér, a kocsi sem nagy, a belső tér is szűkebb, mint az előző autóm, de a motor, az valami lenyűgöző, úgy megy, mint egy rakéta, nem is igazán hajtom meg sehol, de nagyon gyors és erős, vontatás miatt vettük. A kisebb programozási problémáktól eltekintve - megoldódott - elégedett vagyok, de egy nagy gondom van - az audió egység bluetoth-os és viszi is a Samsung Galaxy Minit, de amikor hívást fejezek be, hol visszakapcsol, hol nem és ha nem, olyankor úgy néz ki, mintha számolná tovább a beszélgetési időt, és azt írja ki, Call missed és Microphone muted, és semmit se vesz figyelembe, se a kikapcsolást, se CD, se Aux in, se semmi parancsot, mintha lefagyott volna és csak úgy lehet bekapcsolni újra, ha leállítom a motort és újraindítom - nem elég csak a gyújtást ráadni. Na, erre van-e valakinek ötlete? Köszönet, ha válaszoltok - üdv-PPJL

blaze73 Creative Commons License 2012.01.04 0 0 235

2006-os 1.6 tdci ghia DPF (80kw) autóba keresek EGR szelepet ... valaki ?

az enyém dec27-én megadta magát.... :(

 

Előzmény: KODI (234)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!