Keresés

Részletes keresés

VKOrsi Creative Commons License 2008.06.15 0 0 791
köszi :)
meggylét forraltam be, abból főztem pudingot :)

az eldobhatókat én se szeretem, de egy habzsákot elmosni - nálam - tuti sokkal kevésbé környezetbarátabb ;)
Előzmény: ribizli (790)
ribizli Creative Commons License 2008.06.15 0 0 790
Ó, nagyon helyes lett!
Remélhetőleg az ünnepelt is értékeli. :)
Mivel pirosítottad végül a krémet?

Nem szeretem az eldobható dolgokat, mert nem környezetbarátak...
ribizli
Előzmény: VKOrsi (788)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.15 0 0 789
köszönöm, felírom.

no, a másik kérdésem pont ez lett volna. Hogy az én piskótareceptjeim, ha sikerülnek, habkönnyűek, még kettévágni is nehéz őket.
Ezek szerint formatortákhoz akkor jobb, ha nehezebb piskótákat süt eleve az ember.
Előzmény: Lucilla (787)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.15 0 0 788
semmi tippem... nekem a fackelman eldobhatós van, azzal teljesen jól meg a sablé, én minden héten sütöm. (blogoltam is róla :) :))

****

no, elkészült a mű :)
vegyétek figyelembe, hogy soha életemben ilyet még nem csináltam. A hibáit én is látom.
Végül nem marcipán került rá, mert azt nem lehet szétmaszatolni, hanem "krém"
a torta a csokit leszámítva tejmentes (abban tuti van valami tejszármazék szerintem, bár 75%os étcsoki).
(nekem tetszik, minden hibájával együtt.)

tadaaaaaaam:


Előzmény: ribizli (786)
Lucilla Creative Commons License 2008.06.15 0 0 787
Orsi,
van nekem egy olyan piskótareceptem, ami sosem esik össze, nem kell benne a tojást szétválasztani, próbáld meg, hátha sikerült.

3 tojást 2-3 evőkanál forró vízzel keverőgéppel (magas fokozaton) legalább egy percig habosra keversz, ehhez 150 gramm cukrot teszel, és tovább kevered 2 percig, ebbe jön 150 gramm liszt (lehet egy része keményítő is) 1 teáskanál sütőporral elvegyítve. Formába öntöd és kisütöd. Bármennyi tojással meg lehet csinálni (tojásonként 50 gramm cukor és liszt kell bele). Nekem ez még sosem esett össze. Nem lesz olyan nagyon puha, mint a széjjelválasztós piskóta, de tortához, főleg, ha formázni akarod, még jobb is.
Előzmény: VKOrsi (782)
ribizli Creative Commons License 2008.06.15 0 0 786
Tanácsot kérek!
Eddig kb. 3x próbáltam habzsákkal dolgozni, katasztrófa lett a vége.
A tészta (sablé pl.) nem akart kijönni, de rettentően "izzadt", az egész zsákon folyt ki a zsiradék; erőteljesebb nyomásra a csőr felett és a zsák varrása mentén szökött; nem tudtam el/megszakítani a kiömlést.
Egy közepes méretű/árú Fackelmannom van, valami vászonszerű a zsák. Próbáltam már kibélelni uzsonnászacskóval, úgy nem lett minden csupa zsír, de a többi probléma maradt.

Kis zacskóba töltött tojásfehérjével vagy olvasztott csokival írókázni tudok, tehát nem vagyok totál analfabéta, és pont emiatt nem nagyon tudom elfogadni, hogy a habzsák nem megy.
Mit csinálok rosszul?
ribizli
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 785
Hogyan csinalod?
Előzmény: Vanessa_ (783)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 784
Lefagyasztotam oket - csinalok belole tolteleket: rummal, kakoaval meg iyesmivel fogom osszekutyulni, mint a puncs tortaban a kozepet. Lehet ket linzer lap koze. . .
Előzmény: VKOrsi (782)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.06.14 0 0 783
Nekem ilyenkor jön mentömegoldaskent a vajas piskota. Azt meg nem sikerult összeesetnem, mig a simaval mar megjartam joparszor magam is.
Előzmény: VKOrsi (782)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 782
na, akkor lehet, hogy holnap megpróbálom megint.
ezek kihűltek már, vésztartaléknak jó lesz.
Előzmény: ZsuR (781)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 781
Pontosan. . .a szivem szakadt meg. Nem az alapanyag miatt, egyik kolleganomnek igertem egy szulinapi meteres kalacsot. . .aztan nem ment,
Előzmény: VKOrsi (779)
ribizli Creative Commons License 2008.06.14 0 0 780
Nálunk a liszt minőségére szokás fogni, ha nem sikerül egy tészta - és ez nem is hülyeség (kenyérnél biztos tapasztaltad már).
Szóval ez is egy opció a felelős-kérdéshez. :)
ribizli
Előzmény: VKOrsi (779)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 779
pontosan....

(a legrémisztőbb, hogy a 3. adagot végig néztem a sütőben - nem nyitottam ajtót -. Feljött púposra, megállt és visszaesett a sütési idő végére... a felénél még álomszép magas volt....)
Előzmény: ZsuR (778)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 778
Esos-paras?
Előzmény: VKOrsi (777)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 777
mivel gyerektorta lesz, és ez csak a formatorta így nekem 3x2 tojásom bánta csak... de nem jövök rá min a gond.
biztos a hülye idő teszi :)
Előzmény: ZsuR (776)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 776
Jajj ne is mondd - par hete en is igy jartam - harom adag - 24 tojas - ment a szemetbe. . .eletemben igy el nem ronottam meg piskotat.
Előzmény: VKOrsi (775)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.14 0 0 775
sikerült 3 összeesett piskótát sütnöm...
ugyanazt a piskótát sütöm évek óta, eddig max. párszor rontottam el, erre most mind1iknek beesik a közepe.
Csak tudnám mi a fenét rontottam el.....

(a piskótarecept a nagyon klasszikus x tojás szétválasztva-x ek cukor- x ek liszt -sütőpor)

na, mind1, úgysem lesz nagy torta, és a krém ápol és eltakar, de ez most iszonyúan idegesít....
Vanessa_ Creative Commons License 2008.06.14 0 0 774
Egyszeru vizespiskota, amit 3 lapba vagtam. A legalso lapot vastadon megtöltöttem valodi eperlekvarral, majd ra egy sutilap, aztan egy tejszines puncspuding krem. amit megszortam kicsit aprora vagott eperrel, aztan ujra sutilap, majd puncskrem. körbehuztam tejszinhabbal, a tetejet is vekonyan bevontam meg vele, aztan jöhetett a tejszinhab perem, majd a vegen a közepere a sok fincsi eper. Erdemes egyebkent a tejszinhabperemet teljesen zartra csinalni, mert akkor az aprora vagott epret kisse meg lehet hinteni porcukorral, igy enged egy kis szirupos isteni eper izu levet. En ezt most kihagytam, leven, hogy nagy fogyokurazasban vagyok:) Bår a tortabol igy sem ettem, de megis ott volt a tudat, hogy: De ehetnek:D
Előzmény: ZsuR (773)
ZsuR Creative Commons License 2008.06.14 0 0 773
Mmmmm. . .. de jol nez ki! Nagyon szeretem. . .
Milyen a tortaja? Piskota?

Előzmény: Vanessa_ (772)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.06.13 0 0 772
Egy villamgyors es habkönnyu epertortacska:)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 771
Igen, ez valószínűleg így van, dolgozni biztos nem lehet vele utána, ezt láttam én is a bevonaton, de szerencsére már nem is kellett... meg azt is könnyen el tudom képzelni, hogy mondjuk egy túrókrém nem viselte volna ennyire jól ízileg a fagyást, mint a vajas-tejszínes. Azért nem kezdek hosszútávú kísérletekbe e téren, azt hiszem :))
Előzmény: Vanessa_ (768)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 770
a fagyasztásra a marcipán felhelyezése _előtt_ gondoltam.
amikor a vajas krémmel csak be van kenve.
(a fondantos bevonásnál írták ezt több helyen is, mert hogy akkor jobban lehet simogatni)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.06.10 0 0 769
IKEA rulez:)))))))  Csak, hogy kicsit hazabeszeljek:D
Előzmény: Törölt nick (766)
Vanessa_ Creative Commons License 2008.06.10 0 0 768
Nem vitatom, hogy nem lesz baja. Az az igazsag, hogy a marcipan összeteteletöl, es nagyobb mertekben pedig az alatta levö kremtöl fugg, hogy karosodik-e a bevonat. szerintem:) Viszont tarolni a melyhutöben nem jo marcipant, mert felengedes utan en, pl. nem tudtam vele dolgozni. Persze, mint mondtam ez lehet attol is, hogy itt mas az összetetele esetleg a marcipannak:)
Előzmény: Törölt nick (763)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 767
telefon :D
az mindig nálam van :D
Előzmény: Törölt nick (766)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 766
Hát lehet, hogy ez lesz :) születésnapomra kérek egy konyhai vekkert :))))
Előzmény: VKOrsi (765)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 765
ez a gyerek mindenféle bajokkal nem kicsit ismerős :)
én eljutottam oda, hogy _mindenhez_ órát állítok, amit meghatározott időre kell megcsinálni, mert égettem már feketére tésztát mert a két nagy épp behozott egy homokozónyi homokot, vagy főztem tésztát pépesre, mert épp valakinek valami iszonyú fontos volt :)
vekker :D az a tuti
Előzmény: Törölt nick (763)
VKOrsi Creative Commons License 2008.06.10 0 0 764
én videón láttam ilyen oszlopost, azt beleszúrták az alsó szintbe és kilógott és arra került a felső valami saját tányéron.
(de a sima emeletest is oszlopok tartják belül, vagyis a szinteket)
Előzmény: velilla (761)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 763
Nekem maradt már bent mélyhűtőben tortám - egyszerre többet csináltam, és gyorsan kellett hűlnie, aztán közbejött egy gyerek mindenféle bajokkal -, és először jól megijedtem, hogy a marcipán mit csinál. De aztán szépen kiengedett, abbahgyta az "izzadást", és nagyon szép lett a felülete, meg is lepődtem. Szerencsére az ízén sem rontott :) De gondolom ez krémtől is függ, meg nem is rendszeresítem a benthagyást, de bizony én sokszor pakolom a mélyhűtőbe, már csak azért is, mert általában csak oda fér... gyorsan megdermed, és mehet is a következő lépés. Ez sokszor nem elhanyagolható időnyereség :))
Előzmény: Vanessa_ (759)
Törölt nick Creative Commons License 2008.06.10 0 0 762
Szia!

Szerintem az, amire gondol, az nem tortatrükk, hanem tortatartó kérdése :) szóval nem akármilyen oszlopok tartják, hanem a tortatartó felépítése ilyen. Itt menj le a lap legaljára, szerintem erről van szó, de nem biztos.

De ha igen, akkor egyszerű dolgod van, csak egy ilyen emeletes tortatartót kell szerezned :)
Előzmény: velilla (761)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!